» »

skripta preko mreže

skripta preko mreže

Blisk ::

Imam eno čudno zadevo, namreč če klienti poganjajo skripto na domenskem strežniku preko task scheduler, vse deluje.
Če skripto prestavim na file strežnik in nastavim vse isto kot na domenske, pa ne dela vredu. Vse neki na pol deluje, ali pa deluje in se ustavi, itd.
Kakšna ideja kaj bi lahko bilo?

win64 ::

Skripta peče piškote ali pico?

teac ::

Ja mislim da skripta ne dela iz file serverja. ;((

Mislim da se imam nekje tisto kuglo da pogledam kaj ta tvoja skripta dela, sekundo...
Mam pa jaz en drug problem če bi ti mogoče vedel. Zadnjič sem zaganjal en program pa mi je nekaj na pol vse delalo. Maš mogoče kakšno idejo kaj bi bilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teac ()

Blisk ::

Skripta kopira loge od clientov v eno mapo na domenskem strežniku. V bistvu kopira txt datoteke na vsake nekaj sekund.
Zdaj pa sem hotel zadevo prestaviti na file strežnik in občasno dela, potem spet nekaj ur ne, potem dela, ali pa se ustavi in ne deluje več.

win64 je izjavil:

Skripta peče piškote ali pico?

oboje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

HotBurek ::

200€ daj na mizo, pa pridem pogledat.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Blisk ::

HotBurek je izjavil:

200€ daj na mizo, pa pridem pogledat.

a lahko 400?

Ales ::

Če ti je 200 € premalo, ponudi raje 2.000 €, ker se za 400 € res nima smisla ukvarjat s tem. :)

HotBurek ::

Kar naj bo 200EUR za prvi pregled, 400EUR bo naslednjič, ko se boljše spoznamo in rešimo kak težji problem.

Je pa še boljša varianta; da ves ta denar, ki bi ga sicer vrgel stran čisto za brezveze, prišparaš in ga porabiš za kakšne druge stvari. Sladoled pa te reči. How about that? 8-)


Se ta problem rešuješ za podjetje, ali gre za lastno izobraževanje?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

matter ::

To ti je tehnični forum. Katastrofa.
Vidim, da je cinizem postal že kar nacionalni šport.
Skor ni teme tule gor, da ni notri večino smeti.

Moderator: opravi svoje delo, pa vsaj moj post pobriši.
Grem basket pa bom neloke metal

Blisk ::

matter je izjavil:

To ti je tehnični forum. Katastrofa.
Vidim, da je cinizem postal že kar nacionalni šport.
Skor ni teme tule gor, da ni notri večino smeti.

Moderator: opravi svoje delo, pa vsaj moj post pobriši.

najprej te napizdijo, kako si slabo postavil vprašanje, pol ko ga konkretno postaviš te pa zajebavajo.

Tody ::

Tvoje vprašanje je daleč od konkretnega. Recimor manjka jezik, potem kak logiranje in mogoče zakaj file sistem ni v domeni? Ali je user ki poganja skripto v domeni? Ima iste pravice kot pravi user? Kaj je razlika v tistih urah ko dela in kaj v tistih ko ne... Ali se source ali target ugasta... In tako naprej in tako nazaj.

Kot so ti rekli za 200 eur ti rešijo problem.

Blisk ::

Tody je izjavil:

Tvoje vprašanje je daleč od konkretnega. Recimor manjka jezik, potem kak logiranje in mogoče zakaj file sistem ni v domeni? Ali je user ki poganja skripto v domeni? Ima iste pravice kot pravi user? Kaj je razlika v tistih urah ko dela in kaj v tistih ko ne... Ali se source ali target ugasta... In tako naprej in tako nazaj.

Kot so ti rekli za 200 eur ti rešijo problem.

saj sem napisal vse je isto nastavljeno, samo da je drug server.
ampak bom že sam našel kaj je problem.

Tody ::

Potem je problem v serverju ane ;)

Randomness ::

Vprašaj Velikega Kita. Vem, da je on včasih imel kristalno kroglo. :))

HotBurek ::

Dejansko me moti, in bom pač napisal.

Če delaš karkoli na Windows sistemu v okviru sistemske administracije in to počneš za podjetje, potem je predpogoj MCSA/MCSE. Brez tega znanja lahko podjetje zgolj drago plačuje zaposlene za ugibanje (naključno restartanje, klikanje, pizdenje na gejtsa, gostilniške debate "sej veš, windowsi" in ostali sorodni domet...), hkrati pa (zaenkrat) še naprej uspešno konkurirajo podjetjem iz tretjih držav, kot so Bangladeš, Pakistan in Nigerija.

