» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
839 / 843
»»

borut_p ::

Recimo uporabnik "connel" je ze eden takih, ki mu je ocitno zelo fajn izkoriscat danosti zahoda. Objektiven prispevek hoce brisati. Uziva v zahodu, samo mu gre svoboda govora malo v nos in je zelo hiter na tipki "izbris"
Kako se ze takim rece?

Legon ::

redtech je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Pa se vi rusofili zavedate kakšna nevarnost pteži evropi če bi rusija zajela ukrajino? Pa kako si lahko na strani agresorja, ki jasno pove da želi spremenit svetovni red in da tera retoriko WEST IS BAD? S tem da z west misli tudi nas?


Nevem kje ti živiš Z in vse ostalo razpada moralno in drugače.

https://www.zerohedge.com/political/wat...

Razloži, česa se moram bati?


Če ti ne vidiš grožnje, ki jo predstavlja to, da se kot normalno sprejme premikanje mej z vojaško silo, potem je to predvsem tvoj problem, ki pa kaže na skrajno nerazumevanje problematike.

Gambino ::

Še ena izpoved zahodnega vojaka udeleženega v borbi, njihovimi zločini nad ujetniki in neofašisti/nacisti.

LINK

brett ::

Gambino je izjavil:

Še ena izpoved zahodnega vojaka udeleženega v borbi, njihovimi zločini nad ujetniki in neofašisti/nacisti.

LINK


Objavljeno že pet postov nazaj ;)

esel ::

brett je izjavil:

Gambino je izjavil:

Še ena izpoved zahodnega vojaka udeleženega v borbi, njihovimi zločini nad ujetniki in neofašisti/nacisti.

LINK


Objavljeno že pet postov nazaj ;)

Haha, članek Mirka Vorkapiča, borca tajskega boksa, zavednega Srbijanca.
Bolj pro ruskega idiota težko najdeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

fur80 ::

borut_p je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Pa se vi rusofili zavedate kakšna nevarnost pteži evropi če bi rusija zajela ukrajino? Pa kako si lahko na strani agresorja, ki jasno pove da želi spremenit svetovni red in da tera retoriko WEST IS BAD? S tem da z west misli tudi nas?


A se bo s tem, ko se tukaj fila lazne informacije o dogajanju na fronti kaj spremenilo? Bo UA potem kar cudezno zmagala?
Mislim da si nihce tukaj gor ne zeli, da RU zmaga, je pa pravilno, da se razkriva gniloba zahoda.
Samo da se eni tega zavedamo, eni pa se vedno ne - verjetno imajo prevec lagodno zivljenje s tem kar jim zahod omogoca in gnilobo podpirajo naprej.


Ukrajinci se umikajo, ker Rusi trošijo neverjetne resurse na dan ko napadajo in počasi napredujejo. Imajo baje spet baje ker tega ni mozno 100% reci okoli 1000 mrtvih in ranjenih na dan. To je okoli 30 000 na mesec 360 000 na leto. Koga bo prej zmanjkalo ukrajinske zemlje ali Rusov to je sedaj vprašanje. Ukrajinci stavijo da Rusov. Sedaj se omenjajo ze S Korejci, ki jih bo Kim na ukaz poslal v mesoreznico, oni neke izbire nimajo ali smrt doma ali smrt v Ukrajini, kaj si lahko lepšega Putin želi. Granat bodo pa oboji imeli pocasi ogromne količine. Dokler bo ruskega mesa dosti, bodo Rusi napredovali. Na rusko zalost je pa Ukrajina velika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Legon ::

Gambino je izjavil:

Še ena izpoved zahodnega vojaka udeleženega v borbi, njihovimi zločini nad ujetniki in neofašisti/nacisti.

LINK


Funkcionalna pismenost na višku:

Za zaključek pa naj povem, da nisem bil zraven, ko je bil storjen kakršen koli vojni zločin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

FireSnake ::

Sc0ut je izjavil:

Pa se vi rusofili zavedate kakšna nevarnost pteži evropi če bi rusija zajela ukrajino?


Povej kaj več.

borut_p je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Pa se vi rusofili zavedate kakšna nevarnost pteži evropi če bi rusija zajela ukrajino? Pa kako si lahko na strani agresorja, ki jasno pove da želi spremenit svetovni red in da tera retoriko WEST IS BAD? S tem da z west misli tudi nas?


A se bo s tem, ko se tukaj fila lazne informacije o dogajanju na fronti kaj spremenilo? Bo UA potem kar cudezno zmagala?
Mislim da si nihce tukaj gor ne zeli, da RU zmaga, je pa pravilno, da se razkriva gniloba zahoda.
Samo da se eni tega zavedamo, eni pa se vedno ne - verjetno imajo prevec lagodno zivljenje s tem kar jim zahod omogoca in gnilobo podpirajo naprej.


