» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
20 / 1490
»»

KriptoKekec ::

Če se formalizirajo FURS-ove subjektivne blodnje bi bilo super.
Jaz upam, da omejitve ostanejo v okviru trenutnih navedenih primerov, ki jih podaja FURS v onem dokumentu.

Če začnejo govoriti o kakšnih 25% davka potem jaz rečem, hasta la vista, davčna oaza kliče!

Facebook dev ::

Ja, potem zihr ne bos cashoutal potencialnih vecjih kolicin v sloveniji. Nima smisla.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

svecka ::

"Na področju kriptovalut predlagajo 20-odstotno obdavčitev dobičkov. Za osnovo bi po predlogu sveta vzeli razliko med vrednostjo nakupa kriptovalute in izplačilom na račun. "Za zdaj dajmo obdavčiti tisto, kar lahko," je dejal Simič. Predlagajo tudi, da se rok, po katerem se ne plača dohodnina od dobička iz kapitala, doseženega pri odsvojitvi kapitala, skrajša z 20 let na 15 let"

https://www.rtvslo.si/slovenija/svet-za...

kow ::

svecka je izjavil:

kakšno mnenje o SNX, BAL, CRV and KSM? Sem gledal, pa se mi ne zdijo nič obetavni. Sem kaj zgrešil?


Za prve 3 bos moral pojasniti zakaj niso obetavni. Sploh, ker so "blue chipi".

KriptoKekec ::

Zgleda, da se holderjem ob velikih zneskih bolj splača preseliti v Nemčijo ali Švico, kot dati JJ in lopovom 20%.

Bo treba denar za turistične bone poiskati kje drugje.

Mato989 ::

Evo ga Simčiča lopova, sam je davčni slepar, zdaj bi pa kripto zaslužbe obdavčeval!

HAHA, škoda samo da ni tezzie nad 3,2€+ ker bi danes skeširal!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

KriptoKekec ::

Sprejeto bo letos ali pa do 1. aprila 2021. Odvisno kaj vlada pojmuje kot "tehnološko in informacijsko bolj zapleteni predlog".

Mato989 ::

Če bo do 1. aprila 2021 pol ok, drugače bo pa kriza...

Je pa to končn korak k dejanskem skristaliziranju kaj se pojmuje kot crypto!

Po tej logiki bi torej moral po sprejetju tega zakona čisto legalno razdeli crypto tokene kot delnice! In lahko vsak vloži v tvojo firmo ker plača enake kapitalske kot pri delnicah... pričakovano!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

A nis ti ze prodal xtz je?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Sem nazaj kupil =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Pri koliko usd?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

Eh... brezveze... zaslužil sem za 100 Tezzijev =) Nekaj sem se špilal in sem zajebal
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Pismo sem bil preprican da si dubliral. Nimas kej, se vidi da si ucenec od vazelina (stara sola).
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

We are thrilled to announce that the State of Wyoming has approved Kraken's application to form the world's first Special Purpose Depository Institution (SPDI), and has granted a charter to Wyoming's newest state-chartered bank, tentatively called "Kraken Financial."

Headquartered in Cheyenne, Wyoming, Kraken Financial will enable Kraken clients in the U.S. to bank seamlessly between digital assets and national currencies.

From paying bills and receiving salaries in cryptocurrency to incorporating digital assets into investment and trading portfolios, Kraken Financial will be the first regulated, U.S. bank to provide comprehensive deposit-taking, custody and fiduciary services for digital assets. This new institution will be regulated in largely the same manner as other U.S. banks.

Our offerings will evolve over time, but we plan to provide clients with everything they expect from a seamless banking gateway between digital assets and national currencies.

During its first year of operations, the SPDI plans to give clients the ability to deposit USD and custody digital assets at a regulated state-chartered bank. These banking services will be seamlessly integrated into the existing exchange services, providing clients better funding infrastructure, a better experience and enhanced regulatory clarity.

Additionally, because of our position as a bridge between crypto and traditional finance, we will offer the following crypto-focused services in our first year of operations:

Digital asset custody
Demand/deposit accounts (DDAs)
Wire transfer and funding services.

We anticipate supporting additional services over the next few years, including:

Enhanced digital asset custody offerings
Digital asset staking
Trust account and administration

Other services for individual accounts:

A complete online and mobile banking suite of products
A debit card that clients can use to spend their crypto funds

Other services for corporate clients:

Account management services
Bank comfort letters
Deposit verifications
Proof of funds attestations

Finally, we expect to be able to offer additional retail, wealth management and treasury services (and potentially other asset classes such as securities), so stay tuned!

