» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
512 / 1490
»»

Dumber ::

Očitno smo še samo evropejci ori kešu

sloxl8 ::

Na CMC so navedeni podatki o ceni, volumnu in market capu (MC) oz. fully diluted market capu (FDMC). Opazujem podatke o posameznih kojnih (predvsem shitkojnih) in se poskušam iz tega nekaj naučiti, da bi tudi (predvsem) pri resnih kojnih znal oceniti trend.

Če gledam 24h spremembe in je cena padla, volumen narastel, MC ali FDMC pa sta tudi padla, lahko sklepam, da folk dumpa (več ljudi prodaja, zato cena pada; ker prodajajo, grejo v druge valute, zato MC pada; in, ker je panika, volumen narašča). Imam prav? Je to lahko panic sell?

Kakšno vlogo pri tem igrata MC in FDMC? Če npr. za MC ni podatka, za FDMC pa je, kaj to pomeni v zgornjem primeru, ko FDMC pada?
In obratno, če FDMC ali MC narašča, volumen narašča in cena narašča, lahko iz tega zaključim, da je folk navalil v nek kojn, zato bo cena v prihodnje še krepko narasla?

Kaj pa druge kombinacije teh treh faktorjev? Ali morda še kakšnega drugega faktorja?

Vem, da so osnove, ampak sem prepričan, da mi bo kdo znal odgovoriti in da se vsi nekaj naučimo. Saj za to gre, kajne? Da nismo degen traderji, ampak da smo boljši.

PrimoZ_ ::

gandolfino je izjavil:

Kaj Nodi je fkn Romun?8-O

Saj ne da bi mel kaj čez Romunke..;)


Nah...
Nekaj časa je delal v Romuniji in jo je hvalil kot raj na zemlji :)

Dumber je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

https://coinmarketcap.com/currencies/ki...


Lool še en pes...


Pa tu te eth feeji pokopajo.


mislim da je bilo za 50$+ fee-ja. Tu je že več kot bi dal v net totalen šit kojn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Fury ::

Mas prav.

Cena pa market cap sta itak sorazmerna. Market cap = cena * stevilo coinov trenutno na trgu. Tko da sta na kratki rok skos v istem razmerju, dokler se ne dogajajo velike emisije oz burni coinov.

Fully diluted market cap je pa cena * koncno stevilo vseh coinov po vseh emisijah/burnih/unlockih. To je relevantno zato, ker imajo ponavad coini nek mehanizem za inflacijo = dajanje novih coinov v obtok. FDMC bi moral bit pa skos cist sorazmeren s ceno.

Ce za MC ni podatka pomeni, da ne vejo koliko je dejansko coinov v obtoku.

Ce cena raste in volume tudi, potem je logika, da velik folka hoce kupit in porivajo ceno gor.

Ce cena pada in volume raste pomeni da se velik ljudi probava znebit coina in zato cena pada.

Nekako tko... pri teh osnovnih statistikah je pomembna je predvsem sprememba voluma. Ko zacne spikat se vedno kej zanimivga zgodi... either way :) pac supply and demand...

Drugace pa - vsi s(m)o degen traderji v tem marketu. Vkljucno z delnicami in vsem ostalim.

Vse je cisto detached from reality.

Ali pa je reality tak, da smo ze balls deep v inflaciji, sam noben noce tega omenit, ker bo pol postalo resnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Senior Dev ::

11% sem dol danes na portfelju in tič mi tudi več ne stoji. Zgleda da je to nekako povezano. Mladenka pravi da sem bolan, ker kao da pri njej mora delat hidravlika na povno.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

endelin ::

Pasji sklad pada

PrimoZ_ ::

Medved prihaja, psi so dali rep med noge :D

IL_DIAVOLO ::

Eth season is on. Psi so odplesali svoje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

endelin ::

Bo btc dominanca padla pod 50%?

