» »

problem mrežna...?

problem mrežna...?

borut-t ::

problem mrežna...? imam neke vrste problem z mrežno kartico, ki je Realtek.... imam povezana dva kompa u mrežo(problem je na mojem), ko hočem si posnet kšn film iz druzga kompa, mi ga vleče ful počas, če pa film vlečem nasprotno, torej iz druzga kompa kmen, pa dela vse kul, tko ko mora.... mrežne so na obeh iste, mojo sm pa zamenou s 3com-ovo, pa je isti šit.... torej mora bit problem u softu..., sm kje??? ima kdo rešitev..?? lp

Lith ::

jaz imam enak problem (1. rač: Intel Cel 450MHz, Realtek 8139 mrežna 10/100, 2. rač: Celeron 1700MHz, enaka mrežna - skupaj kupljene, na 1. zaganjam winse 2k, na 2. XPje) pa nobene rešitve, tako da ne vem do zdaj kaj je narobe (spraševal sem že tukaj)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

bosstjann ::

probita drug kabel ki je nerejen že prej ne lastna izdelava (ponavadi je problem v kablu)

Poldi112 ::

Zanimiva resitev. Ampak ce je kabel, potem ce ga obrnes okrog (vhod prvega das v drugega in obratno), se recieve in transmit zamenjata in bi se moglo stanje racunalnikov tudi zamenjati. Je res ?

ToniT ::

Poldi112: Ni res!

gkovac ::

ToniT si siguren? Če upoštevam zdravo pamet bi tut jest reku isto kot Poldi. Dej razloži malo prosim. :D
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

ToniT ::

Najprej domače branje.

Če imaš na eni strani zeleno parico na nogici 1-2 in oranžno na 4-6 in na drugi strani oranžno parico na 1-2 ter zeleno na 4-6, dobiš ne glede na to, kako obrneš kabel naslednjo kombinacijo 1-2 na 4-6 in 4-6 na 1-2. Računalnika komunicirata tako, da eden pošlje paket, drugi ga pa potrdi, zmeraj je promet dvosmeren (v vsakem primeru delata obe parici).

Lith ::

jazst imam doma 5 kablov, vse različnih dolžin in vezav (X-over, straight), pa na nobenem ni razlike v prenosu, vedno začne hitro in potem čez par sekund fuuul upočasni, tako da je res nekaj lahko s kartico/ploščo neujemanja
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Poldi112 ::

A na 10Mb si probal, ce normalno dela. Ce zmanjsas hitrost, a pol normalno dela ?

ToniT
Ne vem ce sva se razumela. Ampak ce zamenjas kabel, potem druga masina dobi orajzen kabel za prenos. Tako da prenos od prve do druge poteka po drugem paru zil, ce obrnes kabel. To sem hotel rect. Ker to da potrditve potujejo pocasi verjetno ni problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lan kabli (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5713555 (11260) gazibo
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279380 (8678) racunalnicar
»

100Mbps ali 10Mbps (40m kabli)

Oddelek: Omrežja in internet
322241 (1721) balocom
»

Utp kabel in ISDN telefon

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163361 (2842) Gogo
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432449 (1873) Gandalfar

Več podobnih tem