» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
413 / 1490
»»

paradoxxx ::

Po 5x v zadnjih nekaj dneh, se ga jaz ne bi tikal...

Motion ::

Kaj pravite na SYS in ERN?

IL_DIAVOLO ::

Ern ima neverjeten value in zato tudi pumpa ko nor. Čakam na dip.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BorutO ::

Mana ga pa trga ... edino v napačen coin sem vplačal 300 dolarjev ... V mano sem dal 20 dolarjev, v vite pa 300, pri skoraj isti ceni pri obeh ... in vite mi dela lepo izgubo, mana pa lepo raste ... zdaj bi že imel zelo lep profit ... no, saj tistih par 10 evrov tudi ni slabo. :P

DoOb ::

ERN je NFT platforma, ki naj bi sodelvala z nekaterimi znanimi, pa po pravici poznam samo enga DJ-ja in 2 fuzbalerja :D
Verjetno je neka kratkoročna pumpa...sam sem dal včeraj nekaj not in ko mi naredi x2 vzamem začetni vložek ven :)
...Mano sem pa gledal včeraj na 0.65 pa budala nisem dal not -.-

BenjaminTB ::



Če je kdo gledal ta live, je kupil Chiliz pri ceni od 0.04$ :)



NORO!!!!!!

BorutO ::

jaz sem mano in vite kupil po skoraj isti ceni ... vite pri 0,15, mano pa pri 0,31 ... samo takrat ni nič skoraj rastel, zato se mi je zdelo 20usd čisto ok. :P Stotake sem metal v coine, ki so kar lepo rastli, tistih par deset dolarjev pa v take, ki so se mi zdeli, da ne bodo veliko zrasli ... in danes rastejo ravno tisti, kjer sem vplačal skoraj nič ... tistih par stotakov pa čisto počasi raste ali pa maličko pada ... trenutno mi par coinov lep minus dela :P ... Pustil bom notri vse, ker mislim, da bo vse še konkretno naraslo, ker če sredi leta res misli Paypal podprti kriptovalute, potem bo zagotovo še zelo raslo vse.

Motion ::

Nodi
V v kaj se sedaj najbolj splača da kak eth ali pa 2 na uniswapu? Prihaja kaj zanimivega?

vanilija ::

Zame ogledani projekti za naslednji teden so Alice na binanceu, pa potem OXY listing in pa BCUG listing. BCUG mi deluje podobno (oziroma vsaj hype je tak) kot ERN. Upam, da bo tudi zdaj tko. Je pa malo slab priokus, ker za ern nisem prišel notri, pa sem ga potem gledal pri 6$, pa pri 10$ pa pri 16$ pa zdaj je čez 30$ :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vanilija ()

Motion ::

BCUG si prišel noter?

vanilija ::

Ne, itak da ne. Samo pričakujem da bo folk norel notri, tako kot pri ERNju.

tonis ::

paradoxxx je izjavil:

Po 5x v zadnjih nekaj dneh, se ga jaz ne bi tikal...

+1

Motion ::

Kdaj je listing on kje?

gandolfino ::

Dans sm slišal vrane krakati: VRA VRA VRA
Ozrl sem se: v skoraj navpičnem letu so iskale luno sredi belega dne
$VRA

lastao ::

Ethereum Cofounder Reveals How Radical Upgrade Could Challenge Bitcoin For Crypto Price Dominance

https://www.forbes.com/sites/billybambr...
Sreča spremlja Hrabre :)

Anney ::

gandolfino je izjavil:

Dans sm slišal vrane krakati: VRA VRA VRA
Ozrl sem se: v skoraj navpičnem letu so iskale luno sredi belega dne
$VRA


Tudi sam sem slišal, to VRA-njenje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

vrunc ::

Drugač pa zadnji teden največ dobivam na klasiki ? TKY, PHB in DBC. Nakup januarja in februarja vsakega po nekaj sto evrov se zaenkrat splača.....

