» »

Kdo je konec tedna posredoval luknjasto kodo v Linuxovo jedro?

Kdo je konec tedna posredoval luknjasto kodo v Linuxovo jedro?

ZDNet - V nedeljo je bil za Linuxovo jedro oddan popravek, ki se je imenoval Huawei Kernel Self Protection (HKSP). Popravek naj bi dodal vrsto varnostnih izboljšav v jedro, presenetilo pa je njegovo poimenovanje. Velika podjetja (Google, Microsoft, Amazon ipd.) neredko prispevajo popravke za Linuxovo jedro, saj ga sama veliko uporabljajo. Huaweijev popravek je bil zato deležen posebne pozornosti, ker je kazal, da se je za to prakso odločil tudi Huawei. Strokovnjaki iz Grsecurity, kjer se tudi ukvarjajo z istim poslom, so zato pod drobnogled vzeli novi popravek. Ugotovili so, da v njem mrgoli hroščev in ranljivosti, ki jih je zlahka mogoče uporabiti za napad.

Ni si težko predstavljati
, da je to sprožilo ogromno polemik. Ali je želel Huawei v Linuxovo jedro vriniti ranljivosti? To bi bilo precej neumno, saj se koda pred vključitvijo temeljito preveri. Položaj se je zapletel, ko je Huawei v ponedeljek javno sporočil, da s popravkom nimajo nič. Poslal naj bi ga eden izmed zaposlenih na lastno pest kot del svojega popoldanskega projekta, medtem ko ga Huawei ni razvil niti ga ne uporablja v svoji opremi ali izdelkih. Da gre za lasten projekt, je v repozitorij kasneje dopisal tudi avtor kode. Ta koda je bila tudi antedatirana na petek, čeprav je bila dodana v nedeljo, kar je dodatna nenavadnost.

Javno dostopne informacije kažejo, da je avtor kode Huaweijev zaposleni, ki sodi v 20. plačni razred na področju varnosti izdelkov, kar je najvišji razred za inženirje. Gre torej za zelo izkušenega človeka. Koda ne bo vključena v jedro, je pa incident pokazal, da preverjanje popravkov deluje. Kaj točno je bil motiv, pa je težko ugotoviti. Strokovnjaki pa so prepričani, da Huawei ni namerno poskusil vnesti ranljivosti na tak način, ker je to naivno in neumno (koda je očitno hroščata, avtor je zaposlen v podjetju, Linuxovo jedro je najnatančneje preverjen del kode). In Huaweiju so se spodrsljaji z varnostjo kode že zgodili.

60 komentarjev

«
1
2

Gagatronix ::

Seveeeeeeeeeda je to eden od zaposlenih storil na lastno pest. Lokalnemu prodajalcu kebaba bom verjel bolj kot pa Kitajcem.

SeMiNeSanja ::

Hja, prostora za špekulacije, kolikor ga hočeš....

Pa še vprašaš se, če bi se kodo enako natančno pregledovalo, če nebi pisalo 'Huawei' na njej.
Mogoče pa so zgolj ukradli pozornost... medtem pa kaj drugega podtaknili?

Presnet... bo treba preveriti, če je zemlja še okrogla...?
Ko se enkrat začne s teorijami zarot, čeprav nimaš nobenih dokazov, so lahko stvari precej strašljive...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Gagatronix ::

Huawei je podjetje, ki je izjemno tesno povezano s CCP.

srus ::

Tega projekti, ki tečejo v okviru ameriške Linux Foundation ne bi nikoli storili. To počnejo samo zlobni Kitajci, še posebej Huawei.

Potem pa svizec ...

