» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
94 / 1490
»»

endelin ::

Ej kakob: kako je pa kaj jype? Je že odsvojen od slotech lal?

Facebook dev ::

PersonaRuda je izjavil:

Iščem pa iščem, pa ne najdem. Video iz leta 2019. Pozabil mesec. BTC je takrat bil okoli 7k-10k. En je razložil ta fibonacci od začetka do takrat in dodal računalniški izračun za BTC, ko bo naslednjič poknil balon. Napisal je v začetku leta 2022 in BTC 363k. To sem si zapomnil. Če pa najdem video, ga bom prilepil sem.


Če bo bubble enake velikosti kot 2017, gre BTC tam do 80k, glede na trenutno situacijo. Seveda pa v primeru počasne rasti sedaj, je lahko potencialen bubble kasneje veliko večji.

Če bi sedaj v teh tednih imeli bubble leta 2017, bi imel Bitcoin maksimum pri 80k. Ampak to se ne dogaja, smo še zelo na začetku, najbrž tam sredina 2017.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Mato989 ::

Facebook dev je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Iščem pa iščem, pa ne najdem. Video iz leta 2019. Pozabil mesec. BTC je takrat bil okoli 7k-10k. En je razložil ta fibonacci od začetka do takrat in dodal računalniški izračun za BTC, ko bo naslednjič poknil balon. Napisal je v začetku leta 2022 in BTC 363k. To sem si zapomnil. Če pa najdem video, ga bom prilepil sem.


Če bo bubble enake velikosti kot 2017, gre BTC tam do 80k, glede na trenutno situacijo. Seveda pa v primeru počasne rasti sedaj, je lahko potencialen bubble kasneje veliko večji.

Če bi sedaj v teh tednih imeli bubble leta 2017, bi imel Bitcoin maksimum pri 80k. Ampak to se ne dogaja, smo še zelo na začetku, najbrž tam sredina 2017.


In kako si to izračunal? Kolikor se spomnim je Bitcoin zrastel v prejšnjem ciklu za 17x oz. 1.700%... in če pogledava gref na CMC je bil pred 1 letom BTC 6.000EUR x17 je cca. 102.000EUR... no razen če šteješ absoluten low od zadnjega ATH.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PersonaRuda ::

Facebook dev je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Iščem pa iščem, pa ne najdem. Video iz leta 2019. Pozabil mesec. BTC je takrat bil okoli 7k-10k. En je razložil ta fibonacci od začetka do takrat in dodal računalniški izračun za BTC, ko bo naslednjič poknil balon. Napisal je v začetku leta 2022 in BTC 363k. To sem si zapomnil. Če pa najdem video, ga bom prilepil sem.


Če bo bubble enake velikosti kot 2017, gre BTC tam do 80k, glede na trenutno situacijo. Seveda pa v primeru počasne rasti sedaj, je lahko potencialen bubble kasneje veliko večji.

Če bi sedaj v teh tednih imeli bubble leta 2017, bi imel Bitcoin maksimum pri 80k. Ampak to se ne dogaja, smo še zelo na začetku, najbrž tam sredina 2017.

Po mojih kalkulacijah smo sedaj v decembru 2016 ali januarju 2017. In, če pogledamo, da je takrat bil BTC cca. 1200, decembra 2017 pa 20.000 je razlike cca. x16. Če danes pretopimo 27k z x16 = 432k. Tako da je dokaj realna tista napoved, da bo pok balona nekje pri 360k v začetku leta 2022. Nikoli seveda ni vse isto, niti mnogokratniki niso isti, ampak so vedno vsepovsod neka odstopanja.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

PersonaRuda je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Iščem pa iščem, pa ne najdem. Video iz leta 2019. Pozabil mesec. BTC je takrat bil okoli 7k-10k. En je razložil ta fibonacci od začetka do takrat in dodal računalniški izračun za BTC, ko bo naslednjič poknil balon. Napisal je v začetku leta 2022 in BTC 363k. To sem si zapomnil. Če pa najdem video, ga bom prilepil sem.


Če bo bubble enake velikosti kot 2017, gre BTC tam do 80k, glede na trenutno situacijo. Seveda pa v primeru počasne rasti sedaj, je lahko potencialen bubble kasneje veliko večji.

Če bi sedaj v teh tednih imeli bubble leta 2017, bi imel Bitcoin maksimum pri 80k. Ampak to se ne dogaja, smo še zelo na začetku, najbrž tam sredina 2017.

