» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1103 / 1486
»»

Kripto ::

Se spomnite časov ko se je tu na veliko pisalo, da bitcoin pod 40k ne more, pod 35k ne more, pod 30k ne more...zdaj smo že v časih, ko se piše pod 17k ne more :)):)):))
Bo pa zanimivo videti na kateri točki se bo zgodil sunkovit odboj v rang 25-27k. Ta veliki čakajo, da odplakne weak hands, da odplakne čim več kripto coins v kripto kanalizacijo...

Money is mindset!

Mato989 ::

Kripto je izjavil:

Se spomnite časov ko se je tu na veliko pisalo, da bitcoin pod 40k ne more, pod 35k ne more, pod 30k ne more...zdaj smo že v časih, ko se piše pod 17k ne more :)):)):))
Bo pa zanimivo videti na kateri točki se bo zgodil sunkovit odboj v rang 25-27k. Ta veliki čakajo, da odplakne weak hands, da odplakne čim več kripto coins v kripto kanalizacijo...


Pri 3k se je tudi na veliko pisalo da BTC čez 10k ne more nikoli več in da sploh nikoli več ne bo čez takratni ATH 20k itd... pa pol da preko 30k 40k itd... ne more, na koncu je bil skor 70k oz. v rubljih kr 110k+

A to tudi pozabiš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kripto ()

Kripto ::

Mato989 je izjavil:

Kripto je izjavil:

Se spomnite časov ko se je tu na veliko pisalo, da bitcoin pod 40k ne more, pod 35k ne more, pod 30k ne more...zdaj smo že v časih, ko se piše pod 17k ne more :)):)):))
Bo pa zanimivo videti na kateri točki se bo zgodil sunkovit odboj v rang 25-27k. Ta veliki čakajo, da odplakne weak hands, da odplakne čim več kripto coins v kripto kanalizacijo...


Pri 3k se je tudi na veliko pisalo da BTC čez 10k ne more nikoli več in da sploh nikoli več ne bo čez takratni ATH 20k itd... pa pol da preko 30k 40k itd... ne more, na koncu je bil skor 70k oz. v rubljih kr 110k+

A to tudi pozabiš?


Zakaj bi pozabil? Od kje ti te ideje?

Money is mindset!

Mato989 ::

Kripto je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kripto je izjavil:

Se spomnite časov ko se je tu na veliko pisalo, da bitcoin pod 40k ne more, pod 35k ne more, pod 30k ne more...zdaj smo že v časih, ko se piše pod 17k ne more :)):)):))
Bo pa zanimivo videti na kateri točki se bo zgodil sunkovit odboj v rang 25-27k. Ta veliki čakajo, da odplakne weak hands, da odplakne čim več kripto coins v kripto kanalizacijo...


Pri 3k se je tudi na veliko pisalo da BTC čez 10k ne more nikoli več in da sploh nikoli več ne bo čez takratni ATH 20k itd... pa pol da preko 30k 40k itd... ne more, na koncu je bil skor 70k oz. v rubljih kr 110k+

A to tudi pozabiš?


Zakaj bi pozabil? Od kje ti te ideje?


Ker jih ne omenjaš... namreš to so bili prvi komentarji ki so bili, da nikoli BTC ne bo več preko 20k in to konec 2018 v začetku 2019... NIKOLI niti čez 10k... kje smo danes?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kripto ()

matic492 ::

2017 je nekdo pisal po forumu kako se bitcoin splača kupovat, ko je pod 2 jurja, men se je pa zdel že napumpan :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Kripto ::

Mato989 je izjavil:

Kripto je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kripto je izjavil:

Se spomnite časov ko se je tu na veliko pisalo, da bitcoin pod 40k ne more, pod 35k ne more, pod 30k ne more...zdaj smo že v časih, ko se piše pod 17k ne more :)):)):))
Bo pa zanimivo videti na kateri točki se bo zgodil sunkovit odboj v rang 25-27k. Ta veliki čakajo, da odplakne weak hands, da odplakne čim več kripto coins v kripto kanalizacijo...


