» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
293 / 1490
»»

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SuperKripto ::

Ok. Ta pametni tukaj ste sami pogruntal, da je brcanje zoge v odrasli dobi butasto, mogoce celo otrocje. Ampak ker kapital narekuje, kaj naj se dela. Printajo denar iz nic in ustvarjajo igre za obcinstvo kot v casu rimskega cesarstva. Temu pravimo kruha in iger. Ce das primitivnem ljudstvu kruha in iger se ne bodo uprli. Zraven tega je se en vidik. V kvantni fiziki mnozice ustvarjajo agregatne oblake s svojimi mislimi in energijami. Na stadionu ali pa za tv ekranom ljudje gledajo in ponavad zelo custvujejo in ustvarjajo pozitivne ali negativne energije, ki gredo potem v agregatne oblake energij. Ni vazn, za kater klub navijas, vedno se na vsaki strani sproscajo negativne energije ob kaksnih kontra ofenzivah ali pa ko tvoje mostvo prejme gol ali pa jim preti nevarnost iz prostega strela itd. vedno se sprosca negativna energija. Strah je sredstvo za kontrolo mnozic. V taksnem stanju so ljudje bolj pod vplivom manipulacije. S taksnimi ljudmi je lazje manipulirat.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Imamo to sreco, da živimo v času zlate dobe kripta. The question is are you out or are you in?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SuperKripto ::

V bistvu je to nesreca, samo zdaj zgleda kot sreca, ker se niste dojeli v kaksen svet vas zelijo popeljat z njimi. Pri tem bajni dobicki ne pomagajo.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

V svet profitabilnih in pasivnih dohodkov? Hell yeah.

Ravno prejšnji dan sem bral, da bodo začele slovenske banke kasirat lezarine za tiste z 200k+ v kolikor ze niso.

Kripto will change everything.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PersonaRuda ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V svet profitabilnih in pasivnih dohodkov? Hell yeah.

Ravno prejšnji dan sem bral, da bodo začele slovenske banke kasirat lezarine za tiste z 200k+ v kolikor ze niso.

Kripto will change everything.

THIS!

+1

Senior Dev ::

Mi kriptominerji bomo čez 10 let kot šejki. Nekaj takega si jaz predstavljam. Srečno vsem!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

A z dubai coinom?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

SuperKripto ::

Vsem skeptikom v korporativni Ameriki je Musk tako sporočil, da postaja bitcoin v časih, ko centralne banke z osupljivim ritmom tiskajo denar, zaželen hranilec vrednosti.

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borz...

kako mediji delajo hype in reklamirajo bitcoin, vedno bolj. Drgac trditev zgoraj je zavajanje. A pri bitcoinu in kriptovalutah pa kao ni printanja in pumpanja iz nic? Nateg.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

LOL. Schiff ni verjel da bo btc dosegel 50k, zdaj pravi da laho doseže 100k. pri 150k pa bo verjetno zacel kupovat.

Machete ::

Kdo je ta šif?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

SuperKripto je izjavil:

Ok. Ta pametni tukaj ste sami pogruntal, da je brcanje zoge v odrasli dobi butasto, mogoce celo otrocje. Ampak ker kapital narekuje, kaj naj se dela. Printajo denar iz nic in ustvarjajo igre za obcinstvo kot v casu rimskega cesarstva. Temu pravimo kruha in iger. Ce das primitivnem ljudstvu kruha in iger se ne bodo uprli. Zraven tega je se en vidik. V kvantni fiziki mnozice ustvarjajo agregatne oblake s svojimi mislimi in energijami. Na stadionu ali pa za tv ekranom ljudje gledajo in ponavad zelo custvujejo in ustvarjajo pozitivne ali negativne energije, ki gredo potem v agregatne oblake energij. Ni vazn, za kater klub navijas, vedno se na vsaki strani sproscajo negativne energije ob kaksnih kontra ofenzivah ali pa ko tvoje mostvo prejme gol ali pa jim preti nevarnost iz prostega strela itd. vedno se sprosca negativna energija. Strah je sredstvo za kontrolo mnozic. V taksnem stanju so ljudje bolj pod vplivom manipulacije. S taksnimi ljudmi je lazje manipulirat.