Po mojih klakulacijah smo sedaj v devcembru 2016 ali januarju 2017. In, če pogledamo, da je takrat bil BTC cca. 1200, decembra 2017 pa 20.000 je razlike cca. x16. Če danes pretopimo 27k z x16 = 432k. Tako da je dokaj realna tista napoved, da bo pok balona nekje pri 360k v začetku leta 2022. Nikoli seveda ni vse isto, niti mnogokratniki niso isti, ampak so vedno vsepovsod neka odstopanja.


Po moje je to dokaj slabo primerjanje, ker jemlješ na nekem timeline cherry pick kot meniš nek mesec in od takrat računaš...

Dajmo se raje držat malo več dejstev pri tem

1. jan 2017 je bil cca 800EUR, konec leta pa cca 15.300EUR... kar je slabih 19x YTD...

Res je da je od ATHja pred 19.900$ prej blo kolko? Ene 1.600$ al nekaj takega? To je pol kaj? x13 med ATHji? Ne da se mi iskat.

Torej če to pretvorimo potem lahko rečemo 20k x 13 = next ATH
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Facebook dev ::

Da ne bomo samo množili nekaj. Tole je video za referenco:

If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

sivistol ::

PersonaRuda je izjavil:

Če bi namesto v skycoin, vse vrgel v BTC, bi danes imel nekje x8. Sedaj sem pa na /3, počasi bo /2. :D

Mislim, da sem se zajebal. Ampak zdaj je kar je in bom holdal do konca, pa kolko poberem, poberem. Če bo takrat minus, pustim vse skupaj in pozabim. Shit happens :)


lih najslabše boš nardil ker si emicijsko navezan na shitcoin, sicer zder res bv prodajat na ath sam tako bos se vedno zajebal če boš šel v minus pa ne boš prodal

Valvoline ::

To je igra stevilk in lovljenje ribic, noben tega ne kupuje, sploh pr teh cenah. Skupni volume BTC+ETH+LTC= tetherov volume, tetherasi washpumpajo z fejkanimi iz levega v desni zep in nazaj. Stanje kaze da tetherasi skupaj s kriptokazinoji ze drzijo vecino btcjev in poskusajo ovce prepricat da bo to raslo v nedogled. Sem pa 100% preprican da je za ostale kakecojne ze konec, ne splaca se vec tega pumpat ker so ovcam dobr napolnil zaklje, realni denar je sel/bo spuhtel v kakeckojne, ne v btc. Najprej se po podrlo vse pod st10 na mc, potem so na vrsti vodilni.

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

zanimive špekulacije, samo po mojem ne moremo več doseči takih x17 ali x19 kot takrat.
Od tedaj se je marsikaj spremenilo.
Predvsem letos zaradi krize je denarja manj, ljudje šparajo, nekateri so brez služb...
Nekako pričakujem kmalu popravek na 15-18K, nato pa spet rast do septembra do 45.000$.
Dolgoročno pa do 2025 naskok na 1 MILIJON $$$

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

sivistol je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Če bi namesto v skycoin, vse vrgel v BTC, bi danes imel nekje x8. Sedaj sem pa na /3, počasi bo /2. :D

Mislim, da sem se zajebal. Ampak zdaj je kar je in bom holdal do konca, pa kolko poberem, poberem. Če bo takrat minus, pustim vse skupaj in pozabim. Shit happens :)


lih najslabše boš nardil ker si emicijsko navezan na shitcoin, sicer zder res bv prodajat na ath sam tako bos se vedno zajebal če boš šel v minus pa ne boš prodal

Zdaj je kar je. Pri /3 se ne prodaja.

