» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
28 / 1441
»»

Thezako ::

Prav uredu... hvala ker si lahko normalno povedal

Facebook dev ::

Thezako je izjavil:

Pa kaj je s tabo?? Mal se umir... Oprosti ker sem povedal po resnici in našel forum kjer je bilo malo govora o tem getonu... sam sem pač raskiral 500€ in jih dal v ta geton. Če ti pa kej ne paše me pa ignoriri ker ti nisem nic naredil niti nimas pravice da me napizdevaš...


Ti ne bom verjel, da si vložil v to in verjel, da je trenutno v platformo vloženega 1.2 milijarde evrov, da na vložek 10k dobivaš po 1.25% na dan in tako dalje.
Edini razlog zakaj si se oglasil sedaj je, da bi potencialno dobil kakšnega, ki bi se nategnil na tole.

Si le še eden izmed slovenskih crypto scammerjev. Izgini.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

PrihajaNodi ::

Zakaj taksno sovrastvo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Facebook dev ::

Ali ni kripto svet tako ali tako prepoln scammerjev? Slovenci sodijo v sam svetovni vrh, kar se tiče projektov in zapravljenih na desetine milijonov denarja investitorjev. In ko se takole najde le še eno crypto scam slovensko podjetje, si ne zaslužijo dobiti dostojne ga odziva.

Če pa bi si rad ustvaril svoje mnenje, pa si poglej geton.exchange ali geton.trading in pogoglaj še malo o geton d.o.o pa si ustvari svoje mnenje.

In da bom verjel, da se je 2 leti registiral nek pajac na forum, nikoli bil aktiven in nič pisal, sedaj pa kar iz nule naredil odgovor na nekoga, ki je omenil geton 3 tedne nazaj, ne tega ne bom verjel.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

Thezako ::

Oprosti. Prvic v zivljenju sem vlozil denar v kriptovalute in sem to storil pac v geton ker mi je nekdo predlagal. Sicer nimam pojma kako deluje kdo je zagnal to podjetje in nic. Sicer pa se zdaj nevem ali je nateg ali ne sem pac probal. In ne nisem nobeden izmed njih. Samo iskal sem po googlu ce je kaksen forum glede getona in sem nasel samo to , zato sem se javil

Ni mi treba verjeti res ne... če te pa slučajno zanima če sem res vložil, me lahko dodaš kje drugje in ti lahko pokazem... pa brez zamere

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thezako ()

Facebook dev ::

A res? Pa si imel odprte oči vmes ko si googlal?

Takoj na vrhu imaš tole, kjer hitro pokontaš da je scam.
https://bitcointalk.org/index.php?topic...

Da nadaljujemo tvojo izmišljeno zgodbo. Zapisal si, da si vložil v geton 200 dni nazaj. Kaj pa to, da je domena aktivna komaj nekaj več kot mesec? Razloži še to in išči razloge, zakaj te neupravičeno nadiram. Kreten.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Thezako ::

Marca sem vložil... nevem kaj si ti prebral

Facebook dev ::

Thezako je izjavil:

Jaz sem vložil v geton trading pred 200dnevi in mi normalno deluje... sem presenčen


Domena je pa aktivna od sredine septembra. Laži naprej.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Thezako ::

Amm ne to ni možno

Bi poslal sliko v forum pa nevem kako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thezako ()

Thezako ::

No drugace sem pa vlozil 500eur in v 100 dneh sem dobil 375eur nagrad... teh 375 evrov sem dvignal od tistih 500eur so mi pa vzeli 175eur tako da sem v 100 dneh iz 500 naredil 200eur cistega profita... sedaj sem to ponovno naredil in upam da bo ponovno uspelo

Facebook dev ::

Kje pa je preostalih 100 dni, če si vložil 200 dni nazaj?

Milan Kozlevcar, umiri se. Nehaj scammat ljudi. V dobri ureditvi države, bi moral doživljensko sedeti v zaporu.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Thezako ::

200 dni sem rekel na priblizno... sedaj pac cakam da se zakljuci ta 2 staking in potem bom videl ce bom dobil vse nazaj...

Facebook dev ::

100 dni, 200 dni, 500 evrov 5000000 evrov, domena aktivna 1 mesec, prvič slišim za kriptovalute, drugič slišim za kriptovalute, kolega je predlagal naj kupim geton, kolega je rekel naj kupim bitconnent.

Malo se umiri. Naslednič ko nateguješ, vsaj svojo zgodbo korektno skupaj sestavi.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Thezako ::

Imaš fb ? Ti lahko tja pošlem slike ?

