» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
51 / 1490
»»

PersonaRuda ::

Skycoin - ker delajo na decentraliziranem internetu, torej bodo/bomo sami ustvarili omrežje z malimi oddajniki na lastnih blokih/hišah in ne bo mogel neki Xi-ju ali Biden stisniti knofa in nam izklopiti interneta. Hkrati pa delajo na hitrih transakcijah znotraj tega lastnega interneta (z nično ali minimalno provizijo) in se podobno kot izumitelj Bitcoina ne želijo izpostaviti javnosti, da ne bi postali tarča.

To so zaenkrat le ideje in če to uresničijo bo boom iz tega kovanca. Lahko pa, da je čisti scam in so na papir prenesli ideje, katerih ne bodo ali pa ne morejo uresničit. Tudi to opcijo imam vkalkulirano in da sem se mogoče pustil nategniti, ter bom posledično vse izgubil. Trenutno kar imajo od produkta je - Skycoin Skyminer.

Slika:

w4nkst4 ::

eh moji ordersi pri 19800 niso sli cez :(...
glede zlata kupis na kraken paxgold

DeeJay ::

CaqKa je izjavil:

https://www.moro.si/morobitcoin/
Če jaz kupim btc. In ga imam v walletu. nisem ta trenutek še nič dolžen fursu.
Ko ga prodam sem dolžen davek na dobiček od kapitalskih naložb. tistih 27,5%
Če kupim zlato, je zlato oproščeno davka ob nakupu in ob prodaji je oproščeno davka na kapitalksi dobiček.
Kaj če jaz kupim z btcjem zlato, na zgornji spletni strani. A morem plačati fursu davek od kapitalskih naložb, ker sem dejansko moj bitcoin prodal? Glede na to da pri nakupu zlata ni davka... Je to slučajno pravna luknja s katero se izogneš davku na kapitalski dobiček pri bitcoinu?


Ni davka (še).

gruntfürmich ::

nobeden ni nikoli od kripta nič prijavljal fursu. samo najbolj pahnjeni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Valvoline ::

Alti na poti /10 verjetno.

PersonaRuda ::

Valvoline je izjavil:

Alti na poti /10 verjetno.

Iz tvojih ust v božja ušesa. Če se to zgodi, bo to čas za ponovni dokup. Decembra potemtakem vržem celo božičnico not (1k+ neto), ker zapravit jo tak al tak nebom mel kje.

Facebook dev ::

gruntfürmich je izjavil:

nobeden ni nikoli od kripta nič prijavljal fursu. samo najbolj pahnjeni.


Noben sploh še ni nič ven jemal.

Ugibam (in upam), da smo ravno pri first selloff.

https://i0.wp.com/transportgeography.or...
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

Olajuwon ::

gruntfürmich je izjavil:

nobeden ni nikoli od kripta nič prijavljal fursu. samo najbolj pahnjeni.



AFAIK, če dvigneš veliko denarja (v stilu 100K), te bo FURS sam zvohal. In IMO plačaš dohodnino za to.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Senior Dev ::

BTC bo v decembru med 350 in 450 jurjev za komad. Zdaj je čas za penzijo. :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

gruntfürmich ::

Olajuwon je izjavil:

AFAIK, če dvigneš veliko denarja (v stilu 100K), te bo FURS sam zvohal. In IMO plačaš dohodnino za to.
govoriš iz preverjenih virov ali blebetaš na pamet?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zako ::

WTF in kaj sedaj ta Trumpelj serje kjer u ni treba
https://www.coindesk.com/coinbase-ceo-t...
Zako je zakon!!!

c3p0 ::

gruntfürmich je izjavil:

Olajuwon je izjavil:

AFAIK, če dvigneš veliko denarja (v stilu 100K), te bo FURS sam zvohal. In IMO plačaš dohodnino za to.
govoriš iz preverjenih virov ali blebetaš na pamet?


Bo, ker zakon o preprečevanju pranja denarja govori o tem. Banke večje transakcije same poročajo, mislim da je meja tam 15k. Če se bi skrival, bi tako velik dvig pač bila velika napaka.

Senior Dev ::

To the mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooon!
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

w4nkst4 ::

pol prodal pri 17500, kdaj dokupit? :D

sivistol ::

PersonaRuda je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Alti na poti /10 verjetno.

