» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
744 / 1441
»»

PrihajaNodi ::

:)):)

A gdo gleda kako Mina drvi gor?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

lazni ::

Ja gledamo. Kakšne so kaj tvoje polletne napovedi za mino nodi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lazni ()

PrihajaNodi ::

10 minimalno do konec oktobra. Lahko pa gre po poti Avaxa. Not a financial advice.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

A niti besedice o Cosmos SDK. Ta ekosistem, bo poleg Solane zmagovalec tega bulla.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Infusion ::

dope1337 je izjavil:

A niti besedice o Cosmos SDK. Ta ekosistem, bo poleg Solane zmagovalec tega bulla.


Cosmos bo imel večjo rast v naslednjem bull runu IMO, ampak še vedno dobra naložba.

kamiKaZaA ::

Skycoin bo kot kaže eden največjih poražencev. Shit Happens. :)

Vseeno pa HODL do konca tega bull runa, potem pa prodat za tistih par fičnikov. :))

In čez čas nazaj buyback, ker se imam namen držati začetne strategije. Never give up! :D

dope1337 ::

Infusion je izjavil:

dope1337 je izjavil:

A niti besedice o Cosmos SDK. Ta ekosistem, bo poleg Solane zmagovalec tega bulla.


Cosmos bo imel večjo rast v naslednjem bull runu IMO, ampak še vedno dobra naložba.


Osebno sem mnenja, da bo Cosmos z releasom Col-5 iz strani Terraforma pridobil enormno količino likvidnosti + stable coin, s čimer bosta najbolj profitirali Osmosis in Emeris ter s tem tudi vsi kovanci v njihovih poolih.

Emeris bo najbrž deloval (preko gravity bridga) kot glavni gateway v Solano in kasneje tudi Polkadot (za slednjega mi ni dosti mar).

Pač ... počakmo do konca Septembra na rollout, pa upajmo da ne bo več setbackov s Col-5 releasom in najbrž bo nastala eksplozija pretoka likvidnosti na vse strani (LUNA, Cosmos SDK, Solana eko).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

endelin ::

Gre tezus končno do 100usd?

kow ::

endelin je izjavil:

Gre tezus končno do 100usd?

Ne. Prodaj vsaj 25% kojna. Always take profits. Po moznosti prodaj v eter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kamiKaZaA ::

endelin je izjavil:

Gre tezus končno do 100usd?

Gre.

Vazelin, daj prosim še enkrat ono sliko z avtom ko zavija, ravno tezus x100, desno pa skycoin /50 al nekaj takega. Da spet crknem od smeha. :))

lejko0 ::

ATOM, FTM in ONE

Trenutno eno stopnjo pred konkurenco. Druga dva bodo sicer cez nekaj let povzili tehnološko naprednejši chaini. Kripto je enostavno kakorkoli obrnemo še danes v povojih, zato bo top10 precej spremenljiv na vsakih 3-5 let. ATOM po drugi strani, bi lahko bil long-term solution, za to kar je namenjen.

Me pa najbolj bega ETH - bodo uporabniki prej odšli, ker jim je dosti feejev, ali jim bo ratalo v doglednem času spravit eth2.0 v vsakodnevno rabo in ali bo ta v resnici kompetitiven najboljšim L1 rešitvam.

Adder ::

Feeji so ETH killer.

dope1337 ::

NFTji so ETH killer. Lahko bi se naucili ze takrat, ko so jih zbombandirali s cryptokitties.

@xyz133 imama podoben pogled na situacijo
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

kow ::

Hehe. Otroci. Feeji samo pomenijo, da je stvar sustainable.

Polygon PoS is collecting roughly $50,000/day in transaction fees, or $18M annualized. Meanwhile, it's distributing well over $400M in inflationary rewards. That's an incredible net loss of 95%. As for Solana, it collected only ~$10K/day for the longest time, but with the speculative mania it has seen a significant increase to ~$100K/day, or $36.5M annualized. Solana is giving out an even more astounding $4B in inflationary rewards, leading to a net loss of 99.2%

Pazite, da pravi cas izstopite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

lejko0 je izjavil:


Me pa najbolj bega ETH - bodo uporabniki prej odšli, ker jim je dosti feejev, ali jim bo ratalo v doglednem času spravit eth2.0 v vsakodnevno rabo in ali bo ta v resnici kompetitiven najboljšim L1 rešitvam.


