» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
673 / 1496
»»

profesjonalc ::

MaticSLO je izjavil:

profesjonalc je izjavil:

MaticSLO je izjavil:

Jaz sem imel namen ubavit BSV, tam nekje pri 95$ pa me(se?) ni doseglo. Ce je bottom bi bilo super, ce ne bo, bo zalostno. BSV je super nacin da se unovci Tetherje in se proda za prave denarce na robinhoodu.

Sicer pa ce bo res bottom, bo IMO tudi super cas za makarone in sir in tudi nase pasje sklade :))


Zakaj BSV? Od vseh moznosti…


Ker je na robinhoodu in kadar gre, gre ponavadi najbolj.

Morda se izkaze za veliko napako :|


Ta coin bo soon na vrednostih Bitcoin diamond, bitcoin gold in podobnih scamov. O kratkoročnem trejdanju pa nimam pojma, tako da morda se ti pa izide :)

IgorCardanof ::

Matic je kar vešč v trejdanju in shillanju scammov, tako da mu oprostimo, da želi zaslužit na BSVju.

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Kako nimajo nic od tega?? Obdavcijo te na vsakem koraku. Denar denimo da pride od firme pa do tvoje dobrinr, gre cez 2-3-4 obdavcitve. Poberejo ti vecino.


Nakup delnice NI OBDAVČEN, samo profit... to pa pri kriptu že itak je, v slo ČE SI TRADER... torej razlike praktično ni... edino razlika je ta da pri delnicah si obdavčen tudi za dobiček če nisi trader :*
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

merlin2 ::

kow ::

Ce bodo pokupili blizu trzne cene, je to dobro za btc, ker ne bodo prodajali nizje.

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Kako nimajo nic od tega?? Obdavcijo te na vsakem koraku. Denar denimo da pride od firme pa do tvoje dobrinr, gre cez 2-3-4 obdavcitve. Poberejo ti vecino.


Nakup delnice NI OBDAVČEN, samo profit... to pa pri kriptu že itak je, v slo ČE SI TRADER... torej razlike praktično ni... edino razlika je ta da pri delnicah si obdavčen tudi za dobiček če nisi trader :*


Kar govorim od tega je, da je napisal, da tvoj kripto ni obdavčen, kar je daleč od resnice. Ko bom jz porabljal svoj kripto za nakupe v trgovinah in drugje, bom neprestano plačeval davek. Zakaj moram plačevati davek najprej na dobiček, nato pa še za vsak nakup? Da bi bilo res fer, bi bilo pa treba narest še, da se obdavči vsak pozitiven trejd, vsak negativen trejd se pa lepo ignorira, kot je praksa v ZDA.

Država ima ogromno od tega, ko ima folk denar in zapravlja. Vprašanje je, a je res potrebno obdavčit vse še na enem koraku prej.

Zgodovina sprememb…

seniorman ::

Thank you for playing, see you in the next bull market.

kow ::

seniorman je izjavil:

Thank you for playing, see you in the next bull market.


Pri koliko si vstopil v tega?

IgorCardanof ::

Koliko forumasev je v zadnjih tednih postalo long term investitorjev, ki jih zanima predvsem "the tech behind crypto"?

Prodaja odboja ni uspela, sem ze kakih 10-15% v minusu glede na vlozek. Te kovance zdej drzim long term 8-)

endelin ::

IgorCardanof je izjavil:

Koliko forumasev je v zadnjih tednih postalo long term investitorjev, ki jih zanima predvsem "the tech behind crypto"?

Prodaja odboja ni uspela, sem ze kakih 10-15% v minusu glede na vlozek. Te kovance zdej drzim long term 8-)

Naredi tko kot Mato. Hodl 10 let:)) s tem da imaš ti verjetno vrece shitcoinov in ne btc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

matic492 ::

Jaz držim vrečo NEX-a, ravno padel nekje na mojo nakupno ceno :D

Isto CRO, samo tisto držim zato ker je lockano za cashback na kartici.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Senior Dev ::

Smo nazaj v bullu in se sprašujem v kaj vložit svež denar?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

endelin je izjavil:

Kje je cool uporabnik Tonis

Kako stojimo vazelin? Za sladoled je se?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kriptobog ::

seniorman je izjavil:

Thank you for playing, see you in the next bull market.


saj smo še vedno v bullu. Če ste prepohlepni, da bi prodajali ko imatelepe profite je vaša krivda. Če ste neumni, da kupujete pod vrhom ali na vrhu ste pa še bolj neumni. Če pademo pod 30k targetiramo 28450, 25000 in 22000. Toliko da se trg otrese amaterjev, frizerk in socialkarjev, potem pa iščemo buy na okoli 22000, lahko stisne tudi do 20000.