MCSA/MCSE je vstopnina v svet Windows sistemske administracije. Brez tega pa so odprta zgolj vrata za pometanje cest in risanje črt.

In bil bi zelooo presenečen, če bi imel kakeršen koli MS certifikat, za katere itak vemo, da so brezveze, ker gdo pa rabi (teoretične) osnove, če se da vse poklikat.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Blisk ::

Tody je izjavil:

Potem je problem v serverju ane ;)

verjetno, razlika je v tem, da je eden 2016 drugi 2008 čeprav ne bi smelo igrati vloge

HotBurek je izjavil:

Dejansko me moti, in bom pač napisal.

Če delaš karkoli na Windows sistemu v okviru sistemske administracije in to počneš za podjetje, potem je predpogoj MCSA/MCSE. Brez tega znanja lahko podjetje zgolj drago plačuje zaposlene za ugibanje (naključno restartanje, klikanje, pizdenje na gejtsa, gostilniške debate "sej veš, windowsi" in ostali sorodni domet...), hkrati pa (zaenkrat) še naprej uspešno konkurirajo podjetjem iz tretjih držav, kot so Bangladeš, Pakistan in Nigerija.

MCSA/MCSE je vstopnina v svet Windows sistemske administracije. Brez tega pa so odprta zgolj vrata za pometanje cest in risanje črt.

In bil bi zelooo presenečen, če bi imel kakeršen koli MS certifikat, za katere itak vemo, da so brezveze, ker gdo pa rabi (teoretične) osnove, če se da vse poklikat.

potem kar bodi presenečen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

win64 ::

A se skripta zaganja preko task schedulerja ali je to windows servis ki teče v ozadju?

Blisk ::

win64 je izjavil:

A se skripta zaganja preko task schedulerja ali je to windows servis ki teče v ozadju?

task scheduler.

Tac20 ::

Če sta dve različni verziji serverjevo je morda vzrok v Powershell verziji. A poganjaš powershell skripto?

Blisk ::

Tac20 je izjavil:

Če sta dve različni verziji serverjevo je morda vzrok v Powershell verziji. A poganjaš powershell skripto?

Skripta se izvaja na klientih in powershell verzijo sem updejtal na tazadnjo na win 2008.
Malo sumim, da bi lahko bile kake področne nastavitve, datumi itd.

SeMiNeSanja ::

Če skripto poganjaš izven task schedulerja (na roke), pa vedno opravi zadeve 100%?
Mogoče pa bi na tem nivoju (ročnem) poskusil debugirat zadevo?

Mogoče v skripto vgradiš nekaj logiranja, da vsaj vidiš, do kam uspe priti, oz. kje potem pade?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

videc ::

A jo povsod poganjaš z istim uporabnikom? So povsod urejene pravice na mapah/datotekah?

Blisk ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Če skripto poganjaš izven task schedulerja (na roke), pa vedno opravi zadeve 100%?
Mogoče pa bi na tem nivoju (ročnem) poskusil debugirat zadevo?

Mogoče v skripto vgradiš nekaj logiranja, da vsaj vidiš, do kam uspe priti, oz. kje potem pade?

Ko jo poženem na roke se vedno izvede do konca brez problemov, ko jo izvede task cheduler pa ne

videc je izjavil:

A jo povsod poganjaš z istim uporabnikom? So povsod urejene pravice na mapah/datotekah?

Povsod je vse isto, to sem 100x preveril, ker mi ni bilo jasno, zakaj ne deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

win64 ::

Preveri, da je v tasku izbrano "run whether user is logged on or not".
Pa poizkusi še izbiro "Run with highest privileges".

Naprej lahko nastaviš pot od kje se zaganja programček(pod urejanje action->Start-in (optional))

Lahko poizkusiš še omogočiti zgodovino za taske, da vidiš kakšen status vrne skripta.
Drugače pa logiranje v datoteko nikoli ni napačno. Spodaj primer:
copy x y >> C:\tmp\log.txt

Tac20 ::

Blisk je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Če skripto poganjaš izven task schedulerja (na roke), pa vedno opravi zadeve 100%?
Mogoče pa bi na tem nivoju (ročnem) poskusil debugirat zadevo?

Mogoče v skripto vgradiš nekaj logiranja, da vsaj vidiš, do kam uspe priti, oz. kje potem pade?

