» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
1011 / 1472
»»

endelin ::

4 mesce je minilo od padca novembra. Gremo v kak mini bull?

PrihajaNodi ::

Sej je mini bull? a ni?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

hujsk1999 ::

Smo že skor 30% od lokalnega dna. Jaz začnem pobirat donos že pri 15%.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

endelin ::

Kje je KAKOB?

strawman ::

Kripto sceni je spet zmanjkalo domišljije.
Namesto, da bi se ukvarjali s kako real-world integracijo, smo celo 2021:
- metali ogromne količine denarja v marketing NFTjev, ki jih whali 5x prodajo sami sebi da navijejo ceno
- izumljali p2e (khm.. p2w) igre, v katerih že sedaj prevladujejo botki in 12-letni Malezijci
- pogrevali stare virtual reality koncepte, in jim rekli "metaverse"
- proslavljali splavitev en teden relevantnih ERC-20 / BEP-20 memecoinov
- ter špekulirali o uporabnosti še 28.ga generičnega DeFi / Liquidity provider / staking produkta, ki je sam sebi namen

Sej štekam, da je to pač življenjski cikel kripto projektov. Zbereš skupaj DEV team -> pre-minaš tokene, en del potalaš ekipi, malo airdropaš in en del zakleneš za X in Y razloge -> ciljaš na vključitev v čim več liquidity poolov, da zvišaš likvidnost -> začneš prodajat svoje assete, ker ti že zmanjkuje začetnega kapitala -> nov denar vržeš v grante za razvoj dAppov in splavitev native assetov za še večjo likvidnost -> spet malo dumpaš -> sedaj imaš dejansko dovolj denarja, da narediš kaj unikatnega -> ker je trajalo tako dolgo pride že bear market ali pa te hacknejo -> rip.

Hočemo kaj novega. Še največja inovacija zadnjega leta je velik fokus na interoperability bridge, ampak to je spet zadeva, ki je uporabna le v kontekstu kripta.

Fly2Sky ::

@Nodi: 2.000.000.000 po 1 komad 0.15 usd?

strawman je izjavil:

2 milijarde APE sploh ni v obtoku, ne štekam kaj hočeš povedat.
Market cap padel ob launcu za 70%, izgubil 4 milijarde $ v 45 minutah.


Nodi je mislil na LunaOne projekt, vendar je spregledal, da bodo vse neprodane tokene do 2MRD "zburnali"
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

PrihajaNodi ::

https://www.reddit.com/r/maxbit/comment...

Preden kdo v stopi v ta scam naj prebere zgoraj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Fly2Sky ::

hvala Nodi, tole je pa koristno. Oni YT RunGuy pa shila tole pa referale poka jebemo!!!
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

Bela_Krajina ::

Zivjo. Eno vprasanje, kaj narest ce ti nekdo brska po racunalniku? Enkrat sem z vprasal v primerni temi in ni bilo nobenga odgovora. Ker vem, da je tukaj tudi nekaj programerjev, ki se spoznajo na virus. Bi lahko kdo dal kaksen nasvet?

Bela_Krajina ::

Pa tisti, ki so mi pisali grde besede, sporocam, da vas imam rad. In to resno mislim. :)

GupeM ::

Bela_Krajina je izjavil:

Zivjo. Eno vprasanje, kaj narest ce ti nekdo brska po racunalniku? Enkrat sem z vprasal v primerni temi in ni bilo nobenga odgovora. Ker vem, da je tukaj tudi nekaj programerjev, ki se spoznajo na virus. Bi lahko kdo dal kaksen nasvet?

Ugasneš računalnik, odklopiš se z interneta in se ne javljaš več na slo-techu. Bo dobro zate in za nas.

Sharp999 ::

Kriptaši, vaše mnenje na token VADER PROTOCOL?

strawman ::

Sharp999 je izjavil:

Kriptaši, vaše mnenje na token VADER PROTOCOL?


Algorithmic peg pri nizkem market cap-u je lahko jeba.
Impermanent Loss Protection mi je tudi sus.. Verjetno izplačujejo v VADER? V volatilnem obdobju zna bit hudo inflatorno.

Blue30 ::

Fantje kdo od vas kupuje cardano, da je zacel lezt nazaj gor?

endelin ::

Jaz mam buy order pri 0.02

strawman ::

Kljub prihajajočemu prihodu na PoS je ETH mining power skoraj na ATH.



Na kater ASIC-resistant projekt pričakujete, da se bodo minerji obrnili po prehodu?
Monero, BTC forki (Ravencoin, Vertcoin) in ETH forki (ETC) so trenutno najbolj popularni.

