» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
25 / 1441
»»

DeeJay ::

Odvisno kdo zmaga volitve

kow ::

Pa daj napoved za obe varianti :p

kamiKaZaA ::

kow je izjavil:

Mal za zabavo... forumasi, kolk bo BTC za bozic?
moja napoved: 12.7k USD.

Jaz več nevem. Ker to se tako nepredviljivo obrača, da bom raje kot napovedoval, počakal ali bo zrastlo ali pa propadlo. Dobro vedno še je 3. opcija, da ostanemo tu kjer smo naslednjih par mesecev, preden se trend dokončno obrne bodisi gor ali čisto dol.

Mato989 ::

Jaz menim da bo nekje tu tu oz. Med 10 in 12k
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

kamiKaZaA je izjavil:

kow je izjavil:

Mal za zabavo... forumasi, kolk bo BTC za bozic?
moja napoved: 12.7k USD.

Jaz več nevem. Ker to se tako nepredviljivo obrača, da bom raje kot napovedoval, počakal ali bo zrastlo ali pa propadlo. Dobro vedno še je 3. opcija, da ostanemo tu kjer smo naslednjih par mesecev, preden se trend dokončno obrne bodisi gor ali čisto dol.



Evo si malo spremenil ton. Cakam samo se tvojo potrditev: “nodi je imel prav”. Ne bo penzije ne s skycoinom ne tezosom.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Facebook dev ::

Bitcoine bo bozicek letos dobavljal za ceno pod 8k$ na kos.

Vecina ljudi se niti ne zaveda v kaksnem kurcu je gospodarstvo in da borza stoji le zaradi neskoncnega printanja denarja.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kamiKaZaA ::

PrihajaNodi je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

kow je izjavil:

Mal za zabavo... forumasi, kolk bo BTC za bozic?
moja napoved: 12.7k USD.

Jaz več nevem. Ker to se tako nepredviljivo obrača, da bom raje kot napovedoval, počakal ali bo zrastlo ali pa propadlo. Dobro vedno še je 3. opcija, da ostanemo tu kjer smo naslednjih par mesecev, preden se trend dokončno obrne bodisi gor ali čisto dol.



Evo si malo spremenil ton. Cakam samo se tvojo potrditev: “nodi je imel prav”. Ne bo penzije ne s skycoinom ne tezosom.

Nodi bo imel prav, ko s skycoinom nebom nič zaslužil. Še vedno imam upanje, da bom vsaj podeseteril vložek, čeprav nisem kupoval na ATL in tudi definitivno nebom prodalajal na ATH, ker bom zgrešil kdaj bo vrh.

Sam še vedno upam na zaslužek, ker še kripto ni propadel. Mu pa slabo kaže. To pa ja. In sem nehal sanajati o penziji in nekih velikih zaslužkih.

PrihajaNodi ::

Sam samo se upam da xtz pride nad 4 usd pol se pa umikam. Ostalim pa veliko srece.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

vicks ::

NFT - Non-Fungible Tokens, lahko nekdo kaj več napiše o tem? Hvala.

A. Smith ::

Zelo v grobem je fungibility deljivost in zamenljivost/enakovrednost. Kilski zlat ingot lahko zamenjaš za (kao) enakovrednih 5 dvestogramskih ploščic. En BTC je enakovreden 5 x 0,2 BTC.

NFTji so pa edinstveni in niso enakovredni ter niso medsebojno zamenljivi. Mogoče podobno, kot zlat nakit - ni enakovreden ploščici.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

endelin ::

#XTZ start parabolic curve.?


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

PrihajaNodi ::

Zelo inovativno in umetnisko. Pohvale za ravne linije.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Fungibility?

Ce imas zakelj riza, pa hocem pest riza, mi je vseeno kje/kako zajamem. Vsa rizeva zrna so zame (dovolj) enakovredna. Fungibility je ena od lastnosti perfektnega denarja.
Bitcoin recimo ni ravno fungible, ker je graf povezav med naslovi znan. Idealno bi vsi bitkojni bili 'okuzeni', torej povezani s kriminalno dejavnostjo. Kot so recimo bankovci, ki so sli cez vec rok, cez prostitucijo, droge itd. Ce ti nekdo poslje btc, bi ti moralo biti vseeno iz katerega naslova ti je nakazal. Pa ti ni -> bitcoin ni fungible.