Si lahko prosim odpres svojo temo kjer bos "filozofiral". Hvala.

Baja ::

peter schiff, gold bug. preprican da je btc bubble, nevem, ze od par $100/btc.

poguglaj malo, je veckrat sodeloval v kakih btc vs gold debatah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Machete ::

Tapravega potem sprašujejo za mnenje. Kje najdejo te dinozavre.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kow ::

DegenGambler je izjavil:

Je tudi do neke mere (binance stoji zadaj) čisto svoj decentralized finance (tako kot Ethereum in njegov DeFI).


"do neke mere", pomeni kaj? Da v resnici ni 100% centraliziran v rokah CZ-ja? Ampak so zraven se trije ljudje, ki imajo key? BSC je CeFi, ne DeFi.
Pa ne pravim, da "CeFi" ni uporaben ali da je nicvreden. Saj ga uporabljamo ze desetletja. Samo nehaj besedam pripisovati nov pomen.

Neon87 ::

sledi dump...

DegenGambler ::

kow je izjavil:

DegenGambler je izjavil:

Je tudi do neke mere (binance stoji zadaj) čisto svoj decentralized finance (tako kot Ethereum in njegov DeFI).


"do neke mere", pomeni kaj? Da v resnici ni 100% centraliziran v rokah CZ-ja? Ampak so zraven se trije ljudje, ki imajo key? BSC je CeFi, ne DeFi.
Pa ne pravim, da "CeFi" ni uporaben ali da je nicvreden. Saj ga uporabljamo ze desetletja. Samo nehaj besedam pripisovati nov pomen.



Da je decentralized finance isto kot eth, vse deluje isto, vse isto, le feeji so
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

DegenGambler ::

Sc0ut je izjavil:

Ok, hvala. Dobro so si zmislili. Privlacijo gamblerje, take ki zelijo obresti... Hkrati pa se lahko vzporedno razvije borza s coini. Pa zdaj na zacetku je seveda boom in nora rast.

Sem pred kaksnim letom zelel vse pustit v bnb, pa sem nekje prebral da mu bodo redno manjsali vrednost pa sem se kontra odlocil. Bravo jaz...


Ja to se pa zgodi, če slepo poslušaš bitcoin maximaliste ali pa ethereum maximaliste. Je pa tudi vprašanje zakaj si v kriptu? Zato da boš verjel v decentralizirano valuto in jo držiš, pa četudi bo vse ostalo letelo gor 100x, ali da boš zaslužil, ali da boš naredil nekaj vmes, in zaslužil in podpiral nek realen projekt v prihodnosti.

Če sovražiš banke, menjalnice, borze, potem pusti BNB na miru, zakaj bi podpiral neko centralizirano menjalnico?. Coin bo šel x10 pa koga briga. Tudi marsikej drugega bo šlo.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

kow ::

DegenGambler je izjavil:


Da je decentralized finance isto kot eth, vse deluje isto, vse isto, le feeji so


Lahk se prepricujes koliko hoces. Samo Vitalik ti ne more vzeti asseta na ethereumu. Binance pa lahko na BSC-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

DegenGambler ::

Motion je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Ok, hvala. Dobro so si zmislili. Privlacijo gamblerje, take ki zelijo obresti... Hkrati pa se lahko vzporedno razvije borza s coini. Pa zdaj na zacetku je seveda boom in nora rast.

Sem pred kaksnim letom zelel vse pustit v bnb, pa sem nekje prebral da mu bodo redno manjsali vrednost pa sem se kontra odlocil. Bravo jaz...

Vrednost mu bo predvsem rasla ker bo vedno manj BNB ja v obtoku. Njihov cilj je se mi zdi da bi blo v 8 letih še samo 1M BNB ja v obtoku če se ne motm.


Plus Binance aktivno dela na iskanju use caseov za token. Recimo z BSC chainom in novim formatom launchpada so zadeli sedmico v uporabni vrednosti kojna menjalnice.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

BlackDeath ::

Neon87 je izjavil:

sledi dump...


a ve gdo kej već

DegenGambler ::

kow je izjavil:

DegenGambler je izjavil:


Da je decentralized finance isto kot eth, vse deluje isto, vse isto, le feeji so


Lahk se prepricujes koliko hoces. Samo Vitalik ti ne more vzeti asseta na ethereumu. Binance pa lahko na BSC-ju.


