» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
540 / 1490
»»

deco16 ::

Če trejdaš na Binance v BUSD z limit orderji sploh nimaš Feeja tko da nevem zakaj bi kdo bil v EUR :)

XRPNERD ::

deco16 je izjavil:

Če trejdaš na Binance v BUSD z limit orderji sploh nimaš Feeja tko da nevem zakaj bi kdo bil v EUR :)


Da sploh ne govorimo o tem, da direkt z EUR ne morš skor nč kupt... :))

gandolfino ::

Kako dober filing da sm pravi cajt iz KCS 75% pretopil v TEL,  že x5 v parih dneh, vmes pa rinse & repeat, vzorec se lepo ponavlja 8-)

Enkrat še zapoj,
mandolina, pesem nežno,
Enkrat še zapoj
melodijo meni bežno..
nič ne skrbi plačal ti bom v €€
la lalala

Prospekt ::

https://ecoinometrics.substack.com/p/ec...

Koliko izgubiš, ko čakaš na dip in fališ najboljše dneve?

For the 1st cycle:

The total growth is 49x.

If you skipped the 5 best days it falls to 13x i.e. a 74% drop in performance.

If you skipped the 10 best days it falls to 5x i.e. an 89% drop in performance.

The same thing happens for the 2nd cycle and so far in this 3rd cycle.

LeXani ::

Xrp lepo, mi je všeč ker za traderje zaenkrat ni bil zanimiv
Čas prve prijave 04.11.2005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeXani ()

drekovanec ::

Jaz sicer stavim na XLM, ki ponavadi zelo lepo sledi XRP-ju. So pa govorice da je XLM next crypto na robinhoodu. Verjetno so hotli dodat XRP pa morajo pocakat na SEC issue.

Morison ::

deco16 je izjavil:

Če trejdaš na Binance v BUSD z limit orderji sploh nimaš Feeja tko da nevem zakaj bi kdo bil v EUR :)

Zakaj bi pa sploh trejdal z limit orderji v BUSD...
Potem pa en kup jokakanja.
Jao jao. Nikoli ne boste znali!;) Reveži do konec življenja.

Phantomeye je izjavil:

Morison je izjavil:

Vi kar bodite v $ jaz bom pa v €. Briga mene kaj drugi svet govori. Meni je važno koliko imam € in ne $.
Kaj boš dvignil $ ali €!
Takrat boš pa spet preračunaval. Halo.


lol prav, samo potem ne popravljaj ljudi z izjavami "ADA nikoli ni bila 1.41".

LOL. Točno tako. ADA nikoli ni bila 1.41

MisterR ::

drekovanec je izjavil:

Jaz sicer stavim na XLM, ki ponavadi zelo lepo sledi XRP-ju. So pa govorice da je XLM next crypto na robinhoodu. Verjetno so hotli dodat XRP pa morajo pocakat na SEC issue.


XLM je že listan na robinhoodu tak da ... ?

drekovanec ::

MisterR je izjavil:

drekovanec je izjavil:

Jaz sicer stavim na XLM, ki ponavadi zelo lepo sledi XRP-ju. So pa govorice da je XLM next crypto na robinhoodu. Verjetno so hotli dodat XRP pa morajo pocakat na SEC issue.


XLM je že listan na robinhoodu tak da ... ?

Samo view. Ne pa trade.

novak-t ::

Trustpad public sale je bil zaprt v 1 sekundi 8-O

XRPNERD ::

Morison je izjavil:

deco16 je izjavil:

Če trejdaš na Binance v BUSD z limit orderji sploh nimaš Feeja tko da nevem zakaj bi kdo bil v EUR :)

Zakaj bi pa sploh trejdal z limit orderji v BUSD...
Potem pa en kup jokakanja.
Jao jao. Nikoli ne boste znali!;) Reveži do konec življenja.

Phantomeye je izjavil:

Morison je izjavil:

Vi kar bodite v $ jaz bom pa v €. Briga mene kaj drugi svet govori. Meni je važno koliko imam € in ne $.
Kaj boš dvignil $ ali €!
Takrat boš pa spet preračunaval. Halo.


lol prav, samo potem ne popravljaj ljudi z izjavami "ADA nikoli ni bila 1.41".