Pri NFT pa hoces ravno obratno lastnost, torej nekaj edinstvenega, kot so npr. podpisane Jordanove copate iz 6. tekme proti Utah Jazzu (1998).
Pri ethereumu je narediti nekaj digitalno edinstvenega (NFT) trivialno, ker je vezano na specificno pametno pogodbo in je nemogece klonirati zadevo. Kar pomeni, da bi slo-tech lahko
povezal uporabniska imena z ethereum naslovi. In recim naredil NFT token: slikica jokice, s podpisom od vostoka. Potem, pa bi na avkciji bidali kdo, da vec.
In potem bi ta slicica bila pripeta v forumu tvojemu uporabniskemu imenu.

PrihajaNodi ::

A niso zato smart contracti. Torej ce imas neko sliko bi ga lahko prvi overil s smart contractom kot patent.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

anketar ::

lepo si to nam brainletom razložu @kow

realize ::

Je kdo kupil kaj Flaminga (FLM)? DeFi na Neo-tu, hype zgleda obetaven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: realize ()

DeeJay ::

Jest ga farmam. Neko malenkost sm pa še dokupu pri 0.85$.

Neon87 ::

Ne najdem več teme z Airdrop-i..
XYFI
https://xyearn.finance/sales-dashboard?...

Potrebno je samo vpisat ETH naslov in to je to..

PrihajaNodi ::

#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Bravo Nodi. Ripple hvali Ripple. Inovativno.

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://ripplecoinnews.com/world-econom...


To zato ker edino Rippla lahko 100% nadziraš zraven stable coinov od top kriptičev ja :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Mato989, ti še vedno nisi v penziji? 8-)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

xerror ::

Facebook dev je izjavil:

xerror je izjavil:

Pozna kdo geton?
https://geton.trading/


Upam, da nisi kaj denarja metal v tole, ker če si ga, si ga že izgubil. Obljube so prenapihnjene in v svetu vedno velja "If something sounds too good to be true, then it probably isn't".

Polovica linkov na spletni strani ne dela, karkoli drugega od začetne strani, pa nasploh deluje stran kot scam.
Če pogledaš, kdo je registriral to spletno domeno, je to slovensko podjetje Grossus d.o.o. o katerem se pa tudi ne da poiskati nič pametnega.

Vse kar ima to podjetje, je spletna stran: https://www.grossus.org/
Na kateri pa ni nobenih koristnih informacij.

Zdaj je samo vprašanje, ali si ti del te sheme in želiš nategovat druge ljudi? Je pa zelo verjetno, da si tole linkal s slabimi nameni.


Nimam nobenih slabih namenov. Samo vprašam, če kdo pozna, preden naredim kako slabo investicijo :)

Senior Dev ::

Baje so Matotu "pljunili" na Kucoinu 990k EUR. Pa točno 1% do penzije, šment.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

marS ::

kow je izjavil:

Fungibility?

Ce imas zakelj riza, pa hocem pest riza, mi je vseeno kje/kako zajamem. Vsa rizeva zrna so zame (dovolj) enakovredna. Fungibility je ena od lastnosti perfektnega denarja.
Bitcoin recimo ni ravno fungible, ker je graf povezav med naslovi znan. Idealno bi vsi bitkojni bili 'okuzeni', torej povezani s kriminalno dejavnostjo. Kot so recimo bankovci, ki so sli cez vec rok, cez prostitucijo, droge itd. Ce ti nekdo poslje btc, bi ti moralo biti vseeno iz katerega naslova ti je nakazal. Pa ti ni -> bitcoin ni fungible.