RockyS ::

Monero skoraj zagotovo ne. Zaradi težav z listanjem na borzah.

kow ::

strawman je izjavil:

Kljub prihajajočemu prihodu na PoS je ETH mining power skoraj na ATH.



Na kater ASIC-resistant projekt pričakujete, da se bodo minerji obrnili po prehodu?
Monero, BTC forki (Ravencoin, Vertcoin) in ETH forki (ETC) so trenutno najbolj popularni.


Vsi imajo veliko premajhen market cap. Doomed so.

fur80 ::

Bela_Krajina je izjavil:

Zivjo. Eno vprasanje, kaj narest ce ti nekdo brska po racunalniku? Enkrat sem z vprasal v primerni temi in ni bilo nobenga odgovora. Ker vem, da je tukaj tudi nekaj programerjev, ki se spoznajo na virus. Bi lahko kdo dal kaksen nasvet?


Temu virusu se reče šizofrenia, sem mel prijatelja, ki mi je to govoril (vdrli v računalnik in pisali po facebooku) in sem mu hodil pucat računalnik, rezultat ti je verjetno znan, bolnica in zdravljenje.

strawman ::

RockyS je izjavil:

Monero skoraj zagotovo ne. Zaradi težav z listanjem na borzah.

Ampak saj je na večini večjih borz? Ne vem pa kako poteka deposit XMR na borzo, če kaj komplicirajo glede dokazila izvora.

kow je izjavil:

Vsi imajo veliko premajhen market cap. Doomed so.

Mogoče res. Ampak niša rudarjenja z ne-namensko opremo ostaja, saj ima PoW kljub slabostim, tudi svoje prednosti. Mislim, da se splača to sceno podrobneje spremljati v naslednjih mesecih.

Bela_Krajina ::

Tega nisem detektiral jaz. Drugace pa kako lahko nekoga obtozujes sizofrenije, ce nisi pregledal racunalnika? Kaksna sizofrenija? Ti lahko kvecjemu to trdis za racunalnik, ki si ga pregledal, kot trdis, svojega prijatelja, ne mores pa to posplosevat na nekoga drugega. A tisti, ki si kupujejo racunalniske zascite imajo po tvoje sizofrenijo? Pa naj gredo na zdravljenje v bolnico? lol
Drgac pa jaz osebno nisem imel racunalniske zaxcscite, priznam pa tudi, da sem klikal linke in slike na slotechu.

Jaz ce bi imel sizofrenijo bi uporabljal vpn. A tisti, ki uporabljate vpn pa racunalniske zascite proti virusne, imate sizofrenijo? Dejte se hecat.

Zgodovina sprememb…

fur80 ::

Bela_Krajina je izjavil:

Tega nisem detektiral jaz. Drugace pa kako lahko nekoga obtozujes sizofrenije, ce nisi pregledal racunalnika? Kaksna sizofrenija? Ti lahko kvecjemu to trdis za racunalnik, ki si ga pregledal, kot trdis, svojega prijatelja, ne mores pa to posplosevat na nekoga drugega. A tisti, ki si kupujejo racunalniske zascite imajo po tvoje sizofrenijo? Pa naj gredo na zdravljenje v bolnico? lol
Drgac pa jaz osebno nisem imel racunalniske zaxcscite, priznam pa tudi, da sem klikal linke in slike na slotechu.


To je bilo dobronamerno mišljeno! Da ti nekdo vdira v računalnik in piše po forumu ti se pa drugi dan tega ne spomniš! Pravim ti iz izkušenj. Ni bil kriv virus na računalniku, ampak zmeda v glavi. Najprej tam preveri! ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Bela_Krajina ::

Ne, nic niso pisali prek tujega racunalnika, sej ne recem, so zgleda toliko posteni. Ampak verjetno samo brskanje. Sej ce ti nekdo samo brska, to pomoje niti ni kej tazga.

bosmla ::

amacar je izjavil:

bosmla je izjavil:

amacar je izjavil:

Gres na btc bankomat, nakazes na btc naslov zahtevano kolicino in potem s kodo dvignes. Je pa ocitno 5% provizije. Za lokacije bankomatov pa poglej tu: https://bitnik.eu/atm/

Hvala, torej gre. Provizija ni toliko huda, ker bi rada samo prisla do nekaj denarja (kartice in ostalo sledljivo je ne zanima).
Nasel sem se vec teh btc bankomatov https://coinatmradar.com/bitcoin-atm-ne...
Lahko malo razlozis kako to poteka oz. kam naj pogleda?

