» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
143 / 826
»»

kow ::

Rusi bodo pregledovali telefone prebivalcev Zaporozja. Noro kaksno hard core diktaturo uvajajo ruski fasisti.

blay44 ::

RedDrake je izjavil:

cvalsr je izjavil:

Da ne omenjamo, da je "zanimivo", kako vsa napredna vojaška tehnologija ne more zaznati "rusov", ki pred EU obalo sabotirajo našo infrastrukturo.


Idiotizem.
Tehnoolgija sonarjev je danes "enaka" kot 70 let nazaj.


Ah daj no. Dandanes ti s fft analizo signalov
najdejo đirico, če hočejo.
Razen, če ustvariš močan hrup?
Pol pa lahk marsikaj neopaženo mimo pride.

Poldi112 ::

RedDrake je izjavil:


Podvodna infrastruktura se nahaja na tisočih kilometrih trase.
Pod vodo se da učinkovito nadzorovati _SAMO_ s sonarji.
Tehnoolgija sonarjev je danes "enaka" kot 70 let nazaj.


Čakaj malo, kaj ne poslušamo neprestano o tem, kako ima NATO kup podmornic, ki sledijo ruskim in kitajskim premikom, senzorje po morju, ki poslušajo, ...

Konec koncev ne govorimo o Atlantiku ali Pacifiku, kjer gre za ogromne razdalje, ampak za plitvo morje cca 100km od obale nemcev, poljakov, švedov in dancev.

In tišina kar se tiče sabotaže je več kot zgovorna.

kow je izjavil:

Rusi bodo pregledovali telefone prebivalcev Zaporozja. Noro kaksno hard core diktaturo uvajajo ruski fasisti.


Za NSA si že slišal?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

kow ::

Poldi112 je izjavil:


Za NSA si že slišal?


Se nikoli me niso ustavili in mi rekli, da jim moram pokazati telefon. A tebe ustavljajo po cesti?
Mimogrede, naj te razsvetlim: NSA ni vsemogocna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

PacificBlue ::

kow je izjavil:

Rusi bodo pregledovali telefone prebivalcev Zaporozja. Noro kaksno hard core diktaturo uvajajo ruski fasisti.


:D
https://youtube.com/shorts/Lv2SCWiusWU?...
I’m out.
:3

fur80 ::

Sedaj pa res ne vem ali se zajebavajo ali RTV resno misli? Od kdaj si Putler zasluži glavno novico in glavno besedo na RTV?!
Kaj so res tam nori malo?

Putin je tudi rekel, da ne bo napadel Ukrajine in da zahod nori! ;)
Putin: Pred nami je verjetno najbolj nevarno desetletje po drugi svetovni vojni
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/putin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

LightBit ::

Poldi112 je izjavil:

Za NSA si že slišal?

Rusi še niso, ker so še v času Petra velikega.

Pac-Man ::

Tale je boljša & resnična, ko govorimo o Putinu in pametnih telefonih.

Oliverju Stonu je Američane v Afganistanu prodajal kot Ruse v Siriji.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fur80 ::

No potem pa povzemimo govor Putlerja na RTV! :D Res me zanima, kaj mislite, da je ovi še OK, ali je že odpreljalo tam gor in seka demenca malo, šizofrenija,... preveč napetosti skozi življenje,...?

Glede vojne v Ukrajini je Putin dejal, da Rusija ne izziva zahodnih elit, temveč poskuša "braniti svojo pravico do obstoja" spričo prizadevanj Zahoda za, kot je še dejal, uničenje njegove države, navaja AFP.

Ukrajinsko protiofenzivo pa je označil za del "tektonskih premikov celotnega svetovnega reda", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Ruski predsednik je tudi pozval k svobodi za druge kulture in politične poglede, medtem ko so ruske oblasti politično opozicijo in medije, kritične do Kremlja, v državi že skorajda popolnoma zatrle.

mackilla ::

fur80 je izjavil:

Sedaj pa res ne vem ali se zajebavajo ali RTV resno misli? Od kdaj si Putler zasluži glavno novico in glavno besedo na RTV?!
Kaj so res tam nori malo?

Putin je tudi rekel, da ne bo napadel Ukrajine in da zahod nori! ;)
Putin: Pred nami je verjetno najbolj nevarno desetletje po drugi svetovni vojni
https://www.rtvslo.si/svet/evropa/putin...

