» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
283 / 1490
»»

suhi ::

DegenGambler je izjavil:

?Trenuten celoten kripto marketcap je 1.5 trilijona. Market cap zlata je približno 8 trilijonov. Torej zaenkrat je to še /5 od tam.
Oracle ma prav, 'naš' trilijon je za faktor milijon večji od ameriškega. Po naše bi bilo pravilno 1,5 bilijona, ameriški bilijon je pa enakovreden naši milijardi. V izogib zmedi sem napisal kar po ameriško, pa mi očitno ni uspelo :D

perci ::

Nodi, res lahko malo oladiš. Smo te razumeli že prvih stokrat.

doktorproof ::

tomaz- je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

V enem letu so lahko premiki za 10 let. Bom kar v fiatu pa ce gre btc na 100k xtz pa 300 usd.
Jst ne dajem predikcij, pravim samo da bo veliko bagholderjev. In imam prav.


No, roko na srce, kaj pa je narobe z bagholderji?
Sam sem postopoma nabavil 9 BTC-jev, v ceni med 11000 in 13000 - pa je vmes bogato padlo, pa me niso srbeli prsti.. Danes sem tam, kjer sem in še vedno me ne srbijo prsti po prodaji..

Samm ne vidim problema v bagholdanju, bolj vidim problem v tistih oportunistih, ki mislijo oziroma želijo oziroma so kar prepričani, da bojo z vložkom par 100 ojrov naredili krat 1000 v mesecu ali dveh.. Ker pa tega ni, se zadeva proda s kakim malim plusom ali celo minusom in se na veliiiko užaljeno jamra.


No, če greš s tako vsoto v kazino, te verejtno res ne skrbi za finance.

Mato989 ::

suhi je izjavil:

DegenGambler je izjavil:

?Trenuten celoten kripto marketcap je 1.5 trilijona. Market cap zlata je približno 8 trilijonov. Torej zaenkrat je to še /5 od tam.
Oracle ma prav, 'naš' trilijon je za faktor milijon večji od ameriškega. Po naše bi bilo pravilno 1,5 bilijona, ameriški bilijon je pa enakovreden naši milijardi. V izogib zmedi sem napisal kar po ameriško, pa mi očitno ni uspelo :D


Tako je... oni nad tabo meša ameriških 8 trilijonov z evropskih 1,5 trilijona MC =)

Dejansko je MC crypta like 500x nižji od zlata...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A_A ::

Mato989 je izjavil:

suhi je izjavil:

DegenGambler je izjavil:

?Trenuten celoten kripto marketcap je 1.5 trilijona. Market cap zlata je približno 8 trilijonov. Torej zaenkrat je to še /5 od tam.
Oracle ma prav, 'naš' trilijon je za faktor milijon večji od ameriškega. Po naše bi bilo pravilno 1,5 bilijona, ameriški bilijon je pa enakovreden naši milijardi. V izogib zmedi sem napisal kar po ameriško, pa mi očitno ni uspelo :D


Tako je... oni nad tabo meša ameriških 8 trilijonov z evropskih 1,5 trilijona MC =)

Dejansko je MC crypta like 500x nižji od zlata...

torej je še nekaj prostora. dolgoročno seveda :)

oracle ::

Mato989 je izjavil:

suhi je izjavil:

DegenGambler je izjavil:

?Trenuten celoten kripto marketcap je 1.5 trilijona. Market cap zlata je približno 8 trilijonov. Torej zaenkrat je to še /5 od tam.
Oracle ma prav, 'naš' trilijon je za faktor milijon večji od ameriškega. Po naše bi bilo pravilno 1,5 bilijona, ameriški bilijon je pa enakovreden naši milijardi. V izogib zmedi sem napisal kar po ameriško, pa mi očitno ni uspelo :D


Tako je... oni nad tabo meša ameriških 8 trilijonov z evropskih 1,5 trilijona MC =)

Dejansko je MC crypta like 500x nižji od zlata...

Sej se hočem zadržat, ampak ne gre :))

Pretvornik ni miljon ampak je tisoč in ...

Mato... joj Mato... kje si dobil 500x?

Fantje sej vem da je jutro, ampak pr dnarju ni prostora za šlamparijo!

