» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1457 / 1466
»»

IgorCardanof ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sem vrgel stotaka v ado mogoce je to potisnilo trg pa celoten mc cap gor


Z vsakim dolarjem v Kardano poskrbiš, da Charles lastoročno posadi eno drevo v Ugandi. Pohvale Nodi!
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Špricer ::

Pregovorno se bliža junij, ko bi mogli doseči bottom. Se prav veselim. Čakam na donose vsej dca prej. Res da je samo po 50 do 100 eur, ampak se nadejam nekaj malega tisočakov. 4 mestne številke

LeQuack ::

IgorCardanof je izjavil:

Za dobro vseh, je bolje da začnemo spet pumpat.


Nikoli ni v dobro vseh, da je eden na boljšem mora biti drugi na slabšem. Tako trg deluje.
Quack !

Špricer ::

Zelo dobre donose mi trenutno dajeta bonk in pepe. Če zdržimo 65 500 mejo naj bi bil odskok do 73 300.

miqro ::

Pozdravljeni. Ali kdo mogoce uporablja bybit kartico? Kako je kaj z tem; moram to kam prijavit?
Ce naprimer dvignem na bankomatu preko te kartice, kaj naredim potem? Javim fursu ali kaj podobnega? Nisem pa nic trgoval z kripto, samo drzal na svojem walletu.

Vanquish ::

generalno SOL dela dobro donose in potegne potem vse za sabo.

IgorCardanof ::

miqro je izjavil:

Pozdravljeni. Ali kdo mogoce uporablja bybit kartico? Kako je kaj z tem; moram to kam prijavit?
Ce naprimer dvignem na bankomatu preko te kartice, kaj naredim potem? Javim fursu ali kaj podobnega? Nisem pa nic trgoval z kripto, samo drzal na svojem walletu.


Teh kripto kartic po večini ni treba prijavljat, tako da predvidevam, da je tudi z bybit kartico enako.

Zaenkrat lahko to tretiraš kot "cashoutanje" kripta. Pri nas glede tega zakonov tako ali tako ni, tako da ne delaš nič narobe če to počneš.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Traktor1989 ::

spricer in cardanov. še vedno cakam od vaju graf ali analizo o tem da bomo padli. prosim da pokazeta ta graf da s tem utemeljita svojo napoved.prosim. če ne pokazeta sta navadna piz.una. ki sam ljudi napi.dujeta. cakam prosim saj to ni tako tezko prilepit tu

PrihajaNodi ::

Ce sem odkrit z ado ne mors zgresit ker ni sams da gre se lahko nizje. Eden redkih ki se ni sel skoz bull fazo
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Špricer ::

Traktor1989 je izjavil:

spricer in cardanov. še vedno cakam od vaju graf ali analizo o tem da bomo padli. prosim da pokazeta ta graf da s tem utemeljita svojo napoved.prosim. če ne pokazeta sta navadna piz.una. ki sam ljudi napi.dujeta. cakam prosim saj to ni tako tezko prilepit tu


Članki na portalih, ki so zanesljivi. Easy pizi.

Špricer ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

LeQuack ::

Ne vem zakaj bi moral bitcoin rasti, oziroma druge kriptovalute. Če se imajo za resno valuto morajo ostati nekje na podobnem nivoju z ostalimi resnimi valutami.
Quack !

Kripto mesi ::

Kaj spet bluziš ti.

LeQuack ::

Sam poskušam logično sklepati.
Quack !

Špricer ::

LeQuack je izjavil:

Sam poskušam logično sklepati.


Brez volatilnosti bi mi bili sedaj reveži.

_wtf_ ::

Reveži smo v vsakem primeru :P.

IgorCardanof ::

LeQuack je izjavil:

Ne vem zakaj bi moral bitcoin rasti, oziroma druge kriptovalute. Če se imajo za resno valuto morajo ostati nekje na podobnem nivoju z ostalimi resnimi valutami.


