» »

kripto splošna debata

kripto splošna debata

Temo vidijo: vsi
««
570 / 1453
»»

49106 ::

kow je izjavil:

Morda. Sem pripravljen priznati kaksno. Ne spremeni pa moje zacetne teze, da si pisal neumnost.


Nisem pisal neumnosti, in to sem ti že dokazal, ampak kaj ko je tvoj iq izrazito nizek. Me veseli, da si sploh pismen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

HupChup ::

Dumber je izjavil:

HupChup je izjavil:

Uporabljate kak desktop portfolio tracker? Mobilni me ne zanimajo trenutno.


Sam uporabljam Coinstats.


Hvala, bom poskusil.

kow ::

49106 je izjavil:

kow je izjavil:

Morda. Sem pripravljen priznati kaksno. Ne spremeni pa moje zacetne teze, da si pisal neumnost.


Nisem pisal neumnosti, in to sem ti že dokazal, ampak kaj ko je tvoj iq izrazito nizek. Me veseli, da si sploh pismen.


Visok verjetno ni. Da je izrazito nizek, to sem pa ze skoraj uzaljen :))

Sploh, ker je tezko biti pismen in imeti izrazito nizek iq. Ups, dobil sem te. I win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

49106 ::

kow je izjavil:

49106 je izjavil:

kow je izjavil:

Morda. Sem pripravljen priznati kaksno. Ne spremeni pa moje zacetne teze, da si pisal neumnost.


Nisem pisal neumnosti, in to sem ti že dokazal, ampak kaj ko je tvoj iq izrazito nizek. Me veseli, da si sploh pismen.


Visok verjetno ni. Da je izrazito nizek, to sem pa ze skoraj uzaljen :))

Sploh, ker je tezko biti pismen in imeti izrazito nizek iq. Ups, dobil sem te. I win.


Kaj si me dobil, butec? Zakaj misliš, da sem napisal tudi:

kow je izjavil:

Me veseli, da si sploh pismen.

BorutO ::

Messiah ... daj nehaj že, vsak post, ki ga napišeš, je samo žaljenje ...

49106 ::

Motiš se.

BorutO ::

Torej, potem te lahko opišem kot totalnega kretena. :)

49106 ::

Če te moti očitana pokvarjenost, potem ne bodi takšen. Nisem pa kreten, ker ti povem, da si pokvarjen in opozarjem druge člane pred tvojimi kakeckoini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kow ::

Kot si pokvarjen ti, ki me lazno citiras? Poleg tega imas tezave s protislovjem.

oracle ::

kow je izjavil:

oracle je izjavil:

Moram pa priznati, če Musk plasira svojo kriptovaluto jo kupim. Brez kančka dvoma. Ker bo šla za med. Če je uspel dobit miljarde za svojo pravljico "hyperloop", bo tudi za svoj elon coin. Da o twitter/tiktok/reddit vojski ne govorimo.


Imas kaksen vir, da je dobil milijarde za hyperloop? Prvic slisim kaj takega.

Nisem se poglabljal v tehnikalije v kakšni fazi so posli, ampak dejstvo je, da arabcem ni težko dat 6 miljard za projekt, ki je pravljica (glej polomijo v Las Vegasu).

Dubai 6 miljard USD

Kar Musk obljubi, to Musk zaračuna. Kaj dejansko naredi, pa nikogar ne zanima, ker on je "genij".

kow ::

Kaj ima ta projekt z Muskom? Aja, ne ves. Preden kvasis neumnosti, se malo pozanimaj o receh.

BorutO ::

Ja, glej, da ne boš čez par mesecev še en od tistih, ki se mi boste opravičevali tu gor ... "ja borut, prav si imel" ... in bla bla ... nikomur ne priporočam nobenih coinov, ker trgujem zase, ne zate pa za druge. Ti imaš svojo strategijo trgovanja, jaz svojo ... zaradi tega ne rabiš biti žaljiv do tistih, ki trgujemo s shitcoini in tudi s stable coini. To, ko nekoga daješ v nič in ga žališ, ker pač trguje, po tvojem, s kakeckojni, izpadeš kot totalen kreten ... namesto bi rekel lepo, vso srečo, mogoče to mogoče ono ... ne pa, ko že slišiš, da nekdo trguje s shitcoini, da je že zate en osebek z zelo nizkim IQjem, pokvarjen in ne vem kaj še vse.

oracle ::

Saj sem rekel, da niso bistvene tehnikalije. Musk je izumil besedo Hyperloop in to se prodaja, ne glede na ozadje.

