» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
526 / 1490
»»

KappaPride ::

Suppoman napise sell fine $10
EEEEEEEEEEEExactly as preeeedicted

LeQuack ::

WhiteAngel je izjavil:

LeQuack je izjavil:

"The only 'use case' Bitcoin has left is hoping the value goes up and someone pays you more than you paid," says Alex de Vries, a Dutch economist who runs the website Digiconomist, which tracks Bitcoin's energy consumption.


Super. Naj kar proda. Oh wait, a to je eden tistih no-coinerjev, ki nikoli ni investiral v kripto :|

Elektrike bo bitcoin požrl, kolikor jo bodo rudarji pripravljeni investirati. Zgornje meje ni. Lažem, v bistvu je teoretična zgornja meja težavnosti :P


A moraš imeti coine da lahko razmišljaš o njih? A ni ravno obratno, če imaš coine potem dosti težje objektivno razmišljaš o njih kot nek zunanji opazovalec.
Quack !

sebas4 ::

Torej, ko boste dodali custom add token to metamask, morate spodaj izbrati 18 digits, sicer boste dobili neko čudno številko.

KappaPride ::

Za to pa mora iti btc v nebo za vsako ceno, sicer se deremo da je $ nicvreden ampak minerji morajo delat profit. Oni so ujetniki, razen binanc.

Conini ::

vpogled na prejšne-tedenski padec:
https://cryptonews.com/news/bitcoin-not...

"Anyone who tried to buy "real size" (meaning tens to hundreds of millions in a clip, which is the type of size institutional investors buy) had no ability to do so, OTC or on exchange.
Smaller, retail purchases were not affected by this dynamic"

Večjih količin sploh se ni dalo naenkrat kupit... fake dump

KappaPride ::

Bomo vidl kaj bodo caral okrog 100k

Dumber ::

Kje kaj danes lovimo vsak skromnih x10?

gandolfino ::

Dumber je izjavil:

Kje kaj danes lovimo vsak skromnih x10?


Anney ::

Zgleda, da ob današnjih zelenih procentih, vsi poskušajo prodajati do zdaj izrečene to the moon kojne in so prezaposleni ob prodaji, ker jim ne uspe, s parimi kliki. Žal novih napovedi ni.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

PrihajaNodi ::

gandolfino je izjavil:

Dumber je izjavil:

Kje kaj danes lovimo vsak skromnih x10?



Kakob je tole. Ma pa se eno jahto za par miljonov
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gandolfino ::

Na moji bo pisalo Mina

PrihajaNodi ::

:D
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Anney ::

gandolfino je izjavil:

Na moji bo pisalo Mina


A tako?

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

sebas4 ::

profesjonalc je izjavil:

sebas4 je izjavil:

Ja čez 240X in 180 je bil max. Ampak, loterija je loterija, prej me bo zadel šlepar.

Pri kakšni ceni vstopate? To naj bi šlo še dol, ampak po drugi strani je pa precej nahajpan.


Nevem, mogoče počakam še 10 min, pa vržem not kakšno 50ko


In si vrgek not 50tko? Sedaj je kar nekaj niže. Ko bodo začeli influencerji to pumpat bo šlo gor.

Mato989 ::

A oni o ste COINBASE kupli ste zaslužili ali spušili?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gandolfino ::

COIN je bil v štartu precenjen, jaz sem kupu mislim da za 360 po delnici zdaj je 300.. brezveze rajs bi dal v Safelight in bi že mel za gume in 1 felgo od Lamboja;)

@Anney: ha ha ha

profesjonalc ::

sebas4 je izjavil:

profesjonalc je izjavil:

sebas4 je izjavil:

Ja čez 240X in 180 je bil max. Ampak, loterija je loterija, prej me bo zadel šlepar.

Pri kakšni ceni vstopate? To naj bi šlo še dol, ampak po drugi strani je pa precej nahajpan.


Nevem, mogoče počakam še 10 min, pa vržem not kakšno 50ko


In si vrgek not 50tko? Sedaj je kar nekaj niže. Ko bodo začeli influencerji to pumpat bo šlo gor.


