» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
935 / 1441
»»

Leko ::

Prebranac je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Katastrofa. Ko bo padalo pa jok...


10% pump confirmed?


Ne se veselit prehitro. Zna bit spet 20% korekcija.

Daj ne nabijaj prosim;(
Po vsakem pump and dumpu je korekcija, a ne.
Daj prosim poberi se iz teme s tem tvojim negativnim trolanjem, ker te nobeden več ne more prenašat.

Prebranac ::

Leko je izjavil:

Prebranac je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prebranac je izjavil:

Katastrofa. Ko bo padalo pa jok...


10% pump confirmed?


Ne se veselit prehitro. Zna bit spet 20% korekcija.

Daj ne nabijaj prosim;(
Po vsakem pump and dumpu je korekcija, a ne.
Daj prosim poberi se iz teme s tem tvojim negativnim trolanjem, ker te nobeden več ne more prenašat.


Ko pada je vse tiho. Ko raste se pa pojavlja agresija.

bozicek ::

One ga lepo pumpa
Upam da nisem prehitro prodal pri 0,33
Darila letos samo za poredne

Prebranac ::

bozicek je izjavil:

One ga lepo pumpa
Upam da nisem prehitro prodal pri 0,33


Dovolj je. Do 35 gre potem pa korekcija spet do 28

endelin ::

Btc ima hud support na 40k.
Poleti je padlo na 28k.
Se nam obeta vsaj 80k za btc?

Prebranac ::

endelin je izjavil:

Btc ima hud support na 40k.
Poleti je padlo na 28k.
Se nam obeta vsaj 80k za btc?


Se slišimo junija.

Ne razumem, kako jajca od rose in dusk pumpajo. Ada xtz mina, ki imajo vsaj kaj za pokazat so pa v minusu...

Prebranac ::

PacificBlue je izjavil:

Morda po tej pumpi.


Ko bo spet btc 40k bo pa jok in brez komentarjev.

tevtoni ::

Zakaj btc raste? Enostavno, nova tradicija, ko dxy oziroma dolar index pada, btc ponavad raste in obratno. Ampak opazam, da na dolar index grafu ze leze nekoliko pod trendlinijo. Kaj pa ce bo nov trend? Ne vem. V glavnem dokler btc dela higher high pa higher low, vsaj na manjsem casovnem grafu, je nekaj sans za preobrat. Ce pride do 21 tedensko EMA, pa bo taprav test.

PrihajaNodi ::

Prebranac je izjavil:

endelin je izjavil:

Btc ima hud support na 40k.
Poleti je padlo na 28k.
Se nam obeta vsaj 80k za btc?


Se slišimo junija.

Ne razumem, kako jajca od rose in dusk pumpajo. Ada xtz mina, ki imajo vsaj kaj za pokazat so pa v minusu...

Dudk ma frbruarja mainet, rose pa kao partnerstvo s FB. Vec kot xtz in mina skupej
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

vaščan ::

Prebranac je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Morda po tej pumpi.


Ko bo spet btc 40k bo pa jok in brez komentarjev.

Vsak dip je priložnost za novo investicijo. Se slišmo februarja enkrat lep pozdrav.

Machete ::

Upam, da ste si nabasali vreče, razen, če radi drago kupujete.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

Premalo, kot vedno.

PacificBlue ::

Jagdpanter ::

Machete je izjavil:

Upam, da ste si nabasali vreče, razen, če radi drago kupujete.


Smo, zdaj kaj se bo pa zgodilo pa bog si ga vedi, če še gremo v kakšno korekcijo, dokupimo še...

oracle ::

Jagdpanter je izjavil:

Kdo Shibo kupuje? Da ga koklja brcne...

A. Smith je izjavil:

A se kaj ve, kaj zahtevajo na FURSu, če prideš z eno bolj resno vsoto? Izpiske z borze?


Butla se narediš, če te pa zasačijo pa plačaš, pa menda do 15k letno tak ni treba v najslabšem primeru, daš na vsakega družinskega člana 15k, ostalo pa pač HODL-aš..


Vse se strinjam, razen meje 15k, ki ne obstaja, razen v osnutku zakona, ki verjetno itak ne bo sprejet v taki obliki. Na današnji dan pa zaenkrat ni nobenih kriterijev za višino izplačila. Lahko ti težijo za 100 €, lahko pa te ne opazijo niti pri 500k. Kakor se jim sprdne, dejansko.

dope1337 ::

oracle je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Kdo Shibo kupuje? Da ga koklja brcne...

