» »

Noise cancelling slušalke

Noise cancelling slušalke

«
1
2

ubermensch ::

Priporoča kdo kakšne dobre slušalke, ki odstranijo hrup iz okolice in da je cena kolikor toliko konkurenčna? Hvala.

styrian ::

Jaz sem razočaran nad svojimi Bose QC35 II, ker npr Bluetooth prekinja med hojo, če je telefon v žepu, poleg tega sta za prostoročno govorejnje in stereo zvok različna kanala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

techfreak :) ::

@styrian: Verjetno mislis Bose QC35 II?

ubermensch ::

Kolikor sem bral na spletu, te veljajo za ene boljših, vendar pa je tudi cena kar visoka. Ampak pač, kar plačaš to dobiš.

https://www.mimovrste.com/naglavne-slus...

styrian je izjavil:

Jaz sem razočaran nad svojimi Sennheiser QC35 II, ker npr Bluetooth prekinja med hojo, če je telefon v žepu, poleg tega sta za prostoročno govorejnje in stereo zvok različna kanala.


Hvala za tvojo izkušnjo. Kako pa je z noise cancelling?

Zgodovina sprememb…

styrian ::

techfreak :) je izjavil:

@styrian: Verjetno mislis Bose QC35 II?


Ja, res je. Sem popravil. Imam namreč doma tudi ene stare brezžične Sennheiser, ki z radijsko zvezo nesejo 500m. Seveda nimajo noise-cancellinga.

ubermensch ::

styrian je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

@styrian: Verjetno mislis Bose QC35 II?


Ja, res je. Sem popravil. Imam namreč doma tudi ene stare brezžične Sennheiser, ki z radijsko zvezo nesejo 500m. Seveda nimajo noise-cancellinga.


Na mimovrste piše, da imajo? Pa tudi veliko uporabnikov jih hvali ravno zaradi noise cancellinga?

styrian ::

Govorim o tistih starih, s katerimi lahko recimo doma v miru kosim travo ali strižem mejo brez prekinjanja.

Bose seveda imajo noise canceling in dobro deluje za konstanten šum. (letalske turbine, zvok 3d tiskalnika ipd...)

ubermensch ::

styrian je izjavil:

Govorim o tistih starih, s katerimi lahko recimo doma v miru kosim travo ali strižem mejo brez prekinjanja.

Bose seveda imajo noise canceling in dobro deluje za konstanten šum. (letalske turbine, zvok 3d tiskalnika ipd...)


Hvala za pojasnilo. Kaj pa pogovori v sobi in sirene s ceste?

PandaFlow2 ::

styrian je izjavil:

poleg tega sta za prostoročno govorejnje in stereo zvok različna kanala.


To je lastnost Bluetooth profilov, A2DP in HFP med seboj nista kompatibilna.

techfreak :) ::

Pogovori v sobi in sirene so visoki toni, ki jih slusalke precej tezje zadusijo.

Osebno sem testiral Bose QC35 II in Sony WH-1000XM3, slednje tudi redno uporabljam. Po reviewjih bi naj Sonyjeve imele boljsi NC, Bose bi pa naj bile bolj udobne. Po mojih izkusnjah obojne primerljivo iznicijo zvok, prav tako pa so udobne za par urno nosenje.

Ce ne predvajas glasbe je NC minimalen, takoj ko pa vklopis nekaj, tudi ce je precej po tiho, pa precej dobro zadusi.

Ce predvajas glasbo na neki normalni jakosti, bos pogovore do neke mere slisal, ampak bodo precej manj moteci kot brez slusalk.

FireSnake ::

Če se greš dušenje hrupa, potem nabaviš najboljše.

Jaz imam te:
https://www.theverge.com/2018/9/11/1784...

Zelo zadovoljen. So pa moje prve tega tipa.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Slopek ::

Splaca se ti pogledat tudi kaj takega https://www.mimovrste.com/naglavne-slus...
Imas tudi BT verzijo. Sam jih uporabljam za vadbo e-bobnov, kjer je ena izmed prioritet pri slusalkah, ravno dobro dusenje zvoka okolice.

3p ::

FireSnake je izjavil:

Če se greš dušenje hrupa, potem nabaviš najboljše.

Jaz imam te:
https://www.theverge.com/2018/9/11/1784...


Hrup kar dobro dušijo. Govora ne preveč. Zvok je bolj modernega bumbum stila, se ga pa da približno urediti z appom (eq).

