» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1004 / 1473
»»

spegli ::

Dost neugodno za bike tale full retrace. Spušil nekaj. 34k je kjer iščem long.

RockyS ::

IgorCardanof je izjavil:

RockyS je izjavil:

In kaj ti naj odgovorimo? Hvala, ker se brigaš za useless coine.


Vesel bi bil, da mi argumentirate, zakaj ima Cardano še zmeraj potencial, da bo top kovanec. Zakaj je bil pri 3$ podcenjen in je danes pri 80c še toliko bolj podcenjen. Zakaj se splača vzet 150k kredita in zarinit vse v Cardano in tako dalje. Nadalje mi lahko še poveste, če je Charles šel še kaj v Afriko sadit drevesa s svojimi cardano gainsi?


Ne vem,iz istih razlogov kot OMG . Lahko propade zaradi vodstva, iz enakih razlogov lahko gre tudi na 10$.
Enako kot lahko gre ETH na 500$, če se ponovi DAO hack.

Na papirju ADA ni slab, teoretično so sanje, v praksi so blizu ampak zelo daleč. In to jih najbolj tepe, ker obljubljajo nekaj kar ne morejo dostaviti. Poglej si ETH. Noben ne ve kdaj bo merge, nismo vedeli kdaj bodo testneti itd... Pa je na 2500EUR. Kaj je do sedaj prinesel? Nič. Tps je enak, varnost nič večja, decentralizacije ni... Pa vsi verjamemo, da ima možnosti za nekaj več.
Ne govorim, da bo ADA kdaj presegla ATH ampak hkrati tudi ne upam reči da ne bo.

In to je jasno vsem, ki se malo bolj poglobijo v ozadje coinov in ne gledajo samo na marketing in market.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

spegli ::

Fer bi blo da nam pustijo exit na 42k. Degen skalp.

bozicek ::

IgorCardanof je izjavil:

Evo, 75% EVMOS airdropa claimanega. Toliko kolikor se trenutno da. Tule so navodila:
https://smartnodes.medium.com/how-to-cl...

50% sem dal stejkat. Trenutni APY naj bi bil nekaj 1000%, tako da zato. Preostalih 50% bom pa prodal ob dobri priložnosti.

Glede na to, da bo EVMOS eden izmed glavnih stebrov Cosmos ekosistema, je za pričakovat, da bodo tisti, ki aktivno sodelujejo pri EVMOSu deležni raznih novih airdropov.


Meni nikakor noče pokazati EVMOS po poslani tranzakciji
Darila letos samo za poredne

Vman ::

bozicek je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Evo, 75% EVMOS airdropa claimanega. Toliko kolikor se trenutno da. Tule so navodila:
https://smartnodes.medium.com/how-to-cl...

50% sem dal stejkat. Trenutni APY naj bi bil nekaj 1000%, tako da zato. Preostalih 50% bom pa prodal ob dobri priložnosti.

Glede na to, da bo EVMOS eden izmed glavnih stebrov Cosmos ekosistema, je za pričakovat, da bodo tisti, ki aktivno sodelujejo pri EVMOSu deležni raznih novih airdropov.


Meni nikakor noče pokazati EVMOS po poslani tranzakciji

Kam si ga poslal, na evmos beta ali slucajno na evmos testnet?

bozicek ::

Evmos beta
Ampak se mi zdi da sem snapshot zamudil zato nisem upravičen do airdropa
Darila letos samo za poredne

IgorCardanof ::

Ja, najprej tule preveri, ce si delezen airdropa: https://gotrekt.com/
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

Evo vam še monitoring za EVMOS - https://chain-monitor.cros-nest.com/d/C...

P.S. Cros-nest je tudi ponudnik validatorske infra v cosmos okolju. Lahko se mu zahvalite tako, da stejkate pri njih.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

IgorCardanof ::

dope1337 je izjavil:

Evo vam še monitoring za EVMOS - https://chain-monitor.cros-nest.com/d/C...

P.S. Cros-nest je tudi ponudnik validatorske infra v cosmos okolju. Lahko se mu zahvalite tako, da stejkate pri njih.


Ja tale APR je res hud. Stejkam 315 evmosa in v enem dnevu nafarmal 30 evmosa.

