» »

A1 Xplore TV

A1 Xplore TV

««
17 / 21
»»

hamurabi ::

Je že kdo namestil xplore aplikacijo na fire TV stick/cube? Video resolucija je čisto napačna. Se ne da gledat!

hamurabi ::

Pozdrav še enkrat. Sem še čisto svež v tem A1 svetu, zato mi ne zamerit če bo kakšno neumno vprašanje. Na Amazonov FireTV stick, sem naložil aplikacijo XploreTV GO, ki je najbrž namenjena mobilnim telefonom in tablicam. Posledično je resolucija negledljiva. Kako naj sedaj naložim aplikacijo XploreTV, ki je namenjena za pametne televizorje? V Amazonovem appstoru mi jo sicer najde, vendar se je ne da namestiti. Sem poizkusil tudi drugače (Aptoide, apkpure, apkmirror), vendar aplikacije XploreTV sploh ne najde, na voljo je samo XploreTV GO. Kakšen nasvet?

Ganon ::

Katero različico androida ima nameščeno?

polde66 ::

hamurabi je izjavil:

Pozdrav še enkrat. Sem še čisto svež v tem A1 svetu, zato mi ne zamerit če bo kakšno neumno vprašanje. Na Amazonov FireTV stick, sem naložil aplikacijo XploreTV GO, ki je najbrž namenjena mobilnim telefonom in tablicam. Posledično je resolucija negledljiva. Kako naj sedaj naložim aplikacijo XploreTV, ki je namenjena za pametne televizorje? V Amazonovem appstoru mi jo sicer najde, vendar se je ne da namestiti. Sem poizkusil tudi drugače (Aptoide, apkpure, apkmirror), vendar aplikacije XploreTV sploh ne najde, na voljo je samo XploreTV GO. Kakšen nasvet?

Izkušnje iz neo pametno življenje: Naloženo na fire tv stick vseeno iz kje, ali je to iz ključka ali pa sam najraje uporabljam aurora play store. Naložil iz ključka. lahko pa tudi preko downloarja. No če mi hoče neo aplikacija za mobilne aparate delovati moram prej še naložiti aplikacijo: set.orentation.apk in nastavitve v njej dati na landscape. kar razpotegne aplikacijo v pravi način gledanja. tako dobiš sliko kot se zagre in ne pokončno. Po vsej verjetnosti je zadeva z a1 XploreTV GO zelo podobna. Sprobaj pa poročaj. Če bi te zadeva zafrkavala z kakšno zoomano sliko enostavno ponovno zaženi fire tv stick. Držiš tipko ok in play nekaj sekund in se zadeva ponovno zažene. Taka težava z zumirano sliko se vsake toliko časa pojavi v aplikaciji skxshowtime in se na tak način reši.
polde

hamurabi ::

Fire OS 7, Android Level 28 (Android 9)

Ganon ::

Potem bi moralo delovati, ker podpira od 9 naprej.

guano ::

Je A1 že razvil aplikacijo za android box naprave?

Ganon ::

Seveda.

hamurabi ::

Ganon je izjavil:

Potem bi moralo delovati, ker podpira od 9 naprej.


Saj vem. Nič, bom probal še enkrat z aplikacijo za mobilne naprave in uporabil namig od Polde666.

darck ::

Evo sedaj sem na morju in vidim,da je opaziti na aplikaciji Explorer TV slabša slika kakor na škatli T-2 in to se kar do dobra pozna razlika. Ne zanima kako bi bilo v primerjavi med boxi A1 in T-2

mag3 ::

Na STBju od T2 imaš verjetno IPTV in multicast streame... Nevem kakšno kvaliteto imajo oni, na A1 imamo na STBju na IPTV streame do 13 Mb/s.
Na OTT pa so streami do 6 Mb/s. Če že primerjaš kvaliteto streamov, potem primerjaj obe aplikaciji.

Ta teden smo dvignili kvaliteto še za cca 25 OTT kanalov. Prav tako so se pa na OTT dodali vsi kanali, ki so manjkali, recimo balkan paket.

Ganon ::

Kaj pa TLC in drugi programi? Še vedno je enako, kot na začetku. Je posodobitev aplikacije za andorid že kaj bližje?

mag3 ::

TLC je zdaj na 4 Mb/s... prej je bil na 2 Mb/s. Zaenkrat nimamo FHD sourca za TLC, da bi ga dal na 6 Mb/s.

Za Android se pa še razvijajo nove funkcionalnosti in nevem kdaj bo naslednja posodobitev, javim, ko bom imel več informacij.