LOL. Točno tako. ADA nikoli ni bila 1.41


No, ko boš na Bitstampu plačal 0,20 % provizije za nakup in 0,20 % za prodajo (al kolkr je) z recimo 10k € in to ponoviš parkrat na dan, potem se nabere. Zakaj ne bi raje plačal 0% provizije?
Če pa se greš neke stotake je pa itak vseeno.
Ampak po tvojem odgovoru sklepam, da imaš račun na neki primitivni menjalnici z omejenim številom coinov, ki jih lahko kupiš z EUR. Če pa boš šel kam drugam pa boš kupoval z USDT/BUSD.

Senior Dev ::

drekovanec je izjavil:

Jaz sicer stavim na XLM, ki ponavadi zelo lepo sledi XRP-ju. So pa govorice da je XLM next crypto na robinhoodu. Verjetno so hotli dodat XRP pa morajo pocakat na SEC issue.

Zelo lepo za naredit kakšnih 15% profita. Če si s tem zadovoljen, je to super. 8-)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Phantomeye ::

XRPNERD je izjavil:

Morison je izjavil:

deco16 je izjavil:

Če trejdaš na Binance v BUSD z limit orderji sploh nimaš Feeja tko da nevem zakaj bi kdo bil v EUR :)

Zakaj bi pa sploh trejdal z limit orderji v BUSD...
Potem pa en kup jokakanja.
Jao jao. Nikoli ne boste znali!;) Reveži do konec življenja.

Phantomeye je izjavil:

Morison je izjavil:

Vi kar bodite v $ jaz bom pa v €. Briga mene kaj drugi svet govori. Meni je važno koliko imam € in ne $.
Kaj boš dvignil $ ali €!
Takrat boš pa spet preračunaval. Halo.


lol prav, samo potem ne popravljaj ljudi z izjavami "ADA nikoli ni bila 1.41".

LOL. Točno tako. ADA nikoli ni bila 1.41


No, ko boš na Bitstampu plačal 0,20 % provizije za nakup in 0,20 % za prodajo (al kolkr je) z recimo 10k € in to ponoviš parkrat na dan, potem se nabere. Zakaj ne bi raje plačal 0% provizije?
Če pa se greš neke stotake je pa itak vseeno.
Ampak po tvojem odgovoru sklepam, da imaš račun na neki primitivni menjalnici z omejenim številom coinov, ki jih lahko kupiš z EUR. Če pa boš šel kam drugam pa boš kupoval z USDT/BUSD.


zato, da mu ni treba preračunavat, ko dviguje denar :)), kot pravi

PrimoZ_ ::

Jaz sm se tudi dolgo časa držal €, ker sm primarno uporabljal Bitstamp.
Potem ko pokukaš širše pa hitro ugotoviš da z € ne prideš daleč oz. je kup sitnosti. Sedaj samo $ in narediš konvezijo ko pač narediš withdraw.

endelin ::

novak-t je izjavil:

Trustpad public sale je bil zaprt v 1 sekundi 8-O

Insurepal ico pa v par minutah:))

Morison ::

XRPNERD je izjavil:

Morison je izjavil:

deco16 je izjavil:

Če trejdaš na Binance v BUSD z limit orderji sploh nimaš Feeja tko da nevem zakaj bi kdo bil v EUR :)

Zakaj bi pa sploh trejdal z limit orderji v BUSD...
Potem pa en kup jokakanja.
Jao jao. Nikoli ne boste znali!;) Reveži do konec življenja.

Phantomeye je izjavil:

Morison je izjavil:

Vi kar bodite v $ jaz bom pa v €. Briga mene kaj drugi svet govori. Meni je važno koliko imam € in ne $.
Kaj boš dvignil $ ali €!
Takrat boš pa spet preračunaval. Halo.


lol prav, samo potem ne popravljaj ljudi z izjavami "ADA nikoli ni bila 1.41".