Markoff ::

Strokovnjaki pa so prepričani, da Huawei ni namerno poskusil vnesti ranljivosti na tak način, ker je to naivno in neumno (koda je očitno hroščata, avtor je zaposlen v podjetju, Linuxovo jedro je najnatančneje preverjen del kode)


Za tiste, ki delamo s Kitajci, ni ne šlamparija, ne možnost načrtnega vnosa slabe kode in ne ceneno zanikanje resnice prav nič posebnega v njihovi kulturi (saj ne, da drugi tega ne počno, le da so pri tem precej bolj previdni in uporabljajo proxyje, če nič drugega). Edino, česar nikoli ne bom verjel, četudi me CCP pošlje na stadion, je, da nek visoko rangirani delavec kaj takega naredi na lastno pest. To se v kitajskem podjetju kitajskemu državljanu, ki sedi na Kitajskem, ne bo zgodilo v milijon letih.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

drysmoke ::

Glede americanov, tole je pa njihov poskus sabotaze, ce ga se ne poznate. Pa precej bolj resne vrste, k sreci, so se random generator spravili pravocasno analizirati, ne samo to, ameriske barabe so celo podkupile (z drzavnimi posli in vlaganji) RSA Security, da jim je stal ob strani:
Dual EC DRBG @ Wikipedia

Markoff je izjavil:

Strokovnjaki pa so prepričani, da Huawei ni namerno poskusil vnesti ranljivosti na tak način, ker je to naivno in neumno (koda je očitno hroščata, avtor je zaposlen v podjetju, Linuxovo jedro je najnatančneje preverjen del kode)


Za tiste, ki delamo s Kitajci, ni ne šlamparija, ne možnost načrtnega vnosa slabe kode in ne ceneno zanikanje resnice prav nič posebnega v njihovi kulturi (saj ne, da drugi tega ne počno, le da so pri tem precej bolj previdni in uporabljajo proxyje, če nič drugega). Edino, česar nikoli ne bom verjel, četudi me CCP pošlje na stadion, je, da nek visoko rangirani delavec kaj takega naredi na lastno pest. To se v kitajskem podjetju kitajskemu državljanu, ki sedi na Kitajskem, ne bo zgodilo v milijon letih.


Tocno tole. Se pridruzujem. Ce bi bil to Indijec, ne recem. Pa tudi te imajo lagati kot del kulture.
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

SeMiNeSanja ::

drysmoke je izjavil:

Glede americanov, tole je pa njihov poskus sabotaze, ce ga se ne poznate. Pa precej bolj resne vrste, k sreci, so se random generator spravili pravocasno analizirati, ne samo to, ameriske barabe so celo podkupile (z drzavnimi posli in vlaganji) RSA Security, da jim je stal ob strani:
Dual EC DRBG @ Wikipedia

Ko sem pa jaz pred leti namigoval na tovrstne možnosti kompromitacije kode, so me Linux fanatiki malodane hoteli križati kot heretika.

Pri tem se je treba zavedati, da tudi če analize kode na koncu marsikaj odkrijejo, da ni nobene garancije, da odkrijejo vse tovrstne 'hrošče'. Če si dovolj vztrajen (imaš dovolj denarja), boš prej ali slej uspel vriniti kos kode, ki v projektu nebi imela kaj iskati.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Poldi112 ::

Zakaj se spet lažete? Vse kar smo trdili je, da je open source koda bolj varna. Nihče nikoli ni trdil, da je brez lukenj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zavajon ::

Če je tip v visokem plačilnem razredu, potem gotovo ni dober strokovnjak, ampak kvečjemu potencial za managerja. Vsaj če je v Huaweiu tako kot pri nas :)

drysmoke ::

Poldi112 je izjavil:

Zakaj se spet lažete? Vse kar smo trdili je, da je open source koda bolj varna. Nihče nikoli ni trdil, da je brez lukenj.


A ker jo beres? In redno pregledujes? Cisto vseeno je, ali kodo disassembliras ali napises v Cju. Danes ne zna nihce vec ne enega ne drugega, kaj sele, da bi bili sposobni karkoli reviewat. In ves kdo jo pregleduje, veliko bolj redno kot razni dobronamerni stricki? Blackhat. Na polno. Tako zelo, da je Torvalds ze pred leti nehal pisati v commit komentarje karkoli kar nakazuje, da je bil tam potencialen security issue. Open source koda bi lahko V TEORIJI bila bolj varna, ampak se na to teorijo ni treba cisto nic sklicevati, ker je samo teorija, zahteva pa ljudi, ki so slabo placani kot whitehat in neskoncno bolje kot blackhat in iz dneva v dan jih je vec v penziji. Ker danasnji frameworkarji in javascriptasi ne bojo nasli security issua v kodi, razen ce jim na glavo pade. Iz preprostega razloga, ker kode ne berejo. Nikoli. Po mojem je se SQL injectionov za nekaj generacij dovolj po serverjih in to nenamerno.
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