Ganon ::

Pa je res izginil črn okvir, zdaj sem preveril. Sporoči glede posodobitve, ko bo. :D

errhec ::

Zakaj ne dela v Operi?
dd

-JM- ::

mag3 je izjavil:

Na STBju od T2 imaš verjetno IPTV in multicast streame... Nevem kakšno kvaliteto imajo oni, na A1 imamo na STBju na IPTV streame do 13 Mb/s.
Na OTT pa so streami do 6 Mb/s. Če že primerjaš kvaliteto streamov, potem primerjaj obe aplikaciji.

Ta teden smo dvignili kvaliteto še za cca 25 OTT kanalov. Prav tako so se pa na OTT dodali vsi kanali, ki so manjkali, recimo balkan paket.


Če prav razumem je tako:
IPTV = A1 STB
OTT = A1 XPLORE TV GO

Kaj pa je na A1 XPLORE SMART TV ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -JM- ()

mag3 ::

-JM- je izjavil:

mag3 je izjavil:

Na STBju od T2 imaš verjetno IPTV in multicast streame... Nevem kakšno kvaliteto imajo oni, na A1 imamo na STBju na IPTV streame do 13 Mb/s.
Na OTT pa so streami do 6 Mb/s. Če že primerjaš kvaliteto streamov, potem primerjaj obe aplikaciji.

Ta teden smo dvignili kvaliteto še za cca 25 OTT kanalov. Prav tako so se pa na OTT dodali vsi kanali, ki so manjkali, recimo balkan paket.


Če prav razumem je tako:
IPTV = A1 STB
OTT = A1 XPLORE TV GO

Kaj pa je na A1 XPLORE SMART TV ?


V bistvu je tako:

IPTV = Vse kar gre preko IPTV vlana, torej prek fiksnega omrežja (Optika,xDSL).
OTT = Vse kar gre preko interneta, tu je tudi STB(Ultra,kabelsko omrežje) in vse ostale xplore tv aplikacije.

-JM- ::

Odločam se ali bi vrnil STB in naročil aplikacijo A1 Xplore smart TV pa sedaj vidim, da je na aplikaciji stream omejen na 6 Mb/s. Posledično je potem slika precej slabša, če je na STB-ju 13 Mb/s. Koliko se to opazi na oko. Verjetno najbolj pri hitrih kadrih (šport)?

mag3 ::

Jaz ne opazim velike razlike, edino pri športu se malo bolj opazi pri hitrih kadrih. Razen na Arena Sport programih, kjer so 50 FPS streami, tam niti pri hitrih kadrih ni velike razlike.

Naroči zraven aplikacijo pa se potem odloči... Prve 3 mesece je zastonj, če že imaš naročen paket z TV storitvami.
https://www.a1.si/smarttv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mag3 ()

-JM- ::

Na Xplore smart TV se uporabljajo isti streami kot na Xplore TV Go ?

mag3 ::

-JM- je izjavil:

Na Xplore smart TV se uporabljajo isti streami kot na Xplore TV Go ?


Ja.

Veron ::

Tast opaža pogosto "loading" programa na webos appu, tv povezan na kabel direktno na modem 25m). Medtem ko je na istem kablu prej setupbox delal brez težav.

Program se ustavi, pokaže loading krog, nato v roku 5-10s normalno nadaljuje.

Ima še kdo podobno težavo s smart tv appom?

pumaxx ::

Eno vprašanje za mag3. Zelo moteče pri časovnem zamiku je da ni mogoče previjanje preko EPG začetka in konca oddaje. Velikokrat se zgodi da je začetek nove oddaje v prejšnjem časovnem EPG in je potrebno preverteti do konca te, za začetek nove oddaje. Še hujše pa je prekinitev slike in zvoka v zamiku za par sekund pri prehodu iz enega v drugi EPG čas. Je tu predviden kakšen update?

mag3 ::

Veron je izjavil:

Tast opaža pogosto "loading" programa na webos appu, tv povezan na kabel direktno na modem 25m). Medtem ko je na istem kablu prej setupbox delal brez težav.

Program se ustavi, pokaže loading krog, nato v roku 5-10s normalno nadaljuje.

Ima še kdo podobno težavo s smart tv appom?