Kaj tocno pomeni ostati na istem nivoju? Samo zato ker si imel 3 leta nazaj 10k eur na banki in si samo sparal, ne pomeni da imas danes se zmeraj 10k eur na racunu (ampak bolj recimo 7000eur v takratni vrednosti.

Ce je neka stvar vredna X, je edino pravilno da neprestano raste navzgor zaradi inflacije in devalvacije fiata.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

dope1337 ::

Če kogarkoli zanima, se je včerja pričel Linea Surge Program: https://docs.linea.build/users/linea-vo...

tl;dr Linea (ETH L2) je pripravljena subvencionirati tiste, ki bodo prispevali k TVL-ju na njihovem L2-ju. Načeloma bo to trajalo dokler ne dosežejo 3 miljarde $ TVL-ja oz. maksimalno pol leta. Sredstev načeloma ni potrebno zaklepati, točke (ja, točke ... kdo bi si mislil) pa se seštevajo "per-block basis".

Najvarneje je pomoje LP-janje wbtc/(w)eth oz. razni LRT-ji (weETH, ezETH, wrsETH / ETH). Vse preko UniV3 CL modela, bodisi na NILE oz. Lynex - osebno bi preferiral NILE, ampak sem pristranski.

Da se prijavite v program, je potrebno svojo denarnico registrirati preko https://referrals.linea.build. Je pa trik ... Ne moraš se prijaviti brez referrala oz. povabila. Tega lahko dobite pri vašem najljubšem projektu - osebno sem uporabil referral od Nile.exchange (najdete na njihovem discordu) oz. vam lahko posreduje le-ta referral kdorkoli že prijavljen v Surge programu.

Zato vam, v kolikor vas interesira prilagam tudi svojega (ja, dobim nekakšen boost) - https://referrals.linea.build/?refCode=...

Bi pa stvar lahko bila zanimiva dokler Linea ne doseže cilja, saj bodo najbrž protokoli, ki laufajo na njej, v tem obdobju na veliko subvencioniral nabiranje TVL-a. Sama Linea, bi pa lahko bila prvi malo večji igralec na področju zkEVM L2-jev s Surge kampanijo.

Živeli, pa bili videli.

P.S. Linea je drugače produkt podjetja Consensys. To je taisto podjetje, ki je šlo v tožbo proti SEC-u, glede tega, da ETH nikakor ni security in bi lahko zaradi medijske izpostavljenosti pridobilo veliko privržencev.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

IgorCardanof ::

Linea je tipičen primer projekta, ki zlorablja svoje uporabnike. Obljublajo airdrop in neke točke mislim, da že blizu dve leti, potem pa vedno znova neko bullshit kampanjo objavijo, ki ti spet pobere ure in ure dela in ogromno feejev, če jo hočeš narest.

Glede na izkušnje je tudi eden izmed bolj shit chainov, nekako na nivoju Cardanota po mojem mnenju. V začetku so bili feeji na transakcijo po 2-3$, pa čeprov ni bilo nobenega na chainu. Potem nekaj časa kasneje, še zmeraj feeji po 50c, kljub temu da ni nobenega gor. Kako bi šele bilo, ko bi bil enkrat naval userjev kot je recimo na Ethereumu ali Solani. Najbrz se celoten chain popolnoma sesuje.

Mogoče bodo pa na koncu res dali dober airdrop, kaj pa veš. Vprašanje pa ali je vredno izgubiti več let življenja zarad interakcij s tako slabim chainom, kot pa dobiti 100$ - 2k$ vreden airdrop.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Kaj mas ti proti cardanotu? Resen projekt ki bo listan na gemini v prihajocih dbevih! Prav tako js omejen kot bitkojn. Malo preberi!
Pravkar vrgel 50 taka
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Gregor P ::

Ti tako hudo navijaš za ta Cardano z vsakim svojim postom, da domnevam, da si zmetal vse svoje prihranke v to, ko je bil na ATH:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IgorCardanof ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj mas ti proti cardanotu? Resen projekt ki bo listan na gemini v prihajocih dbevih! Prav tako js omejen kot bitkojn. Malo preberi!
Pravkar vrgel 50 taka