Ni pa treba bit žaljiv, če te je Borut nadrkal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

kow ::

Skratka, ni dobil milijard za hyperloop. Nadrkan gor ali dol.

49106 ::

oracle je izjavil:

Saj sem rekel, da niso bistvene tehnikalije. Musk je izumil besedo Hyperloop in to se prodaja, ne glede na ozadje.

Ni pa treba bit žaljiv, če te je Borut nadrkal.




Buzzwordi so že od nekdaj pomembni. S zakšnimi prijemi je manipulacija precej lažja. Kaj se je že zgodilo s tistim podjetjem, ki ima blockchain v imeni, z samim blockhainom pa nobene veze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kripto ::

hdx je izjavil:

Borut si pač Muskova ovca. Prej ni vedel, koliko porabi bitcoin? Nihče v boardu tega ni vedel? Nekaj so imeli v planu in se ni izšlo.
Zdaj pa shilla deoge, kot to počne cel čas. Zakaj ni šel na Cardano ali kateri drugi legit project.
Vklopi možgane no. Teh ti rus verjetno ni dumpal



Seveda so vedeli. Ampak vmes se je lahko situacija zelo spremenila. Mnenja kupcev, investitorjev, svetovalcev, morda tudi vplivnevžev iz politike, odločevalcev...verjetno so dobili tudi kakšne konkretne pritiske ali namige kaj jim koristi in kaj škodi Tesli, kakšno je splošno javno mnenje, morda so dobili konkreten namig, da Tesla ne more dobiti subvencije v USD in prodajati avtomobile za BTC itd. Skratka veliko možnih scenarijev ali morda manipulacij, ki so v ozadju in jih mi ne poznamo.

Sprejeli so odločitev, da ne bodo prodajali Tesla avtomobilov za bitcoine. Preveč drame se dela okrog tega. Sicer pa a ni tako, da pravo verovanje v BTC taka informacija ne bi smela zmanjšati. Gre za borbo za denarni trg, ki ga BTC maxiji s polnimi vrečami BTC-jev nikoli niso želeli deliti z drugimi. BTC maxiji so vedno noreli ko je prišlo kaj boljšega in učinkovitega od BTC. Najbolj je bil na udaru XRP, ker dela učinkovito, hitro, z nizkimi stroški, nizka poraba energije...iz tega naslova je nastala potem XRP haters mentaliteta, ki so jo nekoč zasadili BTC maxiji. Morda bo nastala tudi BTC haters mentaliteta...vse se lahko obrne in vrne. To kar so sejali to bodo želi.

Kar se tiče poplave shilanih dogie coins, meme coins ipd. vse to bo odplaknil bear trend v kanalizacijo od koder ni vrnitve. To je 100%. Morda bo kakšen coin kot izjema preživel, ampak zelo majhna verjetnost. Bear trend neusmiljeno uniči vse kar nima dobrega fundamenta in utilitya. To je samo vprašanje časa kdaj bo medvedek prišel iz gozda. Za enkrat se že vidi medvedkova glava na robu gozda. Večina imetnikov dogie coins, meme coins, p'n'd coins se bo zbudila z velikanskim tičem v ta za zadnji...večina se ne zaveda, da je prišel čas ko je treba izstopiti. To ni nič novega.

Dogiecoin Papi bo ugledal luč sveta čez cca 9 mesecev...če je šlo in bo še šlo vse tehnično brezhibno.

Money is mindset!

49106 ::

XRP je nasprotje kriptovalut v decentralizirani obliki, zato že imamo banke.

