» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
270 / 1490
»»

oracle ::

Edini namen trejdanja je prehiteti vrednost BTCja. Simple as that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

Senior Dev ::

Mato je že nesel odpoved na firmo in poplačal preostanek od 200k kredita?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

DegenGambler ::

oracle je izjavil:

DegenGambler je izjavil:



Zacel sem trejdat z 700€, bral sem veliko o iskanju hypeov, trendov, nekaj malega o indikatorjih in branju z grafov in sem kar ponosem, da sem glede na to, da sem zacetnik, v 4ih mesecih skoraj podvojil svoj vlozek (na 1300€). Tako da to mi je tudi dokaz, da se da in da ce bom vlozil cas in trud v to, da lahko tudi mene rata. Mislim, da sem se v teh 4 mesecih veliko naucil, veliko ucenja me pa se caka.


Brez zamere, ampak v zadnjih 4 mesecih se je BTC več kot početveril, ti pa si s trejdanjem dosegel skoraj podvojitev.

Nič se nisi naučil.


Sam ne vlagam v kriptovalute ampak v trading. Zakaj trejdam kriptovalute? Zato ker so v enem dnevu toliko volatilne, kot so delnice ali forex v 5 letih skupaj. In zato so potencialni zaslužki s tradanjem veliko večji. Sam neprestano držim sredstva v usdt, le za trade jih potem začasno dam v kripto in nazaj ven. To je tudi bolj varna strategija kot vlaganje v kripto, ker kripto market lahko čez noč crasha za 50%, medtem ko bo usdt vreden skoz 1$. Torej na splošno sem z uspešnim tradanjem naredil x2, s tem da se recimo učim 1 uro ali 2 na dan in jih porabim za trejdat. Ko bom naredil več denarja, potem to pomeni, da bi s tradanjem naredil iz recimo 70000€ v 130000€, kar je pa že zelo lepa urna postavka.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Senior Dev ::

Dober si ti trol. Zdaj še začni živeti in si na pravi poti da v lajfu postaneš kaj drugega kot izmeček družbe.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

DegenGambler ::

Senior Dev je izjavil:

Dober si ti trol. Zdaj še začni živeti in si na pravi poti da v lajfu postaneš kaj drugega kot izmeček družbe.


Ti pa raje ne komentiraj, ker od tebe ni bilo še enega koristnega komentarja.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

SasoS ::

V bullu je vsak trader genij. Market je šel v 3 mesecih gor za 3x.
Kdorkoli je v tem času naredil manj, NI dober trejder.

PrihajaNodi ::

SasoS je izjavil:

V bullu je vsak trader genij. Market je šel v 3 mesecih gor za 3x.
Kdorkoli je v tem času naredil manj, NI dober trejder.


Statisticno 80% trejderjev pusi za razliko od hodlerjerv
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

tonis ::

eth-usd

Tole bo treba počasi zbit. Vzorec mi deluje kot wedge, tudi značilnost ima take - volumen dela lower highs(siva črta spodaj). In to je v osnovi bear signal.
RSI na supportu(siva črta)



Se je pa že večkrat zgodilo da je wedge zbilo navzgor, po tej opciji, je moj target tam ~2100, ujema se z linijo, ki bi definirala nov (oranžen)kanal.


@glede dominance je že Aqua vse napisal, edino kar me skrbi je wma200 na ~59%


//edit - sorry - nisem prej videl da je že PowaaH objavil svoj pogled na eth - skratka, če je on bullish, potem bo zbilo gor ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tonis ()

oracle ::

DegenGambler je izjavil:

Ko bom naredil več denarja, potem to pomeni, da bi s tradanjem naredil iz recimo 70000€ v 130000€, kar je pa že zelo lepa urna postavka.

Ti res ne razumeš osnov. Trenutno se nahajamo v bull marketu. Tudi če vse zaj*, si še vedno v plusu. To ne pomeni, da dobro trguješ, ampak je preprosto posledica bull marketa. Dober trejter bo v bull marketu prehitel hodlerja (nekoga ki samo kupi in drži). Če ga nisi prehitel, si nekaj močno zaj*.

Če te je strah crasha, maš stop loss. To so osnove.

Problem je namreč, da boš dobil lažno samozavest, da nekaj znaš, potem boš pa ravno na začetku bear marketa šel all-in in vse zgubil. Ne boš ne prvi ne zadnji. Lahko vzameš to kot dobronamerno opozorilo, lahko pa se na lastni koži prepričaš, če ogenj res peče. Srečno.

SuperKripto ::



V zadnjem casu je DOT kar lepo zrasel. Ampak najdel sem enega s podobnim imenom, polkastarter, ki je se bolj mocan kot DOT. Na grafu POLS v razmerju z DOT. Je podoben kot dot prot ethereumu. Kdo ve kaj vec o tem projektu ce je dober? Po grafu sodec je eden izmed mocnejsih zadnje case, se pa lahko to vedno spremeni iz ure v uro.

