» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
29 / 1441
»»

PrihajaNodi ::

Ja se strinjam, 200 dni ga je izdalo, samo to vseeno ne pomeni, da milan oglasuje scam. Konec koncev tudi kamikaza oglasuje skycoin pa ga se nihce ni nagnal.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Thezako ::

No zdej pa nevem a sm js retard al ste vi ?? 13.5.2020 sem vplacal 500eur

sivistol ::

Thezako je izjavil:

No zdej pa nevem a sm js retard al ste vi ?? 13.5.2020 sem vplacal 500eur



ze po strani se vidi da je scam , tak kot onecoin , vplačaš za neki plan za 100$ , ma bejzi z tem nekam

kamiKaZaA ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja se strinjam, 200 dni ga je izdalo, samo to vseeno ne pomeni, da milan oglasuje scam. Konec koncev tudi kamikaza oglasuje skycoin pa ga se nihce ni nagnal.

Vedno, ko se je spraševalo kam investirati v kripto sem jaz bil modro tiho, ker če bi komurkoli predlagal skycoin, bi to bilo preveliko breme za mene, če kovanec nebi uspel. Zato v temo o kriptu pišem izključno kar imam (Skycoin, Monero in sedaj še Insolar kovanec XNS (prej pred swapom je bil INS), kateri pa iz dneva v dan pada kot kamen --> deljeno 2 v dobrem tednu dni, ampak bom holder dokler cmc ne prebije 4500b) in tukaj potem debatiramo o kovancih in se potem vsak sam odloči kam bo vložil.

In četudi skycoin nekoč uspe, bom napisal isto, da ga jaz nikoli nisem priporočal, ampak le napisal kaj sem kupil. Za razliko od tebe, ko si Tezos shilal 24/7 in ko je naredil x10 se še hvalil kakšen projekt je to in da smo si sami krivi, ker ga nismo kupili pri 0,35. Toliko samo, da moraš naprej ti sam pomesti pred svojim pragom, preden boš drugega ocenjeval.

Thezako ::

Ja sej ne recem da ni scan... jst sm sam povedu da sm pac raskiru zdej me pa obtozujete da sm nek Milan pa scammer la nevem ka

kamiKaZaA ::

Thezako je izjavil:

No zdej pa nevem a sm js retard al ste vi ?? 13.5.2020 sem vplacal 500eur

Spet lažeš! 10.10.2020 si napisal, da si vložil 20.3.2020:

Thezako je izjavil:

Jaz sem vložil v geton trading pred 200dnevi in mi normalno deluje... sem presenčen

Kar pomeni, da 200 dni dobivaš vsak dan 1,25% obresti. Diši na Zdenex iz 90. let, eden največjih scamov v zgodovini, ko so ljudje ostali brez vsega, ko so vložili prihranke in dobivali po 5% na mesec, tista dva goljufa pa sta bila 15 let pozneje obsojena na 2 leti in 4 leta zapora in zdaj sta že zunaj in uživata v teh nakradenih sadovih.
https://old.delo.si/novice/kronika/afer...

Zajebal si, kak ti naj to drugače povemo. Nemoreš ti 200 dni že služit, če platforna ne obstaja tako dolgo. Pa zaključi se že enkrat ven vlačit. Nemoreš se več iz tega dreka ven potegnit.

Za konec pa še zlato pravilo kripta:
Če se izgoneš projektov, kjer v ozadju stojijo Bolgari ali Slovenci si se potencialno rešil za več kot 90% potencialnih scamov.

Mogoče se zdaj tu dela krivica tistim poštenim, recimo Merlaku z DTR, ampak ena lastovka še ne prinese spomladi. In večina je žal nepoštenih. So pa izjeme kot Merlak, kateri delajo pošteno.

