» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
632 / 1490
»»

boolsheat ::

tonis je izjavil:

Če bo tole izpeljano, je target 33700.


Na 4 urnem grafu se rišejo HL zaenkrat.

BorutO ::

LeQuack ::

A bo kdo prodal svoje Slo-Tech objave na NFT?
Quack !

Mato989 ::

Jacksmav je izjavil:

Me zanima "kdo" pr nas samo občasno trguje... :)



Jaz

SasoS je izjavil:

Jacksmav je izjavil:

Me zanima "kdo" pr nas samo občasno trguje... :)


Potem imate večji problem kot "30%".
Namreč, ne vem iz kje je bilo potegnjenih teh "30%" ampak noben davek v SLO ni 30%. Redno trgovanje se namreč šteje kot dejavnost, tam pa pride poleg dohodnine še prispevki in zdr. zavarovanje (+kazen za delo na črno) kar bo zneslo več kot 30% predvidevam :D


Ja, ampak ce si zaposlen me res zanima kako ti lahko uturijo DVOJNE prispevke... Namrec tako kot zdaj ne morem imet spja in placevat prispevkov in hkrati bit v rednem delovnem razmerju tako mi tezko potem nabijejo to za nazaj ker je kontra zakonu

Torej kaj v najslabsem dobis kazen in vrzejo te v normiran popoldanski sp kar pa ni polom

Kot predvideno btc ima tezave na daily candlu preko 41k oz 42k... In dokler ne gre preko in zalljuci daily candle nad 42k je pac sumljivo in je lahko dump vsak trenutek na pod 35k
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kow ::

Druga omrezja, ki podpirajo pametne pogodobe: EOS, TRON, MATIC, NEO :)):))

Kaj je to tipo prepisoval, hihi. Cosmopolitan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

m0LN4r ::

Nisem vprasal zato, da se boste kregali o tem ali bo prihodnost samo virtualna ali whatever.

Mene je zanimalo tale Digital Euro v bistvu ni kriptovaluta, zakaj potem o njej pisejo kot da bi bla? Saj denar na banki je tudi "digital" ?

Sicer pa nekdo je napisal, da je za obicn Cash velik strosek. Decko moj, mislis da IT support, security, celotno vzdrzevanje IT sistemov je pa zastonj? Ena mehanicna blagajna iz 1950 se vedno deluje, razni terminali za kartice pa crkujejo, kot po tekocem traku.
CASH je varovalka in bo vedno obstajal, ker pac mora. Al se sesuje Internet, al elektrike ni, al pride do vojne pa zbombardirajo serverje, ni da ni. Pol bos pa, kot da bi te slekli.

Enako velja za Krypto, bo placilno sredstvo oz. ze je marsikje, ampak ne bo nadomestilo nicesar, dokler ne bo imelo stabilno vrednost. Danes lahko kupis avto, jutri kilo spagetov. Kdo pri zdravi pameti hoce met to kot edino placilno sredstvo.

Digital Euro se mi zdi, da bo ON-TOP, da poveze te stvari med sabo. Itak mamo na svetu prevec valut pa celega sranja, pol pa sluzijo razne menjalnice. Sem moral nekaj na hitro placati v AUD, pa me je skor srat pritisnilo, kok so dodatno pokasiral za menjalni tecaj in nakazilo. Brezveze.

PS:
BTC buy nastavljen na sub 8200.- Eur. Smo optimisticni in nalagamo denar. Sem oddal davcno napoved, zdaj pa cakam, da me se to srat pritisne, kok mi poberejo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

MisterR ::

Denar ki ga ti vidiš na svojem TRR obstaja tudi v fizični obliki in ne samo v 1 in 0. Ampak to marsikomu ni jasno, sploh pri težkih kovinah, kjer ljudje kupujejo papirje. Če so papirji kriti z dejanskimi kovinami pa je vprašljivo.

Seveda IT ni zastonj, niti približno. Kaj misliš, da tiskalnice, trezorji in ostale stavbe pa nimajo ITja in stroškov? Že samo prevoz gotovine je drag kot pes. Vprašaj kakega slovenskega bančnika, kako so se "trosili" ko so nekajkrat padli jackpot dobitki v Sloveniji in so vsi molili, da si srečnež ne bo izbral njihove banke, ker so morali čez noč zagotoviti tako kritje + skoraj zagotovo prenose na druge banke. In ja, za neko večjo banko to ni problem, v Sloveniji pa že taki premiki povzročajo sive lase.
Gotovina bo skoraj zagotovo obstajala večno, o tem ni dvoma. Ampak bolj ali manj v redkih primerih. Nekateri še zmeraj plačujejo v zlatih palicah, pa je to prej izjema kot pravilo. Tako bo z gotovino.

P.S. o tem se je govorilo že par let, trenutne cene surovin bodo to zadevo samo še pospešile
https://en.econostrum.info/European-Com...

P.S.2. BTC@8200EUR ? Če pade tako nizko bo nek konkreten razlog zakaj se je to zgodilo in bo vprašanje če se še bo kdaj pobral (ali bo reguliran, prepovedan itd.). Zato mislim, da je tak nakup preveliko tveganje. Raje imej cash v denarnici in pač razpolagaj s tem denarjem, kot pa da ti leži na neki X borzi ki jo lahko čez noč likvidirajo in nimaš kritja. Če pade na 10-20k še zmeraj lahko opraviš ta nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

Zezz ::

m0LN4r je izjavil:

Nisem vprasal zato, da se boste kregali o tem ali bo prihodnost samo virtualna ali whatever.