Čakaj malo. En na tem forumu trdi,da je namen novic v Evropi blatiti zunanje sovražnike ter preusmerjanje pozornosti. A RTV ne dobiva navodil ali e-maili pristanejo v njihovem spamu? Tu nekaj ne štima.

nejcek74 ::

fur80 je izjavil:


Ukrajinsko protiofenzivo pa je označil za del "tektonskih premikov celotnega svetovnega reda", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

ja to sem tud jaz prebral, pa mi ni jasno kaj je B.V. hotel povedat z vsem skupaj. :)) verjetno je tipkal v prevelikem zanosu.
Btw. a kdo ve zakaj so na RTV včasih novinarji omenjeni s kratico, drugič pa z imenom in priimkom?

kow ::

Kdo sploh je ta B.V.? Deluje kot, vedno dobi erekcijo na Putina.

fur80 ::

nejcek74 je izjavil:

fur80 je izjavil:


Ukrajinsko protiofenzivo pa je označil za del "tektonskih premikov celotnega svetovnega reda", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

ja to sem tud jaz prebral, pa mi ni jasno kaj je B.V. hotel povedat z vsem skupaj. :)) verjetno je tipkal v prevelikem zanosu.
Btw. a kdo ve zakaj so na RTV včasih novinarji omenjeni s kratico, drugič pa z imenom in priimkom?


RUSKI PREDSEDNIK JE TUDI POZVAL K SVOBODI ZA DRUGE KULTURE IN POLITIČNE POGLEDE!!!

Dajmo to še enkrat prebrat? Mogoče pa mi ne razumemo nekaj ne vem, Poldi mogoče? Meni ni jasno, lahko kdo to razloži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

connel ::

Shizofrenija je močna pri tem tipu, pa še pri komu v njegovem krogu. Enostavno so nori. Ni druge razlage.

PacificBlue ::

kow je izjavil:

Kdo sploh je ta B.V.? Deluje kot, vedno dobi erekcijo na Putina.


Boris Vasev.
I’m out.
:3

Pac-Man ::

Tale je dobra.

Deluje, kot da vržejo ven buzzword tedna, tokrat je to satanizem, nato pa vsi propagandisti adlibajo na to.



Vmes se pizdi, da bi bilo treba odgovorne za prazna skladišča kaznovat. Tip ima 2 vili v Italiji.

Apartments, cottage and Italian villa of Vladimir Solovyov


You will laugh: he has another villa in Italy and Maybach


Upsi, vsaj tri, in ne več

https://www.newsweek.com/pro-putin-jour...

Vladimir Solovyov, a presenter on Russian state television who is an ardent supporter of President Vladimir Putin, railed against Italy on air after having three of his villas in the Mediterranean country seized over the Ukraine war.

In early March, Solovyov was among the Russian oligarchs whose villas—three properties on Lake Como in northern Italy—were confiscated by Italian police. One of the villas was set on fire on April 6, while a second villa he owns near the lake had its walls daubed with spray paint and red paint was also poured into the water in its swimming pool.

...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Pac-Man je izjavil:

Tale je dobra.

Deluje, kot da vržejo ven buzzword tedna, tokrat je to satanizem, nato pa vsi propagandisti adlibajo na to.



Vmes se pizdi, da bi bilo treba odgovorne za prazna skladišča kaznovat. Tip ima 2 vili v Italiji.

Apartments, cottage and Italian villa of Vladimir Solovyov


You will laugh: he has another villa in Italy and Maybach


Upsi, vsaj tri, in ne več

https://www.newsweek.com/pro-putin-jour...

Vladimir Solovyov, a presenter on Russian state television who is an ardent supporter of President Vladimir Putin, railed against Italy on air after having three of his villas in the Mediterranean country seized over the Ukraine war.

In early March, Solovyov was among the Russian oligarchs whose villas—three properties on Lake Como in northern Italy—were confiscated by Italian police. One of the villas was set on fire on April 6, while a second villa he owns near the lake had its walls daubed with spray paint and red paint was also poured into the water in its swimming pool.

...

No zdaj vemo kje so končale ruske zimske uniforme in prva pomoč.

Pac-Man ::

Na MMC je bila svoje čase zelo aktivna proruska uporabnica J@st, z začetkom vojne jo je vzela megla. No, trdila je, da je iz Mariupola, kjer ima še vedno sorodstvo in da imajo azovci na tamkajšnjem letališču mučilnice ter množična grobišča.