Thezako ::

Nisem napisal da sem vlozil 20.3 jst sm sam na blef reku pac vem da je blo med karanteno nisem vesu tocno kdaj zato sem sel pogledat... pa ne nisem dobival 1,25... dobim 3,75eur na dan ampak mi na koncu 33% uzamejo... ce pa mi ne verjames me pa kontaktiri na druzabnem omrezju pa ti lahk pokazem... sicer mi je pa res useen in mi je ze zal da sem sploh kej reku

Ni mi pa jasn od kje vam da deluje to 1 mesec ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thezako ()

kamiKaZaA ::

Thezako je izjavil:

Nisem napisal da sem vlozil 20.3 jst sm sam na blef reku pac vem da je blo med karanteno nisem vesu tocno kdaj zato sem sel pogledat... pa ne nisem dobival 1,25... dobim 3,75eur na dan ampak mi na koncu 33% uzamejo... ce pa mi ne verjames me pa kontaktiri na druzabnem omrezju pa ti lahk pokazem... sicer mi je pa res useen in mi je ze zal da sem sploh kej reku

Gremo računat:
500€ vložiš. Dobivaš (3,75€ na dan - 33%), kar znese 0,5% na dan neto. Pri obrestno obrestnem izračunu to v letu dni preseže +180%. Z drugimi besedami, če bi vsak vzel 10.000€ kredita in vložil, bi dobival letno več kot 18.000€ obresti in še glavnica 10.000€ bi mu ostala. To smrdi do konca Rimske ceste in kaže na to, da je neizvedljivo. Niti največji investitorji nemorejo garantirati takšnega letnega donosa. Če bi nekdo iznašel takšno investicijo, več nobenemu nebi bilo potrebno delati. Vložil bi 10.000€ in vsaki mesec dobival več kot 1500€ neto. Kaj češ lepšega?

Thezako ::

Vem se zavedan. Ni mi jasno kako deluje res... tudi meni smrdi zato sem dal 500eur in ne 5000...

Drugace pa meni so vzeli 33% od glavnice ne od teh 3,75

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thezako ()

kamiKaZaA ::

Thezako je izjavil:

Vem se zavedan. Ni mi jasno kako deluje res... tudi meni smrdi zato sem dal 500eur in ne 5000...

Drugace pa meni so vzeli 33% od glavnice ne od teh 3,75

Vem se zavedam. Nisi požrešen, kot niso bili požrešni na Novi KBM, ko so omejili nakup delnic na 500EUR/osebo. To tudi scamerji računate, da vas za 500EUR vložka nebo noben lovil. In raje napizdite 1000 ljudi po 500EUR vložka kot pa enega s 500.000EUR vložka. Ta vas še bo dal na koncu fentat, če vas najde.

Zato tudi tako propagirate "le" 500EUR vložka ali pa recimo 1000EUR. To vam na koncu lahko reši življenje. Pametno!

Zgodovina sprememb…

Thezako ::

Eh sej brezveze... uzivajte

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thezako ()

kamiKaZaA ::

Srečno! In ne vračaj se nazaj v temo. Pa PrihajaNodija še zraven vzami.

Zgodovina sprememb…

Neon87 ::

Thezako je izjavil:

Vem se zavedan. Ni mi jasno kako deluje res... tudi meni smrdi zato sem dal 500eur in ne 5000...

Drugace pa meni so vzeli 33% od glavnice ne od teh 3,75


Podobno je bilo z Innovamine.io scam, če se kdo spomni.. Potem pa nekega dne izginejo iz obličja. Ukradli so mi nekje 2ETH, nekaj desetink obresti pa sem si pred tem nakazal 'nazaj'. Too good to be True.
In sem se spet nategnil kot zmeraj do zdaj od kar obstaja to sranje od kriptovalut. ☹️

bulplux ::

OK. Ali lahko nehate zdaj odkrivati toplo vodo. Geton je tipičen primer piramidne sheme in lahko Milana Kozlevčarja prijavite policiji zaradi organiziranja prepovedanih iger na srečo. Ali pa ga obiščete sami saj Ajpes lepo pove da je njegov naslov : Tivolska cesta 38, 1000 Ljubljana.

Neon87: imej 50% portfolija v BTC, 30% v "velikih coinih, 10% v manjših tveganih coinih in max 10% za trading...

maliF ::

Thezako je izjavil:

Nisem napisal da sem vlozil 20.3 jst sm sam na blef reku pac vem da je blo med karanteno nisem vesu tocno kdaj zato sem sel pogledat... pa ne nisem dobival 1,25... dobim 3,75eur na dan ampak mi na koncu 33% uzamejo... ce pa mi ne verjames me pa kontaktiri na druzabnem omrezju pa ti lahk pokazem... sicer mi je pa res useen in mi je ze zal da sem sploh kej reku

Ni mi pa jasn od kje vam da deluje to 1 mesec ???