Jaz sem že večkrat napisal, da šteje doganjanje ns terenu.
Lajanje po internetu raznih kavč bojevnikov ne spremeni prav nič - ne za eno ne za drugo stran.
Ampak: oni taglasni niso bili zadovoljni.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

esel je izjavil:

brett je izjavil:

Gambino je izjavil:

Še ena izpoved zahodnega vojaka udeleženega v borbi, njihovimi zločini nad ujetniki in neofašisti/nacisti.

LINK


Objavljeno že pet postov nazaj ;)

Haha, članek Mirka Vorkapiča, borca tajskega boksa, zavednega Srbijanca.
Bolj pro ruskega idiota težko najdeš.


Ti članka sploh prebral nisi.
Kaj v članku je propaganda, po tvoje?
Dejansko je napisano ogromno zanimivih informacij (glede pomembnosti različnih krajev ipd).

fur80 je izjavil:

borut_p je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Pa se vi rusofili zavedate kakšna nevarnost pteži evropi če bi rusija zajela ukrajino? Pa kako si lahko na strani agresorja, ki jasno pove da želi spremenit svetovni red in da tera retoriko WEST IS BAD? S tem da z west misli tudi nas?


A se bo s tem, ko se tukaj fila lazne informacije o dogajanju na fronti kaj spremenilo? Bo UA potem kar cudezno zmagala?
Mislim da si nihce tukaj gor ne zeli, da RU zmaga, je pa pravilno, da se razkriva gniloba zahoda.
Samo da se eni tega zavedamo, eni pa se vedno ne - verjetno imajo prevec lagodno zivljenje s tem kar jim zahod omogoca in gnilobo podpirajo naprej.


Ukrajinci se umikajo, ker Rusi trošijo neverjetne resurse na dan ko napadajo in počasi napredujejo. Imajo baje spet baje ker tega ni mozno 100% reci okoli 1000 mrtvih in ranjenih na dan. To je okoli 30 000 na mesec 360 000 na leto. Koga bo prej zmanjkalo ukrajinske zemlje ali Rusov to je sedaj vprašanje. Ukrajinci stavijo da Rusov. Sedaj se omenjajo ze S Korejci, ki jih bo Kim na ukaz poslal v mesoreznico, oni neke izbire nimajo ali smrt doma ali smrt v Ukrajini, kaj si lahko lepšega Putin želi. Granat bodo pa oboji imeli pocasi ogromne količine. Dokler bo ruskega mesa dosti, bodo Rusi napredovali. Na rusko zalost je pa Ukrajina velika.


Sicer lepo napisano.
Ne strinjam se le s tistim o "smrti doma".
O čem je tu govora?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

Ganon je izjavil:

Zloglasna, pretenciozna, neprebravljiva Kaja Sajovic, ruska navijačica.

Za svoje zasluge za "ruski narod" je bila sedaj nagrajena tudi z izletom v Rusijo.>:D

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu...

kow ::

Ja, neverjetno. Seveda med sibirskimi "indijanci" ne omenja kolonializma in zlobnih belih ljudi.

phantom ::

brett je izjavil:

Zelo zanimiv intervju:

https://www.24ur.com/novice/tujina/irak...

Jaz sem gledal intervju s tem modelom (kanal WillyOAM, če se prav spomnim). Malo sumljiv se mi zdi. Dobro, da je Rusom poslal osebne podatke svoje enote, da so jih doxali, potem pa se na koncu še pohvali, da je Srbom povedal vse, čisto vse. Njegova enota se mu je zamerila in zdaj jih skuša očrniti in zafrkniti kolikor lahko (ja, to kar direkt pove), tako da je treba malo z rezervo jemati, kar govori.
~
~
:wq

brett ::

Okapi je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zloglasna, pretenciozna, neprebravljiva Kaja Sajovic, ruska navijačica.

Za svoje zasluge za "ruski narod" je bila sedaj nagrajena tudi z izletom v Rusijo.>:D

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu...


Si sploh prebral?
Vmes je med drugim napisano kar nekaj pikrih na račun oblasti. In mnenja domačinov niso ravno * na račun Moskve.

Meni so npr. njeni potopisi kul. Malo manj kulinarični. In tudi v drugih temah ni tako enoznačna in nekritična do neke struje, bilokatere: leve, desne, pikčaste, črtaste, etc.
Pri mnogih (vas) je vse tako črno belo. Če ne hvališ, navijaš za nekoga, si za mnoge (vas) avtomatsko proti njim, za nasprotno stran. To lepo pove v intervjuju Musomeli, nekdanji USA veleposlanik v SLO.
Kot da ne obstaja neka tretja pot, pogled. In ja: za spor sta vedno potrebna dva.
Osebno sem proti temu, da je Rusija napadla Ukrajino in tega ne odobravam. Jih pa razumem in vzamem njihove argumente v obzir, čeprav to ne opravičuje agresije. Po drugi strani pa npr. USA ni imela in nima niti argumentov za svoje eskapade širom sveta! Kaj šele upravičenosti igrati svetovnega policaja. In prav je, da se svet upre temu (to ne leti na ta spopad U vs. R, je pa indikator). Pa sem del tega in me je sram. Najprej pospravimo pred svojim pragom, preden se vtikujemo drugje. Seveda je to le iluzija.
V primeru, da bi Mehika, Kanada nameščala svoje (ali od prijateljev) nevarno orožje ob USA, verjemite, da bi slednje ravnale enako ali še slabše. Primer je bila že Kuba.

