» »

Kako nastaviti ceno za prodajo

Kako nastaviti ceno za prodajo

Sined9 ::

Zdravo.
Doma smo se odločili prodati Renault grand scenic 2.0 dizel s ketno.
Avto ima Privilege opremo, mislim da max skoraj na teh modelih.
Prevoženih 200.000,redno servisiran. Je pa srebrn, zelo lep.
Avto ima tudi 7 sedežev. Tehnični se celo leto, letna vinjeta itd.
In zdej, gledam po avto netu,dejansko s to masino tega letnika ni, samo ti slabši z 1.9 dci masino so gor.
Ne vem kakšno ceno naj dam. Ima kdo kakšen nasvet?
Hvala. Lp

LapD ::

Glede na X letnik, nastaviš na 6 jurjev, diler ti bo ponudil 4, prodal boš pa za 5.
web&motion designer

Sined9 ::

2007 letnik je
Lp

IL_DIAVOLO ::

Realno vec kot 2k ne bos dobil.

Furbo ::

Raje ga furajte še naprej, brezveze prodajat.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Sined9 ::

Ma že imamo nagledanega novega..
Avtohisa mi ponuja 2000 eur v racun če ga damo..
Zato mislim, da je realno več vreden kot 2000 eur.
Ni pa na spletu takšnega niti enega, zato ne vem kaj naj naredim

IL_DIAVOLO ::

Sprejmi ponudbo.

Invictus ::

Sprejmi ponudbo in se znebi avta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LapD ::

Če se ti ne mudi daj na avtonet za 2000 eur pa če boš dobil 5 klicev v 10 minutah veš da se da dobiti kakšen evro več drugače pa daj v avtohišo. Ampak jajcat se za par 100 eur razlike verjetno nima smisla.
web&motion designer

buttcrack ::

Po kolk ga pa švabi prodajajo?

Sined9 ::

2500 plus

IL_DIAVOLO ::

Kupi 2k cenejši avto, ce ti 500 evrov predstavlja razliko do odkupne cene novega vozila.

-valvoline- ::

To je vredno max 1k.

Sined9 ::

Pa seveda ja, 1k eur
Klical kolega preprodajalca
Ga bo opral in lepo uredil
Gre na internet za 3k eur
Je rekel, da se bo takoj prodalo, da je ta masina iskana in ker ima 7 sedežev, suho zlato
Pa lp

anketar ::

dej 3.500 prodej za 2.900

hojnikb ::

das ceno po dogovoru in cakas na ponudbe, da dobis priblizn okvir, kok je trzno vredn :)
#brezpodpisa

;-) ::

Seveda folk sedi na avtonet in caka 2.0dci motorje kot na free dragulje ?

-valvoline- ::

Ti bo ze trg pokazal kolk je vreden, seveda ce ga misles prodat.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Suho zlato hahaha

To se se manj prodaja kot karavani. Prvovrsten klump, ki ga noben noce.

2.0 hdi in 1.9 jtd to so zanesljive masine, ki grejo za med, ne pa ta klump od renaulta. Pa seveda neuničljivi 1.9 tdi, to pa je itak majka.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

No če ti da trgovec 2 jurja zanj, potem je že vreden 3. Razen če si ni znal izboriti nič popusta.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

darkolord ::

Vreden je toliko, kolikor mu nekdo plača zanj.

pero50 ::

Daj ga gor za 2700€, pa boš videl če bo kdo klical. Po vsej verjetnosti ne, po enem tednu spusti na 2500 in če imaš srečo ga na koncu prodaš za 2300€, vseeno pa kar bo več bo boljše kot 2000 v avtohiši.

Sicer pa avti ki so na avtonetu ne kažejo realne vrednosti določenih avtov. Ti avti so predragi, zato so tudi še niso prodani :)

zobnik ::

Daš oglas na avto.net za 2500 evrov, in če dobiš 2200 si 200 v plusu.

mahoni ::

Furbo je izjavil:

No če ti da trgovec 2 jurja zanj, potem je že vreden 3. Razen če si ni znal izboriti nič popusta.

Ti pa res ne stekas smisla odkupovanja taksnih avtomobilov. Itak da ga bo trgovec prodal za 3 jurje, saj bo cez 2 tedna na avtonetu ta isti avtomobil z realnimi 112.342 kilometri na voljo za samo 3490€. Pa se na obroke bo, tako da si bodo lahko tudi revezi lahko privoscili makino.