Mene je zanimalo tale Digital Euro v bistvu ni kriptovaluta, zakaj potem o njej pisejo kot da bi bla? Saj denar na banki je tudi "digital" ?

Sicer pa nekdo je napisal, da je za obicn Cash velik strosek. Decko moj, mislis da IT support, security, celotno vzdrzevanje IT sistemov je pa zastonj? Ena mehanicna blagajna iz 1950 se vedno deluje, razni terminali za kartice pa crkujejo, kot po tekocem traku.
CASH je varovalka in bo vedno obstajal, ker pac mora. Al se sesuje Internet, al elektrike ni, al pride do vojne pa zbombardirajo serverje, ni da ni. Pol bos pa, kot da bi te slekli.

Enako velja za Krypto, bo placilno sredstvo oz. ze je marsikje, ampak ne bo nadomestilo nicesar, dokler ne bo imelo stabilno vrednost. Danes lahko kupis avto, jutri kilo spagetov. Kdo pri zdravi pameti hoce met to kot edino placilno sredstvo.

Digital Euro se mi zdi, da bo ON-TOP, da poveze te stvari med sabo. Itak mamo na svetu prevec valut pa celega sranja, pol pa sluzijo razne menjalnice. Sem moral nekaj na hitro placati v AUD, pa me je skor srat pritisnilo, kok so dodatno pokasiral za menjalni tecaj in nakazilo. Brezveze.

PS:
BTC buy nastavljen na sub 8200.- Eur. Smo optimisticni in nalagamo denar. Sem oddal davcno napoved, zdaj pa cakam, da me se to srat pritisne, kok mi poberejo.

Nove državne digitalne valute bodo prevzele tehnologijo kriptovalut torej hitrejši prenos, nižji feeji ipd., seveda nebo anonimnosti, to pa če mislite je že sedaj, je ni.

IgorCardanof ::

MisterR je izjavil:

Denar ki ga ti vidiš na svojem TRR obstaja tudi v fizični obliki in ne samo v 1 in 0. Ampak to marsikomu ni jasno, sploh pri težkih kovinah, kjer ljudje kupujejo papirje. Če so papirji kriti z dejanskimi kovinami pa je vprašljivo.

Seveda IT ni zastonj, niti približno. Kaj misliš, da tiskalnice, trezorji in ostale stavbe pa nimajo ITja in stroškov? Že samo prevoz gotovine je drag kot pes. Vprašaj kakega slovenskega bančnika, kako so se "trosili" ko so nekajkrat padli jackpot dobitki v Sloveniji in so vsi molili, da si srečnež ne bo izbral njihove banke, ker so morali čez noč zagotoviti tako kritje + skoraj zagotovo prenose na druge banke. In ja, za neko večjo banko to ni problem, v Sloveniji pa že taki premiki povzročajo sive lase.
Gotovina bo skoraj zagotovo obstajala večno, o tem ni dvoma. Ampak bolj ali manj v redkih primerih. Nekateri še zmeraj plačujejo v zlatih palicah, pa je to prej izjema kot pravilo. Tako bo z gotovino.

P.S. o tem se je govorilo že par let, trenutne cene surovin bodo to zadevo samo še pospešile
https://en.econostrum.info/European-Com...

P.S.2. BTC@8200EUR ? Če pade tako nizko bo nek konkreten razlog zakaj se je to zgodilo in bo vprašanje če se še bo kdaj pobral (ali bo reguliran, prepovedan itd.). Zato mislim, da je tak nakup preveliko tveganje. Raje imej cash v denarnici in pač razpolagaj s tem denarjem, kot pa da ti leži na neki X borzi ki jo lahko čez noč likvidirajo in nimaš kritja. Če pade na 10-20k še zmeraj lahko opraviš ta nakup.


Dolarji že ogromno let niso kriti 1:1.

matic492 ::

MisterR je izjavil:

Denar ki ga ti vidiš na svojem TRR obstaja tudi v fizični obliki in ne samo v 1 in 0. Ampak to marsikomu ni jasno, sploh pri težkih kovinah, kjer ljudje kupujejo papirje. Če so papirji kriti z dejanskimi kovinami pa je vprašljivo.

Seveda IT ni zastonj, niti približno. Kaj misliš, da tiskalnice, trezorji in ostale stavbe pa nimajo ITja in stroškov? Že samo prevoz gotovine je drag kot pes. Vprašaj kakega slovenskega bančnika, kako so se "trosili" ko so nekajkrat padli jackpot dobitki v Sloveniji in so vsi molili, da si srečnež ne bo izbral njihove banke, ker so morali čez noč zagotoviti tako kritje + skoraj zagotovo prenose na druge banke. In ja, za neko večjo banko to ni problem, v Sloveniji pa že taki premiki povzročajo sive lase.
Gotovina bo skoraj zagotovo obstajala večno, o tem ni dvoma. Ampak bolj ali manj v redkih primerih. Nekateri še zmeraj plačujejo v zlatih palicah, pa je to prej izjema kot pravilo. Tako bo z gotovino.

P.S. o tem se je govorilo že par let, trenutne cene surovin bodo to zadevo samo še pospešile
https://en.econostrum.info/European-Com...