Pri NFT pa hoces ravno obratno lastnost, torej nekaj edinstvenega, kot so npr. podpisane Jordanove copate iz 6. tekme proti Utah Jazzu (1998).
Pri ethereumu je narediti nekaj digitalno edinstvenega (NFT) trivialno, ker je vezano na specificno pametno pogodbo in je nemogece klonirati zadevo. Kar pomeni, da bi slo-tech lahko
povezal uporabniska imena z ethereum naslovi. In recim naredil NFT token: slikica jokice, s podpisom od vostoka. Potem, pa bi na avkciji bidali kdo, da vec.
In potem bi ta slicica bila pripeta v forumu tvojemu uporabniskemu imenu.


Zadnje cajte so NFTji popularni za t.i. digitalni/crypto art... En sajt, pa jih je več NFT Show Room ...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Čokoladko ::

Haha evo OmiseGO...največji pump. Ob nepravem času sem ga trejdal pa k se je BTC posral sem se losal altov. Ta risk bi se mi hudo obrestoval. Samo fuck it. Da se pa ne bi bi bla pa katastrofa. :D

Facebook dev ::

Sori, ampak a bi te lahko prosil, da nam tu pises kaksne trejde delas? Ker zaenkrat kaze, da si zelo dober signal. Vedno naredimo kontra kot ti, pa bomo v velikem +
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Čokoladko ::

Haha zaenkrat res. Sem igral na ziher s stop lossi. Da bi gemblal bi bil to super plus. Samo fora je, da enkrat fašeš smolo pa cepne kot je po Januarju 2018 pa si brez keša. To je kurac :D Z Bitcoinom še gre, da pride nazaj (niti to ni ziher seveda, je pa dosti bolj). Sicer pa trejdam tisto kar se hypa. OmiseGo ni ravno shypan, je pa moonal iz 0,50 letos do 10tke skoraj. Od 1.64$ dalje sem ga trejdal, prodal sicer prehitro. Pa sedaj v downtrendu od 3,25$ dalje. Obupal pri 2,55 zaradi Bitcoina. A ga insiderji trejdajo, ali pa je to pump tehnične narave nevem. Vem pa da iz 2,55 da bi holdal do 4$ je to super plus na moj vložen denar.

Iščem pa dalje kaj je in. Uniswap je v downtrendu, pa še dodal bodo nove kovance. To je brezveze. Teli NFT-ji, o tem nimam pojma, ampak se nekaj hypa. Tam kjer je hype, tam je denar. Drkat vašega Tezosa ob pogledu na graf pa nevem a se ravno splača :D

lay2er ::

Podpis. To sem napisal že večkrat, gre se s hypom. Ne pa z nekimi tehnikalijami, ki ne zanimajo nobenga, sploh takrat ko je zadeva enkrat v mehurčku.

In še enkraf vsi vaši tokni/coini od tezosa do rippla so shitcoini. Ne rešujejo enga realnega problema. Potem sta tukaj eth, ki daje zivljenje vecini teh shitcoinov (tako ali drugace) in btc, ki ima edini potencial za postati nek hranilec vrednosti.

PrihajaNodi ::

Na xtzju bo pump cez manj kot dva meseca. Se vedno je bil:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Čokoladko ::

Haha zakaj? A bodo objavil eno revolucionarno zadevo? :))

Facebook dev ::

Pa je tudi YFI dobil svoj hack.

https://cointelegraph.com/news/hacker-s...
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Senior Dev ::

To ti je 12 Matotovih penzij in 3/4. Ok, 3/4 milijona se ne šteje ker šteje samo celi milijon za penzion.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Kripto mesi ::

Tečen si kot drek. Get a life trol.

Senior Dev ::

S katero entiteto se pogovarjam? Mislim da si prijavljen pod napačnim uporabnikom. Odjavi, prijavi in jokaj raje pod cmerajera1337. Nikoli ne boš šel v penzijo! :))
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

kow ::

Zanimivo bi bilo, ce bi kdo opisal NFT sceno... ce kdo spremlja.

PrihajaNodi ::

Se opravicujem, uradno potrjeno. Tezos je mrtev kovanec.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Tiborg ::

kow je izjavil:

Zanimivo bi bilo, ce bi kdo opisal NFT sceno... ce kdo spremlja.

Za začetek je najboljše če pogledaš tole.