Drugače pa če ti gre predvsem za dušenje hrupa in bi nekaj za malo denarja je pa baje tole vredno poizkusiti: https://www.amazon.de/-/en/Soundcore-Bl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

user-pass ::

Tudi jaz imam 1000X M3, odlicno zadusijo zvok ko so aktivno prizgane in zelo dobro zadusijo tudi, ko sploh niso prizgane in samo pasivno poslusas muziko. Sicer nisem nobenih drugih sprobal, ampak tele Sony ne pustije nobene zelje odprte. Tudi ce jih imam 8 ur na glavi ne cutim nobene bolecine ali kaj neprijetnega.

mirancar ::

če te zanima kaka pocen zadeva, sem jaz šel čez review-e in prebral o znamki "mpow"
prodaja se samo na amazonu, modelov je ogromno in nimajo nobene logike v imenovanju svojih modelov

notable modeli so mpow h12 in mpow h21, konkurenčna znamka je tudi taotronics

jaz sem dobil tele za 37 eur (H12), redna cena je 57 eur in pogosto so aktivna kaka znižanja
https://www.amazon.de/Mpow-H12-Hybrid-G...

zelo dobro zadušijo nižje tone (se jih ne sliši več), med tem ko višje se še sliši, so pa zreducirani
v avtomobilu so precej amazing, če veter piha v slušalke pa ni najbolš
zvok pričakovano ni nevem kaj, ni pa obupno slab al pa kej. sam sem bolj fan odprtih slušalk... te mam bolj za foro

če hočeš pa vrhunske so pa glede na moj online research sony wh-1000xm3 najbolj varna izbira

c3p0 ::

styrian je izjavil:

Jaz sem razočaran nad svojimi Bose QC35 II, ker npr Bluetooth prekinja med hojo, če je telefon v žepu, poleg tega sta za prostoročno govorejnje in stereo zvok različna kanala.


Imam QC35II in s S10+ ne opažam takih problemov, tudi kakšno steno prebavi. Imaš kak slabši telefon?

Imel sem sicer tudi Sony, nekoliko boljša kvaliteta zvoka in NC, a manj udobne.

Največji minus vseh Sony NC slušalk, ki ga reviewerji večinoma ne omenjajo: ne moreš jih uporabljat na več napravah istočasno. Torej, poslušaš glasbo na PC in te nekdo kliče. Bose bo preklopil na klic in nato nazaj na PC, Sony ne bo storil nič.

DOOM_er ::

tudi meni Bose nič ne prekinjajo.
Robots will steal your job. But that's OK

pi pawr ::

Tudi jaz imam Sonyjeve ...XM3. NC deluje boljše kot pri Bose.

Minus je, kot že rečeno ena naprava naenkrat. Mene ne moti, zame so to top slušalke. V službi in doma imam ves čas povezane s telefonom.

Ko jih daš na glavo in jih vklopiš, se raznorazni hrupi in govor zelo znatno zmanjšajo. Če se skoncentriraš na sam govor ga lahko še komaj razločiš. Ko pa vklopiš glasbo, potem si v svojem svetu. Za Android in ios obstaja aplikacija z mnogo nastavitvami, podpirajo tudi LDAC kodek.
Enako velja na troli, vlaku, letalu (kje so ti časi). Zunaj na pločniku nisem testiral, "sensory deprivation" v prometu ni ravno zame :)

Sony ima boljši zvok in noise cancelation od Bose.
Z enimi ali drugimi ne moreš zgrešit, trenutno so top šit.

49106 ::

pi pawr je izjavil:

Tudi jaz imam Sonyjeve ...XM3. NC deluje boljše kot pri Bose.

Sony ima boljši zvok in noise cancelation od Bose.
Z enimi ali drugimi ne moreš zgrešit, trenutno so top šit.


Imaš oba modela?


P.S. Zakaj gledamo aktualne Sony slušalke in prejšnji Bose model?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

buneech ::

49106 je izjavil:

pi pawr je izjavil:

Tudi jaz imam Sonyjeve ...XM3. NC deluje boljše kot pri Bose.

Sony ima boljši zvok in noise cancelation od Bose.
Z enimi ali drugimi ne moreš zgrešit, trenutno so top šit.


Imaš oba modela?


P.S. Zakaj gledamo aktualne Sony slušalke in prejšnji Bose model?

