Forum » Problemi človeštva » Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"
Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"
Temo vidijo: vsi
fur80 ::
Potem pa prebereš te neumnosti zblojene na javni RTV in seveda ne moreš odgovoriti!
Jaz socialist # 21. 6. 2026, 17:02
25
Bolj, kot zahod potiska kijevski režim v teroristične akcije proti Rusiji, bolj jih bodo Rusi morali poriniti vstran, da bodo imeli mir.
Ruska armada konstantno napreduje na fronti. Rusija pa potrpežljivo prenaša teroristične napade. Če se jaz česa bojim je, da bi Moskvi prekipelo. Medvedjev je že omenil, da se Rusija ne čuti več dolžno spoštovati pravila, če jih nasprotnik ne. To lahko pomeni povod za resnejšo eskalacijo v smislu onesposabljanja sovražnika na način, ki utegne močno prizadeti ukrajinsko prebivalstvo. Iz preteklih ravnanj je namreč očitno, da kijevskemu režimu dol visi za žrtve lastnega prebivalstva. Rusija potrpežljivo pazi na to, da ne bi nastradali civilisti v Ukrajini. V nedogled pa ne bo šlo.
jaz res upam, da jih za take neumnosti vsaj plačajo! :D
In kaj bodo naredili Rusi nehumanega, pa ti vedo, da ta pacient Medvedjev bluzi, da glava peče. Pa Ukrajinci lahko pošljejo kemijsko orožje nad Moskvo, živčne strupe, kar jim paše, če bi pacient Medvedjev začel z kakimi neumnimi idejami. Lahko jim napadejo JE, lahko jim jezove, zastrupijo vodo,...
Niso Ukrajinci neko pleme iz šume z kalašnikom, vse se da vračat in Ukrajinci so in bodo počasi tam. Saj pa Rus lahko isto umre kot Ukrajinec ali misli Medvedjev drugače?
Jaz socialist # 21. 6. 2026, 17:02
25
Bolj, kot zahod potiska kijevski režim v teroristične akcije proti Rusiji, bolj jih bodo Rusi morali poriniti vstran, da bodo imeli mir.
Ruska armada konstantno napreduje na fronti. Rusija pa potrpežljivo prenaša teroristične napade. Če se jaz česa bojim je, da bi Moskvi prekipelo. Medvedjev je že omenil, da se Rusija ne čuti več dolžno spoštovati pravila, če jih nasprotnik ne. To lahko pomeni povod za resnejšo eskalacijo v smislu onesposabljanja sovražnika na način, ki utegne močno prizadeti ukrajinsko prebivalstvo. Iz preteklih ravnanj je namreč očitno, da kijevskemu režimu dol visi za žrtve lastnega prebivalstva. Rusija potrpežljivo pazi na to, da ne bi nastradali civilisti v Ukrajini. V nedogled pa ne bo šlo.
jaz res upam, da jih za take neumnosti vsaj plačajo! :D
In kaj bodo naredili Rusi nehumanega, pa ti vedo, da ta pacient Medvedjev bluzi, da glava peče. Pa Ukrajinci lahko pošljejo kemijsko orožje nad Moskvo, živčne strupe, kar jim paše, če bi pacient Medvedjev začel z kakimi neumnimi idejami. Lahko jim napadejo JE, lahko jim jezove, zastrupijo vodo,...
Niso Ukrajinci neko pleme iz šume z kalašnikom, vse se da vračat in Ukrajinci so in bodo počasi tam. Saj pa Rus lahko isto umre kot Ukrajinec ali misli Medvedjev drugače?
Zgodovina sprememb…
- spremenil: fur80 ()
Pac-Man ::
Včeraj je bila tam ob pol šestih, pol sedmih zvečer sprememba, verjetno izmena.
Zadnji potrjen komentar je z 18:23, zdaj je že skoraj ura pavze. Je bila ob 18:30 izmena? Sam imam "na čakanju" 4 komentarje.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
fur80 ::
Včeraj je bila tam ob pol šestih, pol sedmih zvečer sprememba, verjetno izmena.
Zadnji potrjen komentar je z 18:23, zdaj je že skoraj ura pavze. Je bila ob 18:30 izmena? Sam imam "na čakanju" 4 komentarje.
