» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
631 / 1490
»»

PacificBlue ::

No money, no funny.
I’m out.
:3

kriptobog ::

oracle je izjavil:

Brezgotovinska družba je dejstvo, samo vprašanje časa.


Gotovina bi že zdavnaj morala biti na smetišču zgodovine. Smo leta 2021, pa še kar uporabljamo gotovino. Halo?!

SuperKripto ::

Nic ni dejstvo. Je pa v nacrtu, to je vsem jasno. Drgac obstaja nesteto paralelnih moznosti, ni samo ena razlicica.

kriptobog je izjavil:

oracle je izjavil:

Brezgotovinska družba je dejstvo, samo vprašanje časa.


Gotovina bi že zdavnaj morala biti na smetišču zgodovine. Smo leta 2021, pa še kar uporabljamo gotovino. Halo?!

to je priblizno tako kot bi napisal, smo ze v letu 2021 pa smo se vedno svobodni ljudje in ne kontrolirani roboti z vsadki in blockchainom v telesu kot v filmu matrix, halo?

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

SuperKripto je izjavil:

Nic ni dejstvo. Je pa v nacrtu, to je vsem jasno. Drgac obstaja nesteto paralelnih moznosti, ni samo ena razlicica.

kriptobog je izjavil:

oracle je izjavil:

Brezgotovinska družba je dejstvo, samo vprašanje časa.


Gotovina bi že zdavnaj morala biti na smetišču zgodovine. Smo leta 2021, pa še kar uporabljamo gotovino. Halo?!

to je priblizno tako kot bi napisal, smo ze v letu 2021 pa smo se vedno svobodni ljudje in ne kontrolirani roboti z vsadki in blockchainom v telesu kot v filmu matrix, halo?


Ne štekaš. Primerjaš jaoblka in krompir.

oracle ::

Brez gotovine se poenostavi plačilne sisteme + pritisne na utajo davkov. Bodo fušarji morali najti druge alternative.

Pobrat več davkov je pa itak priority #1. Reklamirali bodo sicer tisto drugo lastnost.

EDIT: no in seveda bistveno, nadzor oziroma blokada računov za poredne državljane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

SuperKripto ::

Vi pozabljate, da so v evropi zlorabe polozajev cez vso zgodovino, vsake 50 let vsaj ena vojna. Nazadnje pred 30 leti. Ce pride naslednjic spet do zlorabe polozaja vam nekdo lahko ukine ves racun. Kaj boste potem, ko ne bo gotovine? Sicer lahko zivite na vasi in nicesar od tega ne potrebujete ampak vecina vas ze zivi v mestih.

kriptobog ::

oracle je izjavil:

Brez gotovine se poenostavi plačilne sisteme + pritisne na utajo davkov. Bodo fušarji morali najti druge alternative.

Pobrat več davkov je pa itak priority #1. Reklamirali bodo sicer tisto drugo lastnost.

EDIT: no in seveda bistveno, nadzor oziroma blokada računov za poredne državljane.


alternativ je dovolj

SuperKripto je izjavil:

Vi pozabljate, da so v evropi zlorabe polozajev cez vso zgodovino, vsake 50 let vsaj ena vojna. Nazadnje pred 30 leti. Ce pride naslednjic spet do zlorabe polozaja vam nekdo lahko ukine ves racun. Kaj boste potem, ko ne bo gotovine? Sicer lahko zivite na vasi in nicesar od tega ne potrebujete ampak vecina vas ze zivi v mestih.