Kripto je izjavil:

Sicer pa a ni tako, da pravo verovanje v BTC taka informacija ne bi smela zmanjšati. Gre za borbo za denarni trg, ki ga BTC maxiji s polnimi vrečami BTC-jev nikoli niso želeli deliti z drugimi.


A res misliš, da bi jo npr tolar bolje odnesel pri takšnih mahinacijah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

oracle ::

kow je izjavil:

Skratka, ni dobil milijard za hyperloop. Nadrkan gor ali dol.

Joj kako smo natančni. Saj ne piševa pogodbe :D

Moj point je bil samo v temu, da se pravljica iz njegovih ust prodaja za miljarde.

kow ::

Zdaj si napisal nekaj povsem drugega. Seveda je pomembno, da smo natancni, ko se izrazamo.

49106 ::

kow je izjavil:

Seveda je pomembno, da smo natancni, ko se izrazamo.


Te držim za besedo. Glej, da boš prec priznal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kripto ::

49106 je izjavil:

XRP je nasprotje kriptovalut v decentralizirani obliki, zato že imamo banke.



Kriptovalute v decentralizirani obliki kjer je večina v rokah nekaj posameznikov? Decentriliziranost procesne moči v rokah nekaj posmaeznikov oz. kartela po možnosti na Kitjaskem?

Si kdaj slišal za teorijo omrežij?

Money is mindset!

49106 ::

Kripto je izjavil:

49106 je izjavil:

XRP je nasprotje kriptovalut v decentralizirani obliki, zato že imamo banke.



Kriptovalute v decentralizirani obliki kjer je večina v rokah nekaj posameznikov? Decentriliziranost procesne moči v rokah nekaj posmaeznikov oz. kartela po možnosti na Kitjaskem?

Si kdaj slišal za teorijo omrežij?


Si kdaj slišal za whaaaaaaataboutism, in kljub temu (whatabutsimu) imajo te "decentralizirane" valute večjo razpršenost kot kripl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kripto ::

49106 je izjavil:

Kripto je izjavil:

49106 je izjavil:

XRP je nasprotje kriptovalut v decentralizirani obliki, zato že imamo banke.



Kriptovalute v decentralizirani obliki kjer je večina v rokah nekaj posameznikov? Decentriliziranost procesne moči v rokah nekaj posmaeznikov oz. kartela po možnosti na Kitjaskem?

Si kdaj slišal za teorijo omrežij?


Si kdaj slišal za whaaaaaaataboutism, in kljub temu (whatabutsimu) imajo te "decentralizirane" valute večjo razpršenost kot kripl



Če verjameš v utopične pravljice, ki so jih natrosili BTC maxiji... če pa razumeš teorijo omrežij in realnost potem veš da sčasoma vse teži in tudi najde pot k določeni stopnji centralizacije.

Money is mindset!

kow ::

Glavni problem je opisan:
Reflexivity (social theory) @ Wikipedia

Ker BorutO in podobni, kupujejo kakec kojne, silijo s tem v nakup tudi ljudi, ki ne marajo kakec kojnov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

strawman ::

Kripto je izjavil:


Če verjameš v utopične pravljice, ki so jih natrosili BTC maxiji... če pa razumeš teorijo omrežij in realnost potem veš da sčasoma vse teži in tudi najde pot k določeni stopnji centralizacije.


Lahko razložiš kaj imaš v mislih s to teorijo omrežij?

BorutO ::

Haha .. ja ... pred shibo ni bilo nobenega zanimanja o shitcoinih ... ko sem omenil profit, se je pa par dni samo o teh coinih pisalo kje jih pokupiti, kdaj bo kakšen drug itd ... zdaj, ko se je ta shitcoin umiril, so se tudi ostali. :) ... Kupovali so tudi tisti, ki se norčujejo iz tega, je nekdo včeraj priznal, če tudi se je par minut pred tem norčeval temu. :)

CoreySteel ::

Twitter: @CoreySteel_

kow ::

@CoreySteel
To je samoumevno, ce razumes kaj je fork blockchaina.