Sem na hitro prebral in spregledal, da je kolegica v GB. Tam so baje te bankomate ukinili pred kratkim (ti je zgoraj nekdo linkal novico), v Sloveniji pa so se. Naj preveri, ce slucajno kak v njeni okolici se dela. Ena opcija je se https://localbitcoins.com/

Glede samega postopka prodaje si poglej ta video:


Hvala, kolegica je sicer iz GB je pa ze cel mesec na mojem "kavcu" v SLO - bo se malo zategnila pa rabi €...
Kako pa dobis BTC iz borze na telefon?

amacar ::

Ne rabis posiljat na "telefon". Gres na btc bankomat, tam ti pokaze btc naslov za nakazilo. Gres na svojo borzo -> withdraw in dvignes na ta naslov, ki ti ga je pljunil bankomat. Ko je zadeva pripravljena dobis obvestilo in lahko gres dvignit denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

bozicek ::

strawman je izjavil:

Kljub prihajajočemu prihodu na PoS je ETH mining power skoraj na ATH.



Na kater ASIC-resistant projekt pričakujete, da se bodo minerji obrnili po prehodu?
Monero, BTC forki (Ravencoin, Vertcoin) in ETH forki (ETC) so trenutno najbolj popularni.


ETC in ERGO
Darila letos samo za poredne

bosmla ::

amacar je izjavil:

Ne rabis posiljat na "telefon". Gres na btc bankomat, tam ti pokaze btc naslov za nakazilo. Gres na svojo borzo -> withdraw in dvignes na ta naslov, ki ti ga je pljunil bankomat. Ko je zadeva pripravljena dobis obvestilo in lahko gres dvignit denar.

Hvala sma pravkar probala - samo zadeva je dalec od instant... zgleda, da bo kar trajalo se nekaj casa.

amacar ::

Računaj, da je btc blok v povprečju vsakih 10min. Ponavadi zahtevajo 3-6 potrditev, tako da zna trajati 30-60min.

Motion ::

Kako sedaj kaže z zakonom o obdavčitvi kriptovalut? Se čaka volitve?

globoko grlo ::

Folk, a morm kj posebnga pazt ce hocm na pancaketu kupt en kovanc?

Morm met en metamask, pa nekak linkat to v pancake?
Morm mal se raziskat.

Ce se pa komu da, pa nej kj uporabnga napise.

Tnx
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mAXTER ::

Mami za rojstni dan kupujem kripto za ca. 50 do 100 €. Nazadnje sem ji lani kupoval KCS po 5$ za podoben znesek in je še danes zelo zadovoljna s tem, tako da česa drugega za darilo sploh noče. A je kakšen srednje volatilen projekt iz katerega zna bit potencialno vsaj 2-3x na nek srednji rok?

Hvala za predloge 8-)

failcoder ::

moj glas gre za algo.

PrihajaNodi ::

Ada oz cardano
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

strawman ::

failcoder je izjavil:

moj glas gre za algo.


+1

Algo in Atom sta mi všečna projekta, ne mečeta pretirano denarja v marketing in imata dobre fundamente. Je precej verjetno, da sčasoma prilezeta do top 10, kot so Solana, Cardano, in Avalanche. Prav tako Chainlink.
Ima pa dobre fundamente tudi Tezos, ampak vidimo kje je sedaj, in da ni cena odvisna samo od tech-a.

globoko grlo je izjavil:

Folk, a morm kj posebnga pazt ce hocm na pancaketu kupt en kovanc?


6x preveri da gre za pravi smart contract address za to kar kupuješ, in da ga pobereš iz offical kanalov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

mAXTER ::

Hmm hvala za predloge, Algorand ze ima, glede na to da je tudi Polkadot na 20usd padla je moja ozja izbira sedaj Atom ali Dot...

Vman ::

mAXTER je izjavil:

Mami za rojstni dan kupujem kripto za ca. 50 do 100 €. Nazadnje sem ji lani kupoval KCS po 5$ za podoben znesek in je še danes zelo zadovoljna s tem, tako da česa drugega za darilo sploh noče. A je kakšen srednje volatilen projekt iz katerega zna bit potencialno vsaj 2-3x na nek srednji rok?

Hvala za predloge 8-)

Jaz bi ji kupil atom, vsaj 5, potem ji pa stejkal na keplr in dobi se ad, dodatna darila:)

hujsk1999 ::

mAXTER je izjavil:

Mami za rojstni dan kupujem kripto za ca. 50 do 100 €. Nazadnje sem ji lani kupoval KCS po 5$ za podoben znesek in je še danes zelo zadovoljna s tem, tako da česa drugega za darilo sploh noče. A je kakšen srednje volatilen projekt iz katerega zna bit potencialno vsaj 2-3x na nek srednji rok?