Meni deluje ok na LGju(Letnik 2022), nimam težav. So pa zaenkrat še različni predvajalniki za LGje... Starejši modeli imajo native player kjer je več težav. Imaš mogoče model TVja?

pumaxx je izjavil:

Eno vprašanje za mag3. Zelo moteče pri časovnem zamiku je da ni mogoče previjanje preko EPG začetka in konca oddaje. Velikokrat se zgodi da je začetek nove oddaje v prejšnjem časovnem EPG in je potrebno preverteti do konca te, za začetek nove oddaje. Še hujše pa je prekinitev slike in zvoka v zamiku za par sekund pri prehodu iz enega v drugi EPG čas. Je tu predviden kakšen update?


Glede EPGja težko karkoli naredimo... Ponudnik vsebine se zgleda ne drži točnega EPGja, ki ga podajo...

Za prekinitev zvoka in slike pa mi povej na kateri napravi spremljaš? Meni na Smart tv appu deluje ok, cca 5 sekund prejšnje oddaje se pri preskoku v novo ponovi.

Veron ::

Nevem točnega modela, ampak letos kupljen TV LG Webos 22 43" 4k

lebang1 ::

Veron je izjavil:

Tast opaža pogosto "loading" programa na webos appu, tv povezan na kabel direktno na modem 25m). Medtem ko je na istem kablu prej setupbox delal brez težav.

Program se ustavi, pokaže loading krog, nato v roku 5-10s normalno nadaljuje.

Ima še kdo podobno težavo s smart tv appom?


Ubistvu tudi jaz. Letošnji model lg tv. Samo še ne morem reči kaj je krivo, mogoče je internet težava pri meni...

errhec ::

@mag3

Kakšen je razlog da xploreTV ne dela v Operi?

Toole dobim:
Uporaba Xplore TV GO ni mogoča v tem spletnem brskalniku. Prosimo prijavite se z drugim brskalnikom.
Prosimo, izberite drugi brskalnik

Hvala
dd

pumaxx ::

mag3 je izjavil:

Veron je izjavil:

Tast opaža pogosto "loading" programa na webos appu, tv povezan na kabel direktno na modem 25m). Medtem ko je na istem kablu prej setupbox delal brez težav.

Program se ustavi, pokaže loading krog, nato v roku 5-10s normalno nadaljuje.

Ima še kdo podobno težavo s smart tv appom?


Meni deluje ok na LGju(Letnik 2022), nimam težav. So pa zaenkrat še različni predvajalniki za LGje... Starejši modeli imajo native player kjer je več težav. Imaš mogoče model TVja?

pumaxx je izjavil:

Eno vprašanje za mag3. Zelo moteče pri časovnem zamiku je da ni mogoče previjanje preko EPG začetka in konca oddaje. Velikokrat se zgodi da je začetek nove oddaje v prejšnjem časovnem EPG in je potrebno preverteti do konca te, za začetek nove oddaje. Še hujše pa je prekinitev slike in zvoka v zamiku za par sekund pri prehodu iz enega v drugi EPG čas. Je tu predviden kakšen update?


Glede EPGja težko karkoli naredimo... Ponudnik vsebine se zgleda ne drži točnega EPGja, ki ga podajo...

Za prekinitev zvoka in slike pa mi povej na kateri napravi spremljaš? Meni na Smart tv appu deluje ok, cca 5 sekund prejšnje oddaje se pri preskoku v novo ponovi.


Tv se gleda na TV boxu od A1. Ni problem časovnica EPG ampak pri prehodu časa iz ene v drugo oddajo, izgine slika in ton za par sekund. Prav tako pa ni mogoče previjanje/preskakovanje iz ene v drugo oddajo.

mag3 ::

errhec je izjavil:

@mag3

Kakšen je razlog da xploreTV ne dela v Operi?

Toole dobim:
Uporaba Xplore TV GO ni mogoča v tem spletnem brskalniku. Prosimo prijavite se z drugim brskalnikom.
Prosimo, izberite drugi brskalnik

Hvala


Ni uradne podpore za Opero s strani proizvajalca aplikacije...

Tudi sam sem uporabnik Opere, evo en nasvet.
Pod extensions si namesti:Custom UserAgent String
Nato pod nastavitvami extensiona nastavi Chrome Windows pa poisci na drop down meniju: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/85.0.4183.83 Safari/537.36
Vpiši spodaj pod URL:xploretv.si nato pobriši cookije pa data za xploretv.si pa bi ti moralo delovat, meni dela.

Veron ::

pumaxx je izjavil:


Tv se gleda na TV boxu od A1.