Pri 3k se je tudi na veliko pisalo da BTC čez 10k ne more nikoli več in da sploh nikoli več ne bo čez takratni ATH 20k itd... pa pol da preko 30k 40k itd... ne more, na koncu je bil skor 70k oz. v rubljih kr 110k+

A to tudi pozabiš?


Zakaj bi pozabil? Od kje ti te ideje?


Ker jih ne omenjaš... namreš to so bili prvi komentarji ki so bili, da nikoli BTC ne bo več preko 20k in to konec 2018 v začetku 2019... NIKOLI niti čez 10k... kje smo danes?


Jaz ves čas pišem, da je na kripto marketu vse možno. Od tega, da gre bitcoin lahko na 1k USD ali celo nižje in da v roku 10 let lahko doseže 1 milijon USD.

Money is mindset!

energetik ::

Mislim, da je 1k možno le, če se totalno podre zaupanje v BTC, torej nek dogodek, ki bi zamajal temelje, npr. da bi kje zaznali double spend, da bi se začasno ustavil blockchain itd.

Da bi samo zaradi trga padli tako globoko, ne verjamem niti pod razno.
vires in numeris

kow ::

Je sploh kaksen hodler kapituliral? Zaenkrat nisem zasledil.

DarwiN ::

V US pride na oblast administracija, ki se odloči, da je BTC proti njihovemu interesu oziroma ga je treba spucat iz takšnega ali drugačnega razloga.. In bo BTC za čas posla vreden 1k. Sicer majhna verjetnost, ampak glede na dogajanje v zadnjih letih je možno VSE.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

kow ::

Imajo trenutno prevec drugih problemov 8-)

Kripto ::

energetik je izjavil:

Mislim, da je 1k možno le, če se totalno podre zaupanje v BTC, torej nek dogodek, ki bi zamajal temelje, npr. da bi kje zaznali double spend, da bi se začasno ustavil blockchain itd.

Da bi samo zaradi trga padli tako globoko, ne verjamem niti pod razno.


Iz 30k je imel praktično skoraj prosti pad na 18k v zelo kratkem obdobju, pa nobenega konkretnega odboja vsaj na 25k za kakšen dan ali dva. Konkretnega supporta praktično ni bilo med 30k in 18k. Res me zanima kje je tista točka, ko se bo zgodil odboj v rang 25-27k tudi če bo samo za dan ali dva.

Money is mindset!

LeonVid ::

Preko upn nakazila dobim na binance acc eur. Ampak ko hočem kupit 3 BTC mi kaže ceno za enega 18700 eur za buy, čeprav je dejanska vrednost 18200 eur. Zakaj mi računa 1 BTC po 500e višji ceni?

energetik ::

LeonVid je izjavil:

Preko upn nakazila dobim na binance acc eur. Ampak ko hočem kupit 3 BTC mi kaže ceno za enega 18700 eur za buy, čeprav je dejanska vrednost 18200 eur. Zakaj mi računa 1 BTC po 500e višji ceni?
Ja poglej kakšen order imaš nastavljen, če je limit, sam postaviš ceno.

Dober si ti s 3BTC >:D. Pa nič ne rečem, s precej verjetnosti boš v roku mesecev ali leta že na robu penzije.
Upam da imaš že pripravljen cold wallet, da BTCje takoj pretočiš, ne bi imel jaz take vsote na Binance...
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

LeonVid ::

energetik je izjavil:

LeonVid je izjavil:

Preko upn nakazila dobim na binance acc eur. Ampak ko hočem kupit 3 BTC mi kaže ceno za enega 18700 eur za buy, čeprav je dejanska vrednost 18200 eur. Zakaj mi računa 1 BTC po 500e višji ceni?
Ja poglej kakšen order imaš nastavljen, če je limit, sam postaviš ceno.

