» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
277 / 1490
»»

PowaAaaaH ::

Razumem strategijo, ampak jaz bi to strategijo npr. uporabljal bolj za long term, če vrjameš v nek asset in v njega konstatno investiraš in dodajaš po nekem smislu k poziciji, npr vsak mesec, vsak pullback,.. ne vidim pa to kot trading strategijo, oz bi mi predstavljala velik riziko.

Primer: pademo v bear market in dodajamo pozicijo ob vsakem nadaljnem dropu.. Kako veš, kdaj dodati in kdaj ne? Razen če prodaš takrt, ko si padel v nek downtrend? Ampak, če dodajaš vse do takrat si dejansko svoj minus samo še povečuješ.

Je pa bil za 1x bounce precej lep in res težko temu rečemo pullback.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PowaAaaaH ()

SuperKripto ::

Ce pade pod moving average in se zakljuci, prodas cist vse. Takrat se zacne bear market in nimas kaj holdat, vsaj kar se tice tistega dela sredstev s katerim trejdas. Razen ce holdas in nisi trejdar. V bear marketu zacnes kupovat ko se zacne potencialni bottoming. Se prav btc naredi najprej breakout iz padajoce trendlinije, nato zacne delat higher lows, nato pa potrdi z higher highs, Takrat kupujes na trendlinijah in suportih.

Zgodovina sprememb…

PowaAaaaH ::

Oke, razumem, hvala za razlago, še vedno pa nevem, če bi uporabil to strategijo pri trejdanju..

Za bear market se pa strinjam.

SuperKripto ::



Ali je boljse hodlat btc ali pa hodlat malo vec altcoinov, se odlocite na podlagi grafa zgoraj. Trenutno smo blizu oranzne trendlinije. Ce je pod trendlinijo, kot zdaj, kar kaze zelena puscica, je boljse imet tudi nekaj dobrih altcoinov. Ce gre bitcoin dominanca nad oranzno trendlinijo, narisano z rdeco puscico pa je v tem primeru boljse za btc v primerjavi z altcoini na splosno.

Zgodovina sprememb…

endelin ::

Evo korekcija. :)
Samo upamo lahko, da se obrne.

A_A ::

SuperKripto je izjavil:

Ce pade pod moving average in se zakljuci, prodas cist vse. Takrat se zacne bear market in nimas kaj holdat, vsaj kar se tice tistega dela sredstev s katerim trejdas. Razen ce holdas in nisi trejdar. V bear marketu zacnes kupovat ko se zacne potencialni bottoming. Se prav btc naredi najprej breakout iz padajoce trendlinije, nato zacne delat higher lows, nato pa potrdi z higher highs, Takrat kupujes na trendlinijah in suportih.

na podlagi dnevnega MA ali 4h?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A_A ()

Mato989 ::

endelin je izjavil:

Evo korekcija. :)
Samo upamo lahko, da se obrne.


Ja ste prodali?

Je Nodi prodal kot obljubljeno? Če ni mu ni pomoči
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BlackDeath ::

Vse prodajte da bom čim ceneje lahko kupil :))

Škornji za luno so ready.

Zgodovina sprememb…

endelin ::

Premalo se je prodajalo zadnje ni :) Sedaj sem še pod unim buybackom xtz pri4.3 al kolko nazaj. Je pa neki hecno. Prav vedno ko xtz naraste je v roku dveh treh dni korekcija marketa:))

Vidim da se je market malo reboundal par ur nazaj pol pa spet drop. Verjetno gremo še nižje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Mato989 ::

endelin je izjavil:

Premalo se je prodajalo zadnje ni :) Sedaj sem še pod unim buybackom xtz pri4.3 al kolko nazaj. Je pa neki hecno. Prav vedno ko xtz naraste je v roku dveh treh dni korekcija marketa:))

Vidim da se je market malo reboundal par ur nazaj pol pa spet drop. Verjetno gremo še nižje.


Jaz pa sem se navadil, ko ti buybackaš jaz prodam vsaj 25% stacka... pa ko nodi ne drži svoje besede in ne proda tudi prodam 25% stacka...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

Valda ne boš spet xtz nazaj kupoval al pa počak pod 4usd. Vzemi profit in bodi srečen, saj si zadel skor lokalni vrh:)

Itak je bla nenormalna rast marketa zadnje dni tko da je bilo samo vprasanje časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Mato989 ::

endelin je izjavil:

Valda ne boš spet xtz nazaj kupoval al pa počak pod 4usd. Vzemi profit in bodi srečen, saj si zadel skor lokalni vrh:)

Itak je bla nenormalna rast marketa zadnje dni tko da je bilo samo vprasanje časa.