Thezako, tud jaz sem vlozil ampak precej večjo vsoto, konec julija.
Do sedaj sem dobil izplačane vse obresti, tako da sem praktično že skoraj na "nuli" glede na vložek.
Ko se je končal stake, a si si dal izplačati tudi svoj osnovni vložeg ali si ga dal ponovno v stake? Namreč zanima me, ali se po končanem stejku izplača ta vložek v celoti ali delno?

kamiKaZaA ::

maliF je izjavil:

Thezako je izjavil:

Nisem napisal da sem vlozil 20.3 jst sm sam na blef reku pac vem da je blo med karanteno nisem vesu tocno kdaj zato sem sel pogledat... pa ne nisem dobival 1,25... dobim 3,75eur na dan ampak mi na koncu 33% uzamejo... ce pa mi ne verjames me pa kontaktiri na druzabnem omrezju pa ti lahk pokazem... sicer mi je pa res useen in mi je ze zal da sem sploh kej reku

Ni mi pa jasn od kje vam da deluje to 1 mesec ???


Thezako, tud jaz sem vlozil ampak precej večjo vsoto, konec julija.
Do sedaj sem dobil izplačane vse obresti, tako da sem praktično že skoraj na "nuli" glede na vložek.
Ko se je končal stake, a si si dal izplačati tudi svoj osnovni vložeg ali si ga dal ponovno v stake? Namreč zanima me, ali se po končanem stejku izplača ta vložek v celoti ali delno?

Here we go again.

A zdaj si si novi račun odprl?

Čas prve prijave: 11.10.2020 19:37:05

maliF ::

Ne ni,
sem mu poslal na ZS tako da ne bom veš smetil vaših veleumnosti.
In ja, če hočeš vedeti kdaj je pričel delovati PRON-a poglej na geton.markets

lp

kamiKaZaA ::

Tudi tebi srečno! In nehajte že spamati z dokazanim scamom v tej temi. Hvala. Registrirajte se in si naredite privat grupo, pa en drugemu iz žepa pipajte denar. Izgubi/izpade tisti, kateri ima prvi prazne žepe.

PrihajaNodi ::

Kje pa to vlagate v geton? Bi lahko porinil kakega stotaka notri.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kamiKaZaA ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kje pa to vlagate v geton? Bi lahko porinil kakega stotaka notri.

Prosim, če mu odgovorite na Zasebno Sporočilo. Dovolj je bilo trolanja za danes.

PrihajaNodi ::

Prosim, če se zaklene tema, ker jo nekateri svinjajo. Ja @kamikaza, tebe gledam.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kamiKaZaA ::

PrihajaNodi je izjavil:

Prosim, če se zaklene tema, ker jo nekateri svinjajo. Ja @kamikaza, tebe gledam.

Dajmo prosim lepo, preden se tema spet zaklene, da se raje pusti odprta še naprej in se PrihajaNodi izloči/zaklene ven iz te teme za vsaj 1 mesec. Hvala.

kamiKaZaA je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Prosim za zaklep.

Hvala

L.p.

Nodi

Evo ga spet največji troll teme zahteva zaklep in ga bo tudi dosegel, ker se bo zgodovina ponovila, namesto, da bi se tega trolla vrglo ven iz te teme. To smo že najmanj 100x prosili, a dočakali vsaj 5x zaklep te teme.

PrihajaNodi ::

Čisto nič še nisi prispeval v to temo razen da nagajaš.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kamiKaZaA ::

PrihajaNodi je izjavil:

Čisto nič še nisi prispeval v to temo razen da nagajaš.

To pa ne bo držalo. Če ne druga, sem dal ogromno linkov od bolgarskih in slovenskih razkrinkanih scamov. Kar dober doprinos tej temi.

PrihajaNodi ::

Kaj pa skycoin?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kamiKaZaA ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj pa skycoin?

Moj rizik in sem ga omenil tukaj kot ste tudi drugi omenjali svoje kupljene kovance. Koliko krat sem ga osebno omenil v zadnjih 2 letih? Manj krat kot ti in Vazelin skupaj. Če ga kdo še omenja sta to vidva oz. če ga jaz omenim je to takrat, ko se me omenja oz. omenja ta kovanec, drugače ga že zelo dolgo nisem omenjal.