Iz tvojih ust v božja ušesa. Če se to zgodi, bo to čas za ponovni dokup. Decembra potemtakem vržem celo božičnico not (1k+ neto), ker zapravit jo tak al tak nebom mel kje.


a spet skycoin ? al bo tokrat xtz ?

PersonaRuda ::

sivistol je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Alti na poti /10 verjetno.

Iz tvojih ust v božja ušesa. Če se to zgodi, bo to čas za ponovni dokup. Decembra potemtakem vržem celo božičnico not (1k+ neto), ker zapravit jo tak al tak nebom mel kje.


a spet skycoin ? al bo tokrat xtz ?

Trenutno še nisem tako daleč s temi mislimi. Naprej se mora zgodit /10. Ker če do tega ne pride, ne vložim več nič not.

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

w4nkst4 je izjavil:

pol prodal pri 17500, kdaj dokupit? :D

Zakaj nisi prodal pri 19500?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Valvoline ::

Tokrat bo lopousd st2 po mc, z 50/50 moznost za st1 do nouga leta.
:))

Fakeusd se dobro maja danes, obcasni padci tudi pod 0,97. Da vidimo...

Zgodovina sprememb…

A_A ::

En teden je rastlo kar je danes padlo :) in seveda se jaz spet pokakal in prodal.. bv :))

sivistol ::

PersonaRuda je izjavil:

Skycoin - ker delajo na decentraliziranem internetu, torej bodo/bomo sami ustvarili omrežje z malimi oddajniki na lastnih blokih/hišah in ne bo mogel neki Xi-ju ali Biden stisniti knofa in nam izklopiti interneta. Hkrati pa delajo na hitrih transakcijah znotraj tega lastnega interneta (z nično ali minimalno provizijo) in se podobno kot izumitelj Bitcoina ne želijo izpostaviti javnosti, da ne bi postali tarča.

To so zaenkrat le ideje in če to uresničijo bo boom iz tega kovanca. Lahko pa, da je čisti scam in so na papir prenesli ideje, katerih ne bodo ali pa ne morejo uresničit. Tudi to opcijo imam vkalkulirano in da sem se mogoče pustil nategniti, ter bom posledično vse izgubil. Trenutno kar imajo od produkta je - Skycoin Skyminer.

Slika:



a sploh majo operativen blockchain al še vedno v developu ?

lay2er ::

Idealno gre xrp na cca 0,3 in dokupimo vrece pred spark airdropom

Jan ::

Lepa dol-špica. 11.400 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jan ()

Zako ::

kaj pravite, prodat BTC, XRP ali pustit?
Zako je zakon!!!

Senior Dev ::

Zdaj je že prepozno. Bolje nič kot pa slaba prodaja. Vprašaj Matota kako to gre.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

sivistol ::

Jan je izjavil:

Lepa dol-špica. 11.400 EUR


sem rekel pred 1-2 dnevi da ko bo flashcrash bo flashcrash, drgač pa pričakovano

Facebook dev ::

Eden izmed vzrokom za današnje black friday kripto popuste:

https://www.coindesk.com/coinbase-ceo-t...
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zako ::

ok, potm pustim...
To sem ravno prej bral - Trump bi rad potico, ima pa samo beans and gravy:)
Zako je zakon!!!

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zdaj si ti kupil btc.... Mogp bi ga takrat ko sva se pogovarjala da bo konc leta nizje... Te bi bil pa car

hja, lahko tudi tako gledaš... bitkojne sem kupoval že od 2011, pa še vedno nisem miljonar.
torej je najbolj pomembno koliko profita narediš s prodajo, ne kdaj ga kupiš. imho.



To je kr žalosten info je pa res da vprašanje koliko si kupil in kdaj prodal...

Menim da če bi kupil takrat po dzabe cenah bi sicer ne bil milijonar ampak enih 200k bi pa naredil, tudi z neumnostmi ki sem jih počel.

Težava nas malih traderjev je to da nimamo dovolj mesa da bi lovili 2%... Če bi Mel 100k danes bi samo nastavljal trailing stop losse in nakupe pol in bi Mel plačo... Tako pa z drobizrm upamo na x10 ali x20
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gas2018 ::

A se v Binancah da kje videti po kaksni ceni si kupoval?