Mariupol je še več mesecev v ruskih rokah pa jim še vedno ni uspelo najt nič od tega, so pa z zasedbo uspeli ustvarit vsaj množična grobišča, video:

https://twitter.com/noclador/status/158...

What is left of the people of Mariupol after russia destroyed the city.
Embedded video



P.S.

Očitno je iz takega ali drugačnega razloga izbrisana. V tem tedenskem izboru najboljših objav jo označuje samo alfanumerični niz.

https://www.rtvslo.si/mmcdebata/nekoc-z...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Pac-Man ::

na poplavljanje jarkov sploh nisem pomislil, video

https://twitter.com/raging545/status/15...

It is Autumn and rains with the "Rasputitsa" or muddy season is about to begin in Ukraine. Defensive trenches will be flooded and not provide any protection to Ukrainian as well as Russian troops. The casualties will significantly rise on both sides.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

dice7 ::

Rusko smetje bodo s traktorji ponovno vlekli iz blatnih njiv, tako kot spomladi

scythe ::

Pac-Man je izjavil:

na poplavljanje jarkov sploh nisem pomislil, video

https://twitter.com/raging545/status/15...

It is Autumn and rains with the "Rasputitsa" or muddy season is about to begin in Ukraine. Defensive trenches will be flooded and not provide any protection to Ukrainian as well as Russian troops. The casualties will significantly rise on both sides.


Bodo Rusi prišli kar sami ven iz jarkov, tak ko podgane iz luknje, če jo zaliješ z vodo. :D
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mailer ::

fur80 je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

fur80 je izjavil:


Ukrajinsko protiofenzivo pa je označil za del "tektonskih premikov celotnega svetovnega reda", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

ja to sem tud jaz prebral, pa mi ni jasno kaj je B.V. hotel povedat z vsem skupaj. :)) verjetno je tipkal v prevelikem zanosu.
Btw. a kdo ve zakaj so na RTV včasih novinarji omenjeni s kratico, drugič pa z imenom in priimkom?


RUSKI PREDSEDNIK JE TUDI POZVAL K SVOBODI ZA DRUGE KULTURE IN POLITIČNE POGLEDE!!!

Dajmo to še enkrat prebrat? Mogoče pa mi ne razumemo nekaj ne vem, Poldi mogoče? Meni ni jasno, lahko kdo to razloži?
Pozval je tudi na pogajanja oz pogovore o prenehanju spopadov in to že mesece nazaj. Z razliko od igralca, ki je to prepovedal oz celo grozil z likvidacijo vsem, ki bi to poskušali. Sicer pa se igralcu, ki se ima za domoljuba in ima v tujini parkirane miljone to tudi izplača. Je pa danes Putin lepo povedal, kako zadeve stojijo vsaj z njegovega zornega kota. Biden pa tako ali tako "funcionira" samo še zaradi koktejlov, ki ga držijo pokonci. Taki so pri nas že vsaj 5 let v dso-ju. Tudi držim pesti, da se bully, ki ustrahuje "šolo" zadnjih 50 let sklofta in pošlje klečat na koruzo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MadMen ::

mailer je izjavil:

fur80 je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

fur80 je izjavil:


Ukrajinsko protiofenzivo pa je označil za del "tektonskih premikov celotnega svetovnega reda", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

ja to sem tud jaz prebral, pa mi ni jasno kaj je B.V. hotel povedat z vsem skupaj. :)) verjetno je tipkal v prevelikem zanosu.
Btw. a kdo ve zakaj so na RTV včasih novinarji omenjeni s kratico, drugič pa z imenom in priimkom?


RUSKI PREDSEDNIK JE TUDI POZVAL K SVOBODI ZA DRUGE KULTURE IN POLITIČNE POGLEDE!!!

Dajmo to še enkrat prebrat? Mogoče pa mi ne razumemo nekaj ne vem, Poldi mogoče? Meni ni jasno, lahko kdo to razloži?
Pozval je tudi na pogajanja oz pogovore o prenehanju spopadov in to že mesece nazaj. Z razliko od igralca, ki je to prepovedal oz celo grozil z likvidacijo vsem, ki bi to poskušali. Sicer pa se igralcu, ki se ima za domoljuba in ima v tujini parkirane miljone to tudi izplača. Je pa danes Putin lepo povedal, kako zadeve stojijo vsaj z njegovega zornega kota. Biden pa tako ali tako "funcionira" samo še zaradi koktejlov, ki ga držijo pokonci. Taki so pri nas že vsaj 5 let v dso-ju. Tudi držim pesti, da se bully, ki ustrahuje "šolo" zadnjih 50 let sklofta in pošlje klečat na koruzo.