Mato989 ::

A zgleda da sem ti računal na točno cifro?

A zgleda da sem si vzel čas in šel točno preračunat in iskat točen MC zlata?

Ne bluzi raje in napiši TOČNO na 2 decimalki natančno koliko je potem namesto da pametuješ =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PersonaRuda ::

Mato je že zjutraj naredil napako pri izračuna od SuperKripta. Če gre nekaj za +900% gor in potem takoj 90% dol si na nuli in ne v minusu kot je to Mato izračunal po matomatiki.

Izračun po matomatiki: 100 +900% = 900. 900 -90% = 90. Po matomatiki si v minusu.

Izračun po matematiki: 100 +900% = 1000. 1000 -90% = 100. Po pravilnem matematičnem izračunu si na istem, če gre prvo +900% gor in takoj za tem -90% dol.

Mato989 je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Mato989 je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

doge coin je sel 900 procentov potem tudi ce gre 90 procentov dol ni nic takega.

Daj prerscunaj kako je ce nekaj gre gor 900 podtov pa dol 90 postov opisa

pride na isto raven kot pred pumpom. Drgac doge v btc vrednosti je zadnja leta veckrat prisel nazaj na cist isto raven. To je kovanc za pump and dump. Mogoce bo zdaj drugac zarad Elona in drugih?


Za tebe majmuna če nekaj zraste 900% in nato od te ceno znižaš za 90% je to 100 enot x 9 = 900 če pa od 900, 90% odbiješ pa je to 900 - 810 in prideš na nižjo ceno to je 90 enot.

Zgodovina sprememb…

DegenGambler ::

Market cap Kripta * 5 je približno Marketcap zlata. Pa če ga merite v Ameriških trilijonih ali pa v zimbabvejskih dolarjih.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

PersonaRuda ::

.

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::

Sej ni pomembno, se ubadat s taksnimi malenkostmi. Dejmo bit solidarni, skupaj zdruzeni smo boljsi.

Mato989 ::

PersonaRuda je izjavil:

Mato je že zjutraj naredil napako pri izračuna od SuperKripta. Če gre nekaj za +900% gor in potem takoj 90% dol si na nuli in ne v minusu kot je to Mato izračunal po matomatiki.

Izračun po matomatiki: 100 +900% = 900. 900 -90% = 90. Po matomatiki si v minusu.

Izračun po matematiki: 100 +900% = 1000. 1000 -90% = 100. Po pravilnem matematičnem izračunu si na istem, če gre prvo +900% gor in takoj za tem -90% dol.


Aja? koliko je 9x100? In koliko je 90% od 900?


Torej po tvoji logiki če gre nekaj 100% gor in pol 100% dol si na istem ne na nuli...

OMG

DegenGambler je izjavil:

Market cap Kripta * 5 je približno Marketcap zlata. Pa če ga merite v Ameriških trilijonih ali pa v zimbabvejskih dolarjih.


Bitcoin has actually only taken 2% of gold market cap, new data suggests
Getting to 10% of gold's market cap would mean that each bitcoin costs $154,000, says CryptoQuant.

Iz 13. januarja letos!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PersonaRuda ::

Mato989 je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Mato je že zjutraj naredil napako pri izračuna od SuperKripta. Če gre nekaj za +900% gor in potem takoj 90% dol si na nuli in ne v minusu kot je to Mato izračunal po matomatiki.

Izračun po matomatiki: 100 +900% = 900. 900 -90% = 90. Po matomatiki si v minusu.

Izračun po matematiki: 100 +900% = 1000. 1000 -90% = 100. Po pravilnem matematičnem izračunu si na istem, če gre prvo +900% gor in takoj za tem -90% dol.


Aja? koliko je 9x100? In koliko je 90% od 900?


Kdo je pisal x9? SuperKripto je napisal +900% in -90%. Vzami kalkulator in naredi izračun. Ne po matomatiki računat nekaj na pamet.

Izjava SuperKripta: pride na isto raven kot pred pumpom.