Drugace pa ja tudi meni se zdi vse v povezavi z geton cudno ampak sem pac raskiral

Ce pa mislis da vas nategujem pa tudi prav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thezako ()

PrihajaNodi ::

Mene so podobno s Tezosom nategnili. Kao super high tech.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Dej nodi, ne mesaj drek se ti. Tezos je delujoc blockchain in nihce te ni nategnil. Kaj tocno pri tezosu deluje drugace, kot so ti povedali?

PrihajaNodi ::

Počasen je, dappov ni, dexter je katastrofa...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Ne razumem kaj mislis s tem, da je "pocasen". A so ga upocasnili od trenutka tvojega nakupa?
Pa napisi dapp, kdo ti preprecuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PrihajaNodi ::

Same transakcije, tisti fake smart contracti pa tud ni vredno omenjat. Zakaj bi gradil na xtzju ce je tu eth.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jacksmav ::

Dejte mal cool down...k vidim, da vam je vroče...kregajte se kje drugje, Hvala

vrtn4r ::

Admini izbrišite tega scammerja z geton. Ali pa magari kar spet celo temo :8)

Jacksmav ::

Če si faca, ne boš : :)vsak , če le ve je to to :)

PrihajaNodi ::

Prosim za zaklep.

Hvala

L.p.

Nodi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Thezako ::

Zakaj me obsojate da sem scam ?? jst sm sam povedu da sm probu vložit v to in čist nč drugega... Nobenmu nism reku da je TOP zadeva al pa karkol tko da res ne vidim problema... če pa koga res zanima če sm scam mi pa naj piše na družabno omrežje in vam lahk tam objasnim kako men to deluje...

Facebook dev ::

Ugasni se, prosim. Očitno je, da iščeš ljudi, katere boš nategnil. Pač si podn, najbrž se ti ne da več pomagat, upam pa, da se ti vrne v življenju vse tole.

Piši tukaj, ni nobene potrebe, da veš naše identitete. Razloži zakaj nisi/si scam, čeprav s svojimi posti in dejanji pokazal že vse.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

Thezako ::

Kako ti naj razložim da nisem scam ?? pač mi gre na ku*** ker mi nažigate da sem scam kar tut prbližno ni res

Drugače sem športnik... verjetno bolj fer človek kot ti dev, ki vidim da nimaš drugega za delat kot obsojat ljudi brez kakršnih koli razlogov in vse metati v isti koš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thezako ()

Jacksmav ::

sej ti bo enkrat jasno...najbž si zgrešil temo :)

Thezako ::

Iskat sem forume o getonu in našel samo tukaj nekaj malega, napisal sem da sem pač probal in sedaj sem vsega kriv jaz... nič rekel nič naredil, a vsega kriv :)

kow ::

PrihajaNodi je izjavil:

Same transakcije, tisti fake smart contracti pa tud ni vredno omenjat. Zakaj bi gradil na xtzju ce je tu eth.


Nisi odgovoril, saj niti nisem pricakoval. Samo malo te trolam.
Ce te prav razumem, polkadot ni scam. Ce se pa tvoja stava ne bo posrecila, bos cez 2 leti rekel, da je scam.
Odgovornost za lastne odlocitve pa take fore, to ti ni zanimivo a?

PrihajaNodi ::

Polkadot dela na polno isto ETH sploh z defi zdaj. Tezos? Tezos privlece ven dexterja, ki ga niti google ne najde! Vse sem odgovoril.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

Polka ti je odletela čez 4$. Pri 5$ je že penzija?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

CaqKa ::

Priporoča kdo kaj, kjer je dobro in poljudno razloženo kako deluje proof of stake? kako zagotovi varnost?

Jaz poslušam Anita Posch in Bitcoin Audible podkasta. Pa Andreas M. Antonopoulus videote. pri teh treh sem se še največ naučil. Najbolj sicer pri aantonop. Nisem pa zasledil še aantonop prispevka o PoS.

Komurkoli, ki bi rad malo bolj globoko se naučil kako se kripto valute povezujejo v sliko ekonomije in družbe nasplošno predlagam za začetek njegov unscrypted podkast: https://aantonop.com/unscrypted/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

kamiKaZaA ::

PrihajaNodi je izjavil:

Prosim za zaklep.

Hvala

L.p.

Nodi

Evo ga spet največji troll teme zahteva zaklep in ga bo tudi dosegel, ker se bo zgodovina ponovila, namesto, da bi se tega trolla vrglo ven iz te teme. To smo že najmanj 100x prosili, a dočakali vsaj 5x zaklep te teme.