CaqKa ::

Thezako je izjavil:

Hvala za odgovor CaqKa...

Pa misliš da bi zlato konstantno raslo?

Zlato ohranja kupno moč.
To pomeni, da če imata dolar ali pa euro inflacijo, da bo zlato plačano v njiju imelo višjo ceno v prihodnosti.

Facebook dev je izjavil:

Za začetek lahko razložiš, kako lahko 200 dni prej vložiš denar v platformo, ki je aktivna nekaj več kot mesec dni.
Lahko govoriš karkoli hočeš, tvoji posti en drugega kontrirajo. Nevem kako lahko potem igraš karto "kripto začetnika".

Med drugim, ko se je prvič omenil Geton tu na forumu, se je na whois dalo počekirat podatke o registraciji. Včeraj, ko si ga omenil ti, na whois podatkov o geton.trading ali getong.exchange ni več na voljo. Ampak ja, misliš, da se lahko skrivaš, samo si nažalost preveč nesposoben, da bi se.

Platforma je aktivna vsaj od nekje aprila, takrat sem jaz slišal o njej in so me prepričevali. Vem da je stran skupaj z proncoinom in piplcoinom bila že takrat dosegljiva na internetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Facebook dev ::

Geton.trading pac ne.

Seveda so piplcoin in se eni 3je drugi kriptoscami gor ze dlje casa, ker je Milan te scamme serviral ze nekaj let nazaj.

Zelo zanimiv je tudi pogled na Geton.markets, ki ga jr omenil idiot zgoraj. 4 coine ima listane gor, ki se jih ne najde nikjer drugje in z nevemkaksnimu ogromnimi valuacijami. Hkrati pa grejo grafi neprestano samo navzgor, dejansko v letu ali dveh kolikor obstajajo, niso imeli negativnega dneva.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

i33a ::

Pozdravljeni,
že nekaj časa spremljam kriptovalute in blockchain svet.
Se kdo ukvarja s tem bolj raziskovalno? Katera so najbolj "vroča" področja v blockchain svetu?

CaqKa ::

Facebook dev je izjavil:

Geton.trading pac ne.

Seveda so piplcoin in se eni 3je drugi kriptoscami gor ze dlje casa, ker je Milan te scamme serviral ze nekaj let nazaj.

Zelo zanimiv je tudi pogled na Geton.markets, ki ga jr omenil idiot zgoraj. 4 coine ima listane gor, ki se jih ne najde nikjer drugje in z nevemkaksnimu ogromnimi valuacijami. Hkrati pa grejo grafi neprestano samo navzgor, dejansko v letu ali dveh kolikor obstajajo, niso imeli negativnega dneva.

Ja pa nevem.. mogoče je drugačna domena kot je bla takrat.

i33a je izjavil:

Pozdravljeni,
že nekaj časa spremljam kriptovalute in blockchain svet.
Se kdo ukvarja s tem bolj raziskovalno? Katera so najbolj "vroča" področja v blockchain svetu?

Kaj pomeni bolj raziskovalno?
jaz sem zgoraj malo zbral od kje pobiram info in se učim: https://slo-tech.com/forum/t768253/p686...

Pa tukaj sem dal od kje dobivam informacije: https://slo-tech.com/forum/t768253/p686...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

i33a ::

@CaqKa
Hvala za linke - si bom bolj podrobno pogledal.

Bolj raziskovalno sem mislil v smislu: analiza grafa Bitcoin transakcij, itd.
Kaj se trenutno razvija (je še v alpha/beta fazi) ali pa se s tem še ukvarjajo na faksih (MIT, Stanford,...)?

Lahko pa tudi v smislu kateri podatki zanimajo vlagatelje oz. kakšne aplikacije bi vam prav prišle?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: i33a ()

CaqKa ::

Pri Aniti Posch boš našel v podcastu predvsem kaj so praktične zadeve, ki bi se rable in ki se uporabljajo v bitcoinu. Letos se je zelo spustila v uporabo bitcoina v Afriki.
Kaj se trenutno razvija in ukvarja. To bi rekel da na bitcoin audible kar dobro spremlja.
Dal je en ful dober telegram kanal, kjer res zadnje novice diretkno iz bitcoin sveta gor šiba. https://t.me/nobullshitbitcoin
Za analize transakcij nevem. Mislim da sem to najbolj še slišal pri @aantonop. bolj v kontekstu, kako si zagotoviti zasebnost in kaj vse uporabljajo in na kak način ti lahko identiteto ugotovijo. Pač omeni podjetja ki to delajo in so lahko iztočnica, če bi rad globlje.