Da dodam: polnoma pravilno je napisal SuperKripto za +900% in takoj -90%. Vsak lahko sam preveri izračun preko kalkulatorja, če mu računanje na pamet dela težave.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Povej mi kamikaze če nekaj zraste 100% in pade za 100% koliko je vrednost? Če je bla prvo 100 enot?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SuperKripto ::

A lahko sam neki poveste, zakaj je to tako pomembno? Pac zame obstajajo dost bolj pomembne stvari. A ne bi bilo boljse usmerit toliko energije v nekaj bolj produktivnega?

PersonaRuda ::

Mato989 je izjavil:

Povej mi kamikaze če nekaj zraste 100% in pade za 100% koliko je vrednost? Če je bla prvo 100 enot?

0. Pa to so osnove matematike. Vedno je rezultat 0, če gre dol za 100%. Vedno!

Če pa gre nekaj za +900% gor in potem -90% dol si na istem kot si bil na začetku. to je tudi SuperKripto napisal, pa si ga ti demantiral z nepravilnim matematičnim izračunom. 100 +900% = 1000. In ni 900. 900 je lahko samo po matomatiki, ne pa matematiki. Vzami kalkulator in naredi ta izračun.

BlackDeath ::

SuperKripto je izjavil:

A lahko sam neki poveste, zakaj je to tako pomembno? Pac zame obstajajo dost bolj pomembne stvari. A ne bi bilo boljse usmerit toliko energije v nekaj bolj produktivnega?


Kaj je pomembnejše od tega, da maš prav na internetu? /s

DegenGambler ::

Mato, 2% so napisali, ker računajo nek "Realized Market cap", ki ga računajo na nevem kakšen način. Še zmeraj pa nimam narobe. Pri trenutni situaciji, kripto trg je vreden 1.5 ameriških trilijonov. Zlato je vredno približno 8 ameriških trilijonov. Približno x5 je razlike.

Če pa misliš, da je razlike v tisočicah, kako je potem Bitcoin sedaj že 2% market capa zlata, če je pa Bitcoin za eno enoto manj (ker mešamo ameriške in evropske enote)?? Nikakor ne bo zneslo.

Če je enota ista, potem je razlike x5. Če enota ni isto, potem je razlike za 1000 ali 1000000 ali kakšen drug faktor 10^3 potenco. V tem primeru pa Bitcoin nikakor! ne more biti 2% market capa zlata, ker je to le x50 (in ne x1000 ali x1000000).

Skratka. Narobe imaš.

Kar se pa tiče glede %. Če nekaj naraste za 900% in nato pade za 90%, smo na istem.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

IL_DIAVOLO ::

Kak ste useless. Ce bi toliko analiz in matematike usmerili v next big coin, bi ze bli v penziji.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

Uf, maš prav, spregledal sem plus torej gre 10x gor! Ampak to ni 900% rast ampak 1000% rast kar je bistveno bolj pravilna terminologija..

Se vidi da sem prezgodaj vstal ker sem šel na šiht na lokacijo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

oracle ::

SuperKripto je izjavil:

Sej ni pomembno, se ubadat s taksnimi malenkostmi. Dejmo bit solidarni, skupaj zdruzeni smo boljsi.

Neke osnove tržnih kapitalizacij so v resnici pomembne. Jaz sem se malo pošalil, zaradi tega se je kdo naučil tudi kaj novega. Žaljiv v resnici nisem bil. Kar se pa zdej prepucavate glede matOmatike, mi pa itak ni jasno. Je pa vseeno malo zabavno :D

DegenGambler ::

Dejmo se nehat prepirat. To je zdej spet na isto sceno. Mam 10€, pa jih dobim še 10€. Zdaj jih imam "še enkrat več" ali pa "dvakrat več", narobe pa je "enkrat več".
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Mato989 ::

DegenGambler je izjavil:

Dejmo se nehat prepirat. To je zdej spet na isto sceno. Mam 10€, pa jih dobim še 10€. Zdaj jih imam "še enkrat več" ali pa "dvakrat več", narobe pa je "enkrat več".


Seveda, ker edina smiselna uporaba je da nekaj zraste za XXX% ali pa pade za YYY% kjer padec ni mogoč več kot 100%. Ampak ok, tam sem jaz spregledal da je rast +900% jaz pa sem videl 900%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PersonaRuda ::

Vse se je tukaj začelo:

SuperKripto je izjavil:

doge coin je sel 900 procentov potem tudi ce gre 90 procentov dol ni nic takega.