Sem, pri ~5 ish. Bom pustil pa bo kar bo

PrihajaNodi ::

gandolfino je izjavil:

COIN je bil v štartu precenjen, jaz sem kupu mislim da za 360 po delnici zdaj je 300.. brezveze rajs bi dal v Safelight in bi že mel za gume in 1 felgo od Lamboja;)

@Anney: ha ha ha


Bos z mino nazaj dubi. Fajn bi blo met 66k mine. Da mas pol lohk node
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Alien123 ::

dečki kako smo glede HBAR? Verjetno se bo kupilo 10k coinov.

Bradellist ::

Torej ce prav racunam je $fina 2,8$ kar znese market cap 1,6B

Anney ::

Alien123 je izjavil:

dečki kako smo glede HBAR? Verjetno se bo kupilo 10k coinov.



Še nisi?

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

IL_DIAVOLO ::

Invest in people, not in tech.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BlackDeath ::

Torej v koga vlagamo?

Mogoče je žalostno ampak HBAR-a imam najmanj pa je eden izmed najbolj donosnih kovancev :))

IL_DIAVOLO ::

Namig sem ti dal, zdaj pa išči community coin. Isci kult/klan, ki se shilla 24/7.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Anney ::

Itak je kuža. Nase prevzema oba namiga.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

IL_DIAVOLO ::

To je pump and dump. Rabis nekaj kar je stabilno in raste pocasi.

Good luck.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Dumber ::

Hvala tistemu, ki Je Matica tukaj gor promoviral. Še mamo kakšnega Matija? Marko? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dumber ()

tonis ::

Sirena je izjavil:

#tonis: solana verjetno tudi podobno kot bnb, kajne?


Aham. Kot vedno - lahko prej doseže nov ath, ampak nad 25 jaz tega ne bi kupoval...

Infusion ::

Dve leti nazaj sem kupil BTC na BitPandi in ga nameravam letos prodat enkrat na vrhuncu bulla, kaj je najbolj smiselno da ga prav tako prodam na Bitpandi ali ga je boljš na kakem Binancu prodat? Se gre bolj za to da ne bo FURS kaj čudno gledal, holdam itak že long term.

mr_chai ::

Jst sm na dipu kupu XRP, ker se doskrat hitro pobere. Skromnih 35 % ...:) Sm veseu. Kdor z malim ni zadovoljen, večjega tička vreden ni.

DeeJay ::

CrossPAD IDO Lottery WL, če kdo želi sodelovat (multichain polkastarter)
https://swee.ps/rnqtW_vFbEeda
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Alien123 ::

Anney je izjavil:

Alien123 je izjavil:

dečki kako smo glede HBAR? Verjetno se bo kupilo 10k coinov.



Še nisi?



Nop.. če pride vsaj do 1€ to leto, bom zadovoljen

DeeJay ::

AlgoPainter IDO na KickPAD lottery WL
Za x2 bi že mogl bit.
https://wn.nr/Tvd2JD
Don't f with me.

CudesaOdMesa ::

Dumber je izjavil:

Zaj pa cist zares, komu na čast hodlam neko ADO pa VET pa ne vem ke se vse kovance prihodnosti ce ze pol leta skacejo 10% gor 10% dol... medtem ko bi z drugimi kovanci še kaj vmes ustvaro mi to sedi kot dnar na banki brez obresti