Thezako ::

A kdonod vas mogoce ve kje bi se dalo nauciti kako se pac dela s kriptovautam, kam vlagati in podobno? Pac a so kaki seminarji al kej podobnega?
Lp

kow ::

Poslusaj mene. Ne poslusaj ostalih na tem forumu. /s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Facebook dev ::

Thezako je izjavil:

A kdonod vas mogoce ve kje bi se dalo nauciti kako se pac dela s kriptovautam, kam vlagati in podobno? Pac a so kaki seminarji al kej podobnega?
Lp


Se zdi, da kar obvladaš, če si iz scama potegnil 350€ čistega dobička.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

CaqKa ::

Thezako je izjavil:

A kdonod vas mogoce ve kje bi se dalo nauciti kako se pac dela s kriptovautam, kam vlagati in podobno? Pac a so kaki seminarji al kej podobnega?
Lp

Tako kot vlagati v podjetje. Tako da spoznaš njihov biznis model in si oceniš kako dolgo še bodo obstajala in delala profit. Pri kriptovalutah, to narediš tako da pogledaš tehnično kako je zadeva izvedena in se spet podobno vprašaš, kako dolgo misliš da bo zadeva obstajala.

Jaz ta trenutek približno razumem kako dela bitcoin, ETH s svojim preskokom na proof of stake me bega. Zato bi se tudi rad naučil kako dela PoS. Večina coinov namreč temelji na ETH, kar pomeni, da je isto sranje ali vlagam v ETH ali pa v katerega od coinov. Če ETH 2.0 propade, bod z njim tudi vsi coini.
MinePi, ki je pred časom krožil po smsih, da so si ga študenti MITja izmislili, je naslednja zadeva v kateri vsaki dan rudarim, vendar njihovega koncepta tudi ne kužim. Dejansko je tako, da kaj dosti o konceptu sploh ni znanega. Naj ne bi šlo toliko niti za PoW, niti za PoS, ampak za na nek derivat proof of social network. Zadeva izhaja iz stellar consensus networka.

Nekaj sem pa kupil tudi CEL tokena. Vendar več nisem prepričan v delovanje tega in imam občutek da sem nasedel ponzijevi shemi.

Če sprašuješ kako se obnašat v ponzijevih shemah/shitcoinih, nevem... tisto česar se jaz držim je zdrava pamet: dosti razpršenosti, majhni vložki. Pri Celsiusu, pa bom naredil to, da bom prodal kar sem vložil in nato fural samo še kar je bilo donosa/nagrad.

Od vsega kripta kar je, če mene kdo vpraša, z znanjem ki ga imam ta trenutek, je edino kar lahko priporočam bitcoin in da ga daš v denarnico za katero imaš edino ti ključe.

kow ::

CaqKa je izjavil:


Tako kot vlagati v podjetje. Tako da spoznaš njihov biznis model in si oceniš kako dolgo še bodo obstajala in delala profit. Pri kriptovalutah, to narediš tako da pogledaš tehnično kako je zadeva izvedena in se spet podobno vprašaš, kako dolgo misliš da bo zadeva obstajala.


Slab nasvet. V podjetja se vlaga zaradi pobiranja bodocih dobickov (v obliki dividend, buybackov ipd.). Pri kriptovalutah je stvar mnogo bolj kompleksna - ne bi sel v detajle.
Dogecoin obstaja ze nekaj let, pa je vendarle bolj kot ne zajebancija, ki ima vseeno kapitalizacijo cez 300 milijonov. Zakaj? Kdo ve.. verjetno je kaksnemu bogatasu dolgcas, pa veliko je nodijev, ki ne vedo kaj kupujejo. Skratka, trg je dalec od racionalnega.

Thezako ::

Aha hvala. Se bolj splaca vloziti v delnice ali kriptovalute ? Glede na dolgi rok verjetno v delnice ?

Facebook dev ::

Najraje se vloži v platformo, ki ti zagotovi 1.25% donosa na dan na tvoj vložek. Nikjer ne boš dobil boljše. In ker je v platformo vloženih že 1.2 milijarde evrov, potem mora biti to zihr legit. Najbolj kul pri projektu je pa to, da lahko v platformo vložiš denar, še preden sploh obstaja.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

Thezako ::

Pa kaj je s tabo si bolan ? govoriš mi kot da sem jaz naredil to stran piz**. Če hočeš dej notr 100k če nočeš pa bot tih k noben ne govori več o tem. Res boli me kur** kaj si misliš o tej platformi.

