» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
265 / 1490
»»

nuclear ::

Individual taxation
The income obtained by individuals in the form of Bitcoin and other virtual currencies (e.g., employment income) is subject to personal income tax. The taxable value of such income is calculated on the basis of the exchange rate between the virtual currency and euro on the date of receipt. The same strategy is used in taxing individual income resulting from mining cryptocurrencies.

However, the FURS clarifies that the profit received by individuals from trading Bitcoin (as a result of fluctuation in the cryptocurrency market) is not subject to any income taxation. This is because, according to the Slovenian Income Tax Act, capital gains are generally not taxable if they are derived from movable property or disposal of derivative financial instruments. Taking into account that cryptocurrencies are not defined as financial instruments or shares, they do not fall within the scope of capital gains taxation applicable to natural persons.


Torej ima kdo izkusnje na svoji kozi s tem? Koliko je davek za individualne osebe v 2021?
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

Mato989 ::

nuclear je izjavil:

Individual taxation
The income obtained by individuals in the form of Bitcoin and other virtual currencies (e.g., employment income) is subject to personal income tax. The taxable value of such income is calculated on the basis of the exchange rate between the virtual currency and euro on the date of receipt. The same strategy is used in taxing individual income resulting from mining cryptocurrencies.

However, the FURS clarifies that the profit received by individuals from trading Bitcoin (as a result of fluctuation in the cryptocurrency market) is not subject to any income taxation. This is because, according to the Slovenian Income Tax Act, capital gains are generally not taxable if they are derived from movable property or disposal of derivative financial instruments. Taking into account that cryptocurrencies are not defined as financial instruments or shares, they do not fall within the scope of capital gains taxation applicable to natural persons.


Torej ima kdo izkusnje na svoji kozi s tem? Koliko je davek za individualne osebe v 2021?


Po dohodninski lestvici =)

Kaj nodi zdaj nisi prodal ko si pravil da boš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Just mee ::

Pozdravljeni
Sem dokaj nov v tem okolju pa imam eno vprašanje. Pred leti sem malo prebral "program Trona in kupil 15000 coinov holdam ze 4leta sedaj se nekaj premika, me pa ma da bi vse zamenjal v ADA. Kaj menite o TRX in ADA? Kaksen nasvet.
Hvala

IL_DIAVOLO ::

Zakaj se nisi?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

Just mee je izjavil:

Pozdravljeni
Sem dokaj nov v tem okolju pa imam eno vprašanje. Pred leti sem malo prebral "program Trona in kupil 15000 coinov holdam ze 4leta sedaj se nekaj premika, me pa ma da bi vse zamenjal v ADA. Kaj menite o TRX in ADA? Kaksen nasvet.
Hvala


Za teh 675€ se ne sekiraj in naredi karkoli želiš... eno je napumpano orenk že in si pozen drugo je pa pač TRON...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Torej ostane Tezos
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Aston_11 ::

Nodi, si vrgel karte ali bo buyback z vazelinom?

tonis ::

Xtz spet tišči ob vrh kanala, zdaj je kanal par centov visje ker je nova 4h sveca.
Opciji sta dve ali preboj ali pa se bo vsul btc :)

Aston_11 ::

Opažam, da se xzt giblje v soslednju s xrp-jem-.

Mato989 ::

tonis je izjavil:

Xtz spet tišči ob vrh kanala, zdaj je kanal par centov visje ker je nova 4h sveca.
Opciji sta dve ali preboj ali pa se bo vsul btc :)


Če gre še 50% gor od te cene prodam VSE in zapustim Tezos sem se odločil oz ajde že pri cca 45% rasti bom to nardil verjetno :D

Aston_11 je izjavil:

Opažam, da se xzt giblje v soslednju s xrp-jem-.