endelin ::

vrunc je izjavil:

Drugač pa zadnji teden največ dobivam na klasiki ? TKY, PHB in DBC. Nakup januarja in februarja vsakega po nekaj sto evrov se zaenkrat splača.....

sem šel pogledat price za TKY. Prodal sem ga včeraj ko je bil pol manj;((;((
če kdo ne verjame mu lahko nalepim iz Kucoin

fuck me:)) danes bi ga prodal samo pol, ker bi mi podupliral drug del

TKY gre v parabolo. en dan potem ko ga prodam:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

vrunc ::

Ja samo danes +70%....

gandolfino ::

BTC se je snel z verige..

Anney ::

endelin je izjavil:

vrunc je izjavil:

Drugač pa zadnji teden največ dobivam na klasiki ? TKY, PHB in DBC. Nakup januarja in februarja vsakega po nekaj sto evrov se zaenkrat splača.....

sem šel pogledat price za TKY. Prodal sem ga včeraj ko je bil pol manj;((;((
če kdo ne verjame mu lahko nalepim iz Kucoin

fuck me:)) danes bi ga prodal samo pol, ker bi mi podupliral drug del

TKY gre v parabolo. en dan potem ko ga prodam:D


To je očitno tvoja klasika, a ni že večkrat tako bilo? Sem te zamešal?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Sirena ::

Eno vprašanje za znalce:

Alice se bo listala na Binance v ponedeljek zjutraj - ob 7h, če prav razumem? Kakšna je po vaše najboljša strategija:

1.) Čakati ob 7.00 v polni pripravljenosti in stisniti buy in upati, da prehitiš vse bote in tiste, ki bodo hitrejši od tebe? -- Btw, tisti, ki jo spremljate že zdaj: kakšna cena približno se pričakuje?

2.) Počakati nekaj ur, da mine začetni hype, da cena dumpne in takrat nabaviti - in verjeti, da bo šlo potem počasi gor?

endelin ::

To je očitno tvoja klasika, a ni že večkrat tako bilo? Sem te zamešal?

Včer sem prodal vse, kar sem imel na Kucoinu. Tut KCS, pa še ene dve drugi zadevi - raje ne gledam koliko je price tistega kar sem prodal

Anney ::

Ne mislim to, enkrat je nekdo pisal, da ko proda, naslednji dan gre gor, pa ne vem al si ti tisti? (se je nekajkrat zgodilo). Če siti tisti bi te prosil, da napišeš kaj boš jutri prodajal? Hvala.

@Sirena
Poglej si grafe novoizdanih kovančkov, kakšna je klasika ob izzidih na marketu, je pa odvisna od tvojega namena kaj z njim želiš.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

vanilija ::

Sirena je izjavil:

Eno vprašanje za znalce:

Alice se bo listala na Binance v ponedeljek zjutraj - ob 7h, če prav razumem? Kakšna je po vaše najboljša strategija:

1.) Čakati ob 7.00 v polni pripravljenosti in stisniti buy in upati, da prehitiš vse bote in tiste, ki bodo hitrejši od tebe? -- Btw, tisti, ki jo spremljate že zdaj: kakšna cena približno se pričakuje?

2.) Počakati nekaj ur, da mine začetni hype, da cena dumpne in takrat nabaviti - in verjeti, da bo šlo potem počasi gor?


To je zdaj samo moj nasvet. Naredi na koncu kakor si sama želiš. Trenutno je popolen idiotizem na besede nft, gaming, metaverse, social etc., Alice ima vse to. Tako da ne vem kaj se bo zgodilo. Zagotovo odsvetujem nakup takoj ob 7ih, ker takrat se zgodi neke vrste pnd in gre cena lahko tudi do 2x ali pa 5x višje gor, kot je potem 10 minut kasneje.

