» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
51 / 76
»»

PrihajaNodi ::

V trgovinah sam za upokojence. Mojo mamo, torej.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

K0l1br1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

V trgovinah sam za upokojence. Mojo mamo, torej.

Še vedno 80+ letno mamo pošiljaš v trgovino? Je ni škoda?

PrihajaNodi ::

Grem tud sam vcasih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WizzardOfOZ ::

K0l1br1 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ne morejo te dvakrat kaznovat za isti prekršek.

Ti ga pa lahko narediš?


Če se splača, potem sprejmem tveganje, da me bodo dobili in bom plačal kazen.

rabelj5 je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/odpir...

zakaj gremo (oziroma bomo šli lahko) Ljubljančani lahko v živalski vrt, ljudje iz drugih občin pa ne?

zakaj ne vozijo tudi avtobusi, če se moraš sam pripeljat, se tako diskriminira proti ljudem brez avta/izpita oziroma takim ki so predaleč da bi prišli peš oziroma takim brez kolesa..


A ni zamimivo, da bodo blejci pa lahko šli na sprehod okoli jezera, ti pa ne. Diskriminacija!!!

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Zdaj, ko se bo veliki vodja bal protestov, nas bo hotel imeti zaprte do 31.12.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

tone31 ::

jaz pravim let him fuck around and find out

Bojevnik ::

Hmm, mislim da tole se ni bilo komentirano v tej temi.
Izgleda, da tudi ustavno sodisce ni naklonjeno "zaklepanju" na obcine.

https://www.us-rs.si/media/u-i-83-20.de...

Bi pa prosil, ce bi tudi kaksen slo-techovski pravnik pokomentiral tole :). Pa hvala z vnaprej ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

rabelj5 ::

tone31 je izjavil:

jaz pravim let him fuck around and find out

ja, jaz si tudi želim da ornk stisnejo in se zgodi ulica, da enkrat dokončno počistimo z njimi

Bojevnik je izjavil:

Hmm, mislim da tole se ni bilo komentirano v tej temi.
Izgleda, da tudi ustavno sodisce ni naklonjeno "zaklepanju" na obcine.

https://www.us-rs.si/media/u-i-83-20.de...

Bi pa prosil, ce bi tudi kaksen slo-techovski pravnik pokomentiral tole :). Pa hvala z vnaprej ;)

vlada pravi 'ne priznajem ja ovaj sud'

Furbo je izjavil:

Zdaj, ko se bo veliki vodja bal protestov, nas bo hotel imeti zaprte do 31.12.

2050

zobnik ::

Omejitev gibanja na občine naj čimprej umaknejo....te dni čez par občin po stranskih gozdnih hribovskih cestah so vidt kar dotrajne...ker na glavne ne hodjo ravno vsi.
Škoda bo nepopisna, kdo bo vse te občinske ceste porihtal.

dexterboy ::

tone31 je izjavil:

kdor zdaj ostaja doma, ko je jasno, da so vsi ti ukrepi namenjeni samo utrjevanju oblasti, mu je res zasluženo biti za vedno v hausarestu

THIS!!!
Edini hudič je ta, da bi nam lahko zmanjkalo delovne sile :(
No, tudi za ta problem bomo iznašli zdravilno rožico 8-)

#NodiJeDoma
#ReveOstanejoDoma
#OstaniUjet
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

zobnik je izjavil:

Omejitev gibanja na občine naj čimprej umaknejo....te dni čez par občin po stranskih gozdnih hribovskih cestah so vidt kar dotrajne...ker na glavne ne hodjo ravno vsi. Škoda bo nepopisna, kdo bo vse te občinske ceste porihtal.

:) :D :))
Make My Day

on topic;
ta teden me zopet čakajo kršitve občin. Ker me je strah in se bojim biti sam v avtu, URADNO VABIM Nodija, da se mi pridruži v klimatiziranem osebnem vozilu opremljen s hidravličnim vzmetenjem in CD Changer-jem. Ne potrebuje nobenega plačila, zgolj masko in rokavice. da ga ne okužim.

#NodiJeDoma
#ReveOstanejoDoma
#OstaniUjet
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

dexterboy je izjavil:

, URADNO VABIM Nodija, da se mi pridruži v klimatiziranem osebnem vozilu opremljen s hidravličnim vzmetenjem in CD Changer-jem. Ne potrebuje nobenega plačila, zgolj masko in rokavice. da ga ne okužim.

#NodiJeDoma
#ReveOstanejoDoma
#OstaniUjet



Pozabil si dodati #nohomo.... ne? :|

Zgodovina sprememb…

dripac ::

dexterboy je izjavil:

ta teden me zopet čakajo kršitve občin. Ker me je strah in se bojim biti sam v avtu, URADNO VABIM Nodija, da se mi pridruži v klimatiziranem osebnem vozilu opremljen s hidravličnim vzmetenjem in CD Changer-jem. Ne potrebuje nobenega plačila, zgolj masko in rokavice. da ga ne okužim.