Dober si ti s 3BTC >:D. Pa nič ne rečem, s precej verjetnosti boš v roku mesecev ali leta že na robu penzije.
Upam da imaš že pripravljen cold wallet, da BTCje takoj pretočiš, ne bi imel jaz take vsote na Binance...


Pojma nimam kaj je cold wallet saj je možnost nakazila nazaj na osebni trr? Še nikoli nisem kupil kripto. Sem samo kliknil buy BTC with eur in mi je tako ceno pokazalo

energetik ::

vires in numeris

deco16 ::

Če greš buy crypto direkt z kreditne je večja provizija. Moraš it na trade in postavit limit buy al pa market buy. Ampak za 3 BTC je verjetno troll ja :D


Kaj zdej boste vsi čakali na 17k al se bo kater opogumil že pri 18? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()

LeonVid ::

Nič ne trolam ampak nikol nisem imel časa brat, delam 2 službi in sem si ravno verificiral binance račun. Bi pa rad vedel kako grejo stvari, ker bom kupil 3 BTC, ko cena se malo pade

novak-t ::

energetik je izjavil:

Mislim, da je 1k možno le, če se totalno podre zaupanje v BTC, torej nek dogodek, ki bi zamajal temelje, npr. da bi kje zaznali double spend, da bi se začasno ustavil blockchain itd.

Da bi samo zaradi trga padli tako globoko, ne verjamem niti pod razno.


Jaz si predstavljam možnost take kapitulacije samo, če bi satoshi-jeva denarnica bila spet aktivna. pač vsesplošni preplah, tudi diamond hands

energetik ::

LeonVid je izjavil:

Nič ne trolam ampak nikol nisem imel časa brat, delam 2 službi in sem si ravno verificiral binance račun. Bi pa rad vedel kako grejo stvari, ker bom kupil 3 BTC, ko cena se malo pade
Če nisi trol, potem ti toplo priporočam, da najprej prebereš, kaj pomenijo različni tipi buy orderjev na Binance, še bolj pa da greš zdajle naročit ali Ledger ali Trezor pa preštudiraš, kako delujeta. Je pa res, da če ne veš točno, kaj je cold wallet in kako deluje, potem bolj da tačas pustiš BTCje na Binance. Upam vsaj, da imaš dobro geslo pa vklopljeno 2FA.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

LeonVid ::

energetik je izjavil:

LeonVid je izjavil:

Nič ne trolam ampak nikol nisem imel časa brat, delam 2 službi in sem si ravno verificiral binance račun. Bi pa rad vedel kako grejo stvari, ker bom kupil 3 BTC, ko cena se malo pade
Če nisi trol, potem ti toplo priporočam, da najprej prebereš, kaj pomenijo različni tipi buy orderjev na Binance, še bolj pa da greš zdajle naročit ali Ledger ali Trezor pa preštudiraš, kako delujeta. Je pa res, da če ne veš točno, kaj je cold wallet in kako deluje, potem bolj da tačas pustiš BTCje na Binance. Upam vsaj, da imaš dobro geslo pa vklopljeno 2FA.


Še dobro, da sem tukaj pisal predno sem šel kaj kupit. Denar imam že naložen na binance, kupil pa nisem še nič. Sem pripravljen plačat za razlago. Predno sam vse preštudiram bo že BTC v bull runu.

XRPNERD ::

energetik je izjavil:

LeonVid je izjavil:

Nič ne trolam ampak nikol nisem imel časa brat, delam 2 službi in sem si ravno verificiral binance račun. Bi pa rad vedel kako grejo stvari, ker bom kupil 3 BTC, ko cena se malo pade
Če nisi trol, potem ti toplo priporočam, da najprej prebereš, kaj pomenijo različni tipi buy orderjev na Binance, še bolj pa da greš zdajle naročit ali Ledger ali Trezor pa preštudiraš, kako delujeta. Je pa res, da če ne veš točno, kaj je cold wallet in kako deluje, potem bolj da tačas pustiš BTCje na Binance. Upam vsaj, da imaš dobro geslo pa vklopljeno 2FA.