Machete ::

S temi ČE ji pri kriptu je vedno zabavna debata.
Kar vse sem že držal in kdaj vse sem bil pozvan za nakup (dejansko in early days).. bi tole lahko pisal s svoje jahte. ČE ..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Heisenberg je izjavil:

zanimive špekulacije, samo po mojem ne moremo več doseči takih x17 ali x19 kot takrat.
Od tedaj se je marsikaj spremenilo.
Predvsem letos zaradi krize je denarja manj, ljudje šparajo, nekateri so brez služb...
Nekako pričakujem kmalu popravek na 15-18K, nato pa spet rast do septembra do 45.000$.
Dolgoročno pa do 2025 naskok na 1 MILIJON $$$


To vedno rečemo ja... tudi sam sem dostikrat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

janezvalva ::

jaz trpim za hudim FOMO. je kje kaka klinika?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

mit3k ::

Jacksmav ::

se pridružim :)

XRPNERD ::

PersonaRuda je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Iščem pa iščem, pa ne najdem. Video iz leta 2019. Pozabil mesec. BTC je takrat bil okoli 7k-10k. En je razložil ta fibonacci od začetka do takrat in dodal računalniški izračun za BTC, ko bo naslednjič poknil balon. Napisal je v začetku leta 2022 in BTC 363k. To sem si zapomnil. Če pa najdem video, ga bom prilepil sem.


Če bo bubble enake velikosti kot 2017, gre BTC tam do 80k, glede na trenutno situacijo. Seveda pa v primeru počasne rasti sedaj, je lahko potencialen bubble kasneje veliko večji.

Če bi sedaj v teh tednih imeli bubble leta 2017, bi imel Bitcoin maksimum pri 80k. Ampak to se ne dogaja, smo še zelo na začetku, najbrž tam sredina 2017.

Po mojih kalkulacijah smo sedaj v decembru 2016 ali januarju 2017. In, če pogledamo, da je takrat bil BTC cca. 1200, decembra 2017 pa 20.000 je razlike cca. x16. Če danes pretopimo 27k z x16 = 432k. Tako da je dokaj realna tista napoved, da bo pok balona nekje pri 360k v začetku leta 2022. Nikoli seveda ni vse isto, niti mnogokratniki niso isti, ampak so vedno vsepovsod neka odstopanja.


Dvomim, da bo šlo to do 360k v tako kratkem času.
Meni se zdi, da takega sorazmerja nekdo (usa) ne bo pustil in bo pač rekel "v usa razmišljamo o uvedbi digitalnega dolarja in obdavčitvi vseh prihodkov iz naslova kriptovalut v višini 80%"... Al neki podobnega. In pol bo razfukalo balon. Zdej, ko je bullish se vsi tolčemo po glavi, zakaj nismo marca kupli 5x btc in bi držali do leta 2022, ko bi bilo to vredno 1.5 kk. V resnici pa lahko s par novicami (kot npr. corona) kar na hitro zreguliraš trg.

Mato989 ::

ja 360k je res kr brutalna cifra, ampak ne vidim pa razloga zakaj ne bi šlo v roku 12 - 18 mesecev do 50-100k =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Ce bi marca pohapsal tetherase bi danes BTC bil ~0. Zakonodaja je pocasna in ne opravlja svojega dela.

PersonaRuda ::

Valvoline je izjavil:

Ce bi marca pohapsal tetherase bi danes BTC bil ~0. Zakonodaja je pocasna in ne opravlja svojega dela.

Jaz imam občutek, da se boš ti enega lepega dne obesil. Če ne prej pa leta 2026, ko bo BTC prebil 2 milijona.

Mato989 ::

Valvoline je izjavil:

Ce bi marca pohapsal tetherase bi danes BTC bil ~0. Zakonodaja je pocasna in ne opravlja svojega dela.


Če v začetku 2018 še ne bi bilo korekcije ampak bi šlo gor še v enakem tempu tam cca 13 dni bi jaz bil v penziji...

ČE!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

PersonaRuda je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ce bi marca pohapsal tetherase bi danes BTC bil ~0. Zakonodaja je pocasna in ne opravlja svojega dela.

Jaz imam občutek, da se boš ti enega lepega dne obesil. Če ne prej pa leta 2026, ko bo BTC prebil 2 milijona.

Muhaha, lahko da bo 100 milijonov. Noben ga ne kupuje danes, se manj pa ju3. Kolk jih mas ti? Kaj se cakas. Enako ostali, veselo v nakup, boste vsi milijonarji. LOL
:))

Mato989 je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ce bi marca pohapsal tetherase bi danes BTC bil ~0. Zakonodaja je pocasna in ne opravlja svojega dela.


Če v začetku 2018 še ne bi bilo korekcije ampak bi šlo gor še v enakem tempu tam cca 13 dni bi jaz bil v penziji...

ČE!