P.S.2. BTC@8200EUR ? Če pade tako nizko bo nek konkreten razlog zakaj se je to zgodilo in bo vprašanje če se še bo kdaj pobral (ali bo reguliran, prepovedan itd.). Zato mislim, da je tak nakup preveliko tveganje. Raje imej cash v denarnici in pač razpolagaj s tem denarjem, kot pa da ti leži na neki X borzi ki jo lahko čez noč likvidirajo in nimaš kritja. Če pade na 10-20k še zmeraj lahko opraviš ta nakup.


To ni res.
Only an estimated 8% of currency globally is physical money.


Poglej si malo fractal reserve banking in podobne zadeve.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

Zezz je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Nisem vprasal zato, da se boste kregali o tem ali bo prihodnost samo virtualna ali whatever.

Mene je zanimalo tale Digital Euro v bistvu ni kriptovaluta, zakaj potem o njej pisejo kot da bi bla? Saj denar na banki je tudi "digital" ?

Sicer pa nekdo je napisal, da je za obicn Cash velik strosek. Decko moj, mislis da IT support, security, celotno vzdrzevanje IT sistemov je pa zastonj? Ena mehanicna blagajna iz 1950 se vedno deluje, razni terminali za kartice pa crkujejo, kot po tekocem traku.
CASH je varovalka in bo vedno obstajal, ker pac mora. Al se sesuje Internet, al elektrike ni, al pride do vojne pa zbombardirajo serverje, ni da ni. Pol bos pa, kot da bi te slekli.

Enako velja za Krypto, bo placilno sredstvo oz. ze je marsikje, ampak ne bo nadomestilo nicesar, dokler ne bo imelo stabilno vrednost. Danes lahko kupis avto, jutri kilo spagetov. Kdo pri zdravi pameti hoce met to kot edino placilno sredstvo.

Digital Euro se mi zdi, da bo ON-TOP, da poveze te stvari med sabo. Itak mamo na svetu prevec valut pa celega sranja, pol pa sluzijo razne menjalnice. Sem moral nekaj na hitro placati v AUD, pa me je skor srat pritisnilo, kok so dodatno pokasiral za menjalni tecaj in nakazilo. Brezveze.

PS:
BTC buy nastavljen na sub 8200.- Eur. Smo optimisticni in nalagamo denar. Sem oddal davcno napoved, zdaj pa cakam, da me se to srat pritisne, kok mi poberejo.

Nove državne digitalne valute bodo prevzele tehnologijo kriptovalut torej hitrejši prenos, nižji feeji ipd., seveda nebo anonimnosti, to pa če mislite je že sedaj, je ni.

Kako to mislis, nizki feeji so ze zdaj pri nekaterih bankah, jaz imam 10 evrov na mesec pri raiffeisen. Po drugi pa lahko dvignejo feeje tisti, ki so zdaj "prepoceni"
Kaj pa mislis z hitrostjo? Ce dam klukico pri "takoj" se denar prenese takoj.
Mislim za nas plebse, kje so neke prakticne razlike?

@Rocky
Fizicnega denarja je zelo zelo malo, virtualnega zaradi kreditov, obresti pa je 10x vec. Tudi kriminaliteta je za magnitudo vecja.
V Nemciji lovijo eno manjso cyberkrime organizacijo, ki z fejk trgovinami premikajo miljone na mesec. Pa so samo en mali organiziran spajzl. No dva sta ze v zaporu, ampak biznis v ozadju laufa nemoteno naprej.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MisterR ::

@jeff @matic govora je o euro. Ta je krit. Res je da ne 100% ampak blizu.

@molnar pa sej takih poslov je ogromno. V naslednji treh letih bo v slovenijo prišlo še dosti več gotovine iz davčnih oaz. In takrat bodo nekateri dejansko s kovčki potovali.

Simič (nov direktor FURSa) je že pred leti govoril, da bi država morala omogočiti NESANKCIONIRANO vrnitev denarja iz davčnih oaz.

Motion ::

MisterR je izjavil:

@jeff @matic govora je o euro. Ta je krit. Res je da ne 100% ampak blizu.

@molnar pa sej takih poslov je ogromno. V naslednji treh letih bo v slovenijo prišlo še dosti več gotovine iz davčnih oaz. In takrat bodo nekateri dejansko s kovčki potovali.

Simič (nov direktor FURSa) je že pred leti govoril, da bi država morala omogočiti NESANKCIONIRANO vrnitev denarja iz davčnih oaz.


S čim je krit euro/dolar?

IgorCardanof ::

Daleč od tega no, da so evri ali dolarji kriti. Niso niti blizu 100% kriti. Ali praviš, da se je v zadnjem letu naredilo za 6 trilijonov dolarjev fizičnih sredstev?

Ja, začelo se je tako, da je bilo vse lepo krito v zlatu ali čem drugem. Samo to že dolgo ni res. In tu potem tudi pade glavni argument "Bitcoin ni z ničemer krit". Dolarji in evri tudi niso. Je kompleksno vse skupaj, samo prednost fiata zagotovo ni ta, da je 100% krit. Če se zgodi bankrun (oziroma menjava fiata v sredstva, ker ti država garantira, da je to nekaj vredno), bo hitro zelo hud problem.

wowmijav ::

Kva bo spet crashal zdle :D?

