» »

Katero držalo za telefon - navigacija?

Katero držalo za telefon - navigacija?

Raindancer ::

Pozdravljeni,

rabim držalo za telefon pri navigaciji (vožnja avtomobila).

Zahteve:

- stvar bo pritrjena na dashboard ali na steklo, mora zanesljivo držati
- da se lahko prilagodi velikosti zaslona (trenutno 5'', vendar v prihodnosti nadgradnja na večji mobi, zaradi ekrana)
- ne vem, v koliko je smiselno, da ima držalo wireless kapaciteto, trenutni mobi se polni prek powerbanka, če je sila, za wireless pa me skrbi, da bi požrl preveč energije.
- cenovni rang do 50€, pa da se dobi do 24.6.
- ali obstajajo kakšni, ki imajo senčnik za mobi, da če voziš proti soncu, da imaš pokrito zaradi boljšega videnja na mobi ekran? Ni sicer nujno.
- dashboard je bolj čudne oblike, zato je pomembno, da se držalo da podaljšati, nagniti... tako da je dosežen optimalen kot.

Kaj uporabljate in priporočate?

Hvala in lp,

Raindancer

otago ::

Poceni resitev je drzalo v obliki krokodila. Edini problem je, da ne ne mores imeti telefona v vertikalni postavitvi (potrebno za Triglav Drajv). Fiksna resitev, poceni, zgleda na vecini armaturk ok.

Nastavki, za v reže AC-ja(air vent), ne delajo. V vsakem vecjem ovinku vrze ven.

IL_DIAVOLO ::

Najboljša je namestitev na zracnik. Ni neposredno na soncu, hkrati pa neposredno hladi telefon.

Nic ne mece ven, ce mas pravo izvedbo.

https://www.ebay.com/itm/Baseus-Metal-G...

Groot ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najboljša je namestitev na zracnik. Ni neposredno na soncu, hkrati pa neposredno hladi telefon.

Nic ne mece ven, ce mas pravo izvedbo.

https://www.ebay.com/itm/Baseus-Metal-G...


Za zelo podobno držalo lahko iz lastnih izkušenj povem da ne drži povsrm 100%, sploh če imaš malce večji telefon. Ne vrže dol sicer ravno v vsakem ovinku, vendar pa se ti ob bolj ostrem ovinku rado zgodi. Sam sicer še vedno uporabljam to držalo ker mi je zaradi bližine vtičnice to bolj priročno kot pa držalo na steklu, ampak vseeno v razmislek.

Dag ::

Poglej držala firme Brodit, ki so prilagojena modelu avta. Univerzalne rešitve so bolj tako-tako.

kuall ::

otago je izjavil:

Nastavki, za v reže AC-ja(air vent), ne delajo. V vsakem vecjem ovinku vrze ven.

Delajo. Ven mi je padel samo 1x, ko sem zelo pospešil v klanc, drgač pa ni problema.
Najbrž odvisno, kaj kupiš.
Ni pa to neka zelo koristna stvar, čist lahko bi brez nje shajal, saj med vožnjo ne moreš šarit po telefonu in buljit v njega, tudi če je na podstavku. tak da neuporabna stvar večinoma. mogoče če bi našel kakšen app za telefon npr radio, ki je narejen posebvej za upravljanje med vožnjo, da ima 2 velika knofa potem še.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

FTad ::

Ta bo najboljša:

https://www.amazon.de/gp/product/B07PRJ...

Spustiš telefon, in ga gravitacija objame in stoji fixno. Enostavno ga vzameš z eno roko in položiš nazaj, brez da bi se rabil posebno potruditi za to. Plus je to, da ti vzame le malenkost in lahko hitro spet preusmeriš pozornost nazaj na cesto.


Zraven se pa splača še vzeti kabel za polnjenje, ki ima magnetno glavico, ki jo prav tako enostavno odstranis ali pa nazaj natakneš (ujame jo magnet). Vse enoročno

https://www.amazon.de/gp/product/B07Z7J...

DePalmo ::

Do 24.6. se boš moral sam znajti če je pri nas kaj na zalogi.

Drugače pa svetujem ravno nosilec katerega zgoraj odsvetujejo: https://www.aliexpress.com/item/3297355...

Da bi ga izstrelilo, bi rabil veliko konjev. Dizelskih 130 ni dovolj. Telefon niti enkrat do sedaj še ni poletel ven, niti se ni premikal v nosilcu, pa imam občasno dinamično vožnjo skozi ovinke. Pa všeč mi je da telefon samo spustiš notri in ga drži, torej rabiš eno roko. Pred tem sem imel neke "krokodile" in sem vedno rabil dve roke.