Nikoli ni prepozno, saj bo BTC 1 milion+, vlozis stanovanje noter 30 stanovanj ven.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Valvoline je izjavil:


Nikoli ni prepozno, saj bo BTC 1 milion+, vlozis stanovanje noter 30 stanovanj ven.


LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PrihajaNodi ::

Jaz ze vidim ko bo portfolio x40 od vazelina kako bo odpiral teme: zivljenje v posavju, iscem stanovanje v posavju...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

enemon ::

Whale-i bodo odločili, do kje gre BTC. S tetrom. Boli njih za fibonačije itd. Ko bodo oni rekli konec, bo padalo. Par whale-ov ima v lasti skoraj ves BTC in lahko manipulirajo ceno, nobenih institucionalnih vlagateljev ni tukaj.

Če pa ste vsi tako ziher, pa vrzite noter par deset jurjev. Kdo bo prvi? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Facebook dev ::

Dobro vam gre fantje. Še malo pa bo tale tema na nivoju teme o coroni. Polno blodenj in teorij zarote. Nadaljujte prosim.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

enemon ::

Bloomberg je znan po teorijah zarote.

A lot of theories have emerged on why Bitcoin has skyrocketed almost 60% in the past month, with most heralding widespread adoption by institutions and individuals.The fact remains that there's nothing widespread about Bitcoin ownership.

A few large holders commonly referred to as whales continue to own most Bitcoin. About 2% of the anonymous ownership accounts that can be tracked on the cryptocurrency's blockchain control 95% of the digital asset, according to researcher Flipside Crypto

https://www.bloomberg.com/news/articles...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

kakob ::

Weak konspirasee teoristi ste. Vse kar rabiš je pogledat na antifa kolendar. Ko se pobirajo bučke prodaš. 100% garantiran profit.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

esel ::

enemon je izjavil:

Bloomberg je znan po teorijah zarote.

A lot of theories have emerged on why Bitcoin has skyrocketed almost 60% in the past month, with most heralding widespread adoption by institutions and individuals.The fact remains that there's nothing widespread about Bitcoin ownership.

A few large holders commonly referred to as whales continue to own most Bitcoin. About 2% of the anonymous ownership accounts that can be tracked on the cryptocurrency's blockchain control 95% of the digital asset, according to researcher Flipside Crypto

https://www.bloomberg.com/news/articles...

Bi znalo kar držati

https://bitcoinist.com/how-many-people-...

Facebook dev ::

Je ker od vas tu že slišal za Grayscale?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Mato989 ::

Ma ja ce kdo misli da se whali tole igrajo je malo delusional ce bi bilo tako enostavno bi bil btc zdaj milijon kak whale bi pa kupil kako drzavo za hec...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Kakob je whale in daje tu signale
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

enemon ::

Mato989 je izjavil:

Ma ja ce kdo misli da se whali tole igrajo je malo delusional ce bi bilo tako enostavno bi bil btc zdaj milijon kak whale bi pa kupil kako drzavo za hec...


Z BTC-ji bolj težko kupijo državo. Če bi bil BTC milijon pa bi bolj težko USD-je ven dobili.

Kdo ima po tvojem največji vpliv na ceno? Whale-i, ki držijo 95% BTC-ja ali preostalih 5% hodlerjev? Isto je kot v realnem svetu - kdo odloča, 1% elite, ki ima v rokah večino bogastva ali 99% raje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Facebook dev ::

Enemon, poguglaj kaj je to Grayscale, koliko je kupoval BTCjev v zadnjih letih/mesecih/tednih in nato še enkrat premisli, kako to vpliva na Bloombergovo statistiko, da je delež denarnic, ki hodla 95% btcjev padel iz 2.1% na 2.05%.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

enemon ::

Misliš tole?

About 18.6 million Bitcoin have been mined so far, and GBTC holds roughly 3.1% of the asset.

Valvoline ::

Huda :)):
https://martincwwalker.medium.com/impos...
;;;;;The key thing is to run away with the cash before you run out of investors.;;;;;

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Mato že v penziji? BTC nad 1 milijon? Neblio nad 100$? :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Facebook dev ::

enemon je izjavil:

Misliš tole?

About 18.6 million Bitcoin have been mined so far, and GBTC holds roughly 3.1% of the asset.