... in potem tu nadaljevalo:

Mato989 je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

doge coin je sel 900 procentov potem tudi ce gre 90 procentov dol ni nic takega.

Daj prerscunaj kako je ce nekaj gre gor 900 podtov pa dol 90 postov opisa


... in tu je zaključek SuperKripta:

SuperKripto je izjavil:


pride na isto raven kot pred pumpom.


Po matomatiki pa ni isto:

Mato989 je izjavil:


Za tebe majmuna če nekaj zraste 900% in nato od te ceno znižaš za 90% je to 100 enot x 9 = 900 če pa od 900, 90% odbiješ pa je to 900 - 810 in prideš na nižjo ceno to je 90 enot.


In to je to, da je SuperKripto imel pravilni izračun, Mato pa napačni.

hamez66 ::

Ja, je na podobno sceno. Sam še je coin +50%, si naredil 50$ na 100$ osnove in imaš skupaj 150. Če je coin +900%, si pač naredil 900 na 100 osnove in imaš skupaj 1000. Ti pade za 90%, smo nazaj na 100.

Banane so pa po 1.9$. A nam bo uspelo kaj zaslužit?

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Ja, je na podobno sceno. Sam še je coin +50%, si naredil 50$ na 100$ osnove in imaš skupaj 150. Če je coin +900%, si pač naredil 900 na 100 osnove in imaš skupaj 1000. Ti pade za 90%, smo nazaj na 100.

Banane so pa po 1.9$. A nam bo uspelo kaj zaslužit?


Raste lahko 1000% pade pa samo 100% =) Tu je catch. Če nekaj zraste 10% in potem pade 10% je na koncu nižje kot je prvotna cifra.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PersonaRuda ::

Mato989 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Ja, je na podobno sceno. Sam še je coin +50%, si naredil 50$ na 100$ osnove in imaš skupaj 150. Če je coin +900%, si pač naredil 900 na 100 osnove in imaš skupaj 1000. Ti pade za 90%, smo nazaj na 100.

Banane so pa po 1.9$. A nam bo uspelo kaj zaslužit?


Raste lahko 1000% pade pa samo 100% =) Tu je catch. Če nekaj zraste 10% in potem pade 10% je na koncu nižje kot je prvotna cifra.

Drži. Samo SuperKripto je napisal, da si na istem, če prvo zraste za 900% in potem pade za 90%. Ti pa si pisal, da si v minusu.

oracle ::

Mato989 je izjavil:

A zgleda da sem ti računal na točno cifro?

A zgleda da sem si vzel čas in šel točno preračunat in iskat točen MC zlata?

Ne bluzi raje in napiši TOČNO na 2 decimalki natančno koliko je potem namesto da pametuješ =)

Mato zame si ti en bolj normalnih tule (kar je zelo velik kompliment). Zato te nočem jezit.

Ampak, danes pa res streljaš kozle enega za drugim. Ne gre za decimalke. Gre za velikostne razrede. Najprej si rekel, da je market cap zlata 500x od kripto. Potem si rekel, da je kripto 2% zlata. Že to dvoje si nasprotuje za faktor 10x. Dejansko stanje je pa še za dodaten faktor 10 stran. Malo imamo problem, ker je marketcap zlata težko določljiv. Po enih metrikah šteje samo naložbeno zlato, po drugih tud "uporabljeno". S tem da nimamo pojma, koliko je skritih zalog. In da sploh ne začenjamo debate o papirnatem zlatu. Ampak hiter google search pokaže 11+ biljonov. Kripto je dober biljon. Tko da dejansko kripto dosega okoli 10 % kapitalizacije zlata, tudi 20 % je dovolj točno. Tvoja prva ocena (500x) oziroma 0,2 % in kasnejša 2 % je pa vseeno malo preveč mimo.

Mogoče so za nekatere trejderje to res popolnoma irelevantne številke, so pa vsekakor nujni del temeljne analize (ker ste kao analitiki tukaj).

mr_chai ::

When Earth ?