A pol je padel 70% decembra kot xrp? :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Aston_11 ::

Mato989 je izjavil:

tonis je izjavil:

Xtz spet tišči ob vrh kanala, zdaj je kanal par centov visje ker je nova 4h sveca.
Opciji sta dve ali preboj ali pa se bo vsul btc :)


Če gre še 50% gor od te cene prodam VSE in zapustim Tezos sem se odločil oz ajde že pri cca 45% rasti bom to nardil verjetno :D

Aston_11 je izjavil:

Opažam, da se xzt giblje v soslednju s xrp-jem-.


A pol je padel 70% decembra kot xrp? :P

Opažam, da se od 2.2.2021 giblje v sosledju s xrp ;)

PowaAaaaH ::

Fasten your seat belt and prepare for takeoff

Aston_11 ::

Testno sem si nakazal 7 XTZ, da vidim, če wallet funkcionira in koliko časa traja prenos. Ni najbolj hiter, pa tudi počasen ni. Do cca pol ure, bi rekel od oka. Nič noče prav pošteno prebiti (btc, xrp, xtz). Ponavadi zgrmi nato dol (xrp).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mile ::

PowaAaaaH je izjavil:

Fasten your seat belt and prepare for takeoff


A padalo imaš?

SasoS ::

nuclear je izjavil:

Torej ima kdo izkusnje na svoji kozi s tem? Koliko je davek za individualne osebe v 2021?


Če služiš BTC (da ti ga nekdo da v zameno da delo, storitev, uslugo...), potem je davek isti kot če služiš €€ (ali $$ ali karkoli drugega) v € protivrednosti po dohodninski lestvici.

Če kupiješ/prodajaš BTC, potem davka NI, RAZEN:
- če imaš veliko transakcij (baje je ocena 100 trgovalnih dni) - potem opravljaš dejavnost in moraš imeti to ustrezno registrirano, plačaš davek od dobička
- če uporabljaš izvedene instrumente (margin) <- to nisem 100%, ampak tako bi razumel iz nekaterih primerov na FURS strani

Se pravi če kupiš/prodaš nekajkrat na leto, davka ni.
Če shortaš ali pa longaš na margin, plačaš 40% davka.

PowaAaaaH ::

mile je izjavil:

PowaAaaaH je izjavil:

Fasten your seat belt and prepare for takeoff


A padalo imaš?


V vesolju ga ne rabš 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PowaAaaaH ()

mile ::

PowaAaaaH je izjavil:

mile je izjavil:

PowaAaaaH je izjavil:

Fasten your seat belt and prepare for takeoff


A padalo imaš?


V vesolju ga ne rabš 8-)


fair enough :D

Jaki-1 ::

PowaAaaaH je izjavil:

Fasten your seat belt and prepare for takeoff

Cross my fingers.:)

energetik ::

mile je izjavil:

PowaAaaaH je izjavil:

Fasten your seat belt and prepare for takeoff


A padalo imaš?
Iz orbite ne padeš kar tako zlahka.

EDIT: razen če ne bomo padala rabili že takoj pri vzletu, ko bo razneslo nosilno raketo. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Senior Dev ::

Je danes kaka pump and dump akcija za hiter x2? Imam nekaj fiata na zalogi.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

A_A ::

SasoS je izjavil:

nuclear je izjavil:

Torej ima kdo izkusnje na svoji kozi s tem? Koliko je davek za individualne osebe v 2021?


Če služiš BTC (da ti ga nekdo da v zameno da delo, storitev, uslugo...), potem je davek isti kot če služiš €€ (ali $$ ali karkoli drugega) v € protivrednosti po dohodninski lestvici.

Če kupiješ/prodajaš BTC, potem davka NI, RAZEN:
- če imaš veliko transakcij (baje je ocena 100 trgovalnih dni) - potem opravljaš dejavnost in moraš imeti to ustrezno registrirano, plačaš davek od dobička
- če uporabljaš izvedene instrumente (margin) <- to nisem 100%, ampak tako bi razumel iz nekaterih primerov na FURS strani

Se pravi če kupiš/prodaš nekajkrat na leto, davka ni.
Če shortaš ali pa longaš na margin, plačaš 40% davka.