A. Smith je izjavil:

A se kaj ve, kaj zahtevajo na FURSu, če prideš z eno bolj resno vsoto? Izpiske z borze?


Butla se narediš, če te pa zasačijo pa plačaš, pa menda do 15k letno tak ni treba v najslabšem primeru, daš na vsakega družinskega člana 15k, ostalo pa pač HODL-aš..


Vse se strinjam, razen meje 15k, ki ne obstaja, razen v osnutku zakona, ki verjetno itak ne bo sprejet v taki obliki. Na današnji dan pa zaenkrat ni nobenih kriterijev za višino izplačila. Lahko ti težijo za 100 EUR, lahko pa te ne opazijo niti pri 500k. Kakor se jim sprdne, dejansko.


Najhujsi del je, da imajo cas 5 ali 10 let, da se jim sprdne. Dokazovanje nasprotnega, je pa afaik potem na tebi.

P.S. Je že potekla javna razprava Simičevega predloga? So kakšne dobre ugotovitve pomankljivosti v predlagani obravnavi kripto zaslužkov?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Jagdpanter ::

Ja, vprašanje, kaj si bodo še vse izmislili meni se trenutna obdavčitev kripta, glede na druge, davke na dobiček zdi malo to good to be true. Bomo videli, jaz nameravam kar en čas hodlat, med tem bom pa videl, če bo omembe vreden znesek se bom pač prijavil, kot rezident v kaki davčni oazi oz, do tja še je dolga pot....

LunaticF ::

Crosswise finance.... PCS killer?

https://app.crosswise.finance/farms/?re...

BNB-BUSD Apr 1000 % Multiplier x5

IgorCardanof ::

Ni PCS killer. Kolega vam shilla svoj undisclosed referal link. Ne klikat.

Zelo verjetno pa je platforma tudi scam.

Lp, Ronaldo
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Saj bi blo vse ok, če ne bi izplačevalo v crap žetonu =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Blue30 ::

IgorCardanof je izjavil:

Ni PCS killer. Kolega vam shilla svoj undisclosed referal link. Ne klikat.

Zelo verjetno pa je platforma tudi scam.

Lp, Ronaldo


Sem zapravil nek drobiz na indc tokenu, ampak vseeno sem bil jezn ko hudic. Ne vem, ce je bil isti clovek ali ne.

Vice ::

Crosswise - This token has been flagged due to evidence of a bug, hack, or scam

FireSnack ::

Strokovnjaki pravijo da gre BTC letos čez 1 mio dolarjev za komad. Zaradi 5% inflacije.
Preprodajalec NFT umetnin

neocodexx ::

Kredit vzet pa btc long. Čez vikend bo pa padlo kot ponavadi. 100%.

Do zdaj vsakič ko sem razmišljal o short/long, bi skoraj za vsako zgrešil. Dobro da nisem. Trg je vedno nekak nastrojen proti temu kar množica - povprečen janez kot jaz, pričakuje.

Pa da vidimo, kaj bo, ne bom naredil nič, ampak če bi, bi malce shortal ta vikend.

Prebranac ::

neocodexx je izjavil:

Kredit vzet pa btc long. Čez vikend bo pa padlo kot ponavadi. 100%.

Do zdaj vsakič ko sem razmišljal o short/long, bi skoraj za vsako zgrešil. Dobro da nisem. Trg je vedno nekak nastrojen proti temu kar množica - povprečen janez kot jaz, pričakuje.

Pa da vidimo, kaj bo, ne bom naredil nič, ampak če bi, bi malce shortal ta vikend.


Res je. Ko pade 20 kupi. Nimaš kaj.

PacificBlue ::

Si predstavljaš, v petek dobiš kredit, v ponedeljek ga pa že odplačaš.8-)

neocodexx ::

Sam sem bil vedno proti kreditu, vendar glede na trenutno situacijo z inflacijo se ga verjetno že bolj splača vzeti in začenjam sprejemati to ameriško mentaliteto "da je dolg pomemben del tvojega portfolia" in je treba z njim tudi pametno ravnat. Jaz ga nisem nikoli imel, ne maram tega občutka da moram nekaj odplačevati, raje mirno živim brez tega.

Se pa to vse spremeni ko ti našparan denar izgubi toliko vrednosti v tako kratkem času, ne glede na to če si imel kaj v kripto ali ne. Par mojih prijateljev se je zakreditiralo ravno v zadnjem letu dveh, in moram reč da so imeli odličen timing, to so dobro profitirali, jaz imam pa figo v žepu s našparanimi evri; vsaj kripto me nekoliko pokonci drži ampak bolje bi bilo da sem tudi jaz skočil v kredit.