V kripto sceni ne smeš vedet preveč (NFTs, shitcoins, itd), ker je potem verjetnost, da spušiš denar precej večja.

strawman ::

SEC zavrnil predlog za BTC ETF - spremembo Grayscale BTC trusta v ETF.
Grayscale gre v tožbo, na razplet bomo seveda morali počakati najmanj leto ali dve.

energetik ::

LeonVid je izjavil:

energetik je izjavil:

LeonVid je izjavil:

Nič ne trolam ampak nikol nisem imel časa brat, delam 2 službi in sem si ravno verificiral binance račun. Bi pa rad vedel kako grejo stvari, ker bom kupil 3 BTC, ko cena se malo pade
Če nisi trol, potem ti toplo priporočam, da najprej prebereš, kaj pomenijo različni tipi buy orderjev na Binance, še bolj pa da greš zdajle naročit ali Ledger ali Trezor pa preštudiraš, kako delujeta. Je pa res, da če ne veš točno, kaj je cold wallet in kako deluje, potem bolj da tačas pustiš BTCje na Binance. Upam vsaj, da imaš dobro geslo pa vklopljeno 2FA.


Še dobro, da sem tukaj pisal predno sem šel kaj kupit. Denar imam že naložen na binance, kupil pa nisem še nič. Sem pripravljen plačat za razlago. Predno sam vse preštudiram bo že BTC v bull runu.
Če imaš že € na Binance, ne bo nič manj varno, če kupiš BTC. Samo ne vse naenkrat, čeprav sam menim, da smo zelo zelo blizu dna. Če misliš vložit 55k (3BTC), kupi zdajle 1 BTC, pa čez par dni še enega, potem počakaj, da vidiš kam se zadeve premikajo. Lahko stisneš kar instant buy, da ti kupi po takratni spot ceni, če pa bo cena volatilna, si zamisli svojo ceno in nastavi limit order.

Če misliš držati samo BTC je zelo ugodna denarnica https://shop.ledger.com/products/ledger...
Preberi navodila, varno shrani 24 besed, potem si z Binance najprej prenesi npr. 0,01BTC, nato pošlji nazaj na Binance, da vidiš kako vse skupaj deluje. Ko boš zihr da veš kaj počneš, si vse BTC prenesi na Ledgerja. Od takrat si sam čuvaj svojih BTC, noben ti jih ne more več odvzeti ali zamrzniti. Dokler ne zakapiraš, kako deluje Ledger, si na Binance nastavi vsaj 2FA.
vires in numeris

IgorCardanof ::

Tako je ja. Za stupidity je vedno vecja provizija. Ti poberejo kar nekaj procentov s tem.

Kar se tice dna, imamo vsaj se 30% downside.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

merlin2 ::

Kripto je nateg.
Tako, kot so nateg vsi takoimenovani modeli gospodarskih rasti, obresti, inflacije... in še česa.
Tisti, ki so hodili na ekonomske fakse... Ste diplomirani idioti. Zakaj? Ker ste oprani z ideologijo, ki nima veze z realnim stanjem.
Maximalisti.. pa ste podobni vernikom.
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

8-) ISO20022

LP

IgorCardanof ::

Glede iso204i4o394o30 se ne strinjam, ampak je res, da je vecina ljudi z ekonomskih faksov hudih idiotov.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

strawman ::

Res je, vse kar rabiš danes je Youtube, 4chan, Discord in par dobrih gostilniških debat, da greš šolat boomer ekonomiste.