VelkBla ::

Ce menis, da je avto vreden vec kot 2k kot ti ponuja AH, potem ga poskusi prodati sam. Lahko pa ga prodas AH za 2k in se s tem resis kaksnih dealerjev in podobnih ljudi, ki ze v startu ne bodo ponudili vec kot 500 eur ali pa 1k, vkljucno s takimi, ki bodo v roku enega do dveh tednov zahtevali vracilo denarja, saj je bil dolocen del na avtomobilu, ki ima 200k kilometrov, iztrosen ali bodisi zariban.

hojnikb ::

lahko zahtevajo kar hocejo, sam dobil nebojo nic.
#brezpodpisa

ziga1990 ::

hojnikb je izjavil:

lahko zahtevajo kar hocejo, sam dobil nebojo nic.


Saj potem ti pa rečejo saj vemo kje živiš
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Furbo ::

mahoni je izjavil:

Furbo je izjavil:

No če ti da trgovec 2 jurja zanj, potem je že vreden 3. Razen če si ni znal izboriti nič popusta.

Ti pa res ne stekas smisla odkupovanja taksnih avtomobilov. Itak da ga bo trgovec prodal za 3 jurje, saj bo cez 2 tedna na avtonetu ta isti avtomobil z realnimi 112.342 kilometri na voljo za samo 3490€. Pa se na obroke bo, tako da si bodo lahko tudi revezi lahko privoscili makino.

Ja v čem se potem najini mnenji razlikujeta?
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

solatko ::

Lepo ga očistiš, malo spoliraš in daš ceno 4k€. Če te v tednu dni nihče ne pokliče, znižaš na 3,5k, ko te pokliče dealer, mu poveš, da naj ne kliče, če nima denarja in potem čakaš.

Garantiraš kilometre, 1. lastnik, avto normalno ohranjen za te km, morda napišeš še, kdaj bo potreben veliki servis. Ljudje iščejo avte prvih lastnikov, saj upajo, da je bil normalen.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

ziga1990 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

lahko zahtevajo kar hocejo, sam dobil nebojo nic.


Saj potem ti pa rečejo saj vemo kje živiš

ti jim pa poves enako in omenis se policijo o nadaljnih groznjah.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Prodajanje rabljenga avta je nekaj najbolj tecnega ever, klicejo te najvecji idioti iz vseh koncev slovenije. Vecina klicel bo pa raznih dilerjev, kot je zgoraj zasekamoz napisal, ki ti bodo ze po telefonu gnjavili za nizjo ceno.

Jaz bi naredil podobno kot solatko, dal bi tako visoko ceno, da se znebis bumbarjev, potem pa prvemu "postenjaku" ki ne gnjavi prevec, das za realnih 3000 pa sta oba srecna.

Sined9 je izjavil:

Ma že imamo nagledanega novega..
Avtohisa mi ponuja 2000 eur v racun če ga damo..
Zato mislim, da je realno več vreden kot 2000 eur.
Ni pa na spletu takšnega niti enega, zato ne vem kaj naj naredim
Realno, ce dobis po en kup telefoniranja in tecnih ogledov 25% vec si ze dober.

Moj fotr, ko je prodajal rabljen avto, ga je sicer na koncu prodal za 25% vec kot je ponujala avtohisa, ampak je rekel, da nikoli vec.
Se po tistem, ko je bil avto prakticno prodan in oglas izbrisan, so se najdli neki pacienti, ki so klicali.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

solatko ::

Jaz sem enkrat prodajal precej iskan model, katerega sem imel v lasti 10 let. Bil sem 2.lastnik, prvi pa je bil direktor nekaga nemškega podjetja. Avto je imel preko 600kkm, vendar je bil na izgled, kot nov. Redno sevisiran, vedno original deli, vsi računi in realna cena. Prvih nekaj dni so me klicali slovenski dealerji s smešnimi ponudbami od 200-500DEM, potem pa me kliče nek tujec, nastanjen v Belgiji, povpraša, če je še na voljo in, če je cena taka, kot je na avtonet-u. Po potrditvi je prosil, če ga lahko zadržim 3 dni, da bi si ga ogledal, sem rekel o.k. in pozabil. Čez dva dni pride Slovak v LJ, po avto, ga vidi, odšteje denar, greva na UO, narediva prepis, dobi tablice za izvoz in cena taka, kot je bila v oglasniku. Cena je bila točno 4kDEM, nov pa je bil krepko preko 100kDEM.
Model me je drugi dan poklical iz Belgije in pohvalil good car. Ko sem pogledal na Avto.de, se je ta model, z več km prodajal za 6-8kDEM.
Delo krepa človeka

-valvoline- ::

solatko je izjavil:

Jaz sem enkrat prodajal precej iskan model, katerega sem imel v lasti 10 let. Bil sem 2.lastnik, prvi pa je bil direktor nekaga nemškega podjetja. Avto je imel preko 600kkm, vendar je bil na izgled, kot nov. Redno sevisiran, vedno original deli, vsi računi in realna cena. Prvih nekaj dni so me klicali slovenski dealerji s smešnimi ponudbami od 200-500DEM, potem pa me kliče nek tujec, nastanjen v Belgiji, povpraša, če je še na voljo in, če je cena taka, kot je na avtonet-u. Po potrditvi je prosil, če ga lahko zadržim 3 dni, da bi si ga ogledal, sem rekel o.k. in pozabil. Čez dva dni pride Slovak v LJ, po avto, ga vidi, odšteje denar, greva na UO, narediva prepis, dobi tablice za izvoz in cena taka, kot je bila v oglasniku. Cena je bila točno 4kDEM, nov pa je bil krepko preko 100kDEM.
Model me je drugi dan poklical iz Belgije in pohvalil good car. Ko sem pogledal na Avto.de, se je ta model, z več km prodajal za 6-8kDEM.

Ah, to so redke izjeme, za neke globalno iskane avte k pa jih pr nas noben nece imet. Kaksne starejse deluks limuzine z 4.0+ kubikov in podobno ter redki iskani japonski modeli, vse bencin. Znanec je pred leti prodal napol razpadajoc toyota landcruzer l.98 za 5k, nisem mogu verjet. Znam pa tut za primer k so dal 2k za imprezo l.97. V obeh primerih kupci arapi, avti sli izvoz v afriko, pr nas realno bi bilo to vse za odpad. Takle scenic k ga prodaja op ti ga v IT senkajo, sam da se ga znebijo.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sprejmi ponudbo.

edino pametno, zdaj ga šele čakajo problemi po 200k km.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Magic1 ::

Od Senicov te verzije nisem slišal kaj preveč dobrega po 150kkm.
Magic

mr_chai ::

Beležim cene vozil in v letošnjem letu so se ti modeli prodajali po povprečni ceni 1556 eur. Imam cca 30 cen tega vozila. Govorim za isti model, letnik in tip motorja. Če je res dobro ohranjen, boš mogoče dobil cca 2000 - 2300.

Vidim, da je tale verjetno tvoj https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

Sj lepo zgleda. Pomojem boš dobil 2500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Urbano#Desno ::

Magic1 je izjavil:

Od Senicov te verzije nisem slišal kaj preveč dobrega po 150kkm.

2.0 dci je precej boljši kot pa 1.9 ki klasika v sloveniji in je primeren kandidat za prešo pri ene 150k km.

Utk ::

Takih avtov se ne prodaja, če so dobri, ker nov za 30 jurjev ni nič kaj boljši. Če ni dober, je pa vseeno kolk dobiš.

solatko ::

Utk - Seveda se proda, kaj pa boš imel zbirko starih avtomobilov okoli bajte, boš vsako leto registriral, servisiral,...?
Delo krepa človeka

Urbano#Desno ::

solatko je izjavil:

Utk - Seveda se proda, kaj pa boš imel zbirko starih avtomobilov okoli bajte, boš vsako leto registriral, servisiral,...?


Ja ce moras nujno kupit nakaj novega. Fora je da avti ki se prodajajo danes niso nic boljsi od tega. Ves napredek zadnjih 15 je sel v en kup brezveznih zaslonov in malenkost boljso varnost in to placas z vsaj 20k kolikor je razlika do novega.

solatko ::

OP je nov avto že kupil.
Delo krepa človeka

mahoni ::

mr_chai je izjavil:

Beležim cene vozil in v letošnjem letu so se ti modeli prodajali po povprečni ceni 1556 eur. Imam cca 30 cen tega vozila. Govorim za isti model, letnik in tip motorja. Če je res dobro ohranjen, boš mogoče dobil cca 2000 - 2300.

Vidim, da je tale verjetno tvoj https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

Sj lepo zgleda. Pomojem boš dobil 2500.

Skoda, ker ni slikal notranjosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja NEVREDNI prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8448704 (19179) mr_chai
»

Prodaje nepremičnin med sokrajani po nizkih cenah

Oddelek: Loža
212287 (1405) PrimoZ_
»

Prodaja starejsega vozila

Oddelek: Na cesti
455162 (3503) 69charger
»

Nakup rabljenega avta z avtoneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8124139 (20452) Robi :P
»

Podjetje za reševanje podatkov

Oddelek: Strojna oprema
264710 (3831) solatko

Več podobnih tem