DeeJay ::

Zako je izjavil:

kaj pravite, prodat BTC, XRP ali pustit?

Prodajaš, ko raste, kupuješ ko pada.

gas2018 je izjavil:

A se v Binancah da kje videti po kaksni ceni si kupoval?

Order history.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

sivistol ::

DeeJay je izjavil:

Zako je izjavil:

kaj pravite, prodat BTC, XRP ali pustit?

Prodajaš, ko raste, kupuješ ko pada.



kolko fallin knives si ze ulovil ?

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Težava nas malih traderjev je to da nimamo dovolj mesa da bi lovili 2%... Če bi Mel 100k danes bi samo nastavljal trailing stop losse in nakupe pol in bi Mel plačo... Tako pa z drobizrm upamo na x10 ali x20
to po mojem ni res. najbolj bi zajebal s takšnimi malimi trejdi.

poglej, ko si ti zvedel za btc, bi komodt naredil 10× do 2018. od 2018 do sedaj bi tudi lahko naredil 6×. itd v prihodnost.
če pa samo objokuješ kako jih nisi kupil po 0,1 centov pa zamujaš vse takšne priložnosti za 10×, ki pa se skos pojavljajo.
treba spremeniti miselnost. in počakat.

v tem cilku bomo znova priča paničnim prodajam, ker folk pač nič ne dojame. in ponavlja iste napake. in potem vedno znova isti izgovori v stilu 'ko bi prej za to izvedel'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

sivistol je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Zako je izjavil:

kaj pravite, prodat BTC, XRP ali pustit?

Prodajaš, ko raste, kupuješ ko pada.



kolko fallin knives si ze ulovil ?


Če maš sistem, ni treba nič lovit. Zaslužki so manjši, vendar bolj "varni".

Facebook dev ::

sivistol je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Zako je izjavil:

kaj pravite, prodat BTC, XRP ali pustit?

Prodajaš, ko raste, kupuješ ko pada.



kolko fallin knives si ze ulovil ?


Sej ti ni treba zadet dna, tako kot ti ni treba zadet vrha. So pa tisti, ki kupujejo ko pada in prodajajo ko raste v 100x boljsi financni situaciji, kot tisti, ki počnejo kontra.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Senior Dev ::

Lahko pade Tezus spet pod 2$ ali je to nemogoče? Če pade BTC pod 10k$ ali lahko gre XTZ pod 2$?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PersonaRuda ::

Čisto normalen dan je danes v kriptu. Zgodila se je -11% korekcija na BTC, kar pomeni, da bo alt-e sekalo dol od -15% do -30%. Smo že doživeli hujše korekcije, ko je BTC šel -25% in alt-i -50% v roku 24-48 urah.

Pomembna pa je ena stvar. Po 2,5 letih se spet hypa kripto valute preko medijev. To pa je zelo pomembno, ker bo spet vletel not novi folk, katerega bo zagrabil FOMO in spet bomo priča noremu napihovanju balončka dokler ne bo spet počil. Pok balona pričakujem med oktobrom 2021 in marcem 2022. Seveda, če prej ne udari najhujša gospodarska kriza ever. To bi pa pošteno premešalo karte na kripto trgu. Držim pesti, da se bodoča gospodarska kriza zaradi korona-ukrepov zamakne vsaj do marca 2022.

Egidij88 ::

Sem vedel kaj bo. Ko čez noč ni šel btc čez 20k usd sem prva stvar zjutraj vse prodal. Dobiček je, zdaj pa čakati na novo dno, kjer kupimo.

kow ::

Noben ni opazil, kaj je twittal Coinbase CEO?

Aja, vidim da je FBdev.. Precej neodgovorno od ameriske administracije, ce je to res kar pise. Ampak dobro, oni so itak brez vsakih zadrzkov, kaj sele morale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Valvoline ::

Ze vidim bodoc razkrinkan *backing* 1:1 pri lopovusdju, 100mil(al pa se to ne) v usd, ostalih 20 milijard v kripticev.
:))

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

Moje osebne napovedi, za katere dopuščam, da bodo vse napačne:

- v primeru začetka "blažje" gospodarske krize in bodoče negotovosti na delniškem trgu, da se bo del tega denarja začel pretakat (investirat) v kripto

- pričakujem prihod velikih igralcev v kripto z polnimi vrečami FIAT-a (banke, borzni špekulanti, razni investicijski skladi)