Jaz sem oboje sprobal, ko sta bila oba aktualna modela. Bose so bolj udobne na glavi, Sony ima boljši NC. Mogoče ima Bose brez kakršnih koli nastavitev malce boljši zvok.
Jaz sem imel občutek pritiska ob vklopljenem NC pri Bose, pri Sony ne. Sodelavec je rekel, da pri nobenih nima, tko da je treba sprobati.
Zdj mam že skor en let Sony XM3, za v pisarno so super. Domet je odličen, edino malce bolj udoben headband bi lahko imele, ampak ko jih enkrat dobro nastaviš na glavo, je ok. Pa bonus bi bil 2 BT napravi hkrati povezani na slušalke.

49106 ::

Sony ima boljši NC?

Mavrik ::

Od QC35 II ja. O katerih je tekla beseda. V tvoji tabeli ni QC35 II.

Drugače pa: nobene od teh slušalk ne bodo zadušile pogovorov okoli tebe.
The truth is rarely pure and never simple.

buneech ::

49106 je izjavil:

Sony ima boljši NC?

Ja, boljši od QC 35 II, o katerih je tekla debata.
Z njimi se primerja tudi zaradi cene, Bose QC 700 so ustrezno dražje slušalke.

pi pawr ::

49106 je izjavil:

pi pawr je izjavil:

Tudi jaz imam Sonyjeve ...XM3. NC deluje boljše kot pri Bose.

Sony ima boljši zvok in noise cancelation od Bose.
Z enimi ali drugimi ne moreš zgrešit, trenutno so top šit.


Imaš oba modela?


P.S. Zakaj gledamo aktualne Sony slušalke in prejšnji Bose model?


Sodelavec ima Bose QC35 II in smo primerjali. Vsako uho ima svojega malarja (ali je v tem primeru skladatelj), vendar se nas večina strinjala, da so Sonyjeve kar se zvoka in NC tiče malenkost boljše, Bose ima prednost pri udobju.
Preden se odločiš zase je fino poskusiti oboje.

boldleaf ::

ubermensch je izjavil:

Kolikor sem bral na spletu, te veljajo za ene boljših, vendar pa je tudi cena kar visoka. Ampak pač, kar plačaš to dobiš.


Upam, da se zavedas, da je internet poln fake reviewev in placanih strani ter raznih barab, ki za denar oglasujejo izdelke (kot recimo tukaj v temi o "pametnih" sesalcih).

Moj skromen nasvet. Ne kupuj dragih slusalk, dokler jih nekaj ne sprobas na lastnih usesih, s tipom muzike, ki jo rad poslusas. Ker se bos na podlagi reviewev zahebal.

Pa zanimivo, da ni se nihce Sennheiserjevih slusalk omenil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boldleaf ()

DOOM_er ::

Sennheiser so neudobne in imajo slabši zvok in NC, moje skromno mnenje.
Robots will steal your job. But that's OK

DamijanD ::

Samo za info: Sony ima nove 1000XM4

Nesta ::

Ima kdo kako kodo za popust na slusalke

Sony WH-1000XM4

Najceneje kar sem nasel tukaj

https://foto-shop.si/sony-zvok/14493-so...

Hvala

Karen ::

Malce off, če bo komu pomagalo pri odločitvi (subjektivna ocena seveda): imam Sennheiser 598 (kabel), Bose Quietcomfort 35 II (BT in kabel), pa še Beyerdynamics DT770Pro, 32ohmske (kabel). Vse so nove ranga 200EUR plus. Po zvoku jih je vsaj meni enostavno posortirat: Prve Beyerdynamics (BD), potem Quietcomfort, potem 598-ke (ne me narobe razumet, vse so dobre- to niso slušake za 50eur, ampak je pa razlika med njimi, zato sem napisal). Za nosit so vse dobre, mogoče 598 malo zaostajajo, na BD imam pliš pa je kul tudi za več ur, 598 tudi diha, s tega vidika so Bose še najslabše ker imajo neprodušno peno in so najožje - da NC pride do izraza, ampak uho tudi manj diha potem (tudi udobje je stvar oblike ušesa, tako da je to subjektivna ocena, BD imajo največji fi, Bose najmanjši, 598-ke so vmes). Bose so zakon za potovanja (dobro se zložijo, BT freedom, NC imajo - zakon za na avionu). Glede čistosti zvoka so pa BD daleč spredaj po mojem mnenju. Ampak okusi in potrebe so različni, tako da ni namen da tule tekmujem z drugimi ki imajo drugačne izkušnje, če pa komu pomaga pri izbiri pa je tudi ok. Moj nasvet je kot od predhodnikov: če je možnost stopi do BigBanga ali podobne štacune (Harvey) pa preizkusi, pol se je lažje odločit.