Dumber ::

Prokleti pes. vedno sem ga napačen čas imel. Tale bullrun sem začel z nekaj ethji. In vedno bolj ugotavljam da bi bil na istem ali še na boljšem kot sem, če ne bi trejdal ampak samo hodlal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dumber ()

sebas4 ::

Tudi če pride medo, zgleda da prihaja zelo umirjeno in ne bo vsega prelomastil. Ker ni bilo še nobenega norega blow off topa kot 2017. Tipčen scenari sedaj bi bil, da drvijo v nebo mali alti, ki pol strmoglavijo v ETH, nato pade še ETH v BTC, na koncu še BTC pade, denar gre v USDT/USDC. IMO medo še ni tu, ker vsak now projekt je milijon krat oversubscribed.

XRPNERD ::

endelin je izjavil:

Bo btc dominanca padla pod 50%?


Bi blo zanimivo, da bi BTC za foro padel na 5k, njegova dominanca na 5% medtem ko bi ves ostali kriptosistem držal trenutno vrednost. Potem bi blo zanimivo brat argumente glede "Store of value", "HODL", "Buy the dip", "Too big to fall", "BTC usecase" ipd. Ja, to bi bil kar lep mindfuck.

wealthy ::

$BIBA

IL_DIAVOLO ::

Bodite previdni s safemoon.

https://twitter.com/WARONRUGS/status/13...

V tem primeru bi tudi bilo pametno bit previden z moonshot.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

gandolfino ::

Senior Dev je izjavil:

11% sem dol danes na portfelju in tič mi tudi več ne stoji. Zgleda da je to nekako povezano. Mladenka pravi da sem bolan, ker kao da pri njej mora delat hidravlika na povno.


Zakaj pa so prijatelji na forumu? Predstavi nam to mladenko in bomo že mi poskrbeli za mladenkin full servis. V mladih letih sem bil vodovodar in se spoznam na cevi...

#plumberjob

sebas4 ::

Pri refinable je bila kolikor vem loterija za whitelist. Jutri bo na Palačinki. A je še kaka druga varianta, da se pride prej notri? Če boste kupovali na Palačinki, če ni skrivnost, kakšne taktike se je najbolje poslužiti? Čimprej nabavit al počakat, da se cena konsolidira, pol pa holdat dokler ne pride FINE na Binance itd?

Bi blo zanimivo, da bi BTC za foro padel na 5k,


To je približno tko realno kot da bi L. Mesec prestopil v SDS. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

IL_DIAVOLO ::

Vedno počakat dan ali dva.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Prospekt ::

Dumber je izjavil:

Prokleti pes. vedno sem ga napačen čas imel. Tale bullrun sem začel z nekaj ethji. In vedno bolj ugotavljam da bi bil na istem ali še na boljšem kot sem, če ne bi trejdal ampak samo hodlal.

Velja že od leta 1845.

endelin ::

Je konec kripto zabave?

sebas4 ::

Počakamo na after :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

gandolfino ::

endelin je izjavil:

Je konec kripto zabave?


Ja konec je. Hitro prodaj in nas reši..

IL_DIAVOLO ::

Zabave je konec ja, na after party bomo prišli samo the chosen ones.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

XRPNERD ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zabave je konec ja, na after party bomo prišli samo the chosen ones.


A to je un party na Kotnikovi v Ljubljani?

PrihajaNodi ::

XRPNERD je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zabave je konec ja, na after party bomo prišli samo the chosen ones.


A to je un party na Kotnikovi v Ljubljani?