- ponovno, ko se bo preko medijev govorilo o kriptu, bodo not vstopili taki, ki so leta 2016/2017 mislili pa niso bili prepričani (sedaj bodo prepričani, da se bo stvar še enkrat ponovila in bodo za to vstopili)

- BTC vrh bo po moji oceni med oktobrom 2021 in marcem 2022 in sicer nekje 250k-350k usd za BTC

- alt-i (ATL od 2018 naprej do novega ATH): najslabši bodo naredili po moji osebni oceni x30, malo manj dobri x70-x120, dobri x300-x500, zelo dobri x700-x1500, tisti najboljši x2500+

- cmc bo dosegel po moji oceni med 5000b in 12000b

- skycoin (ATH je bil 52 usd) bo po moji oceni dosegel med 6 usd do max. 490 usd za komad v tem ciklu (bom prodal in delal buyback za naslednji cikel (2022-2026 če še sploh bo in nebo vseh skupaj šlo na 0). Cilj mi je nazaj kupiti vsaj 50% kovancev kot jih imam sedaj).

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Težava nas malih traderjev je to da nimamo dovolj mesa da bi lovili 2%... Če bi Mel 100k danes bi samo nastavljal trailing stop losse in nakupe pol in bi Mel plačo... Tako pa z drobizrm upamo na x10 ali x20
to po mojem ni res. najbolj bi zajebal s takšnimi malimi trejdi.

poglej, ko si ti zvedel za btc, bi komodt naredil 10× do 2018. od 2018 do sedaj bi tudi lahko naredil 6×. itd v prihodnost.
če pa samo objokuješ kako jih nisi kupil po 0,1 centov pa zamujaš vse takšne priložnosti za 10×, ki pa se skos pojavljajo.
treba spremeniti miselnost. in počakat.

v tem cilku bomo znova priča paničnim prodajam, ker folk pač nič ne dojame. in ponavlja iste napake. in potem vedno znova isti izgovori v stilu 'ko bi prej za to izvedel'...



Ja samo bistvo je vstopni kapital... Če vložiš 50k ti je 10% dosti če vložiš 3k pa 10% postane malo...

10x nič ne pomaga če vložiš 1 cent recimo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Jaz sem pa 100% ziher da 20 milijard sprintanih lopousd ne bo kar tako spregledanih, kriminalisti ziher ze pripravljajo napad.

Zgodovina sprememb…

KriptoKekec ::

Vsi, ki upate, da vas bo raja ponesla do penzije se motite.
Bogastvo se gradi postopoma in ne z YOLO x100 strategijami. To vam je že omenil kakob, pa očitno ni zaleglo.

Kripto ni več to kar je bil leta 2016/2017.
Tisti retail, ki ga je zanimal kripto, je že not.
Safe bet je čakanje, da bogati non-crypto retail in institucionalni investitorji pridejo noter.

Ko si bogat, ti v veliki meri ni potrebno narediti x100 (tak kot si želite reveži z kripto moonshoti), pomembna ti je gotovost dobička.
In te gotovosti ti ne prinašajo alti, ampak BTC.

Na kaj boste gemblali, na poor retail ali na bogati non-crypto retail?

sivistol ::

PersonaRuda je izjavil:

Moje osebne napovedi, za katere dopuščam, da bodo vse napačne:

- v primeru začetka "blažje" gospodarske krize in bodoče negotovosti na delniškem trgu, da se bo del tega denarja začel pretakat (investirat) v kripto

- pričakujem prihod velikih igralcev v kripto z polnimi vrečami FIAT-a (banke, borzni špekulanti, razni investicijski skladi)

- ponovno, ko se bo preko medijev govorilo o kriptu, bodo not vstopili taki, ki so leta 2016/2017 mislili pa niso bili prepričani (sedaj bodo prepričani, da se bo stvar še enkrat ponovila in bodo za to vstopili)

- BTC vrh bo po moji oceni med oktobrom 2021 in marcem 2022 in sicer nekje 250k-350k usd za BTC

- alt-i (ATL od 2018 naprej do novega ATH): najslabši bodo naredili po moji osebni oceni x30, malo manj dobri x70-x120, dobri x300-x500, zelo dobri x700-x1500, tisti najboljši x2500+