Nikonja ::

idealna priložnost
https://www.amazon.de/-/en/QuietComfort...

Tolk poceni jih še nikjer nisem videl !!!

Če nebi imel starejši model bi jih ziher kupil ker pod 300 eur so bolj redko.

Nesta ::

Nikonja je izjavil:

idealna priložnost
https://www.amazon.de/-/en/QuietComfort...

Tolk poceni jih še nikjer nisem videl !!!

Če nebi imel starejši model bi jih ziher kupil ker pod 300 eur so bolj redko.


Hvala sem jih naročil

ripmork ::

Sony WH-1000XM3 uporabljam cca par mesecev. Zvok je sicer dober, a pri vklopljeni "noise-canceling" funkciji je blag šum v desni slušalki (kot rahlo konstantno pihanje vetra), ki pa postane sčasoma moteč, zato funkcijo ne uporabljam pogosto / dlje časa. Poznam še nekaj lastnikov istih slušalk, ki so enako težavo zaznali, noben updejt do sedaj ni razrešil težav. Poguglal in Sony prejema vprašanja glede tega, a razen "reinstall app & update" ni nekih koristnih odgovorov.

Je še kdo drug s temi slušalkami to zaznal / razrešil, ali je rahel šum nekaj, kar imajo "noise canceling" slušalke po defaultu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

user-pass ::

Tega do tega trenutka nisem opazil, samo meni tudi sumi, ampak zaznam samo med komadi. Zna biti zoprno, ce poslusas kaj, kjer je veliko tisine vmes. Ocitno je tako po defaultu.

chort ::

Moje XM3 definitivno ne šumijo, je pa res da so še vedno na FW v2.0. Vem da so bile neke pritožbe čez FW v4.+, med drugim se je omenjalo tudi slabši NC/šum.

buneech ::

Moje so na 4.x FW, ampak ne šumijo. Mogoče vrnt kot stvarno napako, pa naj zamenjajo slušalke?

FireSnake ::

ripmork je izjavil:

Sony WH-1000XM3 uporabljam cca par mesecev. Zvok je sicer dober, a pri vklopljeni "noise-canceling" funkciji je blag šum v desni slušalki (kot rahlo konstantno pihanje vetra), ki pa postane sčasoma moteč, zato funkcijo ne uporabljam pogosto / dlje časa. Poznam še nekaj lastnikov istih slušalk, ki so enako težavo zaznali, noben updejt do sedaj ni razrešil težav. Poguglal in Sony prejema vprašanja glede tega, a razen "reinstall app & update" ni nekih koristnih odgovorov.

Je še kdo drug s temi slušalkami to zaznal / razrešil, ali je rahel šum nekaj, kar imajo "noise canceling" slušalke po defaultu?



Enako je, če na eni strani dela pomivalni stroj.
Opazil, ko sem delal od doma.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

c3p0 ::

Nikonja je izjavil:


Tolk poceni jih še nikjer nisem videl !!!

Če nebi imel starejši model bi jih ziher kupil ker pod 300 eur so bolj redko.


To pa je res dober deal, morda bi si še ene "ubodu".

pi pawr ::

Moje XM3 tudi ne šumijo, sicer vztrajam na verziji FW 2.nekaj. Si poskusil zagnat optimizacijo?

rozman ::

Če je kdo kdaj razmišljal o pasivnih noise cancelling slušalkah: Etymotics ER2XR za približno 150€
Na njihovi spletni strani piše, da je noise cancelling od 35-42dB. SoundGuys Review za QC35ii pravijo, da imajo 20db.

Po temlem seznamu (https://crinacle.com/rankings/iems/) so še hudičevo dobre v primerjavi z ostalimi.

Jaz sem si jih kupil, kakšna 2 tedna so me ušesa bolela za popizdit, zdej je pa ok :) je pa res, da se na začetku počutiš ko da ti nekdo možgane posiljuje :D

c3p0 ::

Firma je dobra, imam od njih koncertne plugs in so odlični.

Morda te slušalke še preveč dušijo hrup okolice, za kak tek/hojo zna bit nevarno.