Ves cas vam ponavaljam isto. ETH2.0 ne obstaja oz. ne pomeni nic. Prvo pojasni kaj zate pomeni ETH 2.0 oz. katere resitve L1 so zate trenutno najboljse in zakaj.

Hint: Ena kljucnih tehnologij je ZK Rollups.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

profesjonalc ::

Če uspe Solani do zakljucka dnevne sveče prilezti do ~179$ je bilo vse to danes samo wick, in se šov nadaljuje. V nasprotnem primeru pa zna potegniti nižje v naslednjih dneh

PrihajaNodi ::

profesjonalc je izjavil:

Če uspe Solani do zakljucka dnevne sveče prilezti do ~179$ je bilo vse to danes samo wick, in se šov nadaljuje. V nasprotnem primeru pa zna potegniti nižje v naslednjih dneh

Mina?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

profesjonalc ::

Mal si pa že nadležen s to mino. Dobro si jo zadel, vsaka cast, upam da te popelje do željene penzije, sam nerabiš pa spammat o nje

lejko0 ::

@kow

Imas težave z razumevanjem osnov. Zadnja dva posta to dokazujeta. Seveda pa ne mislim hranit trolla.

Tatankas ::

A kdo tukaj verjame da bodo eth majneri kar dopustili prehod na POS? Imo je eth2 še najmanj 5 let oddaljen.

dope1337 ::

kow je izjavil:

lejko0 je izjavil:


Me pa najbolj bega ETH - bodo uporabniki prej odšli, ker jim je dosti feejev, ali jim bo ratalo v doglednem času spravit eth2.0 v vsakodnevno rabo in ali bo ta v resnici kompetitiven najboljšim L1 rešitvam.


Ves cas vam ponavaljam isto. ETH2.0 ne obstaja oz. ne pomeni nic. Prvo pojasni kaj zate pomeni ETH 2.0 oz. katere resitve L1 so zate trenutno najboljse in zakaj.

Hint: Ena kljucnih tehnologij je ZK Rollups.


“One lesson from internet history is that when you give developers a powerful new computing platform, they create applications at such a rapid rate that demand consistently outpaces supply. We believe the same will be true for Ethereum, and therefore that the answer to scaling is “all of the above,” including Ethereum 2.0, bridged Layer 1s, and Layer 2 solutions.”


P.S. Rollupi (Optimistic ali Zero Knowledge ali xyz) so se vedno zavijanje dreka v celofan (beri: na račun varnosti/decentralizacije bomo povečali skalabilnost).
P.S.S. Katera L1? Cosmos SDK based sovereign blockchains. Zakaj? Interoperabilnost
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Senior Dev ::

Ste videli tole mojstrovino od pump and dumpa na LTC? Ukradli par 100 milijonov vlagateljem kot bi mignil. Mojstrovina od lažne novice! :D:D:D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://twitter.com/answerlyapp/status/...

Tisti ki drzi tokene answerly $ANSR pred 1. septembrom, bo imel x50 gain.

How to:



Lp






Zadeva je sicer zelo nestabilna in non stop niha med 500 in 800, ampak ok 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mr_chai ::

Go Mina! Ti si tok fina, moja edina!

Mina: Pokojninski sklad Omega!

Fantje, a se vi zavedate, da ima mina prva implementacijo ZK SNARKSA?? ZERO KNOWLEDGE PROOFS FTW! In to še ni vse..o ne, prihajajo še nove zadeve.
A vi sploh veste, da leta 2140 bo cel blockchain od Mine velik cca 24Kb...24 KILO BITOV!