SuperKripto ::

Fora je, da jaz sploh nisem racunal ampak sem uganil :)

hamez66 ::

Mato989 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Ja, je na podobno sceno. Sam še je coin +50%, si naredil 50$ na 100$ osnove in imaš skupaj 150. Če je coin +900%, si pač naredil 900 na 100 osnove in imaš skupaj 1000. Ti pade za 90%, smo nazaj na 100.

Banane so pa po 1.9$. A nam bo uspelo kaj zaslužit?


Raste lahko 1000% pade pa samo 100% =) Tu je catch. Če nekaj zraste 10% in potem pade 10% je na koncu nižje kot je prvotna cifra.


Ne, catch je v tem, da si ti napisal, da je 900%+ tako, kot bi ti iz 100 naraslo na 900.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Senior Dev ::

Mooon bo lep čas. Če je zdaj marketcap 15 krat več od zlata, bo to čez en cajt 100 krat več, 1000 krat več in tako dalje. Zlato je zaključilo svojo zgodbo ker nima nobene uporabne, niti materialne vrednosti. Zlato je balon in je umetno izmišljena surovina.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

IL_DIAVOLO ::

Lep skok polke :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

DegenGambler ::

hamez66 je izjavil:

Ja, je na podobno sceno. Sam še je coin +50%, si naredil 50$ na 100$ osnove in imaš skupaj 150. Če je coin +900%, si pač naredil 900 na 100 osnove in imaš skupaj 1000. Ti pade za 90%, smo nazaj na 100.

Banane so pa po 1.9$. A nam bo uspelo kaj zaslužit?


Ti si tut degenerate gambler :D

Do kolk pa misliš držat in s kok si upaš igrt v tem notri?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

profesjonalc ::

Poglejte tega majstra, kake modrosti je govoril že dolgo časa nazaj...

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen...

Zgodovina sprememb…

oracle ::

profesjonalc je izjavil:

Poglejte tega majstra, kake modrosti je že dolgo časa nazaj...

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen...

Eden od mnogih Satoshijev sveta.

profesjonalc ::

Res me je usekal FOMO za BTC ko sem to videl, pa čeprav imam večino v BTC :D

Zgodovina sprememb…

hamez66 ::

DegenGambler je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Ja, je na podobno sceno. Sam še je coin +50%, si naredil 50$ na 100$ osnove in imaš skupaj 150. Če je coin +900%, si pač naredil 900 na 100 osnove in imaš skupaj 1000. Ti pade za 90%, smo nazaj na 100.

Banane so pa po 1.9$. A nam bo uspelo kaj zaslužit?


Ti si tut degenerate gambler :D

Do kolk pa misliš držat in s kok si upaš igrt v tem notri?



Imam jih okoli 2500, dela sem se nameraval znebiti danes od 17. ure naprej, ker bo kmalu minilo 72 ur od prvega bloka in bo potem nagrada padla iz 40 na 20 banan na blok.

Ne vem koliko časa bom držal notri, super bi bilo pokriti prvotno investicijo in potem morda furam dalje. Saj če je defi projekt, katerega ne bojo shackali, se zna zgodit, da bodo ti tokeni nekoč nekaj vredni (Doge varjanta).

Zdej kupoval sem pri recimo 1.35$ povprečno, tako da možno, da se bo popoldne dalo zadevo s profitom prodajati (err duplirati in potem prodati pol).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

IL_DIAVOLO ::

https://www.google.com/amp/s/dailyhodl....

Mr wonderful is salty af :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

oracle ::

profesjonalc je izjavil:

Res me je usekal FOMO za BTC ko sem to videl, pa čeprav imam večino v BTC :D

Temu se reče dnevna doza hopiuma. Vsak hodler jo rabi :D

Mato989 ::

oracle je izjavil:

Mato989 je izjavil:

A zgleda da sem ti računal na točno cifro?

A zgleda da sem si vzel čas in šel točno preračunat in iskat točen MC zlata?

Ne bluzi raje in napiši TOČNO na 2 decimalki natančno koliko je potem namesto da pametuješ =)

Mato zame si ti en bolj normalnih tule (kar je zelo velik kompliment). Zato te nočem jezit.