Problem je samo, ker nikoli ni bilo planiranih nekih investicij, jih niti sedaj ni. Ali pa tudi ne. Samo če že gledaš, bi bilo bolje da sem vzel kredit za npr nova okna, rolete, vrata, kuhinjo.. Kot pa čakat "da se bo dovolj našparalo, saj stare še dobro služijo". Na koncu si samo na slabšem. Imam prav?

Npr. to so "manjše" investicije, za 2.000 eur že ne bi hodil na banko po kredit, vendar glede na trenutno situacijo, hudiča pa bi se že za to splačalo, v bistvu za vse bi bila to verjetno boljša opcija. Zdaj je pa že malo kasno.

Kakšna pa imate vi mišljenja? Je kdo pred kratkim šel, ali še vedno misli it v kredit, preden inflacija še več požre? Da si npr. 2 leti nazaj vzel kredit in ga potem 5 let odplačuješ, v tem času pa bi cena investicije bila za 50% višja, si vsekakor zelo dobro prišel skozi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

strawman ::

Kredite jemat pri nizkih obrestnih merah se sliši fajn. Težava lahko nastopi če si že sedaj kreditno komaj sposoben, in pade gospodarstvo / tvoja branža v krizo. Potem ti še kako nizka obrestna mera ne pomaga.
Denar je še vedno denar, tudi če pač izgubi 5% na leto na banki.

Edit: Če je mišljen kredit za kripto pa dvakrat premisli. Verjamem, da gre na dolgi rok gor, ampak je še vedno ena najbolj rizičnih naložb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

neocodexx ::

strawman je izjavil:

Kredite jemat pri nizkih obrestnih merah se sliši fajn. Težava lahko nastopi če si že sedaj kreditno komaj sposoben, in pade gospodarstvo / tvoja branža v krizo. Potem ti še kako nizka obrestna mera ne pomaga.
Denar je še vedno denar, tudi če pač izgubi 5% na leto na banki.


Ravno zaradi tega sem se ga vedno izogibal. Ziher je ziher.

Bi ga pa vedno bil sposoben odplačati, vsaj takega ki je manjši od 10.000 se ti zdi brez veze zakaj bi vzel kredit če lahko takoj odplačaš?

O čemer govorim je odlašanje "saj lahko počaka" in na koncu plačaš več, kot če bi vzel nekaj malega kredita v recimo 2020 ali 2021 in potem odplačeval kar bo v naslednjih letih bilo dosti manj vredno, bi se ti lepo smejalo.

Razmišljam, če je že prepozno da bi še naredil tako potezo, ali je še smiselno.

Ne samo kot investicija, ampak premeščanje / optimalna poraba denarja.

Ne, ni mišljen kredit za kripto. Tisto je bilo samo šala. V bistvu kot nek hedge proti inflaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Blue30 ::

Vice je izjavil:

Crosswise - This token has been flagged due to evidence of a bug, hack, or scam


Povej več.

IL_DIAVOLO ::

60k, potem pa res korekcija :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jagdpanter ::

PacificBlue je izjavil:

Si predstavljaš, v petek dobiš kredit, v ponedeljek ga pa že odplačaš.8-)


Jp, samo kateri ponedeljek.

Drugač pa ja, bogatuni se samo s krediti šlepajo, dobičkov si ne izplačujejo, če ni dobička ni davka. Treba je malo naštudirat strategijo, šparat se pa FIATA definitivno ne splača...

Dober dan ::

A je kdo kupil kak NFT mystery box na Binancah? Kaj menite?

tommorrow ::

Fantje, v kakšni pošiljki pride Binance kartica, je treba podpisat?

neocodexx ::

Jagdpanter je izjavil:


Drugač pa ja, bogatuni se samo s krediti šlepajo, dobičkov si ne izplačujejo, če ni dobička ni davka. Treba je malo naštudirat strategijo, šparat se pa FIATA definitivno ne splača...


Meni je prav žal da nisem še vsaj lani vzel kredita in začel investirat v bajto kot že dolgo razmišljam, zdaj bo pa vse 50% dražje če grem kaj delat. Nisem sploh do zdaj nikoli gledal na kredit v takšnem smislu, da ti bo pokril inflacijo.