Sonce mi ne predstavlja problema ker nikoli ne sveti direktno v zaslon.

Je pa pri tem nosilcu minus. Ker imam dizla in so vibracije, nosilec rožlja če ni notri telefona.

klinker ::

FTad je izjavil:

Ta bo najboljša:

https://www.amazon.de/gp/product/B07PRJ...

Spustiš telefon, in ga gravitacija objame in stoji fixno. Enostavno ga vzameš z eno roko in položiš nazaj, brez da bi se rabil posebno potruditi za to. Plus je to, da ti vzame le malenkost in lahko hitro spet preusmeriš pozornost nazaj na cesto.


Zraven se pa splača še vzeti kabel za polnjenje, ki ima magnetno glavico, ki jo prav tako enostavno odstranis ali pa nazaj natakneš (ujame jo magnet). Vse enoročno

https://www.amazon.de/gp/product/B07Z7J...


Eno in drugo je drek. Imam oboje doma. No, mogoce kak lazji fon se stoji lepo not, moj Note 8 je pac velik in tezek. Tej magnetni kabli so pa tudi brezveze, pa na ene par telefonih ne delajo, kazejo prisotnost vlage ipd.
Vcasih se je dobilo namenski nosilec za tocno dolocen telefon. To so bli top nosilci, tej univerzalci danes so pa drek prav vsi. Se najboljsi do sedaj mi je ta... ROCK Universal Autobot Mobile Vent Phone Car Holder

Raindancer ::

Hvala za vse predloge in pomoč. Trenutno je naročen tale,, vent reže v avtu so konstrukcijsko prešvoh, da bi držale. (ena že stalana do konca.)

Me pa zato zanima še ena stvar - glede na to, da stvar omogoča brezžično polnjenje, ali naj zato računam, da bo akumulator zato kaj bolj obremenjen? Trenutni telefon je sicer starejši in nima možnosti wireless polnjenja, sprašujem pa, ker imam namen kupiti model z možnostjo wireless polnjenja.

Začasno bo sicer opcija, da polnim prek powerbanka, v kolikor bi bila zaradi navigacije potrebna dodatna energija. Če uporabljate wireless polnjenje, ali takrat navigacija deluje, ali pa zaradi wireless polnjenja telefoni to onemogočajo? Kakšne izkušnje imate s tem?

Hvala in lp,

Raindancer

Groot ::

DePalmo je izjavil:

Do 24.6. se boš moral sam znajti če je pri nas kaj na zalogi.

Drugače pa svetujem ravno nosilec katerega zgoraj odsvetujejo: https://www.aliexpress.com/item/3297355...

Da bi ga izstrelilo, bi rabil veliko konjev. Dizelskih 130 ni dovolj. Telefon niti enkrat do sedaj še ni poletel ven, niti se ni premikal v nosilcu, pa imam občasno dinamično vožnjo skozi ovinke. Pa všeč mi je da telefon samo spustiš notri in ga drži, torej rabiš eno roko. Pred tem sem imel neke "krokodile" in sem vedno rabil dve roke.

Sonce mi ne predstavlja problema ker nikoli ne sveti direktno v zaslon.

Je pa pri tem nosilcu minus. Ker imam dizla in so vibracije, nosilec rožlja če ni notri telefona.


Ok morda se zgoraj nisem povsem jasno izrazil. Tudi pri meni ni problem v tem, da bi telefon padel iz ohišja. Problem pa je v tem, da celoten nosilec pade ven iz reže in za to rabiš precej manj kot 130 konjev. Tej univerzalni nosilci za reže pač ne sedejo lepo v vse zračnike in se zato lahko pojavi problem. Pa še pazit moraš da ga vstaviš res v povsem spodnjo režo, ker sicer je telefon lahko pretežek in se vse skupaj lepo nagne navzdol (reže pač niso namenjene da boš nanje postavil velik telefon).

IL_DIAVOLO ::

Raindancer je izjavil:

Hvala za vse predloge in pomoč. Trenutno je naročen tale,, vent reže v avtu so konstrukcijsko prešvoh, da bi držale. (ena že stalana do konca.)

Me pa zato zanima še ena stvar - glede na to, da stvar omogoča brezžično polnjenje, ali naj zato računam, da bo akumulator zato kaj bolj obremenjen? Trenutni telefon je sicer starejši in nima možnosti wireless polnjenja, sprašujem pa, ker imam namen kupiti model z možnostjo wireless polnjenja.

Začasno bo sicer opcija, da polnim prek powerbanka, v kolikor bi bila zaradi navigacije potrebna dodatna energija. Če uporabljate wireless polnjenje, ali takrat navigacija deluje, ali pa zaradi wireless polnjenja telefoni to onemogočajo? Kakšne izkušnje imate s tem?