Ampak, danes pa res streljaš kozle enega za drugim. Ne gre za decimalke. Gre za velikostne razrede. Najprej si rekel, da je market cap zlata 500x od kripto. Potem si rekel, da je kripto 2% zlata. Že to dvoje si nasprotuje za faktor 10x. Dejansko stanje je pa še za dodaten faktor 10 stran. Malo imamo problem, ker je marketcap zlata težko določljiv. Po enih metrikah šteje samo naložbeno zlato, po drugih tud "uporabljeno". S tem da nimamo pojma, koliko je skritih zalog. In da sploh ne začenjamo debate o papirnatem zlatu. Ampak hiter google search pokaže 11+ biljonov. Kripto je dober biljon. Tko da dejansko kripto dosega okoli 10 % kapitalizacije zlata, tudi 20 % je dovolj točno. Tvoja prva ocena (500x) oziroma 0,2 % in kasnejša 2 % je pa vseeno malo preveč mimo.

Mogoče so za nekatere trejderje to res popolnoma irelevantne številke, so pa vsekakor nujni del temeljne analize (ker ste kao analitiki tukaj).


Seveda je MC zlata težko določljiv tu je glih problem :D jaz pač mislim da je 2% bistveno bolj točno kot pa 20%... ajde 500x sem pa res zajebal ja, saj pravim premalo spanca danes :'(
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Ampak tole stanje zadnje 4 dni mi gre pa že ornk na jetra. Ni nobenih jasnih signalov, ali se bo BTC prebil gor ali padel dol, hkrati je v rising wedgu, ki se ponavadi konča z breakdown, 1D MACD je zelo velik in se obrača navzdol.
Po drugi strani se mu lahko naenkrat utrga in preseka zgornji resistance, v katerega buta že 1 teden.
Človk ne ve, kaj bi naredil. Zaenkrat imam skoraj vse v fiatu.

DegenGambler ::

hamez66 je izjavil:

DegenGambler je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Ja, je na podobno sceno. Sam še je coin +50%, si naredil 50$ na 100$ osnove in imaš skupaj 150. Če je coin +900%, si pač naredil 900 na 100 osnove in imaš skupaj 1000. Ti pade za 90%, smo nazaj na 100.

Banane so pa po 1.9$. A nam bo uspelo kaj zaslužit?


Ti si tut degenerate gambler :D

Do kolk pa misliš držat in s kok si upaš igrt v tem notri?



Imam jih okoli 2500, dela sem se nameraval znebiti danes od 17. ure naprej, ker bo kmalu minilo 72 ur od prvega bloka in bo potem nagrada padla iz 40 na 20 banan na blok.

Ne vem koliko časa bom držal notri, super bi bilo pokriti prvotno investicijo in potem morda furam dalje. Saj če je defi projekt, katerega ne bojo shackali, se zna zgodit, da bodo ti tokeni nekoč nekaj vredni (Doge varjanta).

Zdej kupoval sem pri recimo 1.35$ povprečno, tako da možno, da se bo popoldne dalo zadevo s profitom prodajati (err duplirati in potem prodati pol).


Sam sem se včeraj zvečer ucuril, ko je začelo padat iz 1.5 navzdol na hitro. Pa sem prodal za 0.4 BNB profita. No danes zjutraj sem pogledal situacijo, pa TVL je šel gor, cena tudi, na twitterju so zlo aktivni, tako da zna še dobit na popularnosti, pa sem dal 1 BNB notri yolo, pa gremo malo bolj long term.

Zaenkrat pa nimam toliko veiko sredstev, da bi si upal gemblat 2.5k$ na taki igri :D Mora pa biti zelo adrenalinsko najbrž a haha.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

hamez66 ::

Če bo cena zelo padla ali da gre za exit scam, potem gotovo ne bom zadovoljen, ampak imam upanje. V interesu kreatorja je, da čim več zasluži, pa če so contracti legit, bo več zaslužil, če bo projekt voden pošteno.

Vložil sem pa toliko, da lahko toleriram izgubo, če bi pa vložil 25k, bi pa kar švical ja, bi pa pri takem vložku do zdaj lahko naredil že okoli 10k profita.