Motion ::

Kolkor je meni znano je neki krito (obveznice itd,....), sam če se folk odloči keširat se bolj zanašajo na moč da enostavno omejijo dvigovanje.

IgorCardanof ::

Edina rešitev. Če se folk masovno odloči menjat fiat v dobrine, bo taka kriza kot je še nismo imeli. To se sicer ne bo zgodilo, ampak hipotetično, da bi se.

Kolikor spremljam twitter, sedaj kar vsi naenkrat napovedujejo še en večji crash preden gremo na luno, začelo se je z nekaj ljudmi pri 40k, sedaj pri 37k malo več, pri 36k so si vsi že postavili meje tam pri 32k-34k. Kakšen je pa filing v tej temi? Kam gremo?

Kriza je, da se ljudje pustijo tako zmanipulirat. Smart money hoče, da vsi mislijo, da je še en crash "nekaj normalnega", preden gremo na nove athje. To pomeni, da bo retail "akumuliral" na polno med tem časom in na koncu ostal bagholder.

matic492 ::

Jaz sem out, samo zato ker enkrat je treba profite pobrat. Nisem še na takem nivoju da lahko v nedogled čakam na naslednji ATh, ker potem so to samo cifre na zaslonu. Treba prestavit v nekaj fizičnega in včasih malo uživat, če ne si ga lahko še 5 let drkam na to koliko $$$ imam v kripto.

Potem ko se bo še malo bolj sesulo pa začnem nazaj kupovat.

Nimam pa TA nobene in nisem trader. Samo bull run je za mene že od novembra, kjer sem že imel dosti dosti profita, tako da se mi zdi že malo nenormalno.

eveda se lahko pa tudi motim :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Kripto ::

wowmijav je izjavil:

Kva bo spet crashal zdle :D?



Danes crash do 30k v popoldanskem času je kar realen.

Money is mindset!

BorutO ::

Kripto je izjavil:

wowmijav je izjavil:

Kva bo spet crashal zdle :D?



Danes crash do 30k v popoldanskem času je kar realen.


A res? :) Pa toliko se omenja na tem forumu koliko je supportov pri recimo 34k ipd in da nižje več ne bo šlo ... :D

Kripto ::

BorutO je izjavil:

Kripto je izjavil:

wowmijav je izjavil:

Kva bo spet crashal zdle :D?



Danes crash do 30k v popoldanskem času je kar realen.


A res? :) Pa toliko se omenja na tem forumu koliko je supportov pri recimo 34k ipd in da nižje več ne bo šlo ... :D


Ja saj veš kako gre...
pod 48k ni možno
pod 46k ni možno
pod 45k ni možno
pod 40k ni možno
pod 35k ni možno
pod 33k ni možno
pod 30k ni možno
pod ... ni možno

Money is mindset!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kripto ()

IgorCardanof ::

matic492 je izjavil:

Jaz sem out, samo zato ker enkrat je treba profite pobrat. Nisem še na takem nivoju da lahko v nedogled čakam na naslednji ATh, ker potem so to samo cifre na zaslonu. Treba prestavit v nekaj fizičnega in včasih malo uživat, če ne si ga lahko še 5 let drkam na to koliko $$$ imam v kripto.

Potem ko se bo še malo bolj sesulo pa začnem nazaj kupovat.

Nimam pa TA nobene in nisem trader. Samo bull run je za mene že od novembra, kjer sem že imel dosti dosti profita, tako da se mi zdi že malo nenormalno.

eveda se lahko pa tudi motim :)


Kar nekaj mojih kolegov je v modeu "A misliš, da bo kripto kdaj višje kdaj v prihodnosti? Da. No potem se ne splača prodajat sedaj, ampak se akumulira". Tako da ja. Pogled s katerim se zelo ne strinjam. Sploh ker večina ljudi v kriptu ni za to, da bi vložila sredstva in nato na njih pozabila za 5-10 let. Hkrati pa tudi vlagajo v črno skrinjico, tako da je tveganje še toliko večje, ker večina niti ne ve kaj kupuje in a bo to čez 5-10 let sploh še živo.

BorutO ::

Ja, tu gor eni strokovnjaki govorijo, da več ne bo padlo pod toliko pa toliko od februarja ... Zato pa nekatere nikoli ne jemljem resno - oz nikoli se ne zanašam na forume glede prihodnosti. :) Vse je samo ugibanje. Noben ne ve za 100 ljudi, če bo prodajalo, kupovalo ali jih pri miru pustilo ... kje je še na sto tisoče uporabnikov ...

Mato989 ::

MisterR je izjavil:


P.S.2. BTC@8200EUR ? Če pade tako nizko bo nek konkreten razlog zakaj se je to zgodilo in bo vprašanje če se še bo kdaj pobral (ali bo reguliran, prepovedan itd.). Zato mislim, da je tak nakup preveliko tveganje. Raje imej cash v denarnici in pač razpolagaj s tem denarjem, kot pa da ti leži na neki X borzi ki jo lahko čez noč likvidirajo in nimaš kritja. Če pade na 10-20k še zmeraj lahko opraviš ta nakup.



Daj ti meni razloži ali si mislil enako ko je padel na 3k in še nekaj pred dobrim letom in pol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kripto ::

BorutO je izjavil:

Ja, tu gor eni strokovnjaki govorijo, da več ne bo padlo pod toliko pa toliko od februarja ... Zato pa nekatere nikoli ne jemljem resno - oz nikoli se ne zanašam na forume glede prihodnosti. :) Vse je samo ugibanje. Noben ne ve za 100 ljudi, če bo prodajalo, kupovalo ali jih pri miru pustilo ... kje je še na sto tisoče uporabnikov ...