Lahko pa, da to delajo honorarno ali na pogodbo, kot so vačsih podnapise prevajali varnostniki v nočnih izmenah.
Tale Volški HE pri Volgogradu, je prekleto blizu Ukrajine, sem 100% da bi bila to tarča v primeru napada na HE na Dnipru.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: fur80 ()
Windlass ::
Potem pa prebereš te neumnosti zblojene na javni RTV in seveda ne moreš odgovoriti!
Jaz socialist # 21. 6. 2026, 17:02
25
Bolj, kot zahod potiska kijevski režim v teroristične akcije proti Rusiji, bolj jih bodo Rusi morali poriniti vstran, da bodo imeli mir.
Ruska armada konstantno napreduje na fronti. Rusija pa potrpežljivo prenaša teroristične napade. Če se jaz česa bojim je, da bi Moskvi prekipelo. Medvedjev je že omenil, da se Rusija ne čuti več dolžno spoštovati pravila, če jih nasprotnik ne. To lahko pomeni povod za resnejšo eskalacijo v smislu onesposabljanja sovražnika na način, ki utegne močno prizadeti ukrajinsko prebivalstvo. Iz preteklih ravnanj je namreč očitno, da kijevskemu režimu dol visi za žrtve lastnega prebivalstva. Rusija potrpežljivo pazi na to, da ne bi nastradali civilisti v Ukrajini. V nedogled pa ne bo šlo.
Mislim... ime mu je ˝Jaz socialist˝. Verjetno ni ravno Einstein. Nomen est omen.
Ali predeluje faze žalovanja, ali je samega sebe napsihiral z jedrskim holokavstom ali pa pač do zadnjega izsiljuje javno mnenje v zadovoljevanje Putina.
Pac-Man ::
Presenetljivo realna, globoka in kompletna srbska analiza bitke za Hostomel s precej posnetki, ki jih še nisem videl. Pol ure.
Šta se ZAISTA desilo u Gostomelju?
Šta se ZAISTA desilo u Gostomelju?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
BorutO ::
Komaj čakam dan, ko bo konec vojne v Ukrajini in bo putler spoznal, da je bil poražen! Sicer rusofili govorijo čisto drugače ... da so rusi zmago že dosegli .. no, eni rusofili govorijo tako, drugi tako, tretji spet drugače ... na koncu ugotoviš, da noben rusofil sploh ne ve kakšen je dejanski cilj putlerja in ali je že sploh dosežen ali ne ... Komedijanti.
shmandi ::
Pa saj niti sam putler ne ve, kaj je njegov cilj...
Razen, da gospodarsko uniči rusijo in zdesetka polulacijo mladih fantov.
Razen, da gospodarsko uniči rusijo in zdesetka polulacijo mladih fantov.
JanBrezov ::
Cilj Putina je obnovitev Velike Rusije (ruski imperij). Putin ne more izgubiti, enostavno je šlo preveč resursov v to. Možni sta samo dve opciji: Putin zmaga ali pa prej umre.
Zgodovina sprememb…
- spremenil: JanBrezov ()
Chalky ::
BorutO:: danes, 20:58:20
Če bodo podpisali dogovor potem ne bo zanimivo. Če pa ga Ukrajinci spodijo iz svoje države bo pa izjemno zanimivo in bi rad potem videl Putinov odziv, ker potem bodo čisto vsi videli da je bila vse skupaj ena velika laž o sami moči Rusije in o tem da je on nek izjemno inteligenten voditelj, ki je postavil Rusijo nazaj na zemljevid.
Sem skoraj prepričan da bosta prej EU in ZDA skočili notri in nekako storili vse da si Putin naredi čim manjšo sramoto in da obdrži vsaj nek del ugleda. Podobno kot v primeru Sovjetske zveze in jedrskih konic. Osebno verjamem da lahko Ukrajinci zmagajo in dobijo nazaj ozemlje vendar sumim da se bo vse skupaj prej ustavilo.
Putin si enostavno ne more dovoliti takšne sramote. Rusija kot država bi ta poraz še nekako sprejela ampak Putin sam pa nikoli, bi verjetno prej storil nekaj izjemno groznega kot da bi priznal poraz.