Sirena ::

Dečki dragi, jaz in še marsikdo drug na temle forumu bo zelo vesel, če boste vi tele svoje osebne debate in prerekanja o tem, kdo ima več(jega), preselili na zasebni čvek. Prav nič zabavno ni brati množice medsebojnega obmetavanja in vmes iskati MOREBITI kakšno zanimivo informacijo, podatek, namig ipd. - pa še sila zamudno.

Dajmo se zmenit, da ima pač vsak svojo strategijo kupovanja, hranjenja, prodajanja, kupovanja - konec koncev tudi vsak (upam) upravlja s svojim denarjem. Super je, če svoje izkušnje delimo z drugimi, ampak če imajo drugi svoj pogled, ni to po defaultu nič narobe. Itak nihče ZARES ne ve, katera je tista 100% "zmagovalna strategija". Če bi, bi bili že vsi na Marsu (brez Elona).

Hvala!

Pod P.S. pa:
@tonis: občudujem tvojo mirnost, kako si lahko tako mirno čakal, da pade in šel potem s fiatom noter. Saj jaz sem bila tudi ponosna nase, da sem imela nekaj fiata, ki sem ga lahko vložila ob dipu - oziroma ob tistem pred nekaj dnevi, kar sem mislila, da je že dip:) - za pravega mi je potem itak zmanjkalo. Ampak sem šla po tistem, kar si napisal, včeraj kar bolj mirno spat:)

@anney: lepo, da se še kdaj oglasiš, te kar malo pogrešam;)

49106 ::

Sirena je izjavil:

Dečki dragi, jaz in še marsikdo drug na temle forumu bo zelo vesel, če boste vi tele svoje osebne debate in prerekanja o tem, kdo ima več(jega), preselili na zasebni čvek. Prav nič zabavno ni brati množice medsebojnega obmetavanja in vmes iskati MOREBITI kakšno zanimivo informacijo, podatek, namig ipd. - pa še sila zamudno.

Dajmo se zmenit, da ima pač vsak svojo strategijo kupovanja, hranjenja, prodajanja, kupovanja - konec koncev tudi vsak (upam) upravlja s svojim denarjem. Super je, če svoje izkušnje delimo z drugimi, ampak če imajo drugi svoj pogled, ni to po defaultu nič narobe. Itak nihče ZARES ne ve, katera je tista 100% "zmagovalna strategija". Če bi, bi bili že vsi na Marsu (brez Elona).

Hvala!



Vačina izmed vas uporablja isto strategijo: Greater fool theory @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kripto ::

strawman je izjavil:

Kripto je izjavil:


Če verjameš v utopične pravljice, ki so jih natrosili BTC maxiji... če pa razumeš teorijo omrežij in realnost potem veš da sčasoma vse teži in tudi najde pot k določeni stopnji centralizacije.


Lahko razložiš kaj imaš v mislih s to teorijo omrežij?


Na kratko. Teorija omrežij se ukvarja z različnimi omrežji (IS, med ljudmi itd.), relacijami, ureditvami (centraliiziranimi, decentraliziranimi...). Prednosti, slabosti...prehodi od decentraliziranosti k centraliziranosti ali k določeni stopnji centraliziranosti. Najbolj pomembno vprašanje oz. odgovor, da vsak decentraliziran sistem teži in najde pot do določene stopnje centraliziranosti. Zakaj? V principu je povezano s človekovo naravo in njegovo iznajdljivostjo. Zato so utopične pravljice BTC maxijev o popolni decentralizaciji navaden BS, ki ga prodajajo.
Gremo naprej...k realnosti oz. stanju na terenu. Kdo ima največji "hash rate"? V čigavih rokah je?
Kdo lahko danes rudari? Samo tisti, ki imajo veliko denarja za nakup posebej zmogljivih strojev ASIC z nenehno nadgradnjo (stalna borba za čim višji "hash rate") in dostopom do poceni električne energije.

Money is mindset!

doktorproof ::

oracle je izjavil:

Prepričan sem, da bo Musk ustanovil svojo kripto valuto. Mogoče jo je že in je samo stric iz ozadja. Ampak sigurno bo ustanovil tudi valuto, kjer bo on frontman. Ne bi se čudil, če bo fork (ali celo direkt kopija) od DOGE. Ali pa bo centralizirana pri njemu z 10w porabe na dan, ala BSC. Musk smart chain? Musk eco chanin?