NeverCrash ::

Malo nazaj je bila debata zlato vs bitcoin

Gold @ Wikipedia
197.576 tonnes
https://goldprice.org/gold-price-per-ki...
$ 58.617,00
$ 11.581.312.392.000,00
(neupoštevajoč razlike do zlatnine, industrije, ...)

https://www.buybitcoinworldwide.com/how...
18.630.143,75 BTC.
$ 49.106,80
$ 914.866.743.102,50
(neupoštevajoč izgubljene bitcoine)

$ 914.866.743.102,50 / $ 11.581.312.392.000,00 = 7,90 %

Zgodovina sprememb…

DegenGambler ::

hamez66 je izjavil:

Če bo cena zelo padla ali da gre za exit scam, potem gotovo ne bom zadovoljen, ampak imam upanje. V interesu kreatorja je, da čim več zasluži, pa če so contracti legit, bo več zaslužil, če bo projekt voden pošteno.

Vložil sem pa toliko, da lahko toleriram izgubo, če bi pa vložil 25k, bi pa kar švical ja, bi pa pri takem vložku do zdaj lahko naredil že okoli 10k profita.


Nekaj je tvitnil tudi o 24hr lockup periodu na kakršenkoli smart contract upgrade, tako da so manjše šanše za rugpull.


Drugače pa, na PancakeSwapu je trenutno IFO za Berry token. Cilj jim je bilo nabrat 1m$ sredstev, v 5 minutah so že pri 5.5m$.
https://pancakeswap.finance/ifo


Token se bo prodajal pri vrednosti 0.5$ na BRY, kupil jih boš toliko, kakršen bo tvoj delež v celotnem poolu nabranih sredstev. Bomo videli koliko jih bom dobil in koliko se bo obneslo tole. So pa BSC projekti trenutno zelo hajpani, ker je to nekako DeFi za retail, ker so feeji 1$ ali manj.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

suhi ::

oracle je izjavil:

Pretvornik ni miljon ampak je tisoč
Ameriški trilijon: 10^12

Evropski trilijon: 10^18

Se pravi milijon...al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: suhi ()

hamez66 ::

NeverCrash je izjavil:

Malo nazaj je bila debata zlato vs bitcoin

Gold @ Wikipedia
197.576 tonnes
https://goldprice.org/gold-price-per-ki...
$ 58.617,00
$ 11.581.312.392.000,00
(neupoštevajoč razlike do zlatnine, industrije, ...)

https://www.buybitcoinworldwide.com/how...
18.630.143,75 BTC.
$ 49.106,80
$ 914.866.743.102,50
(neupoštevajoč izgubljene bitcoine)


Kul, se pravi je gold market cap 12.65x višji od bitcoin market capa. Po teh številkah je tak, pa tudi po drugih ne more biti bistveno drugačen od tega.

DegenGambler, sej tale distribucija na apeswapu zgleda čist ok.

Folk res vlaga v ta Berry token. Misliš, da se splača? Še 43 minut lahko vstopamo :D

oracle ::

suhi je izjavil:

oracle je izjavil:

Pretvornik ni miljon ampak je tisoč
Ameriški trilijon: 10^12

Evropski trilijon: 10^18

Se pravi milijon...al kaj?

Bravo. Sem falil, da je vmes še biljarda (wtf?) ;((

Ampak potem sploh niso trgi v biljonih, ampak v biljardah?? Skoraj bi dal roko v ogenj, da se v slovenskih člankih omenja biljone 8-O

EDIT: aja ne falil sem drugje. Biljoni so že ok in pretvornik je 1000. Pri triljonu se zakomplicira zaradi vmesne birljarde. Ah. Kr neki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Mato989 ::

oracle je izjavil:

suhi je izjavil:

oracle je izjavil:

Pretvornik ni miljon ampak je tisoč
Ameriški trilijon: 10^12

Evropski trilijon: 10^18

Se pravi milijon...al kaj?

Bravo. Sem falil, da je vmes še biljarda (wtf?) ;((

Ampak potem sploh niso trgi v biljonih, ampak v biljardah?? Skoraj bi dal roko v ogenj, da se v slovenskih člankih omenja biljone 8-O

EDIT: aja ne falil sem drugje. Biljoni so že ok in pretvornik je 1000. Pri triljonu se zakomplicira zaradi vmesne birljarde. Ah. Kr neki.


Danes nam ne gre :|:))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
283 / 1490
»»