Mi je pa "smešno" pisanje kako je v Evropi prisotno strašenje, da ima R. apetite po njej, magari do Lizbone. In kako jo je treba "zradirati", etc. A po drugi strani navajate taisti kakšne izgube imajo, pa mesoreznico in da še U. ne morejo zasesti. Ja kako za boga bodo pa potem napredovali proti Z, če še Ravnic ne morejo zasesti. Skratka bluzenje ene (in druge) strani. Prav patetični ste vsi tisti navijači ene ali druge strani.

Jaz sem Kaji predvsem pozitivno nevoščljiv, da lahko vidi vse te kraje, kulture, Naravo. To je Life! Ampak to je samo moje skromno mnenje.

fur80 ::

FireSnake je izjavil:

esel je izjavil:

brett je izjavil:

Gambino je izjavil:




Ukrajinci se umikajo, ker Rusi trošijo neverjetne resurse na dan ko napadajo in počasi napredujejo. Imajo baje spet baje ker tega ni mozno 100% reci okoli 1000 mrtvih in ranjenih na dan. To je okoli 30 000 na mesec 360 000 na leto. Koga bo prej zmanjkalo ukrajinske zemlje ali Rusov to je sedaj vprašanje. Ukrajinci stavijo da Rusov. Sedaj se omenjajo ze S Korejci, ki jih bo Kim na ukaz poslal v mesoreznico, oni neke izbire nimajo ali smrt doma ali smrt v Ukrajini, kaj si lahko lepšega Putin želi. Granat bodo pa oboji imeli pocasi ogromne količine. Dokler bo ruskega mesa dosti, bodo Rusi napredovali. Na rusko zalost je pa Ukrajina velika.


Sicer lepo napisano.
Ne strinjam se le s tistim o "smrti doma".
O čem je tu govora?


Mislil sem na to, da če Kim ukaže svojim, da gredo v Ukrajino, verjentno po moje nimajo izbire. Nekje sem prebral, da že trenirajo na polno in imajo izbrane ljudi. V primeru da zavrnejo Kim-a, jih verjetno čaka gulag pa še familije zraven, če pridejo na fronto bodo na prvi liniji, idealno za Putina.

paradajzos ::

brett je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zloglasna, pretenciozna, neprebravljiva Kaja Sajovic, ruska navijačica.

Za svoje zasluge za "ruski narod" je bila sedaj nagrajena tudi z izletom v Rusijo.>:D

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu...


Si sploh prebral?
Vmes je med drugim napisano kar nekaj pikrih na račun oblasti. In mnenja domačinov niso ravno * na račun Moskve.

Meni so npr. njeni potopisi kul. Malo manj kulinarični. In tudi v drugih temah ni tako enoznačna in nekritična do neke struje, bilokatere: leve, desne, pikčaste, črtaste, etc.
Pri mnogih (vas) je vse tako črno belo. Če ne hvališ, navijaš za nekoga, si za mnoge (vas) avtomatsko proti njim, za nasprotno stran. To lepo pove v intervjuju Musomeli, nekdanji USA veleposlanik v SLO.
Kot da ne obstaja neka tretja pot, pogled. In ja: za spor sta vedno potrebna dva.
Osebno sem proti temu, da je Rusija napadla Ukrajino in tega ne odobravam. Jih pa razumem in vzamem njihove argumente v obzir, čeprav to ne opravičuje agresije. Po drugi strani pa npr. USA ni imela in nima niti argumentov za svoje eskapade širom sveta! Kaj šele upravičenosti igrati svetovnega policaja. In prav je, da se svet upre temu (to ne leti na ta spopad U vs. R, je pa indikator). Pa sem del tega in me je sram. Najprej pospravimo pred svojim pragom, preden se vtikujemo drugje. Seveda je to le iluzija.
V primeru, da bi Mehika, Kanada nameščala svoje (ali od prijateljev) nevarno orožje ob USA, verjemite, da bi slednje ravnale enako ali še slabše. Primer je bila že Kuba.

Mi je pa "smešno" pisanje kako je v Evropi prisotno strašenje, da ima R. apetite po njej, magari do Lizbone. In kako jo je treba "zradirati", etc. A po drugi strani navajate taisti kakšne izgube imajo, pa mesoreznico in da še U. ne morejo zasesti. Ja kako za boga bodo pa potem napredovali proti Z, če še Ravnic ne morejo zasesti. Skratka bluzenje ene (in druge) strani. Prav patetični ste vsi tisti navijači ene ali druge strani.