Ker tudi ne vem če je kdo pričakoval takšne spremembe cen. To pa najbolj vidiš v poslu in cen materialov. Na hrani in ko greš v trgovino se še na pozna toliko. A v cenah materiala in kovin ki prihajajo iz azije (vsaj v mojem poslu)... Cene so šle v nebesa, dobesedno. To ni po 5, 10% razlik, kot smo pričakovali. Gre od 50 do 100%. In to samo v zadnje pol leta.

Kripto je en del investicij, ampak da sem vedel da bo kaj takega nas čakalo, bi se tudi jaz raje zakreditiral kot da mi navarčevan fiat propada.

IL_DIAVOLO ::

tommorrow je izjavil:

Fantje, v kakšni pošiljki pride Binance kartica, je treba podpisat?


Na banki Slovenije jo dvignes.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jagdpanter ::

neocodexx je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:


Drugač pa ja, bogatuni se samo s krediti šlepajo, dobičkov si ne izplačujejo, če ni dobička ni davka. Treba je malo naštudirat strategijo, šparat se pa FIATA definitivno ne splača...


Meni je prav žal da nisem še vsaj lani vzel kredita in začel investirat v bajto kot že dolgo razmišljam, zdaj bo pa vse 50% dražje če grem kaj delat. Nisem sploh do zdaj nikoli gledal na kredit v takšnem smislu, da ti bo pokril inflacijo.

Ker tudi ne vem če je kdo pričakoval takšne spremembe cen. To pa najbolj vidiš v poslu in cen materialov. Na hrani in ko greš v trgovino se še na pozna toliko. A v cenah materiala in kovin ki prihajajo iz azije (vsaj v mojem poslu)... Cene so šle v nebesa, dobesedno. To ni po 5, 10% razlik, kot smo pričakovali. Gre od 50 do 100%. In to samo v zadnje pol leta.

Kripto je en del investicij, ampak da sem vedel da bo kaj takega nas čakalo, bi se tudi jaz raje zakreditiral kot da mi navarčevan fiat propada.


Ja, zdaj smo dobesedno v buli, taka rast cen surovin na dolgi rok pomoje ni vzdržna. Tudi meni je žal, da se nisem zakreditiral lani in investiral v Gorenjsko, bi dobesedno podupliral keš...
Zdaj je, kaj je...

IgorCardanof ::

tommorrow je izjavil:

Fantje, v kakšni pošiljki pride Binance kartica, je treba podpisat?


Navadna pošta. Nič ni bilo treba podpisat, kolikor se spomnim. Je pa blo to že 1 leto nazaj, tako da se lahko narobe spomnim.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Jagdpanter ::

Bi pa tudi blo zanimivo shortat surovine, ko se bo ekonomija sesula...

Se spomnem, kako je kolega shortal nasdaq, kar en lep čas,dokler ga ni FED zafrknil s printanjem denarja...

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

Jagdpanter je izjavil:

Bi pa tudi blo zanimivo shortat surovine, ko se bo ekonomija sesula...

Se spomnem, kako je kolega shortal nasdaq, kar en lep čas,dokler ga ni FED zafrknil s printanjem denarja...


Meni je zanimivo kako to da so redke kovine kot zlato stagnirale in je cena praktično ista - povprašanja ni, navadne kovine za industrijo in kovinske izdelke (ter predvsem sami izdelki, bolj kot surovine) pa močno gor. Se tu prav vidi kaj se dejansko v svetu rabi, zlato pa je samo valuta ki ga minerji dumpajo na trg, še slabše kot kripto.

IgorCardanof ::

neocodexx je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Bi pa tudi blo zanimivo shortat surovine, ko se bo ekonomija sesula...

Se spomnem, kako je kolega shortal nasdaq, kar en lep čas,dokler ga ni FED zafrknil s printanjem denarja...


Meni je zanimivo kako to da so redke kovine kot zlato stagnirale in je cena praktično ista - povprašanja ni, navadne kovine za industrijo in kovinske izdelke (ter predvsem sami izdelki, bolj kot surovine) pa močno gor. Se tu prav vidi kaj se dejansko v svetu rabi, zlato pa je samo valuta ki ga minerji dumpajo na trg, še slabše kot kripto.


Boš začel hoardat litij, kobalt in ostale nujno potrebne sestavine za izdelavo baterij, ki jih bomo v prihodnjih letih tako krvavo rabli?
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Jagdpanter ::

neocodexx je izjavil:

Jagdpanter je izjavil:

Bi pa tudi blo zanimivo shortat surovine, ko se bo ekonomija sesula...