Zgodovina sprememb…

oracle ::

Vidim ogromno novincev in le peščico veteranov (ala mato & nodi).

A jim noben ne razloži osnov recimo o trejdanju (glej moj prejšnji post) ali pa recimo da je TA na nelikvidnih no name shitcoinih absurd?
Ne vem sicer zakaj se sekiram za neke neznance, ampak me boli, ko kar vidim kako jih bo pekla rit čez kako leto in bodo začeli pisati, da je to vse ponzi...

Motion ::

SAND gre lepo gor :D

PowaAaaaH ::

tonis je izjavil:

eth-usd

Tole bo treba počasi zbit. Vzorec mi deluje kot wedge, tudi značilnost ima take - volumen dela lower highs(siva črta spodaj). In to je v osnovi bear signal.
RSI na supportu(siva črta)



Se je pa že večkrat zgodilo da je wedge zbilo navzgor, po tej opciji, je moj target tam ~2100, ujema se z linijo, ki bi definirala nov (oranžen)kanal.


@glede dominance je že Aqua vse napisal, edino kar me skrbi je wma200 na ~59%


//edit - sorry - nisem prej videl da je že PowaaH objavil svoj pogled na eth - skratka, če je on bullish, potem bo zbilo gor ;)



hmm, hvala za drugi zorni kot, včasih mogoče gledam tudi malo preveč subjektivno, ko sem sam v trade-u.. Bom "pazljiv" :))

SuperKripto ::

oracle je izjavil:

Vidim ogromno novincev in le peščico veteranov (ala mato & nodi).

A jim noben ne razloži osnov recimo o trejdanju (glej moj prejšnji post) ali pa recimo da je TA na nelikvidnih no name shitcoinih absurd?
Ne vem sicer zakaj se sekiram za neke neznance, ampak me boli, ko kar vidim kako jih bo pekla rit čez kako leto in bodo začeli pisati, da je to vse ponzi...

vse razen eth so shitcoini, se strinjam. Glede likvidnosti, je na priblizno 130. mestu po marketcap, tko da ni ravno nek kovanc na tisocem mestu. nekaj likvidnosti vseeno ima, ce nisi ravno milijonar, ki vlaga milijone. Drgac pa povem kot zanimivost, ne pa kot priporocilo za nakup. Jaz sem tukaj predvsem zarad grafov in skupnosti, in rad to pocnem,

Zgodovina sprememb…

paradoxxx ::

Jz mam POLS, men se zdi obetaven. To je crypto kickstarter. Kupil pri cca 1.25

DeeJay ::

$HTR #hiddengem
Don't f with me.

endelin ::

Vsi ki smo balls deep v xtz, xrp ipd smo dejansko poraženci tega bulla. Večina ostalih coinov delala desetice. Tule pa high five-amo ko gre tezus x2:)). Evo zaradi neke nvezanosti na coin smo zamudili bull. Xtz bi moral nardit vsaj 15 usd da bi rekli da smo "trofili".

Daj še pr 10% da poberem šila in kopita :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

SuperKripto ::



Ada v primerjavi z DOT se je pricakovano zaustavila na resistance, sem narisal se dodatni resistance in zdaj pada proti DOT.

Zgodovina sprememb…

Sergio4 ::

PrihajaNodi je izjavil:

SasoS je izjavil:

V bullu je vsak trader genij. Market je šel v 3 mesecih gor za 3x.
Kdorkoli je v tem času naredil manj, NI dober trejder.


Statisticno 80% trejderjev pusi za razliko od hodlerjerv


To ze, ampak trejder ala degen, ki ima 90% casa sredstva v stablecoinu, veliko manj tvega kot hodler.

SuperKripto ::



tezos v primerjavi z POLS. Je trenutno pod trendlinijo. Ce naredi breakout je pa potem to verjetno to. Zaenkrat pa se ni.

paradoxxx ::

Kak lahk v tem neracionalnem bullish marketu delate TA,res ne vem.. Na tok short term,ah.

20% TA na 80% FA za vstop ja, ne pa za token fliping to je mimo.

SuperKripto ::

v kriptu se TA dela na hiterco, pri delnicah je pa bolj po polzje vse skupaj :)
to je kot ena vrsta igrce, a ni? sej ce kdo igra kaksno akcijsko igrco, je se bolj na hitro

Zgodovina sprememb…

SuperKripto ::



tisti, ki trejdate, vedno je potrebno gledat tudi bitcoin. Trenutno je na suportu, tko da je zazeleno, da ostane nad narisanim suportom za kratkorocno.

Zgodovina sprememb…

paradoxxx ::

SuperKripto je izjavil:

v kriptu se TA dela na hiterco, pri delnicah je pa bolj po polzje vse skupaj :)
to je kot ena vrsta igrce, a ni? sej ce kdo igra kaksno akcijsko igrco, je se bolj na hitro


Si me preprical. Hvala.

