» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
390 / 1490
»»

Sc0ut ::

Se pa sprasujem kam smo prišli, če je slabše okrevanje realnega gospodarstva povzročilo rast delnic. Wallstreet se je novice dejansko razveselil.

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

Sveži podatki so dobri, a spet ne tako zelo, da bi se morali vlagatelji bati, da bo Fed prisiljen hitreje od pričakovanj zaostrovati denarno politiko.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

kow ::

vanilija je izjavil:

Ta revenue je odvisen od feejev. Ker so feeji na ethereumu astronomski, je logično, da so v ospredju defi na ethereumu.

Ne razumem kaj si hotel povedati. Ta revenue je odvisen od velikosti posojil oz. swapov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Neon87 ::

Na gate.io kjer mam ta šit od PAID, ki mi je uničil 450eur,imam samo možnost withdraw in ne več exchange, fee je 24PAID.. Kaj naj naredim?

kow ::

Ukvarjaj se z vprasanjem zakaj si ga kupil.

IL_DIAVOLO ::

Neon87 je izjavil:

Na gate.io kjer mam ta šit od PAID, ki mi je uničil 450eur,imam samo možnost withdraw in ne več exchange, fee je 24PAID.. Kaj naj naredim?


Cakaj :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

Neon87 je izjavil:

Na gate.io kjer mam ta šit od PAID, ki mi je uničil 450eur,imam samo možnost withdraw in ne več exchange, fee je 24PAID.. Kaj naj naredim?


Kot je rekel kow, pomisli zakaj si sploh ŠEL v PAID neumnost? Kaj je bilo tako legit in dobrega in vrhunskega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fomator ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

fomator je izjavil:

Ethernity chain.

A kdo ve, kako kupit tokne? Imajo ful celebritijev ki bojo svoje NFTje prodajal


To so decentralizirani projekti na polkastarterju oz. povedano drugace loterija za IDO-je.

Mislim, da je ze zaprto.

https://ethernitychain.medium.com/ether...


JBG tole smo zamudil. Škoda.

IL_DIAVOLO ::

Haterji :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

fomator ::

DeeJay je izjavil:

DeeJay je izjavil:


in ste kupl kej BSCPAD? ... učer k sm objavu je bil okol 1$, dans je že 2$

BSCPAD 6$


11.3. lansirajo BSCView, misliš da bo šlo še gor? Jaz kar holdam za1x

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Haterji :D


Gtfo. Made in Thailand
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IL_DIAVOLO ::

We will be so rich
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

lamborđini ::

fomator je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

fomator je izjavil:

Ethernity chain.

A kdo ve, kako kupit tokne? Imajo ful celebritijev ki bojo svoje NFTje prodajal


To so decentralizirani projekti na polkastarterju oz. povedano drugace loterija za IDO-je.

Mislim, da je ze zaprto.

https://ethernitychain.medium.com/ether...


JBG tole smo zamudil. Škoda.


Tko al tko je blo skor nemogoce pridet na WL. Sem poizkusil :)

Senior Dev ::

Še kdo akumulira PAID zdaj ko so vsi obupani? Je to priložnost za x1000 in hitro penzijo? Jaz bom nekaj potisnil gor in če gre v nebo je to to. High risk sicer ampak jebiga enkrat se živi.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Ajki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ko pride nov token, zdaj seveda ne.

Kaj pa bo s temi, ki so vložili v ta stari token? Po kateri logiki, bi še naj bilo zaupanje v novi token, če se lahko situacija spet ponovi? Napišejo ponovno zelo slab smart contract (namerno ali zaradi lastne nesposobnosti) in jim zaradi tega spet hacknejo. Potem pa jovo na novo v Round 3? Ker osel gre samo enkrat na led, kripto-vlagatelj pa 100x preden odneha?


So odstranili minting funkcijo, ki je kriva za hack. Paid je legit, community pa več ali manj zelo lojalen, poleg paida je vsaj 50 partnerjev povezanih s tem podjetjem, v katere še imam plan investirat. Verjamem v projekt, zato imam tudi 30% portfolija v njem. Prodal seveda nisem nič.


Tisti, ki smo vložili v token pred hackom, bomo vse dobili nazaj. Tisti ki so pa prodajali, pa bodo baje deležni air dropa. Mislim, da bo vse vredu.


