» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
63 / 1490
»»

endelin ::

Facebook dev je izjavil:

Keeper je nov projekt Andreja Cronjeta, glavnega developerja za YFI tokenom. Vse kar on naredi, je zelo popularno in se da lepo zasluzit, ce si ob pravem casu notri.

a to kar več projektov fura? Ko izcuza keš gre nov projekt?8-)

Facebook dev ::

Ja jih ima ze kar nekaj za sabo. :D Tako da najbrz je tudi lepo zasluzil ze. Ce ne direktno pa tako da je na skrivaj iz nekih walletov kupil svoje coine in jih prodal.

Ampak ni pa da bi nehal razvijat ostale. Dela na vec stvareh hkrati. Pa dobi novo idejo za nekaj, naredi token, napise clanek na mediunu in gremo.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

endelin ::

a še velja konsenz da ma Cardano daleč najboljši whitepaper?

pa daj tezus malo pojačaj. že cel teden je rang od 2.39 na 2.41;((
še tether ma več nihanja ffs

in XTZ je padel za eno mesto. Prehitel ga je NEM;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

kow ::

endelin je izjavil:

a še velja konsenz da ma Cardano daleč najboljši whitepaper?



Sem odprl whitepaper. Keri kekec je ta Charles, lol. Whitepaper tak kot, da bi ga pisal povprecen programer, haha.
In to ima 5milijard market capa :D :D :D

kow ::

Sem pogledal Tocko preloma. Merlak spet dolgocasen za popizdit in ni upal povedati nekega nemainstream mnenja. Nabijal, da bitkojn ne bo sel x100 gor. Ja, no shit. Algebro se me ucili v prvem razredu, DamIan. Pa zlagali so se, da je ustanovil prvo kriptomenjalnico.

Skratka, TV je se vedno zguba casa, ker redko zves kaj pametnega - premalo je resnih novinarjev. Edina novica, ki me je razveselila - nasli so tisto afganistansko druzino.

Medtem, ko Merlak na TV-ju razlaga, da se cena kripta giblje glede na povprasevanje in ponudbo (ter zamolci, da enako velja za banane), je Aave deployal/vkljucil v2:

https://medium.com/aave/the-aave-protoc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kakob ::

kow je izjavil:

Pa zlagali so se, da je ustanovil prvo kriptomenjalnico.


Tipično. Bitstamp še dandanes trdi da je najstarejši (still standing?) exchange. Kar pravtako ni res.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

vicks ::

Ko smo že glih pri tej temi..A mislite da g.Merlak recimo ve kam vlagati v katere kriptovalute? Ko si enkrat 10 let v tem oziroma na takšnem mestu kot je on ali točno ve kaj ja in kaj ne? So to povezani skupaj še z drugimi developerji, itd?

kow ::

Moraš razumeti, da je velika razlika v možganih, ki jih človek potrebuje, da je dober podjetnik vs. investitor. Podjetniki so tipično totalni debili za ekonomijo ali investiranje kapitala (izven svojega področja).

hamez66 ::

Ja, Merlak mora bit res tipičen debilni podjetnik s 150 miljoni premoženja in nima pojma o investiranju...?!

kow ::

Naj te podučim - on do svojega premoženja ni prišel z investiranjem v kriptovalute, ampak je sodeloval pri gradnji podjetja (kriptomenjalnice).
Tudi nikjer nisem trdil, da je tipični podjetnik (glede sposobnosti investiranja). Ga ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

hamez66 ::

Uf, hvala za to informacijo, tega pa res nisem vedel, da je skupaj z Nejcem Kodričem ustanovil Bitstamp in ga kasneje prodal. Ampak od takrat, ko ga je prodal, mu je premoženje krepko zraslo tudi v primerjavi z Nejcem. Ker pa je vicks vprašal ravno za mnenje o Merlaku, bi bilo pa zanimivo vedeti, zakaj nabijaš o možganih tipičnih podjetnikov in investitorjev. Si pogledal video na youtubu al kako gre to?