Ko bi ti zgubil za praktično stanovanje v Ljubljani zato, ker si kupoval Cardano pri 2-3$, zato da se Charles lajha po afriki in nič ne dela, bi razumel.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

user123456 ::

pozabljamo da je trenutno Bitcoin sleeping giant...

time to buy

tilio ::

IgorCardanof je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj mas ti proti cardanotu? Resen projekt ki bo listan na gemini v prihajocih dbevih! Prav tako js omejen kot bitkojn. Malo preberi!
Pravkar vrgel 50 taka


Ko bi ti zgubil za praktično stanovanje v Ljubljani zato, ker si kupoval Cardano pri 2-3$, zato da se Charles lajha po afriki in nič ne dela, bi razumel.


Če se nekdo opeče zato, ker vstopi v naložbo v slabem trenutku še ne pomeni, da je projekt zanič.

Kripto trg je res ena igralnica degenov. V nenehnem hlastanju po hitrem zaslužku in pehanjem za najnovejšim projektom ali meme coinom se meče slaba luč na redke resne projekte. Cardano je en izmed teh redkih resnih projektov. Zakaj cena ne gre gor? Ker je trg neracionalen in vedno išče hype.

Cardano dejansko stremi k temu, da bi bil najbolj decentraliziran sistem, kar je bila nenazadnje vizija Satoshija:
- decentralizacija node operaterjev in s tem produkcija blokov
- decentralizacija z različnimi implementacijami nodeov (haskell (original, IOG), + rust (Cardano foundation) + typescript( community))
- decentralizacija upravljanja omrežja (priprave v polnem teku, pride konec leta ali v začetku naslednjega v 2 releasih, julij/december):
- z decentraliziranim upravljanjem omrežja gre iz rok treh ustanovnih entitet nadzor nad parametri omrežja in zakladnice. V Zakladnici je trenutno več kot 1 milijarda ADA (~trenutno cca $500 M). Dovolj za razvoj za nekaj časa. Skupnost se bo odločala kaj se bo za ta denar razvijalo.

Ni veliko projektov, ki poskušajo implementirat governance (ETH Vitalik obupal) ali projektov, ki bi bili pri tem uspešni. Če to Cardanu uspe bo velika zmaga za cel kripto svet.

Lahko iščete nove projekte in jezdite na valu hype-a. Lahko pa podprete obstoječe projekte, ki delajo dobro in v vseh teh letih nimajo niti 1 dan izpada.

Lahko da ADA ne bo v tem bullrunu naredila x 150 kot v prejšnjem, ker vas VCji molzejo ves čas z novimi projekti in obljubami ampak sem precej prepričan, da bo Cardano na dolgi rok v vrhu.

PrihajaNodi ::

IgorCardanof je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj mas ti proti cardanotu? Resen projekt ki bo listan na gemini v prihajocih dbevih! Prav tako js omejen kot bitkojn. Malo preberi!
Pravkar vrgel 50 taka


Ko bi ti zgubil za praktično stanovanje v Ljubljani zato, ker si kupoval Cardano pri 2-3$, zato da se Charles lajha po afriki in nič ne dela, bi razumel.

Ada gre lahko na 10 stanovanj, ce seveda nisi prodal! Pusti ti Charlesa je ok Decko. Pogledas Vitalika ko si rofka po nosu in daje macke na zid pa se sam za glavo primes.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

user123456 je izjavil:

pozabljamo da je trenutno Bitcoin sleeping giant...

time to buy


A ni moto buy low, sell high. Ti pa praviš buy high?
Quack !

wilbur ::

LeQuack je izjavil:

user123456 je izjavil:

pozabljamo da je trenutno Bitcoin sleeping giant...

time to buy


A ni moto buy low, sell high. Ti pa praviš buy high?

A je?
Odvisno iz kakšne perspektive gledaš.