Discuss (pa nehajte si lulčke merit).


Zakaj ne bi kar prevzel dogeja? Kakorkoli obrnemo je Doge močan brent.

PrimoZ_ ::

Sirena je izjavil:



Pod P.S. pa:
@tonis: občudujem tvojo mirnost, kako si lahko tako mirno čakal, da pade in šel potem s fiatom noter. Saj jaz sem bila tudi ponosna nase, da sem imela nekaj fiata, ki sem ga lahko vložila ob dipu - oziroma ob tistem pred nekaj dnevi, kar sem mislila, da je že dip:) - za pravega mi je potem itak zmanjkalo. Ampak sem šla po tistem, kar si napisal, včeraj kar bolj mirno spat:)

@anney: lepo, da se še kdaj oglasiš, te kar malo pogrešam;)


To je problem dipov, nikoli ne moreš vedet kako globoki bodo :)
Jaz sem kupil nazaj nekaj BTC po korakih med 51 in 54k$, padlo je pa do 46k$. Po drugi strani pa sem prodal pecej ETH na praktično čistem vrhu in kupoval nazaj na 3700$.

Nekaj bolje rata drugje slabše :)

strawman ::

Kripto je izjavil:

strawman je izjavil:

Kripto je izjavil:


Če verjameš v utopične pravljice, ki so jih natrosili BTC maxiji... če pa razumeš teorijo omrežij in realnost potem veš da sčasoma vse teži in tudi najde pot k določeni stopnji centralizacije.


Lahko razložiš kaj imaš v mislih s to teorijo omrežij?


Na kratko. Teorija omrežij se ukvarja z različnimi omrežji (IS, med ljudmi itd.), relacijami, ureditvami (centraliiziranimi, decentraliziranimi...). Prednosti, slabosti...prehodi od decentraliziranosti k centraliziranosti ali k določeni stopnji centraliziranosti. Najbolj pomembno vprašanje oz. odgovor, da vsak decentraliziran sistem teži in najde pot do določene stopnje centraliziranosti. Zakaj? V principu je povezano s človekovo naravo in njegovo iznajdljivostjo. Zato so utopične pravljice BTC maxijev o popolni decentralizaciji navaden BS, ki ga prodajajo.
Gremo naprej...k realnosti oz. stanju na terenu. Kdo ima največji "hash rate"? V čigavih rokah je?
Kdo lahko danes rudari? Samo tisti, ki imajo veliko denarja za nakup posebej zmogljivih strojev ASIC z nenehno nadgradnjo (stalna borba za čim višji "hash rate") in dostopom do poceni električne energije.


Sprašujem zato, ker se večino akademskega ter profesionalnega življenja ukvarjam z omrežji ter teorijo grafov, nisem pa še slišal za idejo, da bi decentralizirani sistemi na kakršenkoli način težili k centraliziranosti.
S tem se ne strinjam, mislim, da si do te trditve prišel iz napačne strani.

Ne rečem, da je trenutna centralizacija računske moči dobra, vendar je ta težava rešljiva s popravki / forki. Če jo vidiš kot težavo.
Rudariš pač tam kjer je poceni elektrika. Če to pač ni v tvoji državi, odpreš podjetje drugje.

doktorproof ::

.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Povzetek zadnjih nekaj strani...

Eno so jezni na Rusa, drugi pa na Muska :))
Meni osebno se večji kreten zdi Musk.

Phantomeye ::

Če je kdo into dogs: https://wn.nr/gELUX6 moj referral.let's help each other :D

Tatankas ::

Do kdaj so Casper token zaklenjeni na coinlist? Ona opcija za 100$ nakupa.