Gagatronix ::

@zavajon: Ti nimas nobenega razumevanja kako Kitajski sistem deluje. Ce noces gniti v Foxconnu po 12 ur na dan kot suzenj bos delal tocno tisto, kar ti Partija govori. Nekateri smo pac delali s Kitajci in vemo da so laznjive, goljufive pizde.

drysmoke ::

SeMiNeSanja je izjavil:

drysmoke je izjavil:

Glede americanov, tole je pa njihov poskus sabotaze, ce ga se ne poznate. Pa precej bolj resne vrste, k sreci, so se random generator spravili pravocasno analizirati, ne samo to, ameriske barabe so celo podkupile (z drzavnimi posli in vlaganji) RSA Security, da jim je stal ob strani:
Dual EC DRBG @ Wikipedia

Ko sem pa jaz pred leti namigoval na tovrstne možnosti kompromitacije kode, so me Linux fanatiki malodane hoteli križati kot heretika.

Pri tem se je treba zavedati, da tudi če analize kode na koncu marsikaj odkrijejo, da ni nobene garancije, da odkrijejo vse tovrstne 'hrošče'. Če si dovolj vztrajen (imaš dovolj denarja), boš prej ali slej uspel vriniti kos kode, ki v projektu nebi imela kaj iskati.


Ah seveda. Linux fanboyi so ravno tako nekriticni in zabiti kot windows fanboyi (ali apple). Android navijacem pa tako ali tako nic ne pride blizu, take mase zabitezev ne najdes nikjer drugje. Navijanje za karkoli je neumno do konca, seveda pa tega fanboyi nikoli ne bojo priznali, ker pac radi sedijo na tribunah in vrtijo svojo zastavico. Praviloma pa so tudi cisti brezvezniki, ki jim nic ni jasno, radi bi bili pa tigri, levi, carji ipd (seveda so preleni in preneumni, da bi karkoli taksnega res postali).

Tule je se nekaj lepih primerov: http://www.underhanded-c.org
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

zavajon ::

Meni se zdi, da so lažnjive, goljufive pizde enakomerno porazdeljene po svetu, tako kot neumnost ;)

Gagatronix ::

Se ti vidi, da nikdar nisi bil na Kitajskem. Povprecen Kitajc te bo probal olupit za vsak juan, ker si pac laowai. Tisti ki delajo v velikih firmah ki plesejo pod taktirko CCP-ja so pa tako ali tako kategorija zase.

drysmoke ::

Btw, sem se precej hehljal, ko sem tole pisal >:D, me prav zanima koliko ljudi mi zna danes povedati kateri jezik tole sploh je. Edino ne vem koliko jih se podpira trigrafe.

??= define l(X_,_y) ||r##_y##n##X_()%!1<<45
??= define if(_a) if(_a l(d,a))
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

MrStein ::

C

To je tako, kot če bi vprašal, iz česa je ta predmet? Odgovor je : iz atomov
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gagatronix ::

Blazno grd C, jasno.

Edit: Vidim da me je MrStein prehitel.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

PS: A nisi nick-a menjal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

Gagatronix je izjavil:

Se ti vidi, da nikdar nisi bil na Kitajskem. Povprecen Kitajc te bo probal olupit za vsak juan, ker si pac laowai. Tisti ki delajo v velikih firmah ki plesejo pod taktirko CCP-ja so pa tako ali tako kategorija zase.

Eni plešejo pod diktatom CPP, drugi, na drugi strani pacifika, pa po diktatu $$$.

Rezultat je na koncu isti za vse ostale, razen za tiste, ki so bili podvrženi diktatu.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

drysmoke ::

Gagatronix je izjavil:

Blazno grd C, jasno.

Edit: Vidim da me je MrStein prehitel.


Odlicno obema. Kaj pa naredi? Meni se zdi hudo zabavno, sploh ce je zakopano v headerje pa ne skupaj. Bi se ga dalo pa se bolj grdega naresti, precej razbiti itd...