IgorCardanof ::

Ti si nam rekel, da gremo najprej do 50k. Kako gre kaj tvoj long? Ali samo nimaš pojma tako kot ga nimamo vsi tukaj?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

IgorCardanof je izjavil:

Ti si nam rekel, da gremo najprej do 50k. Kako gre kaj tvoj long? Ali samo nimaš pojma tako kot ga nimamo vsi tukaj?


Dobro vprašanje ja... kriptobog je pametoval odboj do 50k, in ga še kar ni, toliko o TA!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

Ti si nam rekel, da gremo najprej do 50k. Kako gre kaj tvoj long? Ali samo nimaš pojma tako kot ga nimamo vsi tukaj?


Ampak smo se ustavili v konsolidaciji. Dokler smo znotraj tega je analiza še vedno ok, rabimo pa preboj za točno smer. Če bo preboj dol je scenarij kot sem napisal zgoraj. Če bo preboj gor je scenarij še vedno proti 50k.
Če sem dal dolgoročno analizo še ne pomeni, da sem long od takrat 😂 Sem day trader...

Mato989 je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Ti si nam rekel, da gremo najprej do 50k. Kako gre kaj tvoj long? Ali samo nimaš pojma tako kot ga nimamo vsi tukaj?


Dobro vprašanje ja... kriptobog je pametoval odboj do 50k, in ga še kar ni, toliko o TA!


Ne smeši se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Ti si nam rekel, da gremo najprej do 50k. Kako gre kaj tvoj long? Ali samo nimaš pojma tako kot ga nimamo vsi tukaj?


Ampak smo se ustavili v konsolidaciji. Dokler smo znotraj tega je analiza še vedno ok, rabimo pa preboj za točno smer. Če bo preboj dol je scenarij kot sem napisal zgoraj. Če bo preboj gor je scenarij še vedno proti 50k.
Če sem dal dolgoročno analizo še ne pomeni, da sem long od takrat 😂 Sem day trader...


TA ima vedno prav, četudi ne gre tja, pač poveš da je analiza napačno interpretirana, datumov ni, torej narobe ne morš imet!

JUHEJ!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Ti si nam rekel, da gremo najprej do 50k. Kako gre kaj tvoj long? Ali samo nimaš pojma tako kot ga nimamo vsi tukaj?


Ampak smo se ustavili v konsolidaciji. Dokler smo znotraj tega je analiza še vedno ok, rabimo pa preboj za točno smer. Če bo preboj dol je scenarij kot sem napisal zgoraj. Če bo preboj gor je scenarij še vedno proti 50k.
Če sem dal dolgoročno analizo še ne pomeni, da sem long od takrat 😂 Sem day trader...


TA ima vedno prav, četudi ne gre tja, pač poveš da je analiza napačno interpretirana, datumov ni, torej narobe ne morš imet!

JUHEJ!


Samo smešiš se. Pojma nimaš kaj je TA in kako deluje. Na datum ti nihče ne bo napovedal lol. In analiza je še vedno valid. Napisal sem scenarij, ČE, poudarjam, ČE, še enkrat zate da dojameš, ČE pade pod 30k. Torej, ČE pade pod 30k imamo tak scenarij.

Če bi vedel malenkost od trejdanja bi štekal te zadeve, tako pa očitno nimaš pojma. S TA določim nivoje kjer so možni obrati, potem pa spremljaš ceno in imaš tudi označen level, kjer se scenarij obrne. In tukaj je ta scenarij, ČE pade pod 30k.

Kripto mesi ::

Na dolgi rok bo mel še kamikaza enkrat prav. Kriptoubogec pa je itak že bil razkrinkan, je nekonsistenten z nabijanjem.

kriptobog ::

Kripto mesi je izjavil:

Na dolgi rok bo mel še kamikaza enkrat prav. Kriptoubogec pa je itak že bil razkrinkan, je nekonsistenten z nabijanjem.



