» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
787 / 1489
»»

Anney ::

IgorCardanof je izjavil:

Kar mnogi spregledate je to, da bo merjenje valuacije v dolarjih/evrih vnaslednjem bullu popolnoma brezpredmetno.

Tako kot se ne meri valuacije v venezuelskih pesosih ali pa turskih lirah.


Pozabljaš, da so/smo eni dosti denarja obrnili lih na ta način (med borzami in različnimi vrednosti valut tako na eni, kot na drugi). Pa uporabjaj slovenske besede.

Mogoče misliš: evalvacija
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Anney ::

EVo smokije sem pojedel, kje smo zdaj: Še vedno tu.

Ko pa začnejo č. Finance pistat o kriptu pa vemo počasi kje smo, ostali so že za btc.

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

vaščan ::

Ko je rune prebil sem mel naštiman buy na retest evo ti ga samo še gor ga je odbilo prov zajebava me ta cripto. Še dobro da sem solano ubodu pred prebojem sem slutil da bo začela lavfat. Tist ki je spraševal kam naj jurčka vržem rune ima potencial da pripleza na ene 80 do 150 dolarjev do konca leta. Jaz vseeno čakam zdej na en manjši pullback za rune preden kupim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

sloxl8 ::

Anney je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Kar mnogi spregledate je to, da bo merjenje valuacije v dolarjih/evrih vnaslednjem bullu popolnoma brezpredmetno.

Tako kot se ne meri valuacije v venezuelskih pesosih ali pa turskih lirah.


Pozabljaš, da so/smo eni dosti denarja obrnili lih na ta način (med borzami in različnimi vrednosti valut tako na eni, kot na drugi). Pa uporabjaj slovenske besede.

Mogoče misliš: evalvacija


Mogoče misliš "vrednotenje"?

Jerry000 ::

Evo, ni bilo odboja :)

vaščan ::

IgorCardanof ::

Trenutno je Soluna season. Long every pullback.

Če si seveda v major kovančke.

Zgodovina sprememb…

sloxl8 ::

Tudi RUNE ne dela slabo.

l0g1t3ch ::

Jerry000 je izjavil:

Evo, ni bilo odboja :)


Pa ne da si to resno pričakoval, da se bo čez noč odbilo na 70k ?

vaščan ::

S&P 500 Ath. Cripto Total ath total 2 ath total 3 ath. September bo hud hud hud parabolick run se obeta.

Jerry000 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Evo, ni bilo odboja :)


Pa ne da si to resno pričakoval, da se bo čez noč odbilo na 70k ?

Glede na to kak se je iz nenada dvignilo v sredo bi lahko vsaj na 60 (eur) :)

IgorCardanof ::

Binance bo najverjeje kmalu vpeljal BEP95 - burnanje BNBja na vsako transakcijo. Nekaj podobnega kot ima Ethereum. Tako da dodaten pump na vrednosti BNBja.

https://www.binance.org/en/blog/introdu...

Bi rekel, da zelo bullish novica za BNB.

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Hvala bogu, da so vas pri 67k streznili in ni takrt noben šel 10x long notri.

FireSnack ::

Kaj storiti s toliko zaslužka zdaj? To je vprašanje.

IL_DIAVOLO ::

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IgorCardanof ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://poocoin.app/tokens/0x8236f12395...

So far lep x3 od presale.


Čestitke za penzijo!

sa88bina ::

A se je kdo od vas že kaj na Lunarcrushu igral? Link: https://lnr.app/s/zrG6Yl
Sem malo prečekirala pa vidim da če malo poklikaš in sharaš linke za kripto social medio dobiš LUNR tokne...pa je cena enga že kar lepa. :)

fordin ::

IgorCardanof je izjavil:

Hvala bogu, da so vas pri 67k streznili in ni takrt noben šel 10x long notri.

Ej. Youtuber ki se imenuje "The Moon", twitter pa ma The Moon Carl. Je povedal, da je ful bullish, potem pa sta eth pa btc strbunknila navzdol. Povedal je da je target za eth 4600 usd. Povedal je tudi, kako je dal dodatno v long pozicijo. Pac, ne more vsakic zadet, ane. Sej potem ko je padlo je naredu opozorilni video.

Sem tudi najdel indikator, ki ga uporablja, sloviti ribbon, ce kdo spremlja tega youtuberja, ve o cem govorim. Omenjen indikator poiscete na tradingview, kliknete zgoraj tist simbol "fx" kjer so indicatorji. Potem vtipkate in poiscete "EMA Ribbon Krypt". Mislim, da ponavad uporablja 1 dnevno pa 4h. Zdaj trenutno je zakljucil 4h pod tem ema ribbon, kar je po njegovem mnenju slab znak za kratkorocno, oziroma je bearish po njegovem mnenju. Ni pa nujno, lol. Ker kot kze, noben ne more 100 procentno predvidet, kaj se bo zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fordin ()

vaščan ::

Ja rekl so da če pade pod 61k gre do 56 ali 52. Možno je greed index je bil že kar visoko pa dnevni rsi je fajn mal zresetirat. Lahko pa se bo utrdil na okrog 60-63k do konca meseca alti začnejo lovit btc pare to bi blo super bomo vidl do kam bo btc dominanca padla. Če se to zgodi se bo pomoje zadeva spet konc meseca obrnila btc dominanca gor in btc bo haral proti 90k.