Telbanc ::

Evo, spet pada. :)):))

merlin2 je izjavil:

Kripto je nateg.
Tako, kot so nateg vsi takoimenovani modeli gospodarskih rasti, obresti, inflacije... in še česa.
Tisti, ki so hodili na ekonomske fakse... Ste diplomirani idioti. Zakaj? Ker ste oprani z ideologijo, ki nima veze z realnim stanjem.
Maximalisti.. pa ste podobni vernikom.
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

8-) ISO20022

LP


Če druzga ne, ti da mislit to, da zaj je dnar za brezične slušalke za mularijo, l. 2009 ga pa ni blo za podjetja. Ki bi ga rabila, za popravljanje strukturnih problemov. Pač pomoje so krize umetno sprovocirane, tko ko zaj inflacija, da se rajo še mal ostriže.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

XRPNERD ::

Telbanc je izjavil:


Če druzga ne, ti da mislit to, da zaj je dnar za brezične slušalke za mularijo, l. 2009 ga pa ni blo za podjetja. Ki bi ga rabila, za popravljanje strukturnih problemov. Pač pomoje so krize umetno sprovocirane, tko ko zaj inflacija, da se rajo še mal ostriže.


Sem rabu nadpovprečno dolgo, da sem prebral tvoj tekst... :'(

Vman ::

LeonVid je izjavil:

energetik je izjavil:

LeonVid je izjavil:

Nič ne trolam ampak nikol nisem imel časa brat, delam 2 službi in sem si ravno verificiral binance račun. Bi pa rad vedel kako grejo stvari, ker bom kupil 3 BTC, ko cena se malo pade
Če nisi trol, potem ti toplo priporočam, da najprej prebereš, kaj pomenijo različni tipi buy orderjev na Binance, še bolj pa da greš zdajle naročit ali Ledger ali Trezor pa preštudiraš, kako delujeta. Je pa res, da če ne veš točno, kaj je cold wallet in kako deluje, potem bolj da tačas pustiš BTCje na Binance. Upam vsaj, da imaš dobro geslo pa vklopljeno 2FA.


Še dobro, da sem tukaj pisal predno sem šel kaj kupit. Denar imam že naložen na binance, kupil pa nisem še nič. Sem pripravljen plačat za razlago. Predno sam vse preštudiram bo že BTC v bull runu.

Kot ze omenjeno, riziko je isti, ce imas eur ali kaksen coin te vrednosti na binance, kupi si ledger asap, preberi in prestudiraj, do takrat pa vklopi 2fa, two factor authentication, to imam jaz vklopljeno kjer se le da, pa se to ni 100%.
Za tak denar bi jaz zdajle takoj sedel v avto in po ledger, ce ga kje dobis direkt v trgovini.

energetik ::

Vman je izjavil:


Za tak denar bi jaz zdajle takoj sedel v avto in po ledger, ce ga kje dobis direkt v trgovini.

Tako grozno spet ni, Ledger pride iz Francije v nekje 3 dneh po naročilu, jaz sem Nano S Plus naročal kak mesec nazaj.
Če se res mudi, lahko za ta čas tudi namesti npr. Exodus, seveda na svoj PC, ki mu zaupa da nima gor kakih trojancev ali keylogerjev. Ampak glede na vprašanja je res bolje da do takrat drži kar na Binance, sicer lahko da bo shekal sam sebe...
vires in numeris

Kripto ::

Telbanc je izjavil:

Evo, spet pada. :)):))

merlin2 je izjavil:

Kripto je nateg.
Tako, kot so nateg vsi takoimenovani modeli gospodarskih rasti, obresti, inflacije... in še česa.
Tisti, ki so hodili na ekonomske fakse... Ste diplomirani idioti. Zakaj? Ker ste oprani z ideologijo, ki nima veze z realnim stanjem.
Maximalisti.. pa ste podobni vernikom.
https://www.dailymail.co.uk/news/articl...

8-) ISO20022

LP


Če druzga ne, ti da mislit to, da zaj je dnar za brezične slušalke za mularijo, l. 2009 ga pa ni blo za podjetja. Ki bi ga rabila, za popravljanje strukturnih problemov. Pač pomoje so krize umetno sprovocirane, tko ko zaj inflacija, da se rajo še mal ostriže.