Upanje umre zadnje, veliko sreče
https://KriptoSlovenija.si
http://discord.kriptoslovenija.si (1000+ uporabnikov)

PersonaRuda ::

DeeJay je izjavil:

DeeJay je izjavil:


in ste kupl kej BSCPAD? ... učer k sm objavu je bil okol 1$, dans je že 2$

BSCPAD 6$

BSCPAD je šel v prodajo 3. marca. Dan za tvojim koemntarjem in je imel ceno $3. Dan za tem je dosegel ATL $2, danes je vreden $6. Kar je x2 od izida in x3 od ATL iz 3. marca. Toliko so torej lahko naredili tisti, ki so kupovali, ko je prišel v prosto prodajo. Zdaj, če si ti preko loterije lahko kupoval prej toliko boljše za tebe, je pa brezveze zdaj to pisat, če takrat, ko je bila možnost za loterijo, ti sam o tem nisi črhnil niti besede.

vanilija ::

Fora je, da se vse te projekte dela "eksluzivne", da je težko pridt notri oziroma, da moraš imeti dost sreče. Zato pa je potem tudi tak instanten večkratnik, ko je na voljo trejdat.

Vse marketing, 99% projektov totalno useless. V naslednjem bear marketu bodo šli na 0.

fomator ::

PersonaRuda je izjavil:

DeeJay je izjavil:

DeeJay je izjavil:


in ste kupl kej BSCPAD? ... učer k sm objavu je bil okol 1$, dans je že 2$

BSCPAD 6$

BSCPAD je šel v prodajo 3. marca. Dan za tvojim koemntarjem in je imel ceno $3. Dan za tem je dosegel ATL $2, danes je vreden $6. Kar je x2 od izida in x3 od ATL iz 3. marca. Toliko so torej lahko naredili tisti, ki so kupovali, ko je prišel v prosto prodajo. Zdaj, če si ti preko loterije lahko kupoval prej toliko boljše za tebe, je pa brezveze zdaj to pisat, če takrat, ko je bila možnost za loterijo, ti sam o tem nisi črhnil niti besede.


Trenutno 7.5$

Sem ga pa kupil ko ga je oglaševal DeeJay. Je naredu x7 od njegovga shilla.
Strainz tud cvetijo, dosegli 0.45 dons.
Omenu jih je pr 0.15

Ma kdo kakšnega boljšega asa v rokavu? Mam neki malga fiata za kam vložit, dobrodošli predlogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fomator ()

vanilija ::

Pazi, da si ne boš spet odgovoril s tega računa na svoje vprašanje8-)

fomator ::

Kamikaza ti ki tolko v PAID verjameš: saj bscPAD je ubistvu PAID za BSC. Prihodnost pa če mene vprašaš ni v ETH based projektih, BSC ima neprimerljivo bolj ugodne feeje. Jaz sem z Uniswapa presedlal na Pancake. PAID je bil moj zadnji swap na UNI, za transakcijo 700$ (vložu sm 1000) sm plačal 67$ETH. Palačinka bolj sede. Pridruži se BSC familiji in se prepričaj sam ? ??

PS: Ne rečem, da Bscpad lahkoo ne uspe, držim pa pesti da bscView rata in se pad skozi to dokaže

vanilija je izjavil:

Pazi, da si ne boš spet odgovoril s tega računa na svoje vprašanje8-)


Jst sm drug model bro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fomator ()

PersonaRuda ::

fomator je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

DeeJay je izjavil:

DeeJay je izjavil:


in ste kupl kej BSCPAD? ... učer k sm objavu je bil okol 1$, dans je že 2$

BSCPAD 6$

BSCPAD je šel v prodajo 3. marca. Dan za tvojim koemntarjem in je imel ceno $3. Dan za tem je dosegel ATL $2, danes je vreden $6. Kar je x2 od izida in x3 od ATL iz 3. marca. Toliko so torej lahko naredili tisti, ki so kupovali, ko je prišel v prosto prodajo. Zdaj, če si ti preko loterije lahko kupoval prej toliko boljše za tebe, je pa brezveze zdaj to pisat, če takrat, ko je bila možnost za loterijo, ti sam o tem nisi črhnil niti besede.


Trenutno 7.5$

Sem ga pa kupil ko ga je oglaševal DeeJay. Je naredu x7 od njegovga shilla.

Ne razumem kako si kupoval po $1, če pa takrat ko ga je šilal DeeJay je že bil $2 in šele en dan pozneje je bil lunch in od takrat je bil $3. Razen, če si DeeJay = fomator. Potem si ga pa res kupoval po $1. Pa na cmc je ATL od 4. marca $2,12 - dva ni za šilom DeeJaya. Že to se ne ujema, da si ga ti kupoval potem po $1. Če pa je takrat, ko je naredil DeeJay 1. objavo je že bil $2 in samo DeeJay ga je lahko kupoval po $1. Razen, če je DeeJay = fomator.

fomator je izjavil:

Kamikaza ti ki tolko v PAID verjameš: saj bscPAD je ubistvu PAID za BSC.