Govori in piše se marsikaj...

Money is mindset!

IgorCardanof ::

Ena lepa misel s Twitterja:

"You can't know whether its accumulation or distribution until after it happens"

m0LN4r ::

Mato989 je izjavil:

MisterR je izjavil:


P.S.2. BTC@8200EUR ? Če pade tako nizko bo nek konkreten razlog zakaj se je to zgodilo in bo vprašanje če se še bo kdaj pobral (ali bo reguliran, prepovedan itd.). Zato mislim, da je tak nakup preveliko tveganje. Raje imej cash v denarnici in pač razpolagaj s tem denarjem, kot pa da ti leži na neki X borzi ki jo lahko čez noč likvidirajo in nimaš kritja. Če pade na 10-20k še zmeraj lahko opraviš ta nakup.



Daj ti meni razloži ali si mislil enako ko je padel na 3k in še nekaj pred dobrim letom in pol
Zato pa imam jaz premozenje nastavljeno na 2x tolko kot je takrat padlo za Buy in. I am a believer, da bo padlo do tam. Pa tut ce samo za en dan, meni je dovolj za naslednjih 5 let. Pol pa sam budilko za 100k pa penzija pri balatonu.
Da bi se pa drkal vsak mesec, se mi pa enostavno popravici ne da.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MisterR ::

Mato989 je izjavil:

MisterR je izjavil:


P.S.2. BTC@8200EUR ? Če pade tako nizko bo nek konkreten razlog zakaj se je to zgodilo in bo vprašanje če se še bo kdaj pobral (ali bo reguliran, prepovedan itd.). Zato mislim, da je tak nakup preveliko tveganje. Raje imej cash v denarnici in pač razpolagaj s tem denarjem, kot pa da ti leži na neki X borzi ki jo lahko čez noč likvidirajo in nimaš kritja. Če pade na 10-20k še zmeraj lahko opraviš ta nakup.



Daj ti meni razloži ali si mislil enako ko je padel na 3k in še nekaj pred dobrim letom in pol



Nisi razumel, jaz ne govorim o tem ali bo padel na X€ ali ne. Jaz govorim da se za takšne padce (sedaj je recimo 30k€) ne izplača delati orderjev za vnaprej. Ker ja, ti ga boš kupil po 8k€ ampak bo že naslednjo minuto 3k€, kaj boš potem? Se tolažil, da si ga dobil poceni in da pač čakaš da bo 100k? Slaba tolažba medtem ko si 5k€ v minusu.
Zato sem predlagal, da se taki orderji ne postavljajo vnaprej ampak se počaka do trenutka ko bo dejansko začel padati proti 10k€ in potem narediš izračun na koliko postaviti order.

m0LN4r ::

Piramida iz kart, se bo sesula hitro, ko tisti od sredine navzdol zacnejo panicarit potem pa se sam sprozi verizna reakcija. Vec kot bo notri taksnih "gospodinj" bolj ekstremni so lahko taksni padci.


Nisi razumel, jaz ne govorim o tem ali bo padel na X€ ali ne. Jaz govorim da se za takšne padce (sedaj je recimo 30k€) ne izplača delati orderjev za vnaprej. Ker ja, ti ga boš kupil po 8k€ ampak bo že naslednjo minuto 3k€, kaj boš potem? Se tolažil, da si ga dobil poceni in da pač čakaš da bo 100k? Slaba tolažba medtem ko si 5k€ v minusu.
Zato sem predlagal, da se taki orderji ne postavljajo vnaprej ampak se počaka do trenutka ko bo dejansko začel padati proti 10k€ in potem narediš izračun na koliko postaviti order.
Ja ampak, ce ne sedis vsak dan za racunalnikom je to jeba.
Pa sem glih na dopustu v hribih, ko se zgodi to kar pravis, kaj naj potem?
Nazadnje pa se pri 3k niti nisem mogel prijaviti na borzo zaradi preobremenitve in transakcije so trajale uzast predolgo.

Drugace, mas prav ja.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

endelin ::

Gremo ta vikend proti podnu?;((
Meni se to zdi da je konec veselice.
Smo z alti 50% od vrha

IgorCardanof ::

Kaj je Vazelin, boš vztrajal z nami tu gor do 2024/2025?

kriptobog ::

BorutO je izjavil:

Kripto je izjavil:

wowmijav je izjavil:

Kva bo spet crashal zdle :D?



Danes crash do 30k v popoldanskem času je kar realen.


A res? :) Pa toliko se omenja na tem forumu koliko je supportov pri recimo 34k ipd in da nižje več ne bo šlo ... :D


Kar poslušaj jih. Sami top trejderji. Le, da si še nihče ni izplačal profitov, ker je lažje če starši zalagajo :)

IgorCardanof ::

Kriptobog je rekel, da gremo najprej na 50k btw. Ziher je šel še 10x long v to svojo blodnjo :)

Top trejder da mu ni para.

