» »

Menjava stikal/vtičnic

Menjava stikal/vtičnic

OCstorm ::

Zdravo,

V hiši imamo še stare bela stikala/vtičnice. Rad bi vse te zamenjal z novimi (antracit ali siva barva).
To bo naredil naš lokalni električar, edino rad bi kupil v naprej stikala/vtičnice in me zanima če moram pri tem kaj paziti. Pašejo vsa gor na stare?
Torej predvidevam, da spodaj doze in tistega dela ne rabim menjavati, ampak samo zgornji del ohišje in stikalo? Nisem najbolj vešč v elektriki, tako da sprašujem kakšne super poznavalce tu, da mi malo pomagajo.

https://www.conrad.si/elektroinstalacij...

Tu sem gledal ampak ne najdem najbolj, če grem pod stikalni programi imam veliko različnih blagovnih znam, je vseeno kaj vzamem?
Rad bi samo standardna stikala/vtičnice, pa da so sive ali antracit barve... Pa se ne znajdem na tej strani. Lahko kdo pomaga?

seminal ::

Vzami od firme TEM imajo kar vredu kvaliteto. doze predvidevam da so še stare in nimajo možnosti vijačenja? Upaj da so vsaj dobro noter narejene, da bo lahko nove zakrimpal.

NoFear85 ::

Potreboval bos nova stikala, paziti moras ce so vmes tudi krizna in menjalna, pa verjetno okvirje za montazo in pa zakljucne okvirje. Seveda ce vzames TEM modul, lahko pa tudi cista klasika. Ce vzames modul, v navadno okroglo das 2 modula, torej 2 stikala, ce menjavas tudi vticnice, gre v okroglo ena suko ali 2 italjanski.

Tem Catez je dokaj kvalitetna, ce ne imas Gewiss pa Vimar, ki pa sta cenovno visje rangirana.

OCstorm ::

Kaj pomeni, če je stikalo križno ali menjalno?

To dobiš v kompletu okvirje in stikalo oz. če pišem fantom na TEM mi bodo oni vse skupaj poiskali?
Rabim pa klasiko oz. standardna stikala in vtičnice.. Nič posebnega.. Rad bi le da so sive ali antracit barve.

Hvala

borut_p ::

Zakaj bi hotel sam kupiti v naprej? Ce bos delal z racunom, ane, bos placal davka 9.5% drugace pa 22 v trgovini. Odvijaci enega dol, preveri kaksne doze so spodaj. Menjati bo pptrebno verjetno komplet, razen doze kpt si sam ugotovil. Fi bi moral biti klasicen - 60mm. Torej not pase vse

starfotr ::

Ti naroči električarja in bo vse uredil.

NoFear85 ::

Menjalna/krizna stikala so tam, kjer imas v prostoru vec stikal za isti porabnik. Recimo na hodniku, imas na zacetku, na koncu pa morda se kje vmes stikalomza luc, tam so menjalna/krizna stikala.
Bos pa verjetno res ceneje prisel skozi, ce ti bo elektricar zrihtal material, on ima verjetno tudi malo boljsi rabat pri nabavi. Morda si v lokalni elekro trgovini ogledas kaj ponujajo in to naprej narocis elektricarju, ki bo lahko vzel zadeve na revers, torej ce kaj ne bo stimalo ali bo hodilomviska lahko vrne/zamenja.

OCstorm ::

Aha,
Na hodniku imamo recimo luč, ampak jo lahko prižgemo s tremi stikali.. pri vratih, spodaj na stopnišču in zgoraj... Torej so tu menjalna/križna stikala?

Rad bi sam nabavil, upam da mi bodo fantje iz Tem Catez lahko naredili skupaj neko ponudbo... Verjetno vedno kaj paše in kaj ne...

borut_p ::

OCstorm je izjavil:

Aha,
Na hodniku imamo recimo luč, ampak jo lahko prižgemo s tremi stikali.. pri vratih, spodaj na stopnišču in zgoraj... Torej so tu menjalna/križna stikala?

Rad bi sam nabavil, upam da mi bodo fantje iz Tem Catez lahko naredili skupaj neko ponudbo... Verjetno vedno kaj paše in kaj ne...


to da sam nabavljaš je "malo mimo". če nekaj ne bo pasalo, ti bo to ostajalo na lagerju. res, da je tem nizkocenovnik, tako da neki hud strošek to ne bo, pa vseeno. Zakaj ne pustiš električarju nabave?

NoFear85 ::

Tudi mene zanima razlog, zakaj sam? Brez nekih osnov je res butasto v nabavo, pol pa tezave z menjavo ali ostanki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava menjalnega stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1639628 (9884) SonoR
»

Dve menjalni in križno stikalo - potrebujem pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3923244 (10519) starfotr
»

vtičnice, stikala za luči... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5616360 (7738) marjan_h
»

navadno stikalo v menjalno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
113294 (2976) FX6300B
»

Dva dvojna stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253439 (3291) RejZoR

Več podobnih tem