LOL. Točno tako. ADA nikoli ni bila 1.41


No, ko boš na Bitstampu plačal 0,20 % provizije za nakup in 0,20 % za prodajo (al kolkr je) z recimo 10k € in to ponoviš parkrat na dan, potem se nabere. Zakaj ne bi raje plačal 0% provizije?
Če pa se greš neke stotake je pa itak vseeno.
Ampak po tvojem odgovoru sklepam, da imaš račun na neki primitivni menjalnici z omejenim številom coinov, ki jih lahko kupiš z EUR. Če pa boš šel kam drugam pa boš kupoval z USDT/BUSD.

Pojma nimaš. To sploh ni res. Nakladaš in zavajaš. Račun imam pa na Binance. Provizija nima veze z $/€.
Sorry, ker ne obračam večkrat na dan po 10K. Če bi TI obračal večkrat na dan po 10K te ne bi bilo več tu gor ali pa si tu gor ker nimaš pojma in si že večkrat vse zakockal. Če bi znal ti ne bi bilo to treba počet že par let in bi bil že milijonar, se pa še vedno nekaj napihuješ tu na forumu. Takih, ki nekaj imajo in znajo ni na forumih. Tu gor smo samo reveži, ki nimamo pojma in obračamo male pare.

Malo preveč ste pohlepni. Jaz nočem miljonov(no ja ne bi jih se branil) :D
Meni je dovolj, če imam na mesec eno plačo dobička sem pa zadovoljen.(imam veliko plačo):))
Kdor z malim ni zadovoljen tudi velikega ne zasluži!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

lotar123 ::

Morison je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

Morison je izjavil:

deco16 je izjavil:

Če trejdaš na Binance v BUSD z limit orderji sploh nimaš Feeja tko da nevem zakaj bi kdo bil v EUR :)

Zakaj bi pa sploh trejdal z limit orderji v BUSD...
Potem pa en kup jokakanja.
Jao jao. Nikoli ne boste znali!;) Reveži do konec življenja.

Phantomeye je izjavil:

Morison je izjavil:

Vi kar bodite v $ jaz bom pa v €. Briga mene kaj drugi svet govori. Meni je važno koliko imam € in ne $.
Kaj boš dvignil $ ali €!
Takrat boš pa spet preračunaval. Halo.


lol prav, samo potem ne popravljaj ljudi z izjavami "ADA nikoli ni bila 1.41".

LOL. Točno tako. ADA nikoli ni bila 1.41


No, ko boš na Bitstampu plačal 0,20 % provizije za nakup in 0,20 % za prodajo (al kolkr je) z recimo 10k € in to ponoviš parkrat na dan, potem se nabere. Zakaj ne bi raje plačal 0% provizije?
Če pa se greš neke stotake je pa itak vseeno.
Ampak po tvojem odgovoru sklepam, da imaš račun na neki primitivni menjalnici z omejenim številom coinov, ki jih lahko kupiš z EUR. Če pa boš šel kam drugam pa boš kupoval z USDT/BUSD.

Pojma nimaš. To sploh ni res. Nakladaš in zavajaš. Račun imam pa na Binance. Provizija nima veze z $/€.
Sorry, ker ne obračam večkrat na dan po 10K. Če bi TI obračal večkrat na dan po 10K te ne bi bilo več tu gor ali pa si tu gor ker nimaš pojma in si že večkrat vse zakockal. Če bi znal ti ne bi bilo to treba počet že par let in bi bil že milijonar, se pa še vedno nekaj napihuješ tu na forumu. Takih, ki nekaj imajo in znajo ni na forumih. Tu gor smo samo reveži, ki nimamo pojma in obračamo male pare.

Malo preveč ste pohlepni. Jaz nočem miljonov(no ja ne bi jih se branil) :D
Meni je dovolj, če imam na mesec eno plačo dobička sem pa zadovoljen.(imam veliko plačo):))
Kdor z malim ni zadovoljen tudi velikega ne zasluži!