Če bodo podpisali dogovor potem ne bo zanimivo. Če pa ga Ukrajinci spodijo iz svoje države bo pa izjemno zanimivo in bi rad potem videl Putinov odziv, ker potem bodo čisto vsi videli da je bila vse skupaj ena velika laž o sami moči Rusije in o tem da je on nek izjemno inteligenten voditelj, ki je postavil Rusijo nazaj na zemljevid.
Sem skoraj prepričan da bosta prej EU in ZDA skočili notri in nekako storili vse da si Putin naredi čim manjšo sramoto in da obdrži vsaj nek del ugleda. Podobno kot v primeru Sovjetske zveze in jedrskih konic. Osebno verjamem da lahko Ukrajinci zmagajo in dobijo nazaj ozemlje vendar sumim da se bo vse skupaj prej ustavilo.
Putin si enostavno ne more dovoliti takšne sramote. Rusija kot država bi ta poraz še nekako sprejela ampak Putin sam pa nikoli, bi verjetno prej storil nekaj izjemno groznega kot da bi priznal poraz.
Pac-Man ::
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
fur80 ::
HAHA, da ne bo kdo rekel, da je to ukrajinska propaganda, tole so zapisali Rusi.
Belarus has started to jam Russian military service providers used to coordinate strikes on northern Ukraine after Zelenskyys threats this week according to Russian mini bloggers.
Russian military blogger translation:
"Following threats from Zelenskyy regarding strikes on alleged relay stations for Gerans in Belarus, the leadership of the republic has decided to jam the Russian mobile network operator MTS."
"How are our Kremlin dudes feeling?!? Even our ally Belarus is fucking our country by turning off MTS."
"Old Kremlin kuckoldy - rest already. Give way to the young."
Nanaša se pa na tole, se splača prebrati tudi komentarje! :D
https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-ukra...
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je beloruskemu voditelju Aleksandru Lukašenku namenil teden časa, da iz svoje države odstrani opremo, ki jo Rusija uporablja pri napadih na Ukrajino. Če ne, je še dodal Zelenski, bodo Ukrajinci to "storili sami".
Belarus has started to jam Russian military service providers used to coordinate strikes on northern Ukraine after Zelenskyys threats this week according to Russian mini bloggers.
Russian military blogger translation:
"Following threats from Zelenskyy regarding strikes on alleged relay stations for Gerans in Belarus, the leadership of the republic has decided to jam the Russian mobile network operator MTS."
"How are our Kremlin dudes feeling?!? Even our ally Belarus is fucking our country by turning off MTS."
"Old Kremlin kuckoldy - rest already. Give way to the young."
Nanaša se pa na tole, se splača prebrati tudi komentarje! :D
https://www.rtvslo.si/svet/vojna-v-ukra...
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski je beloruskemu voditelju Aleksandru Lukašenku namenil teden časa, da iz svoje države odstrani opremo, ki jo Rusija uporablja pri napadih na Ukrajino. Če ne, je še dodal Zelenski, bodo Ukrajinci to "storili sami".
Zgodovina sprememb…
- spremenil: fur80 ()
fur80 ::
jernejl ::
Saj ruskih dronov ni. Rusi samo sestavijo komponente, ki pridejo s kitajske ali ZDA.Ukrajinski droni so večinoma made in England, Ukrajinci jih samo sestavljajo razpršeno po raznih garažah in industrijskih halah.
Kar trenutno leti na Moskvo je prav lepo Ukrajinsko. Britanski sistemi še pridejo:
Ukrajinsko je toliko, da jih Ukrajinci do konca sestavijo, potem ko jih po kosih dostavijo po cesti iz Gdanska.
Vir?
brez veze, tale bo vztrajal da morajo biti tudi vse komponente iz nule zgrajene v Ukrajini, pa po možnosti še kovina nakopana v Ukrajini. Pa nobenega tujega inženirja ne sme bit. Kot da bi se včeraj rodili in nobena firma ne uvaža vsaj dela komponent za končen izdelek.
Kot da ne bi bila Ukrajina že v SZ vodilna glede aerospace industrije. Ne vem kdo mora to slišat ampak zahodne komponente niso samo v ukrajinskih dronih, tudi v ruskih so.