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Zakalkuliral se je. Facebook dev je isto naredil. Od takrat ga ni na forumu, do takrat pa je veljal za dobrega traderja in človeka z debelo denarnico.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

m0LN4r ::

FYI zdaj smo cirka tam, kot februarja 2018. Malo bomo se sli nazaj gor, poleti ko se pa pocitnice zacnejo pa bo folk zacel masovno pobirati ven denar pa akcija.
Tudi ELON bo rabil vsak dolar, zdaj ko se aluminij in litij drazita kot prasica.

In pol bo v enem tednu naredilo uuups. 2021/Q3 bo odlocilen.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IgorCardanof ::

Odločilen bo tudi Q2 report za Teslo, kjer se bo vedelo, ali držijo ali so prodali. Ta bo na vrsti čez malo več kot mesec.

MisterR ::

m0LN4r je izjavil:

Piramida iz kart, se bo sesula hitro, ko tisti od sredine navzdol zacnejo panicarit potem pa se sam sprozi verizna reakcija. Vec kot bo notri taksnih "gospodinj" bolj ekstremni so lahko taksni padci.


Nisi razumel, jaz ne govorim o tem ali bo padel na XEUR ali ne. Jaz govorim da se za takšne padce (sedaj je recimo 30kEUR) ne izplača delati orderjev za vnaprej. Ker ja, ti ga boš kupil po 8kEUR ampak bo že naslednjo minuto 3kEUR, kaj boš potem? Se tolažil, da si ga dobil poceni in da pač čakaš da bo 100k? Slaba tolažba medtem ko si 5kEUR v minusu.
Zato sem predlagal, da se taki orderji ne postavljajo vnaprej ampak se počaka do trenutka ko bo dejansko začel padati proti 10kEUR in potem narediš izračun na koliko postaviti order.
Ja ampak, ce ne sedis vsak dan za racunalnikom je to jeba.
Pa sem glih na dopustu v hribih, ko se zgodi to kar pravis, kaj naj potem?
Nazadnje pa se pri 3k niti nisem mogel prijaviti na borzo zaradi preobremenitve in transakcije so trajale uzast predolgo.

Drugace, mas prav ja.


16kEUR je bil decembra 2017,
3,926.27EURje dosegel novembra 2018 (par tednov kasneje celo 2800EUR) ,
nad 4000EUR se je dvignil šele aprila 2019,

Dip je torej trajal leto dni. Da kupiš na dnu, kjer zaradi navala padajo borze, je bolj ali manj sreča, zato reciva da si imel pol leta časa da si kupil BTC na cca 3k-4EUR. Kasneje se je dvignil nad 10kEUR in padel tudi na 8kEUR. Potem pa se je začel covid in to obdobje ni relavantno za to debato, ker je anomalija.

m0LN4r je izjavil:

FYI zdaj smo cirka tam, kot februarja 2018. Malo bomo se sli nazaj gor, poleti ko se pa pocitnice zacnejo pa bo folk zacel masovno pobirati ven denar pa akcija.
Tudi ELON bo rabil vsak dolar, zdaj ko se aluminij in litij drazita kot prasica.

In pol bo v enem tednu naredilo uuups. 2021/Q3 bo odlocilen.


Dokler se ne bo stanje glede dopustov, globalno, drastično spremenilo se tudi kripto ne bo prodajal. Treba se je zavedati, da sedaj ima marsikdo čas googlati, trejdati in zapravljat denar za nebodiga treba stvari (kripto,aliexpress,amazon), kasneje ko boš lahko normalno šel na havaje ali križarjenje bo folk brez pomisleka nakazal 10kEUR carnival cruise podjetju in ne več na kripto borzo.

Glede Tesle pa se strinjam, čeprav mislim da mu bodo regulatorji stopili na prste zaradi teh dejanj (manipulacij).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterR ()

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

Kriptobog je rekel, da gremo najprej na 50k btw. Ziher je šel še 10x long v to svojo blodnjo :)

Top trejder da mu ni para.


Itak. Preden sm stisnil post sem odprl milijonsko pozicijo, nastavil take profit na 50k in fuknil računalnik čez okno, d aja ne bom spremljal kaj se vmes dogaja :))
Nekateri ste res debilni, se ne morem lepše izrazit. Follow the price. Trejdaj kar vidiš, ne kar misliš, da bo. Aja, pozabil. Večina tukaj gori vas samo slepo dela to kar mislite, da bo in tresajoče upate, da bo šlov vašo smer :))

Senior Dev je izjavil:

Zakalkuliral se je. Facebook dev je isto naredil. Od takrat ga ni na forumu, do takrat pa je veljal za dobrega traderja in človeka z debelo denarnico.


Nisem se nič zakalkuliral. Brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

kow ::

m0LN4r je izjavil:

FYI zdaj smo cirka tam, kot februarja 2018.


Takrat je bil ogromen del supply-ja etra v rokah ICO-jev, ki so potem prodajali vec kot leto dni. Od kod bo sedaj prisla taka kolicina etra na trg? Kdo bo kapituliral?
Podobno pri bitcoinu. Prej vidim ogromen priliv pod 30k, kot kapitulacijo. Seveda govorim za situacijo, ko ni vecjih zakonodajnih sprememb.

IgorCardanof ::

Aja, res je. Trejd spreminjaš glede na to, kako kažejo grafi? Torej danes zjutraj si šel 10x short. Včeraj zjutraj si šel 10x long, ker si vedel, da bo šlo na 40500? Veš kaj, jutri nam prosim javi, kako si trejdal potem sedaj zdele popoldne.