Se strinjam. Ni mi shranilo celotnega posta. Kar je BSC je defi kot je na ethereumu, user experience in vse je isto, le feeji so nižji. Razlika pa je, da je ethereum defi decentraliziran z nodei po celotnem svetu, medtem ko pri BSCju je nekaj 10 nodeov, ki imajo povezavo z Binanceom.

Torej "Frontend" je enak. "Backend" pa čisto drug.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

IL_DIAVOLO ::

BlackDeath je izjavil:

Neon87 je izjavil:

sledi dump...


a ve gdo kej već


Verjetno je vse ven vzel, zdaj pa upa, da gre vse dol.

Chill.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Neon87 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

BlackDeath je izjavil:

Neon87 je izjavil:

sledi dump...


a ve gdo kej već


Verjetno je vse ven vzel, zdaj pa upa, da gre vse dol.

Chill.


Ja, kak veš :)

Sined9 ::

Zaprl x5 long btc
Odprl x5 long eth

Vinarium ::

Spoštovani,

sem novi na kripto področju. Odprt imam račun na Bitstampu in in me zanima zakaj je bolje kupovati, oz. trgovati s kriptokovanci v USD kot v EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vinarium ()

doktorproof ::

Saj ni, samo lažje je slediti debati, ker se jih večina meni v USDjih.

DegenGambler ::

Ni razlike. Kripto trg se je razvil z USD kot glavno fiat valuto za primerjavo. In to je sedaj še zmeraj ostalo. Čeprav je menjava v evrih isto čisto ok. Samo ko nekdo reče bitcoin je prebil 100k, bo to pomenilo 100k$ in je trenutno pri 82k€
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

kow ::

Se en potencialni razlog bi bil, da se euro stablecoini ne uporabljajo, vsaj zaenkrat. Samo za zacetnika to ni argument. Mimogrede rai je na mainnetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Machete ::

Večji bookorderji in mnogo aktivnejši market je na $ parih, kot na EUR.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

BlackDeath ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

BlackDeath je izjavil:

Neon87 je izjavil:

sledi dump...


a ve gdo kej već


Verjetno je vse ven vzel, zdaj pa upa, da gre vse dol.

Chill.


Malo ga zabavam, če nisi opazil pravopisnih napak :))

Mi je pa deloma vseeno, ker v primeru da BTC resno dol pade ga kupim samo ceneje.

Machete ::

Jaz sem prešel na nefiat življenje in operiram samo še s crypto. Edini problem sedaj je, s čim naj kupim kritpo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

svecka ::

dnevna nihana so grozna v crypto. Smo dosegli vrh? Vsi stable kovanci so bili že pumpani, sedaj so scam kovanci na vrsti za pumpanje. Meni diši to po opozorilih pred pokom balončka. Mnenje?

SuperKripto ::

Kontrolirana opozicija pravi, da btc nikoli ne bo dosegel x cene, medtem ko druga kontrolirana stran pravi da bo. V resnici se gre za debato in reklamo o bitcoinu in preusmerjanje javnosti v cashless society, blockchain in nadzor prebivalstva.

Machete ::

Daj nehaj no težit. Eno in isto si povedal že 1000x. A se ti res da še 1001x? Nimaš dejansko boljšega dela? Sonček je zunaj. Sledi svojim sanjam, pojdi v gozd, tam te nihče ne nadzoruje in nikakšrnega sosajitija ti ni vsiljenega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Lojzek007 ::

A mislite da bo šel CAKE gor? dela neke sumljive vozle

PrihajaNodi ::

Ja bo sel. Pa tudi dol, enkrat
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

ajfon ::

/ban @PrihajaNodi

Tatankas ::

Kupil za 2000€ PHA in 1500€ ORAI na gate.io.

Zakaj? Sta dva parachain kandidata za polko in kusamo. Računam na hype okoli polke in čakam listing na Binance. Če se ne motim, bo easy 10x.