Hvala in lp,

Raindancer


Saj das v najnižjo rezo, da se nasloni na armaturko.

Ta zadeva, ki jo boš imel ti, pa pušča odtis na armaturki, pa tudi odlima se, ko imas avto na vročini.

DePalmo ::

Groot je izjavil:

Ok morda se zgoraj nisem povsem jasno izrazil. Tudi pri meni ni problem v tem, da bi telefon padel iz ohišja. Problem pa je v tem, da celoten nosilec pade ven iz reže in za to rabiš precej manj kot 130 konjev. Tej univerzalni nosilci za reže pač ne sedejo lepo v vse zračnike in se zato lahko pojavi problem. Pa še pazit moraš da ga vstaviš res v povsem spodnjo režo, ker sicer je telefon lahko pretežek in se vse skupaj lepo nagne navzdol (reže pač niso namenjene da boš nanje postavil velik telefon).

Sem imel takega kot ga opisuješ. Tisti se samo natakne na te zračnike in je kmalu po nakupu letel v smeti, medtem ko tistega ki sem ga linkal ima haklje ki se zataknejo za režo in ni šans da pade ven.

Groot ::

DePalmo je izjavil:

Groot je izjavil:

Ok morda se zgoraj nisem povsem jasno izrazil. Tudi pri meni ni problem v tem, da bi telefon padel iz ohišja. Problem pa je v tem, da celoten nosilec pade ven iz reže in za to rabiš precej manj kot 130 konjev. Tej univerzalni nosilci za reže pač ne sedejo lepo v vse zračnike in se zato lahko pojavi problem. Pa še pazit moraš da ga vstaviš res v povsem spodnjo režo, ker sicer je telefon lahko pretežek in se vse skupaj lepo nagne navzdol (reže pač niso namenjene da boš nanje postavil velik telefon).

Sem imel takega kot ga opisuješ. Tisti se samo natakne na te zračnike in je kmalu po nakupu letel v smeti, medtem ko tistega ki sem ga linkal ima haklje ki se zataknejo za režo in ni šans da pade ven.


Imam točno takega z zatiči na koncu in stvar pač ni vsemogoča kot želiš vseeno prikazati. Kot sem že rekel, sam vseeno uporabljam ta nosilec ker mi je preprosto najbolj priročen. Vseeno pa v razmislek da morda kdaj dobiš kaj v naročje ali pa pod noge.

DePalmo ::

Podal sam svoje izkušnje. In ko bom naslednjič kupoval nosilec, bo isti princip.

Dopuščam pa možnost da imajo avti drugačne reže in pač v vseh ne sede lepo. V mojem Ceedu nosilec še ni odletel, edini problem ki ga imam, je omenjeno rožljanje če je prazen.

klinker ::

Je tudi odvisno kak fon imas not. Kak kovinski Note 6.5"+ bo prej odletel, kot nek plastik 5"
In ja, uni vakumi na armaturki puscajo sledi, sploh na vrocini, ki pa tudi radi poletijo po avtu. Prefektnega univerzalnega nosilca za vsak avto in fon zal ni.
Jst mislim da bi bil ze cas, da proizvajalci avtov poskrbijo za to zadevo in vkomponirajo v samo armaturo nek "slot" za telefon. S tem ne ciljam na wifi charging policko med sedezi. Z vsemi ingenirji na voljo, ni vrag da ne bi znali kaj ustvarit na tem podrocju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

DePalmo ::

Saj imaš, reče se mu prostoročno telefoniranje ;) Potem je pa odvisno od avta kako dobro je za to poskrbljeno. Kia potegne dol imenik in lahko praktično preko volana kličeš, ampak je smotan ker kljub imeniku, imena ne pokaže. Mi je samo v prvo, nato pa nikoli več, kljub različnim metodam testiranja.

Drugače imam notri P20 Pro, ki ni ravno med lažjimi telefoni. OK, med težjimi tudi ne ...

klinker ::

DePalmo je izjavil:

Saj imaš, reče se mu prostoročno telefoniranje ;)


Bralno razumevanje ne dela, a? Sej ne da je tema o drzalu za telefon ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acer aspire 5 (A515-43-R19L)

Oddelek: Strojna oprema
5517 (399) Red_Mamba
»

Katera polnilna postaja za Samsung s7

Oddelek: Kaj kupiti
5607 (371) kiFni
»

SSD kot edini disk

Oddelek: Kaj kupiti
141842 (1260) tikitoki
»

Samofrizer - striženje svojih las?

Oddelek: Loža
428524 (1314) Phantomeye
»

Prizadeven kitajec OnePlus 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8128514 (22576) bojany

Več podobnih tem