Tole moram prilimat solze so mi tekle na začetku kva tipu dela :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vaščan ()

IgorCardanof ::

Imo je potrebno spet malo spucat evforijo in moonboye. Kak pullback do tedenskega 20 day sma ali kaj podobnega. Glede fundamentalsov se pa ni nič spremenilo. Dolar in evro vsak dan izgubljata na vrednosti, tako da edino možno je, da gre trend pri bitkojnu gor.

odesey ::

Mam vprašanje. Naredil sem si račun na Coinbase, nakazal gor testnih 10 € preko SEPA, in je denar gori.
Zanima me, če si lahko na Coinbase naredim crypto Ethereum depozit, ki bi ga kupil preko bitcoin bankomata, ga dam najprej v mojo Android mobilno denarnico in nato iz te denarnice nakažem na moj Coinbase račun? Ali bo to Coinbase sprejel?

IgorCardanof ::

Želiš pa konkretno komplicirat? Ne glede na to, kaj je tvoj cilj, se da te stvari naredit lažje. Će pa želiš trgovat na glavnih menjalnicah anonimno, pa to ne bo šlo.

odesey ::

Edino nakazila malo večjega zneska ne morem narediti preko SEPA ali preko VISE, zato sprašujem. Samo da spravim denar gor, nato ni več težave.

perci ::

Če imaš KYC narejen, lahko preko SEPA narediš precej visoka nakazila. Če pa nimaš KYC, potem itak nimaš kej razmišljat o nekih normalnih vsotah.

LeQuack ::

Crypto whale trying to sell 592 BTC caused bitcoin "flash crash" of 90% from $67k, down to $8k
https://www.cnbctv18.com/cryptocurrency...

"Bitcoin price crashed to $8,200 on Binance exchange hours after it climbed the lifetime high of $67,000. The cryptocurrency exchange attributed the flash price crash to a "bug" in the trading algorithm of an institutional customer."
Quack !

Kripto mesi ::

fordin je izjavil:

...bla bla bla...

Akvafres spet novi racun?

sa88bina je izjavil:

A se je kdo od vas že kaj na Lunarcrushu igral? Link: https://lnr.app/s/zrG6Yl
Sem malo prečekirala pa vidim da če malo poklikaš in sharaš linke za kripto social medio dobiš LUNR tokne...pa je cena enga že kar lepa. :)

Spokaj z referral linki iz te teme.
Lp Franca

IgorCardanof ::

Po dolgem casu novi IFO na Pancakeswapu.

https://twitter.com/PancakeSwap/status/...

Neka igra s kartami, te stvari so zelo popularne te dni, tako da ima lahko velik potencial za pretvorit zacetno alokacijo v kak 10x.

Na splosno pa veliko teh IDOjev za gaming po uvodnem navalu dokaj zamre in se potem nekaj tednov/mesecev kasneje spet prebudi, ce se zac3nja kazat, da iz projekta dejansko nekaj bo.


Med drugimi novicami, Polygon Plasma Bridge je imel vulnerability, ki bi lahko povzrocil 850m izgubljenih sredstev. Heker, ki je to odkril, je to prijavil in omogocil, da se popravi in za to dobil nagrado 2m$.

Motion ::

$ONE ATH. Harmony je vedno bolj vroč. Folk vidi kaj vse je na roadmapu do novga leta.

Buggy ::

Kje je pa Nodi s svojim vrescanjem o tem, kako je Mina tisto najbolje po namazenem kruhu?

Kje so spet lamboti..aja..(spet) zamudili vrh :D

mr_chai ::

Buggy je izjavil:

Kje je pa Nodi s svojim vrescanjem o tem, kako je Mina tisto najbolje po namazenem kruhu?

Kje so spet lamboti..aja..(spet) zamudili vrh :D


sj je, sam mina sezona pride malo kasneje.

mr_chai ::

En bad news za kripto: MtGox žrtve bodo dobile nazaj BTC v vrednosti 9 miljard USD. A je to res ? O_o Kaj mislte, da bo večina naredila ko bodo dobil v roke nazaj svoj bitcoine. Napovedujem en velik crash.

Motion ::

mr_chai je izjavil:

En bad news za kripto: MtGox žrtve bodo dobile nazaj BTC v vrednosti 9 miljard USD. A je to res ? O_o Kaj mislte, da bo večina naredila ko bodo dobil v roke nazaj svoj bitcoine. Napovedujem en velik crash.