Se je pa treba zavedat, več kot bo ponudbe, manjša bo cena evmosa. Tako da dokler ne pride na trg, ne vemo dosti. Pa tudi če ga daš stejkat, se moraš zavedat, da ga 21 (28?) dni ne mores unstejkat.

Tako da tu imamo spet nek tale game theory, kako se tole splača najboljs odigrat. Stejkat in dumpat rewarde, stejkat in restejkat rewarde, in tako dalje.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Yolo, sem se odločil, da bom stejkal vse kar imam, pa potem z dumpanjem toliko večjih rewardov na koncu pomoje dobil več.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

Mislim, da si se v tem primeru prav odlocil. Tudi sam sem vse razpolozljivo (75%) potisnil v stejkanje. APR bo drasticno padel, ko bo evmos omogocil claimanje neposredno preko njihove spletne strani + omogocil ledger podporo. Ze vceraj je padel apr iz 4,5k% na trenutnih ~3k% apr.

Je pa unstejking period 14 dni, kar ni "tako slabo". Nagrade za stejking so pa "epoch based", se pravi, da se delijo vsak dan ob epochu, ki je ob 20:00 po nasem casu.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Vman ::

IgorCardanof je izjavil:

Yolo, sem se odločil, da bom stejkal vse kar imam, pa potem z dumpanjem toliko večjih rewardov na koncu pomoje dobil več.

Jaz bi najbrz tus stejkal, ce bi bil delezen tega apr.
Tako pa imsm zaradi nekompetentnosti teama zakljenjene kovance in jih bom najbrz potem stejkal ene 100 za bodoce ad.
Ostalo bom dumpnil ob priliki, ce ledger userjem slucajno kdaj odklenejo kovance...

dope1337 ::

Hja ... uporabnikom ledgerjev se res dela krivica pri vsakem cosmosSDK based airdropu. Podpora za ledger vedno pride z zamudo, in to pri vsakem projektu enako. Kot da bi hilinlaznovani, ker so bolj previdni xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Vman ::

dope1337 je izjavil:

Hja ... uporabnikom ledgerjev se res dela krivica pri vsakem cosmosSDK based airdropu. Podpora za ledger vedno pride z zamudo, in to pri vsakem projektu enako. Kot da bi hilinlaznovani, ker so bolj previdni xD

Ne razumem tega, a naj ne bi bil testnet namenjen odpravljanju takih tezav?
Razumem, da se to zgodi enkrat, ampak vedno znova??
Ze pri stars sem pozrl to grenko izkusnjo, pri tem apr zdaj je pa se slabsi priokus.
Upam, da bo raw prijaznejsi do ledger userjev:)

dope1337 ::

Imam obcutek, da jim testnet ne omogoca implementacije ledgerja, saj nevem za niti en projekt, ki bi out-of-the-box omogocal claimanje z uporabo ledgerja, vedno je bilo z zamudo. Kaj pa temu botruje, se mi pa sanja ne, vendar najbrz obstaja logicna razlaga - najbrz kaksna omejitev v sami cosmosSDK knjiznici, ki razvijalcem ne omogoca v testnetu troubleshootat ledger podpora.

Bi pa znalo biti, da bo pri RAW kaj drugace, saj ni samostojen chain, temvec cosmwasm JUNO based CW20 token. Kako je bilo pa pri NETA? Tam je slo iz prve z ledgerjem?

Aglavnem ... bomo videli.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Hepanlol ::

Je kdo na tekočem, kaj se dogaja v Fantom ekosistemu? Na Solidly in 0xDAO frontah je totalen pogrom, vsaj kar se tiče akcije cene. Idealna možnost za vstop ali zadnji izdihljaji pred propadom? To je res bilo nepričakovano...

Vman ::

dope1337 je izjavil:

Imam obcutek, da jim testnet ne omogoca implementacije ledgerja, saj nevem za niti en projekt, ki bi out-of-the-box omogocal claimanje z uporabo ledgerja, vedno je bilo z zamudo. Kaj pa temu botruje, se mi pa sanja ne, vendar najbrz obstaja logicna razlaga - najbrz kaksna omejitev v sami cosmosSDK knjiznici, ki razvijalcem ne omogoca v testnetu troubleshootat ledger podpora.