Moja strategija bo, da zjutraj spremljam akcijo. Ko se dozdeva, da se uvodni naval umirja, pa kupim notri. Glede na razmere, se mi zagotovo zdi kovanec, ki bi lahko naredil zelo lep xkratnik v nekaj dneh. Recimo tudi vsi zadnji launchpad in launchpool projekti so jih imeli. Ta projekt pa je sploh poseben. Kar je potrebno gledat je to, da je v private presaleu bila cena 0.1$ na token. Če bo torej zjutraj uvodna cena 100$, je treba bit malo bolj previden, ker je to že x1000 od tiste presale cene, kot če je recimo "samo" 1$, kar je "samo" x10.

endelin ::

fu*king son of a fuck TKY
Prej mi je variralo +/- par 10% nekaj tednov ko sem hodlal, ko sem čakal dupliranje (da poberem ven vložek). Potem pa naslednji dan eksplozija;((

Jah nič, gremo dalje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

vanilija ::

Toliko časa si v kriptu, pa te še zmeraj preseneti to, da ravno ko obupaš, da se obrne vse kontra?

endelin ::

Mato: morda že danes doseže BTC tvojih 65k:))

kar sweet je bil nakup nekaj btc pri 46k par tednov nazaj :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

showsover ::

A zdaj boste nam nasmetili pa vse marine po Jadranu z novimi Dominatorji ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

vanilija ::

Zgleda dobivam virtualno stavo, da bo btc prej 65k kot 45k. Ampak počakajmo še malo.

PersonaRuda ::

tonis je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:


Novi pok balona od naslednjega cikla (december 2021 do decembra 2025).

Če bi bilo tako simpl bi bili vsi bogati.
Vložiš 1 leto po bulu, čez tri leta v decembru pobereš ven.
Saj je bilo že 2x tako, itak da bo tudi tretjič in četrtič in petič, pa tudi vsi pravijo da bo decembra konec, pol bo že držalo. Celo na nova24 je blo..

A ne? :|8-O

Jaz računam realno koliko bi lahko bilo možno. Če je na svetu v obtoku za 250.000b valut, je potem lahko cmc kripta nekje 60.000b - 100.000b preden poči zadnji balon. Torej balon poči. In potem se kripto formira v stable coine, kateri je vreden -80% ali -90% od poka balona. Kar znese po mojih izračunih nekje od 6.000b do 20.000b (cmc). In na podlagi tega, ker mi v tem ciklu ne bomo šli do 60.000b po cmc, jaz predvidevam (mislim, ugibam, upam), da nas še čaka ta en cikel od 2021-2025 in takrat bo to zadnji bull run in takrat BTC prebija 1 milijon.

Vse kar sem zgoraj napisal je moje mnenje in nima komentar nobene strokovne podlage. Po domače, šloganje iz kavne usedline.

vanilija ::

showsover je izjavil:

A zdaj boste nam nasmetili pa vse marine po Jadranu z novimi Dominatorji ali kaj?


Ti se raje vprašaj, recimo, da je 50% delovne populacije Slovenije v kripto penziji. Kdo ti bo sploh še delal? Je hud problem, ki se ga trenutno diskutira tudi v državnem zboru.

endelin ::

Ko bo percija tak FOMO, da bo buybackal BTC, takrat sem jaz out:P

vanilija ::

Uf, tole je pa prvič, da sem videl nekomu, ki je mu je likvidiralo za 10m$ short.

showsover ::

vanilija je izjavil:

Ti se raje vprašaj, recimo, da je 50% delovne populacije Slovenije v kripto penziji.

To ne more biti, powers-that-be tega ne morejo dovoliti, to bi sicer veljalo za globalno populacijo.
Sicer pa, tako blizu je že, ali kaj, da se o tem razmišlja?
Frizerk ne bo več?
Kaj pa bo?

PersonaRuda ::

vanilija je izjavil:

showsover je izjavil:

A zdaj boste nam nasmetili pa vse marine po Jadranu z novimi Dominatorji ali kaj?