(Mr.Stein - nickname: muscle memory kills :D)
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

Gagatronix ::

S C-jem sem nazadnje delal mogoce desetletje po K&R, res se mi ne da za nek brezvezen argument.

@SeMiNeSanja, Kitajska *je* diktatura ker bo stricek Pu na oblasti do smrti, Amerika pa to se postaja.

Poldi112 ::

drysmoke je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Zakaj se spet lažete? Vse kar smo trdili je, da je open source koda bolj varna. Nihče nikoli ni trdil, da je brez lukenj.


A ker jo beres? In redno pregledujes? Cisto vseeno je, ali kodo disassembliras ali napises v Cju. Danes ne zna nihce vec ne enega ne drugega, kaj sele, da bi bili sposobni karkoli reviewat.


Kako so potem našli to luknjo, če kode nihče ne pregleduje? Očitno nisi edini na svetu, ki še zna C.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Gagatronix ::

Jaz asm se obcasno uporabljam, iz cisto prakticnih razlogov. S C-jem se mi pa res ne da vec ukvarjati.

drysmoke ::

Gagatronix je izjavil:

S C-jem sem nazadnje delal mogoce desetletje po K&R, res se mi ne da za nek brezvezen argument.

@SeMiNeSanja, Kitajska *je* diktatura ker bo stricek Pu na oblasti do smrti, Amerika pa to se postaja.


Exactly. Nihce ne bo sel take svinjarije studirat, sploh ko bo zakopana v header s kupom #ifdef-ov ipd. Ti pa povem kaj naredi... vsak if ima moznost da se preobrne v true 1:1024. Ubijes kakrsenkoli produkt. Ergo, moznosti za sabotirat open source je neskoncno, vsa stvar je samo v tem, kako kreaitiven si.

Jah asembler uporabljam samo se za reversanje, nazadnje sem v njem trampoline pisal, C precej vec, ko se pac zakopljes v kernel nima smisla v javi pisat ;) Lahko bi pa kdo sportal electron v kernel module to bi bilo sele veselja, vsak webshit bi lahko sral po sistemu.
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

Gagatronix ::

Jaz se ne spuscam v kernel nivo. Moji interesi so drugje. Se pa spomnim, ko sem pred desetletji, se v DOS-u, se ukvarjal z optimizacijo neke 3D grafike (brez pospesevalcev) potem mi je pa koncno padlo na pamet da lahko ponucam malo asm trikov.

Also, 13h mode *srcek*

Jave pa nimam pretirano rad. Ceprav se da v njej tudi veliko naredit.

drysmoke ::

Gagatronix je izjavil:

Jaz se ne spuscam v kernel nivo. Moji interesi so drugje. Se pa spomnim, ko sem pred desetletji, se v DOS-u, se ukvarjal z optimizacijo neke 3D grafike (brez pospesevalcev) potem mi je pa koncno padlo na pamet da lahko ponucam malo asm trikov.

Also, 13h mode *srcek*

Jave pa nimam pretirano rad. Ceprav se da v njej tudi veliko naredit.


Kompliment. Tole si poglej, ti bo verjetno vsec http://www.sizecoding.org/wiki/Memories

U ja, 13h zakon, ali si o 10h govoril? ;) Mmmm,... TSRji...

Java je bila cinicna pripomba ;((
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

Randomness ::

Ti pa povem kaj naredi... vsak if ima moznost da se preobrne v true 1:1024.
A si prepričan? V kodi imaš očiten UB. Kompajlerju je dovoljeno narediti karkoli.

drysmoke ::

Randomness je izjavil:

Ti pa povem kaj naredi... vsak if ima moznost da se preobrne v true 1:1024.
A si prepričan? V kodi imaš očiten UB. Kompajlerju je dovoljeno narediti karkoli.


Iz glave narejeno, nisem skompajlal, tudi trigrafe ne vem ce se kdo podpira... se pa da, nekoc sem imel to kodo spisano, samo izgubljena v morju fajlov. Lahko pa probas pa porocaj.

Btw, precej vec odgovorov kot sem jih pricakoval, vracate mi vero v svet;)
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

Gagatronix ::

drysmoke je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Jaz se ne spuscam v kernel nivo. Moji interesi so drugje. Se pa spomnim, ko sem pred desetletji, se v DOS-u, se ukvarjal z optimizacijo neke 3D grafike (brez pospesevalcev) potem mi je pa koncno padlo na pamet da lahko ponucam malo asm trikov.