Bi pa znalo biti, da bo pri RAW kaj drugace, saj ni samostojen chain, temvec cosmwasm JUNO based CW20 token. Kako je bilo pa pri NETA? Tam je slo iz prve z ledgerjem?

Aglavnem ... bomo videli.

Za neto sem bil prepozen, imas pa prav, marble in rac sem dobil oz. claimal takoj in tudi takoj dumpnil, teli dao mi ravno ne vlivajo nekega zaupanja.

Hepanlol ::

Hepanlol je izjavil:

Je kdo na tekočem, kaj se dogaja v Fantom ekosistemu? Na Solidly in 0xDAO frontah je totalen pogrom, vsaj kar se tiče akcije cene. Idealna možnost za vstop ali zadnji izdihljaji pred propadom? To je res bilo nepričakovano...


Nevermind, Andre je očitno krvnik tega šitstorma. Upam, da Fantom ne bo nosil prevelikih posledic.

IgorCardanof ::

Hepanlol je izjavil:

Hepanlol je izjavil:

Je kdo na tekočem, kaj se dogaja v Fantom ekosistemu? Na Solidly in 0xDAO frontah je totalen pogrom, vsaj kar se tiče akcije cene. Idealna možnost za vstop ali zadnji izdihljaji pred propadom? To je res bilo nepričakovano...


Nevermind, Andre je očitno krvnik tega šitstorma. Upam, da Fantom ne bo nosil prevelikih posledic.


Andre kriv, ali je pac andre samo imel dosti communityja, ki ga ima rad ce sluzijo kes in izjemno sovrazi, ce nekaj ne gre prav?

Ja, andre je izstopil iz fantoma, izstopil iz Yearn finance, ostaja notri pa le se pri k3pr.

Glede na to, da je bil andre in solidly glavni razlog za rast fantoma v zadnjih mesecih, nakbrz sledi malo daljsi pogrom. Ker chain sam po sebi ni nic posebnega. Ga BSC, Polygon in AVAX na tem podrocju kompletno dominirajo.

Ok, sem sel preverit market. Kovanci se obnasjao, kot da je raja sele danes izvedela, da je andre sel ven. Ceprav he to znano ze 4 ali 5 dni :D
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Aha tole vse se je danes še poglobilo. Toxic crypto community se je še enkrat več izkazal. Andre izklaplja vse.

https://twitter.com/AntonNellCrypto/sta...
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Aha tole vse se je danes še poglobilo. Toxic crypto community se je še enkrat več izkazal. Andre izklaplja vse.

https://twitter.com/AntonNellCrypto/sta...



Kaj to je še en Dan Larimer style dečko?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hepanlol ::

Saj v Fantomu naj bi imel že kar nekaj časa bolj obstransko vlogo, tako da razen PR udarca sam projekt ne bi smel trpeti, kar se tiče razvoja. Je pa naletel na podobne težave, kot praktično vsi ostali "ETH killerji", so pa za razliko ti vsi v top 20, tako da ne vem, zakaj Fantom ne bi imel svojega stolčka vsaj blizu te mize,če za njo sedijo tudi razni Algorandi, Near Protokoli ipd., tud TVL mora imeti neko težo jebemti :D Če že iščem silver lining te situacije, vsaj izognil sem se metku, ko nisem nabasal SOLID vreč pri 2$, kar je bil moj prvotni načrt.

IgorCardanof ::

Nevem kok so dan larimerja hejtali. Dan larimer je ta, ki je imel EOS cez? Ja tkole je, Andre s svojimi projekti ni nič direktno služil. Dosti projektov je naredil brez da bi sam dobil karkoli tokenov v naprej.

Tako da sta kar daleč v primerjavi.

Hepanlol je izjavil:

Saj v Fantomu naj bi imel že kar nekaj časa bolj obstransko vlogo, tako da razen PR udarca sam projekt ne bi smel trpeti, kar se tiče razvoja. Je pa naletel na podobne težave, kot praktično vsi ostali "ETH killerji", so pa za razliko ti vsi v top 20, tako da ne vem, zakaj Fantom ne bi imel svojega stolčka vsaj blizu te mize,če za njo sedijo tudi razni Algorandi, Near Protokoli ipd., tud TVL mora imeti neko težo jebemti :D Če že iščem silver lining te situacije, vsaj izognil sem se metku, ko nisem nabasal SOLID vreč pri 2$, kar je bil moj prvotni načrt.