100 trgovalnih dni. Kako se stejejo ti dnevi? :)

Senior Dev je izjavil:

Je danes kaka pump and dump akcija za hiter x2? Imam nekaj fiata na zalogi.

petkova pumpa je danes na radiu zate

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A_A ()

kiFni ::

SuperKripto je izjavil:





Srecno kitajsko novo leto (lunarno leto) 12. februar 2021. Po kitajskem je to leto bika oziroma leto vola (sem bral, da gre za isto vrsto, le da se iem razlikuje po funkciji samca krave).

Vol je skopljen ali kastriran bik brez jajc. Bika kastrirajo, ki ni namenjen za razplod ampak za vlečenje vozov in podobno, meso...
A nisi hodil v šolo?

SasoS ::

A_A je izjavil:

100 trgovalnih dni. Kako se stejejo ti dnevi? :)



To ti bo FURS povedal ko ti bojo pisali odločbo >:D

Jacksmav ::

haha...pol Slovenije prodaja xtz....sam ga bom hodlal do 10€

Senior Dev ::

Ne splača se zdaj prodajat ko bo šel še x5 sigurno.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

energetik ::

kiFni je izjavil:


Vol je skopljen ali kastriran bik brez jajc. Bika kastrirajo, ki ni namenjen za razplod ampak za vlečenje vozov in podobno, meso...
A nisi hodil v šolo?
Bik brez jajc tud vleče borze gor? :D

A_A ::

btc dominanca nekaj pada, bo eth malo poletel? :)

PowaAaaaH ::

Če pri tem set-upu in marketu pri BTC-ju danes oz. za vikend ne letimo na 50k+ pol nevem. Bom opustil tehnično analizo in se upokojil z tistimi parimi centi zaslužka.

Zezz ::

Čw gre čez 1800 in tm ostane mogoče pa res

Jacksmav ::

evo po fibonacci XTZ
1. $6.34 (1.618 fib lvl)
2. $9.31 (2.618 fib lvl)
3. $12.27 (3.618 fib lvl)

Zezz ::

PowaAaaaH je izjavil:

Če pri tem set-upu in marketu pri BTC-ju danes oz. za vikend ne letimo na 50k+ pol nevem. Bom opustil tehnično analizo in se upokojil z tistimi parimi centi zaslužka.

Bolj kot zarad analize bo letu zarad fomota, reklame, vikenda, stimulusov ipd.

energetik ::

PowaAaaaH je izjavil:

Če pri tem set-upu in marketu pri BTC-ju danes oz. za vikend ne letimo na 50k+ pol nevem. Bom opustil tehnično analizo in se upokojil z tistimi parimi centi zaslužka.
Upam, da se ne motiš. Meni zaenkrat zglede nekaj švohoten, kar ne more narediti tistega skoka navzgor. Da ne bo šel vmes še kaj testirat suporta na nekje 45,5k.

Mato989 ::

energetik je izjavil:

PowaAaaaH je izjavil:

Če pri tem set-upu in marketu pri BTC-ju danes oz. za vikend ne letimo na 50k+ pol nevem. Bom opustil tehnično analizo in se upokojil z tistimi parimi centi zaslužka.
Upam, da se ne motiš. Meni zaenkrat zglede nekaj švohoten, kar ne more narediti tistega skoka navzgor. Da ne bo šel vmes še kaj testirat suporta na nekje 45,5k.


Lahko gre, ampak naj počaka 14 dni da alti opravijo svoje večkratnike :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PowaAaaaH ::

Vsak ma svoje prepričanje, jaz sm mnenja da je na BTC veliko "tehničarjev", ki lahko razberejo te patterne in imajo podobne buy pointe. Temu volume-u pol sledi hype in vse ostalo.. Lahko je pa tudi obratno. Musk tweet, hype, tehničarji (z buy stopi) in dodajanje še več hype-a.. Ni nikol sam tehnična analiza.