DegenGambler ::

Pač v kriptu (pa tudi marsikje drgje) se gre veliko o tem "A hočeš met prav, al hočeš zaslužit".
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Lojzek007 ::

Lojzek007 je izjavil:

A mislite da bo šel CAKE gor? dela neke sumljive vozle


Mislil sem vprašat, če bo naredil še en preboj navzgor. Imam veliko not namreč...

DegenGambler ::

Če se ti zdi, da imaš preveč notri, potem vzami del ven in nadaljuj naprej z manjsim vlozkom.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Lojzek007 ::

DegenGambler je izjavil:

Če se ti zdi, da imaš preveč notri, potem vzami del ven in nadaljuj naprej z manjsim vlozkom.


Notri imam slabo polovico vsega denarja, ki ga imam v kriptu.
Mogoče res preveč stavim samo na enega hm... ampak gre pa gor...

DegenGambler ::

Ja zdaj je super filing. Kakšen filing bo, ko bo korekcija, ko je su pancake denimo iz 8 na 5.5 10 dni nazaj? Takrat si boš želu, da bi bil manj požrešen. Ampak vse te meje vsak sam določa.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SuperKripto ::

Tatankas je izjavil:

Kupil za 2000EUR PHA in 1500EUR ORAI na gate.io.

Zakaj? Sta dva parachain kandidata za polko in kusamo. Računam na hype okoli polke in čakam listing na Binance. Če se ne motim, bo easy 10x.



Pha v razmerju z DOT trenutno zavrnjen na narisanem resistance, vodoravni crti. Ce naredi breakout je pa proti DOT bullish.

Zgodovina sprememb…

tan4ick44 ::

If you invest in cryptocurrency, you can earn large sums, there is a very cool article on which cryptocurrencies are profitable to buy right now: a list of promising coins. Here you can read about it and other insights https://cryptograph.life/statii/dohodno...

Tatankas ::

SuperKripto je izjavil:

Tatankas je izjavil:

Kupil za 2000EUR PHA in 1500EUR ORAI na gate.io.

Zakaj? Sta dva parachain kandidata za polko in kusamo. Računam na hype okoli polke in čakam listing na Binance. Če se ne motim, bo easy 10x.



Pha v razmerju z DOT trenutno zavrnjen na narisanem resistance, vodoravni crti. Ce naredi breakout je pa proti DOT bullish.


Meni so tile TAji in daytrading brez veze. Sploh ne gledam na njih, ker danes mogoče drži. Če pa jutri objavijo nek big news ala listing na binance ali implementacijo nevem čega, pa gre v nebo in postanejo vse analize brezpredmetne. Pa sploh ne rabim upoštevat tega, da z 10000€ marketbuya dvigneš ceno za 10%. Kot pravim čista špekulacija in upanje na listing v naslednjem mesecu ali dveh.

SuperKripto ::

novice so brezveze. Show me the chart and i tell you the news. Pa drgac si slisal da se kupuje na govoricah pa prodaja na novicah? Zato so ponavad dumpi ko se lista. Se pa pumpa pred tem, to pa ja.

DegenGambler ::

To je subjektivna ocena. Fishsticks recimo zna iz grafa prebrat, da bo prišla neka novica ven. Še več, kdo jo bo tvitnil, kdaj, o čem se bo šla in kako velik pomen bo imela.

Fishsticks, še enkrat, kapo dol. Legenda. Mojster. Spomni se kaj na nas v penziji!

SuperKripto je izjavil:

novice so brezveze. Show me the chart and i tell you the news. Pa drgac si slisal da se kupuje na govoricah pa prodaja na novicah? Zato so ponavad dumpi ko se lista. Se pa pumpa pred tem, to pa ja.


Aja, kako si Tesline novice prebral iz grafa?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

Lepo.Saj sem objavljal veckrat graf za btc/tsla oziroma graf, ki kaze razmerje med btc in teslo. Sem pokazal, da je na grafu na dnu suporta. Od tam je slo navzgor in kmalu je Elon najavil, da bodo kupovali prek Tesle bitcoine. podobno se je zgodilo za dogecoin. Na grafu v razmerju z btc je doge bil cist na dnu suporta. kmalu zatem ga je Elon zacel reklamirat na tviterju.

Zgodovina sprememb…

««
293 / 1490
»»