Če govoriš da se na trguje z € lahko samo sklepam, da še v življenju nisi videl menjalnice. Z € se samo kupi USTD, BUSD.... nato pa trguje, kdor dela drugače nima pojma o trgovanju pa lahko pišeš kar češ!

Prav tako se o vrednosti kovanca nikoli ne govori v drugi fiat valuti kot USD...

XRPNERD ::

Morison je izjavil:


Pojma nimaš. To sploh ni res. Nakladaš in zavajaš. Račun imam pa na Binance. Provizija nima veze z $/€.!


Na Binancah lahko z EUR kupiš točno tole. Klovn.
https://imgur.com/a/c121PbS

WRC555 ::

2 dni nazaj prodal ADO, zdej pa rine gor :))

Anney ::

Tole pa res.



Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Dumber ::

Ne se kregat pa sekirat, to bo zdaj zdaj razfukalo vse.... nerealno rine gor :D

WRC555 je izjavil:

2 dni nazaj prodal ADO, zdej pa rine gor :))


Kupiš nazaj, ADA ima zagon najmanj do 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dumber ()

novak-t ::

Eur ali usd, nima veze. Itak je zaradi vsega najbolj gledat na usd, ker drugače je en kup preračunavanja. tudi supporti/resistance so na bolj okroglih usd številkah. Na koncu pa, ko potegneš črto, je najbolj pomembno, da si z avanturami v shitcoinih povečaš število btc-ja.

Senior Dev ::

Support je vedno v švicarjih, resistance pa skoraj vedno v funtih. Tak da ne bit preveč pameten, da si kaj ne narediš.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

novak-t ::

Senior Dev je izjavil:

Support je vedno v švicarjih, resistance pa skoraj vedno v funtih. Tak da ne bit preveč pameten, da si kaj ne narediš.

zate je mogoče bolj bližje support kot konec dildota, resistance pa vrh

d4vid ::

Je kaka virtualna mastercard/visa, ki jo lahko polniš s crypto? Binance traja menda 2 meseca, jaz bi jo imel prej...

Edino ce je kaka druga opcija spravit na paypal?

novak-t ::

A ne dobiš virtualno binance kartico takoj? Vsaj jaz mislim, da sem jo imel takoj aktivirano, fizično pa čez cca mesec v rokah. Lahko jo pa 100% uporabljaš prej, preden dobiš fizično, če te to skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

WRC555 ::

A je plačljiva ta kartica?

Buggy ::

ajmo XTZ...se par dni taki naskoki kot danes, pa bo ok. Ti si se edini moj crypto v posesti ta trenutek...dokler ne butnes do 100$ :))

IL_DIAVOLO ::

PrihajaNodi je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://coinmarketcap.com/currencies/ch...

Penzija soon.

Kako bos pa pr takmu volumnu prodal, bumbar





Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

novak-t ::

WRC555 je izjavil:

A je plačljiva ta kartica?

ne

d4vid ::

novak-t je izjavil:

A ne dobiš virtualno binance kartico takoj? Vsaj jaz mislim, da sem jo imel takoj aktivirano, fizično pa čez cca mesec v rokah. Lahko jo pa 100% uporabljaš prej, preden dobiš fizično, če te to skrbi.



Nisem vedel tega. Potem pa super, hvala!

endelin ::

Tezus bo zvezda bullruna 2024

WRC555 ::

novak-t je izjavil:

WRC555 je izjavil:

A je plačljiva ta kartica?

ne



Hvala!

PrihajaNodi ::

Cestitke mina holderjem
https://www.lbank.info/exchange/mina/us...

endelin je izjavil:

Tezus bo zvezda bullruna 2024


Sej je ze na 7.30 usd
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

KappaPride ::

Smo sele na zacetku, mina 1000$, xtz 100$, nodi fura harem romunk, eezpz

energetik ::

lotar123 je izjavil:

Če govoriš da se na trguje z € lahko samo sklepam, da še v življenju nisi videl menjalnice. Z € se samo kupi USTD, BUSD.... nato pa trguje, kdor dela drugače nima pojma o trgovanju pa lahko pišeš kar češ!