8-O

Ti si me za nekoga zamešal. Jaz, da sem kupil PAID? 8-O

Pokaži ta moj vpis.

Zgodovina sprememb…

fomator ::

PersonaRuda je izjavil:

fomator je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

DeeJay je izjavil:

DeeJay je izjavil:


in ste kupl kej BSCPAD? ... učer k sm objavu je bil okol 1$, dans je že 2$

BSCPAD 6$

BSCPAD je šel v prodajo 3. marca. Dan za tvojim koemntarjem in je imel ceno $3. Dan za tem je dosegel ATL $2, danes je vreden $6. Kar je x2 od izida in x3 od ATL iz 3. marca. Toliko so torej lahko naredili tisti, ki so kupovali, ko je prišel v prosto prodajo. Zdaj, če si ti preko loterije lahko kupoval prej toliko boljše za tebe, je pa brezveze zdaj to pisat, če takrat, ko je bila možnost za loterijo, ti sam o tem nisi črhnil niti besede.


Trenutno 7.5$

Sem ga pa kupil ko ga je oglaševal DeeJay. Je naredu x7 od njegovga shilla.

Ne razumem kako si kupoval po $1, če pa takrat ko ga je šilal DeeJay je že bil $2 in šele en dan pozneje je bil lunch in od takrat je bil $3. Razen, če si DeeJay = fomator. Potem si ga pa res kupoval po $1. Pa na cmc je ATL od 4. marca $2,12 - dva ni za šilom DeeJaya. Že to se ne ujema, da si ga ti kupoval potem po $1. Če pa je takrat, ko je naredil DeeJay 1. objavo je že bil $2 in samo DeeJay ga je lahko kupoval po $1. Razen, če je DeeJay = fomator.


Okej kupu sm ga pr 2. Šel je x velik. Vmes sem ga že več kot pol prodal. Point je sam v tem da sm hvaležn za dobr info. In hočem, da še deli model z nami svoje ideje ki so kul.

Chill fantje

fomator je izjavil:

Kamikaza ti ki tolko v PAID verjameš: saj bscPAD je ubistvu PAID za BSC. Prihodnost pa če mene vprašaš ni v ETH based projektih, BSC ima neprimerljivo bolj ugodne feeje. Jaz sem z Uniswapa presedlal na Pancake. PAID je bil moj zadnji swap na UNI, za transakcijo 700$ (vložu sm 1000) sm plačal 67$ETH. Palačinka bolj sede. Pridruži se BSC familiji in se prepričaj sam ? ??

PS: Ne rečem, da Bscpad lahkoo ne uspe, držim pa pesti da bscView rata in se pad skozi to dokaže

vanilija je izjavil:

Pazi, da si ne boš spet odgovoril s tega računa na svoje vprašanje8-)


Jst sm drug model bro.


Uni vprašaji po prepričaj se sam je v bistvu thumb up, ampak ne dela očitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fomator ()

vanilija ::

Pač vsem je jasno da je Deejay = Fomator = FXMagic = teap. Luzer, ki išče potrditev na forumih. Lepo mu je uspelo zadet z nekaj kovanci na BSCju, sedaj pa išče potrditev tu na forumu, se pogovarja s samim seboj in si govori iz drugih računov kako dobre nasvete je dajal.

Tipičen primer človeka, ki je nula. Je bogat, je pa nula.

Sedaj pa še tale laž, kako je kupoval pri 1$ aja ne, shillal je šele pri 2$, ups sem kupil pri 2$.

Pa tisto, ko postavlja noob vprašanja tu o strainzu, potem pa kot nekdo, ki obvlada odgovori nazaj, samo vmes je pozabil, da je to odgovoril iz istega računa.

Luzer.

PersonaRuda ::

fomator je izjavil:


Okej kupu sm ga pr 2. Šel je x velik. Vmes sem ga že več kot pol prodal. Point je sam v tem da sm hvaležn za dobr info. In hočem, da še deli model z nami svoje ideje ki so kul.