Pa vseeno nisi prodal....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

endelin ::

Jebat ga, sem mislil da bo še trajalo nekaj dni. Pa ok, tut če sedaj sellam vse skup je ok profit. Malo še počakam sedaj na kak rebound ko Biden stisne tiste čeke in je potem to to pomoje. ;)

A_A ::

endelin je izjavil:

Jebat ga, sem mislil da bo še trajalo nekaj dni. Pa ok, tut če sedaj sellam vse skup je ok profit. Malo še počakam sedaj na kak rebound ko Biden stisne tiste čeke in je potem to to pomoje. ;)

bos pa cakal se nekaj casa

endelin ::

Znak za alarm je bil, ker so začeli hudo rasti tudi pozabljeni shitcoini iz 2018. ;) takrat je bil res čas za umik iz vsega

SuperKripto ::



POLS v primerjavi z DOT je ogromno zrasel in zdaj je prisel do prvega cilja, meje, kjer je zacel delat reakcijo na resistance. Mogoce je pametno vsaj del dobickov preusmerit drugam. Mogoce v DOT ali pa kaksen drug kovanc, ali pa prisparat v USD. Razen ce ne naredi breakout cez narisano mejo.

Zgodovina sprememb…

A_A ::

drugače pa ti padci se vedno zgodijo ponoči, očitno je crypto sredstvo vzhoda za lupljenje zahoda :)

SuperKripto ::

ce ves kje ima sedez podjetje, ki si lasti teter, vzhod ali zahod?

DegenGambler ::

Sam sicer mislim, da tole ni konec in da gremo se visje, ampak je lep primer tega, kaj se bo zgodilo enkrat pri vrhu. Vse bo slo gor, vsi bodo evforicni, naenkrat pa konec in v eni noci portfolijo za 20% nizje dol.

Poberite profite, ko leti vse gor, da boste imeli na koncu kaj za pokazat.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SuperKripto ::

Ce ne morete hendlat 20 procentov popravkov potem si ne zasluzite 200 procentnih dobickov. :D

DegenGambler ::

20% popravki so ze vredu, doklee gre potem visje. Ko bo pa zapored prislo po 2, 3, 4je 20% popravki, potem bos pa vedel, da si ponovno zajebal bullrun.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Neon87 ::

A gre zdaj to nazaj gor? Višje od prejšnjega vrha? :)
Je vam pobralo kak stop loss?

SuperKripto ::

DegenGambler je izjavil:

20% popravki so ze vredu, doklee gre potem visje. Ko bo pa zapored prislo po 2, 3, 4je 20% popravki, potem bos pa vedel, da si ponovno zajebal bullrun.


Ne, nasprotno. Zelo vesel bi mogel biti za 20, 30 ali 50 procentov popravke. Zato ker nisi all in, in imas na strani usd za manjse vstope. Zacetniki bodo zdaj prodali. Imajo 80 procentov moznosti, da bodo prodali pocen kovance drugim kitom. Pa imajo 20 procentov moznosti, da jim uspe narest pravo odlocitev in kupijo potem ceneje. Ampak zato se vstopa v trejd z manjsim zneskom da lahko ob korekcijah kupujes.

Zgodovina sprememb…

endelin ::

Stop loss ne uporabljam od leta 2017 ko mi je v eni noči počistilo portfolio, ker nisem verjel da lahko pade v špici tut 50%. Imel sem jih nizko nastavljene bolj za štos. Valda je bil potem kmalu hud rebound. Takrat mi je šlo cca pol portfolia

tonis ::

Uu mrzu tuš. Dobro jutro.

SuperKripto ::

Pa sej ne more vsak dan rast za 20, 30, 50 procentov. Vcasih tudi pride kaksna korekcija. Zakaj zdej tak halo okrog tega? Tudi ce gre btc na 25k ni nic takega. Mogoce mal zamenjat strategijo, da vas pohlep ne pelje all in. Ni cudn da je potem stres, ce imate tolk v kriptu. Kaj ce bi mal zmanjsal dozo pri vstopu v trejde? Ne morete imet enako strategijo za delnice in za kripto.

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

Tu je razlog zakaj je Skycoin v zadnjih dneh razlog, da je tako zrastel in zakaj še naj bi rastel. Intervju z ustanoviteljem Synthom.



Na zelo kratko, ker je intervju zelo dolg:
- Skyminerji se bodo lahko povezali preko wifi
- povezani bo pomenilo skupno internetno povezavo (100Mbit/s + 100Mbit/s + 100 Mbit/s+...), katero bo lahko koristil posameznik ali več njih
- Skywire mesh network
- za podjetja mislijo naredit poseben network
- za plačilo (prenose v tem networku) bodo morali uporabljati Skycoin Coin Hours ( SCH )
- te ure že sedaj služiš s holdanjem v walletu (1 kovanec in 1 ura holdanja v walletu je 1 Skycoin Coin Hours - SCH)
- nastalo bo povpraševanje po Skycoin Coin Hours ( SCH ) ali pa po skycoin in holdanju v walletu njih, da pridobivaš te ure
....