Windlass ::
Saj ruskih dronov ni. Rusi samo sestavijo komponente, ki pridejo s kitajske ali ZDA.Ukrajinski droni so večinoma made in England, Ukrajinci jih samo sestavljajo razpršeno po raznih garažah in industrijskih halah.
Kar trenutno leti na Moskvo je prav lepo Ukrajinsko. Britanski sistemi še pridejo:
Ukrajinsko je toliko, da jih Ukrajinci do konca sestavijo, potem ko jih po kosih dostavijo po cesti iz Gdanska.
Vir?
brez veze, tale bo vztrajal da morajo biti tudi vse komponente iz nule zgrajene v Ukrajini, pa po možnosti še kovina nakopana v Ukrajini. Pa nobenega tujega inženirja ne sme bit. Kot da bi se včeraj rodili in nobena firma ne uvaža vsaj dela komponent za končen izdelek.
Kot da ne bi bila Ukrajina že v SZ vodilna glede aerospace industrije. Ne vem kdo mora to slišat ampak zahodne komponente niso samo v ukrajinskih dronih, tudi v ruskih so.
Ja po logiki, ki ji sledi Leif. Ampak ker nismo neki kremeljski papagaji - seveda imata tako Rusija kot Ukrajina svoje drone, pa tudi če so komponente uvožene in je kakšen dizajn malo skopiran od koga. Saj Kitajci vse skopirajo. Še američani so kopirali šaheda LOL.
Pri izjavah da so to itak Zahodni droni gre hkrati za poskus delegitimizacije ukrajinske strani in za poskus reševanja ruske časti ob neuspehih - oboje lepo paše v kremeljska sporočila.
BorutO ::
Lukašenko itak ve, da bolje, da se ne vpleta v vojno, ker če mu Ukrajinci v teh štirih letih niso mogli dokazati, da jih rusi ne morejo uničiti, pa to neka 2. velesila sveta, potem bolje, da ostane doma na toplem, na varnem, na sedežni s kokicami. Ker če bo šel napadat Ukrajince, potem se mu ne bo dobro pisalo.
Mi pa je všeč, da so Ukrajinci končno začeli napadati na polno. Upam, da imajo teh dronov vsak dan več in da ti napadi niso bili del daljšega skladiščenja, zdaj jih bodo s parimi večjimi napadi vse zapravili in potem spet par mesecev teme ... Upam, da je tisto res, da bodo imeli čez 500 in še veliko kasneje čez 1000 dronov na dan ... Sicer ne vem kaj je res in kaj se grejo, ampak bi rekel, da so ukrajinci trenutno vse moči napeli ravno v razvoj in proizvodnjo dronov. Še posebej mi je všeč tisti vodni dron, ki kasneje zraven ladje izstreli še več dronov. zdaj bi morali narediti podobno še za leteče drone. En večji dron, pristane nekje v gozdu v rusiji, nato pa z večimi droni napadejo po ukrajini preko optičnih kablov. Je pa to bolj riziko, ker rusi take tehnologije nimajo in bi jo lahko kopirali, če bi prišlo to nepoškodovano v njihove roke. Tudi vodnih dronov še niso uspeli narediti, če se ne motim?
Mi pa je všeč, da so Ukrajinci končno začeli napadati na polno. Upam, da imajo teh dronov vsak dan več in da ti napadi niso bili del daljšega skladiščenja, zdaj jih bodo s parimi večjimi napadi vse zapravili in potem spet par mesecev teme ... Upam, da je tisto res, da bodo imeli čez 500 in še veliko kasneje čez 1000 dronov na dan ... Sicer ne vem kaj je res in kaj se grejo, ampak bi rekel, da so ukrajinci trenutno vse moči napeli ravno v razvoj in proizvodnjo dronov. Še posebej mi je všeč tisti vodni dron, ki kasneje zraven ladje izstreli še več dronov. zdaj bi morali narediti podobno še za leteče drone. En večji dron, pristane nekje v gozdu v rusiji, nato pa z večimi droni napadejo po ukrajini preko optičnih kablov. Je pa to bolj riziko, ker rusi take tehnologije nimajo in bi jo lahko kopirali, če bi prišlo to nepoškodovano v njihove roke. Tudi vodnih dronov še niso uspeli narediti, če se ne motim?