Najbolj se trenutno po mojem mnenju pripravlja teren za gaming, kjer se obračajo nenormalne vsote denarja, jaz trenutno spremljam oz. si lastim nekaj ENJ in pa malo več SOUL. Drugače pa če hočeš probat NTF sceno narediš račun na DECENTRALAND ali pa CRYPTOKITTIES pač ene izmed prvih projektov ki uporabljajo NTF, eden od marketov kjer se lahko NTF kupujejo in prodajajo je OPENSEA.IO.. To je na kratko iz moje strani :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tiborg ()

anketar ::

$polks kdo kupu, prihodnost, mnenja?

black ice ::

PrihajaNodi je izjavil:

Se opravicujem, uradno potrjeno. Tezos je mrtev kovanec.

URL pls.

Senior Dev ::

PrihajaNodi je izjavil:

Se opravicujem, uradno potrjeno. Tezos je mrtev kovanec.

To si nekam skopiraj da ne boš vedno znova pisal. 30 skoraj istih postov o Tezusu, bi profitiral kakšno minuto če bi samo prilepil drugič.
LINK je zastarela tehnologija, gre proti 2$.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

PrihajaNodi ::

black ice je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Se opravicujem, uradno potrjeno. Tezos je mrtev kovanec.

URL pls.


Here you have
https://medium.com/wxtz/wxtz-wrapped-te...

Senior Dev je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Se opravicujem, uradno potrjeno. Tezos je mrtev kovanec.

To si nekam skopiraj da ne boš vedno znova pisal. 30 skoraj istih postov o Tezusu, bi profitiral kakšno minuto če bi samo prilepil drugič.
LINK je zastarela tehnologija, gre proti 2$.


Link se kar ok drzi. Najboljsa kovanca sta a itak xrp in xmr, ze stokrat povedano.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

anketar ::

boysi a je še kdo spoznal čudovit svet šitkojnov, kjer te bo vsak scamu k ma pol minute cajta, nenormalno, twiter scena s šilerji je pa sploh sam za par atomskih, da se pošlje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Facebook dev ::

Kar uči se. S tem ko zgubiš svoj denar se največ naučiš.

Nodi, jaz to vidim kot pozitivno novico. Zakaj bi bil Tezos s tem mrtev?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ker bo zavit v ethereum in naj bi bil eth killer?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

anketar ::

Facebook dev je izjavil:

Kar uči se. S tem ko zgubiš svoj denar se največ naučiš.

Nodi, jaz to vidim kot pozitivno novico. Zakaj bi bil Tezos s tem mrtev?


hvala, ne izgubljam, sam mi je slabo ko gledam očitn scam, ko dumpajo na folk takoj ko je mali pump samo, da izvlčejo tistih 6-7x od pre-sale, čim karkol rečeš si že fudder pa te benajo iz grupe, bolano sam tko mal ventam

kow ::

Komaj cakam, da pride nov ZDA stimulus paket...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

lay2er ::

Tole wraped sranje je pa definicija shitcoina. Sicer vsaka cast za scam idejo, sploh tistemu z wbtc, ampak vecjih shitcoinov kot so pa to pa še ni bilo. Rešujejo izmišljen problem.

Bi kdo šel v to? Naredio en ERC20 token, nek wraped neki neki (neo že ma svojo jufko?), kupimo en članek na mediumu, plus zberemo vsaj 100k za marketing. Razen zadnjega ne vidim ovir.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

lay2er je izjavil:

Tole wraped sranje je pa definicija shitcoina. Sicer vsaka cast za scam idejo, sploh tistemu z wbtc, ampak vecjih shitcoinov kot so pa to pa še ni bilo. Rešujejo izmišljen problem.

Bi kdo šel v to? Naredio en ERC20 token, nek wraped neki neki (neo že ma svojo jufko?), kupimo en članek na mediumu, plus zberemo vsaj 100k za marketing. Razen zadnjega ne vidim ovir.


Ja tole je perfect neumnost.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Čokoladko ::

Aja še to...zdj k eur/usd cepa dol se vam bl splača holdat $ kot €. Jaz imam pol v btc pol pa v $.
««
25 / 1441
»»