Imamo dovolj alternativ, da rešiš ta problem. Jaz brez gotovine živim že nekaj let. Nobenega problema. Življenje je lažje brez gotovine.
Tudi zdaj ti lahko ukinejo račun. In kaj boš potem? Kako boš dvignil gotovino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

SuperKripto ::

prevec zaupate sistemu, ko bodo enkrat dobili ves nadzor nad vasimi sredstvi, vas lahko zacnejo izsiljevat. Zaprejo v karantene potem pa dolocat pravila, pa si recimo zmislijo nemogoca pravila, ce ne ubogas ne dobis univerzalnega temeljnega dohodka. Sluzb pa ni zarad novih mutacij gospodarstvo propade, ljudje postanejo odvisni od socialnih pomoci. Ce ne ubogas norih pravil, ti ukinejo racun. Gotovina vec ne obstaja. Ven pa ne smes, ker je nov sev virusa nevaren.

Kripto mesi ::

Boš pač crknil. Glede na to kake pišeš, kakšne večje škode ne bo. Zdaj pa spokaj s temi nebulozami iz teme.

SuperKripto ::

a ti pa ne bos. Guess what a bo kdo zivel vecno v tem trenutnem telesu. Ti bos ja. Drgac pa ne vidis dalj od svojega nosa od tega svojega pohlepa, ker si pac tako indoktriniran. Zivi se od hrane, ki je po vseh naravnih zakonitostih dana cloveku zastojn. Zdaj pa vas zelijo prepricat, da je to tuja last. Pa da moras ubogat da ti dajo sredstva, s katerimi bos lahko zamenjal za hrano. Pac prikrita diktatura.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

I’m out.
:3

SuperKripto ::

Kako boš dvignil gotovino?

ne rabis dvigat gotovine, ker gotovina ze obstaja izven virtualnega sveta v fizicnem svetu. Ce obstaja gotovina, potem ne rabis nobene privolitve od sistema, da kaj kupis ali pa prodas, ti sosed pomaga zgradit hiso in mu namest s hrano placas z gotovino. Je pac lazje. Ce pa je vse pod nadzormom, ti lahk recejo, da ti sosed ne sme pomagat zidat hiso ali kaj drugega zmislijo, da ne smes kupit navadno zarnico.

Zgodovina sprememb…

MisterR ::

SuperKripto je izjavil:

MisterR je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Decki servus, kaj naj bi bil point tega https://www.computerbase.de/2021-05/dig... Digital Euro?
Pod nadzorom ECB, omejen na 3000eur, not blockchain based

Dead on arrival ali ne?


Gre se v smer, da se zmanjša količina fizičnega denarja (gotovine), ki ga finančne inštitucije imajo. Ta denar se mora nekje hraniti, to stane. Ta denar se mora zavarovati, to stane. Ta denar se mora natisniti, to stane.

Če pa imaš digitalno valuto pa ne rabiš nič od tega.


tole je en navaden bullshit izgovor. Kaj jih stane da naprintajo vec denarja? Nic. Zakaj noben ne govori, kaj pridobijo s tem? Vecji nadzor in upravljanje z gotovino vseh ljudi. Lahk odlocijo, ce ti bodo zamrznili racun medtem ko ti gotovine ne morejo. Torej v primeru brezgotivinske druzbe si dost bolj odvisen od sistema. S tem ne bi bilo nic narobe, ce bi na vrhu bili angelcki.


1. glede printanja si napisal bullshit
2. kaki večji nadzor? ti je jasno da vas je 5% takih ki grete na bankomat takoj ko pride plača/penzija in potem trošite gotovino, ostali pa vse preko kartic? Da ne pozabim omenit o tem, kako se marsikdo boji nadzora bank, hkrati pa uporablja vse mogoče kartice, ki omogočajo popuste v trgovinah (pika, spar, leclerc,bauhaus...). Ampak ja, popust je popust.
3. kako upravljanje z gotovino, če gre samo za 1 in 0? Za teh 3k kaj boš imel digitalni € ne bo nikjer ležal papir.
4. račun ti lahko zamrznejo že sedaj, pa ne boš mogel do gotovine. Če ti jo da kolega pa tudi sedaj ne rabiš računa.
5. kdo je angelček in kdo bad guy? Študent zaposlen v ITju od mercatorja ima vpogled v vse nakupe preko pika kartice

kriptobog ::

SuperKripto je izjavil:

Kako boš dvignil gotovino?

ne rabis dvigat gotovine, ker gotovina ze obstaja izven virtualnega sveta v fizicnem svetu. Ce obstaja gotovina, potem ne rabis nobene privolitve od sistema, da kaj kupis ali pa prodas, ti sosed pomaga zgradit hiso in mu namest s hrano placas z gotovino. Je pac lazje. Ce pa je vse pod nadzormom, ti lahk recejo, da ti sosed ne sme pomagat zidat hiso ali kaj drugega zmislijo, da ne smes kupit navadno zarnico.