Sam pomoje bo še trajalo preden bodo dobili nazaj.

FireSnack ::

Jerry000 je izjavil:

Evo, ni bilo odboja :)

Zakaj ti nisi prodal vsega na 68k ko je bilo jasno da še nismo zreli za 70k? Jaz sem vse prodal na vrhu in mi ni niti malo žal.

kow ::

mr_chai je izjavil:

En bad news za kripto: MtGox žrtve bodo dobile nazaj BTC v vrednosti 9 miljard USD. A je to res ? O_o Kaj mislte, da bo večina naredila ko bodo dobil v roke nazaj svoj bitcoine. Napovedujem en velik crash.


Torej, firma je za mnogo potencialnih weak hands, "hodlala" do rekordne vrednosti (postali so multimilijonarji), in vecina jih bo tako neumna, da bo BTC takoj prodala?
Haha, jp. Possible.

Crasha sicer ne bos videl, ker nas je dovolj, ki smo pripravljeni zamenjati fiat za btc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

vaščan ::

Ha zanimivo ta pravi da retail še ni zagrizel da se zna zgodit zaresen retail pump šele ko btc prebije 100k.

IgorCardanof ::

Baje naj bi zaceli razdeljevat tele mtgox kovance naslednji mesec. Po mojem mnenju pa to ne bo veliko vplivalo na vrednost. Dejansko je kak 1% oskodovancev izgubil sredstva. Ti bi zasluzili veliko vec, ce bi imelo denar pri roki. Medtem ko ostalih 99% je pa lahko izredno zadovoljnih, da niso imeli moznosti prodat.

Kar se tice retaila in kdaj pride notri. Ogromno retaila se niti priblizno ne zaveda v kaksni pizdi smo. Vsak dan poslusajo in sprejemajo nove lazi, kako bo samo 2% inflacije in samo 2 meseca in potem bo ok. In 10% inflacije je dobro za gospodarstvo, da se vzpodbuja porabo in krozenje denarja. Printanje v takih kolicinah pripomore, da se resimo krize. In ves nadaljn bullshit.

Ampak ja, cedalje vec ljudi se zaveda, da se nam v prihodnjih letih ne pise nic dobrega, fiat, pa da je obsojen na propad. Kam zarinit ta brezvezen kes, je pa vprasanje za milijon dolarjev.

IgorCardanof ::

Kot zanimivost. Sem izvedel, da je vecina Cardano projektov svoj launch prestavila na december. Zelo bullish novice za najbolj precenjen kovancek na sveu 8-)

odesey ::

Imam KYC narejen na Coinbase, ampak vseeno bi si moral narediti Ethereum crypto depozit na borzo,

ki bi ga kupil preko bitcoin bankomata. Gre za vrednost depozita 1000-2000 €. Ali bo Coinbase sprejel crypto depozit?

Apofis ::

IgorCardanof je izjavil:

Kot zanimivost. Sem izvedel, da je vecina Cardano projektov svoj launch prestavila na december. Zelo bullish novice za najbolj precenjen kovancek na sveu 8-)

Pa glej, resni projekti se ne naredijo čez noč, pnd pa ja, to pa...

IgorCardanof ::

Apofis je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Kot zanimivost. Sem izvedel, da je vecina Cardano projektov svoj launch prestavila na december. Zelo bullish novice za najbolj precenjen kovancek na sveu 8-)

Pa glej, resni projekti se ne naredijo čez noč, pnd pa ja, to pa...


Ze ze. Ti projekti so imeli mesece casa, da naredijo vse v testnih okoljih. Ko so pa sli smart contracti live, pa samo postavijo stvar se tu. Ze naslednji dan bi morali imeti na desetine projektov na Cardanotu. Pa jih nismo imeli. Obljube so potem bile oktober, zdaj tudi oktobra ni nic. Naslednji rok so rekli december, bomo videli kaj bo takrat.

Ampak ce samo tkole iz glave potegnem kak razlog za tole:
* Cardano pisan v Haskellu - definitivno katastrofalna izbira, ce zelis k sebi pritegnit developerje.
* Cardanov model ni zmozen imeti klasicnega defija. Ceprav so nam septembra zatrjevali, da ni nikjer nobenih problemov, in da je njihov special utxo model se boljsi kot vse ostalo, zgleda temu ni tako. Ce res ne bi bilo nobenega problema, bi najbrz ze videli kak DEX na Cardanu? Ali je res na stotine ekip tako nesposobnih, da niti eni ni to uspelo?

IgorCardanof ::

Nisem našel originala, bo pa to vseeno več kot dovolj dobro. Je bilo smešno takrat, je še 10x bolj smešno sedaj, ko je znano, da je cardano shit chain.