Je pa enkrat v mesecu. Ko pride socialna podpora
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

Kdaj bo naslednji Bidnov stimulus?
I’m out.
:3

IL_DIAVOLO ::

Pa ko da matka 100 evrov da gre v spar po fasngo. Iznajdljivi romun pa gre v lidl in kupi za 15 evrov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

Kaj pada? Aja oni shitcoini z palačink itd? No tega sploh ne vidim, ko gledam top kovance vidim da so vsi višje kot pred 4 meseci :O

Padajo pa degen gamble shitcoin sleparije z BSC, palačink burgerjev, doggy safemoonerji ipd... ampak za te mi ni žal naj zgrmi -101% da bote še dolžni če bote hotli še kdaj kaj gemblat :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

Morison ::

Hahaha. Fovšija na kvadrat. Kaj bitcoin holderji ste fovš, ker v zadnjem času niste zaslužili toliko kot mi začetniki na pasjih kovancih. Res žalostno. Čist tipična slovenska fovšija. Da vas ni sram.
Gremo nazaj v kripto šolo, da se boste kaj naučili.
Mato strokovnjak, da mu ni para, potem pa taka bruka.

Mato989 ::

Morison je izjavil:

Hahaha. Fovšija na kvadrat. Kaj bitcoin holderji ste fovš, ker v zadnjem času niste zaslužili toliko kot mi začetniki na pasjih kovancih. Res žalostno. Čist tipična slovenska fovšija. Da vas ni sram.
Gremo nazaj v kripto šolo, da se boste kaj naučili.
Mato strokovnjak, da mu ni para, potem pa taka bruka.


Ma jaz privoščim vsakemu, samo degen gamblanje pač ni vzdržno, zato je za kripto celoto bolje da se tole zruši... upam da je kdo milijonar od tega, resnično!

Ampak govorit da pada ko je praktično vse kar je bolj vzdržno dolgoročno višje je pač nepotrebno.

burger coini brez smisla pač niso crypto ampak gamble sfera :) Ljudje morajo dojet da gemblanje v tem ni dobro... safemoon že dropa na hard, počasi bo manj kot 1 satoshi, čeprav sploh ne gre :D Lunice so že na pravi crypto korekciji -50% ipd.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

IL_DIAVOLO ::

Teh 200 dolarjev pa bomo ze požrli, ce se zgodi kaksen pull :D

Kgo is flying

https://www.coingecko.com/en/coins/kiwi...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Morison ::

Meni je čisto vseeno. Toda kot spremljam zadnjih par strani je prav očitna fovšija vas starih mačkov,(predvsem, mato in še ene dva) ki iste že leta v tem poslu. Ne razumem zakaj taka fovšija. Lahko vam, ki ste že leta v tem poslu in ste "zaslužili" že par tavžent €. Toda tudi vi ste bili enkrat na začetku in procentualno sem v zadnjih tednu dveh "zaslužil" na "pasjih kovancih" več kot vsi stari strokovnjaki tukaj. Sem šel v pravem trenutku ven. Tudi sam bom šel počasi gor na resnejše zadeve-kovance. Toda zakaj ne bi počasi z malimi vsotami prišel naprej. Zakaj potem fovšeritno obnašanje, če trenutno nekomu nekaj uspe. Če pa mu ne ste pa vsi prav glasni in mu privoščite ta neuspeh. Ja tipična slovenska fovšija.

sloxl8 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Teh 200 dolarjev pa bomo ze požrli, ce se zgodi kaksen pull :D

Kgo is flying

https://www.coingecko.com/en/coins/kiwi...

Od kje tebi to?

CMC kaže drugače.

XRPNERD ::

Morison je izjavil:

Meni je čisto vseeno. Toda kot spremljam zadnjih par strani je prav očitna fovšija vas starih mačkov,(predvsem, mato in še ene dva) ki iste že leta v tem poslu. Ne razumem zakaj taka fovšija. Lahko vam, ki ste že leta v tem poslu in ste "zaslužili" že par tavžent €. Toda tudi vi ste bili enkrat na začetku in procentualno sem v zadnjih tednu dveh "zaslužil" na "pasjih kovancih" več kot vsi stari strokovnjaki tukaj. Sem šel v pravem trenutku ven. Tudi sam bom šel počasi gor na resnejše zadeve-kovance. Toda zakaj ne bi počasi z malimi vsotami prišel naprej. Zakaj potem fovšeritno obnašanje, če trenutno nekomu nekaj uspe. Če pa mu ne ste pa vsi prav glasni in mu privoščite ta neuspeh. Ja tipična slovenska fovšija.