Nimam nič od tega ti pa tut ne če jo kritiziraš. Tko da nevem zakaj se še kr užigaš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thezako ()

Facebook dev ::

Problem je, Milan, ker ti nisi začetnik, pač pa zelo izkušen scammer. In če misliš, da kdo naseda tvoji neumni zgodbi, da si začetnik, ti ne noben.

Brezveze se tu sedaj delaš, kot da si začetnik in sprašuješ kam vlagat itd. ker itak vemo, da si nategun in tu si nezaželjen.

Hipotetično, da si res začetnik, še zmeraj nisi razložil, kako si vložil v platformo pred 200 dnevi, čeprav je domena aktivna nekaj več kot mesec dni? Ali za tebe, začetnika v svetu kriptovalut, veljajo drugačna pravila? Imaš posebne dostope do novonastajajočih projektov?

Ker če mi ne znaš razložiti tega, potem pač tudi začetnik tu nisi, ampak si scammer. To kar si. Spizdi.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Thezako ::

Ni mogoče da je to odprto 1 mesec... Med karanteno spomladi sem vlozil pa ce mi verjames ali ne. Pa noben Milan nisem

CaqKa ::

kow je izjavil:

Slab nasvet. V podjetja se vlaga zaradi pobiranja bodocih dobickov (v obliki dividend, buybackov ipd.). Pri kriptovalutah je stvar mnogo bolj kompleksna - ne bi sel v detajle.
Dogecoin obstaja ze nekaj let, pa je vendarle bolj kot ne zajebancija, ki ima vseeno kapitalizacijo cez 300 milijonov. Zakaj? Kdo ve.. verjetno je kaksnemu bogatasu dolgcas, pa veliko je nodijev, ki ne vedo kaj kupujejo. Skratka, trg je dalec od racionalnega.

Da bo debata na nivoju, te bom prosil, da ja, pojdi v detajle.

Kar se tiče drugega odstavka.. Ja videl si da dogecoin očitno ne spada v model v katerem vanj vlagaš kot klasično podjetje, ampak ima očitno neko svojo drugo nišo in dodano vrednost ki jo daje svojim imetnikom.
In še enkrat bom rekel. da če hočeš da bodo razni nodiji spregledali. Potem je nujno da gremo v detajle in da zadeve argumentiramo.
Jaz zase vem, da lahko argumentiramo se vključim v debate o BTC, ETH, CEL, MinePi in v splošne tehnične koncepte kako so te zadeve nastale.

CaqKa ::

Thezako je izjavil:

Aha hvala. Se bolj splaca vloziti v delnice ali kriptovalute ? Glede na dolgi rok verjetno v delnice ?

Glede na to kar sem se jaz do zdaj naučil je moj portfelj
- 33% delnice (pri čemere štejem noter tudi trgovanje na bitstampu in to kar imam v celsiusu),
- 33% zlato
- 33% Kripto (pri tem je 90% BTCja, ostalo bom razporedil glede na to kar bom še spoznal. Zaenkrat je 10% v ETH)
Delnice mi bodo dajale cca 8% donosa (grobo povprečje) na leto na rok 20 let
Zlato mi ohranja kupno moč, pomeni pokrije inflacijo.
kripto/bitcoin je moj. težko mi ga bo kdo vzel. Špekulacije kam bo zrastel nevem. To da ga pa države začenjajo spravljat v svoje pravne okvire, pa mi da vedet, da postaja resna grožnja klasičnemu monetarnemu sistemu. Ob predpostavki da je bitcoina "samo" 21 miljonov, ljudi pa krepko cez 7 miljard, mi da to približno vedet, da njegova cena ne bo ostala ravno pri teh 10k.

Facebook dev je izjavil:

Problem je, Milan, ker ti nisi začetnik, pač pa zelo izkušen scammer. In če misliš, da kdo naseda tvoji neumni zgodbi, da si začetnik, ti ne noben.

Brezveze se tu sedaj delaš, kot da si začetnik in sprašuješ kam vlagat itd. ker itak vemo, da si nategun in tu si nezaželjen.

Hipotetično, da si res začetnik, še zmeraj nisi razložil, kako si vložil v platformo pred 200 dnevi, čeprav je domena aktivna nekaj več kot mesec dni? Ali za tebe, začetnika v svetu kriptovalut, veljajo drugačna pravila? Imaš posebne dostope do novonastajajočih projektov?

Ker če mi ne znaš razložiti tega, potem pač tudi začetnik tu nisi, ampak si scammer. To kar si. Spizdi.