FireSnake ::

SNX tole ima še kakšno prihodnost?
S tem šitkojnom sem naredil največ izgube.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bl4ckSw4n ::

PrihajaNodi ::

Charles!!!!Tip je genij
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IgorCardanof ::

Bl4ckSw4n je izjavil:

https://twitter.com/IOHK_Charles/status...

bullish.


To je najbrz lokaln node ja. Fake news.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

IgorCardanof je izjavil:

Bl4ckSw4n je izjavil:

https://twitter.com/IOHK_Charles/status...

bullish.


To je najbrz lokaln node ja. Fake news.

Sitn si ker si fse prodal. Ko bo ada 6 bos pa jokal
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Traktor1989 ::

napi+duna cardanov in spricer. se vedno cakamo vajino sliko grafa analize ki kaze da bomo padli. ze 5dni cakamo in se nista. to pomeni samo eno. da sta da ne bom rekel kaj...

vajin molk pove veliko o vama. in tako sta ena navadna napi+una. in pika. zdaj pa se skrita v luknjo in pšt. solarcka.

Zgodovina sprememb…

wilbur ::

https://cryptobriefing.com/btc-outflows...

Počas bo zmanjkalo BTC za trgovanje. Gremo proti 100k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wilbur ()

miha98 ::

Mene zanima koliko ste kej zaslužili v kriptu do sedaj... Mislim v fizičnem denarju, ne koliko je tam v oblaku not... Jaz imam recimo 3k čistega od oka.. pa da začnem..

Špricer ::

Traktor1989 je izjavil:

napi+duna cardanov in spricer. se vedno cakamo vajino sliko grafa analize ki kaze da bomo padli. ze 5dni cakamo in se nista. to pomeni samo eno. da sta da ne bom rekel kaj...

vajin molk pove veliko o vama. in tako sta ena navadna napi+una. in pika. zdaj pa se skrita v luknjo in pšt. solarcka.


Kaj bi rad? Rekel sem, da če zadrži 65 500, da piše o rasti.

miha98 je izjavil:

Mene zanima koliko ste kej zaslužili v kriptu do sedaj... Mislim v fizičnem denarju, ne koliko je tam v oblaku not... Jaz imam recimo 3k čistega od oka.. pa da začnem..


2000...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Špricer ()

maticb492 ::

miha98 je izjavil:

Mene zanima koliko ste kej zaslužili v kriptu do sedaj... Mislim v fizičnem denarju, ne koliko je tam v oblaku not... Jaz imam recimo 3k čistega od oka.. pa da začnem..



Nekaj pa smo, samo letos pa upam da bo dosti za jahto, hočem bit sosed od Boruta :) Hahaha.

Kaj zdaj, par tednov je bil kripto tak boring, da niti te teme nisem bral, zadnje dni pa dobivam neke pozitivne notificatione na telefonu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

wilbur ::

miha98 je izjavil:

Mene zanima koliko ste kej zaslužili v kriptu do sedaj... Mislim v fizičnem denarju, ne koliko je tam v oblaku not... Jaz imam recimo 3k čistega od oka.. pa da začnem..

Cca 40k v 2 letih (120%) sam je vse še tam v oblaku.

PrihajaNodi ::

Pa kakšni zneski so to? Pod 300k je drobiž. Vsak 15 letnik ma več. Fukne v retard coin pa bam miljonar.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PacificBlue ::

Se držim starega pregovora, denar pa rit je treba skrit;)

Gregor P ::

Pač dobički so relativni glede na velikost vložka. Za nekoga je to lambo, ali stanovanje, za drugega pa malo boljše počitnice; vsekakor boljše kot loterija. Verjetno nas je pa večina vsaj v plusu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

hamez66 ::

To je treba tako kot Nodi. Vlaga po 50 in 100 eur vsake toliko, potem se pa zanima za 800 jurjev vredna stanovanja. Kako to lavfa pa ne mene vprašat. :D

miha98 ::

Mogoče kupuje stanovanja po Romuniji... s tem profitom...