Chill fantje

Vsi smo veseli, če jih nekdo deli par dni preden gre projekt v prodajo. Ne pa kot DeeJay, ko pove šele ko je balon že na pol na pumpan. Takrat je brezveze it not oz. tvegano. Isto je sedaj it tvegano v BSCPAD, če je naredil x7 v 7dneh in le prvi dan prodaje padel iz $3 na $2, ostalo pa samo gor, gor, gor. Zelo tvegano je sedaj vstopiti v ta BSCPAD. Kdor pa želi, pa naj. Noben mu ne preprečuje vstop.

fomator ::

vanilija je izjavil:

Pač vsem je jasno da je Deejay = Fomator = FXMagic = teap. Luzer, ki išče potrditev na forumih. Lepo mu je uspelo zadet z nekaj kovanci na BSCju, sedaj pa išče potrditev tu na forumu, se pogovarja s samim seboj in si govori iz drugih računov kako dobre nasvete je dajal.

Tipičen primer človeka, ki je nula. Je bogat, je pa nula.

Sedaj pa še tale laž, kako je kupoval pri 1$ aja ne, shillal je šele pri 2$, ups sem kupil pri 2$.

Pa tisto, ko postavlja noob vprašanja tu o strainzu, potem pa kot nekdo, ki obvlada odgovori nazaj, samo vmes je pozabil, da je to odgovoril iz istega računa.

Luzer.


To ni res.

IL_DIAVOLO ::

fomator je izjavil:

Kamikaza ti ki tolko v PAID verjameš: saj bscPAD je ubistvu PAID za BSC. Prihodnost pa če mene vprašaš ni v ETH based projektih, BSC ima neprimerljivo bolj ugodne feeje. Jaz sem z Uniswapa presedlal na Pancake. PAID je bil moj zadnji swap na UNI, za transakcijo 700$ (vložu sm 1000) sm plačal 67$ETH. Palačinka bolj sede. Pridruži se BSC familiji in se prepričaj sam ? ??

PS: Ne rečem, da Bscpad lahkoo ne uspe, držim pa pesti da bscView rata in se pad skozi to dokaže

vanilija je izjavil:

Pazi, da si ne boš spet odgovoril s tega računa na svoje vprašanje8-)


Jst sm drug model bro.


Bsc je na dolgi rok mrtev. Eth pa bo vedno bolj dominanten.

Defi je sedanjost in prihodnost. Zelo dober primer je projekt deeper network. Zakaj? Kitajci nimajo dostopa do google vsebin, deeper connect to omogoca.

+ mining dpr tokenov s 15W. Jaz ga imam naročenega btw.

Izobrazite se malo jebemo boga, da ne boste vedno lovili ze napumpanih projektov.

Ps: Pazite se dejanko bsc-ja, ker se dogajajo sumljive transakcije.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ps: Pazite se dejanko bsc-ja, ker se dogajajo sumljive transakcije.

Jaz zaupam samo kovancem, kateri so na Bitstamp, Binance in Kraken. Vse kar je na ostalih borzah ali platformah, me niti malo ne zanima, pa če naredi nevem kaki kratnik. Me te palačinke ne vidijo v igri. Niti razni PAID-i.

A_A ::

PersonaRuda je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ps: Pazite se dejanko bsc-ja, ker se dogajajo sumljive transakcije.

Jaz zaupam samo kovancem, kateri so na Bitstamp, Binance in Kraken. Vse kar je na ostalih borzah ali platformah, me niti malo ne zanima, pa če naredi nevem kaki kratnik. Me te palačinke ne vidijo v igri. Niti razni PAID-i.

palačinke so na binancah.. :)

vanilija ::

fomator je izjavil:

vanilija je izjavil:

Pač vsem je jasno da je Deejay = Fomator = FXMagic = teap. Luzer, ki išče potrditev na forumih. Lepo mu je uspelo zadet z nekaj kovanci na BSCju, sedaj pa išče potrditev tu na forumu, se pogovarja s samim seboj in si govori iz drugih računov kako dobre nasvete je dajal.

Tipičen primer človeka, ki je nula. Je bogat, je pa nula.

Sedaj pa še tale laž, kako je kupoval pri 1$ aja ne, shillal je šele pri 2$, ups sem kupil pri 2$.

Pa tisto, ko postavlja noob vprašanja tu o strainzu, potem pa kot nekdo, ki obvlada odgovori nazaj, samo vmes je pozabil, da je to odgovoril iz istega računa.

Luzer.


To ni res.


Za nekoga, ki je začetnik, za kar se imaš ti, bi rekel, da se mu konkretno vtisne v spomin ali kupi sitkojn pri 2$ in njegov kovanec naredi x3.5 ali kupi pri 1$ in kovanec naredi x7. Ogromna razlika. Razlika, ki je začetnik nikoli ne bi naredil.