MI smo s tabo mina. Razfuki ta Bitcoin ničvreden!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

ViperR ::

mr_chai je izjavil:

Go Mina! Ti si tok fina, moja edina!

Mina: Pokojninski sklad Omega!

Fantje, a se vi zavedate, da ima mina prva implementacijo ZK SNARKSA?? ZERO KNOWLEDGE PROOFS FTW! In to še ni vse..o ne, prihajajo še nove zadeve.
A vi sploh veste, da leta 2140 bo cel blockchain od Mine velik cca 24Kb...24 KILO BITOV!

MI smo s tabo mina. Razfuki ta Bitcoin ničvreden!


V cem je ta vasa mina tako superiorna? Velikost blockchaina je pa res najmansi problem

mr_chai ::

ViperR je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Go Mina! Ti si tok fina, moja edina!

Mina: Pokojninski sklad Omega!

Fantje, a se vi zavedate, da ima mina prva implementacijo ZK SNARKSA?? ZERO KNOWLEDGE PROOFS FTW! In to še ni vse..o ne, prihajajo še nove zadeve.
A vi sploh veste, da leta 2140 bo cel blockchain od Mine velik cca 24Kb...24 KILO BITOV!

MI smo s tabo mina. Razfuki ta Bitcoin ničvreden!


V cem je ta vasa mina tako superiorna? Velikost blockchaina je pa res najmansi problem


V tem, da je lahko vsak full node. Z večanjem BTC chaina, pa se veča tudi njegova centralizacija. Zakaj pa misliš, da so bli BTC core devi proti večanju velikosti enga bloka. Večji kot so bloki, večje ops stroške imajo full node-i.

kow ::

lejko0 je izjavil:

@kow
Imas težave z razumevanjem osnov. Zadnja dva posta to dokazujeta. Seveda pa ne mislim hranit trolla.


Zdi se bolj verjetno, da ti sploh ne ves kaj je ETH 2.0.

Tatankas je izjavil:

A kdo tukaj verjame da bodo eth majneri kar dopustili prehod na POS? Imo je eth2 še najmanj 5 let oddaljen.

Jaz verjamem. Majnerji realno nimajo moci, da bi preprecili prehod na POS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Prehod na PoS se splaca spremljati. Ker ce bo sel hardfork po planu, bo ogromen optimizem in ornk pump v prihodnjih mesecih. Podobno kot se je zgodilo z EIP 1559.

dope1337 je izjavil:


P.S. Rollupi (Optimistic ali Zero Knowledge ali xyz) so se vedno zavijanje dreka v celofan (beri: na račun varnosti/decentralizacije bomo povečali skalabilnost).
P.S.S. Katera L1? Cosmos SDK based sovereign blockchains. Zakaj? Interoperabilnost


Kolikor razumem je poanta ravno, da ohranis varnost. Zato tudi 'ZK proof'.
V kaksnem smislu ti pomaga interoperabilnost? To je isto kot, da bi zgradil vec avtocest. Za vecji throughpout bomo placevali pac feeje na vecih chainih. Kaj s tem resis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Zanimivo branje, sploh Ripple in Solana:

https://blog.lopp.net/2021-altcoin-node...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DePalmo ::

Sem prebral, pa nevem kaj si naj mislim. So torej vsi, Ripple, Solana in Internet Computer požegnani in gnani s strani velikih korporacij?

kow ::

To niso ravno VELIKE korporacije. Sploh Ripple ne. Za Solano pa je jasno, da je notri (crypto) venture capital, borza FTX itd.
Ni legit kripto, ampak dobro... naceloma v tej temi folk isce hiter zasluzek, kar pomeni, da to ni bistveno.

Cveto ::

Meni so pa zanimiva branja vaše pisarije od meseca-dveh nazaj, da bomo zdaj nekje okoli 150k in podobno...

ajfon ::

Zdravo,

mene zanima kako smiselno se vam zdi stejkat USDT?

Študiram da bi naložu par K na kak crypto.com, ter dal stejkat USDT..

S tem bi dejansko obrnil inflacijo..
Staking USDT je tudi do 14% letno..