PrihajaNodi ::

Tip je vlagal v btcje in ridaril ko smo mi se v plenice scali. Potem je pa odprl borzo. Je genij
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

@vicks
Še glede njegovih "povezav z developerji". Seveda je pil kave s svojimi developerji in ostalimi zaposlenimi. Ter so se pogovarjali in verjetno tudi ohranili stike.
Ampak tudi njegove brihtne buče zelo verjetno berejo twitter/bloge ipd. istih ljudi kot jaz. Ali osebno pozna Leshnerja ali Stanija? Mogoče. Samo tudi ti ju lahko kontaktiraš, pa ti bosta odgovorila, če imaš pametno vprašanje. Zdej, bolj zanimivo bi bilo vedeti koliko ljudi v Sloveniji, ima stik z ljudmi v a16z, paradigm ali polychain. Ma dvomim, da jih je veliko.
Slovenija je enostavno ena velika vas, kjer je težko zbrati kritično maso sposobnih ljudi na enem kupu.

hamez66 je izjavil:

Ampak od takrat, ko ga je prodal, mu je premoženje krepko zraslo tudi v primerjavi z Nejcem.

Premoženje je krepko zraslo tudi meni (tudi jaz hodlam Teslo). A sem genij, če iz jurja naredim 6 jurjev? Seveda nisem. Pa tudi Merlak ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

MasterKiD ::

Se strinjam, da je večina podjetnikov nesposobnih vložit denar "iz svojega foha", recimo v kriptovalute.

hamez66 ::

kow je izjavil:


hamez66 je izjavil:

Ampak od takrat, ko ga je prodal, mu je premoženje krepko zraslo tudi v primerjavi z Nejcem.

Premoženje je krepko zraslo tudi meni (tudi jaz hodlam Teslo). A sem genij, če iz jurja naredim 6 jurjev? Seveda nisem. Pa tudi Merlak ni.



Kaj ima to zdaj veze z možgani investitorjev in podjetnikov?

Kot podjetnik se je izkazal, kot investitorju mu pa tudi ne gre slabo, medtem ko ti tu gnojiš s 5 jurji profita in se obnašaš, kot da si ti večji genij od njega.

endelin ::

Chewbacker
ETH being such a Chad right now
:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

kow ::

Pozorno poslušaj (8min12s):

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

hamez66 ::

Aha super. Feynman lepo razloži na kakšen način je Merlak tipični debilni podjetnik in slab investitor. Hvala za dobro razlago kow.

Zdej Merlak je leta 2018 kar dobro napovedal, da naj bi se bitcoine nakupovalo pri okoli 3000 eur (dolarjih??). Letos mu je premoženje zraslo za okoli 30 miljonov. Z Bitstampom mu je pač padla sekira v med. Če ne bi borze postavil on (onadva), bi jo pa kdo drug, na srečo je bil hiter pri zadevi. Ne vem pa kaj je počel letos, da mu je premoženje toliko naraslo. Možno, da tudi z delnicami Tesle, saj je on velik fan Tesle.

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Kaj je nodi, spet lovis neki pump? Ne bi raje investiral v kaj koristnega?

Dober dan ::

Fantje, kaj tale Coinbase, Crypto.com, Binance, itd poročajo davčnim institucijam? Kako je s tem?

DeeJay ::

Dober dan je izjavil:

Fantje, kaj tale Coinbase, Crypto.com, Binance, itd poročajo davčnim institucijam? Kako je s tem?

Nič.

Apofis ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://coinmarketcap.com/currencies/or...

Priporocam nakup

kje se ga pa dobi??

endelin ::

Precej dolgčas na marketu zadnje dni.
:)

Rabimo adrenalinski shot.

PrihajaNodi ::

Apofis je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

https://coinmarketcap.com/currencies/or...

Priporocam nakup

kje se ga pa dobi??

Zaenkrat sam uni kasneje se coinbase
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Apofis ::

PrihajaNodi je izjavil:

Apofis je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

https://coinmarketcap.com/currencies/or...

Priporocam nakup

kje se ga pa dobi??

Zaenkrat sam uni kasneje se coinbase

aaha, vidu ja, thx

DeBrito ::

Če že shilate coine, dajte vsaj take, ki jih ni mogoče dobiti le na nekih shady no-name borzah.

Mato989 ::

DeBrito je izjavil:

Če že shilate coine, dajte vsaj take, ki jih ni mogoče dobiti le na nekih shady no-name borzah.


