» »

Američani testirali pomorski napadalni laser moči 150 kW

1 2
3
»

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Pri dovolj posrebreni površini ti ne pomaga tudi MW.


Srebro je shitty iz vec razlogov. Prvi je ta, da tolk hitr oksidira, da ga moras nekako zascitit. Drugi, se bolj pomemben je pa ta, da je zlo dobro reflektiven predvsem za vidno svetlobo. Vse kar je valovne dolzine pod 400nm pa odbije samo se kakih 40%. Aluminij je prcej boljsi, ker pokrije prakticno cel EM spekter. Ima sicer nekoliko slabso odbojnost za IR laserje, tam pade odbojnost pod 90%. Ima pa prav tako problem z oksidacijo. Ce potem tak premaz kakorkoli zascitis, bo laser prezgal tisto zascito, ki bo s svojim segrevanjem tolk nacela odbojni premaz, da ne bo vec ucinkovit.


vostok_1 je izjavil:

Za stealth lahko se gor nanese kak karbonski premaz, da glih ne odseva kot sonce. Laser ga bo zažgal, ampak takrat bo že prepozno. Tisti kilometer ali dva, raketa hitro opravi.
Bolj so problem senzorji. Te se res da uničit.


Vse kar ni bele barve je problematicno ze zaradi segrevanja sonca. Drugace je pa 2km pri hitrosti Mach 2 vec kot dve sekundi. Ce imas nase usmerjen laser 1MW laser za dve sekundi, potem ti zlo mal reci pomaga.

fikus_ ::

In ne pozabit, da se raketa že sama precej greje zaradi trenja.

Aggressor ::

Meni je nadvse smešno, kako tisti, ki omenjajo "ogledala na raketah", ne dojamejo, da bi takšne odbojne površine najverjetneje odbijale tudi radarske valove. Se pravi, da bi zadevo z radarjem odkril že veliko dlje in hkrati veliko lažje nanjo usmeril vodene izstrelke za obrambo.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

BigWhale ::

Ce bi jaz delal tako raketo, bi jo polepil z macjimi ocesi, ki jih majo mulci na kolesih. Tko bi laser odbil direktno nazaj v izvor!

miroB ::

> Ce bi jaz delal tako raketo, bi jo polepil z macjimi ocesi, ki jih majo mulci na kolesih. Tko bi laser odbil direktno nazaj v izvor!
Hehehe... Tisti, ki bo pogruntal ''ogledalo'', ki bo laser usmerilo nazaj v izvor, bo zmagal... Proti cilju pošlješ par ''fake'' raket, ki imajo takšna ogledala in cilj sam sebe uniči....
:))

Invictus ::

Aggressor je izjavil:

Meni je nadvse smešno, kako tisti, ki omenjajo "ogledala na raketah", ne dojamejo, da bi takšne odbojne površine najverjetneje odbijale tudi radarske valove. Se pravi, da bi zadevo z radarjem odkril že veliko dlje in hkrati veliko lažje nanjo usmeril vodene izstrelke za obrambo.

Kaj ti pomaga, če raketo odkriješ 100km prej, laser pa strelja lahko samo 5km daleč zaradi "line of sight"?!?!?

Če ti prileti s 5 Machi, nimaš na 5 km ravno veliko časa za sklatenje zadevčine. Par sekund in bang...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

miroB je izjavil:

> Ce bi jaz delal tako raketo, bi jo polepil z macjimi ocesi, ki jih majo mulci na kolesih. Tko bi laser odbil direktno nazaj v izvor!
Hehehe... Tisti, ki bo pogruntal ''ogledalo'', ki bo laser usmerilo nazaj v izvor, bo zmagal... Proti cilju pošlješ par ''fake'' raket, ki imajo takšna ogledala in cilj sam sebe uniči....
:))


Retroreflektorje poznamo ze od pamtiveka.

bbf ::

Ne rabiš velik komplicirat, samo en guidence sistem na prvih raketah rabiš, da se usmerijo na lokacijo laserja.

blay44 ::

A noben pa ne vidi lepote te tehnologije, paralelne postavitve(ojačitve) diodnih laserjev?
Za industrijo mislim.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Američani testirali pomorski napadalni laser moči 150 kW (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10814714 (10144) blay44
»

Ameriška vojska z laserjem uspešno sestrelila raketo zrak-zrak

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
277546 (4802) blay44
»

Protidronski motilci si utirajo pot v večje vojske

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
357542 (5606) jonzie777

Več podobnih tem