For more information on all the ways our new license will improve the client experience, visit the Kraken blog for a full FAQ.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Senior Dev ::

svecka je izjavil:

"Na področju kriptovalut predlagajo 20-odstotno obdavčitev dobičkov. Za osnovo bi po predlogu sveta vzeli razliko med vrednostjo nakupa kriptovalute in izplačilom na račun. "Za zdaj dajmo obdavčiti tisto, kar lahko," je dejal Simič. Predlagajo tudi, da se rok, po katerem se ne plača dohodnina od dobička iz kapitala, doseženega pri odsvojitvi kapitala, skrajša z 20 let na 15 let"

https://www.rtvslo.si/slovenija/svet-za...

Na srečo sem večino svežnjev prodal. Ostalo pa po svežnjih do konca leta.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

spegli ::

svecka je izjavil:

"Na področju kriptovalut predlagajo 20-odstotno obdavčitev dobičkov.


Največji lopovi v zgodovini Slovenije predlagajo novo obdavčitev...

Da se vrnem h temi.

11230 za BTC, je naslednji resistance. Nad tem pa je samo še modro nebo. Dvomim, da pridemo čez v prvem poskusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

PrihajaNodi ::

Nas ne zanima, ker vecina drzi Tezos. In ta samo pada, bo treba podmornice nabavt pa strike v merkurju.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vuli ::

itak, sej se je vedlo kaj bo, če pacienti sprašujejo furs, če morjo plačat kak davk na 100€ ki so jih dobil v crypto
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

kow ::

Ce ze drzite Tezos, povejte ce je gor ze kaksne app? So ze kaksni ERC20 ekvivalent tokeni? AMMji so deployani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PrihajaNodi ::

Nobenga appa. Samo praznina med bloki proti koroni
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

spegli ::

Tezos zadnji wick je šel na 2.32. Prej ni za iskat long.

Čokoladko ::

A vi še zdaj drkate ta Tezos? Svašta :D

sivistol ::

Čokoladko je izjavil:

A vi še zdaj drkate ta Tezos? Svašta :D



tale xtz gre nazaj pod 1$

PrihajaNodi ::

Tako kot sem napovedal
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

strawman ::

Zgleda se večina držav, ki obdavčijo kriptovalute, odloči za ~20% davek.
Zdi se mi da je ta številka previsoka, je pa to dober korak k večjemu adoptionu s strani institucij.

spegli ::

Če bi ga trejdal, bi iskal spot nakup v teh dneh.

KriptoKekec ::

Nemčija naprimer nima davka če med nakupom in prodajo preteče več kot eno leto.
Vse ostalo je obdavčeno.

Mi pa spet po naše. Namesto, da bi Slovenija postali druga Malta na področju kripta, gunca nek sfaliran pravnik 20% davek, ker ne razume, da kriptovalute niso kapital ampak valute. kriptoVALUTE.

Klovn.

Dober dan ::

A furs zbira podatke iz Binance in npr. Crypto.com? Jaz dobiček dvigujem s kartico od Crypto.com. Ne vidim razloga, da bi karkoli nakazoval na osebni račun.

PrihajaNodi ::

Ce gre to za stotake ali par jurjev ni velike skode. Kaj pa ko prileti na racun med 50 in 100k? To pa ni vec mali dnar
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kow ::

uniswap token -> gas v nebo

Facebook dev ::

1k$ airdrop za kogarkoli, kk je kdajkoli uporabljal uniswap.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kow ::

Facebook dev je izjavil:

1k$ airdrop za kogarkoli, kk je kdajkoli uporabljal uniswap.


Lahko pojasnis? Aja, berem blog... nvm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kow ::

Tnx dev,
sem nasel 2 taka naslova.. free 2k airdrop, lol.

legendary ::

hmmm...tole glede fursa in davka, ki se napoveduje. Upam, da bojo vsaj tako pametni, da za nakupe pred sprejetim zakonom ne bo potrebno prijavljati davka na dobiček. Ciljam na tisto, da zakon za nazaj ne velja in konec koncev za prijavo davka rabiš nakup in prodajo...je pa res da to kakšen pravnik bolj pozna.

kow ::

mah.. a ne obstajajo visa/mastercard kartice, kjer nakazes kripto gor.. ti verjetno poberejo ene 2-3procente.. Pac uporabljate za tekoce stroske in se izognete davkom...

Čokoladko ::

Kaj pa če odprem TRR v bosni pa tam poberam dol denar? Pa tudi, če ga jaz osebno nemorem odpret, ga dam na drugo osebo pa je. Za tako rizične stvari kot kripto da bi plačeval 20% davka? Haha a so na glavo?