Si pa res mojster no. Iz grafov si napovedal covid crash 6 mesecev vnaprej, potem pa takole basic napoved fališ, kot v katero smer se bo bitcoin prej zvrnil.

PacificBlue ::

I’m out.
:3

Mato989 ::

MisterR je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MisterR je izjavil:


P.S.2. BTC@8200EUR ? Če pade tako nizko bo nek konkreten razlog zakaj se je to zgodilo in bo vprašanje če se še bo kdaj pobral (ali bo reguliran, prepovedan itd.). Zato mislim, da je tak nakup preveliko tveganje. Raje imej cash v denarnici in pač razpolagaj s tem denarjem, kot pa da ti leži na neki X borzi ki jo lahko čez noč likvidirajo in nimaš kritja. Če pade na 10-20k še zmeraj lahko opraviš ta nakup.



Daj ti meni razloži ali si mislil enako ko je padel na 3k in še nekaj pred dobrim letom in pol



Nisi razumel, jaz ne govorim o tem ali bo padel na X€ ali ne. Jaz govorim da se za takšne padce (sedaj je recimo 30k€) ne izplača delati orderjev za vnaprej. Ker ja, ti ga boš kupil po 8k€ ampak bo že naslednjo minuto 3k€, kaj boš potem? Se tolažil, da si ga dobil poceni in da pač čakaš da bo 100k? Slaba tolažba medtem ko si 5k€ v minusu.
Zato sem predlagal, da se taki orderji ne postavljajo vnaprej ampak se počaka do trenutka ko bo dejansko začel padati proti 10k€ in potem narediš izračun na koliko postaviti order.


Take stvari moraš gledat na dolgi rok

Kaj je bolje danes? Ali to da sem nastavil buy order na 8k ojrov BTC in ga kupil in je padel na 3k in je zdaj kjer je,

ALI je bolje to da nisem mel buy orderja sem zamudil nakup for whatever reasons in nisem kupil BTCja in je zdaj kjer je?

Ni bistven vstop ali trenutna vrednost ampak vrednost na dan ko izplačaš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

Aja, res je. Trejd spreminjaš glede na to, kako kažejo grafi? Torej danes zjutraj si šel 10x short. Včeraj zjutraj si šel 10x long, ker si vedel, da bo šlo na 40500? Veš kaj, jutri nam prosim javi, kako si trejdal potem sedaj zdele popoldne.

Si pa res mojster no. Iz grafov si napovedal covid crash 6 mesecev vnaprej, potem pa takole basic napoved fališ, kot v katero smer se bo bitcoin prej zvrnil.


Ti si res debil z negativnim IQ...

In ja. Sem šel danes v sell. In ne 10x, amapk 1x. Vedno reskiram samo 1% na pozicijo. Guess what? take profit je bil zadet. Naredil 4,3% profita.
Na enournem grafu dobil break of structure, nov lower low, počakal pullback do 78.6%, ki je v supply coni. Bam, short, trget -27% fibonacci v naslednji coni.

Še chreenshot analize s pozicjo:


Ah, pozabil sem še označiti, kje je bila likvidnost na tem grafu, ampak saj ne veš kaj je likvidnost.

Zdaj pa se jokaj v kotu, ker ne veš kaj je T od trejdanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Morison ::

Senior Dev je izjavil:

Facebook dev je isto naredil. Od takrat ga ni na forumu, do takrat pa je veljal za dobrega traderja in človeka z debelo denarnico.

Je še, nč bat, samo pod drugim imenom. Drgač pa ti to dobro veš iz svojih izkušenj.;)

sajba10 ::

Trenutno res zgleda (gledano na celotni graf gibanja cene BTC), da bo šlo proti 10k, z 20k sem bil skoraj preveč optimističen.

IgorCardanof ::

kriptobog je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Aja, res je. Trejd spreminjaš glede na to, kako kažejo grafi? Torej danes zjutraj si šel 10x short. Včeraj zjutraj si šel 10x long, ker si vedel, da bo šlo na 40500? Veš kaj, jutri nam prosim javi, kako si trejdal potem sedaj zdele popoldne.

Si pa res mojster no. Iz grafov si napovedal covid crash 6 mesecev vnaprej, potem pa takole basic napoved fališ, kot v katero smer se bo bitcoin prej zvrnil.


Ti si res debil z negativnim IQ...

In ja. Sem šel danes v sell. In ne 10x, amapk 1x. Vedno reskiram samo 1% na pozicijo. Guess what? take profit je bil zadet. Naredil 4,3% profita.
Na enournem grafu dobil break of structure, nov lower low, počakal pullback do 78.6%, ki je v supply coni. Bam, short, trget -27% fibonacci v naslednji coni.

Še chreenshot analize s pozicjo:


Ah, pozabil sem še označiti, kje je bila likvidnost na tem grafu, ampak saj ne veš kaj je likvidnost.

Zdaj pa se jokaj v kotu, ker ne veš kaj je T od trejdanja.


Enkrat pokaži analizo za naprej. Tole kar si ti nakracal zgoraj, lahko tudi sam naredim v 20s.

Zgodovina sprememb…

Motion ::

Če pademo pod 30k potem zna bit da gremo res v zimsko spanje :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

kriptobog ::

IgorCardanof je izjavil:

kriptobog je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Aja, res je. Trejd spreminjaš glede na to, kako kažejo grafi? Torej danes zjutraj si šel 10x short. Včeraj zjutraj si šel 10x long, ker si vedel, da bo šlo na 40500? Veš kaj, jutri nam prosim javi, kako si trejdal potem sedaj zdele popoldne.