Prav tako se o vrednosti kovanca nikoli ne govori v drugi fiat valuti kot USD...

Am, drgač na Bitstamp lepo normalno trguješ s pravimi USDji, noben te ne sili v €.
Sicer pa če trguješ bolj dolgoročno, takrat ko prodaš na višku, pogledaš tudi krivulje EUR/USD in držiš v tistem fiatu, ki je bolj ugoden, da profitiraš še tu par %.

Mato989 ::

lotar123 je izjavil:

Morison je izjavil:

XRPNERD je izjavil:

Morison je izjavil:

deco16 je izjavil:

Če trejdaš na Binance v BUSD z limit orderji sploh nimaš Feeja tko da nevem zakaj bi kdo bil v EUR :)

Zakaj bi pa sploh trejdal z limit orderji v BUSD...
Potem pa en kup jokakanja.
Jao jao. Nikoli ne boste znali!;) Reveži do konec življenja.

Phantomeye je izjavil:

Morison je izjavil:

Vi kar bodite v $ jaz bom pa v €. Briga mene kaj drugi svet govori. Meni je važno koliko imam € in ne $.
Kaj boš dvignil $ ali €!
Takrat boš pa spet preračunaval. Halo.


lol prav, samo potem ne popravljaj ljudi z izjavami "ADA nikoli ni bila 1.41".

LOL. Točno tako. ADA nikoli ni bila 1.41


No, ko boš na Bitstampu plačal 0,20 % provizije za nakup in 0,20 % za prodajo (al kolkr je) z recimo 10k € in to ponoviš parkrat na dan, potem se nabere. Zakaj ne bi raje plačal 0% provizije?
Če pa se greš neke stotake je pa itak vseeno.
Ampak po tvojem odgovoru sklepam, da imaš račun na neki primitivni menjalnici z omejenim številom coinov, ki jih lahko kupiš z EUR. Če pa boš šel kam drugam pa boš kupoval z USDT/BUSD.

Pojma nimaš. To sploh ni res. Nakladaš in zavajaš. Račun imam pa na Binance. Provizija nima veze z $/€.
Sorry, ker ne obračam večkrat na dan po 10K. Če bi TI obračal večkrat na dan po 10K te ne bi bilo več tu gor ali pa si tu gor ker nimaš pojma in si že večkrat vse zakockal. Če bi znal ti ne bi bilo to treba počet že par let in bi bil že milijonar, se pa še vedno nekaj napihuješ tu na forumu. Takih, ki nekaj imajo in znajo ni na forumih. Tu gor smo samo reveži, ki nimamo pojma in obračamo male pare.

Malo preveč ste pohlepni. Jaz nočem miljonov(no ja ne bi jih se branil) :D
Meni je dovolj, če imam na mesec eno plačo dobička sem pa zadovoljen.(imam veliko plačo):))
Kdor z malim ni zadovoljen tudi velikega ne zasluži!


Če govoriš da se na trguje z € lahko samo sklepam, da še v življenju nisi videl menjalnice. Z € se samo kupi USTD, BUSD.... nato pa trguje, kdor dela drugače nima pojma o trgovanju pa lahko pišeš kar češ!

Prav tako se o vrednosti kovanca nikoli ne govori v drugi fiat valuti kot USD...


Daj ne prbijaj, jaz na krakenu trgujem lepo z evri v vsak par in je to to, nakažem pol evre na trr in hvala lepa!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KappaPride ::

Fiat je nicvreden, steje samo koliko btc imas.

Kripto mesi ::

Mato989 je izjavil:

Daj ne prbijaj, jaz na krakenu trgujem lepo z evri v vsak par in je to to, nakažem pol evre na trr in hvala lepa!

No potem pa še na kucoinu trguj samo z evri pametnjakovič.

wajdouc ::

Kupujem, kar se da, z €€€. Za vse ostalo je tu USDT.

tonis ::

Apofis je izjavil:

tonis je izjavil:

Glede na to koliko sta danes zrasla LTC in BCH imam en občutek da bo jutri manj prijeten kripto dan... Dominanca je na manjšem supportu, dnevni RSI bo jutri tam okrog 15!
Če se zelenje ponovi, potem pa je v petek masaker zagotovljen 8-O8-)

(ampak seveda, not financial adviser!)