Leif ::
Saj ruskih dronov ni. Rusi samo sestavijo komponente, ki pridejo s kitajske ali ZDA.Ukrajinski droni so večinoma made in England, Ukrajinci jih samo sestavljajo razpršeno po raznih garažah in industrijskih halah.
Kar trenutno leti na Moskvo je prav lepo Ukrajinsko. Britanski sistemi še pridejo:
Ukrajinsko je toliko, da jih Ukrajinci do konca sestavijo, potem ko jih po kosih dostavijo po cesti iz Gdanska.
Vir?
brez veze, tale bo vztrajal da morajo biti tudi vse komponente iz nule zgrajene v Ukrajini, pa po možnosti še kovina nakopana v Ukrajini. Pa nobenega tujega inženirja ne sme bit. Kot da bi se včeraj rodili in nobena firma ne uvaža vsaj dela komponent za končen izdelek.
Kot da ne bi bila Ukrajina že v SZ vodilna glede aerospace industrije. Ne vem kdo mora to slišat ampak zahodne komponente niso samo v ukrajinskih dronih, tudi v ruskih so.
Ja po logiki, ki ji sledi Leif. Ampak ker nismo neki kremeljski papagaji - seveda imata tako Rusija kot Ukrajina svoje drone, pa tudi če so komponente uvožene in je kakšen dizajn malo skopiran od koga. Saj Kitajci vse skopirajo. Še američani so kopirali šaheda LOL.
Pri izjavah da so to itak Zahodni droni gre hkrati za poskus delegitimizacije ukrajinske strani in za poskus reševanja ruske časti ob neuspehih - oboje lepo paše v kremeljska sporočila.
Po tej logiki je Ikea slovenska omara
gozdar1 ::
Veliko dezinformacij, ki se jih širi prek desnih krogih prihaja ravno s strani ruske dezinformacijske mašinerije.
V kaki drugi državi je to lahko res, ti že veš, ampak v Sloveniji stoprocentno ni.
Je pa res da sem zamudil zadnje redno tedensko panevropsko desničarsko usklajevanje glede vseh tem, tako da morda nisem o vsem obveščen kako naj bi desničarji razmišljali.
Verjetno je samo naključje, da iste dezinformacije večkrat širijo tako alt-desni kanali,kot razni pro-ruski kanali. Velika ironija je da tki. borci zahodne/evropske vrednote velikokrat nehote širijo rusko propagando, katere namen je ravno obraten.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: gozdar1 ()

Pithlit ::
Po tej logiki je Ikea slovenska omara
Še en k je, očitno, na tolk težkih drogah da mora logiko na novo definirat zato da paše njegovi narativi (medtem pa virov za svoje trdetve, seveda, ne poda). Ki je kot una kača ki lasten rep žre.
Benefet of a doubt: lahko dobim vir za tvojo trditev da se večina ukrajinskih dronov proizvede v Angliji? Prosim? Ker tisti tvoj prvi link ne pove nič o temu, razen da je ukrajinska firma (Ikea - po tvoji logiki) odprla fabriko v Angliji (Slovenija - po tvoji logiki) in torej zato Anglija proizvaja ukrajinske drone (Ikea je slovenska omara - po tvoji logiki).
Life is as complicated as we make it...
gozdar1 ::
Rusom se angleži prikazujajo že vse od 19 stol oz. časov velike igre,.., propaganda je samo odraz tega.
Še v ruskih imperjalnih fantazijah, recimo tovariš hitler.
https://cepa.org/article/comrade-hitler...
https://www.reddit.com/r/NonCredibleDef...
Še v ruskih imperjalnih fantazijah, recimo tovariš hitler.
https://cepa.org/article/comrade-hitler...
https://www.reddit.com/r/NonCredibleDef...
o0o0o0o0o0 ::
Komaj čakam dan, ko bo konec vojne v Ukrajini in bo putler spoznal, da je bil poražen! Sicer rusofili govorijo čisto drugače ... da so rusi zmago že dosegli .. no, eni rusofili govorijo tako, drugi tako, tretji spet drugače ... na koncu ugotoviš, da noben rusofil sploh ne ve kakšen je dejanski cilj putlerja in ali je že sploh dosežen ali ne ... Komedijanti.
putin in rusofili bodo razglasili zmago v vsakem primeru.