Zdaj pa prosim še malo liži rit deejayu.

Sirena ::

Joj, fantje, kaj če bi detektivsko žilico raje vložili v pisanje ali branje kriminalk. Naj piše, kdor hoče. Vsako mnenje je dobrodošlo, seveda pa je jasno, da nima smisla kar nekaj kopirati in na vrat na nos kupovati vsega, kar nekdo mimogrede izreče. Ampak več kot bo mnenj, takšnih in drugačnih, bolj raznolika bo tudi tukajšnja scena. Tole iskanje podvojenih profilov pa po mojem mnenju ni ravno produktivno (seveda pa tudi uporaba dvojnih profilov ni produktivna, saj smo videli, kako dvorezen meč je to:D. Ampak po pravici povedano mi ni čisto jasno, zakaj bi si nekdo dal opravka s tem, da bi ves ljubi dan menjaval štiri profile in se pogovarjal sam s sabo. Če pa bi slučajno bil, ga bomo najlažje "ukrotili" tako, da ga bomo pustili čim bolj na miru.:D Moje mnenje, seveda.

enemon ::

BTC spet pod 50k. Se obeta spet rdeč začetek tedna?

vanilija ::

Ja, ni mu vredu, da je naredil 100k na bscpadu. Mora si še z drugih računov govorit, kako je dober in kako daje dobre nasvete. Pa shilla svoje shitcoine tipa strainz. Ker pač več ljudi ko gre notri v to bedarijo, za več bo lahko prodal.

endelin ::

kako kaj scalpanje?

PersonaRuda ::

A_A je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:


Ps: Pazite se dejanko bsc-ja, ker se dogajajo sumljive transakcije.

Jaz zaupam samo kovancem, kateri so na Bitstamp, Binance in Kraken. Vse kar je na ostalih borzah ali platformah, me niti malo ne zanima, pa če naredi nevem kaki kratnik. Me te palačinke ne vidijo v igri. Niti razni PAID-i.

palačinke so na binancah.. :)

Hvala za popravek. Vidim, da sem zajebal. Mislil sem razne Tokene (BSCPAD...), kjer trguješ na PancakeSwap, da me ne vidijo.

PowaAaaaH ::

enemon je izjavil:

BTC spet pod 50k. Se obeta spet rdeč začetek tedna?



CME se je končal v petek z 49.555 tako, da ni panike (za 1x), mogoče še boljše da ne uide predaleč z gap-om.

Osebno ne vidim BTC-ja pod 46-47k za nekaj časa, 47k se je pokazu za zelo močen support trenutno.. Še vedno pa ne bi stavil vsega kapitala na to, bi bil pa res presenečen, da ga butne pod to ceno, če smo včeraj "preživeli" textbook head and shoulders na 47k.. Pol nevem, je pa vse mogoče.

Če pade pod 46,500$ se zame prižge rdeč alarm :)). Vidim pa v vsakem primeru bounce na skrajni meji 39k ampak ne mislim, da bomo šli v bližnji prihodnosti do te cene.

V primeru trejdanja pa še vedno ne trejdaj kar misliš ampak kar vidiš :p.

Zgodovina sprememb…

DoOb ::

Zdravo fantje!
a je to res najboljši forum za crypto svet v SLO? :)
nekam veliko je brezveznega kreganja in nekih nepredmetnih debat...čeprav tista box uganka je bila kar kul (dam pa svoj glas vaniliji, če kdo šteje) ;)

Mi lahko mogoče kdo predlaga kakšno stran kjer se lahko bolje izobrazim o določenem altcoinu ali pa kakšnega youtuberja, ki (objektivno) zbere vse novice nakup in ni overhyped za vsako stvar?
Ali se vi pri altcoinih odločate tudi glede trende cene na tradingviewanalysis ali zgolj glede na sam projekt in ekipo ki stoji za njim?
Kako je z davki pri nas...kje je tista meja kjer te obdavčijo v smislu da tradeaš prepogosto in da to ni več le naložbena investicija?

hvala in lp!

Mato989 ::

Spet novonco z davki tezijo.... Boze moj poglej forum in poisci info v pravi temi prooooosim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

PowaAaaaH je izjavil:

enemon je izjavil:

BTC spet pod 50k. Se obeta spet rdeč začetek tedna?



CME se je končal v petek z 49.555 tako, da ni panike (za 1x), mogoče še boljše da ne uide predaleč z gap-om.