Pa če se ne motim je v zadnjih 14 dneh bil industry focus na motley fool podcastih omenil Brian Feroldi in poseciral eno datamining podjetje in kako se monetizira napram vladam. https://www.fool.com/podcasts/industry-...
Ni zdaj tako povezano z kripto, je pa vsaj zame nek vpogled spet v to kaj je možno, kaj si industrija želi in kam se bo vse skup morebiti obrnilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

kow ::

CaqKa je izjavil:

Ja videl si da dogecoin očitno ne spada v model v katerem vanj vlagaš kot klasično podjetje, ampak ima očitno neko svojo drugo nišo in dodano vrednost ki jo daje svojim imetnikom.


Moras definirati dodano vrednost. Zame ima zrak dodano vrednost - brez njega ne morem dihati - pa zato ne pomeni, da ima trzno vrednost.
Razlog, da ima dogecoin neko vrednost ni povezan z nacinom njegovega delovanja. Ima samo brandname in nekaj let zgodovine.
Kar pomeni, da tisti, ki kupuje spekulira, da bo nekdo kupil visje - podobno kot BTC. Pri BTC-ju je takih ljudi verjetno nekaj milijonov, pri dogecoinu jih je verjetno nekaj tisoc.
Gre samo za online zero sum igrico... Ker je trg majhen (likvidnost) lahko vecji 'kit' zlahka premakne ceno. Pac coin za 'degenerate traderje/gamblerje'.

Ce se igramo tako igrico, je BTC veliko bolj smiseln, ker ima vecjo varnost (hashrate) pa tezje ga je manipulirati.

kow ::

CaqKa je izjavil:

Pri Aniti Posch boš našel v podcastu predvsem kaj so praktične zadeve, ki bi se rable in ki se uporabljajo v bitcoinu. Letos se je zelo spustila v uporabo bitcoina v Afriki.


Bitcoin bloki so ze itak (precej) polni, Afrika je nepomembna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

CaqKa ::

BTC ima več dodanih vrednosti.

Omogoča anonimnost transakcij.
Provizije za transakcije z njim so ogromno nižje.
Nima klasične inflacije, kot jo imajo fiat valute.
Bitcoin ne pozna meja.
Bitcoinu je vseeno kakšne narodnosti si.
Bitcoin nima centralne avtoritete, ki bi lahko neko transakcijo anulirala. S tem povezano pride do tega, da se strezni uporabnike denarja, da morajo sami precenit, kdaj je nekaj scam ali ne. Ko je transakcija na blockchainu, je na blockchainu. Ni poti nazaj. No je pot nazaj. Ampak je blazen strošek. Potrebuješ namreč 50+% računske moči, za kar potrebuješ hardver, nato pa še dovolj časa, da ta tvoj hardver računsko prehiti trenutno aktualno najdaljšo verigo.
Da bo nekdo kupil višje, ta špekulacija se zgodi na podlagi tega, da vedno več ljudi vidi dodano vrednost in razširjenost. V BTCju je vedno več ljudi, ki ga kupimo zaradi zgornjih lastnosti, ki jih ima. Ja obstajajo špekulatni. Tudi recimo pri ceni Tesline delnice. Vendar ti špekulanti ne omajajo dejstva da Tesla ni samo električni avto, ampak da je v ozadju ta trenutek največja proizvodnja litijionski baterij. Tako kot pri amazonu, ni samo trgovina, ampak velik del cene delnice pobere njihov cloud - Amazon web services. Pri vseh treh imaš špekulante, in pri vseh treh ceno narekujejo tisti, ki ocenjujemo kakšno dodano vrednost bo dal produkt v prihodnosti.

CaqKa ::

kow je izjavil:

Bitcoin bloki so ze itak (precej) polni, Afrika je nepomembna.