No... EON na smart tv dela brez težav...
Sicer prednost appa je tudi, da je lažje upravljanje (1 pilot). Lahko bi rekli, sej uporabiš samo od A1 pilot, ampak A1 pilot ne more uprabljati nastavitev za audio izhode TVja (priklopljeni zvočniki na optični kabel)

mag3 ::

pumaxx je izjavil:

mag3 je izjavil:

Veron je izjavil:

Tast opaža pogosto "loading" programa na webos appu, tv povezan na kabel direktno na modem 25m). Medtem ko je na istem kablu prej setupbox delal brez težav.

Program se ustavi, pokaže loading krog, nato v roku 5-10s normalno nadaljuje.

Ima še kdo podobno težavo s smart tv appom?


Meni deluje ok na LGju(Letnik 2022), nimam težav. So pa zaenkrat še različni predvajalniki za LGje... Starejši modeli imajo native player kjer je več težav. Imaš mogoče model TVja?

pumaxx je izjavil:

Eno vprašanje za mag3. Zelo moteče pri časovnem zamiku je da ni mogoče previjanje preko EPG začetka in konca oddaje. Velikokrat se zgodi da je začetek nove oddaje v prejšnjem časovnem EPG in je potrebno preverteti do konca te, za začetek nove oddaje. Še hujše pa je prekinitev slike in zvoka v zamiku za par sekund pri prehodu iz enega v drugi EPG čas. Je tu predviden kakšen update?


Glede EPGja težko karkoli naredimo... Ponudnik vsebine se zgleda ne drži točnega EPGja, ki ga podajo...

Za prekinitev zvoka in slike pa mi povej na kateri napravi spremljaš? Meni na Smart tv appu deluje ok, cca 5 sekund prejšnje oddaje se pri preskoku v novo ponovi.


Tv se gleda na TV boxu od A1. Ni problem časovnica EPG ampak pri prehodu časa iz ene v drugo oddajo, izgine slika in ton za par sekund. Prav tako pa ni mogoče previjanje/preskakovanje iz ene v drugo oddajo.


Smo našli bug, bomo popravili v novi verziji. Hvala.

Veron ::

bug glede epg ali "loadinga"?

mag3 ::

Glede EPG, ko preskoči v naslednjo oddajo. Na STBju 5 sekund pred koncem oddaje preskoči v naslednjo oddajo.

Veron ::

Loading (buffering) na LG webos 22 je lahko kakšen hint kaj bi ga hecalo?
Internet je praktično idle (max 500/100), tako da hitrost ni problem, TV je povezan direktno na modem preko kabla.

Je lahko TV "prepočasn"?

mag3 ::

Veron je izjavil:

Loading (buffering) na LG webos 22 je lahko kakšen hint kaj bi ga hecalo?
Internet je praktično idle (max 500/100), tako da hitrost ni problem, TV je povezan direktno na modem preko kabla.

Je lahko TV "prepočasn"?


Dvomim, da je TV prepočasen, ker je novejši, če bi bil starejši potem mogoče...
Pošlji mi v ZS uporabniško ime pa malo pogledam jutri.

MajorM ::

Na TCL Google TV bi rad nastavil Smart TV aplikacijo, da vidim ali je uporabna.
Katero geslo moram vnesti?
Ali je dejansko treba kontaktirati A1?
Trenutno gledam preko STB.
Ali je potrebno STB vrniti?

Hvala za odgovore.

Ganon ::

Na uradni strani imaš na voljo pogovor v živo, tam boš vse izvedel.

MajorM ::

Ganon je izjavil:

Na uradni strani imaš na voljo pogovor v živo, tam boš vse izvedel.

Hvala za tvoj dobro namerni nasvet. Seveda sem najprej klical na A1, ampak se ni nihče javil. Verjetno ker je sobota.

Ganon ::

Vedno so dosegljivi. Morajo ti aktivirati aplikacijo.

mag3 ::

MajorM je izjavil:

Na TCL Google TV bi rad nastavil Smart TV aplikacijo, da vidim ali je uporabna.
Katero geslo moram vnesti?
Ali je dejansko treba kontaktirati A1?
Trenutno gledam preko STB.
Ali je potrebno STB vrniti?

Hvala za odgovore.


Uporabiš enako geslo kot za ostale aplikacije xplore tv(telefon,web...)
Ja boš mogel kontaktirat, da ti aktivirajo aplikacijo.
STB ni potrebno vrniti, če aplikacijo naročiš za dodatno TV.
Če pa boš želel uporabljat samo aplikacijo potem pa lahko odjaviš STB.