Ti se raje vprašaj, recimo, da je 50% delovne populacije Slovenije v kripto penziji. Kdo ti bo sploh še delal? Je hud problem, ki se ga trenutno diskutira tudi v državnem zboru.

To je nekaj najlepše možnega. Kdor ne bo v kripto penziji, bo dobival pošteno plačilo za opravljeno delo. In delal boš za tistega, ki bo največ ponudil. Vsi pa ne bodo dobili delavcev, ker jih na trgu ne bo toliko kot bo povpraševanje po njih.

Sirena ::

#anney in
#vanilija

Hvala obema!
Vanilija, takole se tudi meni zdi najbolj modro. Hvala tudi za ceno tokena v privat sale, taka orientacija je zlata vredna. Sicer pa - soseda Alica ima po opisih vse, kar imajo veliki ? - kaj bo v resnici, bomo pa videli...

Soroksari ::

vanilija je izjavil:

Sirena je izjavil:

Eno vprašanje za znalce:

Alice se bo listala na Binance v ponedeljek zjutraj - ob 7h, če prav razumem? Kakšna je po vaše najboljša strategija:

1.) Čakati ob 7.00 v polni pripravljenosti in stisniti buy in upati, da prehitiš vse bote in tiste, ki bodo hitrejši od tebe? -- Btw, tisti, ki jo spremljate že zdaj: kakšna cena približno se pričakuje?

2.) Počakati nekaj ur, da mine začetni hype, da cena dumpne in takrat nabaviti - in verjeti, da bo šlo potem počasi gor?


To je zdaj samo moj nasvet. Naredi na koncu kakor si sama želiš. Trenutno je popolen idiotizem na besede nft, gaming, metaverse, social etc., Alice ima vse to. Tako da ne vem kaj se bo zgodilo. Zagotovo odsvetujem nakup takoj ob 7ih, ker takrat se zgodi neke vrste pnd in gre cena lahko tudi do 2x ali pa 5x višje gor, kot je potem 10 minut kasneje.

Moja strategija bo, da zjutraj spremljam akcijo. Ko se dozdeva, da se uvodni naval umirja, pa kupim notri. Glede na razmere, se mi zagotovo zdi kovanec, ki bi lahko naredil zelo lep xkratnik v nekaj dneh. Recimo tudi vsi zadnji launchpad in launchpool projekti so jih imeli. Ta projekt pa je sploh poseben. Kar je potrebno gledat je to, da je v private presaleu bila cena 0.1$ na token. Če bo torej zjutraj uvodna cena 100$, je treba bit malo bolj previden, ker je to že x1000 od tiste presale cene, kot če je recimo "samo" 1$, kar je "samo" x10.


Koliko se pa sploh pričakuje okvirno začetno ceno ALICE?

vanilija ::

showsover je izjavil:

vanilija je izjavil:

Ti se raje vprašaj, recimo, da je 50% delovne populacije Slovenije v kripto penziji.

To ne more biti, powers-that-be tega ne morejo dovoliti, to bi sicer veljalo za globalno populacijo.
Sicer pa, tako blizu je že, ali kaj, da se o tem razmišlja?
Frizerk ne bo več?
Kaj pa bo?


Senior dev je delal neko analizo, kjer so rezultati pokazali, da ima več kot 27% slovencev več kot 100k€ v kriptu. Pa to mislim, da je delal tam nekje januarja. Predstavljal si, kakšna je situacija danes. Vsi tej imajo sedaj preko 300k, pa še veliko novih je notri. Kriza je resna. Zato sedaj tudi tako hitenje k obdavčitvi kriptovalut, da se situacija vsaj malo umiri.

showsover ::

vanilija je izjavil:

Senior dev je delal neko analizo, kjer so rezultati pokazali, da ima več kot 27% slovencev več kot 100kEUR v kriptu. Pa to mislim, da je delal tam nekje januarja. Predstavljal si, kakšna je situacija danes. Vsi tej imajo sedaj preko 300k, pa še veliko novih je notri. Kriza je resna. Zato sedaj tudi tako hitenje k obdavčitvi kriptovalut, da se situacija vsaj malo umiri.