Hvala za predloge 8-)

Jaz sem kupil mami kripto, ampak potem sem ji ga vzel nazaj ker je vmes šlo x1000 v nekaj letih. Sem ji izplačal dvojni vložek in je bila vseeno vesela.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

mAXTER ::

Hja nekateri smo pac hvalezni da so nas starsi cez lajf spravl in ce se le da jim vracamo kakorkoli mozno. Je bila zelo vesela ze lani ko ji je sel eth x4 gor ampak toliko pametna da je 70% prodala na zadnjem vrhu novembra... jst sem vse hodlal seveda;((

V glavnem Atom it is. Hvala za predloge :)

hujsk1999 ::

Srečno mami in naj ji rata v lajfu. Nikoli ni prepozno za visoke donose.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Bela_Krajina ::

GupeM je izjavil:

Bela_Krajina je izjavil:

Zivjo. Eno vprasanje, kaj narest ce ti nekdo brska po racunalniku? Enkrat sem z vprasal v primerni temi in ni bilo nobenga odgovora. Ker vem, da je tukaj tudi nekaj programerjev, ki se spoznajo na virus. Bi lahko kdo dal kaksen nasvet?

Ugasneš računalnik, odklopiš se z interneta in se ne javljaš več na slo-techu. Bo dobro zate in za nas.

GupeM, kot vidis, se trudim, dost manj pisanja na slotechu. Ampak sem se spraseval, zakaj nekateri ne zelite mojega pisanja. In danes sem slucajno dobil odgovor od tujca, ki ne je trdne hrane, se mi zdi da je iz afrike, morda hebrejske veje in govori o slovenskem mitu, v pozitivnem smislu. Sem mnenja, da je dobro upostevat tudi vaso zeljo. Tko, da trudim se. Se pa uresnicuje napoved, da bo postopoma prisla nova civilizacija, boljsa kot prej. Cel svet govori o majhni Sloveniji v pozitivnem smislu. Ce koga zanima, naj vtipka na youtube Slovenian Myth. Ime kanala elitom elamin. O slovenskem mitu je zacel govorit na 16 minuti 20 sekund. O razlogih, zakaj nekateri ne zelite brat mojega nacina pisanja, pa zacne govorit na 26 minut in 30 sekund in izhaja iz svojega primera. Tko, da mislim da ima prav in je potrebno upostevat vaso zeljo, vaso svobodno voljo in odlocitev in se bom trudil. Zelim vam vsem vse dobro.

Zgodovina sprememb…

Bela_Krajina ::

Samo se nekaj pomembnega, ker vem, da ste tukaj v kripto temi dostkrat omenjal penzijo. Kako si zelite penzijo, torej da ne rabite recimo iti delat v fabriko? Ja? No, v tem videoposnetku Slovenian Myth, na 36 minut in 40 sekund pove, ko bere iz slovenskega starodavnega izrocila, da nekoc ljudem ni bilo potrebno delat. Pa men osebno je najbolj fascinantno, ko z drugega konca sveta, v eni vasici bog ve kje, nekdo iz popolnoma druge kulture bere slovensko izrocilo. No, samo toliko. Zdaj pa upam, da boste doziveli svoje penzije in ziveli svoje sanje.

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

Ke je to z bitcoinom ? Nikam se ne premakne ... ne gor ne dol...

deco16 ::

Sej se premika, 1% gor pa dol. Lih zadost za mal potrejdat ;)

Blue30 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ada oz cardano


No, si le spregledal... :D

Siso ::

živjo

a kdo od vas več kaj ve a je za kupiti XRP in stelar,en je zjutro izjavu d zdej k rešijo z uno agencijo d bo šou na 50$ in da pol ga en cajt sploh ne bo mogoče kupovat na menjalnicah,
dobro sej bo kruh tudi ene 15$ kilo prawjo.

Mato989 ::

Daj ne sanjaj, kakih 15 ali 50$...

XRP bo morda nekoč po 500% inflaciji videl spet 3$ =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kiFni ::

mAXTER je izjavil:

Mami za rojstni dan kupujem kripto za ca. 50 do 100 €. Nazadnje sem ji lani kupoval KCS po 5$ za podoben znesek in je še danes zelo zadovoljna s tem, tako da česa drugega za darilo sploh noče. A je kakšen srednje volatilen projekt iz katerega zna bit potencialno vsaj 2-3x na nek srednji rok?

Hvala za predloge 8-)

steinework
celoten kripto omrežje združen v eno celoto, močno kot kamen 8-)

endelin ::

Haha xrp 50usd:)) pol ko bo kebab 100eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

strawman ::

Cashio Dollar, algorithmic stablecoin na SOL, exploitan z infinite mintom.
Cena se je, kot se spodobi za stablecoin, ponovno stabilizirala, pričakovano na 0.

endelin ::

Že ime je kot scam lol
««
1011 / 1472
»»