In zakaj bi se Ukrajina pogajala, dokler niso izpolnjeni njeni legitimni razlogi? Glede na to da je Rusija okupator in ne obratno.

Tvoja mentalna gimnastika je neverjetna :))

mackilla ::

mailer je izjavil:

fur80 je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

fur80 je izjavil:


Ukrajinsko protiofenzivo pa je označil za del "tektonskih premikov celotnega svetovnega reda", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

ja to sem tud jaz prebral, pa mi ni jasno kaj je B.V. hotel povedat z vsem skupaj. :)) verjetno je tipkal v prevelikem zanosu.
Btw. a kdo ve zakaj so na RTV včasih novinarji omenjeni s kratico, drugič pa z imenom in priimkom?


RUSKI PREDSEDNIK JE TUDI POZVAL K SVOBODI ZA DRUGE KULTURE IN POLITIČNE POGLEDE!!!

Dajmo to še enkrat prebrat? Mogoče pa mi ne razumemo nekaj ne vem, Poldi mogoče? Meni ni jasno, lahko kdo to razloži?
Pozval je tudi na pogajanja oz pogovore o prenehanju spopadov in to že mesece nazaj. Z razliko od igralca, ki je to prepovedal oz celo grozil z likvidacijo vsem, ki bi to poskušali. Sicer pa se igralcu, ki se ima za domoljuba in ima v tujini parkirane miljone to tudi izplača. Je pa danes Putin lepo povedal, kako zadeve stojijo vsaj z njegovega zornega kota. Biden pa tako ali tako "funcionira" samo še zaradi koktejlov, ki ga držijo pokonci. Taki so pri nas že vsaj 5 let v dso-ju. Tudi držim pesti, da se bully, ki ustrahuje "šolo" zadnjih 50 let sklofta in pošlje klečat na koruzo.

Kako bi se počutil,če bi ti na silo vzel pol hiše potem te pa povabil na zemljiško,da naredima prepis? Verjetno bi bil navdušen.

scythe ::

Rusija se nikoli ne pogaja, oni postavijo svoje zahteve in potem imaš možnost, sprejemi ali pa dobiš metek v čelo. In zakaj bi se Ukrajina pogajali za lastno ozemlje?
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Pac-Man ::

mailer je izjavil:

Pozval je tudi na pogajanja oz pogovore o prenehanju spopadov in to že mesece nazaj.


Se spomniš, ko je Rusija pred vojno zahtevala, da se NATO vrne na meje iz l. 1997? Dobili so pa Finsko in Švedsko v NATO, bwahahahaha.


Kasparov o današnjem govoru:

https://twitter.com/Kasparov63/status/1...

Putin’s speech so far sounds like a racist, homophobic cranky old uncle babbling about values while everyone rolls their eyes. But do not forget this man is a war criminal who is directing an onslaught of terror in Ukraine right now.

Putin openly appeals to the far-right forces in the free world, an attempt to create an alliance of those who grasp for power at all costs while pretending it’s for religious, family, or conservative values. Fascism is not conservative.

Hard to say which is more pathetic and vile, Putin talking about cancel culture from the police state he created or saying the West declined to “cooperate” with Russia, an invader. Putinspeak is worse than Orwell’s newspeak.

Appeasers will grab at Putin’s mention of dialogue and ignore that he did not mention the thousands of innocent Ukrainians his attacks have killed for nothing, the tens of thousands of Russians he sent to die for nothing. He could end his war today and does not.

Putin again said Ukraine isn’t a real state and can only be sovereign as part of Russia. Endless contradictions. We are one people so we must slaughter them is insanity. It is a platform for extermination and conquest, in word as in deed after terrorist deed.



P.S.

Dobra:

https://twitter.com/DarthPutinKGB/statu...

35 weeks of my 3 day war. I've restored Soviet Union. Economy is ruined, everyone is trying to get out of the country & we're losing a catastrophic war we blame on USA.

I remain a master strategist
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

Pac-Man ::

video

https://twitter.com/TWMCLtd/status/1585...

One war criminal from #Russia seems to have already been served with justice.