Windlass ::
Po tej logiki je Ikea slovenska omara
Kaj pa če je IKEA kitajsko-norveška omara ker norveško iverko drži skupaj kitajski lim.
Dej ne budali, prosim te. Tako kot je Bayraktar turški dron, so FirePoint-ovi in razni v garažah naprintani droni ukrajinski. Ne pomeni da je vsak na novo izumil kolo, seveda so se naučili kakšne lekcije od podobnih izdelkov.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()
Ganon ::
Ruski troli serjejo povsod. In to je bil PRVI ODOBREN komentar. 80 všečkov do zdaj.
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/poza...
https://www.rtvslo.si/profil/davido-cHzK
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/poza...
Davido # 22. 6. 2026, 10:36
No, država moja, moj delež, ki ga vsi šenkujemo pralnici v Ukrajini takoj namažite tej nesrečni slovenskiq družini.
Ali pa menite, da bo zopet potrebno ljudem zbirati zamaške?
https://www.rtvslo.si/profil/davido-cHzK
Malidelničar ::
Presenetljivo realna, globoka in kompletna srbska analiza bitke za Hostomel s precej posnetki, ki jih še nisem videl. Pol ure.
Šta se ZAISTA desilo u Gostomelju?
Vrhunsko.
Ne vem, ko sem to gledal, a so Rusi sploh imeli iz taktičnega vidika šanso?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
Windlass ::
Najs
Ukraine's General Staff confirms Air Force strikes on a Voronezh plant producing electronics for Russian Iskander and Kh-101 missiles. High-precision air-launched cruise missiles hit the facility, which manufactures transistor assemblies, semiconductor arrays for Iskander-K 9M727 missiles and components for Pantsir-S1 systems.
Windlass ::
Ruski troli serjejo povsod. In to je bil PRVI ODOBREN komentar. 80 všečkov do zdaj.
https://www.rtvslo.si/crna-kronika/poza...
Davido # 22. 6. 2026, 10:36
No, država moja, moj delež, ki ga vsi šenkujemo pralnici v Ukrajini takoj namažite tej nesrečni slovenskiq družini.
Ali pa menite, da bo zopet potrebno ljudem zbirati zamaške?
https://www.rtvslo.si/profil/davido-cHzK
Ljudem se preprosto ne da dopovedat, da je povprečen Slovenec zaenkrat dal za Ukrajino tam nekje 4 do 12 evra na leto. Eni so res bolestno obsedeni s tem, da so pa ravno te nesrečni Ukri krivi za vse slovenske težave, ker v nasprotnem primeru je treba tudi osebno kakšno odgovornost prevzeti, to pa nam ne diši. Grozljivo je bilo gledat npr. Kordiša in Stevota v predvolilnih debatah, ker nista zmogla enega stavka brez teh presnetih Ukrajincev.
blay44 ::
Presenetljivo realna, globoka in kompletna srbska analiza bitke za Hostomel s precej posnetki, ki jih še nisem videl. Pol ure.
Šta se ZAISTA desilo u Gostomelju?
Je tole mal nakaldanja. Nekje sem slišal, da so naši južni najboljši nakladači v zgodbah.
Drugače je šplošno znano, da so Amerikanci že pred cajtom krize Krima, Evropo opozarjali o
preveliki odvisnosti od plina. Torej kapoti so vedeli kaj se pripravlja. Z vojaškimi vajami
So Amerikanci jasno napovedali napad, pa ni nihče zares verjel. Rusi so vztrajno lagali do konca.
V začetnem napadu so uničili vse/vso vzhodno opremo. Uključno z tanki. Saj se spomnite!
Paničano je bil razglašen vseljudski odpor. Orožje so talali kar na cestah.
Na letališču pa je bilo znano, da so se spopadli Ukrajinski in Ruski specialci. Niso
pa bili Urajinci prfuknjeni, da bi se nastavljali ruski avijaciji. Uporabljali so partizansko
taktiko, al gverilsko, al kokr koli že. Lah tud talibansko. Vglavnem kordinate nikoli niso bile stalne,
po možnosti, še premešanie. Ta drugi so pa pijani od moči mal paradirali, dokler niso pošle zaloge.