Ko jo poženem na roke se vedno izvede do konca brez problemov, ko jo izvede task cheduler pa ne

videc je izjavil:

A jo povsod poganjaš z istim uporabnikom? So povsod urejene pravice na mapah/datotekah?

Povsod je vse isto, to sem 100x preveril, ker mi ni bilo jasno, zakaj ne deluje.


Sem imel ze identicne tezave, ko pridem do notebooka ti naredim screenshot kako moras klicati posershell skripto da ti vsakic deluje, meni je std. Postopek isto sral, manual je delalo normalno, preko task schedulerja pa se je skripta izvajala samo delno.

WhiteAngel ::

Za začetek izpisuj event loge za vsako vrstico v skripti in poglej, kako daleč pride. Razen, če se sploh skripta ne požene? Potem je verejtno v task scheduler logu kakšen zaznamek? A je file server prek network shara? Ali je dostopen? Mogoče se mora še enkrat povezat in je kakšen trapasti timeout. Ali se je prejšnja instanca skripte zaključila, preden se nova požene?

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

win64 je izjavil:

Preveri, da je v tasku izbrano "run whether user is logged on or not".
Pa poizkusi še izbiro "Run with highest privileges".

Naprej lahko nastaviš pot od kje se zaganja programček(pod urejanje action->Start-in (optional))

Lahko poizkusiš še omogočiti zgodovino za taske, da vidiš kakšen status vrne skripta.
Drugače pa logiranje v datoteko nikoli ni napačno. Spodaj primer:
copy x y >> C:\tmp\log.txt



stvar je v tem da task scheduler se zažene nastavitve so iste kot so bile
zgodovina je, da se je zadeva zagnala

WhiteAngel je izjavil:

Za začetek izpisuj event loge za vsako vrstico v skripti in poglej, kako daleč pride. Razen, če se sploh skripta ne požene? Potem je verejtno v task scheduler logu kakšen zaznamek? A je file server prek network shara? Ali je dostopen? Mogoče se mora še enkrat povezat in je kakšen trapasti timeout. Ali se je prejšnja instanca skripte zaključila, preden se nova požene?


skripta na roke pognana se zažene in konča
skripa preko task schedulerja se zažene in se ne konča.

Tac20 je izjavil:

Blisk je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Če skripto poganjaš izven task schedulerja (na roke), pa vedno opravi zadeve 100%?
Mogoče pa bi na tem nivoju (ročnem) poskusil debugirat zadevo?

Mogoče v skripto vgradiš nekaj logiranja, da vsaj vidiš, do kam uspe priti, oz. kje potem pade?

Ko jo poženem na roke se vedno izvede do konca brez problemov, ko jo izvede task cheduler pa ne

videc je izjavil:

A jo povsod poganjaš z istim uporabnikom? So povsod urejene pravice na mapah/datotekah?

Povsod je vse isto, to sem 100x preveril, ker mi ni bilo jasno, zakaj ne deluje.


Sem imel ze identicne tezave, ko pridem do notebooka ti naredim screenshot kako moras klicati posershell skripto da ti vsakic deluje, meni je std. Postopek isto sral, manual je delalo normalno, preko task schedulerja pa se je skripta izvajala samo delno.

ja bi prosil
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

b3D_950 ::

To nekaj s privilegiji/pravicami ne klapa.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

111111111111 ::

Sem prebral temo. jaz bi preveril sledeče, če se skripta na enem strežniku zaganja OK ima očitno uporabnik do tistega direktorija dostop.

Poglej v katere direktorije ti shranjuje loge. Se strinjam z b3D, da je problem v privilegijih. Daj za foro na kako public mapo, da vidiš kako se bo takrat obnesla.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Blisk ::

Bom probal

HotBurek ::

Sedajle me je klical Pharaque Makduk iz Pakistana in pravi, da so v sredo imeli isto problem s skipto, a da so danes s poskušanjem naključnega klikanja, restartanja in ugibanja končno rešili problem. Sedaj imajo v podjetju vzpostavljen ter delujoč proces, in pravi, da gre naprej novim izzivom naproti.

Kako kaže v vašem podjetju, g. Blisk? Dva dni downtime-a, kako se spopadate z nastalo situacijo?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445210 (3466) aleksander10
»

Scripta ki na vsake toliko časa odpre spletno strano

Oddelek: Programiranje
243213 (2145) blackbfm
»

administratorske pravice

Oddelek: Operacijski sistemi
101240 (1094) antrim
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658766 (7427) b3D_950
»

robocopy

Oddelek: Programska oprema
242611 (2050) driver_x

Več podobnih tem