...vglavnem vse to je v tem dolgem intervjuju obrazloženo in sami dobri obeti so to za dolgoročno rast Skycoina.

tonis ::

Zdaj ne morem gledat grafa, ce je bil wedge zbit ima potencial proti 42k, spica lahko tudi cez.

energetik ::

Jst dvomim, da ima v tej rundi BTC potencial za 50k+.
1D MACD je skoraj tako visoko kot pri prejšnjem ATH 8.1. in se je že začel obračati dol.
Čist na hitr bi jst reku, da bo morda še kakšen dotik 50k, potem pa korakcija do cca. 38k.
Potem pa do 100k v drugi polovici marca.

DegenGambler ::

Sem vam ze povedal, da je fishsticks v privat skupini napovedal padec na 45k? In tak dotik se je na Binamceu tudi zgodil.

Njegova napoved je vrh danes pri 48.2k, jutri ponoci pa ponovno letimo navzdol do 45k.

Hvala fishsticks, res si bog in batina. Mojster grafov:)
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Motion ()

Motion ::

In kaj se vam zdi da to pomeni za ALT-e. Če pride do take kotrekcije, se bodo sredstva prelivala v ALt-e ali se bo pobiralovn dobičke. Best guess without crystal ball.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

A_A ::

DegenGambler je izjavil:

Sem vam ze povedal, da je fishsticks v privat skupini napovedal padec na 45k? In tak dotik se je na Binamceu tudi zgodil.

Njegova napoved je vrh danes pri 48.2k, jutri ponoci pa ponovno letimo navzdol do 45k.

Hvala fishsticks, res si bog in batina. Mojster grafov:)

Se da priti v skupino? :)

vimos ::

tudi mene zanima kako priti v skupino :)?

SuperKripto ::

SuperKripto je izjavil:


.........................................



Je kdo slisal za POLKA? Polka polka? Polka twist? DOT Polka? :D
No? anyway, tukaj je graf za dot polko.
Trenutno na prelomnici trendlinije in moving average na 4 urnem grafu. Zakljucek svece ob 5 zjutraj po slo. casu.


Nekdo v kriptu je ocitno prevec gledal film Sam Doma ali pa je tole produkt predictive programing, ustvarjanje agregatnega oblaka v kvantni realnosti. Polka polka. Kripto projekti Polka Dot, polka starter, polka cover, polka bridge, polka swap, pa kaj vse si bodo zmislili, lol. Je kdo slisal za polka twist? Polka polka? Ne? Anyway ...:))

DegenGambler ::

Fantje, nobene skupine ni. Fishsticks je bullshitter, ki pravi, da so pomembni samo in izkljucno grafi. Vse kar se dogaja v svetu, vse novice, tviti, itd. pa so nepomemben sodr. Vse je v grafih!!
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

mit3k ::

Saul Goodman je izjavil:

Nov špekulant bi znal bit FLOW od kreatorjev Crypto Kitties (Dapper Labs). Ne da se mi zdej razpisat tle zakaj in kako, ampak lahk sami začnete googlat in se odločte a bo kej. vstopu sem pri 10usd, čakam na pump.


Hvala za tole, lepo raste.

Mr_Robot ::

nasploh NFT coini kot je FLOW ali pa BONDLY bodo letos leteli. moje skromno maneje. ni zakaj

amacar ::

Pa je kdo pregledal FLOW sploh? To smo kupili v community sale-u po 0.1$ na token, sedaj pa je skoraj 20$, torej imamo že x200, večina tokenov se odklene oktobra, ko bo verjetno dump festival. Sproti pa prodajam(o) staking rewarde (cca 15flowov na teden).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

A_A ::

amacar je izjavil:

Pa je kdo pregledal FLOW sploh? To smo kupili v community sale-u po 0.1$ na token, sedaj pa je skoraj 20$, torej imamo že x200, večina tokenov se odklene oktobra, ko bo verjetno dump festival. Sproti pa prodajamo staking rewarde (cca 15flowov na teden).

blagor vam

BenjaminTB ::

Zdravo. Potreboval bi nasvet, ker sem res amater za trejdanje, imam višek denarja ki bi ga rad investiral na obdobje 6-12-18 mesecov.

Recimo da imate 1500€, v kaj bi vi investirali? Kaj naj kupujem?

Mato989 ::

BenjaminTB je izjavil:

Zdravo. Potreboval bi nasvet, ker sem res amater za trejdanje, imam višek denarja ki bi ga rad investiral na obdobje 6-12-18 mesecov.

