» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
726 / 1491
»»

energetik ::

Nima veze, ta predlog je totalno idiotski, kje si še videl, da se obdavčuje cel nakazan znesek?
Obdavčuje se vedno dobiček, torej bi morali lepo gledati vse odlive in prilive iz/na TRR na kriptomenjalnice ter gor usekat 10%, to nekako sprejemam.

Mislim, da gre pač za potiho zatiranje vlaganja v kripto, grem skoraj stavit, da je to kak skupen EU predlog za vse članice.
Jaz bom v takem primeru pač vse obdržal v kripto in kupoval samo tam, kjer lahko direktno nakažeš kripto. Tega ne morejo preprečiti.

dope1337 ::

Ni to EU iniciativa, to je preprosto povedano Simič - preprost clovek, s preprostimi resitvami.

Se spomnim, da je ob nastopu trenutne funkcije nekje trobezljal, da se bo osebno zavzel za ureditev davcne situacije kriptovalut, ker je trenutna situacija nesprejemljiva. Pje ... tole je pa res nagruntal
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

PrihajaNodi ::

Ni to EU iniciativa, to je preprosto povedano Simič - preprost clovek, s preprostimi resitvami.
:D
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Poenostavili so pač najbolj kar se da. Iskreno, komu je težko dat 10% državi od vseh milijonov čistega dobička?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

Mina lep preboj. Beautiful
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

ViperR ::

Ampak realno ta obdavcitev ni obdavcitev kriptovalut temvec obdavcitev izplacila iz kriptomenjalnic. Lahko si samo gor in dol nakazes denar pa te bodo po tej logiki obdavcili, ce transakcij ne bodo gledali.

TheMentor ::

Dejansko ni slab predlog obdavčitve, če paziš, da si nakazajuješ samo 100x dobičke :) Pač si 10%, 20%....50% ne boš nakazoval, ampak boš počakal 100x :). Dejansko ni šans, da uredijo enako kot delnice. Kdo bo čekiral transakcije na FURS, če vse štima? Poole, whiteliste, trgovanja, defi fore, stejkanje....ma Slovenija si ne more privoščiti zaposlitev takega števila ljudi, da se prebijejo čez te klobase, če samo 10% trejdarjev pošlje seznam transakcij. Kot je nekdo omenil, priliv odliv na določeno borzo bi bil tudi zelo dobra rešitev. Sam potem nebi bilo pomoje samo 10%, ampak 30%. Ta predlog ni tako napačen. Dejansko ga najebejo male ribe. Za velike ribe, ki delajo velike x je to top.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

PersonaRuda ::

TheMentor je izjavil:

Dejansko ni slab predlog obdavčitve, če paziš, da si nakazajuješ samo 100x dobičke :) Pač si 10%, 20%....50% ne boš nakazoval, ampak boš počakal 100x :). Dejansko ni šans, da uredijo enako kot delnice. Kdo bo čekiral transakcije na FURS, če vse štima? Poole, whiteliste, trgovanja, defi fore, stejkanje....ma Slovenija si ne more privoščiti zaposlitev takega števila ljudi, da se prebijejo čez te klobase, če samo 10% trejdarjev pošlje seznam transakcij. Kot je nekdo omenil, priliv odliv na določeno borzo bi bil tudi zelo dobra rešitev. Sam potem nebi bilo pomoje samo 10%, ampak 30%. Ta predlog ni tako napačen. Dejansko ga najebejo male ribe. Za velike ribe, ki delajo velike x je to top.

+1

Kripto ::

Obdavčitev bi morala biti maksimalno 5%. Pri 10% se bo pa večina še vedno trudila kako se temu izogniti.
Glede na to kako je zdaj ugotavljanje in dokazovanje glede števila transakcij je za njih preveč dela in preveč komplicirano, izplen pa premajhen.

Money is mindset!

GupeM ::

Ma koga briga obdavčitev. Tisti, ki imamo Solano trenutno, nas boli k, tako kot Solano boli k kaj se dogaja z drugimi kovanci. Tistih 10% od par milijonov bomo že plačali.

