» »

SAMBA -help

SAMBA -help

molj ::

problem je v temu da mi kljub pravilni konfiguraciji sambe ne pusti da bi da bi write-al na disk od linuxa na moji mreži(mam 3 mašine v mreži, ena od njih je server(linux)), ma kdo kako idejo kaj bi lohk zajebau, ker dovoljenja sm poštimal, sam ko probam dostopat oz pisat mi še vedno meče ven "acess denied!!"
vat tu du?

lp matej

fRiK0 ::

Si dodal userje? Pa postavu firewall da samba od zunaj ne bo dosegljiva ker je ranljiva...
Hvala

LP Tadej

molj ::

ja recimo, sam zdej sm pogruntu da sploh nimam inetd.conf v etc-ju ?? nič jasno, newbie in this :_)

Gh0st ::

Kako imaš napisano sekcijo [global]?
Tm imaš možnost "hosts allow" tam vpiši IP-je od mašin, vključno z lokalnim loopback IPjem -(127.0.0.1)

prever tud sekcijo :
[netlogon]
comment = Network Logon Service
path = /etc/samba/netlogon
admin users = uporabniki
guest ok = yes
browseable = no
writable = no
share modes = no

nism čist shure, da bi to rešilo, ampak probi.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

molj ::

ja to mam poštimano sam pomojm je bolj fora v tistem inetd.con ki ga v moji etc mapi sploh NI, in mi sploh ni jasno zakaj, anyone?

Brane2 ::

Mogoče zato ker ne uporabljas inetdja ?

Inetd je nekaksen kondom za vse programe, ki komunicirajo po netu. Ko denimo pride kak paket na port 21, masina starta inetd, ki pogleda v inetd.conf, kateri servisni program mora prejeti ta paket(tu konkretno denimo FTP server) . Inetd ga aktivira in mu pusti, da odreagira. Primarna funkcija inetdja je povecanje varnosti sistema. Ce ti nekdo sesuje FTP denimo, s tem se ni prisel v sistem, ampak v samo v delovno okolje FTP serverja, ki ga lahko inetd ubije in starta znova...

Ce torej nimas inetdja, startaj Sambo rocno:

/usr/sbin/nmbd -D #tole starta Sambin nameserver
/usr/sbin/smbd -D #tole starta Sambo


O.K. ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

molj ::

ja ma sej za zagnat sambo znam samo ni mi jasno zakaj inetd-ja ni več ker neki časa nazaj ko sm to neki gledau mi je laufau normalno zdej ga pa kr naenkrat ni več v sistemu, sej problem sambe al česarkoli že je ta da jst sicer vidim linux kišto na mreži samo problem je ker ne morem write-at nanjo ker kao nimam dovoljenja kljub temu da sm v sambi vse prov nastavu.ta 2. problem je pa da samega firewalla sploh ne obvladam in imam čist osnovno skripto ki ma praktično vse na drop..možno da je fora tudi v firewallu ne vem :)

Brane2 ::

LAhko da tega dovoljenja nimaš že v Sambainem skriptu (readonly access), lahko pa da v Linuxovem filesistemu user, pod katerim si se prijavil na server nima tega dovoljenja.

Poglej lastnosti mape, kamor dostopaš. Zanima te, kateremu userju in grupi pripada in kdo ima kake pravice za delo z njo in filetki v njej...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

disable root login

Oddelek: Operacijski sistemi
181430 (1120) 'FireSTORM'
»

Slackware Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674274 (3191) tx-z
»

wu-ftp (linux)

Oddelek: Programska oprema
7737 (690) 64202
»

Mreža med linux-winXP

Oddelek: Operacijski sistemi
9811 (764) CCfly
»

Vzpostavitev mreže RH Linux - Win95

Oddelek: Pomoč in nasveti
11990 (842) bastadu

Več podobnih tem