» »

Poslovna izterjava

Poslovna izterjava

Geho ::

Zanima me, kako je s poslovno izterjavo dolgov. Recimo nekdo mi je dolžan že za par msecev dela, vendar se ne odziva. Kakšne so moje možnosti. Denarja za odvetnika nimam, zadevo bi rešil kar se da elegantno, če ne drugega bi rad dolžnika spravil na slab glas (listo dolžnikov? slabša bonitnetna ocena?), tako da bo imel probleme najti koga drugega za delo.
Pogodbe nisva napisala, večinoma je potekala komunikacija preko maila in drugih elektronskih medijev.
Če že ne pridem do denarja je glavno vprašanje kako potem firmo zajebat do amena?

P.S.: Kako je s to prodajo terjatev, ki se nekatera podjetaj ukvarjajo s tem? Če firma vseeno ne plača, kaj potem naredijo?
  • spremenilo: Geho ()

solatko ::

Geho - Osnova za posle so pogodbe, brez njih ti pokaže finger in se lahko hebeš. Si delal pri njemu kot s.p.? Si mu izstavil račune? Si za material ti zalagal, oziroma napiši za kakšne posle sploh gre.
Delo krepa človeka

fikus_ ::

Tvoj edini dokaz so maili. Tako da ti edino odvetnik lahko pomaga.

Geho ::

fikus_ je izjavil:

Tvoj edini dokaz so maili. Tako da ti edino odvetnik lahko pomaga.

Ok, potem rabim kakega fajn odvetnika. Pozna kdo koga, ki me ne bo olupu ko banano oz. dela za đabe, dokler ne izterja, potem si vzame svojo provizijo.

mirator ::

Če si izstavil račun, ki ni bil zavrnjen, potem je najenostavnejša elektronska izvršba, kar lahko narediš sam brez odvetnika. Če se dolžnik na izvršbo pritoži, pa boš potreboval odvetnika. Za plačilo izdanega računa, pogodba ni obvezujoča.

anketar ::

Geho je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Tvoj edini dokaz so maili. Tako da ti edino odvetnik lahko pomaga.

Ok, potem rabim kakega fajn odvetnika. Pozna kdo koga, ki me ne bo olupu ko banano oz. dela za đabe, dokler ne izterja, potem si vzame svojo provizijo.

med odvetniki, pa niso oni dobrodelna ustanova

pi pawr ::

Geho je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Tvoj edini dokaz so maili. Tako da ti edino odvetnik lahko pomaga.

Ok, potem rabim kakega fajn odvetnika. Pozna kdo koga, ki me ne bo olupu ko banano oz. dela za đabe, dokler ne izterja, potem si vzame svojo provizijo.


https://slo-tech.com/forum/t767116/p675...

VelkBla ::

Ce imas neko verodostojno listino (faktura, pogodba,...ipd), daj izvrsbo na podlagi verodostojne listine. Seveda potem pride plačilo sodne takse in slej ko prej tudi plačilo kakšnega odvetnika. Če imaš seveda podlago za izvršbo, lahko delodajalca prijaviš na Inšpektorat za delo ali Furs.

https://www.apl-agencija.si/kaj-je-fakt...

https://mladipodjetnik.si/novice-in-dog...

Podjetje bo od tebe odkupilo tvoje terjatve v celoti (ponudilo določen % vrednosti zneska) ali pa upravljalo s tvojimi terjatvami v obliki kompenzacije in vzeli % kot poplačilo. Treba je najti neko pametno podjetje, ki se s tem ukvarja. Še to, moraš vedeti, če podjetja od tega nimajo koristi (kar je logično), ne bodo prevzela tvoje terjatve, kar pomeni, vsa podjetja ne jemljejo zapadle terjatve, tvoj ex-delodajalec mora imeti neki pameten promet, ki bo zanimiv za taka podjetja in podobno. Nekateri tudi ne jemljejo, če nimaš pravnomočne upravne zadeve.


Zaenkrat pusti tunkanje in mazanje z dr*kom dokler nimaš neke listine s strani sodišča, pa še podjetje, ki ti je dolžno, ima malo več denarja in se zadeva hitro lahko obrne, da boš potem ti umazan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izterjava

Oddelek: Loža
223264 (1307) UganiKdo
»

"Pravni" nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
578778 (6399) miki2019
»

Nisem dobil plačila za delo, ki sem ga opravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15137292 (19521) Furbo
»

Izvršba in obravnava na sodišču

Oddelek: Loža
191905 (1326) Fave

Več podobnih tem