Facebook dev ::

kow je izjavil:

Tnx dev,
sem nasel 2 taka naslova.. free 2k airdrop, lol.


Si takoj prodal ali držiš tokene?
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kow ::

Nimam pojma kako valuirati tole, zato se ne upam vsega prodati. Zaenkrat prodal tretjino.

Facebook dev ::

Sem se nategnil in claimal s premalo gwei in zdej bo trajalo, da sprejme transakcijo ... Zdele zgleda že kar kul za prodat. 4$, 1500$ zastonj, če odšteješ vse transaction feeje.

Je pa tko, tudi jaz nimam ideje koliko je to dejansko vredno. Zdele gre zagotovo tut za nek hajp, ker je bil takoj na Binance sprejet. Pa glede na to, kok je folk nor na defi trenutno in da je uniswap eden izmed zares uporabnih produktov, lahko to tudi kar gor potegne.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

kow ::

Men se zdi, da tudi 10$ je cist moznih... Ne pozabi, da uniswap v3 je targetiran do konca leta in naj bi uporabljal layer 2. Jaz nimam jajc, da bi vse prodal.

Facebook dev ::

50% sem prodal takoj, 25% je stoploss na 2.5$, 25% je stoploss na 2$. S tem si zagarantiram tam 1000$, hkrati pa je še opcija, da bo kaj več, če bo hype.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Neon87 ::

Če prav razumem ste dobili 1000$ z neba? Kako je enim lepo..

kow ::

Ne bi rekel, da z neba.. Smo spekulantje, ki spekuliramo z dejansko uporabo kripto aplikacij, medtem ko ti "samo" spekuliras. Userji uniswapa (meddrugim) so dejansko bootstrapali cel sedanji bull market. Lepo, da s(m)o sedaj vsaj malo nagrajeni.

PrihajaNodi ::

Bull je bil samo na defi kovancih ostalo se ni premaknilo. Kovanci kot so zec, dash in tezos so prakticno mrtvi.

Avalanche bo lansiran v ponedeljek.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

anketar ::

boysi a je še kdo klaimu UNI, prodal 50%, 50% hodlam

anketar ::

svecka je izjavil:

"Na področju kriptovalut predlagajo 20-odstotno obdavčitev dobičkov. Za osnovo bi po predlogu sveta vzeli razliko med vrednostjo nakupa kriptovalute in izplačilom na račun. "Za zdaj dajmo obdavčiti tisto, kar lahko," je dejal Simič. Predlagajo tudi, da se rok, po katerem se ne plača dohodnina od dobička iz kapitala, doseženega pri odsvojitvi kapitala, skrajša z 20 let na 15 let"

https://www.rtvslo.si/slovenija/svet-za...


wtf? kako misljo, da bom pretvarju eth pa šittokene iz $ v € + provizije? fakin ej, to bo nemogoče

DeeJay ::

sladkih 1200$ za dobro jutro :D

Neon87 ::

Lahko bi te dobičke "z neba" malo porazdelili med nami, ali pa vsaj naredili nakup XTZ?

Facebook dev ::

:D

Drugače pa, tudi jaz sem naredil 50 50. Zaenkrat kolikor se gleda contract address, se na polno pobira ta airdrop in potem najbrž tudi hitro dumpa na marketu. Dokler ne bo večina teh, ki mislijo pobrat samo zastonj $ prodala svojega deleža, bo vrednost še malo padala najbrž. Po tem, pa me opcija za kak pump. Govori se, da bo tudi kmalu dodan na Coinbase.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

KriptoKekec ::

anketar je izjavil:

svecka je izjavil:

"Na področju kriptovalut predlagajo 20-odstotno obdavčitev dobičkov. Za osnovo bi po predlogu sveta vzeli razliko med vrednostjo nakupa kriptovalute in izplačilom na račun. "Za zdaj dajmo obdavčiti tisto, kar lahko," je dejal Simič. Predlagajo tudi, da se rok, po katerem se ne plača dohodnina od dobička iz kapitala, doseženega pri odsvojitvi kapitala, skrajša z 20 let na 15 let"

https://www.rtvslo.si/slovenija/svet-za...


wtf? kako misljo, da bom pretvarju eth pa šittokene iz $ v € + provizije? fakin ej, to bo nemogoče



Kolko jaz razumem bodo gledali samo da dobijo (TRR_Out - TRR_In)*0.2.
Kaj se vmes zgodi jih pomoje ne briga, ker itak nimajo nadzora. Crypto-crypto šitkojn transakcije ne moreš objektivno obdavčit. Kaj bo vir podatkov za UNISWAP. Pro verzija Dextoolsa, CMC? Lol
««
20 / 1490
»»