#Ukraine says this video was found on the phone of a dead soldier. Shortly before he was killed he was bragging about the stolen TV, hairdryer + baby feeding steriliser he was bringing home.

Unverified
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

mackilla ::

Pac-Man je izjavil:

mailer je izjavil:

Pozval je tudi na pogajanja oz pogovore o prenehanju spopadov in to že mesece nazaj.


Se spomniš, ko je Rusija pred vojno zahtevala, da se NATO vrne na meje iz l. 1997? Dobili so pa Finsko in Švedsko v NATO, bwahahahaha.


Kasparov o današnjem govoru:

https://twitter.com/Kasparov63/status/1...

Putin’s speech so far sounds like a racist, homophobic cranky old uncle babbling about values while everyone rolls their eyes. But do not forget this man is a war criminal who is directing an onslaught of terror in Ukraine right now.

Putin openly appeals to the far-right forces in the free world, an attempt to create an alliance of those who grasp for power at all costs while pretending it’s for religious, family, or conservative values. Fascism is not conservative.

Hard to say which is more pathetic and vile, Putin talking about cancel culture from the police state he created or saying the West declined to “cooperate” with Russia, an invader. Putinspeak is worse than Orwell’s newspeak.

Appeasers will grab at Putin’s mention of dialogue and ignore that he did not mention the thousands of innocent Ukrainians his attacks have killed for nothing, the tens of thousands of Russians he sent to die for nothing. He could end his war today and does not.

Putin again said Ukraine isn’t a real state and can only be sovereign as part of Russia. Endless contradictions. We are one people so we must slaughter them is insanity. It is a platform for extermination and conquest, in word as in deed after terrorist deed.



P.S.

Dobra:

https://twitter.com/DarthPutinKGB/statu...

35 weeks of my 3 day war. I've restored Soviet Union. Economy is ruined, everyone is trying to get out of the country & we're losing a catastrophic war we blame on USA.

I remain a master strategist

Z svojo izjavo o boju proti satanistom je med ostalimi nagovoril in popihal na dušo tudi zahodni protižidovski neonaci sceni. Če je bilo slučajno ali namerno je pa vprašanje.

Unchancy ::

Sam sem si takoj lahko predstavljal nekaj ljudi, ki so dovolj zmešani, da bi takšen poziv zadel žebljico na glavico. Dvomim, da je bilo naključno, tip poskuša vse mogoče, ker je res v riti.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

Machete ::

https://twitter.com/Knoks/status/158574...

1/13 Here's a Russian propaganda story for
@christogrozev
un
@bellingcat
right out of the movies. We're in Venice, unintentionally eavesdropping on a conversation between 2 Russian guys (a bartender and his friend) and one of the regulars... So ?
11:28 PM . Oct 27, 2022
.Twitter Web App
959
Retweets
176
Quote Tweets
2,954
Likes

Gints Knoks
@Knoks
.
14h
Replying to
@Knoks
2/13 It's a great new bar in Venice, always packed with locals, mostly a student crowd. Why the hype? It's cheap. Dirt cheap! Drinks half the price of anywhere else around so students and locals like the place.
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
3/13 Our friendly bartender Sergei tells us he's lived in Italy for more than 20 years. He's a friendly guy, always happy to pour a little extra. But along comes a regular - let's call him Valerij (as we don't know his real name)
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
4/13 Every night we're there, Sergei and Valerij, among the crowd but engaged in discussion - how Italy is tired of sanctions, how the United States started the war in Ukraine, the richness of Russian culture and, of course, the existential danger of Nazis in Ukraine.
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
5/13 Locals, especially the students, listen to them with great interest (sorry to my Italian friends, but we know how the youth both here and there lean). But so what? Discussion isn't inherently bad, right?
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
6/13 But this is where it gets interesting... On the 3rd night, we ran into our friends again. What they didn't know is that we understand Russian. So as Sergei and Valery sat next to us and quietly discussed their job - to persuade locals with Russian propaganda - we listened.
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
7/13 They discussed the latest in Ukraine, key talking points, and what to tell to whom depending their views. They even called Putin - nachalnik (boss) - just like
@M_Simonyan
. It was like a meeting in a telemarketing office - what and when should be told.
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
8/13 So what do we do? Confront them. Twice. At first, we didn't mention what we heard, just interested that we heard them speak Russian. They were both a little confused, but, as we spoke, they quickly remembered their task.
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
9/13 They immediately hit all the talking points - how great it was to be together in the USSR, the beauty of Russian culture, the coming energy crisis this winter, how the United States are warmongers, and, finally, Crimea, Donbass, and South of Ukraine is part of Russia.
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
10/13 So finally confronted them as Russian propagandists, told them that we know they are on a "mission", and that they are uncovered now. Sergei was really nervous and stopped the conversation, while Valery, confused as to why we think so but left the bar in minutes.
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
11/13 So... I know this sounds like a paranoid conspiracy, but just what if Russia intelligence opens small bars in say Italy, Spain, and Greece? Cheap drinks and a great atmosphere drawing crowds, and well-trained staff and "customers" to push Russian propaganda.
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
12/13 Recruited Russians who work Europe and speak the local language fluently or perhaps even locals? Pay them good salaries and help them keep prices low? Put one man in charge of instruction and control for a few bars? Nice job, sip your cocktail and talk about US/UA Nazis.
Gints Knoks
@Knoks
.
14h
13/13 So, again, perhaps its only a story. But for me (after hearing how Sergei and Valery talked about "their job"), it sounds more than believable. BTW, this is the bar, and this is Sergey and Valery. Sorry guys, I know it was not your main goal to become famous on Twitter.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fur80 ::