PrimoZ_ ::

Sicer pa čakam kak komentar našega Mato-ta, ko Musk zavrača BTC in namiguje na DOGE ;)

Še malo pa boš Tesle kupoval z DOGE, utimate stable coin :)

Likalnik ::

PrimoZ_ je izjavil:

Sirena je izjavil:



Pod P.S. pa:
@tonis: občudujem tvojo mirnost, kako si lahko tako mirno čakal, da pade in šel potem s fiatom noter. Saj jaz sem bila tudi ponosna nase, da sem imela nekaj fiata, ki sem ga lahko vložila ob dipu - oziroma ob tistem pred nekaj dnevi, kar sem mislila, da je že dip:) - za pravega mi je potem itak zmanjkalo. Ampak sem šla po tistem, kar si napisal, včeraj kar bolj mirno spat:)

@anney: lepo, da se še kdaj oglasiš, te kar malo pogrešam;)


To je problem dipov, nikoli ne moreš vedet kako globoki bodo :)
Jaz sem kupil nazaj nekaj BTC po korakih med 51 in 54k$, padlo je pa do 46k$. Po drugi strani pa sem prodal pecej ETH na praktično čistem vrhu in kupoval nazaj na 3700$.

Nekaj bolje rata drugje slabše :)


prav tako ne moreš vedeti kdaj se bo dip začel oziroma kdaj je čisto na vrhu...kako si recimo ocenil, da je ETH praktično na vrhu in da ga boš prodal?
Graf?
ker za ta zadnji dip so imeli velik vpliv Rusi in Muski...

Kripto ::

strawman je izjavil:

Kripto je izjavil:

strawman je izjavil:

Kripto je izjavil:


Če verjameš v utopične pravljice, ki so jih natrosili BTC maxiji... če pa razumeš teorijo omrežij in realnost potem veš da sčasoma vse teži in tudi najde pot k določeni stopnji centralizacije.


Lahko razložiš kaj imaš v mislih s to teorijo omrežij?


Na kratko. Teorija omrežij se ukvarja z različnimi omrežji (IS, med ljudmi itd.), relacijami, ureditvami (centraliiziranimi, decentraliziranimi...). Prednosti, slabosti...prehodi od decentraliziranosti k centraliziranosti ali k določeni stopnji centraliziranosti. Najbolj pomembno vprašanje oz. odgovor, da vsak decentraliziran sistem teži in najde pot do določene stopnje centraliziranosti. Zakaj? V principu je povezano s človekovo naravo in njegovo iznajdljivostjo. Zato so utopične pravljice BTC maxijev o popolni decentralizaciji navaden BS, ki ga prodajajo.
Gremo naprej...k realnosti oz. stanju na terenu. Kdo ima največji "hash rate"? V čigavih rokah je?
Kdo lahko danes rudari? Samo tisti, ki imajo veliko denarja za nakup posebej zmogljivih strojev ASIC z nenehno nadgradnjo (stalna borba za čim višji "hash rate") in dostopom do poceni električne energije.


Sprašujem zato, ker se večino akademskega ter profesionalnega življenja ukvarjam z omrežji ter teorijo grafov, nisem pa še slišal za idejo, da bi decentralizirani sistemi na kakršenkoli način težili k centraliziranosti.
S tem se ne strinjam, mislim, da si do te trditve prišel iz napačne strani.

Ne rečem, da je trenutna centralizacija računske moči dobra, vendar je ta težava rešljiva s popravki / forki. Če jo vidiš kot težavo.
Rudariš pač tam kjer je poceni elektrika. Če to pač ni v tvoji državi, odpreš podjetje drugje.



Če še nisi slišal za to, da decentraliziran sistem teži k določeni stopnji centralizacije še ne pomeni, da to ne obstaja. Me pa preseneča, da za to še nisi slišal glede na napisano da se večino življenja s tem ukvarjaš. Verjetno gledaš samo s tehničnega vidika, glej tudi z družbenega vidika, glej z vidka človekove narave. Takrat boš razumel še druge dimenzije. Pri BTC ne gre samo za tehnični sistem, gre tudi za družbeni sistem in ekonomiko.
Seveda forkaš lahko, je pa spet odvisno ali bo šel fork skozi ali bo zavrnjen...boš naredil nov coin, sledi vprašanje ali imaš dovolj marketinga itd. Držav kjer je poceni elektrika ni neskončno, ljudi ki bi investirali v ASIC stroje in konkurirali rudarjem, ki so v rokah nekaj kartelov verjetno tudi ni veliko. Skratka je treba gledat ne samo tehnično, ampak realno stanje na terenu. Tisti, ki imajo večino BTC ali večino "hash rate" imajo še kako vse v rokah (centralizacija moči in vpliva). Hočeš ali nočeš razumeti, v tem primeru je že dosežena določena stopnja centraliziranosti.

