» »

Je 51 stopinj preveč?

Je 51 stopinj preveč?

TheHijacker ::

Imam kt7a raid in thunderbird 900 sfriziran na 1008ghz(112x9). Je 51 stopinj preveč, če je sistem full obremenjen? Termalna pasta je Artic Silver 2.0. Imam 4 ventilatorje 80mm, ki jih imam priključene na digidoc5. Hladilnik na proc. je Volcano II. Kakšen nasvet?

SkIDiver ::

Za CPU je bols mal mn kot pa 51. Probi investirat v kako vodno hlajenje. Probi nekako spravt zrak direkt na CPU hladilnik, mal se bo prec poznal

3LeR. ::

to je cist ve redu sam ce laufa stabilno drgac pa odvij
moj (6x133 tb) ma max temp 55 pa mam C Orba pa benih ventov v kisti
pa ni ben blem

crusader ::

Če ti dela proc stabilno ni blema.Mogoče se sam življenjska doba procesoeja skrajša.

TheHijacker ::

vodno hlajenje odpade... imam big tower, ki ima dva izhoda za ventilator. Dela mi samo zgornji. Bi moral enega okrog obrnt, da bi mi not pihal? Ohišje imam zaprto. Hja stabiln... hmmm winme se vsaj 2x na dan sesujejo win2k pa dela brez problema... Kakša je življenska doba procesoja?

SkIDiver ::

S sprednje strani naj ti en not piha, vzadi pa en vn. Pa ne pozab da se topu zrak dviga!!!!!!!!!!!!!

TheHijacker ::

bom še to probu... sporočim rezultate...

element ::

Boljše zračenje ohišja pravim jest... :D

fictionel ::

a nis ti mislou 1008mhz??
LOL:D:D:D:D:D:D:D

R@C@ ::

Pomoje maš pa ti malce problemov pri nanašanju termalne paste. Nanesi jo na proc, toliko da bo ravno pokrit kovorim o čim manjšem sloju, potem pa čisti hladilnik gor natakni, pa po možnosti še mal prikrivi vpenjalce, da bo dobro stisnil proc. Ma da se zniža temperatura za 5-7 stopinj. 51 je preveč za 100 mhz OCja!
(ni pa preveč za CPU, ker more it tja do 80)

TheHijacker ::

ok 1008mhz... Typo.

Zdej mi je pa ratal spravt na manj kot 50! Fora je bila samo v tem, da sem sam tako kot ste mi svetovali naredil airflow znotraj ohišja... Sedaj je veliko bolje...

A mogoče kdo ve življensko dobo procesorja?

ChiefThunder ::

Z normalno temperaturo in ustreznim hlajenjem procesor živi dobo nenavitega procesorja, mogoče manj. Vsekakor bi moral držati kr nekaj let...

Huey P ::

Do tedaj, ko bo ta procesor "mrtev" boš ti že zdavnaj mel drugega z 133 MHz FSB in prek 1 GHz...
51 stopinj pa ni preveč. Ni priporočljivo, ampak ni preveč. Pa malo termalne nebi škodilo, več ventov v ohišju -- na spodnji prednji strani naj pihajo noter, odzadaj pod napajalnikom pa ven. Pa mogoče še kakšen ob strani???

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
..::DOOM III: The Legacy::..

Huey P ::

Pa še to;

Kje in kdaj pa si kupil Durona 900 MHz???

..::DOOM III: The Legacy::..

TheHijacker ::

Kje... hmm dolga zgodba. Dobil pa sem ga brez davka... Kje ga je moj dobavitelj kupil ne bi vedel(?PC-Hand?). Ni ukraden samo zelo dolga zgodba je(on ga je dobil po dilerski ceni; sam sestavlja računalnike in ji prodaja naprej). Cena je pa bila mislim da 38k. Poleg tega mi je zrihtal še kt7a raid po ceni 42k...
Mislim, da sem naredil dober biznis, ker kot sem lahko videl abitke se ne da dobit pod 50k.
Aja vse skupaj pa sem kupil kakšne pol meseca nazaj.

ADF ::

Potem pa moraš imeti stroj za potovanje v prihodnost, ker Durona 900 pred 14-imi dnevi še ni bilo:

AMD Announces 900MHz AMD Duron™ Processor, Raising Performance for Everyday Home, Business Computing
--Compaq among manufacturers to offer newest AMD Duron™ processor--

SUNNYVALE, CA--APRIL 2, 2001--AMD today announced the availability of the 900MHz AMD Duron™ processor, its highest performance AMD Duron processor to date. Designed to meet the needs--today and tomorrow--of value-conscious home and office desktop computer users, the 900MHz AMD Duron processor enhances AMD's processor lineup, which delivers a full spectrum of innovative solutions.

TheHijacker ::

ups... pardon... imam thunderbirda 900 in ne durona... še enkrat sorry... sem mel namen najpret kupt durona sam sem za približno isto ceno dobil tbrda...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri CPU mate in utemeljite zakaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23923323 (15103) 54j0
»

Kateri procesor imate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087996 (5397) GamingFish
»

OC durona 800 ali ko ti procesor rece ne

Oddelek: Navijanje
101089 (891) jamiroq
»

Najbl navit proc. na forumu (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
544737 (3706) SkIDiver
»

Koliko forumašev je iz LITIJE

Oddelek: Loža
141197 (1037) TheHijacker

Več podobnih tem