Jaz ti privoščim, da iz 100 € narediš 1.000 €.
Ne privoščim pa ti, da z vložkom 100.000 € v tako očiten pnd coin narediš 1.000.000 €. V tem primeru želim, da popušiš na celi črti.
Gre se za to, da dokler se igračkaš z nekimi cici mici zneski je vse ok, če pa se greš neki v smislu "high risk investicija" z večjimi zneski pa loviš %. V tem primeru daješ potencialnim novim investitorjem popolnoma napačen informacije v že tako prenapumpanem trgu. To me moti pri tem vašem drkanju s pasjimi kovanci itd. Iz nekoč konstruktivne teme je ratala ena horda idiotov z nekimi debilnimi informacijami.
No, če bolje pomislim ti želim, da spušiš še tistih 100 €, če se greš neki Safemoon.

Morison ::

XRPNERD je izjavil:


No, če bolje pomislim ti želim, da spušiš še tistih 100 €, če se greš neki Safemoon.

A si to spet ti @CptHindsight;)
Ker se je, nekam potuhnil in samo čakam kdaj bo spet vstal.

perci ::

PersonaRuda je izjavil:

perci je izjavil:

Le časovno sem spet zgrešil napoved.

Le? Torej tudi El Gringo ni falil napovedi, samo časovno se je uštel?

Če pridemo letos na 300k oz. prebijemo, je potem to časovno vseeno ali bo decembra ali pa septembra, oktobra... trenutno pa vse gre po poti prejšnjih dveh bullrun-ov, le da se časovno hitreje odvija. Zato pa tudi imam težave s časovno napovedjo. Korekcijo pa vsaj zadenem. To je že druga zadeta korekcija v zadnjem mesecu.

300k napoved še vedno velja?

Mato989 ::

Morison je izjavil:

Meni je čisto vseeno. Toda kot spremljam zadnjih par strani je prav očitna fovšija vas starih mačkov,(predvsem, mato in še ene dva) ki iste že leta v tem poslu. Ne razumem zakaj taka fovšija. Lahko vam, ki ste že leta v tem poslu in ste "zaslužili" že par tavžent €. Toda tudi vi ste bili enkrat na začetku in procentualno sem v zadnjih tednu dveh "zaslužil" na "pasjih kovancih" več kot vsi stari strokovnjaki tukaj. Sem šel v pravem trenutku ven. Tudi sam bom šel počasi gor na resnejše zadeve-kovance. Toda zakaj ne bi počasi z malimi vsotami prišel naprej. Zakaj potem fovšeritno obnašanje, če trenutno nekomu nekaj uspe. Če pa mu ne ste pa vsi prav glasni in mu privoščite ta neuspeh. Ja tipična slovenska fovšija.


Narobe razumes, nismo mi faus posamezniku, nam pove to delovanje slabo za celoten crypto, ker zdaj se pa niti vec ni vsaj pretvarjalo kaj bo kovanec pocel ampak je res bil naret za pnd...

Poglejmo samo kaj se je s temo zgodilo napram pred 1 letom... Ze takrat je bla prepolna prepucavanja zdaj pa samo se govor o kovancih brez tega kaj bos z njimi pocel razen jih prodal naprej naslednjemu naivnezu
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

perci ::

Je kdo videl Valvolina? Bi si mislil, da ga bo tale padec privabil iz skrivališča. #tetherlopov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

avtek ::

Mato989 je izjavil:


Poglejmo samo kaj se je s temo zgodilo napram pred 1 letom... Ze takrat je bla prepolna prepucavanja zdaj pa samo se govor o kovancih brez tega kaj bos z njimi pocel razen jih prodal naprej naslednjemu naivnezu