Npr. kar js vidm zdle, high selling pressure nad 48k na bitcoinu. Ampak lepš ne bi mogel konsolidirat pod resistancem - bullish znak. Lep low volume kot se spodobi za konsolidacijo brez večjih fightov med sellerji in buyerji.. Se neki prpravla sigurno. Zatišje pred nevihto.

Zdj mi bo pa padu pod 47k in mi razbil moje mokre sanje.. :(:D

Zezz ::

Zaenkrat mu ni ratal cez 1800 btcju pa tud bol slabo kaže verjetno bomo vidli večji premik za vikend, avtomehaniki že kupujejo :)

PrihajaNodi ::

Kje ste bili vsi ko je bila kripto zima. Samo jaz, mato in vazelin smo bili tu. Sedaj pa ze tezko sledim
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zezz ::

Powaaaah@ a spremljaš pri kriptu kej order book?

IL_DIAVOLO ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kje ste bili vsi ko je bila kripto zima. Samo jaz, mato in vazelin smo bili tu. Sedaj pa ze tezko sledim


Tezo revezi
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zezz ::

Wow tole je pa šlo dol sej ne vem al bi kupu al ne

Nedasemiveč ::

Zezz je izjavil:

Wow tole je pa šlo dol sej ne vem al bi kupu al ne


?

PrihajaNodi ::

Pada ja...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zezz ::

Nedasemiveč je izjavil:

Zezz je izjavil:

Wow tole je pa šlo dol sej ne vem al bi kupu al ne


?

Kakšen procent btc al pa eth

kow ::

Just mee je izjavil:

Pozdravljeni
Sem dokaj nov v tem okolju pa imam eno vprašanje. Pred leti sem malo prebral "program Trona in kupil 15000 coinov holdam ze 4leta sedaj se nekaj premika, me pa ma da bi vse zamenjal v ADA. Kaj menite o TRX in ADA? Kaksen nasvet.
Hvala


https://twitter.com/lindsaylohan/status...

"Cocaine isn't going to buy itself!"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Nedasemiveč ::

kow je izjavil:

Just mee je izjavil:

Pozdravljeni
Sem dokaj nov v tem okolju pa imam eno vprašanje. Pred leti sem malo prebral "program Trona in kupil 15000 coinov holdam ze 4leta sedaj se nekaj premika, me pa ma da bi vse zamenjal v ADA. Kaj menite o TRX in ADA? Kaksen nasvet.
Hvala


https://twitter.com/lindsaylohan/status...

"Cocaine isn't going to buy itself!"


Hahah svašta... Ko neka Lindsay Lohan oglašuje shitcoine mi je kar všeč, da sem večino portfolja že prodal.

endelin ::

Hujša korekcija? Upam da samo zacasno padanje

PowaAaaaH ::

Zezz je izjavil:

Powaaaah@ a spremljaš pri kriptu kej order book?



Spremljam, če scalpam, drugače ne, ker bolj kot ne trade-am na 4h grafu in tam skoraj nima smisla..


Haha, ravno ko sem napisal je padel pod 47k, še vedno ni panike :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PowaAaaaH ()

DegenGambler ::

Imo je tole konec. Prodal zadnje svežnje. Se slišimo leta 2023, ko se bo bear ponovno začel sprevraćati v bull market.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Šele začel se je pravi bull. To bo trajalo več let. Pričakujem da si narudarim penzijo ali vsaj blizu temu po matomatiki.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

DegenGambler ::

Kaj si pa ti zmišljuješ? Iz ure v ure in iz teme v temo, nekje si prodal, nekje si dupliral, nekje si v penziji, drugje čakaš na penzijo??
Daj se zresn no ...
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

PrihajaNodi ::

A je tezos se v kanalu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
265 / 1490
»»