Do krize vedno pride, ko je gospodarstvo pregreto, ko so baloni napihnjeni do konca itd. Takrat pride do pokanja ali spuščanja zraka iz balonov...Če pogledamo zadnje dogajanje...pogoji za inflacijo so bili pripravljeni že s tem, ker ECB printa evre kot WC papir že več kot 10 let, prvi dogodek kot katalizator ko je prišlo do inflacije, ker so bile prekinjene dobavne verige v času corone, drugi dogodek je bil da se je nakopičil denar, stimulusi in na enkrat se je sprožilo povečano povpraševanje, tretji dogodek je bila sprovocirano vojno stanje v Ukrajini...vse to se je lepo poklopilo. Krize, recesije... so del sistema.
Eno leto bo še šlo, naslednje leto druga polovica leta pa zelo velika verjetnost za recesijo.

Money is mindset!

Vman ::

energetik je izjavil:

Vman je izjavil:


Za tak denar bi jaz zdajle takoj sedel v avto in po ledger, ce ga kje dobis direkt v trgovini.

Tako grozno spet ni, Ledger pride iz Francije v nekje 3 dneh po naročilu, jaz sem Nano S Plus naročal kak mesec nazaj.
Če se res mudi, lahko za ta čas tudi namesti npr. Exodus, seveda na svoj PC, ki mu zaupa da nima gor kakih trojancev ali keylogerjev. Ampak glede na vprašanja je res bolje da do takrat drži kar na Binance, sicer lahko da bo shekal sam sebe...

Glede na to, da operira vsaj zame z velikimi vsotami in se ni osvojil dolocenega znanja o transferjih, nakupu itd. bi se res lahko shekal, no ja, vsak po svoje, jaz sem ziheras kar se tega tice, na cexu met karkoli mi ne ustreza iz vecih razlogov..

Mato989 ::

Daj nehajte bluzit no... če tip kupi 3-4 BTCje in jih drži na binance je to čisto ok v 99% primerov... če bo Binance propadla bo tudi BTC padel tako nizko da ne bo razlike ali ima 4 ali 0 =)

1. odpreš račun Binance
2. nardiš 2fa to itak je mus
3. cerifikacija računa z osebno in neko položnico
4. nakazilo UPN 100 EUR da stestiraš če si vse nardil ok
5. nakazilo 100k ali kolikor pač...
6. Limit buy order BTC/poljubnega coina
7. BTCje daš na binance v EARN (če sploh je ta opcija)


Nič drugega ni potrebno, razen če je 100k 100% njegovih prihrankov, v tem primeru je MORDA smiselno pomislit da bi naročil ledger ali trezor in jih spravil tja... ampak če je nekdo NUB lahko zgubi tudi seed phrase ali ledger kaj pa pol?




Vsi pravite da je ledger full proof, kaj pa če nekdo izgubi ključek? Ali ga povozi ali mu ga nekdo vrže stran? Kaj pa pol?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

deco16 ::

Mja nikomur ni za 100% zaupat, niti sebi :)

Vsekakor je potrebno svoj kripto razdelit na več menjalnic/ključev, ker nikoli ne veš.

Vman ::

Mato989 je izjavil:

Daj nehajte bluzit no... če tip kupi 3-4 BTCje in jih drži na binance je to čisto ok v 99% primerov... če bo Binance propadla bo tudi BTC padel tako nizko da ne bo razlike ali ima 4 ali 0 =)

1. odpreš račun Binance
2. nardiš 2fa to itak je mus
3. cerifikacija računa z osebno in neko položnico
4. nakazilo UPN 100 EUR da stestiraš če si vse nardil ok
5. nakazilo 100k ali kolikor pač...
6. Limit buy order BTC/poljubnega coina
7. BTCje daš na binance v EARN (če sploh je ta opcija)


Nič drugega ni potrebno, razen če je 100k 100% njegovih prihrankov, v tem primeru je MORDA smiselno pomislit da bi naročil ledger ali trezor in jih spravil tja... ampak če je nekdo NUB lahko zgubi tudi seed phrase ali ledger kaj pa pol?




Vsi pravite da je ledger full proof, kaj pa če nekdo izgubi ključek? Ali ga povozi ali mu ga nekdo vrže stran? Kaj pa pol?