Jaz sem Kaji predvsem pozitivno nevoščljiv, da lahko vidi vse te kraje, kulture, Naravo. To je Life! Ampak to je samo moje skromno mnenje.

Kaj ko bi te nehal z whataboutizmi opravičevati ruske zločince?
To, kar dela dotična, je podobno kot bi nekdo iz ZDA jeseni leta 1941 delal reportažo o nemških autobahnih. Zločinski režim je zločinski režim, takšni članki mu zgolj dajejo kisik.
Če pride Trump na oblast, grejo ZDA iz NATO pakta, nakar se bo sistem evropske varnosti sesul kot hišica iz kart, Ukrajina bo padla, Rusija bo napadla baltske države in sledi totalna vojna na NATO teritoriju. Lahko da se bo zatem NATO sesul in Rusija si pripoji vse tri baltske države in nato ustrahuje celo Evropo. Lahko pričakuješ Orbana do Maribora, naprej pa ne vem, ne bo lepo, tudi za apologete Rusije ne.
Ni ravno nekih možnosti “tretje poti”, če Ukrajina izgubi.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.
Bella ciao!

Zgodovina sprememb…

geopolitica ::

FireSnake je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Pa se vi rusofili zavedate kakšna nevarnost pteži evropi če bi rusija zajela ukrajino?


Povej kaj več.

borut_p je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

Pa se vi rusofili zavedate kakšna nevarnost pteži evropi če bi rusija zajela ukrajino? Pa kako si lahko na strani agresorja, ki jasno pove da želi spremenit svetovni red in da tera retoriko WEST IS BAD? S tem da z west misli tudi nas?


A se bo s tem, ko se tukaj fila lazne informacije o dogajanju na fronti kaj spremenilo? Bo UA potem kar cudezno zmagala?
Mislim da si nihce tukaj gor ne zeli, da RU zmaga, je pa pravilno, da se razkriva gniloba zahoda.
Samo da se eni tega zavedamo, eni pa se vedno ne - verjetno imajo prevec lagodno zivljenje s tem kar jim zahod omogoca in gnilobo podpirajo naprej.


Jaz sem že večkrat napisal, da šteje doganjanje ns terenu.
Lajanje po internetu raznih kavč bojevnikov ne spremeni prav nič - ne za eno ne za drugo stran.
Ampak: oni taglasni niso bili zadovoljni.


Nekaj časa nazaj sem se poigral s številkam na fronti. Če bi se rdeča armada premikala s tako hitrostjo kot zdaj ruska bi do Berlina potrebovala 1000 let. Toliko kam ta vojna pelje, direkt v ruski bankrot.

brett ::

Sem že rekel, da ne podpiram ruske agresije. In je narobe! Pika.

Ampak Zahod ni nič boljši. Druga plat istega kovanca. Razlika med npr. teboj in menoj je ta, da ti navijaš in podpiraš USA in vazale, jaz pa ne enih, ne drugih. Oboji so za en drek!
In spet kaj bo, če bo in kdo bo koga napadel. Zehhhh!!! Stara zastraševalna mantra.
Ko bi vsaj že 1x USA šle iz Evrope in da bi postavili nove varnostne temelje. In da bi se pa vsedli za mizo in pogovorili in se dogovorov držali. Ne to pa ne. Oboji s figo v žepu. Samo fora je v tem, da če oni s figo v žepu, so bad guyi. Če pa mi (Zahod), 100+1 izgovor zakaj je to upravičeno.

geopolitica ::

S svojimi davki in s svojim glasom na volitvah podpiraš kar je vredno več kot tvoje besede.

geopolitica ::

paradajzos je izjavil:

brett je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zloglasna, pretenciozna, neprebravljiva Kaja Sajovic, ruska navijačica.

Za svoje zasluge za "ruski narod" je bila sedaj nagrajena tudi z izletom v Rusijo.>:D

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu...


Si sploh prebral?
Vmes je med drugim napisano kar nekaj pikrih na račun oblasti. In mnenja domačinov niso ravno * na račun Moskve.