Jap. So ogromni gas feeji ob peaku. Sploh zdele recimo kot je bil ta announcmeent. Gas je bil pri 15k. Avalanche ima podobne probleme. V kriznih časih so feeji taki kot na ethereumu. Tako da ja, še se išče pravi "ETH killer".

Na splošno imam pa sam pri fantomu najslabšo UX izkušnjo glede na to, kako pogosto postanejo transakcije stuck in kolikokrat samo ne grejo sploh čez in tako dalje. Dokaj shitty chain.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Pa vsi ti "eth killerji" bojda... pa je dejansko katerikoli pokazal kakršnokoli boljše stanje če bi ga sprobali na enakem število prometa?

Solana je počepnil, skaratka, bolj ali manj isto sranje samo pumpanje ribic...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

Pa vsi ti "eth killerji" bojda... pa je dejansko katerikoli pokazal kakršnokoli boljše stanje če bi ga sprobali na enakem število prometa?

Solana je počepnil, skaratka, bolj ali manj isto sranje samo pumpanje ribic...


Ne. Dejansko ne. Ali so komplet centralizirani, ali pa ob peaku pokažejo popolnoma enake probleme kot jih ima ethereum. Zaeankrt niso naredili nič še.

Kako kaj Cats kovanec, kupujete dip?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Lennzi ::

Pred dobrima dvema mesecema je tu nekdo shillal VET in kaj bo marca. Sem mu lepo razložil,da bo nekaj in to nekaj je nič oziroma padanje do 2 centa ali nižje.
Pa je bil malo nesramen.
Mojster, kdo je imel prav?
Lp, vidoviti Milan

IgorCardanof ::

Ko se zaves da tu v tej temi noben od nas nima pojma, ti bo slo veliko bolj v kriptu.

Tezave evmosa pa vsak dan vecje :D

Mozno da je evmos na cosmosu isto kar je cardano v kriptu. 8-)
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Vman ::

IgorCardanof je izjavil:

Ko se zaves da tu v tej temi noben od nas nima pojma, ti bo slo veliko bolj v kriptu.

Tezave evmosa pa vsak dan vecje :D

Mozno da je evmos na cosmosu isto kar je cardano v kriptu. 8-)

Kaj se dogaja z evmos, trenutno so ustavili vse, ne?

IgorCardanof ::

Jp, blockchain je trenutno ustavljen.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Vman ::

IgorCardanof je izjavil:

Jp, blockchain je trenutno ustavljen.

To pa je zmesnjava, me zanima kaj bodo naredili..

Blue30 ::

IgorCardanof je izjavil:

Jp, blockchain je trenutno ustavljen.


Prava decentralizacija :D

Ustavis blockchain.

Mato989 ::

Blue30 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Jp, blockchain je trenutno ustavljen.


Prava decentralizacija :D

Ustavis blockchain.


Ja epic fail... upam da propade čimprej!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Apple Co-Founder Steve Wozniak: #Bitcoin is pure-gold mathematics.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Blue30 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Jp, blockchain je trenutno ustavljen.


Prava decentralizacija :D

Ustavis blockchain.


:D Seveda!
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

Zakaj pada???
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Kripto ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zakaj pada???


Ta veliki prodajajo...

Money is mindset!

endelin ::

Izgleda rusi bolj zaupajo rublu kot kriptu :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

IgorCardanof ::

endelin je izjavil:

Izgleda rusi bolj zaupajo rublu kot kriptu :/


Problem je, da menjalnice ena za drugo blokirajo vse ruske uporabnike. Pravega nacina kako dobit fiat iz kripta pa zaenkrat ni.

Kripto zaenkrat je samo utopicna ideja. Utopicna ideja k boljsemu svetu. Ima nekaj % da uspe, zagotovo pa ne bo lahko.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

IgorCardanof ::

Me mika, da bi kupil se malo vec zlata.

Zdi se, kot da bo kolaps vsega zdaj zdaj tu.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

endelin ::

Al pa sladki dolarji

IgorCardanof ::

Nevem, če je kdo linkal tole gor:

Zelo dober video od Ray Dalio o ciklih kako propadajo in nastajajo velesile.