Potem pac seedphrase vneses v nov kljucek, razen seveda ce zgubis seed, pol je problem

Mato989 ::

Vman je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Daj nehajte bluzit no... če tip kupi 3-4 BTCje in jih drži na binance je to čisto ok v 99% primerov... če bo Binance propadla bo tudi BTC padel tako nizko da ne bo razlike ali ima 4 ali 0 =)

1. odpreš račun Binance
2. nardiš 2fa to itak je mus
3. cerifikacija računa z osebno in neko položnico
4. nakazilo UPN 100 EUR da stestiraš če si vse nardil ok
5. nakazilo 100k ali kolikor pač...
6. Limit buy order BTC/poljubnega coina
7. BTCje daš na binance v EARN (če sploh je ta opcija)


Nič drugega ni potrebno, razen če je 100k 100% njegovih prihrankov, v tem primeru je MORDA smiselno pomislit da bi naročil ledger ali trezor in jih spravil tja... ampak če je nekdo NUB lahko zgubi tudi seed phrase ali ledger kaj pa pol?




Vsi pravite da je ledger full proof, kaj pa če nekdo izgubi ključek? Ali ga povozi ali mu ga nekdo vrže stran? Kaj pa pol?

Potem pac seedphrase vneses v nov kljucek, razen seveda ce zgubis seed, pol je problem


No vidiš, in kaj potem? Pol se pa jebi... če izgubiš 2fa na binance lahko pridobiš novega, enako če pozabiš geslo, če zakleneš account... Če maš keš na binance se morš bat samo dvojega (kar je sicer 1 več kot če imaš v ledgerju)

1. da vpisuješ account narobe v phishing stran (to rešiš tako da imaš bookmarkan page) ali pa da si neumen da daš account komu iz "supporta" samo pol si zaslužiš pušit vse!
2. da ne gledaš in odpiraš linkov da ima kdo dostop do tvojega kompa preko virusov itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Daj nehajte bluzit no... če tip kupi 3-4 BTCje in jih drži na binance je to čisto ok v 99% primerov... če bo Binance propadla bo tudi BTC padel tako nizko da ne bo razlike ali ima 4 ali 0 =)

1. odpreš račun Binance
2. nardiš 2fa to itak je mus
3. cerifikacija računa z osebno in neko položnico
4. nakazilo UPN 100 EUR da stestiraš če si vse nardil ok
5. nakazilo 100k ali kolikor pač...
6. Limit buy order BTC/poljubnega coina
7. BTCje daš na binance v EARN (če sploh je ta opcija)


Nič drugega ni potrebno, razen če je 100k 100% njegovih prihrankov, v tem primeru je MORDA smiselno pomislit da bi naročil ledger ali trezor in jih spravil tja... ampak če je nekdo NUB lahko zgubi tudi seed phrase ali ledger kaj pa pol?

Vsi pravite da je ledger full proof, kaj pa če nekdo izgubi ključek? Ali ga povozi ali mu ga nekdo vrže stran? Kaj pa pol?
Ravno ti si pristaš tega, da ti kripta ne more zaseči oblast oz. da si sam skrbnik. No, na Binance nisi. Ni nujno da propade, lahko se nanje samo spravi oblast. Zadržijo dvige kovancev. Lahko jih shekajo. Itd.

Ti ne veš točno kako dela cold wallet? Tisti ključek nima veze, lahko ga grem zdajle vržt v Ljubljanico.
Bistven je seed in to ti tupijo na vsakem koraku pri nakupu Ledgerja. Vtolčeš seed v jekleno pločevino in spraviš v sef. Ali pod povšter. Niti ne rabiš več Ledgerja, lahko isti seed vpišeš tudi v software wallet (preizkusil sem v Coinomi), in imaš enak nadzor nad vsemi kovanci.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Mato989 ::

Ja in če banka pogori in seeda več ne dobiš ali jo oropajo kaj pa pol? Pol si pa na istem... bistvo je da tudi če imaš v cold walletu KOVANCE LAHKO IZGUBIŠ... poznamo ničkolikor primerov tega.