IgorCardanof ::

Traktor1989 je izjavil:

napi+duna cardanov in spricer. se vedno cakamo vajino sliko grafa analize ki kaze da bomo padli. ze 5dni cakamo in se nista. to pomeni samo eno. da sta da ne bom rekel kaj...

vajin molk pove veliko o vama. in tako sta ena navadna napi+una. in pika. zdaj pa se skrita v luknjo in pšt. solarcka.


Nic ti nocem. Zakaj me neprestano probas sprovocirat? V tej temi pisem svoja mnenja glede na mojo analizo. A se kdaj zmotim? Seveda, vsak se. A se vedno zmotim? Skoraj vedno ja. Tako da vsak, ki skiz dela kontra kot kar govorim, bo najbrz uspel.
Za Kardano je samo vprasanje casa kdaj trofne ethereum po mcju.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

PrihajaNodi ::

Za Kardano je samo vprasanje casa kdaj trofne ethereum po mcju.

100 tak v adi po tvoji objavi
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

ViperR ::

Zapru vse longe tukaj. Kar lepi gaini, btc long pri 65k + 58k, eth pri 3k, pa še neki shitcoinu.

Trading portfolio spet na ATH pa smo pod 70k. Sem kar dobro prezivel zadnje mesece. Upam samo, da nisem prehitro zapiral longe.

dope1337 ::

ViperR je izjavil:

Zapru vse longe tukaj. Kar lepi gaini, btc long pri 65k + 58k, eth pri 3k, pa še neki shitcoinu.

Trading portfolio spet na ATH pa smo pod 70k. Sem kar dobro prezivel zadnje mesece. Upam samo, da nisem prehitro zapiral longe.


Zakaj bi to naredil?

SEC asks exchanges to update 19B-4 filings on an accelerated basis for Spot Ethereum ETFs, CoinDesk reports.


Najbrz se eth+beta zabava komaj zacenja.

P.S. 23.5.2024 je zadnji datum, ko mora SEC sporociti svojo odlocitev glede ETH ETFov
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Webmojster ::

ViperR je izjavil:

Zapru vse longe tukaj. Kar lepi gaini, btc long pri 65k + 58k, eth pri 3k, pa še neki shitcoinu.

Trading portfolio spet na ATH pa smo pod 70k. Sem kar dobro prezivel zadnje mesece. Upam samo, da nisem prehitro zapiral longe.


Jaz tud vse zaprl .. kupil pri 17K tako da lepih 280% gaina. 1/4 gre za novo stanovanje, 1/4 v delnice. 1/4 pa čaka za naslednji drop ko bo okol 20K.

IgorCardanof ::

Webmojster je izjavil:

ViperR je izjavil:

Zapru vse longe tukaj. Kar lepi gaini, btc long pri 65k + 58k, eth pri 3k, pa še neki shitcoinu.

Trading portfolio spet na ATH pa smo pod 70k. Sem kar dobro prezivel zadnje mesece. Upam samo, da nisem prehitro zapiral longe.


Jaz tud vse zaprl .. kupil pri 17K tako da lepih 280% gaina. 1/4 gre za novo stanovanje, 1/4 v delnice. 1/4 pa čaka za naslednji drop ko bo okol 20K.


18k ce smo bolj natancni.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

zlabra ::

IgorCardanof je izjavil:

Webmojster je izjavil:

ViperR je izjavil:

Zapru vse longe tukaj. Kar lepi gaini, btc long pri 65k + 58k, eth pri 3k, pa še neki shitcoinu.

Trading portfolio spet na ATH pa smo pod 70k. Sem kar dobro prezivel zadnje mesece. Upam samo, da nisem prehitro zapiral longe.


Jaz tud vse zaprl .. kupil pri 17K tako da lepih 280% gaina. 1/4 gre za novo stanovanje, 1/4 v delnice. 1/4 pa čaka za naslednji drop ko bo okol 20K.


18k ce smo bolj natancni.


16, 15.800 nek, če govorimo o eurih :D
««
1457 / 1466
»»