Haha komedijanti. Tudi če ne bom imel prav mi je vseeno. Vedno imaš levele, kjer se scenarij obrne. Vmes pa potrejdaš. Ampak bv vam razlagati, ko kupujete ko 24kur objavijo novico o novem rekordu :))

Mato989 ::

Seveda bo Kamikaza enkrat mel prav, zaradi inflacije... ampak bistvo ni ali bo BTC 100k ali 200k ali 300k, bistveno vprašanje je kaj boš takrat dobil za 100k, 200k, 300k,

en avto? eno bajto? eno kilo kruha in poli klobaso?

Dokler bo FIAT monetarni sistem deloval kot deluje zadnja desetletja, bo višanje ceni BTCju neizogibno, vprašanje pa je kupna moč tega FIATa...


In ne so tudi na datum napovedali Death cross +/- nekaj malega, tako da se da, če želiš... ampak če poveš dovolj vague si lahko interpretiraš non stop, kot Nostradamus...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Seveda bo Kamikaza enkrat mel prav, zaradi inflacije... ampak bistvo ni ali bo BTC 100k ali 200k ali 300k, bistveno vprašanje je kaj boš takrat dobil za 100k, 200k, 300k,

en avto? eno bajto? eno kilo kruha in poli klobaso?

Dokler bo FIAT monetarni sistem deloval kot deluje zadnja desetletja, bo višanje ceni BTCju neizogibno, vprašanje pa je kupna moč tega FIATa...


In ne so tudi na datum napovedali Death cross +/- nekaj malega, tako da se da, če želiš... ampak če poveš dovolj vague si lahko interpretiraš non stop, kot Nostradamus...


Death cross :)) to ni problem napovdati, ker je rsi tako lagging indikator da glava peče. Lahko se mogoče približaš s fibonacci time zones, ampak se ne poslužujem tega.

IgorCardanof ::

Sej ni noben problem. Dokler si zmožen napovedat makro trend, si dober trejder. Kot recimo ko je bitcoin pri 37k in veš, da gremo najprej na 50k in s celim trdim kurcem odpreš 10x long.

endelin ::

Dejte mi en coin za x10 do jutri:D

Hvala, kamikazee

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

Sej ni noben problem. Dokler si zmožen napovedat makro trend, si dober trejder. Kot recimo ko je bitcoin pri 37k in veš, da gremo najprej na 50k in s celim trdim kurcem odpreš 10x long.


Sem takrat odprl long in pobral tistih5% kolikor sem imel TP. Nisem pa swing trader, da bi držal pozicije. Vse pozicije zaprem znotraj istega dneva.

IgorCardanof ::

Je kdo kaj računal, koliko so alti oddaljeni od vrha? Gledamo samo bitcoin, ki ima spodnjo mejo pri 30k, medtem ko alti spodnje meje nimajo in kar sibajo navzdol ...

kriptobog ::

endelin je izjavil:

Dejte mi en coin za x10 do jutri:D

Hvala, kamikazee


savetoken
Mogoče ne ravno jutri, ampak bi znal hitro odletet.

https://linktr.ee/stwtoken

Potencial x100. Thank me later

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

strawman ::

Nihče ne pravi da je TA neuporaben, pravimo le da so tvoje TA all over the place in jih enačimo metanju dreka v steno. Something sticks.
Pa kot profesionalnemu traderju ti je verjetno jasno, da frizerke ne premikajo trga.

kriptobog ::

strawman je izjavil:

Nihče ne pravi da je TA neuporaben, pravimo le da so tvoje TA all over the place in jih enačimo metanju dreka v steno. Something sticks.
Pa kot profesionalnemu traderju ti je verjetno jasno, da frizerke ne premikajo trga.



Dokler meni ta drek na steni dela denar... :) Vem da ne, nisem niti nikoli rekel, da premikajo trg.

dronyx ::

Preden bo petelin dvakrat zakikirikal je btc pod 30.000 USD. Moja prerokba.

celje ::

Ne najdem opcije, da dolocene uporabnike dam na ignore listo. Je to mozno na slotechu?

Jaz tudi mislim, da gre dol. dolgorocno ne verjamem da se bo dvigovalo v visave. Bolj, se padec, potem pa stagniranje do izumrtja. Oziroma "drzanja" nekaterih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: celje ()

IgorCardanof ::

Ne, zaenkrat ne. Moraš posebej addone naložit, ki so jih v preteklosti že naredili kaki slotechovci.