Kje je že bila zgodba enega takega paničarja ko je mel doma seed phrase pol je pa bajta zgorela... pa je še phrase v maloro skupaj z njim pa 200 BTCjev

In ja sem pristaš tega, ampak ne takrat ko je to inconvinient... če te je strah da ti bi jih banka ali država zasegla šele takrat jih prestaviš... bistvo je da imaš OPCIJO, ne da si otežiš lajf in skrbiš za to nepotrebno.

Je pa meja 100k ravno tista kjer bi se morda splačalo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

energetik ::

Jeklo ne zgori. Razen če imaš smolo in ti na bajto pade reaktivec ter ti bajta pogori s 1600°C ognjem.
Tak paranoik si pač seed vtolče v volfram. :D
vires in numeris

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Jeklo ne zgori. Razen če imaš smolo in ti na bajto pade reaktivec ter ti bajta pogori s 1600°C ognjem.
Tak paranoik si pač seed vtolče v volfram. :D


Ja in če ti ga ukradejo?

Torej vse se da zgubit, edino kar je res full proof je če si seed zapomniš in postaneš ti denarnica... takrat te ubije demenca, ampak pol te bo itak bolel kurac ker ne boš vedel da si to imel =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pangro ::

pobesnela horda medvedjih ovac ne popušča, če so bikovske ovce pobrili na 69k le kje bodo medvedje ovce...

Kripto ::

Stiskanje pesti in zob se nadaljuje :)) največji kokosi bodo padali pri 15k USD

Money is mindset!

Prebranac ::

Lahko samo rečem, da do konca tedna 17,2 K. Definitivno. Pri 15 k sledi kapitulacija, niti 3 k ne ustavi več potem. Barka se potopi, nato sledijo nakupi najbolj pogumnih.

pangro ::

kot zanimivost dans vse dol leti razen dolarja in zlata, koruza -15%, pri surovinah se vidi da bodo pobrisal vse gainse narejene na podlagi vojnih novic, to se prav poleg delniških in kripto bikovskih ovc gredo sedaj še brit surovinske bikovske ovce.

Prebranac ::

Popušili smo. Ampak res vsem polagam na srce kupite na 17 200 bitcoin. Sam ne morem, drugim zato svetujem. Nič nisem kriv. Zajebeš sam.

Webmojster ::

Vprašanje je, če bo se še dalo v tretje nategnit nekoga, ki je BTC kupoval pri 60K in je (oz. bo) 90% v minusu, da bo kasneje spet kupoval ko bo prihodnji bull run.

Počasi bo zmanjkalo suckerjev.

Kripto ::

Ta veliki čakajo na žetev RETAIL ribic v bear marketu. Čakajo na weak hands in panic sell, ki bo pripeljal do dna. Potem pa bo sledil sunkovit odboj. Bo zanimivo videti kje je ta točka.
HODL in čim bolj hladno glavo vam želim. Razne tvegane odločitve kot je npr. shortanje vas bodo najverjetneje zelo drago stale razen, če boste imeli srečo.To smo videli npr. leta 2017.

Money is mindset!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kripto ()

Prebranac ::

Dnesa ni. Ve se, če gre pod 15k bo 12 k, nato 10 k, nato pa ni več meje. Razvrednotenje btc in ponoven premislek. Verjetno nikoli več ne gremo do 60 k. Največ morda 30 k.

energetik ::

pangro je izjavil:

kot zanimivost dans vse dol leti razen dolarja in zlata, koruza -15%, pri surovinah se vidi da bodo pobrisal vse gainse narejene na podlagi vojnih novic, to se prav poleg delniških in kripto bikovskih ovc gredo sedaj še brit surovinske bikovske ovce.
Tud zlato je nekje na negativni nuli, očitno je danes zmagovalec $
vires in numeris
««
1103 / 1486
»»