Also, 13h mode *srcek*

Jave pa nimam pretirano rad. Ceprav se da v njej tudi veliko naredit.


Kompliment. Tole si poglej, ti bo verjetno vsec http://www.sizecoding.org/wiki/Memories

U ja, 13h zakon, ali si o 10h govoril? ;) Mmmm,... TSRji...

Java je bila cinicna pripomba ;((


Pardon, me ze malo spomin daje, pa se od vceraj zjutraj sem buden, 10h :)

Java je pa cinicna pripomba za vse, ceprav sem tudi v Javi kar nekaj stvari ustvaril.

drysmoke ::

Gagatronix je izjavil:

Java je pa cinicna pripomba za vse, ceprav sem tudi v Javi kar nekaj stvari ustvaril.


Tudi jaz. Pa ne po svoji zelji.
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Randomness ::

Naj ti bo.
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

??= define l(X_,_y) ||r##_y##n##X_()%!1<<45
??= define if(_a) if(_a l(d,a))

int main() {
    for (int i = 0; i < 1000000; i++) {
        if (1) {
        } else {
            printf("voila!\n");
            exit(255);
        }
    }

    return 0;
}

-O0
0000000000000000 <main>:
   0:	55                   	push   rbp
   1:	48 89 e5             	mov    rbp,rsp
   4:	c7 45 fc 00 00 00 00 	mov    DWORD PTR [rbp-0x4],0x0
   b:	eb 04                	jmp    11 <main+0x11>
   d:	83 45 fc 01          	add    DWORD PTR [rbp-0x4],0x1
  11:	81 7d fc 3f 42 0f 00 	cmp    DWORD PTR [rbp-0x4],0xf423f
  18:	7e f3                	jle    d <main+0xd>
  1a:	b8 00 00 00 00       	mov    eax,0x0
  1f:	5d                   	pop    rbp
  20:	c3                   	ret

-O2
0000000000000000 <main>:
   0:	31 c0                	xor    eax,eax
   2:	c3                   	ret

Jup, kompajler kar lepo izkoristi UB.

Gagatronix ::

Luskana svinjarija. *srcek*

Res se moram malo bolj v programiranje spravit, da mi ne bodo tile stari mozgani zakrneli.

drysmoke ::

Randomness: lepa, hvala za trud :) Saj ne, da bi tole tlacil v kakrsenkoli svoj projekt :D :D :D
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

blay44 ::

In v čem je fora, da namesto # napišeš ??= ?

LightBit ::

@drysmoke, pošlji to kot patch Linusu.

MrStein ::

blay44 je izjavil:

In v čem je fora, da namesto # napišeš ??= ?

To je tako, kot če napišeš "prosinec" namesto "januar".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Randomness ::

Evo, če kdo želi sprobati; še malo popravljena koda, ki dela "pravilno".
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

??= define l(X_,_y) ||!(r##_y##n##X_()%(1<<10))
??= define if(_a) if(_a l(d,a))

int main() {
    for (int i = 0; i < 10000; i++) {
        if (0) {
            printf("voila: %d!\n", i);
            exit(255);
        }
    }

    return 0;
}

Spura ::

Kaj to pocne in ali je nevarno je povsem nerelevantno. Ko vidim tak zmazek v PR stisnem reject in to je konec. Jst ne rabim pogruntat vseh trikov kako skrit neke hacke, ce v osnovni rejectam vsako kodo, ki ni povsem preprosta in razumljiva.

drysmoke ::

Spura je izjavil:

Kaj to pocne in ali je nevarno je povsem nerelevantno. Ko vidim tak zmazek v PR stisnem reject in to je konec. Jst ne rabim pogruntat vseh trikov kako skrit neke hacke, ce v osnovni rejectam vsako kodo, ki ni povsem preprosta in razumljiva.