Meni so npr. njeni potopisi kul. Malo manj kulinarični. In tudi v drugih temah ni tako enoznačna in nekritična do neke struje, bilokatere: leve, desne, pikčaste, črtaste, etc.
Pri mnogih (vas) je vse tako črno belo. Če ne hvališ, navijaš za nekoga, si za mnoge (vas) avtomatsko proti njim, za nasprotno stran. To lepo pove v intervjuju Musomeli, nekdanji USA veleposlanik v SLO.
Kot da ne obstaja neka tretja pot, pogled. In ja: za spor sta vedno potrebna dva.
Osebno sem proti temu, da je Rusija napadla Ukrajino in tega ne odobravam. Jih pa razumem in vzamem njihove argumente v obzir, čeprav to ne opravičuje agresije. Po drugi strani pa npr. USA ni imela in nima niti argumentov za svoje eskapade širom sveta! Kaj šele upravičenosti igrati svetovnega policaja. In prav je, da se svet upre temu (to ne leti na ta spopad U vs. R, je pa indikator). Pa sem del tega in me je sram. Najprej pospravimo pred svojim pragom, preden se vtikujemo drugje. Seveda je to le iluzija.
V primeru, da bi Mehika, Kanada nameščala svoje (ali od prijateljev) nevarno orožje ob USA, verjemite, da bi slednje ravnale enako ali še slabše. Primer je bila že Kuba.

Mi je pa "smešno" pisanje kako je v Evropi prisotno strašenje, da ima R. apetite po njej, magari do Lizbone. In kako jo je treba "zradirati", etc. A po drugi strani navajate taisti kakšne izgube imajo, pa mesoreznico in da še U. ne morejo zasesti. Ja kako za boga bodo pa potem napredovali proti Z, če še Ravnic ne morejo zasesti. Skratka bluzenje ene (in druge) strani. Prav patetični ste vsi tisti navijači ene ali druge strani.

Jaz sem Kaji predvsem pozitivno nevoščljiv, da lahko vidi vse te kraje, kulture, Naravo. To je Life! Ampak to je samo moje skromno mnenje.

Kaj ko bi te nehal z whataboutizmi opravičevati ruske zločince?
To, kar dela dotična, je podobno kot bi nekdo iz ZDA jeseni leta 1941 delal reportažo o nemških autobahnih. Zločinski režim je zločinski režim, takšni članki mu zgolj dajejo kisik.
Če pride Trump na oblast, grejo ZDA iz NATO pakta, nakar se bo sistem evropske varnosti sesul kot hišica iz kart, Ukrajina bo padla, Rusija bo napadla baltske države in sledi totalna vojna na NATO teritoriju. Lahko da se bo zatem NATO sesul in Rusija si pripoji vse tri baltske države in nato ustrahuje celo Evropo. Lahko pričakuješ Orbana do Maribora, naprej pa ne vem, ne bo lepo, tudi za apologete Rusije ne.
Ni ravno nekih možnosti “tretje poti”, če Ukrajina izgubi.


Brez skrbi trump bo 5 novembra poražen pa tudi če ne bo vidimo v Ukrajini da ruska armada ni baš nešto.

sir_mha ::

Legon je izjavil:

Gambino je izjavil:

Še ena izpoved zahodnega vojaka udeleženega v borbi, njihovimi zločini nad ujetniki in neofašisti/nacisti.

LINK


Funkcionalna pismenost na višku:

Za zaključek pa naj povem, da nisem bil zraven, ko je bil storjen kakršen koli vojni zločin.


Pri temu osebku je takoj jasno, da ni zgrajen iz materiala, ki je potreben, da zdržiš na bojišču enega od najbolj zahtevnih vojaških spopadov zadnjih 80 let.

karafeka ::

geopolitica je izjavil:

S svojimi davki in s svojim glasom na volitvah podpiraš kar je vredno več kot tvoje besede.


Če še nisi opazil, je čisto vseeno za koga voliš. Še posebej pa v Sloveniji, ki ima svetovni vpliv vsepovsod /s.

Zadaj je vse v rokah elite. Tako na vzhodu kot zahodu.

geopolitica ::

A res? Smo videl ja ko Mike Johnson ni dal na glasovanje pomoč Ukrajini več kot pol leta. Pa seveda da ne pozabim omenit Orbana. Obe opciji izvoljeni na volitvah.

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

brett je izjavil:

In tudi v drugih temah ni tako enoznačna in nekritična do neke struje, bilokatere: leve, desne, pikčaste, črtaste, etc.


Ni enoznačna?

Od nevarnost vojne je samo krinka za ameriške apetite v Ukrajini

https://www.rtvslo.si/svet/igra-imperij...

do vojna ni tako grozna kot jo slikajo mediji, Ukrajinci lažejo

https://www.rtvslo.si/svet/ko-vojno-zam...

do Putin ima več ali manj prav

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/probl...
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/batal...

v dobrem mesecu. Kar dosežek.

Pokaži en članek kjer kritizira Rusijo ali Putina ali pozitivno piše o Ukrajini.



brett je izjavil:

V primeru, da bi Mehika, Kanada nameščala svoje (ali od prijateljev) nevarno orožje ob USA, verjemite, da bi slednje ravnale enako ali še slabše. Primer je bila že Kuba.