I guess, da vse lepo in prav, dokler ne izplačuješ tega al kako?

kow ::

A za evre na banki tud reces, da jih "stakeas"? Tisti, ki ti daje tak donos (crypto.com), s temi IOU dolarji pac nekaj pocne, kar nosi neko tveganje. Kaj pocnejo, ves?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

ajfon ::

NE, za evre na banki ne rečem da jih stejkam ker dobiš ven glih 0.01% na leto mogoče. Če je inflacija 3-5%, je to iz leta v leto minus..

Vem, da po stejkanju, denar ni več v mojih rokah, ampak mi je vseen dokler jaz dobim 14% letno ven, in imam možnost izplačila originalnega vložka..

Ta denar ne nameravam izplačevat v naslednjih 5 letih...

kow ::

Ce bi za evre dobil 10%, bi pa rekel, da jih stakeas?

Kar ti hocem povedati je, da USDT niso pravi dolarji. 14% na leto dobis z razlogom. Je tveganje, da jih v nekem trenutku ne bos utegnil zamenjati za prave dolarje.
Zdej, kako oceniti kaksno je to tveganje, ti ne znam povedati. Poleg tega je 14% dinamicen donos, domnevam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Cveto je izjavil:

Meni so pa zanimiva branja vaše pisarije od meseca-dveh nazaj, da bomo zdaj nekje okoli 150k in podobno...

3 mesece nazaj pa so pisali, da gre btc na 20k in nizje. Kaj je tvoja poanta? Da nihce ne zna zagotovo napovedati prihodnosti? Hvala, da si nas razsvetlil.

ajfon ::

Dobro, kaj pa USDC/BUSD in ostala sintetika?

kow ::

Ce je trg vsaj priblizno racionalen, bos za najmanj tvegan stablecoin, dobil najmanjsi donos. Domnevam, da za USDC (reguliran v ZDA) dobis precej manjsi donos...
Se vedno pa imas politicno tveganje itd. Circle/Coinbase sta se vedno privatni firmi, ki gresta marsikomu v nos.

Motion ::

 Stable coini

Stable coini

ajfon ::

Sem pogledal video...
Mislim zastopim argument, ampak kaj mi pa zagotavlja, da bom lahko iz banke izplačal 20k gotovine čez 5 let?

Motion ::

Neč ni sigurno. sam kako pravjo, če maš denar na banki popušiš 100%, če ga maš v kripto pa morada popušiš morda ne.

SumTingWong ::

lejko0 je izjavil:

ATOM, FTM in ONE

Trenutno eno stopnjo pred konkurenco. Druga dva bodo sicer cez nekaj let povzili tehnološko naprednejši chaini. Kripto je enostavno kakorkoli obrnemo še danes v povojih, zato bo top10 precej spremenljiv na vsakih 3-5 let. ATOM po drugi strani, bi lahko bil long-term solution, za to kar je namenjen.

Me pa najbolj bega ETH - bodo uporabniki prej odšli, ker jim je dosti feejev, ali jim bo ratalo v doglednem času spravit eth2.0 v vsakodnevno rabo in ali bo ta v resnici kompetitiven najboljšim L1 rešitvam.


Zakaj tako meniš? Misliš, da ima FTM še kaj možnosti za nov doseg ATH-ja (september, oktober)?

GupeM ::

Motion je izjavil:

Neč ni sigurno. sam kako pravjo, če maš denar na banki popušiš 100%, če ga maš v kripto pa morada popušiš morda ne.

Slabo si se izrazil.

Če imaš denar na banki, 100% popušiš nekaj odstotkov. Če ga imaš v kriptu, pa morda popušiš nekaj odstotkov, morda popušiš 100 %, morda celo pridobiš nekaj odstotkov, morda pa postaneš milijarder.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ce bi za evre dobil 10%, bi pa rekel, da jih stakeas?