Si pa res mojster no. Iz grafov si napovedal covid crash 6 mesecev vnaprej, potem pa takole basic napoved fališ, kot v katero smer se bo bitcoin prej zvrnil.


Ti si res debil z negativnim IQ...

In ja. Sem šel danes v sell. In ne 10x, amapk 1x. Vedno reskiram samo 1% na pozicijo. Guess what? take profit je bil zadet. Naredil 4,3% profita.
Na enournem grafu dobil break of structure, nov lower low, počakal pullback do 78.6%, ki je v supply coni. Bam, short, trget -27% fibonacci v naslednji coni.

Še chreenshot analize s pozicjo:


Ah, pozabil sem še označiti, kje je bila likvidnost na tem grafu, ampak saj ne veš kaj je likvidnost.

Zdaj pa se jokaj v kotu, ker ne veš kaj je T od trejdanja.


Enkrat pokaži analizo za naprej. Tole kar si ti nakracal zgoraj, lahko tudi sam naredim v 20s.


Ne moreš, ker nimaš pojma kaj sploh gledaš na tem grafu. Če bi vedel, potem ne bi napisal take bedarije prej, tako si pa napisal izjemno debilno bedarijo, ker pač ne veš kaj je trejdanje in kako poteka.
Lahko ti tudi prej pošljem, samo dvomim da boš znal razbrati kaj sploh želim povedati :))

Motion je izjavil:

Če pademo pod 30k potem zna bit da gremo res v zimsko spanje :/


Ni zimskega spanja dokler se drži nad 16,9k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

GupeM ::

kriptobog je izjavil:

Ne moreš, ker nimaš pojma kaj sploh gledaš na tem grafu. Če bi vedel, potem ne bi napisal take bedarije prej, tako si pa napisal izjemno debilno bedarijo, ker pač ne veš kaj je trejdanje in kako poteka.
Lahko ti tudi prej pošljem, samo dvomim da boš znal razbrati kaj sploh želim povedati

Saj je vseeno, ali lahko nariše, ali ne. Vseeno pa bi rad od tebe analizo za naprej. To si pa prikladno spustil, ane? Aja, pa ne mislim to, da mu graf pošlješ, ker nekaj gor nakracat zna vsak. Točno povej, kupi zdaj, prodaj jutri ob 7:23. Max profit.

Drugače pa res ni problem brat teh grafov. Sem kolegu že leta 2013 razlagal da se splača kupit ful bitcoina, ker je graf lepo kazal, da bo nekje leta 2021 šel preko 62 k. Jaz žal takrat nisem imel niti centa za vložit, kolega, ki je imel precej denarja, pa tudi ni hotel. Je rekel da se tega iz grafov ne da razbrat in mi ni verjel. Danes se tepe po glavi. Ampak jaz sem mu točno povedal kar sem razbral, pa mi bedak ni verjel. Pa tako očitno je bilo vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kriptobog ::

GupeM je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ne moreš, ker nimaš pojma kaj sploh gledaš na tem grafu. Če bi vedel, potem ne bi napisal take bedarije prej, tako si pa napisal izjemno debilno bedarijo, ker pač ne veš kaj je trejdanje in kako poteka.
Lahko ti tudi prej pošljem, samo dvomim da boš znal razbrati kaj sploh želim povedati

Saj je vseeno, ali lahko nariše, ali ne. Vseeno pa bi rad od tebe analizo za naprej. To si pa prikladno spustil, ane? Aja, pa ne mislim to, da mu graf pošlješ, ker nekaj gor nakracat zna vsak. Točno povej, kupi zdaj, prodaj jutri ob 7:23. Max profit.

Drugače pa res ni problem brat teh grafov. Sem kolegu že leta 2013 razlagal da se splača kupit ful bitcoina, ker je graf lepo kazal, da bo nekje leta 2021 šel preko 62 k. Jaz žal takrat nisem imel niti centa za vložit, kolega, ki je imel precej denarja, pa tudi ni hotel. Je rekel da se tega iz grafov ne da razbrat in mi ni verjel. Danes se tepe po glavi. Ampak jaz sem mu točno povedal kar sem razbral, pa mi bedak ni verjel. Pa tako očitno je bilo vse.


Nisem nič prikladno izpustil. Sem lepo napisal, da lahko pošljem tudi vnaprej, sam ko ne bo zastopil. Nekaj nakracati zna vsak, ampak to še ni analiza in pozicija. Če bi pogledaj moj graf, vidiš da je proper analiza na njem in ne kar nekaj nakracano. Lahko ti pošljem analizo s pozicijo pa trejdaj če želiš. ampak se vidi, da nimaš pojma, ker take profit ne deluje na čas, ampak je določen s ceno. take profit lahko zadane jutri ob 7:23, v torek, nikoli, ali pa zabije direktno v stop loss.
In leta 2013 ti graf ni pokazal, da bo šel preko 62k, tako da ne bluzi. Nimaš pojma.
Lahko odpremo graf 2013 pa analiziramo. Se lahko še ne vem kako matraš s kracanjem pa ne boš prišel do 62k take profit, sploh pa ne na to, da bo tp še točno leta 2021.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()
««
632 / 1490
»»