ZDA so napadle Kubo? Povej več.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

borut_p ::

Pac-man ... zdaj pa vzemi vse kar si nastel na eni strani in na drugi strani tiste prispevke bilokoga ki kaze kako je UA superduper in RU totalen poden in tik pred propadom ... in naredi povprecek.
Tam nekje je verjetno resnica

kow ::

Resnica je, da je Putin psihopat, ki je za ruski imperij pripravljen zrtvovati milijone ljudi. Kaja Sajovic kaj takega ne bo nikoli zapisala, ker je "le" RTV propagandistka. Borka proti kapitalizmu. Hkrati pa se fura okoli z letali in pise o "brutalisticnih letaliscih". Takle mamo.

borut_p ::

To je tvoja resnica. Na koncu pa resnico pisejo zmagovalci. In tako bo tudi tukaj. Ce bo RUS obdrzala trenutno zasezena ozemlja bo v RUS najvecji car pa naj bo tvoja resnica kjerkoli zelis

kow ::

V mojem povedi je kar nekaj dejstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Kayzon ::

A odpre video?

https://is2.4chan.org/pol/1728813202937...


Zelenski je rekel do zadnjega ukrajinca.

kow ::

Kaj tocno naj bi ta posnetek dokazoval? Da ima drzava moc nad posameznikom pri mobilizaciji? Jasno, saj bi tudi tebe tako odvedli v vojsko, ce bi bil mobiliziran.

Sc0ut ::

Če se lahko S Koreja vključi, bi se lahko tudi Tomahawki :)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

BorutO ::

Ne vem kaj se svet boji enih usranih rusov? V Ukrajino bi poslali Natove vojake, ki bi ščitila meje ukrajine. Rusi ne bi upali odvreči nobene nukice, ker vejo, da bi bilo z njimi konec takoj. Res je pa samo to, da je putlerček že zelo star, verjetno tudi ni zdrav 100%, tako da tu nima kaj izgubiti, če gre na All-in ... Vsekakor pa sem prepričan, da američani vejo za vsak izstrelitveni silos jedrske rakete. Pač, tako kot so šli rusi na povabilo assada v sirijo, tako bi lahko šel Nato na povabilo zelenkota v Ukrajino. Zelenkota bi vrgli po vojni iz prestola in tja gor postavili enega močno protirusko usmerjenega. Jasno je pač, da bo Ukrajina ta dolg odplačevala še dolga desetletja, mogoče ne v denarju, ampak v tem, da bodo delali, kot jim bodo dirigirali na Zahodu. Saj tako delajo svetovne elite. Recimo en tak lep primer je Belorusija - s tem, da rusija belorusiji ni ničesar dala.

fur80 ::

borut_p je izjavil:

To je tvoja resnica. Na koncu pa resnico pisejo zmagovalci. In tako bo tudi tukaj. Ce bo RUS obdrzala trenutno zasezena ozemlja bo v RUS najvecji car pa naj bo tvoja resnica kjerkoli zelis


Čez 10 - 15 let, ko bo Putin po naravni ali nenaravni poti zapustil mater Zemljo in s tem tudi svoj egoistični in dikratorski položaj, bodo Rusi morali vrniti ozemlje tako ali drugače, če se bodo hoteli iti nek normalen in gospodaren odnos z Zahodom, predvsem pa z Evropo kateri pripadajo. Verjamem, da bo mlajšim generacijam to tudi v interesu.
Tako kot so dali takrat Vzhodno Nemčijo in ostale države,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

paradajzos ::

brett je izjavil:

Sem že rekel, da ne podpiram ruske agresije. In je narobe! Pika.

Ampak Zahod ni nič boljši. Druga plat istega kovanca. Razlika med npr. teboj in menoj je ta, da ti navijaš in podpiraš USA in vazale, jaz pa ne enih, ne drugih. Oboji so za en drek!
In spet kaj bo, če bo in kdo bo koga napadel. Zehhhh!!! Stara zastraševalna mantra.
Ko bi vsaj že 1x USA šle iz Evrope in da bi postavili nove varnostne temelje. In da bi se pa vsedli za mizo in pogovorili in se dogovorov držali. Ne to pa ne. Oboji s figo v žepu. Samo fora je v tem, da če oni s figo v žepu, so bad guyi. Če pa mi (Zahod), 100+1 izgovor zakaj je to upravičeno.

Oboji so zaendrek, jada, jada, jada.
Če se sistem evropske varnosti podre, potem bomo, ne glede na to, kako je kdo grd, Evropejci najebali. Vključno z večino rusofilov. Še posebej pa bo sranje v takšnih malih državicah, ker se pač ne bomo mogli ubraniti pred niti enim agresorjem iz soseščine.
V našem čisto praktičnem interesu je, da Ukrajina zmaga.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.
Bella ciao!