Money is mindset!

Mato989 ::

BorutO je izjavil:

Kaj pa je musk takega naredil? Rekel je samo, da imajo pritisk od raznih okoljevarstvenikov. Tudi par mesecev nazaj je bil članek vsepovsod, da kriptovalute potrošijo za eno celo državo štroma, in rekel oz. potrdil tudi z dokazom (ki jih je polno), koliko štroma porabijo kriptovalute. Pač je povedal raji v sliki zakaj so prenehali prodajati avte z bitcoini. Ne vidim razloga za SEC ... itak pa so kriptovalute že od začetka ustanovitve bitcoina problem SECa in vseh davčnih ustanov po svetu, ker nimajo nobenega nadzora ... potem pa še izumljajo predplačniške kreditne kartice, kot jo ima binance ... potem pa naj ima država kakšen nadzor. Naj raje prvo sec in ostale institucije porihtajo zakone nad kriptovalutami, da bodo lahko ljudi pritisnili ob zid.

In tisti, ki ni nič prodal, mu muskov twit ni naredil nič škode, tisti, ki pa je panično prodal, si je pa sam kriv.


Kaj pa če bi države končno spremenile sistem, in prenehale BOLESTNO nadzirat ljudi...

A ti veš da PRALNI STROJI v USA porabijo več štroma kot cel BTC sistem po Svetu? Jih nehamo delat, gremo prat na roke?

To da imajo davčne PROBLEM z cryptom je ravno pokazatelj, da davčne in državni vodje ne znajo vodit države brez previsokih davkov... naj optimizirajo, če bo 0,1% davka bodo 99,9% plačevali, te crypto kartice so ravno posledica DEJSTVA da dolga leta država ni imela težkega dela dobit davke in namesto da bi oklestila porabo je skoz višala davke... in zdaj je nastala alternativa kako prit mimo tega... ljudje se je poslužujejo KER je država prepožrešna glede na to kar nudi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

sbor ::

Kako verjeten se vam zdi takšen scenarij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbor ()

Mato989 ::

sbor je izjavil:

Kako verjeten se vam zdi takšen scenarij?



Če predpostavljamo da ni konec bulla, potem relativno zelo...

Če pa je, pa skoraj nično =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DeeJay ::

sbor je izjavil:

Kako verjeten se vam zdi takšen scenarij?



Sm poslal fax moji vedeževalki. Prav, da bo šlo mal gor, pa mal dol.
Don't f with me.

zelenobeli ::

DeeJay je izjavil:

sbor je izjavil:

Kako verjeten se vam zdi takšen scenarij?



Sm poslal fax moji vedeževalki. Prav, da bo šlo mal gor, pa mal dol.


Moj vedeževalec Dany mi je iz kavne vsedline povedal isto!!!!

Baja ::

zelenobeli je izjavil:

DeeJay je izjavil:

sbor je izjavil:

Kako verjeten se vam zdi takšen scenarij?



Sm poslal fax moji vedeževalki. Prav, da bo šlo mal gor, pa mal dol.