Logistiko so pa partizani po hostah ustavljali. Saj se spomnite posnetkov zased ob cestah.
gozdar1 ::
Ukrajina praktično ni imela zahodne opreme, ki bi jo lahko rusi uničili. So pa pravočasno premestili večino protiletalske obrambe, kar je bil prvi velik ruski kiks. Je pa ruse največ ustavilo ukrajinsko (vzodno) topništvo.
Windlass ::
No, na ukrajinski strani je bil v Hostomelu cel spekter od TO, do SAS-streniranih specialcev do ad hoc vaških milic
Da bi bila v začetnem napadu uničena vsa ukrajinska oprema pa ne vem kaj naj bi bilo s tem mišljeno. Celo lastnih ukrajinskih aktivnih tankov so imeli do 900 (skupaj z rezervo do 2000).
Da bi bila v začetnem napadu uničena vsa ukrajinska oprema pa ne vem kaj naj bi bilo s tem mišljeno. Celo lastnih ukrajinskih aktivnih tankov so imeli do 900 (skupaj z rezervo do 2000).
blay44 ::
Pomjem so jih pa malo že pripravil in opremili z zahodno tehnologijo.
Ostalo uporabno, so jim vse uničili. Spomnim se posnetkov uničenih Ukrajinskih
tankov pri izvozu iz vojašnic, pa ob cestah. Letal. Malo so poskrili. Izdajalcev je bilo
nabrž preveč.
Nafte in hrane jim je zmanjkalo. Slovite kolone so bile glinaste tarče
javelinov. Rusi so pa kradli po trgovinah. Drugače je bil Kijev obkoljen.
Ostalo uporabno, so jim vse uničili. Spomnim se posnetkov uničenih Ukrajinskih
tankov pri izvozu iz vojašnic, pa ob cestah. Letal. Malo so poskrili. Izdajalcev je bilo
nabrž preveč.
Nafte in hrane jim je zmanjkalo. Slovite kolone so bile glinaste tarče
javelinov. Rusi so pa kradli po trgovinah. Drugače je bil Kijev obkoljen.
Windlass ::
Ne, to ni ravno res no.
- Kijev ni bil nikoli obkoljen.
- Da bi vso uporabno ukrajinsko tehniko uničili tudi ne drži, to je bila bolj ruska propaganda tiste prve dni (razumljivo)
- prvi tanki iz poljske so prišli šele aprila (2 meseca kasneje), ampak to so sovjetski t72, niti ne zahodni
Je pa vsaj po mojem razumevanju res, da se je v času bitke za Hostomel in obrambe Kijeva še smukal tam okoli britanski SAS. Ena stvar je, da je evakuiral svoje operativce iz okolice Kijeva, druga pa, da so pomagali Ukrajincem s counter-battery aktivnostmi.
- Kijev ni bil nikoli obkoljen.
- Da bi vso uporabno ukrajinsko tehniko uničili tudi ne drži, to je bila bolj ruska propaganda tiste prve dni (razumljivo)
- prvi tanki iz poljske so prišli šele aprila (2 meseca kasneje), ampak to so sovjetski t72, niti ne zahodni
Je pa vsaj po mojem razumevanju res, da se je v času bitke za Hostomel in obrambe Kijeva še smukal tam okoli britanski SAS. Ena stvar je, da je evakuiral svoje operativce iz okolice Kijeva, druga pa, da so pomagali Ukrajincem s counter-battery aktivnostmi.
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Windlass ()
Machete ::
In kaj je porblem, če so poljaki in angleži noter? A severni korejci so pa ok? D:
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-5080 GAMING|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
Malidelničar ::
Koliko blizu so torej bili Rusi, da bi z hitro zasedbo Kijeva pisali zgodovino? Samo nekaj usodnih porazov, zamik zasedve Hostomela, Irpin, Bucha? Hipotetično, če bi imeli samo še ekstra 20 helikopterjev s specialci, bi potem Hostomel padel in bi letala lahko pristala?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