Malidelničar ::

V Ukrajini so baje severnokorejski vojaki (dva severnokorejska častnika naj bi bila že ubita na bojišču) oz. nekaj se pripravlja za pošiljko severnokorejskega vojaštva - ali lahko pričakujemo še večji vstop J. Koreje v vojno na strani Ukrajine (do sedaj je J.Koreja podpirala bolj ukrajinsko sosedo Poljsko z masovno pošiljko tankov K2)?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Strel455 ::

Strel455 je izjavil:

Da to kažeš prav po TVju... 8-O

https://x.com/sumlenny/status/184432667...
Putin's vassal in Chechnya Ramzan Kadyrov summoned his army and police top officers and announced blood revenge against a senator of the Federation Council of Russia Kerimov and two Russian MPs: Barakhoev and Kurbanov. He claimed they plotted his assassination.

+
https://x.com/sumlenny/status/184432761...
This looks to be an aftermath of a shooting in Moscow at the office of Wildberries, Russian clone of the Amazon. Like this news if you think Russian civil war is coming closer, share it if you wish it to happen.

September 20, 2024 13:36 GMT
https://www.rferl.org/a/russia-wildberr...
Deadly Shoot-Out Ups Ante In Bitter Divorce Roiling 'Russia's Amazon'


Zadeva se zakuhava.

https://x.com/NijhuisClaretta/status/18...
Kadyrov's men promised to impale Dugin.
"This devil deserved only such an execution. This is an old Russian custom, a stake in the ass and let him sit," Kadyrov said.
I feel like things are getting hot in the ruZZian Federation.

Strel455 ::

Ivan, umret bo treba.

https://x.com/albafella1/status/1845409...
TEARS OF THE ORC
"They [ ruzzian medics] sawed off my leg, they didn't stitch it up, it's rotting, I have shrapnel in my arm, they threw me out of the hospital, I have no money. And they also say that ruzzians don't abandon their own," -- he is crying.

borut_p ::

Bellator ::

Tass.com, seriously? :)):))

borut_p ::

Ane :) izjavil je pa se vedno :):)

Bellator ::

Izjavil je marsikaj, tudi to, da ne bo napadel Ukrajine.

Pac-Man ::

fur80 je izjavil:

Čez 10 - 15 let, ko bo Putin po naravni ali nenaravni poti zapustil mater Zemljo in s tem tudi svoj egoistični in dikratorski položaj, bodo Rusi morali vrniti ozemlje tako ali drugače, če se bodo hoteli iti nek normalen in gospodaren odnos z Zahodom


Malo dvomim, lep del zahoda simpatizira z ubogimi zatiranimi Rusi in si želi hitre normalizacije odnosov.

Jared Leto je na koncertu v Beogradu rekel, da bo šel po "teh problemih" koncertirat v Rusijo, video

https://x.com/United24media/status/1845...

Hollywood actor Jared Leto has faced backlash over insensitive comments made during a concert in Serbia.

In the clips widely shared online, the actor appears to refer to the Russian invasion of Ukraine as "these problems," and expresses a desire to perform in Russia.


Imamo še afero dveh naslovnic

https://x.com/vasilina_orlova/status/18...

Here is how @NewYorker portrayed Zelenskyy, for comparison, in March of 2022. While Navalny is heroicized and romanticized, Zelenskyy is portrayed as a small and vaguely inadequate, in comparison to the clouds surrounding him, whereas the reality is the polar opposite: Navalny achieved nothing, and Zelenskyy is president of an embattled nation that resists a full-scale aggression of a much bigger neighbor for the third year, a president who successfully rallied international support for his country--Ukraine. I think we can safely acknowledge that something isn't right with the American highbrow journalism and popular imaginaries.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

WhiteAngel ::

BorutO je izjavil:

Ne vem kaj se svet boji enih usranih rusov? V Ukrajino bi poslali Natove vojake, ki bi ščitila meje ukrajine.


Demokracija je k*rba. Ga nimaš junaka na zahodu, ki bi znal preparirat volivce, da je to potrebno. Že za tiste milijardice vse glava boli in imaš lokalne kvizlinge, da minirajo. Žal. Saj med 2. sv. vojno so ZDA tudi še 2 leti cincale, ko je bil Pariz že okupiran in London razsut. Putin pa še naprej uporablja salami tehniko.

kow ::

Malidelničar je izjavil:

V Ukrajini so baje severnokorejski vojaki (dva severnokorejska častnika naj bi bila že ubita na bojišču) oz. nekaj se pripravlja za pošiljko severnokorejskega vojaštva - ali lahko pričakujemo še večji vstop J. Koreje v vojno na strani Ukrajine (do sedaj je J.Koreja podpirala bolj ukrajinsko sosedo Poljsko z masovno pošiljko tankov K2)?


Baje? Kaj to sploh pomeni? Imajo kaksne dokaze ali gre za propagando?

bm1973 ::

Propaganda kot ponavadi.

Bolj naj vas skrbijo EU vojaki na Ukrajinski strani.

Sicer so registrirani kot najemniki, ampak večinoma gre za profesionalne vojake iz EU vojsk.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Jazon ::

V UA poteka nov val mobilizacije. Do marca 2025 hočejo zagotoviti 320k sveže izurjenih vojakov.