Spet zgleda, da si zadel. Do kam pa misliš, da bi lahko šlo? Za doggota ciljajo na 0.38 :) Thx


Targetov ne znam napovedat, ker jih prevečkrat definiram na podlagi vzorcev, ki pa v tem bullu niso ravno pogosto upoštevani. Tisto včeraj je bilo zgolj na podlagi norega pumpanja. BCH je v tem bullu vedno po nori rasti doživel noro korekcijo.(in do zdaj je še ni bilo - ima celo nekaj lufta za navzgor, next resistance level je 1750)

No, en target imam. XTZ je zdaj 7.42, ima pa potencial da se vrne na 7.50 (v cent natančno tokrat ne morem napovedat, ker je več možnih levelov v tem območju.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

IL_DIAVOLO ::

Kdo nima v eth-ju in bnb-ju aka store of value je ali neumen ali nodi.

Usdt, eur...fiat suckerji.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Qcube ::

Tezos to the moon?

Tudi če gre x20 se lahko skrije proti doge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

infiniteLoop ::

Tezos til we Bezos!
None of us is as dumb as all of us.

endelin ::

Izgleda kmalu pride padec. Vedno ko xtz raste gre vse kmalu v qurc

Morison ::

No so vam sedaj strokovnjaki te teme razložili.

XRPNERD je izjavil:

Morison je izjavil:


Pojma nimaš. To sploh ni res. Nakladaš in zavajaš. Račun imam pa na Binance. Provizija nima veze z $/EUR.!


Na Binancah lahko z EUR kupiš točno tole. Klovn.
https://imgur.com/a/c121PbS

Sedaj si dokazal, da nimaš pojma. Klovn si ti sam.

Anney je izjavil:

Tole pa res.





Mato989 je izjavil:



Daj ne prbijaj, jaz na krakenu trgujem lepo z evri v vsak par in je to to, nakažem pol evre na trr in hvala lepa!

No, če ti to mato pove, potem smo si na jasnem.
Konec koncev pa briga mene s kom VI trgujete, važno da imam jaz evre na računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morison ()

XRPNERD ::

Morison je izjavil:

No so vam sedaj strokovnjaki te teme razložili.

XRPNERD je izjavil:

Morison je izjavil:


Pojma nimaš. To sploh ni res. Nakladaš in zavajaš. Račun imam pa na Binance. Provizija nima veze z $/EUR.!


Na Binancah lahko z EUR kupiš točno tole. Klovn.
https://imgur.com/a/c121PbS

Sedaj si dokazal, da nimaš pojma. Klovn si ti sam.

Anney je izjavil:

Tole pa res.







Kaj je pederinho? Saj sem dal enak seznam kot potem kasneje Anney.
Ne vem kej ti ni jasno. Kaj pa ti kupuješ z EUR na Binancah? A nas boš razsvetlil pederinho?

Technics111 ::

BCD ga lepo šopa nad 5usd. Se splaca kupit?

Morison ::

d4vid je izjavil:

Je kaka virtualna mastercard/visa, ki jo lahko polniš s crypto? Binance traja menda 2 meseca, jaz bi jo imel prej...

Edino ce je kaka druga opcija spravit na paypal?


Binance fizično kartico dobiš na dom v roku 14 dni max tri tedne.
Lahko pa tudi direktno v binancah spraviš na paypal.
Obstaja tema:
Binance VISA debetna kartica
https://slo-tech.com/forum/t777014/zace...

novak-t je izjavil:

WRC555 je izjavil:

A je plačljiva ta kartica?

ne

Ne pametuj!
Kartica je plačljiva!

Zezz ::

Technics111 je izjavil:

BCD ga lepo šopa nad 5usd. Se splaca kupit?

Too late. Pump&dump.. been there done that
««
540 / 1490
»»