Osebno ne vidim BTC-ja pod 46-47k za nekaj časa, 47k se je pokazu za zelo močen support trenutno.. Še vedno pa ne bi stavil vsega kapitala na to, bi bil pa res presenečen, da ga butne pod to ceno, če smo včeraj "preživeli" textbook head and shoulders na 47k.. Pol nevem, je pa vse mogoče.

Če pade pod 46,500$ se zame prižge rdeč alarm :)). Vidim pa v vsakem primeru bounce na skrajni meji 39k ampak ne mislim, da bomo šli v bližnji prihodnosti do te cene.

V primeru trejdanja pa še vedno ne trejdaj kar misliš ampak kar vidiš :p.


Hvala za spodbudne besede ;) zdaj bom bolj mirno spal ;)

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

fomator je izjavil:

Kamikaza ti ki tolko v PAID verjameš: saj bscPAD je ubistvu PAID za BSC. Prihodnost pa če mene vprašaš ni v ETH based projektih, BSC ima neprimerljivo bolj ugodne feeje. Jaz sem z Uniswapa presedlal na Pancake. PAID je bil moj zadnji swap na UNI, za transakcijo 700$ (vložu sm 1000) sm plačal 67$ETH. Palačinka bolj sede. Pridruži se BSC familiji in se prepričaj sam ? ??

PS: Ne rečem, da Bscpad lahkoo ne uspe, držim pa pesti da bscView rata in se pad skozi to dokaže

vanilija je izjavil:

Pazi, da si ne boš spet odgovoril s tega računa na svoje vprašanje8-)


Jst sm drug model bro.


Bsc je na dolgi rok mrtev. Eth pa bo vedno bolj dominanten.

Defi je sedanjost in prihodnost. Zelo dober primer je projekt deeper network. Zakaj? Kitajci nimajo dostopa do google vsebin, deeper connect to omogoca.

+ mining dpr tokenov s 15W. Jaz ga imam naročenega btw.

Izobrazite se malo jebemo boga, da ne boste vedno lovili ze napumpanih projektov.

Ps: Pazite se dejanko bsc-ja, ker se dogajajo sumljive transakcije.


Kaj pa paid? Jbga se zgodi jst sm pa bankero zgresu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

endelin ::

za alte je res pomembno da btc prebije 52k usd.
to sedaj je res eno cincanje par procentov gor, par procentov dol.
verjetno se lahko vrnemo k rasti altov šele, če btc konkretno prebije 50ico

Še vedno pa velja: v bullu se ne shorta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

enemon ::

endelin je izjavil:

za alte je res pomembno da btc prebije 52k usd.
to sedaj je res eno cincanje par procentov gor, par procentov dol.
verjetno se lahko vrnemo k rasti altov šele, če btc konkretno prebije 50ico

Še vedno pa velja: v bullu se ne shorta.


Endelin, 2/3 še vedno in?

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

endelin ::

enemon je izjavil:

endelin je izjavil:

za alte je res pomembno da btc prebije 52k usd.
to sedaj je res eno cincanje par procentov gor, par procentov dol.
verjetno se lahko vrnemo k rasti altov šele, če btc konkretno prebije 50ico

Še vedno pa velja: v bullu se ne shorta.


Endelin, 2/3 še vedno in?

Prodal sem nekaj tezusa, ker je cincal med 3.8 in 3.95. Pa še 10 flow.

PrihajaNodi ::

Iz 492 na 25.18 pazite se.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DoOb ::

Mato sem si prebral primere https://kriptovalute.si/prakticni-prime...
ampak če prav razumem morajo biti izpolnjeni vsi 3 pogoji, da te obdavčijo...torej več kot 100 trgovalnih dni v letu...več kot 200k povprečna vrednost portfelja in 1000 trade-ov na leto.
Hkrati pa glede na primer 5 lahko pač vse skupaj pustiš in čez 3 leta v novem ciklu vzameš dol in ti ni treba plačati nič? :D
Ok se posujem s pepelom, za to vprašanje res obstaja druga tema, ampak povdarek je bil bolj na 1 in 2 drugem vprašanju...
Lp

vanilija ::

DoOb je izjavil:

Zdravo fantje!
a je to res najboljši forum za crypto svet v SLO? :)
nekam veliko je brezveznega kreganja in nekih nepredmetnih debat...čeprav tista box uganka je bila kar kul (dam pa svoj glas vaniliji, če kdo šteje) ;)

Mi lahko mogoče kdo predlaga kakšno stran kjer se lahko bolje izobrazim o določenem altcoinu ali pa kakšnega youtuberja, ki (objektivno) zbere vse novice nakup in ni overhyped za vsako stvar?
Ali se vi pri altcoinih odločate tudi glede trende cene na tradingviewanalysis ali zgolj glede na sam projekt in ekipo ki stoji za njim?
Kako je z davki pri nas...kje je tista meja kjer te obdavčijo v smislu da tradeaš prepogosto in da to ni več le naložbena investicija?

hvala in lp!