Na YT sem ujel domneve, da naj bi po principu Kurska, AFU zasedla Transnistrio, ki je v ruski okupaciji že od začetka 90-ih. Tam naj bi bile shranjene večje količine municije in orožja, še iz časov SZ v vzhodni Nemčiji. Glede na to, da ni neposredne povezave z Rusije, je to bold. Očitno pričakujejo, da se bodo Rusi odzvali in da je orožje še uporabno. Rusija naj bi za SVO proizvedla 4mio artilijeriske municije, še 3mio pa uvozijo. Na drugi strani AFU le tega kronično primanjkuje in glede na usihanje politične podpore je to inovativen način pridobitve zalog.

Če hočejo Rusi priti do Transnistrie morajo fronto podaljšati še za 270-300km v smeri Odese in potem še vsaj 150km obojestransko da pokrijejo Transnistrio. Poleg tega še cela južna moldavska meja in meja z Romunijo na Donavi.

Dvomim pa, da se bodo Rusi takoj odzvali, niti nisem prepričan, če se lahko drugače kot z raketami. Razen mogoče v okviru Varnostnega Sveta s podatkom, kaj se nahaja v tistih skladiščih. In če je tam res tudi kemično orožje, bo cela štala v Moldaviji.

Jazon ::

Naborniški pressing izvajajo vsaj eno leto prepozno.
V tem trenutku po Ukrajini izvajajo poostrene nadzore nad vsemi moškimi. Veliko naj bi jih imelo ponarejene dokumente o izjemi ali pa se izogibajo naboru. Če jih bodo nabrali 320k bo to izjemen rezultat. Vprašanje pa je, koliko so taki vojaki koristni na bojišču.

Sicer pa je bilo v Ukrajini sprejeto tudi sledeče:
Ukrajina je obvezno naborništvo za fante od 18 let in starejše spremenila v osnovno vojaško urjenje za vse polnoletne, začenši od septembra 2025. Torej po tem datumu gredo na urjenje vsi, tudi precej tistih z izjemami.

Še koristna informacija za vse, ki razmišljate da se pridružite AFU, kot najemniški vojaki, ali načrtujeje obisk UA. Po novem velja tudi uradno, da lahko tuji "prostovoljci" zapustijo Ukrajino šele po koncu vojne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jazon ()

Eduardo ::

Zna biti, da postaja vedno bolj vprašanje kaj bo z ruskim gospodarstvom. Glede na to, da še po njihovih podatkih ne kaže dobro kako je potem šele v realnosti. Valuta je nevarno nizko, trikov pa zmanjkuje.

redtech ::

Niso nikomur dolžni, zakaj misliš, da je valuta tako pomembna?

bm1973 ::

Jazon je izjavil:

Naborniški pressing izvajajo vsaj eno leto prepozno.
V tem trenutku po Ukrajini izvajajo poostrene nadzore nad vsemi moškimi. Veliko naj bi jih imelo ponarejene dokumente o izjemi ali pa se izogibajo naboru. Če jih bodo nabrali 320k bo to izjemen rezultat. Vprašanje pa je, koliko so taki vojaki koristni na bojišču.

Res motivacija, da umreš za par skorumpiranih politikov. Prislna mobilizacija potem limitira k dezerterstvu in hitri predaji na fronti.

Jazon je izjavil:


Sicer pa je bilo v Ukrajini sprejeto tudi sledeče:
Ukrajina je obvezno naborništvo za fante od 18 let in starejše spremenila v osnovno vojaško urjenje za vse polnoletne, začenši od septembra 2025. Torej po tem datumu gredo na urjenje vsi, tudi precej tistih z izjemami.

September 2025? Takrat Ukrajine ne bo več...

Razen, če države, kjer je sedaj cel kup ukrajinskih migrantov, začnejo pobirati le te, in jih pošiljati nazaj. Poljaki precej grozijo s tem.

Jazon je izjavil:


Še koristna informacija za vse, ki razmišljate da se pridružite AFU, kot najemniški vojaki, ali načrtujeje obisk UA. Po novem velja tudi uradno, da lahko tuji "prostovoljci" zapustijo Ukrajino šele po koncu vojne.

Plus to, da so notranji organi last Ukrajine >:D.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Eduardo ::

redtech je izjavil:

Niso nikomur dolžni, zakaj misliš, da je valuta tako pomembna?


Ha? Kaj ima zo veze? Valuta napram drugim valutam jim pada, rezerv kmalu ne bo več, trg se jim krči. OM težko gre bolj navzgor. Brez dolga so dolgoročno max S Koreja stil, da še za pampersk ne bodo imeli, če niso narejene 100% doma. Pa ne se slepit, da so samozadostni. Še nafte ne morejo rafinirati brez uvoza tehnike.
««
839 / 843
»»