Povej to Venezualcu in Zimbabvijcu, ki isti trenutek ko dobi plačo leti v trgovino po živila, ker imajo hiper inflacijo.
Dolar je za njih svetinja, ker je stabilen napram njihovi valuti. Samo ga ne dobijo v državo. Bitcoin je obojnim trenutno edina praktična rešitev, da se izognejo devalvaciji.

Valda ti je Afrika nepomembna ker si privilegiran. Imaš na voljo valuto, ki je koliko toliko stabilna, imaš bančni račun, na voljo imaš kredit, če ga rabiš, trguješ lahko z delnicami iz vsega sveta. Par klikov in vpis osebnih podatkov te loči do tega, da kupuješ na tokijski borzi.

"Afrika je nepomembna", hah, še pojma nimaš kaj se razviti svet uči od nje.

3p ::

CaqKa je izjavil:

Omogoča anonimnost transakcij.


Kar ima daleč največjo dodano vrednost za črni trg. Torej preprodajalce drog, orožja in drugih zelo "koristih" stvari.
Pa za utajevanje davkov. In skrivanje sivih prihodkov.

Razen liberalnih idealov, kakšna je dodana vrednost anonimnih transakcij? Misli, tako, za družbo kot celoto, ne za mutibariča.

CaqKa je izjavil:

Provizije za transakcije z njim so ogromno nižje.

Kot kaj? Kot izmenjava denarja, ko grem kupit drogo z bankovcem?

CaqKa je izjavil:

Nima klasične inflacije, kot jo imajo fiat valute.

Kar malo pomeni, ker je vrednost niha kot aprilsko vreme.

CaqKa je izjavil:

Bitcoin ne pozna meja.

Kaj bi to naj pomenilo? Da druge elektronske transakcije ne delujejo preko meja?

CaqKa je izjavil:

Bitcoin nima centralne avtoritete, ki bi lahko neko transakcijo anulirala. S tem povezano pride do tega, da se strezni uporabnike denarja, da morajo sami precenit, kdaj je nekaj scam ali ne.


Kar ima spet največjo dodano vrednost pri mutnih poslih. Ali pa tatvinah. Trditev je podobna: "Ker smo ukinili policijo, to strezni državljane, da morajo sami preceniti, kdaj in ob kateri uri grejo iz hiše, in kam. In s koliko orožja."

kow ::

@Caqka
Moja poanta je bila, da ce to zacne uporabljati nekaj (deset)tisoc ljudi vec, postane strosek transakcije prevelik. BTC trenutno pac ne more skalirati, ne delaj si utvar.
Venezuelci naj gredo na stablecoine in ZK rollup na ethereumu in to je to. Africani enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

CaqKa ::

Gre za to kako ceniš svojo zasebnost.
Zakaj imaš vrata? Zakaj imaš zavese? Kaj skrivaš?
Prodajo drog in orožja je treba regulirat na strani prodajalca.
Črnega trga NISMO ZMOŽNI eliminirat. Ne v zdajšnjem fiat sistemu ne v BTC sistemu. Čemu bi se potemtakem odpovedal anonimnosti in državi in s tem nevem komu še vse dajal podatke o sebi?
Država podatke o utaji davkov še vedno lahko ureja na klasični način. Pride in pogleda kak avto imaš, kakšno hišo imaš. Kakšno je tvoje premoženje. In to se da uredit, brez da neka centralna avtoriteta ve za VSAKO tvojo transakcijo.

Za vsako plačilo položnice mi slovenkse banke zakasirajo provizijo. Meni sparkasse 0,39€. Fee na BTCju je za razrede nižji. Da hočem denar prenest v drugo državo imam dodatne provizije. BTC ne razlikuje če nakažem v sosednjo ulico, ali pa v botswano.
Ne druge ne delajo čez mejo. Nakaži dolarje v venezuelo ali pa v zimbabve.
Nakaži dolar/eur na wikileaks račun. Ne gre. Lahko pa nakažeš BTC, tako v venezueulo, tako v zimbabve in tako na wikileaks.