U ja, take imamo najraje, egoisticno fiksirane birokrate, ki so prepricani, da so najbolj pametni, ce je pa koda njim razumljiva, bo pa vse uredu. Ampak, kaj, ce je koda tebi razumljiva, ampak je ne razumes pravilno? Ampak saj ves, da nihce ne reviewa kode 100%, pac, pogleda na kilometer, ce ima res slab dan, jo pogleda na 1 meter, ampak pogledat jo moras na mikron natacno. Seveda ti to pocnes (samo ves ostali svet ne). No pa daj, ajde: http://www.underhanded-c.org/

Evo, cisto legit blok kode, kaj pocne? Randomness, Gigatronix, sta se ze iskazala, dajta se ostalim priliko :)

send(to, from, count)
register short *to, *from;
register count;
{
    register n = (count + 7) / 8;
    switch (count % 8) {
    case 0: do { *to = *from++;
    case 7:      *to = *from++;
    case 6:      *to = *from++;
    case 5:      *to = *from++;
    case 4:      *to = *from++;
    case 3:      *to = *from++;
    case 2:      *to = *from++;
    case 1:      *to = *from++;
            } while (--n > 0);
    }
}


Pa dajmo ostati fokusirani, gre se za kernel kodo, cudovito po mojem mnenju, ne za visual basic style kodo (pa se tam bi se dalo marsikaj notri zapakirat).
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drysmoke ()

blay44 ::

Puuf. Zanka zanke v ifu s kazalci. Pri case0 zaštrata do pogoja n-1>0. Povečano vsebino iz froma prenaša v vsebino to? Sam kam pa kažeta kazalca? Na 0H.:)
Na hitr. Zih sem kje falu.

Genetic ::

blay44 je izjavil:

Puuf. Zanka zanke v ifu s kazalci. Pri case0 zaštrata do pogoja n-1>0. Povečano vsebino iz froma prenaša v vsebino to? Sam kam pa kažeta kazalca? Na 0H.:)
Na hitr. Zih sem kje falu.

Ne Puuf. Duff.

drysmoke ::

Genetic je izjavil:

blay44 je izjavil:

Puuf. Zanka zanke v ifu s kazalci. Pri case0 zaštrata do pogoja n-1>0. Povečano vsebino iz froma prenaša v vsebino to? Sam kam pa kažeta kazalca? Na 0H.:)
Na hitr. Zih sem kje falu.

Ne Puuf. Duff.


Exactly :)
GDPR for idiots: https://www.youtube.com/watch?v=-stjktAu-7k

Randomness ::

V kodi na parih mestih manjka določen znak. Najde kdo?

LightBit ::

drysmoke je izjavil:

U ja, take imamo najraje, egoisticno fiksirane birokrate, ki so prepricani, da so najbolj pametni, ce je pa koda njim razumljiva, bo pa vse uredu. Ampak, kaj, ce je koda tebi razumljiva, ampak je ne razumes pravilno?

Jaz prav gotovo ne bi sprejel kode, ki je ne razumem ali že če mi ne bi izgledala dovolj lepa, pa sem daleč od birokrata.
Če je koda težko razumljiva je to zagotovo slabo. Ponavadi se tudi zahteva nek dogovorjen stil.
Fino je če vsaj uporabljaš "-Wall -Wextra -Werror -pedantic -std=c99". Da bi bilo jedro napisano v Rust-u (ali nekaj takega) si pa verjetno proti.
Seveda bugi in ranljivosti obstajajo in vedno bodo. Ali nam preostane kaj drugega?

LightBit ::

Randomness je izjavil:

V kodi na parih mestih manjka določen znak. Najde kdo?

*to bi verjetno moral biti *to++.

MrStein ::

Ni nujno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Randomness ::

*to bi verjetno moral biti *to++.
Jup
Ni nujno.
Razloži

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Randomness ::

Koda je pravilna.
Veš mogoče, v katerih primerih in zakaj je pravilna?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo je konec tedna posredoval luknjasto kodo v Linuxovo jedro? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6010303 (7644) blay44
»

Google želi poenotiti jedri Linuxa in Androida

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4312324 (8489) c3p0
»

Windows 10 bo dobil podsistem s pravim Linuxovim jedrom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8119285 (15213) techfreak :)
»

Linux 4.16 je tu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2511816 (8086) poweroff
»

Vse najboljše, Linux!

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4917756 (14575) Kenpachi

Več podobnih tem