- cmc bo dosegel po moji oceni med 5000b in 12000b

- skycoin (ATH je bil 52 usd) bo po moji oceni dosegel med 6 usd do max. 490 usd za komad v tem ciklu (bom prodal in delal buyback za naslednji cikel (2022-2026 če še sploh bo in nebo vseh skupaj šlo na 0). Cilj mi je nazaj kupiti vsaj 50% kovancev kot jih imam sedaj).



oprosti ampak ti preveč sanjaš, že o kakih raznih x20 lahko pozabiš, kaj šele da vsak shitcoin nardi x5, mogoče da res nardi kak x20, vendar ni to 2016/2017 ko si z hypom pa mal marketingom nardil bogastvo, tisti ki so obogateli ne bojo vendar porivali dnarja v razne shitcoine

kakob ::

Mato989 je izjavil:


Ja samo bistvo je vstopni kapital... Če vložiš 50k ti je 10% dosti če vložiš 3k pa 10% postane malo...


Wrong.

Če imaš 50k za frcnt v BTC, 5k (aka 10%) ni 'dosti'.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Facebook dev ::

sivistol je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Moje osebne napovedi, za katere dopuščam, da bodo vse napačne:

- v primeru začetka "blažje" gospodarske krize in bodoče negotovosti na delniškem trgu, da se bo del tega denarja začel pretakat (investirat) v kripto

- pričakujem prihod velikih igralcev v kripto z polnimi vrečami FIAT-a (banke, borzni špekulanti, razni investicijski skladi)

- ponovno, ko se bo preko medijev govorilo o kriptu, bodo not vstopili taki, ki so leta 2016/2017 mislili pa niso bili prepričani (sedaj bodo prepričani, da se bo stvar še enkrat ponovila in bodo za to vstopili)

- BTC vrh bo po moji oceni med oktobrom 2021 in marcem 2022 in sicer nekje 250k-350k usd za BTC

- alt-i (ATL od 2018 naprej do novega ATH): najslabši bodo naredili po moji osebni oceni x30, malo manj dobri x70-x120, dobri x300-x500, zelo dobri x700-x1500, tisti najboljši x2500+

- cmc bo dosegel po moji oceni med 5000b in 12000b

- skycoin (ATH je bil 52 usd) bo po moji oceni dosegel med 6 usd do max. 490 usd za komad v tem ciklu (bom prodal in delal buyback za naslednji cikel (2022-2026 če še sploh bo in nebo vseh skupaj šlo na 0). Cilj mi je nazaj kupiti vsaj 50% kovancev kot jih imam sedaj).



oprosti ampak ti preveč sanjaš, že o kakih raznih x20 lahko pozabiš, kaj šele da vsak shitcoin nardi x5, mogoče da res nardi kak x20, vendar ni to 2016/2017 ko si z hypom pa mal marketingom nardil bogastvo, tisti ki so obogateli ne bojo vendar porivali dnarja v razne shitcoine


Ampak po drugi strani si pa videl, da je neumnost populacije še zmeraj izjemno visoka. Najbolj očiten dokaz je bil XRP gor 150% v treh dneh in verge gor 100% v dveh dneh.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kow ::

Valvoline je izjavil:

Ze vidim bodoc razkrinkan *backing* 1:1 pri lopovusdju, 100mil(al pa se to ne) v usd, ostalih 20 milijard v kripticev.
:))


Si ze 15x povedal, tether ni backed (kar je sicer ocitna laz). Smo razumeli.

kakob je izjavil:


Če imaš 50k za frcnt v BTC, 5k (aka 10%) ni 'dosti'.

Drzi. Za 10p rajs v Cinkarno vrzem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

enemon ::

Nekaj se spet (rahlo) pobira.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kow ()

Valvoline ::

100% Backed

Every tether is always 100% backed by our reserves, which include traditional currency and cash equivalents and, from time to time, may include other assets and receivables from loans made by Tether to third parties, which may include affiliated entities (collectively, "reserves"). Every tether is also 1-to-1 pegged to the dollar, so 1 USD? is always valued by Tether at 1 USD.

Muhahaha.... 0,1% usd, 99,9% napumpan kripto
:))

Zgodovina sprememb…

bonanno ::

pravkar kupil 5000 coinsov Rippla..:)
««
51 / 1490
»»