Če že, bi v tem času raje držal Yuan kot pa dolar. Ker kot vse kaže, je za naslednjih nekaj 100 let vodilna velesila Kitajska.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

blink ::

Je kdo nakazoval preko SEPA na Binance odkar so ponovno omogocili? So morda kaksne omejitve ali problemi pri nakazovanju?

PrihajaNodi ::

realno se btc dobro drži
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

energetik ::

blink je izjavil:

Je kdo nakazoval preko SEPA na Binance odkar so ponovno omogocili? So morda kaksne omejitve ali problemi pri nakazovanju?
Ja končno jim je ratalo, a kdo ve katero banko uporabljajo za SEPA?

PrihajaNodi je izjavil:

realno se btc dobro drži
Se strinjam, glede na pokol med delnicami, BTC še vedno drži vrednost. Še vedno mislim, da bo folk spoznal (določeni so že), da je enako dober hedge kot zlato oz. še boljši, morda pričakujem še en dotik 36k in potem gasa gor. Upam da se ne motim, ker če pade 36k za več kot dan ali dva, gremo nekam precej nižje...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Se strinjam, glede na pokol med delnicami, BTC še vedno drži vrednost. Še vedno mislim, da bo folk spoznal (določeni so že), da je enako dober hedge kot zlato oz. še boljši, morda pričakujem še en dotik 36k in potem gasa gor. Upam da se ne motim, ker če pade 36k za več kot dan ali dva, gremo nekam precej nižje...


Ma ja, to smo že prej govoril ko je bil 34. Pa glej ga zlomka je šel samo gor.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

energetik ::

Pomislite na npr. Ukrajince, ki so zbežali. Kaj bi storil sam, če bi bil v taki situaciji, pustil EUR na banki?
Ne, verjetno bi se mudilo, nakazal bi si večino denarja iz TRR na Bitstamp, nabavil BTC in vzel s sabo Ledgerja. Verjetno ne bi naročal zlatih palic, čakal dostave in jih trogal s sabo. Ali trogal Grivne s sabo v EU...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

energetik je izjavil:

Pomislite na npr. Ukrajince, ki so zbežali. Kaj bi storil sam, če bi bil v taki situaciji, pustil € na banki?
Ne, verjetno bi se mudilo, nakazal bi si večino € iz TRR na Bitstamp, nabavil BTC in vzel s sabo Ledgerja. Verjetno ne bi naročal zlatih palic, čakal dostave in jih trogal s sabo.


To je že vredu. Pomisli na drugi strani na ruse, ves svoj keš da v kripto, potem ga pa ne moreš cashoutat in si z njim nič pomagat?

Osebno mislim, da je kripto (in tudi bitcoin) playground za velike, da so si nabili ogromne portfolije.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

energetik ::

Zakaj bi ga cashoutal? Plačaš direktno z njim. Oz. če že pobegneš, si nekje zunaj odpreš TRR in tam cashoutaš.
vires in numeris

PrihajaNodi ::

energetik je izjavil:

Pomislite na npr. Ukrajince, ki so zbežali. Kaj bi storil sam, če bi bil v taki situaciji, pustil EUR na banki?
Ne, verjetno bi se mudilo, nakazal bi si večino denarja iz TRR na Bitstamp, nabavil BTC in vzel s sabo Ledgerja. Verjetno ne bi naročal zlatih palic, čakal dostave in jih trogal s sabo. Ali trogal Grivne s sabo v EU...


Zakaj pa ne USDT?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IgorCardanof ::

PrihajaNodi je izjavil:

energetik je izjavil:

Pomislite na npr. Ukrajince, ki so zbežali. Kaj bi storil sam, če bi bil v taki situaciji, pustil EUR na banki?
Ne, verjetno bi se mudilo, nakazal bi si večino denarja iz TRR na Bitstamp, nabavil BTC in vzel s sabo Ledgerja. Verjetno ne bi naročal zlatih palic, čakal dostave in jih trogal s sabo. Ali trogal Grivne s sabo v EU...


Zakaj pa ne USDT?


Če si v 10 dneh izgubil vse kar imaš, najbrž ne dobiš dovolj dopamina, če samo držiš preostanek v dolarjev z 10% inflacijo. Moraš dat v Bitcoin, da ne veš, ali boš naslednji teden imel 20% več ali 20% manj.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.
««
1004 / 1473
»»