Drugače pa, Bitcoin manipulatorji očitno niso brali The Art Of War, kjer piše, da sovražnika nikoli ne smeš stisniti v kot brez možnosti umika. Ker ko si enkrat v taki poziciji, ne moreš več ničesar izgubiti in se boš boril na smrt.

To se dogaja sedaj z našimi biki. Bitcoin ne more padt pod 30k, hkrati pa medvedi pritiskajo navzdol proti 30k čedalje bolj in bikom ne pustijo, da se umaknejo. Ugante, kaj se bo zgodilo v kratkem. Biki bodo udarli nazaj in to konkretno. Moja napoved je BTC 37k+ konec tedna.

Siso ::

Živjo
Hmal bo regres ,samo kaj ko je managerski bolj švoh
Kaj ubodemo,btc je slab pravte,kak skam kojn?

https://m.youtube.com/watch?v=zqNTltOGh...

Siso je izjavil:

Živjo
Hmal bo regres penzjoneri ,samo kaj ko je managerski bolj švoh
Kaj ubodemo,btc je slab pravte,kak skam kojn?

https://m.youtube.com/watch?v=zqNTltOGh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

IgorCardanof ::

Pri 31.1k sprožena akcija bikov, ki pa se je žal jalovo končala. Začetni naval je požel nekaj uspeha in ceno spravil do 32k, vendar so medvedi hitro pritisnili nazaj in smo že pri 31.5k.

Zezz ::

Sam se nimam za nekega težkega trejderja kot eni bolj na jeziku posamezniki tukaj, (sami veste zase) :) se pohvalim, nisem v nuli, nekaj malega zaslužil, ampak dejstvo kar že nekaj časa govorim, pa za to ne rabim nobene TA analize da je s kripto počasi konec, kot rečeno digitalizacija državnih valut kjer ni mesta za konkuenco kot je kripto. Ne rečem da BTC nebo več obstajal ampak pozabite na to kar se je digajalo zadnja leta ko so nekateri zlo dobro zaslužli tega nebo več
Btw. Sanjajte o nekih 50k..ni šanse razen ko bo hiperinflacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

IgorCardanof ::

Lowcap sitkojni bodo venomer prisotni, tako da tu se ne strinjam s tabo. Ja z bitcoinom ne boš naredil iz 1000$ v 100k, lahko pa to narediš z lowcap sitkojni. Tega pa ne vidim, zakaj bi se to nehalo. Opcije v kriptu vedno bodo, vendar le takrat ko bo market sideways ali pa bullish.

Zezz ::

IgorCardanof je izjavil:

Pri 31.1k sprožena akcija bikov, ki pa se je žal jalovo končala. Začetni naval je požel nekaj uspeha in ceno spravil do 32k, vendar so medvedi hitro pritisnili nazaj in smo že pri 31.5k.

Kaj pa misliš dejansko so nekatere inštitucikje in pisamezniki svetlobne milje pred retail, če so prej kupovali in s tem profitirali zdaj še shortajo in še enkrat profitirajo..oni so vedno v plusu

Zezz ::

IgorCardanof je izjavil:

Lowcap sitkojni bodo venomer prisotni, tako da tu se ne strinjam s tabo. Ja z bitcoinom ne boš naredil iz 1000$ v 100k, lahko pa to narediš z lowcap sitkojni. Tega pa ne vidim, zakaj bi se to nehalo. Opcije v kriptu vedno bodo, vendar le takrat ko bo market sideways ali pa bullish.

shitkojni bodo ratal nekak tako kot pennystocks v delnicah, mogoče boš mel res srečo pa bo kakšen urni do dnevni pump ×8 pol pa spet lovit mogočega potencialnega zmagovalca, ki ti mogoče rata al pa tud ne. Večina brez znanja trejdanja bodo ostal bagholderji for life.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

strawman ::

Zezz, potreba po trustless transakcijah bo vedno večja. Digitalne valute niso ne konkurenca in ne grožnja (pravim) kriptovalutam.
Jep pa problem, ker jih večina ljudi vidi kot get rich quick shemo, ali pa orodje za plačevanje preko interneta.
Adopcija je vedno večja, razumevanje pa vedno manjše.