Recimo da imate 1500€, v kaj bi vi investirali? Kaj naj kupujem?


Če ne boš aktivno spremljal kupi BTC ali ETH za 1,5k in pozabi za najmanj 18 mesecev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

neocodexx ::

Jaz sem sicer kot čisti začetnik dobro obrnil nekaj malega na Chainlinku in ravno pravi čas prodal, zdaj gledam da bi kupil nazaj ampak sem se vmes malo zaribal ko sem večino sredstev premestil na Etherum. Za katerega imam sicer pozitivna pričakovanja na dolgi rok, ampak trenutno bi raje poinvestiral še v druge coine kot je Link, pa izgleda da se Ethereum ne bo pobral nazaj v + preden se bo dalo z Linkom spet zaslužit. Bi bilo bolje, da potem Eth pustim na miru in še dodam sredstev v portfolio?

Bolj pomembno vprašanje ali bo vse skupaj začelo padat če btc začne padat, bo to dobro ali slabo za altcoine? Kolikor sem bral kakšne random članke, je predvideno da če btc pade bi altcoini morali nekoliko pridobiti nazaj, ampak glede na trenuten trend izgleda da ko btc pade, potem še vse ostalo pade hkrati in na koncu sploh ni neke velike razlike v katerem coinu imaš sredstva (večinoma) (vsaj trenutno).

BenjaminTB ::

Mato989 je izjavil:

BenjaminTB je izjavil:

Zdravo. Potreboval bi nasvet, ker sem res amater za trejdanje, imam višek denarja ki bi ga rad investiral na obdobje 6-12-18 mesecov.

Recimo da imate 1500€, v kaj bi vi investirali? Kaj naj kupujem?


Če ne boš aktivno spremljal kupi BTC ali ETH za 1,5k in pozabi za najmanj 18 mesecev


Spremljal bi, saj zato vprašam. Če obstajajo kakšne tendencije rasta oz predikcije do junija/julija? Recimo, če bi na invest 1,5k do junija imel rast do 100%, bi verjetno vse izplačal :)

DegenGambler ::

amacar je izjavil:

Pa je kdo pregledal FLOW sploh? To smo kupili v community sale-u po 0.1$ na token, sedaj pa je skoraj 20$, torej imamo že x200, večina tokenov se odklene oktobra, ko bo verjetno dump festival. Sproti pa prodajam(o) staking rewarde (cca 15flowov na teden).


Tole ti je lepo uspelo. Pa če si pripravljen delit, kako investiraš v te projekte in kakšne vsote? Vem da imaš strani z vsemi prihajajočimi icoji. Narediš potem research projekta in če se ti zdi obetaven, daš notri nek delež portfolija? Ali recimo samo klikaš enega za drugim in mečeš notri nek mali delež in kakšni se izjalovijo, samo ti pa drugi dajo lep donos?
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Aston_11 ::

BenjaminTB je izjavil:

Če obstajajo kakšne tendencije rasta oz predikcije do junija/julija? Recimo, če bi na invest 1,5k do junija imel rast do 100%, bi verjetno vse izplačal :)
Seveda obstajajo. Velika verjetnost je, da bo šel ali gor ali pa dol. Dejansko pa nihče ne ve. Drži se hodl strategije.

Superboyy ::

Lep dip je naredil cardano ob 3h zjutri. Dobro da sem imel nizke buy orderje naštimane :D

Mato989 ::

BenjaminTB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

BenjaminTB je izjavil:

Zdravo. Potreboval bi nasvet, ker sem res amater za trejdanje, imam višek denarja ki bi ga rad investiral na obdobje 6-12-18 mesecov.

Recimo da imate 1500€, v kaj bi vi investirali? Kaj naj kupujem?


Če ne boš aktivno spremljal kupi BTC ali ETH za 1,5k in pozabi za najmanj 18 mesecev


Spremljal bi, saj zato vprašam. Če obstajajo kakšne tendencije rasta oz predikcije do junija/julija? Recimo, če bi na invest 1,5k do junija imel rast do 100%, bi verjetno vse izplačal :)


Kot aktivno mislim gledat vsak dan in po potrebi prodajat in kupovat, spremljat novice, torej crypto vsaj 1 ura dnevno če ne 2...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Glede na to, da sem 2k ade kupil pri 20 centih, ne vem koliko je zdaj smiselno mini dipe kupovat. Edino ce pade pod 70 fentov, potem bi razmislil :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SuperKripto ::



doge kljub dropu se vedno drzi 4h sveco nad trendlinijo. Malce sem prilagodil crto, da je bolj natancno. Je pa seveda odvisno od bitcoina kaj bo pocel.

neocodexx ::

Lahko mogoče še kdo poda takšno oceno za Stellar? Je čas, da poberemo ven?
««
277 / 1490
»»