TheMentor ::

Kripto je izjavil:

Obdavčitev bi morala biti maksimalno 5%. Pri 10% se bo pa večina še vedno trudila kako se temu izogniti.
Glede na to kako je zdaj ugotavljanje in dokazovanje glede števila transakcij je za njih preveč dela in preveč komplicirano, izplen pa premajhen.



pomoje 1% bi blo še boljše :)

Machete ::

10k vliva v kripto, 10 let mine, to je kar naenkrat 220k. Ok vse bom dal na TR, ker bolj zaupam $.
220-10% = 198K legalnih - ready to spend
Ni neki zelo slabo. Bolje kot 75% na vse ali 25% na 210 dobička.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DeeJay ::

Če kdo hoče v zelo hyped HeroFI IDO na Launchzone je tuki prijava za WL
https://whitelist.herofi.io?ref_by=EOYf...
Don't f with me.

Machete ::

Jaz sem samo ene 2 besedi razumel. Zgleda sem prestar za ta shit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

DeeJay ::

AVAX Launchpad AvaXLauncher je končno dal ven WL
https://wn.nr/JGA78H
To bo spet x100 minimum... good luck people!
Don't f with me.

Machete ::

Daj kaj, kar je samo za kupit (in bo x100). Ne da je 50 nekih korakov za izpolnit, ker smo milenijci preleni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

LUNA is safe bet.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Machete ::

Ma to je že x30... no more room for sheep.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

IL_DIAVOLO ::

Pa se bo x30.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Saj veš da to pomeni x900 vseskup, ane?

TheMentor ::

GupeM je izjavil:

Saj veš da to pomeni x900 vseskup, ane?


In? Kaj bi rad povedal? Shiba pa Akita sta letos naredla x3000 v dveh mesecih

PrihajaNodi ::

x10 je samo se mina pa tudi RARI ni svoh.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Machete ::

Jaz sem že 8 let v kriptu pa nisem še imel x10 primera. :)
Vse kar sem proval od obskurcev je bilo /10.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

matic492 ::

Machete je izjavil:

Jaz sem že 8 let v kriptu pa nisem še imel x10 primera. :)
Vse kar sem proval od obskurcev je bilo /10.


Slabo si ti v kripto potem :))

Sem že na par coinih naredil x10. Na žalost večinoma zneski drobižek.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

sloxl8 ::

Machete je izjavil:

Jaz sem že 8 let v kriptu pa nisem še imel x10 primera. :)
Vse kar sem proval od obskurcev je bilo /10.

Pod katerim kamnom si pa živel? BTC je bil 2015 (manj kot 8 let nazaj) $250, danes je $48000. Če to ni 10x (ali več), morda ne bi smel biti v kriptu.

TheMentor ::

sloxl8 je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz sem že 8 let v kriptu pa nisem še imel x10 primera. :)
Vse kar sem proval od obskurcev je bilo /10.

Pod katerim kamnom si pa živel? BTC je bil 2015 (manj kot 8 let nazaj) $250, danes je $48000. Če to ni 10x (ali več), morda ne bi smel biti v kriptu.


Včasih je težje držat, ko maš že x7, kot pa prodat.

Sam sem letos kupil Akito 9.februarja, ko jo noben ni povohal. Dnevnega prometa je bilo na tisti dan 5000 dolarjev. Vložil sem 70$. Prodal na x2. Čez dva meseca bi bilo tistih 70$ vredno 200k. Zakaj sem prodal? Ker si niti v sanjah nisem predstavljal, da ta shitcoin lahko gre x3000 od moje cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

Machete ::

Vedno sem prodal pred norimi runi. Ali sem se naveličal, enkrat sem pa denar 'rabil', čeprav bi ga lahko pustil not. Vsakič je šlo, ko sem prodal, na ATH v roku meseca. Pa BTC niti ne štejem. To je še vse ok.
Vse ostalo kar sem preizkušal je bil scam. Predvsem razni ICOti 2018, pa forki takvi in onakvi.. Pa kitajski čudežni kovanci.. In ali je šlo na nulo ali pa sem prehitro prodal in bi celo naredil x10
Dobre nasvete pa sem sprejemal s skepso, tako kot BTC leta 2009 :]
Recimo Kakob je mimogrede navrgel Solano in Sushi nekaj emsecev nazaj. Seveda sem skočil samo na Sushi, pa še to bolj na izi. Evo danes Solane.. :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrihajaNodi ::

Machete je izjavil:

Vedno sem prodal pred norimi runi. Ali sem se naveličal, enkrat sem pa denar 'rabil', čeprav bi ga lahko pustil not. Vsakič je šlo, ko sem prodal, na ATH v roku meseca. Pa BTC niti ne štejem. To je še vse ok.
Vse ostalo kar sem preizkušal je bil scam. Predvsem razni ICOti 2018, pa forki takvi in onakvi.. Pa kitajski čudežni kovanci.. In ali je šlo na nulo ali pa sem prehitro prodal in bi celo naredil x10
Dobre nasvete pa sem sprejemal s skepso, tako kot BTC leta 2009 :]
Recimo Kakob je mimogrede navrgel Solano in Sushi nekaj emsecev nazaj. Seveda sem skočil samo na Sushi, pa še to bolj na izi. Evo danes Solane.. :D


Mas pa Mino sedaj se:) res je mal dolgocajtn coin, zaenkrat....
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Machete ::

Ok, saj kaj drugega mi ne preostane, kot da vzamem nasvete neznancev incelov s foruma. Raziskovat se mi ne da, občutka pa očitno nimam, če vedno falim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheMentor ::

Zgleda bodo Icoti na Solani začel x100 delat.

GupeM ::

Hvala bogu za locked staking. Če ne bi imel lockanih sredstev, bi SOL prodal že pri 82 USD nekje :)

Zdaj mi je bolj žal, da je pri 82 nisem kupil za par tisočakov :D

Machete ::

TheMentor je izjavil:

Zgleda bodo Icoti na Solani začel x100 delat.

Kateri so to. Imena.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

Je kdo nastudiral kako je s Solano? Odzadi so kar velke firme? Sem gledal kaksno leto nazaj, pa se nic ne spomnem vec :))

TheMentor ::

Machete je izjavil:

TheMentor je izjavil:

Zgleda bodo Icoti na Solani začel x100 delat.

Kateri so to. Imena.


Star Atlas poznam zaenkrat edino k bo skor ziher orenk boom.

Fora je, da moraš te zadeve kupovat v private poolih ali imet kovance IDO platform, da lahko vlagaš po teh cenah katerih ti potem x100 delajo.

No sicer že private pooli danes zahtevajo kovance. Za dober pool rabiš najprej za 10k kovancev, da lahko pol za 300$ kupš private deal projekt. Največkrat je potem še vesting, kar pomen, da na TGE dobiš sm 20% kovancev kar si kupil. Ostalo pa kasneje, ko je lahko tudi že crash :)

Če pa pool nima kovancev in je projekt res dober je pa razpordan v minuti. Moraš bit res hiter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

IL_DIAVOLO ::

https://coinmarketcap.com/currencies/ko...

Pocasi pridem na nulo, malo se pa poplačam fee-je :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

paradoxxx ::

kow je izjavil:

Je kdo nastudiral kako je s Solano? Odzadi so kar velke firme? Sem gledal kaksno leto nazaj, pa se nic ne spomnem vec :))


Zadaj je alameda, ftx, sbf, kevin rose, 3ac... so pa razvoj štartal inženirji iz qualcomma.

Trenutno raste, ker NFT projekti na polno launchajo te dni, trenutno aurory (https://twitter.com/auroryproject), prejšnje dni pa degenerate ape academy, solpunks (že nekaj časa nazaj), smb (solana monkey business), solbear in drugi, k jih iz glave zdj ne vem..

Projekti, ki se v naslednjih dneh launchajo so star atlas (dva tokena, en je start atlas dao (POLIS), drugi star atlas (ATLAS)), pa grape finance - ti trije so vsi na raydiumu, pa potem cyclos fi (to je kot uniswapv3) na solaniumu z amm concentrated liqudity... na ogledu imam tut cropper finance, ki je sicer že launchan, in bo zdej zdej zagnal permissionless farme in zna bit, da bodo spet kaki odbiti apyji kot pred časom na bsc.

Recimo, da je še kar dober tw account za agregirane novice tole: https://twitter.com/solana_daily

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: paradoxxx ()

PacificBlue ::

IL_DIAVOLO ::

Cakam na zegn Borcija.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

sajba10 ::

Machete je izjavil:

Ok, saj kaj drugega mi ne preostane, kot da vzamem nasvete neznancev incelov s foruma. Raziskovat se mi ne da, občutka pa očitno nimam, če vedno falim.


Ne poznam nobenega, da ni falil - samo eni priznamo eni pa sam pluse objavljajo :).
Drugače pa kar se tiče potenciala ADAX bi znal biti TOP projekt.