Aja, pa spravit to v uho zna biti podvig, seveda odvisno od oblike in velikosti slušnega kanala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

rozman ::

@c3p0 - zakaj nevarno med tekom? ker bi se slušalke nonstop migale not/ven in ustvarjale vakum? Da ne bi bobnič počil? Al kaj drugega?

c3p0 ::

To zna bit vsekakor moteče, mislil sem pa na to, da ne slišiš okolice.

tomaz_1980 ::

A je kdo zasledil kak dober black friday deal za Sony XM3, XM4 oz. Bose 700 noise canceling slušalke?

Map ::

Obstaja kaj dobrega in-ear za pameten denar?

Nesta ::

tomaz_1980 je izjavil:

A je kdo zasledil kak dober black friday deal za Sony XM3, XM4 oz. Bose 700 noise canceling slušalke?

Ebay za 280€ z poštnino in carino vred

dvojka ::

Kaj se splača kupiti danes, če budget ni problem? Spet bom začel kar nekaj leteti in iščem kakšne dobre NC slušalke predvsem za na letalo, letališča ter pisarniške sestanke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dvojka ()

DOOM_er ::

Pomoje Sony XM4. Sam imam QC 35II in so kul, samo če bi sedaj nabavljal bi kupil XM4.

Offtopic:
Tisti ki ste že na koncu z baterijo na QC 35 II, menjava je relativno preprosta. Če že menjate pence in mrežico zamenjajte še baterijo, ker se po mojih izkušnjah pence uniči ob demontaži. Baterija je nekje 15€ oz. še manj, zamenjano pa imate lahko v 15 minutah, rabite pa spajkalnik.
Robots will steal your job. But that's OK

Karen ::

Jaz imam QC 35, pa je baterija še ok (hvala za hint), ampak bom mislil na to ob naslednji menjavi penic. Sem zamenjal originalne ki so bile boge s penastimi (bolj udobne, navadna pena, brez tistega umetnega usnja - manj švicaš - ja, drži kot si napisal, ob menjavi uničiš stare), samo se pozna da je NC oz. izolacija zvoka slabša (bolj prihajajo notri zvoki). Imam pa tudi QC45, v glavnem zadnje čase slednje uporabljam na letalu. Nima pa 45-ka več zraven tistega konverterja za na letala (en v dva činča, neki Boeingi imajo to z dvojnim činčem, saj dajo slušalke zraven na sedež ampak ni pa NC), ampak paše od QC35, tako da sem malce premetal vsebino in to je to. Pa če nočeš met panike zaradi BT povezave z GSM oz. računalnikom (med vzletom, pristajanjem bi moral biti BT izključen) je obvezna oprema še stero bananca v USB-C (tanovi telefoni), obvezno takega da dejansko dela - eni GSMi imajo usb-c ki ima že DAC pretvornik, Samsungi pač ne in rabiš tak kabel ki ima DAC že vgrajen v samem kablu. Tako da Bose QC45 če denar ni ovira lahko priporočim, NC za odtenek bolje deluje kot pri 35, ampak če je razlika v ceni velika bi jaz mirno preživel tudi s 35ko (med 35 in 45 ni vesoljske razlike, oz. bi trdil da ni taka kot je lahko razlika v ceni). Pa App mam različen na telefonu, za ene je Bose Music, za druge pa Bose Connect, nisem pa probal če obe skonekta na novo app... pač zgodovina.

jotunn2 ::

Jaz imam se vedno QC35II. Delajo dobro, tudi ce imajo kaksne druge za 1% boljsi NC, je precej bolj pomembno, da jih imam lahko gor par ur, brez da bi imel obcutek da mi bodo usesa odpadla ali pa glava eksplodirala.

zee ::

Apple Airpods Pro. Delajo dovolj dobro in dovolj majhne so za prenašanje okoli. Pomaga tudi, da so dobro integrirane v Applov ekosistem.

Z digitalnim voucherjem so relativno dostopne. :)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Noise canceling slusalke

Oddelek: Kaj kupiti
121697 (738) TheBlueOne
»

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Oddelek: Loža
194208 (2944) c3p0
»

Nakup slušalk za filme in glasbo

Oddelek: Kaj kupiti
111052 (862) starboi
»

Slušalke, ki zadušijo zvok razen človeškega

Oddelek: Zvok in slika
6916 (698) DOOM_er
»

Noise cancelation slušalke

Oddelek: Zvok in slika
121872 (1330) Mahagonij

Več podobnih tem