"Its easy to do DeFi. I laugh when people say "how will you catch up with Ethereums network effect?". It does not exist." - Charles Hoskinson

Zgodovina sprememb…

mihy11 ::

IgorCardanof je izjavil:

Apofis je izjavil:

IgorCardanof je izjavil:

Kot zanimivost. Sem izvedel, da je vecina Cardano projektov svoj launch prestavila na december. Zelo bullish novice za najbolj precenjen kovancek na sveu 8-)

Pa glej, resni projekti se ne naredijo čez noč, pnd pa ja, to pa...


Ze ze. Ti projekti so imeli mesece casa, da naredijo vse v testnih okoljih. Ko so pa sli smart contracti live, pa samo postavijo stvar se tu. Ze naslednji dan bi morali imeti na desetine projektov na Cardanotu. Pa jih nismo imeli. Obljube so potem bile oktober, zdaj tudi oktobra ni nic. Naslednji rok so rekli december, bomo videli kaj bo takrat.

Ampak ce samo tkole iz glave potegnem kak razlog za tole:
* Cardano pisan v Haskellu - definitivno katastrofalna izbira, ce zelis k sebi pritegnit developerje.
* Cardanov model ni zmozen imeti klasicnega defija. Ceprav so nam septembra zatrjevali, da ni nikjer nobenih problemov, in da je njihov special utxo model se boljsi kot vse ostalo, zgleda temu ni tako. Ce res ne bi bilo nobenega problema, bi najbrz ze videli kak DEX na Cardanu? Ali je res na stotine ekip tako nesposobnih, da niti eni ni to uspelo?


Za Hackell jezik nimam niti najmanjše želje, da bi se ga naučil, pa sem programer. Imam pa cardano, počakam še do decembra, da vidim kaj se bo zgodilo.
"Computers are good at following instructions, but not at reading your mind."
by Donald Knuth

Mat2000 ::

* Cardano pisan v Haskellu - definitivno katastrofalna izbira, ce zelis k sebi pritegnit developerje.

Tole drzi samo za Core ADA code.

Smart contracts (pametne pogodbe) lavfajo lahko na 3 platformah. Plutus, Marlowe ali Glow.

Jeff odjebi prosim te ze enkrat, jasno nam je da ti ADA ni vsec, ker ne razumes ekosistema.
Prodaj Jeff ADO pa nehaj tezit resno.

ADA bo utrgala.

Lep dan vsem in x100.

IgorCardanof ::

Razumem. Sem dal samo update kako kaže s cardano defijem in pokazal zaskrbljenost. Koliko časa pa lahko kult fanboyi poslušajo laži in obljube pa ne vem.

Zmenjeno. Naslednjič glede Cardana pišem v decembru, ko bo jasno ali bomo dobili kako platformo ali bomo morali počakat še kak mesec.

Mat2000 ::

Vazi Jeff,
Charles ima ogromno doktorjev matematike v svoji ekipi (zato je tudi izbral programski jezik Haskell).
Tako da ni nujno narobe, da je izbral tale Haskell. Menim da je prav, saj omogoca ogromno transakcij(World-class scale).

Gre pocasi, se strinjam.
Kdaj pa so matematiki naredili kaj na hitro ?

Se tipkava v decembru, pa bova videla kdo bo imel prav. Jaz stavim na ADO.

Veliko uspeha.

IL_DIAVOLO ::

Mat2000 je izjavil:

* Cardano pisan v Haskellu - definitivno katastrofalna izbira, ce zelis k sebi pritegnit developerje.

Tole drzi samo za Core ADA code.

Smart contracts (pametne pogodbe) lavfajo lahko na 3 platformah. Plutus, Marlowe ali Glow.

Jeff odjebi prosim te ze enkrat, jasno nam je da ti ADA ni vsec, ker ne razumes ekosistema.
Prodaj Jeff ADO pa nehaj tezit resno.

ADA bo utrgala.

Lep dan vsem in x100.


Ada se vedno brez smart contractov? Ok :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

IgorCardanof ::

Sori, če hočete, da sem tiho glede Ade, potem ne provocirajte s takimi članki ... :D

DeeJay ::

Kdo je že neki mesecev nazaj zagovarjal celsius in govoru da je Nexo scam? ;((
CEL je dosegel najnižjo točko v 90 dneh in to v bullrunu hahahah, po drugi strani pa NEXO šiba proti ATH :D ccc
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

kow ::

Netransparentne zadeve so po definiciji antikripto. Uporabljajte, zakaj ne, samo ne se potem pritozevati, ce gre kaj narobe.

Glede Cardana, poglejte si link od Anney. Ce si v kriptu oblecen kot tale kekca, je to podobno kot, da bi centralni bankirji sestankovali v hoodijih in jeansu. RED flag, haha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()
««
787 / 1489
»»