Plačo ti nakažejo na trr. Če ti ukinejo račum, ne moreš do gotovine.

SuperKripto ::

Seveda lahko prides do gotovine. Pridelas hrano in jo prodas. Ali pa izdelas kar drugega in dobis placilo.
Ti zdaj pojasnjujes, da ze sedaj lahko storijo kar ni res. Sedaj smo v vmesni fazi, ko je prehod iz gotovine potem pocas prek kartic pa potem navajanje na pametne naprave, na blockchain in ;potem postopoma vse vecja uporaba le tega.

To je priblizno tako kot ce bi rekel, sej vas tudi ze sedaj vohunijo prek fejsbuka ali pa gugl iskalnika, priblizno 10 procentov vas vohinijo, zakaj jim ne bi dopustili 100 procentnega vohunjenja, sej nas itak ze 10 procentov vohunijo. Taksno logiko imate.

SuperKripto ::

Imate prav, prevec skusam dokazat svoj prav. Brezveze. To je kripto forum in tukaj trobezljam nekaj proti temu lol. Kaj pa mislim da sem lol. To je podobno kot bi sel v kurbenhaus tistim utrujat, da naj nehajo fukat, da dosezejo kundalini. Itak da jim moja ideja ne bo vsec.

Kripto mesi ::

Končno si nekaj pametnega pogruntal s svojo betico.

kriptobog ::

SuperKripto je izjavil:

Seveda lahko prides do gotovine. Pridelas hrano in jo prodas. Ali pa izdelas kar drugega in dobis placilo.
Ti zdaj pojasnjujes, da ze sedaj lahko storijo kar ni res. Sedaj smo v vmesni fazi, ko je prehod iz gotovine potem pocas prek kartic pa potem navajanje na pametne naprave, na blockchain in ;potem postopoma vse vecja uporaba le tega.

To je priblizno tako kot ce bi rekel, sej vas tudi ze sedaj vohunijo prek fejsbuka ali pa gugl iskalnika, priblizno 10 procentov vas vohinijo, zakaj jim ne bi dopustili 100 procentnega vohunjenja, sej nas itak ze 10 procentov vohunijo. Taksno logiko imate.



Kje lahko v bloku pridelaš hrano? pač toliko hrane, da jo lahko prodaš za nekaj 100€ mesečno? In vsak mesec? Denar lahko dobiš tudi brez gotovine in mimo trrja...

Takšno logiko maš ti no. Oz. logike psloh nimaš, niti je ne poznaš.

avtek ::

kriptobog je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Seveda lahko prides do gotovine. Pridelas hrano in jo prodas. Ali pa izdelas kar drugega in dobis placilo.
Ti zdaj pojasnjujes, da ze sedaj lahko storijo kar ni res. Sedaj smo v vmesni fazi, ko je prehod iz gotovine potem pocas prek kartic pa potem navajanje na pametne naprave, na blockchain in ;potem postopoma vse vecja uporaba le tega.

To je priblizno tako kot ce bi rekel, sej vas tudi ze sedaj vohunijo prek fejsbuka ali pa gugl iskalnika, priblizno 10 procentov vas vohinijo, zakaj jim ne bi dopustili 100 procentnega vohunjenja, sej nas itak ze 10 procentov vohunijo. Taksno logiko imate.