Zgodilo se je točno to, kar eni tukaj obvladajo. Merjenje kurcev, multi accounting in drkanje en drugega. Na eno stran verjetno v povprečju en pameten post.

gandolfino ::

avtek je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Poglejmo samo kaj se je s temo zgodilo napram pred 1 letom... Ze takrat je bla prepolna prepucavanja zdaj pa samo se govor o kovancih brez tega kaj bos z njimi pocel razen jih prodal naprej naslednjemu naivnezu


Zgodilo se je točno to, kar eni tukaj obvladajo. Merjenje kurcev, multi accounting in drkanje en drugega. Na eno stran verjetno v povprečju en pameten post.


Multi drkanje kurcev?

avtek ::

Tist pa povej iz svojih izkušenj kako je ;)

gandolfino ::

Opa opa BTC dominanca pada..next is eksplozija altcoinov :P

PrihajaNodi ::

Shiba ina je v dipu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Morison ::

Ja sorry, ker sem nov in če kaj ne razumem in govorim bedarije, ki jih ne poznam v vašem jeziku. Tudi vi ste bili začetniki. Tema je kripto SPLOŠNA debata. Če vam to ni všeč si odprite temo "Kripto strokovna debata", pa ne bom hodil tja notri. Začel sem v temi za začetnike pa je bilo tam isto neko pametovanje nekih stručkotov. Sorry res tukaj gor sploh ne smeš kaj vprašat kot bi bil forum rezerviran samo za vas posameznike, ki se sploh ne znate več normalno pogovarjat.

sebas4 ::

Zgleda, da prihajamo v fazo ko bo ETH vlekel, kot poleti 2020, sicer padec dominance, ampak BTC bo neizogibno sledil marketu. V končni fazi gredo v glavnem profiti iz šitcoinov vedno v BTC/ETH/BNB/USDT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sebas4 ()

Neon87 ::

A bo kaj z XTZ? Mogoče bi lahko prišel med top 10 :)

Dumber ::

Danes se ETH prodaja? Al mi bo jutri žal?

sebas4 ::

Danes se ETH prodaja? Al mi bo jutri žal?


To je težko odgovoriti. Odvisno kdaj si ga kupil, koliko ga imaš, ali si že pobral profit, ali si v igri dolgoročno, ali verjameš v crypto kot asset class v vzponu....

Prodati vse, verjetno ni smiselno, pobrati nekaj profita pa je smiselno. Kot rečeno, stvar vsakega posameznika.

Dumber ::

sebas4 je izjavil:

Danes se ETH prodaja? Al mi bo jutri žal?


To je težko odgovoriti. Odvisno kdaj si ga kupil, koliko ga imaš, ali si že pobral profit, ali si v igri dolgoročno, ali verjameš v crypto kot asset class v vzponu....

Prodati vse, verjetno ni smiselno, pobrati nekaj profita pa je smiselno. Kot rečeno, stvar vsakega posameznika.



Nič ga nisem kupil. Narudaril sem ga v zadnjih 3 letih. Elektrijo in grafične kartice sem pokril z realnim delom :) pač bi ga prodal, pa mogoče ko pade dokupil. Čeprav sem nazadnje failal. Sem ga prodal z mislijo, da ga kupim nazaj. Pa sem ga res kupil nazaj po drazji ceni, ker me je nlo strah da mi odide :) levelPRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dumber ()

PrimoZ_ ::

ETH je pozitivno presenečenje danes, po zadnjem padcu sem nekaj dokupil pa mi je sedaj žal da nisem več.

Dumber ::

PrimoZ_ je izjavil:

ETH je pozitivno presenečenje danes, po zadnjem padcu sem nekaj dokupil pa mi je sedaj žal da nisem več.


Vedno je tako ja. Ne vem kje pa je razlog za rast.
««
512 / 1490
»»