Tako je. In GBTC ni whale. Ni 1 oseba. To je ogromna skupina vlagateljev. Vsak dan večja. Tedensko pokupijo po 5k-15k btcjev. Več kot je namajnanih v tem času. Torej je logično, da bo ta številka, ki jo bloomberg navaja padla. Bloomberg njih šteje kot enega whaleja, medtem ko to ni. Bloomberg pri svojem researchu ne more ločevati med njimi.

Po drugi strani pa lahko najdeš kar nekaj razlogov, zakaj bi si bloomberg želel pisat negativno o kriptu.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

endelin ::

Źe dolg nisem prebral besedo penzija v tej temi.

kakob ::

Penzija je overrated.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

endelin ::

kakob je izjavil:

Penzija je overrated.

Nis povedal če ma jype še odtegnitvene simptome od slotech

Rec da ga vazelin pozdravlja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Valvoline ::

Now these Bitcoins are currently selling for almost $26,000 dollars as a result of a scheme far cleverer than anything I came up with. Firstly there is no obvious person to investigate and lock up, it was all created by a mystery man called Satoshi Nakamoto. Unlike my scheme there is no need to pay any return to investors, they simply buy Bitcoin because they believe the price will just keep going up and up and up. There is of course of story to make people buy. The first story was the Bitcoin was going to revolutionise payments. Sadly Bitcoin is terrible for payments, the technology is slow and awful and it relies on a made-up form of money nobody really wants to use for ordinary commerce. But someone, maybe the son or daughter of Satoshi came up with a brilliant new story. Bitcoin's utility came from being a "store of value", a form of digital gold. Bitcoin had value because people said it had value, amazingly hundreds of thousands of people including some big businessmen believed this.
Image for post
Image for post

No need to pay a return and a great story that could not be disproved made a great combination but there was a still a flaw in the scheme. If people wanted to take profits from their Bitcoin investment it meant they had to sell some Bitcoin. Selling Bitcoin caused the price to fall, which is not great if it is supposed to be a store of value. If there is a financial crisis and a lot of people need to sell Bitcoin in return for real money the price collapses as it did in March 2020. The first attempt to stop foolish people (who were not in on the scam) from selling was something called "HODL", a strange internet spelling of the word "Hold". The idea was that if you invest in Bitcoin or any other cryptocurrency you should never ever sell it because the prices would climb forever.

That worked to varying degrees of success for a few years but it was ultimately replaced by something called "Tether", a large unsupervised bank that issued its own money. Tether's dollars were supposed to be worth one US dollar and backed by a dollar in a bank account. Or at least it was until Tether admitted they were only backed by about 74 cents of assets per Tether. It gets better though because even though Tether resembles a bank because it takes deposits it is not regulated like a bank and has never been audited. So every time the Bitcoin price is falling more Tether are created to buy Bitcoin and the price goes up. If people want to cash out they seem happy to take Tethers instead of real money. Everyone is happy. A small number of "whales" and exchanges make billions of real dollars while investors believe they are rich in Bitcoin and Tethers, unless of course they stop believing in the Bitcoin story or the Tether story.

This time most of the press just report changes in the value of Bitcoin as though it was something real and most regulators simply sit on their hands rather than interfere in the free market. Overall it is a truly great time to be alive for financial innovators or as we called them in the twenties, fraudsters. Sadly I died in 1949, blind, poor and close to friendless after spending much of my life in prison. Good luck guys!
:)):)):))

perci ::

pejt na irc pa ga pozdrav sam...pa pazi, da ne bo odvisnost se hujsa

PrihajaNodi ::

Je še na ircu? Povej mu da me je nategnil...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

kakob je izjavil:

Penzija je overrated.


Ok, pa jo imenujmo "fuck you money".

PersonaRuda ::

:)):)):))

tu sem se pa zdaj pohcal od smeha.

PrihajaNodi je izjavil:

Je še na ircu? Povej mu da me je nategnil...

Zgodovina sprememb…

endelin ::

Spet se je usul market;((
Disaster

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

perci ::

Zakaj disaster?

enemon ::

Fantje, preveč FUD-amo. :D zdej pa vse dol leti.

endelin ::

Frizerke ne zagrabijo in ne zagrabijo.
Ni retailerjev da bi kupovali shitcoine

PersonaRuda ::

Po takšni rasti je vedno sledila močna korekcija BTC v rangu od -15% do -35%, Alt-i pa so šli v povprečju od -35% do -55%. Kdaj bo ta korekcija? Enkrat do prve polovice januarja 2021.
««
94 / 1490
»»