Kje lahko v bloku pridelaš hrano? pač toliko hrane, da jo lahko prodaš za nekaj 100€ mesečno? In vsak mesec? Denar lahko dobiš tudi brez gotovine in mimo trrja...

Takšno logiko maš ti no. Oz. logike psloh nimaš, niti je ne poznaš.


Kje pa je omenjal kak blok?

globoko grlo ::

A superkripto ba kriptobog je split personality?

Dej se forkat v drugo temo pa se tam pogovarjej sam s sabo.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Motion ::

Da malo prekinem ta začaran krog, kje ma sedaj btc resistance?

doktorproof ::

Kripto mesi je izjavil:

Končno si nekaj pametnega pogruntal s svojo betico.


Ma, je tudi ostalo kar na mestu, kar natipka. Če pa paše to v to temo? Kaj pa vem, ja in ne. Odvisno od zornega kota...

kriptobog ::

globoko grlo je izjavil:

A superkripto ba kriptobog je split personality?

Dej se forkat v drugo temo pa se tam pogovarjej sam s sabo.



Itak ja. Bolje to kot imeti globoko grlo.

Motion je izjavil:

Da malo prekinem ta začaran krog, kje ma sedaj btc resistance?


Še vedno tam kot prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

PacificBlue ::

$42k pa še nekaj..
I’m out.
:3

4kik4 ::

Glede tega ima superkripto čisto prav, če ne bo več gotovine, bodo imeli čisto vse pod nadzorom (veliki bodo še vedno lahko upravljali in kradli po svoje, kot do sedaj). Cepilni potni listi niso daleč, pač kmalu bo podobno kot na kitajskem, samo na drugačen način bo predstavljeno, da bodo tudi evropejci sprejeli model, ker bo kao vse neobvezno (samo če ne boš ne boš mogel tega in tega). Kitajci so bolj navajeni ubogat, pa lahko tam manj ovinkarijo. kripto bi lahko čisto bil del te scene, da je vse pod nadzorom (ali smo prepričani, da je btc res naredil anonimni xy programer, jaz ne pravim nič, vem pa tudi ne).

Anyway, vseeno pa ga nekaj imam, tako da me zanimajo vaša mnenja: gre počasi dol za nekaj časa (mesece, leta?), gre dol za par mesecev, ali sploh ne bo šlo več tako dol? to zadnje se mi zdi skoraj najmanj verjetno, čeprav prodala nisem pa nič ko bi morala, je mogoče zdaj ta čas ko bi bilo treba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 4kik4 ()

KriptoKekec ::

4kik4 je izjavil:

Glede tega ima superkripto čisto prav, če ne bo več gotovine, bodo imeli čisto vse pod nadzorom (veliki bodo še vedno lahko upravljali in kradli po svoje, kot do sedaj). Cepilni potni listi niso daleč, pač kmalu bo podobno kot na kitajskem, samo na drugačen način bo predstavljeno, da bodo tudi evropejci sprejeli model, ker bo kao vse neobvezno (samo če ne boš ne boš mogel tega in tega). Kitajci so bolj navajeni ubogat, pa lahko tam manj ovinkarijo. kripto bi lahko čisto bil del te scene, da je vse pod nadzorom (ali smo prepričani, da je btc res naredil anonimni xy programer, jaz ne pravim nič, vem pa tudi ne).

Anyway, vseeno pa ga nekaj imam, tako da me zanimajo vaša mnenja: gre počasi dol za nekaj časa (mesece, leta?), gre dol za par mesecev, ali sploh ne bo šlo več tako dol? to zadnje se mi zdi skoraj najmanj verjetno, čeprav prodala nisem pa nič ko bi morala, je mogoče zdaj ta čas ko bi bilo treba?


end-game BTC-ja je univerzalno globalno priznano kritje v digitalni obliki. Če nimaš potrebe po prodaji se ga predhodno prodajati ne splača. V prihodnosti boš lahko BTC ugodno zastavila kot kritje pri kreditu (tako kot npr. nepremičnino). Tega se imho zaveda premalo ljudi.