Zezz ::

strawman je izjavil:

Zezz, potreba po trustless transakcijah bo vedno večja. Digitalne valute niso ne konkurenca in ne grožnja (pravim) kriptovalutam.
Jep pa problem, ker jih večina ljudi vidi kot get rich quick shemo, ali pa orodje za plačevanje preko interneta.
Adopcija je vedno večja, razumevanje pa vedno manjše.

Seveda je npr. BTC konkurenca in nevarnost komunistični partiji Kitajske, ko pa nima nadzora nad tem nad transakcijami. Ravno zato je digitalni Yuan narejen na bazi blockchaina in bo po ponudil vse isto kot sedaj npr. Btc ipd.

kow ::

Edina konkurenca BTC je eter, vse ostalo je brez veze. Kaj ti bo digitalni fiat, to ze mamo. Ajde, bo male boljse kot trenutni fintech, ampak who cares.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Zezz ::

Digitalni fiat kot mamo sedaj,bančne transakcije... ni niti malo isto kot cbdc, se pravi digital yuan, future digital dollar ipd.

IL_DIAVOLO ::

Tvoje želje so samo to...želje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kow ::

Zezz je izjavil:

Digitalni fiat kot mamo sedaj,bančne transakcije... ni niti malo isto kot cbdc, se pravi digital yuan, future digital dollar ipd.


Imas podatke kako bo narejeno? Ce bo sledljivo, je useless, ker zakaj bi hotel digitalni kes, ki ni kes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Zezz ::

Ravno to da je sledljivo in ukinitev papirnatega denarja je ves point tega da države razvijajo svoje cbdc valute. Nikomur ni v interesu nekaj nad čimer nimajo kontrole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()

kow ::

Ja, sej. Good luck, da bos v to preprical prebivalstvo. Morda srednji sloj in mlajse ljudi. To bo trajalo desetletja.
Se enkrat, kako tocno bodo to izvedli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kriptobog ::

Saj je logično, da države in banke ne bodo uporabljale nečesa, kar ne morejo regulirati. Zakaj mislite, da se vse banke, ki se spuščajo v blockchain vode, povezujejo z ripplom? Francozi bi kar digital € fuknili na ripple. Niti ne bo nobena od obstoječih kriptovalut uporabljena za državno valuto. Vrednos preprosto preveč niha za tako uporabo. Da o drugih težavah niti ne govorimo.

Prebivalcev se pa itak še dolgo ne bo prepričalo v opustitev gotovine. Jaz sem gotovino opustil že v času študija. S kartico in seday z raznimi apple pay, google pay, itd, je plačevanje preveč preprosto, da bi se ukvarjal z gotovino. Še za nakup droge ne potrebuješ več gotovine.

kow ::

Saj naceloma se strinjam, da bomo opustili gotovino, to ni nobenega dvoma. Ker ti bodo zagrenili zivljenje, ker ne bos nic mogel brez digitalnega poslovanja.
Podobno kot ne mores brez telefonske stevilke, ker te povsod jebejo, da jo moras imeti.

Samo preden bodo to vse zagnali .. bo ze leto 2025.
Verjemi, da dilerji ne bodo sprejemali digitalni dolar, ki je sledljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Zezz ::

kow je izjavil:

Ja, sej. Good luck, da bos v to preprical prebivalstvo. Morda srednji sloj in mlajse ljudi. To bo trajalo desetletja.
Se enkrat, kako tocno bodo to izvedli?

Ti ki vladajo svetu obvladajo psihologijo in sociologijo množic v nulo, ljudje so ovce lahko vodljivi poglej samo to Kovid krizo kako lahko je manipulirat z množicami, samo ko jim obljubiš morje na Hrvaškem in se vsi letijo cepit. Poglej Slovence, razdeliš jih na leve in desne in nimaš problemov z vladanjem. Narod je ratal preveč pasiven apatičen, pozabi neke upore v stilu kmečkih in Francoske revolucije itd. Sicer pa znana je tista revolucija poje svoje otroke.. in tako spet enkrat v krog.

Dejansko kripto jim je bil celo potreben za nek ne preveč boleč in stresen prehod naroda na digitalne valute in uvajanje na brez gotovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zezz ()
««
673 / 1496
»»