Qcube ::

Tej super trejdejeri bodo enkrat naredili en slab trejd in jih bodo holderji lagano sportski brez da bi mrdnili s kurcem prehiteli po desni :D

SuperKripto ::

Qcube je izjavil:

Tej super trejdejeri bodo enkrat naredili en slab trejd in jih bodo holderji lagano sportski brez da bi mrdnili s kurcem prehiteli po desni :D

tudi najbolj uspesni trejderji nimajo vseh trejdov uspesnih. Zato se trejda po malem, manjsi procent sredstev na posamezen trejd.

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

SuperKripto ::



seznam najbolj popularnih kriptovalut trenutno?

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

PersonaRuda je izjavil:



Vecina se v tistem jarku potopi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kiFni ::

trejderji čez nekaj mesecev....
"zakaj nisem samo holdau do danes"... ;((

SuperKripto ::

tukaj je tale obskurni kovanc celo na 13. mestu po popularnosti v mesecu januarju.
https://twitter.com/CryptoDiffer/status...

oracle ::

Vsi ki trejdate (naslovljeno na novince), poglejte si svoj performens (profit USD ali EUR) proti teoretičnemu držanju BTCja v istem časovnem obdobju. Ni treba tule javno objavljat, dovolj je, da se malo zamislite.

PowaAaaaH ::

Moj razlog trade-anja je to, da ne vrjamem oz. ne zaupam v dolgoročno naložbo v kripto (še za 1x), stocksi so druga stvar.. In pa želja/cilj (dolgoročno) živeti od trade-anja v kombinaciji z investiranjem. Če si lahka z trade-anjem nabiram dodaten kapital vsako dnevno, tednsko oz mesečno in ta kapital investiram naprej v dolgoročne investicije ali nepremičnine na dolgi rok je zame zmaga. To je razlog zakaj trade-am in če tega ne bom delal vsak dan, ne moram ratat boljši in konstanten.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PowaAaaaH ()

PersonaRuda ::



Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Mi je kolega včeraj poslal, je bil že zadet k prasc:



Tole je že skor penzija po matomatiki ane.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PersonaRuda ::



Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Jaz pravim, vlagaj v tisto kar verjames. Ce ne verjameš, prehitro jemljes ven, ne kupuješ v dipu in prodajaš ko je to najmanj optimalno.

S hodl & reinvest strategijo ne mores zgresit.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PersonaRuda ::

Moon soon :D






Siso ::

se strinjam,ampak če občasno ne trgujem, pa vsaj ko dela kompresor se počutim kot stara mama ki ma taljansko penzijo na banki od 90 tega naprej

Machete ::

Siso je izjavil:

se strinjam,ampak če občasno ne trgujem, pa vsaj ko dela kompresor se počutim kot stara mama ki ma taljansko penzijo na banki od 90 tega naprej


Vsaj ličijo in obleke ti rihtajo še dolgo po tem, ko si že mrtev na stolu v svoji sobi. Italjanska penzija = skrb zate še po smrti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Nedasemiveč ::

Se dogaja manjša korekcija pred final pumpom?

tonis ::

45600 je trendlinija.

Machete ::

Nedasemiveč je izjavil:

Se dogaja manjša korekcija pred final pumpom?


A veš kaj več? Sam še finalni pump bo? Potem konec kripta? Mormo nazaj v službe? :'(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tonis ::

me pa eth wedge malo skrbi, dropnil je dol, pa tudi volumna je kar nekaj. Dejansko se bo ob enih videlo kje se bo zaključila sveča.
Ima pa na trenutnem območju kar močne supporte.

Siso ::

za kaj takega je podnebje prevlažno pr nas,machett

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

doktorproof ::

tonis je izjavil:

me pa eth wedge malo skrbi, dropnil je dol, pa tudi volumna je kar nekaj. Dejansko se bo ob enih videlo kje se bo zaključila sveča.
Ima pa na trenutnem območju kar močne supporte.


Ja, meni je pobralo stoplose. Koliko je pa za upoštevati te suporte, če si BTC zaželi "malo" spusta?

SasoS ::

doktorproof je izjavil:

Ja, meni je pobralo stoplose.


To je tudi namen :)

Machete ::

Pobralo ti je stoplose 5% od 10 letnega ATH?
Niste resni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Nedasemiveč ::

Machete je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Se dogaja manjša korekcija pred final pumpom?


A veš kaj več? Sam še finalni pump bo? Potem konec kripta? Mormo nazaj v službe? :'(


Usoda bitcoina v tem bullrunu je preseči magično mejo 50.000$

Vaš prerok HypoHypo

Zgodovina sprememb…

tonis ::

tonis je izjavil:

45600 je trendlinija.



če malo špice porežem je morda celo bil dotik trendlinije

"prilagojen graf" :D


..dejansko se bo ob 1h videlo ali smo in ali out.
««
270 / 1490
»»