PacificBlue ::

Manj misliš in fantaziraš o nadzoru, manj je možnosti da se ta drugačna kolektivna realnost vzpostavi.

"I dream of a better tomorrow, where chickens can cross the road and not be questioned about their motives."
I’m out.
:3

seniorman ::

Ne se kregat, za vse je dovolj, če le nismo pohlepni.

kow ::

KriptoKekec je izjavil:

V prihodnosti boš lahko BTC ugodno zastavila kot kritje pri kreditu (tako kot npr. nepremičnino). Tega se imho zaveda premalo ljudi.

Kako mislis v prihodnosti? To moznost imas ze dolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PacificBlue ::

I’m out.
:3

kow ::

Niso mi vsec flash crashi. Dvignejo adrenalin. Pol pa zatisje. Brez veze. A gitcoin airdopa ne bo nihce komentiral?
Aja, degeni ne donirajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

IgorCardanof ::

Koliko si zaslužil z gitcoinom kow? Malo fovšije nam sproži :)

Senior Dev ::

450 jurjeu eurov.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kow ::

IgorCardanof je izjavil:

Koliko si zaslužil z gitcoinom kow? Malo fovšije nam sproži :)


Nic. Ker ne bom menjal v fiat. Med 10-100 tokni, je velikostni razred. Saj sem vsem tukaj priporocal naj kaksen cekin vrzejo v projekte, ki podpirajo eth ekosistem.
Kripto je izjemna priloznost, da financiramo digitalne public goods. Ampak, ne - vecina tukaj raje kupuje kakec kojne. Skoda.

IgorCardanof ::

kow je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Koliko si zaslužil z gitcoinom kow? Malo fovšije nam sproži :)


Nic. Ker ne bom menjal v fiat. Med 10-100 tokni, je velikostni razred. Saj sem vsem tukaj priporocal naj kaksen cekin vrzejo v projekte, ki podpirajo eth ekosistem.
Kripto je izjemna priloznost, da financiramo digitalne public goods. Ampak, ne - vecina tukaj raje kupuje kakec kojne. Skoda.


Zelo lepo. Recimo da si dobil max v tvojem rangeu, to je 100 kovančkov. To je potem pri trenutni vrednosti gitcoina 600$, s čimer si sedaj lahko financiraš 6-10 transakcij na ethja. Zagotovo lepo darilo :)

IgorCardanof ::

Opala, Bitcoin spet padel pod 32000 .... Ne zdrži in ne zdrži:/

EDIT: Imel sem nastavljeno na ceno v evrih ... :|

Zgodovina sprememb…

lemur233 ::

Ali kupujete kaj BTC-ja preko local bitcoins ? Bi bil kdo pripravljen kaj prodati pod market ceno ? Prednost vidim v tem, da dobiš direkt cash na roke in se ne rabiš hecat z davkarijo.

IgorCardanof ::

Koliko pod ceno?

boolsheat ::

IgorCardanof je izjavil:

Koliko pod ceno?


Brez davka. :))

SasoS ::

Jette je izjavil:

Ko sem zaslužila plačo, sva jaz in delodajalec plačala davek državi, s to plačo sem plačala položnice na katerih je ddv, s tem denarjem sem šla v trgovino in plačala ddv tudi za te izdelke....da ne naštevam naprej. Kar mi ostane, nakažem na menjalnico, tam trgujem, nimam pojma in polovico vložka izgubim, potem ko si pa nakažem nazaj, bi morala pa še enkrat plačat? :)


Saj ne...vsaj pri nas (občasno) trgovanje ni obdavčeno.

KriptoKekec ::

kow je izjavil:

KriptoKekec je izjavil:

V prihodnosti boš lahko BTC ugodno zastavila kot kritje pri kreditu (tako kot npr. nepremičnino). Tega se imho zaveda premalo ljudi.

Kako mislis v prihodnosti? To moznost imas ze dolgo.


