» »

Acer Aspire A517-51G-53KN - tovarniška napaka?

Acer Aspire A517-51G-53KN - tovarniška napaka?

SoundBlaster ::

Pozdravljeni,

kupil sem nov prenosik Acer Aspire A517-51G-53KN. Prenosnik ima M.2 pogon ter prostor za dodatni SATA pogon. Ko sem želel vgraditi SSD v SATA režo sem odprl spodnji pokrov in opazil, da sploh ni SATA priključka. Pogooglal sem in videl, da bi moral biti SATA vtič s kablom povezan na matično ploščo - tega kabla sploh ni. Enako tudi za optični pogon. Ali je to namensko tako ali pa gre za tovarniško napako (pozabili montirati SATA priključek)?

Še nikoli nisem videl prenosnika ki ni imel SATA priključka za dodten disk, če je imel prostor zanj.





Ali ima mogoče kdo podobne izkušnje s kakšnim prenisnikom?

Vuli ::

https://community.acer.com/en/discussio...
https://csapps.acer.com/kit-request/#su...

sam je baje samo za us - ca. Piši na support, mogoče ti kej rata.
Zgleda, je namesnsko.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

SoundBlaster ::

Hvala. Ampak a je to torej napaka na strani Acerja ali je namensko tako (je tako pri vseh kosih tega modela)?

acookook ::

Hm, imam 51G in se isto sprašujem.

Pentium ::

Vsi šparajo.
Dejansko je mogoče 5% vseh kupcev tega prenosnika, ki bi želelo vgraditi dodatni 2.5'' trdi disk.
Zato je sicer prostor pripravljen, kabelčka in nosilca pa pač ni. Pri par 100 tisoč prodanih prenosnikih tisti kabelček in ohišje nanese kar lepe denarce :)

Če ne boš dobil direktno od Acer-ja, poišči ta kabel in ohišje na eBay-u ali Aliexpress-u. Zna priti le kakšnih 10-15 eur.
Pri mojem ProBook 470 G4 imam tudi prostor za dodaten 2.5'' disk, konektor je sicer na matični plošči, ampak HDD caddy-a tudi ni bilo priloženega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pentium ()

SoundBlaster ::

Kaže da je to "by design" in ne napaka na mojem kosu torej. Bedno... Črna pika za Acer. Hvala za odgovore, LP.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
231204 (805) abazuu
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678001 (6558) ngc2392
»

nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
443865 (2889) Barko
»

Dodaten SSD disk v HP ProBooka 4740s

Oddelek: Strojna oprema
224431 (3169) solatko
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464139 (3014) BorutK-73

Več podobnih tem