Ukrep, da lahko transkacijo centralne institucije reverzajo ima več vplivov na družbo. Najhujša se je ta, da se folk poneumlja in se mu več ne da razmišljat če je nekaj ilegalno ali ne. "Če je ilegalno bo že policija in banka poskrbela da bom dobil denar nazaj". A ni bolje imeti družbo, ki sama s svojo glavo razmišlja kaj je prav in kaj ne. In ne nasede scamom? Zakaj bi potreboval takšne izpade, kot jih je zgoraj imel facebook_dev, ki se je počutil oklicanega za lokalnega policaja in je ko malega cucka nadrl Therazosa?
A ne bi bilo bolje, ko bi napisali da je geton scam, da dobičkov 1,25% NA DAN nismo še nikjer doživeli in v to ne vlagat. Pa se naj potem vsak sam odloči komu bo verjel. Je res potrebno imeti centralno avtoriteto, ki bo folku omogočala da ji verjame in sam folk ne bo sploh več nič razmišljal?

Nereverzibilnost BTC transakcij je v mojih očeh zelo dobra, saj da uporabniku jasno vedet, da je edino on odgovoren za svoja dejanja. In tako je prav.

CaqKa ::

kow je izjavil:

@Caqka
Moja poanta je bila, da ce to zacne uporabljati nekaj (deset)tisoc ljudi vec, postane strosek transakcije prevelik. BTC trenutno pac ne more skalirati, ne delaj si utvar.
Venezuelci naj gredo na stablecoine in ZK rollup na ethereumu in to je to. Africani enako.


BTC je skalabilen skozi Lightning. Tudi strošek transakcije se z uvedbo ligtning networka drastično zniža.

Ethereum je v mojih očeh dokaj centralno vodena kriptovaluta oziroma Vitalik govori o kripto računalniku. Iz intervjujev z Vitalikom je dokaj jasno razvidno, da se Vitalik počuti kot nekdo ki owna ethereum network. Zadeva nima social consenza in s tem ni demokratična. Jaz ne priporočam nič kar je nareto na ethereumu. Vitalik je ustvaril nekaj več kot bitcoin in nekaj kar ni valuta. Je nekaj kar je vizija enega človeka. Je nekaj kar je Vitalikov tech preview. Ni končni produkt. Vsekakor ne posveča toliko k zasebnosti in varnosti, kot to počne bitcoin skupnost. Vsekakor je ethereum še bolj volatilen in ga lahko "kiti" še bolj zamajajo kot pa bitcoin. Niti približno ga ne bi priporočal, niti afričanom niti venezuelcem.

3p ::

CaqKa je izjavil:

Gre za to kako ceniš svojo zasebnost.
Zakaj imaš vrata? Zakaj imaš zavese? Kaj skrivaš?
Prodajo drog in orožja je treba regulirat na strani prodajalca.


Vrata imam, kot varnostni mehanizem proti vlomu. Pa da iz WCja ne smrdi po stanovanju, po nepotrebnem. Zaves pa nimam.

Seveda obstajajo tudi legitimni scenariji za koristnost (psevdo)anonimnih transakcij. Ampak dvomim, da ta raba preseže kategorijo "zanemarljivo".

Se je kdo potrudil s kako analizo, za kaj se v praksi te valute uporabljajo (vkolikor je to sploh mogoče narediti)?

kow ::

CaqKa je izjavil:


BTC je skalabilen skozi Lightning. Tudi strošek transakcije se z uvedbo ligtning networka drastično zniža.


Potencialno. Ima buge, design probleme, ni dovolj uporabnikov itd. Lightning network se zaenkrat nikakor ne prime.
Ker je ethereum chain veliko bolj uporabljen kot btc, bomo tam skoraj gotovo (vsaj 99%) prej videli mnozicno uporabo L2 resitev.
Neumnosti, ki si jih pisal glede Buterina, sploh ne mislim komentirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

CaqKa ::

3p je izjavil:

Kar ima daleč največjo dodano vrednost za črni trg. Torej preprodajalce drog, orožja in drugih zelo "koristih" stvari.
Pa za utajevanje davkov. In skrivanje sivih prihodkov.

Razen liberalnih idealov, kakšna je dodana vrednost anonimnih transakcij? Misli, tako, za družbo kot celoto, ne za mutibariča.