Vem da to že marsikdo omogoča (npr. Celsius, FTX z margin lendingom itd.).
Zaenkrat pe nismo na točki da bi mi NKBM po telefonu tečnarila o tem da bi mi dala kredit kjer lahko uporabim BTC kot kritje (ki ni overcollaterized).

Bo pa verjetno BTC prej 500k preden bom to videl. :)

Jacksmav ::

Me zanima "kdo" pr nas samo občasno trguje... :)

pecavar34 ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima če bi bil kdo tok dober da bi seral kak link za osnove risanja teh grafov. Lah je YouTube lahko je v pisni obliki, samo da bi se informira o tem.
Vsem se pa tudi zahvaljujem za kakršne kol info o crypto ki jih pišete.

Lp
Asus ROG G751JY

PacificBlue ::

I’m out.
:3

kow ::

KriptoKekec je izjavil:


Zaenkrat pe nismo na točki da bi mi NKBM po telefonu tečnarila o tem da bi mi dala kredit kjer lahko uporabim BTC kot kritje (ki ni overcollaterized).
Bo pa verjetno BTC prej 500k preden bom to videl. :)


https://twitter.com/rleshner/status/139...

(tradicionalne) banke so mrtve. Tik-tak, tik-tak.

tonis ::

Če bo tole izpeljano, je target 33700.

SasoS ::

Jacksmav je izjavil:

Me zanima "kdo" pr nas samo občasno trguje... :)


Potem imate večji problem kot "30%".
Namreč, ne vem iz kje je bilo potegnjenih teh "30%" ampak noben davek v SLO ni 30%. Redno trgovanje se namreč šteje kot dejavnost, tam pa pride poleg dohodnine še prispevki in zdr. zavarovanje (+kazen za delo na črno) kar bo zneslo več kot 30% predvidevam :D

MisterR ::

KriptoKekec je izjavil:

kow je izjavil:

KriptoKekec je izjavil:

V prihodnosti boš lahko BTC ugodno zastavila kot kritje pri kreditu (tako kot npr. nepremičnino). Tega se imho zaveda premalo ljudi.

Kako mislis v prihodnosti? To moznost imas ze dolgo.


Vem da to že marsikdo omogoča (npr. Celsius, FTX z margin lendingom itd.).
Zaenkrat pe nismo na točki da bi mi NKBM po telefonu tečnarila o tem da bi mi dala kredit kjer lahko uporabim BTC kot kritje (ki ni overcollaterized).

Bo pa verjetno BTC prej 500k preden bom to videl. :)


In točno zaradi takih kritij je nastala besedna zveza "slabi krediti". Kar pomeni, da je kritje bilo slabo in ali nično. In niti ni pomembno kdaj se je (ce se sploh je) vrednost kritja znižala.

IgorCardanof ::

SasoS je izjavil:

Jacksmav je izjavil:

Me zanima "kdo" pr nas samo občasno trguje... :)


Potem imate večji problem kot "30%".
Namreč, ne vem iz kje je bilo potegnjenih teh "30%" ampak noben davek v SLO ni 30%. Redno trgovanje se namreč šteje kot dejavnost, tam pa pride poleg dohodnine še prispevki in zdr. zavarovanje (+kazen za delo na črno) kar bo zneslo več kot 30% predvidevam :D


Tako ja. Drzava misli, da bo z groznjami dobila vec, pa ne bo. Ampak to, da niso visek inteligence, nam je cisto jasno. Za zacetek bi si lahko pogledal zgodovinske primere visanja davka bogatim in kako se je to izslo.

Naj nabijejo davek na 70%, pa se grozijo s kaznimi na delo na crno, pa se bo kmalu "izkazalo" da v Sloveniji sploh noben ne trguje s kriptovalutami.

PrihajaNodi ::

Politika je podkupljena z btcjem. Brez skrbi da davka ne bo. Razen ce EU rece tako
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
631 / 1490
»»