Unchancy je izjavil:

Sam sem si takoj lahko predstavljal nekaj ljudi, ki so dovolj zmešani, da bi takšen poziv zadel žebljico na glavico. Dvomim, da je bilo naključno, tip poskuša vse mogoče, ker je res v riti.


Putler bo na koncu rekel še, da se bori za demokracijo v Evropi in poštene medije! Ampak verjetno mi ne razumemo?!

Machete ::

Saj včeraj je jokal, da je želel bit samo prijatelj z EU in Ameriko. Ampak grdobini, so ga prislili, da napade svoboden narod.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Sc0ut ::

Cudno mi je da ga interno ne skinejo. Al dela tako skodo vsem da je grozno. Ma res tak mocan aparat za seboj al kaj...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Machete ::

Ja. Pa fino plačuje ljudi, ki bi ga lahko skinili. Da ga ne skinejo. Splača se jim ogromno, ga ne skinit.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zmajc ::

Machete je izjavil:

Ja. Pa fino plačuje ljudi, ki bi ga lahko skinili. Da ga ne skinejo. Splača se jim ogromno, ga ne skinit.


Vsi ki so pri koritu imajo od tega preveliko korist, da bi ga skinili.

Unchancy ::

Mislim da se s svojimi norimi izjavami počasi približuje meji popolne nore neprištevnosti.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

mackilla ::

Unchancy je izjavil:

Mislim da se s svojimi norimi izjavami počasi približuje meji popolne nore neprištevnosti.

To je dejansko problem. Če zmaga ali izgubi se odnosi z Rusi ne morejo normalizirati. Če bo izgubil bo on ali njegov naslednik gnal propagando,da se jim je zgodila zgodovinska krivica podobno kot Nemcem z Versajsko pogodbo in Rusom z razpadom Sovjetske zveze. Seveda se je Nemcem po prvi svetovni vojni dejansko zgodila krivica razpad sovjetske zveze je pa bila izključno ruska notranja krivda. Samo popolni razpad ruskega sistema bi lahko prinesel spremembe ampak je to skoraj nemogoče,ker je celotna opozicija preganana ali zastrupljena.

Malidelničar ::

mackilla: kaj so potem sploh opcije, kako rešiti problem po imenu Rusija?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Unchancy ::

Kakor koli se sliši čudno, Rusija je zamudila svojo priložnost, da se normalizira, ko so namesto normalnega politika po Jelcinu imenovali Putina.
Če bi po Jelcinu šlo še naprej v tisti smeri, bi se kmalu Rusija postavila na svoje in zdrave noge. Vsi bi se zgražali, kako bi se dosti razprodalo tujcem, ampak zdaj bi imeli ekonomijo, ki bi delovala in ljudi s prihodnostjo.
In kot takšna ne bi potrebovala zunanjih sovražnikov, da se ohrani. In te vojne nikoli ne bi bilo.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

avani ::

A se se komu prikazuje Srbija in slobo, ko gleda ruse in putkota? 2000 so jih sicer dobro zbombardirali, niso pa jih denacificirali, in to tepe Srbe še danes. Še vedeno so nekje na pol obtičal v svojih mitih in blodnjah v svoj veličini. Zel podobno kot ruskoti. Mal me skrbi, da ko bodo Ukrajinci pridobili svoje ozemlje nazaj, bomo šli nazaj v status quo z Rusi, prave denazifikacije Rusov pa se ne bo nihče šel. Le problem bomo predstavili za naprej in ponovili napako iz Srbije.

mackilla ::

Malidelničar je izjavil:

mackilla: kaj so potem sploh opcije, kako rešiti problem po imenu Rusija?