Pocakaj 29. 04. pa bo

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

pump and dump skupine so goljufija, kjer se gre zavestno v pump z namenom privabljanja zrtev, na katere se potem dumpa kovance. V nasem sistemu bi bilo dobro, ce bi bilo vec poudarka na ozavescanju, da se taksne stvari ne pocnejo. Ce ne zelis da se to tebi zgodi potem ne pocni tega drugim. Ampak ce bi sistem nacrtno vzgajal otroke na taksen moralen nacin potem sistem ne bi mogel toliko podkupovat razne pohlepne ljudi v piramidi sistema in potem bi se kontrola porusila kot hisica iz kart. Korupcija se lahko izkorenini z ozavescanjem v izobrazevalnem sistemu. Ampak v soli dobis obcutek, da je ravno kontra, da dobicek opravicuje sredstvo. Holivudski filmi kot je volk z val streta samo se bolj sirijo in promovirajo mladim dolocen zivljenski stil, ki je osredotocen na moto cilj opravicuje sredstvo, oziroma dobicek opravicuje sredstvo. Dolgorocno to ni dobro, boste morda sami opazili, cez 20 ali 30 let, ce se bo to nadaljevalo, v kaksnem svetu boste ziveli. Ampak tukaj se ne konca, ker obstajajo reinkarnacije, zato tisti, ki pravijo, ne zanima me kaj bo potem, vazn je kako bo v tem zivljenju, taksno razmisljanje je zgreseno, vse se placa , karma.

Zgodovina sprememb…

sebas4 ::

Dve leti nazaj sem kupil BTC na BitPandi in ga nameravam letos prodat enkrat na vrhuncu bulla, kaj je najbolj smiselno da ga prav tako prodam na Bitpandi ali ga je boljš na kakem Binancu prodat? Se gre bolj za to da ne bo FURS kaj čudno gledal, holdam itak že long term.


FURS nima veze. To ni obdavčljivo. Lahko odpreš račun na Binancah in boš pri menjavi nazaj v € imel manj provizije, ugibam. Ne poznam Bitpande. Binance ti nudijo tudi Visa kartico, kar pomeni da tvoje € lahko potrošiš, brez da bi jih sploh dajal na tvojo banko. Spet ne vem za kakšen znesek gre. Če gre za večje zneske, pa bo morala tvoja banka itak poročat, oz. moral boš FURSU pokazati izpiske od Bitpande, *Binanc, Banke.

Alternativno, če ne rabiš ravno kupovat nekega stanovanja in podobno. EUR lahko imaš na Binancah v savings računu, in dobiš 3,21% letno obresti, česar ti ne da nobena banka. Ali še bolje BTC prodaš za BUSD ali USDT in pol to daš v savings account na Binancah z 7% obrestno mero.

jernejl ::

sebas4 je izjavil:

Alternativno, če ne rabiš ravno kupovat nekega stanovanja in podobno. EUR lahko imaš na Binancah v savings računu, in dobiš 3,21% letno obresti, česar ti ne da nobena banka.

Kakšna pa so jamstva za tole na Binancah, če sploh? Je varno tam hraniti večje zneske?
Na (slovenski) banki je do 100k€ relativno varno držati.

SuperKripto ::

trejdar ima doloceno prepricanje in proda vse pri x10, kovanec gre x1000 ali celo x10000. Trejdar zasluzi 10.000 usd, tiktoker pa milijon ali vec, v enem mesecu. Trejder nadaljuje s svojim prepricanjem, da je vrh x10, medtem ko tiktoker ze milijonar in odide iz kripta s prepricanjem da je vse mozno. Ljudje so sami krojaci svoje kvantne realnosti pa se tega sploh ne zavedajo.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

edit

Zgodovina sprememb…

sebas4 ::

Kakšna pa so jamstva za tole na Binancah, če sploh? Je varno tam hraniti večje zneske?
Na (slovenski) banki je do 100k€ relativno varno držati.


Ni nekih državnih jamstev, kot je to pri bankah. Binance imajo nek SAFU sklad kot jamstvo. Ko je bil npr. Bitstamp hack, je Bitstamp povrnil uporabnikom ukradene coine. Binance pa so največja menjalnica/ekosistem in tako relativno varne.

Če pa imaš večje zneske na banki imaš garantirano samo izgubo: inflacija + ležarine. To ti jamči tradicionalni sistem.