Daj ohladi se pa prepusti moderatorjem da opravijo svoje delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Thezako ::

Hvala za odgovor CaqKa...

Pa misliš da bi zlato konstantno raslo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thezako ()

Facebook dev ::

CaqKa je izjavil:

Thezako je izjavil:

Aha hvala. Se bolj splaca vloziti v delnice ali kriptovalute ? Glede na dolgi rok verjetno v delnice ?

Glede na to kar sem se jaz do zdaj naučil je moj portfelj
- 33% delnice (pri čemere štejem noter tudi trgovanje na bitstampu in to kar imam v celsiusu),
- 33% zlato
- 33% Kripto (pri tem je 90% BTCja, ostalo bom razporedil glede na to kar bom še spoznal. Zaenkrat je 10% v ETH)
Delnice mi bodo dajale cca 8% donosa (grobo povprečje) na leto na rok 20 let
Zlato mi ohranja kupno moč, pomeni pokrije inflacijo.
kripto/bitcoin je moj. težko mi ga bo kdo vzel. Špekulacije kam bo zrastel nevem. To da ga pa države začenjajo spravljat v svoje pravne okvire, pa mi da vedet, da postaja resna grožnja klasičnemu monetarnemu sistemu. Ob predpostavki da je bitcoina "samo" 21 miljonov, ljudi pa krepko cez 7 miljard, mi da to približno vedet, da njegova cena ne bo ostala ravno pri teh 10k.

Facebook dev je izjavil:

Problem je, Milan, ker ti nisi začetnik, pač pa zelo izkušen scammer. In če misliš, da kdo naseda tvoji neumni zgodbi, da si začetnik, ti ne noben.

Brezveze se tu sedaj delaš, kot da si začetnik in sprašuješ kam vlagat itd. ker itak vemo, da si nategun in tu si nezaželjen.

Hipotetično, da si res začetnik, še zmeraj nisi razložil, kako si vložil v platformo pred 200 dnevi, čeprav je domena aktivna nekaj več kot mesec dni? Ali za tebe, začetnika v svetu kriptovalut, veljajo drugačna pravila? Imaš posebne dostope do novonastajajočih projektov?

Ker če mi ne znaš razložiti tega, potem pač tudi začetnik tu nisi, ampak si scammer. To kar si. Spizdi.

Daj ohladi se pa prepusti moderatorjem da opravijo svoje delo.


Zakaj naj bi se to kar normalno sprejelo, da človek hoče nategnit ljude, potem pa se mu pusti, da normalno sodeluje na forumu naprej? Greš mimo na ulici nekoga, ki te hoče štihnit, ti se na srečo izogneš, potem pa gresta skupaj na pijačo?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Thezako ::

pa kaj ti ni jasno ? Če sem milan ti lahko pučem čevlje do konca živlenja... Če sem karkoli v zvezi z getonu ti lahko dam vse kar imam. Res nevem kaj ti ni jasno.

Facebook dev ::

Za začetek lahko razložiš, kako lahko 200 dni prej vložiš denar v platformo, ki je aktivna nekaj več kot mesec dni.
Lahko govoriš karkoli hočeš, tvoji posti en drugega kontrirajo. Nevem kako lahko potem igraš karto "kripto začetnika".

Med drugim, ko se je prvič omenil Geton tu na forumu, se je na whois dalo počekirat podatke o registraciji. Včeraj, ko si ga omenil ti, na whois podatkov o geton.trading ali getong.exchange ni več na voljo. Ampak ja, misliš, da se lahko skrivaš, samo si nažalost preveč nesposoben, da bi se.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Facebook dev je izjavil:

Za začetek lahko razložiš, kako lahko 200 dni prej vložiš denar v platformo, ki je aktivna nekaj več kot mesec dni.
Lahko govoriš karkoli hočeš, tvoji posti en drugega kontrirajo. Nevem kako lahko potem igraš karto "kripto začetnika".

Med drugim, ko se je prvič omenil Geton tu na forumu, se je na whois dalo počekirat podatke o registraciji. Včeraj, ko si ga omenil ti, na whois podatkov o geton.trading ali getong.exchange ni več na voljo. Ampak ja, misliš, da se lahko skrivaš, samo si nažalost preveč nesposoben, da bi se.

Vsaka ti čast za zelo dobro opravljeno delo. Vse si zelo dobro povezal in razkrinkal. Na koncu pa tukaj gre res za "začetnika", ampak ne začetnika v kriptu, ampak za začetnika v scamih. Človek se je lepo zafrknil/izdal s tistimi "200dni".
««
28 / 1441
»»