Še ena zanimivost glede BTC-ja. Naredil sem analizo koliko bi bila vredna mesečna naložba 30$ ob rojstvu otroka (približen znesek otroškega dodatka), po metodi dolar cost avrage, v obdobju cca 7,5 let, vplačilo po plači (torej po 15. vsak mesec). Naložba bi naredila 53 kratnik!!! Po trenutni ceni BTC cca 47 t $ bi bil znesek cca 142 tisoč $. NORO!

matic492 ::

Seveda smo falili, ampak misli mda večina fali tako da prehitro proda. Kot je že nekdo napisal ,eni smo držali oz. držimo več let, in ko vidimo npr 300% profita nam je to že dosti, noben takrat ne pričakuje da bo kar naenkrat potem še na to vredno 500%.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mana ::

A je tle kakšen tak, ki je preverjeno vedno zadel ta pravi kripto? A se za katero ful poceni pričakuje, da bo novi BTC?

matic492 ::

"vedno" ga nobeden ne zadene. Kupi in čakaj 3 leta :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mana ::

Sej zdej to delam. Neke poceni kupujem za po 5 evrov...

Motion ::

Pri trenutnem MC 1.3B ima $ONE veliko potenciala navzgor. Sam nebo čez noč

IL_DIAVOLO ::

If you cant hold, you wont be rich.

CZ
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DePalmo ::

Ravnokar, po omembi ONE in prebranem na CoinMarketCap kaj je to zaen kovanec, se mi je porajalo vprašanje. Glede na to da je zunaj ogromno omrežij, blockchainov, denarnic dappov, itd., a se da kje preveriti koliko to ljudje dejansko uporabljajo? So kje kakšne statistike?

Pa ne mislim koliko so ljudje investirali v kovanec, ampak koliko se tehnologijo ki stoji za kovancem dejansko uporablja. Bolj bi mi bili zanimivi ti podatki in kam se ljudje obračajo, tako bi tudi lažje vlagal dolgoročno.

Mana ::

DePalmo je izjavil:

Ravnokar, po omembi ONE in prebranem na CoinMarketCap kaj je to zaen kovanec, se mi je porajalo vprašanje. Glede na to da je zunaj ogromno omrežij, blockchainov, denarnic dappov, itd., a se da kje preveriti koliko to ljudje dejansko uporabljajo? So kje kakšne statistike?

Pa ne mislim koliko so ljudje investirali v kovanec, ampak koliko se tehnologijo ki stoji za kovancem dejansko uporablja. Bolj bi mi bili zanimivi ti podatki in kam se ljudje obračajo, tako bi tudi lažje vlagal dolgoročno.


Valda, vse obstaja. Samo ne vem točno kje. Sicer sem nova v kripto, ampak se učim na Coinbase (Crypto Earn), da še nekaj zastonj kovancev dobim. In ja, odprl se mi je nov svet, sicer še neznan, ampak počasi se mi začenja svitati. Npr. NTF, če zadaneš,... ta pravi NTF (ampak moraš vedeti kateri je podcenjen, sem gledala krateko predstavo), lahko precej zaslužiš z njim.

Za te strani vem, da obstaja The Grapf Explorer, kao statistika, ki tudi pove koliko je kej vredno, ker je vse z indeksi povezano, kot pri iskalniku (ki najboljše in najbolj obiskane porine gor)... Ampak kot pravim, samo široko sliko vidim, detajlov ne poznam.

kiFni ::

sloxl8 je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz sem že 8 let v kriptu pa nisem še imel x10 primera. :)
Vse kar sem proval od obskurcev je bilo /10.

Pod katerim kamnom si pa živel? BTC je bil 2015 (manj kot 8 let nazaj) $250, danes je $48000. Če to ni 10x (ali več), morda ne bi smel biti v kriptu.

pod kerim si pa ti? 2015 je bil 150... še avgusta je bil pod 200.

ubermensch ::

Nov predlog FURSa, da bo do 15k neobdavčeno. Dobra situacija za kripto penzioniste, 1250 neobdavečnih eurov na mesec res ni slabo. Hrano kupuješ z binance kartico, za ostale stroške pa uporabiš neobdavčen denar, kripta pa nikoli ne prodaš in samo stake-aš.
««
726 / 1491
»»