Najbolj objektivna youtuberja, ki ju poznam sta Benjamin Cowen, on glede tehnične analize in branja iz grafov "objektivno" oceni kakšna je situacija za glavne kovance (BTC, ETH, LINK, DOT, ADA). Glede splošnega izobraževanja o kriptu in projektih pa CoinBureau. Noben izmed njiju ni nek youtuber, ki bi shillal svoje kovance in jih nato prodajal, ko mu jih publika napumpa, kot jedenimo bitboy.

Glede nakupa se odločiš ali ima projekt smisel, kakšen marketing ima, kakšen ima community, ali je to nek projekt, kjer je trenutno hype na sceni itd. Vedno moraš biti previden glede kovancev. Če se je napumpal 200% v zadnjem tednu, potem je toliko bolj risky sedaj iti notri. Če si notri za daljši čas, mogoče postopoma dokupuj v alt, ki ti je všeč.

Obdavčili te najbrž FURS bo. Če se boš igral z ogromni denarji, te davek gotovo čaka. Če se boš igral s par 1000 ali 10000€, ti najbrž noben ne bo težil. Možnost, ki jo imaš je tudi Binance Visa, katere ti ni potrebno prijavti in lahko z njo tako kot z ostalimi karticami plačuješ v trgovini. Torej recimo lahko narediš v kriptu nekaj profita. Ta profit pretvoriš v evre. Potem te evro na Binance account daš v Card Wallet in te evre direktno porabljaš za nakupe na spletu/v trgovinah. Brez, da bi kdajkoli ta denar prišel na bančni račun.

Zaenkrat je ta način še čisto vredu, nisi v navkrižju z zakonom ali kaj podobnega, je pa vprašanje koliko časa bo FURS še to dovolil.

Se pa zavedaj, da smo v zaključnih mesecih balona. Če te kripto scena zanima se splača ostat in spremljat tudi potem, ko balon poči in bo šlo vse samo dol. In če verjameš v kripto, potem tudi vložit enkrat nekje bolj na dnu.

DoOb je izjavil:

Mato sem si prebral primere https://kriptovalute.si/prakticni-prime...
ampak če prav razumem morajo biti izpolnjeni vsi 3 pogoji, da te obdavčijo...torej več kot 100 trgovalnih dni v letu...več kot 200k povprečna vrednost portfelja in 1000 trade-ov na leto.
Hkrati pa glede na primer 5 lahko pač vse skupaj pustiš in čez 3 leta v novem ciklu vzameš dol in ti ni treba plačati nič? :D
Ok se posujem s pepelom, za to vprašanje res obstaja druga tema, ampak povdarek je bil bolj na 1 in 2 drugem vprašanju...
Lp


Po zadnjih besedah vodilnega na FURSU bodo obdavčili vsakega, ki je naredil več kot nekaj trejdov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vanilija ()

DoOb ::

Ok super, hvala za odgovor in nasvete!

Ps: Do Benjamina Cowena sem tudi sam že prišel in mi je do sedaj deloval še najbolj down to earth. :)

Sirena ::

DoOb je izjavil:

Zdravo fantje!
a je to res najboljši forum za crypto svet v SLO? :)
Mi lahko mogoče kdo predlaga kakšno stran kjer se lahko bolje izobrazim o določenem altcoinu ali pa kakšnega youtuberja, ki (objektivno) zbere vse novice nakup in ni overhyped za vsako stvar?
Ali se vi pri altcoinih odločate tudi glede trende cene na tradingviewanalysis ali zgolj glede na sam projekt in ekipo ki stoji za njim?
Kako je z davki pri nas...kje je tista meja kjer te obdavčijo v smislu da tradeaš prepogosto in da to ni več le naložbena investicija?

hvala in lp!