Kar ti hocem povedati je, da USDT niso pravi dolarji. 14% na leto dobis z razlogom. Je tveganje, da jih v nekem trenutku ne bos utegnil zamenjati za prave dolarje.
Zdej, kako oceniti kaksno je to tveganje, ti ne znam povedati. Poleg tega je 14% dinamicen donos, domnevam.


Saj je tudi to da dobiš na banki donos 0,01% na depozite RAZLOG to da ECB in FED tiskajo keš... če bi se keš nehal tiskat bi tudi na banki bil donos 8% ali kaj podobnega... bi takrat rekel da je bolj tvegano?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Ne vem zakaj, ampak zcx je v zadnjih 2 tednih precej stabilen kovanec s konstantno pumpo.

https://www.coingecko.com/en/coins/uniz...

Se vedno samo 200M mc.

Omeniti se velja ta kovanec

https://www.coingecko.com/en/coins/hede...

https://twitter.com/ToniGhinea/status/1...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

gandolfino ::

Mina new price discovery 8-)
'Knock knock'
Kdo je?
'Penzija'

https://coinmarketcap.com/currencies/uf...

kow ::

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Ce bi za evre dobil 10%, bi pa rekel, da jih stakeas?

Kar ti hocem povedati je, da USDT niso pravi dolarji. 14% na leto dobis z razlogom. Je tveganje, da jih v nekem trenutku ne bos utegnil zamenjati za prave dolarje.
Zdej, kako oceniti kaksno je to tveganje, ti ne znam povedati. Poleg tega je 14% dinamicen donos, domnevam.


Saj je tudi to da dobiš na banki donos 0,01% na depozite RAZLOG to da ECB in FED tiskajo keš... če bi se keš nehal tiskat bi tudi na banki bil donos 8% ali kaj podobnega... bi takrat rekel da je bolj tvegano?


Narobe si me razumel. Vedno, ko nekomu posodis denar, je moznost da ti ga ne bo vrnil. Kaj delajo banke z nasimi depoziti, je bolj ali manj znano. Kaj dela s temi USDT crypto.com? Je regulirano? Ce se banka usteje pri risk modelu, je tudi garantiran bailout.

Mato989 ::

kow je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kow je izjavil:

Ce bi za evre dobil 10%, bi pa rekel, da jih stakeas?

Kar ti hocem povedati je, da USDT niso pravi dolarji. 14% na leto dobis z razlogom. Je tveganje, da jih v nekem trenutku ne bos utegnil zamenjati za prave dolarje.
Zdej, kako oceniti kaksno je to tveganje, ti ne znam povedati. Poleg tega je 14% dinamicen donos, domnevam.


Saj je tudi to da dobiš na banki donos 0,01% na depozite RAZLOG to da ECB in FED tiskajo keš... če bi se keš nehal tiskat bi tudi na banki bil donos 8% ali kaj podobnega... bi takrat rekel da je bolj tvegano?


Narobe si me razumel. Vedno, ko nekomu posodis denar, je moznost da ti ga ne bo vrnil. Kaj delajo banke z nasimi depoziti, je bolj ali manj znano. Kaj dela s temi USDT crypto.com? Je regulirano? Ce se banka usteje pri risk modelu, je tudi garantiran bailout.


Ne ni garantirano nič, poglej kako so zjebali podrejene delničarje pa nad 100k popihaš adijo itd... skratka ja in ne... skratka če bi tisti ubogi delničarji namesto da so verjeli v bolj ali manj znano NKBM in pravno državo takrat tisti keš vložili v crypto oz. takoj ko je BTC prišel ven in dali pol obrestovat nekam kot je Celsius bi danes imeli verjetno 10k krat več...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Da, nic ni 100p garantirano. Niso pa tveganja enaka. Ce ne drugega, velika vecina prebivalstva uporablja bancni sistem. Ce crypto.com preseneti vecji padec kripta in so nesolventni, to ne bo ravno politicen problem. Dvomim, da bi ajfon dobil nazaj svoje USDT. Pa tudi, ce bi bil delno poplacan, bi verjetno kar trajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
744 / 1441
»»