Imaš vsaj približno jasno vrednost koliko preprodaje drog orožja in drugih zelo koristnih stvari se vrši preko btcja?
Imaš to cifro za fiat valute?
Si prebral Panama papers? A veš koliko transakcij se izvede v zdajšnjem fiat in swift sistemu za te nečedne posle?
Ob avtocesti sledim europlakate ki nagovarjajo k odprtu podjetja v bosni, ker so tam nižji davki. Si dal kak glas od sebe proti tem plakatom?

Pa če gremo še malo na utajo davka. Čemu naša država na zaposli novih izterjevalcev, ki jih na leto stane 24keur, izterjevalec pa na leto prinese 330keur?

Anonimnost zato, ker se iz osebnih podatkov omogoča, da delajo podjetja analize s katerimi potrošnike zasvajajo z nakupovanjem. Anonimnost zato, ker ima pregon ogromno več podatkov kot jih je potrebno za preganjanje nečednih in mutibaričnih in te podatke uporabljajo v druge nečedne politične namene.
Zato anonimnost transakcij.

CaqKa ::

3p je izjavil:


Vrata imam, kot varnostni mehanizem proti vlomu. Pa da iz WCja ne smrdi po stanovanju, po nepotrebnem. Zaves pa nimam.

Seveda obstajajo tudi legitimni scenariji za koristnost (psevdo)anonimnih transakcij. Ampak dvomim, da ta raba preseže kategorijo "zanemarljivo".

Se je kdo potrudil s kako analizo, za kaj se v praksi te valute uporabljajo (vkolikor je to sploh mogoče narediti)?

Pa čemu imaš vrata? Lahko jih ne bi imel, pa bi imeli polcijo, ki bi se 24ur na dan vozila po okolici in vsakega legitimirala, ko vstopi nekam?
Ja poznam eno ki je brez zaves hodila naga po stanovanju. Povdarek na poznam ENO tako osebo. Ne rečem da je nemogoče. Za sebe in za moj družabni krog vem da imamo vrata in zavese zaradi zasebnosti.

Nimaš analize, a lajaš pa ko Potrč o tem kako so maske škodljive.

WhiteAngel ::

CaqKa je izjavil:

BTC je skalabilen skozi Lightning. Tudi strošek transakcije se z uvedbo ligtning networka drastično zniža.


Lightning je neuporaben, ko grem na 2 tedna v štacuno po fasngo. Kaj, mi bodo zaklenili premoženje za več mesecev, da bom lahko več transakcij spravil skozi en kanal? Problem skalabilnosti zares ni rešil še nihče. Osebno se mi zdi zanimiv Oasis s trusted enklavami, če zaupaš Intelu in SGX-u. V tem primeru ni treba vsem preverjati, ali je določen node malicious, ampak če je rezultat podpisan s ključem od enklave, lahko veš, da je original kodo izvajal in je rezultat legit.

WhiteAngel ::

i33a je izjavil:

Pozdravljeni,
že nekaj časa spremljam kriptovalute in blockchain svet.
Se kdo ukvarja s tem bolj raziskovalno? Katera so najbolj "vroča" področja v blockchain svetu?


bitcoin-dev mailing lista?

kow ::

WhiteAngel je izjavil:

Problem skalabilnosti zares ni rešil še nihče.


ZkSync in Loopring sta to ze resila za ether in erc20 kovance, vsaj za uporabnike, ki se razumejo.. Problem je, kako uporabnike preseliti na L2, o tem je tudi nazadnje pisal Vitalik.
https://ethereum-magicians.org/t/a-roll...


Imo je trenutno najvecji problem:
"Layer 2 protocols should be built into the wallet".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Senior Dev ::

Tema šla v karanteno ali vsi že v penziji? Koliko milijonov ste potegnili od zadnjega mini bulla? :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

realize ::

Senior Dev je izjavil:

Tema šla v karanteno ali vsi že v penziji? Koliko milijonov ste potegnili od zadnjega mini bulla? :)


0,062M ¥. Grem lahko za en mesec v penzijo :P

svecka ::

Senior Dev je izjavil:

Tema šla v karanteno ali vsi že v penziji? Koliko milijonov ste potegnili od zadnjega mini bulla? :)


Jaz sem prehitro prodal, tako kot zmeraj :( 1/10 primerov mi rata, ostalo prehitro prodam. Preveč sem trigger frendly.
««
29 / 1441
»»