Jaz žal trenutno ne vidim opcije. Ruski sistem je uničil opozicijo,ki je bila kompatibilna z zahodom. Če zmagajo ali izgubijo bo problem ostal. S tem,da bi bila hitra ruska zmaga in medel odziv EU prinesla najmanj še dodatno razkosanje Moldavije ali celo še eno vojno v nekje v Latviji. Da sploh ne omenjam kakšen zagon bi dobili razni evropski wannabe diktatorji,ki zdaj ždijo nekje v opoziciji. Pa to nisem mislil Janše:D

mackilla ::

avani je izjavil:

A se se komu prikazuje Srbija in slobo, ko gleda ruse in putkota? 2000 so jih sicer dobro zbombardirali, niso pa jih denacificirali, in to tepe Srbe še danes. Še vedeno so nekje na pol obtičal v svojih mitih in blodnjah v svoj veličini. Zel podobno kot ruskoti. Mal me skrbi, da ko bodo Ukrajinci pridobili svoje ozemlje nazaj, bomo šli nazaj v status quo z Rusi, prave denazifikacije Rusov pa se ne bo nihče šel. Le problem bomo predstavili za naprej in ponovili napako iz Srbije.

Zato so zavezniki zahtevali od Nemčije in Japonske brezpogojno kapitulacijo. Po prvi svetovni vojni se je v Nemčiji takoj začela narativna,da je Nemčija izgubila vojno,ker je določen del domačega ljudstva zabil nož v hrbet nemški vojski. Pri Rusih bo seveda kriv NATO in zahod. Pri Rusih te opcija ni mogoča. Zadnjič sem bral,da si Ukrajinski generali ne delajo nobenih utvar in da bo konec te vojne samo pavza za pripravo na naslednjo agresijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mackilla ()

PacificBlue ::

Stanje v Rusiji, odhodi na fronto..

I’m out.
:3

Geho ::

klik
82 jurčkov so jih poslali že na fronto 218 jurčkov se še uči kater del puške mora kje držat...
Medtem jih že skoraj 70 jurčkov gnoji zemljo...

Malidelničar ::

mackilla je izjavil:

avani je izjavil:

A se se komu prikazuje Srbija in slobo, ko gleda ruse in putkota? 2000 so jih sicer dobro zbombardirali, niso pa jih denacificirali, in to tepe Srbe še danes. Še vedeno so nekje na pol obtičal v svojih mitih in blodnjah v svoj veličini. Zel podobno kot ruskoti. Mal me skrbi, da ko bodo Ukrajinci pridobili svoje ozemlje nazaj, bomo šli nazaj v status quo z Rusi, prave denazifikacije Rusov pa se ne bo nihče šel. Le problem bomo predstavili za naprej in ponovili napako iz Srbije.

Zato so zavezniki zahtevali od Nemčije in Japonske brezpogojno kapitulacijo. Po prvi svetovni vojni se je v Nemčiji takoj začela narativna,da je Nemčija izgubila vojno,ker je določen del domačega ljudstva zabil nož v hrbet nemški vojski. Pri Rusih bo seveda kriv NATO in zahod. Pri Rusih te opcija ni mogoča. Zadnjič sem bral,da si Ukrajinski generali ne delajo nobenih utvar in da bo konec te vojne samo pavza za pripravo na naslednjo agresijo.

To na koncu verjetno res pomeni, da bosta morala po zmagi Ukrajine EU in ZDA pač v Ukrajini odpreti svoje vojaške baze in imeti tam enih 50.000 vojakov, pa če se Rusi razpočijo, druge pol ni.