Se spomnem, kako je kolega shortal nasdaq, kar en lep čas,dokler ga ni FED zafrknil s printanjem denarja...


Meni je zanimivo kako to da so redke kovine kot zlato stagnirale in je cena praktično ista - povprašanja ni, navadne kovine za industrijo in kovinske izdelke (ter predvsem sami izdelki, bolj kot surovine) pa močno gor. Se tu prav vidi kaj se dejansko v svetu rabi, zlato pa je samo valuta ki ga minerji dumpajo na trg, še slabše kot kripto.


Jp,boomerji keš tišijo v prenapihnjene delnice in prenapihjene nepremičnine...
Meni tud ni jasno, ko bo začelo zlato rast potem vemo, da smo na poti v krizo...

Trend se bo slej, ko prej zamenjal, zlato gor, delnice dol, lahko bi še v kripto kaj primaknili, glede na to, da je kripto bil za to ustvarjen za to, da med krizo prezimiš kapital.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Gremo dol ...

IgorCardanof ::

Dvomim da smo v tej fazi družbe ko bi folk metal v kripto, da bi zaščitil svoje premoženje. Morda čez 50 let, v trenutnih časih pa pomoje ne.

Bo šlo ponovno v smer, kjer folk spravlja premoženje v stvari, ki so dejansko vredne. Zlato pa kot nekaj v čemer je folk videl vrednost že tisoče let.

EDIT: in elita to počne že zadnja leta s tem da pokupuje vse nepremičnine, ki so na voljo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

IgorCardanof je izjavil:

Dvomim da smo v tej fazi družbe ko bi folk metal v kripto, da bi zaščitil svoje premoženje. Morda čez 50 let, v trenutnih časih pa pomoje ne.

Bo šlo ponovno v smer, kjer folk spravlja premoženje v stvari, ki so dejansko vredne. Zlato pa kot nekaj v čemer je folk videl vrednost že tisoče let.

EDIT: in elita to počne že zadnja leta s tem da pokupuje vse nepremičnine, ki so na voljo.


Ja, smo na poti v digitalni fevdalizem, nepremičnine, kupujejo tisti, ki jih ne potrebujejo, ampak vseeno bi vsak lahko namenil nek % kapitala v kripto, mislim, da prava adopcija se še ni zgodila, večina še zmerom gleda na to, kot na kazino.

Zgodovina sprememb…

Jagdpanter ::

tommorrow ::

IgorCardanof je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Fantje, v kakšni pošiljki pride Binance kartica, je treba podpisat?


Navadna pošta. Nič ni bilo treba podpisat, kolikor se spomnim. Je pa blo to že 1 leto nazaj, tako da se lahko narobe spomnim.


Hvala.

Il Diavolu pa: ne na banki Slovenije, na FURS imam prevzem, pa zanima jih, kdo je vse v Slotech kripto temi.

ajfon ::

Prebranac je izjavil:

bozicek je izjavil:

One ga lepo pumpa
Upam da nisem prehitro prodal pri 0,33


Dovolj je. Do 35 gre potem pa korekcija spet do 28



HAHAHHA
1 mesec me ni v forumu, in odprem mal za foro, WARKRAFT še kar vstraja z svojimi vedeževanji ahahha

kak pleb

dope1337 ::

tommorrow je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

tommorrow je izjavil:

Fantje, v kakšni pošiljki pride Binance kartica, je treba podpisat?


Navadna pošta. Nič ni bilo treba podpisat, kolikor se spomnim. Je pa blo to že 1 leto nazaj, tako da se lahko narobe spomnim.


Hvala.

Il Diavolu pa: ne na banki Slovenije, na FURS imam prevzem, pa zanima jih, kdo je vse v Slotech kripto temi.


Če boš že tam, rječ Simiču naj skup spravi to kar ma, da JJ čimprej spiše odlok, s katerim si bom lahko opral 15K na leto, za ostalo pa 10% pa roka.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

hamez66 ::

ajfon je izjavil:

Prebranac je izjavil:

bozicek je izjavil:

One ga lepo pumpa
Upam da nisem prehitro prodal pri 0,33


Dovolj je. Do 35 gre potem pa korekcija spet do 28



HAHAHHA
1 mesec me ni v forumu, in odprem mal za foro, WARKRAFT še kar vstraja z svojimi vedeževanji ahahha

kak pleb



Temu je namenjena tema. Sej ti lahko koristi kot kontraindikator.
««
935 / 1441
»»