MajorM ::

mag3 je izjavil:

MajorM je izjavil:

Na TCL Google TV bi rad nastavil Smart TV aplikacijo, da vidim ali je uporabna.
Katero geslo moram vnesti?
Ali je dejansko treba kontaktirati A1?
Trenutno gledam preko STB.
Ali je potrebno STB vrniti?

Hvala za odgovore.


Uporabiš enako geslo kot za ostale aplikacije xplore tv(telefon,web...)
Ja boš mogel kontaktirat, da ti aktivirajo aplikacijo.
STB ni potrebno vrniti, če aplikacijo naročiš za dodatno TV.
Če pa boš želel uporabljat samo aplikacijo potem pa lahko odjaviš STB.


Hvala.

Veron ::

No sama aplikacija na WebOS 22 (LG 43uq90003la) deluje dokaj slabo. Predvsem pogosto se pojavlja "buffering" (slika se ustavi).

Po drugi strani, TV ima tudi čudno počasen lasten vmesnik (samo click na settings traja...).
Smo probabli še kako deluje HDMI CEC na A1 box, pa je slabo. A1 box rabi vidno polje do pilota, s pilotom od TV pa ne želi sodelovati.

Ganon ::

Veron je izjavil:

A1 box rabi vidno polje do pilota


To je mene neverjetno motilo. Škatle imam pospravljene v omarici pod televizorjem in kadarkoli sem ga uporabljal, sem moral imeti odprta vrata. Obup.

Master_Yoda ::

Mail dobil pravkar:

Uživaj v boljši sliki tudi na večjem televizorju, saj smo dodali več programov v visoki ločljivosti FullHD in HD.* Oglej si 50 programov v FHD ter kar 130 programov v HD in ne prezri nobene podrobnosti.


2023 se vazijo da so dodali vec programov v FullHD in HD ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Ganon ::

Tudi jaz sem dobil obvestilo. Ampak, kot vidim, ni nobene posodobitve za android.

darck ::

Zakaj na telefonu z aplikacijo A1 Xplore TV pri brezžičnem predvajanju na TV ni slike ampak samo glas a je to kaj zaščiteno ali kaj saj recimo z Eurosport aplikacijo pa je vse normalno. Tudi druge aplikacije Voyo,SkyShowtime in HBo Max ne prikazujejo slike ampak samo glas

-JM- ::

Kdaj lahko na aplikaciji pričakujemo 50 Fps še na SLO1, šPORT TV1, Eurosport...
Zanimivo, da 25 fps na teh kanalih nikogar ne moti. Meni je to negledljivo.

TribesMan ::

mag3 je izjavil:

MajorM je izjavil:

Na TCL Google TV bi rad nastavil Smart TV aplikacijo, da vidim ali je uporabna.
Katero geslo moram vnesti?
Ali je dejansko treba kontaktirati A1?
Trenutno gledam preko STB.
Ali je potrebno STB vrniti?

Hvala za odgovore.


Uporabiš enako geslo kot za ostale aplikacije xplore tv(telefon,web...)
Ja boš mogel kontaktirat, da ti aktivirajo aplikacijo.
STB ni potrebno vrniti, če aplikacijo naročiš za dodatno TV.
Če pa boš želel uporabljat samo aplikacijo potem pa lahko odjaviš STB.


A je treba uporabo aplikacije Xplore Smart TV plačati?
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Veron ::

Da, 2eur/mesec

Ganon ::

TribesMan je izjavil:

mag3 je izjavil:

MajorM je izjavil:

Na TCL Google TV bi rad nastavil Smart TV aplikacijo, da vidim ali je uporabna.
Katero geslo moram vnesti?
Ali je dejansko treba kontaktirati A1?
Trenutno gledam preko STB.
Ali je potrebno STB vrniti?

Hvala za odgovore.


Uporabiš enako geslo kot za ostale aplikacije xplore tv(telefon,web...)
Ja boš mogel kontaktirat, da ti aktivirajo aplikacijo.
STB ni potrebno vrniti, če aplikacijo naročiš za dodatno TV.
Če pa boš želel uporabljat samo aplikacijo potem pa lahko odjaviš STB.


A je treba uporabo aplikacije Xplore Smart TV plačati?


Če imaš samo aplikacijo in nimaš boxa, je zastonj.
««
17 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 ULTRA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
601107650 (1618) Daniel
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32960036 (1921) Ulixes
»

A1 smart tv app, obstaja?

Oddelek: Mobilne tehnologije
255451 (2648) pwn3rrr
»

A1 vs Telemach

Oddelek: Omrežja in internet
156679 (5096) max00slo

Več podobnih tem