Zanimivo, da glede Nemčije se vsi strinjajo, da so bili pač nazis the ultimate evil, pri Rusih pa se sedaj nekaj špekulira, pa popušča. To je v bistvu problem tega, da so nacisti na piedestalu - še tako popadljiva in avtokratska ideologija/politika se lahko lažje izmaže, ker "But nazis/Hitler" (to btw. tudi pomeni, da Mussolinija nihče na Zahodu več ne pozna oz. jim niti ni sporen, Japonci pa so lepo svoje zadeve na Pacifiku že zdavnaj lepo potihoma poskrili).

in ta Rus-Ukr vojna je delno tudi posledica WWII narativa: Namreč, v bistvu je to težava WWII, da je med zavezniki šlo za izrazito nenaravno, nezaupljivo zavezništvo v sili VB+ZDA+de Gaulle+Stalin. Le kdo je tukaj 'outlier', take a guess. Še na Kitajskem, kjer je formalno koalicijo nacionalistov in komunistov vodil Čankajšek (v starih gradivih je med zavezniki zastava Republike Kitajske in ne LRK) so na koncu vse skupaj s podaljškom obrnili Mao Zedong in njegovi. V Zahodni narativi pa je WWII 'the ultimate war' in tu se spet pajsamo zaradi tega. In Rusi to izkoriščajo: "nitko neće da nam dira zbog Stalingrada i šire ...." kot bi rekli Srbi.
Tu je Ukrajina na koncu žrtev, ker se vse izhodišče reducira na WWII in rusko superiornost. Vprašanje koliko časa bo še WWII tista ultimativna točka; saj tudi po Napoleonskih vojnah so po letu 1818 počasi to obrnili. Si kar predstavljam, da vsaj do 100-letnice 2045, bodo Rusi še vedno trdili 'Ja, ampak Stalin/Stalingrad itd blabla' in še vedno sanjali o Varšavskem paktu :):)

Ukrajina, ki je ironično res totalno ogromno trpela v WWII zdaj zopet trpi zaradi globalnega narativa o WWII :)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zimonem ::

Bojda , da jim vbrusiji zaenkrat še nič ne manjka. Kar pa ne drži ravno za ukrajinsko koalicijo.

mackilla ::

Zimonem je izjavil:

Bojda , da jim vbrusiji zaenkrat še nič ne manjka. Kar pa ne drži ravno za ukrajinsko koalicijo.

Bojda.

Pac-Man ::

Tale je dobra in zadane precej tem iz današnjih objav. Vlad Vexler, 16 minut


The Riddle of Why Russians Don't Protest


As Putin continues his brutal invasion of Ukraine, we look a the riddle of why Russians don't protest. We'll discover that what's at play is no ordinary apathy, but historical amnesia, an extraordinary evacuation of the public sphere, fear caused by terror.

00:00 Radical apathy in a decaying empire
03:14 Stalin and amnesia
05:09 Postmodernist denial about the past
08:43 Putin's deal with Russians
10:48 Russians who reject Putin's deal
12:05 Technocrats and the political elite
14:12 Putin's fragile tyranny
15:12 Fear


Če dam še moja timestampa

@3:15 Levada redno dela ankete o največjih osebah vseh časov na svetu. Edini tujec je Einstein, ostalo pa večinoma ruski tiranski voditelji. In Juri "privezan na goreč cigaret" Gagarin, Sergej "razvil goreč cigaret" Koroljev manjka.

@7:40 kritizira Navalnega in rusko opozicijo, češ da ne podajo nobene alternative
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

fur80 ::

Zimonem je izjavil:

Bojda , da jim vbrusiji zaenkrat še nič ne manjka. Kar pa ne drži ravno za ukrajinsko koalicijo.


Kako potem, da si morajo ti mladi fantje, ki bodo umrli za Putlerja, sami kupovat dizel, da imajo za gretje, da mame prosijo za oddeje za svoje sinove in to v mighty Rusiji, kjer se cedita med in mleko, ter nafta teče v potokih, plin pa lahko iz vrta pobiraš.

Mobiks from a tank unit in Khanty-Mansi Autonomous Okrug in Siberia are forced to buy diesel for their own money to heat tents that have no chimney exits. They recorded this appeal, wondering if they should buy their own gas station, given so many of them are falling sick.

https://twitter.com/wartranslated/statu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Pac-Man ::

fur80 je izjavil:



Heh, ni gretja, če pa že je, pa šotori nimajo dimnikov in postanejo efektivne plinske komore za par 10 ljudi.

Pol mobikov bodo pobili, preden sploh vidijo Ukrajino.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.
««
143 / 826
»»