To sem jaz že davno napisal...vso omenjanje kovancev ki ni na top 4-6 borzah bi morali brisat =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

j1k ::

💡The Lightbulb is a sham.
"it's unworthy of the attention of practical or scientific men."
- Said the people of 1878

☎️ The telephone is "hardly more than a toy."
- Said the people of 1876

🚙 The car "will never, of course, come into as common use as the bicycle."
- Said the people of 1899

📺 The television is a "development of which we need waste little time dreaming about."
- Said the people of 1926

💎 Cryptocurrencies "are at best, just like a pokemon card"

👉🏻 If history has shown us anything, I guess we should never trust new technologies that threaten the existing market. 🤷🏼‍♀️🤦🏻‍♀️

vrtn4r ::

j1k je izjavil:

💡The Lightbulb is a sham.
"it's unworthy of the attention of practical or scientific men."
- Said the people of 1878

☎️ The telephone is "hardly more than a toy."
- Said the people of 1876

🚙 The car "will never, of course, come into as common use as the bicycle."
- Said the people of 1899

📺 The television is a "development of which we need waste little time dreaming about."
- Said the people of 1926

💎 Cryptocurrencies "are at best, just like a pokemon card"

👉🏻 If history has shown us anything, I guess we should never trust new technologies that threaten the existing market. 🤷🏼‍♀️🤦🏻‍♀️


Survivorship bias much?


💎 Cryptocurrencies "are at best, just like a pokemon card"

Ce bi povprecen coin imal vsaj taliksno rast kot jo imajo pokemon karte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vrtn4r ()

PrihajaNodi ::

Mato989 je izjavil:

DeBrito je izjavil:

Če že shilate coine, dajte vsaj take, ki jih ni mogoče dobiti le na nekih shady no-name borzah.


To sem jaz že davno napisal...vso omenjanje kovancev ki ni na top 4-6 borzah bi morali brisat =)


Jah potem pa kupuj junk kot je xtz in ne pricakuj rasti. Cena ista kot 9 mesecev nazaj in samo stagnacija.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Facebook dev ::

Za vse novince, ki berete nodijevo jokanje. XTZ je bil dobro leto nazaj glavni kovanec na trgu. Praktično je zrasel iz 0.4$ na 4$ in marsikdo je lepo zaslužil. Je eden izmed najboljsih perfomerjev v tem času na splošno, je pa res da zadnje čase stagnira in bolj kot ne pada.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

Fora je da so ga vsi prehiteli. Cena ni vec 4 usd temvec med 2 in 2.50 usd. Se dobro da zeitgeista ni vec tu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DeBrito ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato989 je izjavil:

DeBrito je izjavil:

Če že shilate coine, dajte vsaj take, ki jih ni mogoče dobiti le na nekih shady no-name borzah.


To sem jaz že davno napisal...vso omenjanje kovancev ki ni na top 4-6 borzah bi morali brisat =)


Jah potem pa kupuj junk kot je xtz in ne pricakuj rasti. Cena ista kot 9 mesecev nazaj in samo stagnacija.


Kaj ti pomaga 100x rast nekih shitcoinov na obskurni borzi, če je velika verjetnost, da potem do teh sredstev ne boš mogel priti. Been there, done that. Zaklenejo vse coine, ki preveč zrastejo in potem se lahko hebeš.

Route66 ::

@Mato989 @jaki-1 @XRPNERD hvala vam za odgovore na strani 56.

Imam pa še dodatni vprašanji in sicer, če mi lahko nekdo razloži kaj je ta platforma (https://metamask.io/). A to ljudje dejansko uporabljajo? Kako lahko nekdo zaupa takšni spletni strani? Ime in ikona me spominjata na kakšen runescape. Namreč na redditu se je nek uporabnik pritoževal da mu je IRS zaračunal 200K zaradi Coinbasa in 1099K obrazca, kljub temu da je v tistem letu na coinbasu zaslužil zgolj 70$. In potem je nekdo zalepil zgornji link (metamask) in dejal da bi bilo dobro svoje kovance prenesti iz Coinbasa na metamask ker naj bi bil coinbase nezanesljiv (v zgornjem primeru je šlo za napako s strani coinbasa in je imel človek kar nekaj problemov, saj je moral priložiti razne dokaze itd). Torej za kaj se uporabljajo spletne strani kot je recimo METAMASK in ali to stran kdo tule uporablja?