Sicer sem punca, ampak nekaj osnovnih info ti morda lahko dam, da ne boš takoj pobegnil:) --- so pa tole res zelo SUBJEKTIVNE (in zastarele) OSNOVE:
- Tudi jaz sem iskala kak bolj celovit forum v slovenščini, pa ga nisem našla; saj v končni fazi dobiš kar nekaj zelo fajn informacij, samo se pa moraš včasih res zelo prebijati skozi;
- Kar redno spremljam še coinforum.de, ker mi je nemščina pač blizu, ampak to je verjetno bolj za redke, sicer pa je najbolj common zadeva verjetno reddit - crypto.com - tam imaš tedenske debate, pa seveda lahko najdeš na redditu in v kakšnih discord skupinah (to je meni že preveč) veliko informacij o posameznih kovancih;
- in če redno uporabljaš CoinGecko (ali pa Coinmarketcap), lahko seveda tudi tam veliko najdeš, spremljaš in se potem tudi bolj poglobiš v to in ono; saj imaš direktne povezave na marsikaj;
- sicer pa se stvari res zelo hitro odvijajo in po mojem se moraš sam pri sebi odločiti, ali boš šel res "ful" noter - potem boš v to vložil veliko raziskovanja - ali pa boš zgolj odprl kak račun na binancah ali/in krakenu in začel po malem, potem pa tudi hitro vidiš, kje si in kako se stvari odvijajo;
- dejansko ti pri vsakem vprašanju lahko pomaga youtube - človek kar ne more verjeti, za kaj vse so ljudje pripravljeni delati filmčke -- za vsako transakcijo, za vsak korak lahko najdeš primeren youtube (tudi za "dummies" oziroma začetnike)
- jaz ne poznam nobenega youtuberja, ki bi dal celovito informacijo, jih je pa nekaj simpatičnih - včasih sem imela rada ellio trades, ker je lepo pojasnjeval stvari, ampak zdaj ga že dolgo nisem gledala, tako da ne vem, kje je in kaj ima na programu.
- glede davkov imaš posebno temo: preberi si in ti bo vse jasno (oziroma ti ne bo nič preveč jasno, ker so zadeve zelo nedorečene; v zadnjem času pa ni bilo nekih novih zakonov s tem v zvezi).

Pa srečno - in oglasi se še kaj in sporoči, kako ti gre (tudi če kakšna poteza ne bo tako zmagovita, se lahko javiš - vsak ti bo lahko povedal na kupe neuspešnih trejdov in odločitev ...)

Sirena ::

PrihajaNodi je izjavil:

Iz 492 na 25.18 pazite se.


O čem ti to?

dope1337 ::

Moj alt-ljubljenec ta bullrun je Akash ($AKT), ki zeli ponuditi cenejsi alternativo cloud compute-a napram aws, azure, gCloud, aliCloud, etc. Naceloma jim zelijo v roku leta-dveh odscipniti 1% trga.

Jutri imajo mainnet 2 release in s tem tudi otvoritev marketplace-a za cloud compute. Suslja se, da bi znal Huobi biti njihova prva vecja stranka (so en izmed 64ih validatorjev).

Je se dokaj nizki dnevni promet (cca 4kk$/dan) ter slab izbor borz. Po mainnetu je prioriteta povecanje likvidnosti - dodajanje na vecjih borzah.

Sem pa skozi 3 mesce odkar spremljam ta projekt opazil, da so pseudo neodvisni od gibanja cen btcja. Temu pripomore ~85% delez stejkanih tokenov (~56% apr trenutno preko Keplr/Cosmostation) in s tem tudi slaba likvidnost.

P.S. Ko bodo potipali trg, se bodo delile tudi dividende od prometa glede na stejkane tokene. Tako, da se izplaca tudi drzati kovanec po crashu marketa - imho.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

tonis ::

xtz..

razen tiste avanture preko 5$ se kar dobro drži kanala...

..če se bo ichimoku oblaka držal na tak način, kot se ga je do sedaj, se zna enkrat v bližnji prihodnosti spustit na 3.59
Odkar spremljam, je bil glede tega res dosleden, ni pa to 100% da bo tudi zdaj tako.

ADA ujeta med trendlinijo(pod njo) in d MA20

(trendlinija bolje izgleda na 4h grafu, ampak tu dajem dnevnega, da se vidi dnevne MAje)


Včeraj je zaradi Triglava izgledalo da gremo dol na dma50, zdaj pa dejansko nimam kaj špekulirat ker eni kovanci so tik nad supporti eni tik pod in si je (z mojim (ne)znanjem) težko ustvarit vsak neko okvirno sliko za kratkoročno.

Za srednjeročno pa smo po moje res premočno nad tedenskimi linijami
malo za občutek:

Če bi zdaj potegnilo še višje, je to imo zadnji val.

če če če... :D
««
390 / 1490
»»