Phantomeye ::

Tisti k mate Matica, boste hodlal naprej al boste prodal. Pomoje bo kmal 1$. Nekam hitra rast. Itak jih mam sam ene 300 jst :D

SuperKripto ::

Ja, to je dobro vprasanje, kaksne vrste trejdarji so pri dolocenem kovancu. Ce je vecina kupcev pri dolocenem kovancu holderjev, je to ponavad dober znak. Ali pa so tam samo za hiter zasluzek ali pump and dump.

sloxl8 ::

Phantomeye je izjavil:

Tisti k mate Matica, boste hodlal naprej al boste prodal. Pomoje bo kmal 1$. Nekam hitra rast. Itak jih mam sam ene 300 jst :D

Hodl do $1, potem pa postopen swap v stable (penzija here we come press).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sloxl8 ()

drekovanec ::

Infusion je izjavil:

Dve leti nazaj sem kupil BTC na BitPandi in ga nameravam letos prodat enkrat na vrhuncu bulla, kaj je najbolj smiselno da ga prav tako prodam na Bitpandi ali ga je boljš na kakem Binancu prodat? Se gre bolj za to da ne bo FURS kaj čudno gledal, holdam itak že long term.

FURS dobi obvestilo za vsako transakcijo nad 10k€, koliko teh transakcij pa dejansko preverijo/pogledajo pa god knows.
Jaz sem cashoutal iz Bitstampa že večkrat (več kot 10k) in ni bilo nikoli težav - pošljejo pa iz računa v Sloveniji (Gorenjska Banka).

drekovanec ::

Za tiste, ki jih zanimajo shitcoini https://quickmoon.finance/

oracle ::

A je kdo raziskoval DAWN? Po štirih letih je vzklil iz moje plesnive vreče šitkojnov. Ma kako perspektivo al prodat dokler je plus?

Mato989 ::

prodat, vse te prodat, ker to je ološ
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Sparkxl ::

sebas4 je izjavil:

Dve leti nazaj sem kupil BTC na BitPandi in ga nameravam letos prodat enkrat na vrhuncu bulla, kaj je najbolj smiselno da ga prav tako prodam na Bitpandi ali ga je boljš na kakem Binancu prodat? Se gre bolj za to da ne bo FURS kaj čudno gledal, holdam itak že long term.



Ali še bolje BTC prodaš za BUSD ali USDT in pol to daš v savings account na Binancah z 7% obrestno mero.


Slaba ideja. Dolar pada in to ne malo. Če si lani ob tem času dal not 1000€ in jih pretvoril v usdt in dobival obresti, si danes v minusu, ker je dolar v tem času padel več kot 10% proti €.
In nič ne kaže trenutno na to, da se bo padec ustavil, ker denar še naprej tiskajo v bizarnih količinah

sebas4 ::

Sparkxl je izjavil:

sebas4 je izjavil:

Dve leti nazaj sem kupil BTC na BitPandi in ga nameravam letos prodat enkrat na vrhuncu bulla, kaj je najbolj smiselno da ga prav tako prodam na Bitpandi ali ga je boljš na kakem Binancu prodat? Se gre bolj za to da ne bo FURS kaj čudno gledal, holdam itak že long term.



Ali še bolje BTC prodaš za BUSD ali USDT in pol to daš v savings account na Binancah z 7% obrestno mero.


Slaba ideja. Dolar pada in to ne malo. Če si lani ob tem času dal not 1000€ in jih pretvoril v usdt in dobival obresti, si danes v minusu, ker je dolar v tem času padel več kot 10% proti €.
In nič ne kaže trenutno na to, da se bo padec ustavil, ker denar še naprej tiskajo v bizarnih količinah


Jah, to je pa odvisno od ZOOM-a na grafu. Dolar/€ od Feb 2018 raste, raste tudi od Jan 2021. Printa na veliko tudi ECB. Dolar je svetovna rezervna valuta, ekonomisti se v glavnem strinjajo da je ZDA gospodarstvo bolj robustno in si lahko privošči nekaj več printanja(status rezervne valute), obrestne mere od 2013 smo v EU imeli nižje kot v ZDA.... Nič ne kaže, da bi Evro bil na dolgi rok boljša valuta od Dolarja.

Senior Dev ::

Danes bo spet baje ena priložnost za x10 na palačinkah. Se že veselite? Jaz pri x9 dumpam in ne gledam več nazaj, tudi če gre na x20.
Se da kar lepo delat na teh pump and dump coinih. Do zdaj sem mislil da je čisti nateg.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin
««
526 / 1490
»»