» »

WiFi extender

WiFi extender

i33a ::

Pozdravljeni,
trenutno uporabljam Telekomov router/modem in mi drugače povsem zadošča.
Pred kratkim sem si uredil prostor tudi sosednji stavbi, kjer potrebujem internet. Mi lahko svetujete kak dober WiFi extender?
Namestil bi ga na podstrešje od kjer se vidi v sosednjo stavbo, ki je oddaljena cca 15m. Bistveno mi je, da lovi signal predvsem v delu stavbe bližje extenderju.
Kateri extender priporočate za čimnižjo ceno in dobro delovanje (vsaj tekoče predvajanje youtube videa)?

kari ::

jaz bi raši kupil powerline z wifijem to deluje dosti bolje kot kaki koli ojačevalec signala res pa je da je cena dosti višja

starfotr ::

Potegni kabel in v sosednjem objektu namesti dostopno točko ali več njih.

i33a ::

Kabel žal ne pride v poštev, saj je med stavbama asfalt, po zraku pa tudi žal ni možno.
Iščem bolj budget friendly rešitev, kot je poweline z wifi-jem.
Ima kdo kako priporočilo glede wifi extenderja (katere specifikacije so najpomembnejše za uredu delovanje)?

Fsegula62 ::

Powerline z WiFi stane stane manj kot 50€, če ti je to preveč je po mojem mnenju bolje da se tega sploh ne lotiš.

i33a ::

Aha, pa res vidim, da so nekateri tudi dokaj poceni. Upam le, da bo to uredu delovalo tudi v sosednji stavbi.

Me pa zanimajo primerjave z WiFi extenderjem?
Kakšne so prednosti in slabosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: i33a ()

Fsegula62 ::

Nestabilno delovanje sploh če ciljaš na tiste za 15-20€ in še signal boš imel le pri kakšnem oknu, ki je obrnjeno proti sosednji stavbi, na powerline pa lahko kasneje priključiš še žične naprave in dodatno dostopno točko, switch itd.

Argica ::

Fsegula62 je izjavil:

Powerline z WiFi stane stane manj kot 50€, če ti je to preveč je po mojem mnenju bolje da se tega sploh ne lotiš.


kje, link?

navadni powerline + powerline z wifijem pod 50€?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118196 (6005) Robert
»

Powerline adapter internet

Oddelek: Omrežja in internet
493735 (2319) MrStein
»

WIFI extend

Oddelek: Kaj kupiti
242530 (1600) OK.d
»

Powerline + wireless router pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
51436 (1316) ludbe
»

Dodatni router za WiFi po vsej hiši (AMIS)

Oddelek: Omrežja in internet
62903 (2773) SeMiNeSanja

Več podobnih tem