Kje imate to analizo, res me zanima? Res je, nekateri zdravniki služijo po 30kEUR bruto na mesec, ampak 27% Slovencev od 2 milijona? 540k Slovencev x 100kEUR = vsaj 54 mrd EUR. Hmm, zanimivo, res, potem frizerke že itak ne delajo več (aja, saj res, ne, vsaj uradno ne!), ker je to kakšne 60% celotne delovne populacije. In to analizo je delal SeniorDev (kot preteklik) kdaj? Torej danes, ni več nikogar v Sloveniji, ki nebi bil milijonar? No, razen mene? F*ck. Jutri grem po cesti in vsak drug avto lambo ali kaj? Šit, res sem v opomin mladini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

vanilija ::

To boš moral reč seniorju, ampak kolikor sem bral, se mi je zdelo kar smiselno in legit.

Na koncu imajo toliko v kriptu, morajo pa še cashoutat. Kar nekaj izmed teh jih bo najbrž držalo čez vrh pa do dna, tako da ni tako črno kot se sliši. Ampak nekako razumeš delodajalce, ki lahko dobivajo le balkance za delat, ker jim slovenci zavračajo recimo delo za polnenje polic v Lidlu za 1300 neto na mesec brez dodatkov za vožnjo in malico.

@Soroksari, nevem kako se izklicna cena določa. Pričakujem pa vsaj tam nekje pri 10, 20$.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vanilija ()

ViperR ::

27% slovencev vec kot 100k ja valda. Edin ce so starsi za svoje otroke v 2013 kupovali coine :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ViperR ()

SasoS ::

@kamiKaZaA: misliš da se sledimo 2017 ali gremo po Elliottu in je to wave 5, potem kakšne 3 tedne do topa pri ~120k?

gandolfino ::

vanilija je izjavil:

Na koncu imajo toliko v kriptu, morajo pa še cashoutat. Kar nekaj izmed teh jih bo najbrž držalo čez vrh pa do dna, tako da ni tako črno kot se sliši.


:)):))

showsover ::

Aja, Slovenci smo (ste) tak kripto nebeški narod? Samo Slovenci? Uff, potem so poslanci in policaji, pa že tudi zdravniki kar reveži? Pa se jim sploh splača še ukvarjati s tistimi državnimi fičniki? Wow, res sem presenečen. Torej bodo marine dvignile cene naslednje leto, mater se bomo nagužvali.Dajte se tu vozit, po tržaškem zalivu in do Kornatov in to. Dalmacijo pustite, saj je bolj daleč že. Ali?

Pa vi to kar računate podvojive v enem tednu? V 10 tednih pa potem potisočitve ali kaj?

Mater, vsa čast.

gandolfino ::

gtfo wtf?

KappaPride ::

Perci, prosim za zaklep teme, ker meče slabo luč na kripto. (kup bedakov in norcev, ki jih daje fomo in foušija)

showsover ::

Ja, samo povzemam ugotovitve in projekcije. V enem tednu podvojitev, eksponentna funkcija. V 10 tednih potisočitev (2**10).
Zdaj, če bo takšna bogatija, kot jo navaja vanilija na osnovi analize SeniorDev, bo to resno ven udarilo.
Mene tolče favšija, priznam, ker ste dobesedno obogateli v parih dnevih.
Pa ne samo vi, kar 540k Slovencev.
Če to ni vredno favšije, kaj pa je?

endelin ::

tema je čist ok.
valda se ljudje malo pozabavajo na tak dan

showsover ::

A KappaPride je tudi milijonar?
Endelin, ti si tudi milijonar?
««
413 / 1490
»»