Nekdo je lepo povedal Coin wallets seem so sketchy when you don't know shit feel like id just be donating to the dark web lol. Imena kovancev, pa do raznih logotov in spletnih strani. PA tudi to da imaš toliko nekih valut in sploh ne veš ali je to legit ali gre za prevaro, tako kot ste zgoraj že omenili ostali. Se hitro učim vendar mi določene stvari še niso povsem jasne.

Kot drugo pa me zanima kaj je "uniswap" in "unicorn" zakaj ga je potrebno imeti? Ali ga kdo uporablja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Route66 ()

Facebook dev ::

Metamask je opensource, vse je jasno, kaj počne aplikacija v tvojem browserju. Če bi delala škodljive stvari, bi to že nekdo opazil, in aplikacija bi šla iz uporabe.

Je pa to "Browser" denarnica, ki jo lahko uporabljaš, da lahko trguješ na raznih decentraliziranih platformah.

Uniswap je decentralizirana menjalnica na ethereum blockchainu, kjer se vso tradanje dogajanje direktno iz walleta v wallet. Brez posrednikov. Plačuješ edino stroške transakcij na ethereum blockchainu. Uniswap je njihov token, ki zaenkrat nima neke uporabne vrednosti. Namen trenutno je, da bi ti, ki držijo token, imeli glas pri odločanju, kako naj se platforma razvija. V verziji V3, ki naj bi prišla kmalu, bo mogoče token dobil uporabno vrednost tudi kje drugje.

Je bil pa token zanimiv, ker so v sredini septembra vsem, ki so kdaj uporabljali uniswap, podarili 400 UNI tokenov. Vrednost UNI tokena je bila 3$ in je v prihodnjih dneh zrastla tudi do 8$. Tako da je marsikdo dobil džabe 1.5k+$.

Sem videl da splašuješ po tokenu Unicorn, to je pa random shitcoin, brez uproabne vrednosti
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

spegli ::

Da vidmo zdej al bo odboj BTC na 18k al 17k. 50/50 imo. Ne šortam btw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

endelin ::

Glasujem 22k novo leto

PrihajaNodi ::

Kolk bo xtz takrat?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

endelin ::

16usd

spegli ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kolk bo xtz takrat?


Od oka 2.05

PrihajaNodi ::

Moja drzna napoved 0,93
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Route66 je izjavil:

Se hitro učim vendar mi določene stvari še niso povsem jasne.


Je kar nekaj dela, da clovek razume kaj priblizno dela.
Recimo iz tvojih vprasanj, je razvidno, da ne razumes kaj je wallet.

kakob ::

kow je izjavil:

kaj je wallet.


A set of keys. :)
Never take a financial advice from someone who works for a living.

PrihajaNodi ::

Bravo kakob!

Kakob kaj menis o ORO protokolu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kakob ::

New Celsius promo code. Use USDC20 to get $20 in USDC with your next transfer of $2,000 or more in stablecoins to your Celsius wallet!


+ Moj referral code "1849605ad9" prinese še dodatnih 20 dolarjev iniciative.

40 USD, pa ne rečt da se ne splača... to je več kot PrihajaNudl Net Asset Value.

Never take a financial advice from someone who works for a living.

janezvalva ::

imam SNX (synthetix network token) pa me zanima ali ga je dobro obdržati ali zamenjati za ETH?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

PrihajaNodi ::

kakob je izjavil:

New Celsius promo code. Use USDC20 to get $20 in USDC with your next transfer of $2,000 or more in stablecoins to your Celsius wallet!


+ Moj referral code "1849605ad9" prinese še dodatnih 20 dolarjev iniciative.

40 USD, pa ne rečt da se ne splača... to je več kot PrihajaNudl Net Asset Value.




A bo slo tko gor kt @tezos, k si ga kle shillov kot super duper tech?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

jozerus ::

Zdravo,

A mi lahko kdo razloži kako se registrirat na Uniswapu

DeeJay ::

Na uniswapu se ne registriraš. Rabš samo metamask denarnico, ki jo povežeš s stranjo.
««
63 / 1490
»»