Moj vedeževalec Dany mi je iz kavne vsedline povedal isto!!!!


mogoče potrdim. ko spijem kavo.

strawman ::

Kripto je izjavil:


Če še nisi slišal za to, da decentraliziran sistem teži k določeni stopnji centralizacije še ne pomeni, da to ne obstaja. Me pa preseneča, da za to še nisi slišal glede na napisano da se večino življenja s tem ukvarjaš. Verjetno gledaš samo s tehničnega vidika, glej tudi z družbenega vidika, glej z vidka človekove narave. Takrat boš razumel še druge dimenzije. Pri BTC ne gre samo za tehnični sistem, gre tudi za družbeni sistem in ekonomiko.
Seveda forkaš lahko, je pa spet odvisno ali bo šel fork skozi ali bo zavrnjen...boš naredil nov coin, sledi vprašanje ali imaš dovolj marketinga itd. Držav kjer je poceni elektrika ni neskončno, ljudi ki bi investirali v ASIC stroje in konkurirali rudarjem, ki so v rokah nekaj kartelov verjetno tudi ni veliko. Skratka je treba gledat ne samo tehnično, ampak realno stanje na terenu. Tisti, ki imajo večino BTC ali večino "hash rate" imajo še kako vse v rokah (centralizacija moči in vpliva). Hočeš ali nočeš razumeti, v tem primeru je že dosežena določena stopnja centraliziranosti.


Res je ja, jaz sem gledal izključno iz tehničnega stališča. V tvojem primeru je boljši izraz družba, kot pa omrežje ljudi.
Pri tem se s tabo strinjam ja, vendar do te mere kot pač denar privlači denar ter kot je centralizirano celotno gospodarstvo.
Imajo pa decentralizirane valute par dobrih varovalnih mehanizmov, da se centralizacija ne razpase preveč.
Konkretno, če si neka entiteta, ki si lasti npr. 40% računske moči ti niti slučajno ni v interesu centralizacije povečati na 51%, saj praksi hitro postaneš bagholder zapuščenega forka s kupom drage opreme.
Če izvzamemo bull rune, kot je trenutni, so marže rudarjenja zelo majhne, zato ni prevelike korelacije med "lastniki" in "delavci" neke valute.
Pa še glede energije - vse kaže, da gremo v smer decentralizirane energije, kjer bomo ljudje doma imeli eno "mini" elektrarno (npr. solarna), kar je perfetkna priložnost za integracijo vozlišč za potrjevanje X kriptovalute in teh mini panel.

IL_DIAVOLO ::

https://www.coingecko.com/en/coins/kiwi...

Vsi legitimni kovanci grejo gor, samo ob različnih casovnih obdobjih.

#JustHodl
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

PrimoZ_ ::

Likalnik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Sirena je izjavil:



Pod P.S. pa:
@tonis: občudujem tvojo mirnost, kako si lahko tako mirno čakal, da pade in šel potem s fiatom noter. Saj jaz sem bila tudi ponosna nase, da sem imela nekaj fiata, ki sem ga lahko vložila ob dipu - oziroma ob tistem pred nekaj dnevi, kar sem mislila, da je že dip:) - za pravega mi je potem itak zmanjkalo. Ampak sem šla po tistem, kar si napisal, včeraj kar bolj mirno spat:)

@anney: lepo, da se še kdaj oglasiš, te kar malo pogrešam;)


To je problem dipov, nikoli ne moreš vedet kako globoki bodo :)
Jaz sem kupil nazaj nekaj BTC po korakih med 51 in 54k$, padlo je pa do 46k$. Po drugi strani pa sem prodal pecej ETH na praktično čistem vrhu in kupoval nazaj na 3700$.

Nekaj bolje rata drugje slabše :)


prav tako ne moreš vedeti kdaj se bo dip začel oziroma kdaj je čisto na vrhu...kako si recimo ocenil, da je ETH praktično na vrhu in da ga boš prodal?
Graf?
ker za ta zadnji dip so imeli velik vpliv Rusi in Muski...


Po pravici rečeno je bilo precej sreče. Sem gledal grafe, pa tudi bral random novice, ki so bile čisto preveč hypane za moj okus. Če so še teden prej napovedovali ETH do 5k$ so sedaj že govorili o 10k ali kar 15k že v juniju.
Če se sliši predobro, da bi bilo res, verjetno tudi je. Tako da sm rekel fuck it, prodam zdele in kupujem eventuelni dip. Nisem si pa predstavljal da bo dip tako kmalu in toliko globok.
««
570 / 1453
»»