#NodiJeDoma
#ReveOstanejoDoma
#OstaniUjet


Pa obvezno fotke in posnetek, drugače ne verjamemo. Ampak če gre on ven - kdo mu bo pa mamico pa atija čuval? :|

dexterboy ::

Miki N je izjavil:

dexterboy je izjavil:

, URADNO VABIM Nodija, da se mi pridruži v klimatiziranem osebnem vozilu opremljen s hidravličnim vzmetenjem in CD Changer-jem. Ne potrebuje nobenega plačila, zgolj masko in rokavice. da ga ne okužim.
#NodiJeDoma
#ReveOstanejoDoma
#OstaniUjet

Pozabil si dodati #nohomo.... ne? :|

:)) :)) :))
res je;
#NodiJeDoma
#ReveOstanejoDoma
#OstaniUjet
#NoHomo
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

sunshine403 ::

Bojevnik je izjavil:

Hmm, mislim da tole se ni bilo komentirano v tej temi.
Izgleda, da tudi ustavno sodisce ni naklonjeno "zaklepanju" na obcine.

https://www.us-rs.si/media/u-i-83-20.de...

Bi pa prosil, ce bi tudi kaksen slo-techovski pravnik pokomentiral tole :). Pa hvala z vnaprej ;)

Mocno dvomim, da pri inteligenci tule (ki je na zalost na zelo nizkem nivoju) obstaja nekdo, ki je pravno bolj podkovan kot trije ustavni sodniki. In ce si funkcionalno pismen, je to mnenje napisano povsem dovolj clovesko, da je normalno razumljivo tudi brez "pravnega komentarja ST "pravnika"".

dexterboy je izjavil:

Edini hudič je ta, da bi nam lahko zmanjkalo delovne sile :(

Ne rabimo. Po mnenju nekaterih bo drzava pomagala, saj ze sedaj pomaga upokojencem, studentom in tistim na socialni. Tako da nihce ne bo vec delal, ampak bo drzava placevala vse nase stroske in izdatke, mi bomo pa samo uzivali.... vsaj eni tako pravijo oz. si predstavljajo svojo mantro ostani doma.

Zgodovina sprememb…

Bojevnik ::

sunshine403 je izjavil:

Bojevnik je izjavil:

Hmm, mislim da tole se ni bilo komentirano v tej temi.
Izgleda, da tudi ustavno sodisce ni naklonjeno "zaklepanju" na obcine.

https://www.us-rs.si/media/u-i-83-20.de...

Bi pa prosil, ce bi tudi kaksen slo-techovski pravnik pokomentiral tole :). Pa hvala z vnaprej ;)

Mocno dvomim, da pri inteligenci tule (ki je na zalost na zelo nizkem nivoju) obstaja nekdo, ki je pravno bolj podkovan kot trije ustavni sodniki. In ce si funkcionalno pismen, je to mnenje napisano povsem dovolj clovesko, da je normalno razumljivo tudi brez "pravnega komentarja ST "pravnika"".



Sem si prebral in glede samega mnenja, ja pise razumljivo.
Moje vprasanje se je bolj nanasalo na postopek. Pride to v veljavo takoj? Mora sedaj to vlada upostevati? Je to ze pravnomocno ali se mora pocakati da bo US koncalo se z oceno celega odloka, itd....?

In pa ja, je tudi na slo-techu nekaj pravnikov, ki imajo kaksen kolescek v glavi na pravem mestu:)

poweroff ::

Problem je v tem, da se naše ustavno sodišče prevečkrat obnaša "državotvorno", po domače povedano, namesto da bi presojali v dobro človekovih pravic, zraven tehtajo interese države.

Tukaj bodo po možnosti vlekli svojo odločitev toliko časa, da bo postala nerelevantna (omejitve bodo že sproščene), potem bodo pa rekli, da itak ni več pravnega interesa za odločanje.

Takega ustavnega sodišča sicer res ne rabimo.
sudo poweroff

dripac ::

poweroff je izjavil:

Problem je v tem, da se naše ustavno sodišče prevečkrat obnaša "državotvorno", po domače povedano, namesto da bi presojali v dobro človekovih pravic, zraven tehtajo interese države.

Tukaj bodo po možnosti vlekli svojo odločitev toliko časa, da bo postala nerelevantna (omejitve bodo že sproščene), potem bodo pa rekli, da itak ni več pravnega interesa za odločanje.

Takega ustavnega sodišča sicer res ne rabimo.


Lepo povedano.

WarpedGone ::

Takega ustavnega sodišča sicer res ne rabimo.


Ustavno sodišče 'naj bi bilo' sestavljeno iz pravniške smetane ustavnega prava, i.e. boljših nimamo.

Preostane le, da spokamo kufre in gremo domov?
Oz. izpit v žep in na cesto.
Zbogom in hvala za vse ribe

TineTone ::

sunshine403 je izjavil:

Po mnenju nekaterih bo drzava pomagala, saj ze sedaj pomaga upokojencem, studentom in tistim na socialni. Tako da nihce ne bo vec delal, ampak bo drzava placevala vse nase stroske in izdatke, mi bomo pa samo uzivali.... vsaj eni tako pravijo oz. si predstavljajo svojo mantro ostani doma.


O jea baby! Ljudstvo bo končno spoznalo da je denar le sprintan papir in ga nam država komot tala tudi če ne delamo. Koliko jih pa sploh stane črnilo? 5 centov za 500€ bankovec? 5 centov investicija se nam v tem primeru povrne za več ko, eeee, 34x?! Wake up sheaple!

Pa ne mi sedaj o holodomoru, takrat sploh niso imeli tako naprednih printerjev.

el_bahattee ::

val46 je izjavil:


Pa kje si zdej ti ta fakin singapur vn prvleku? A se ti zavedaš, da je gostota prebivalstva v njemu nekaj nad 6800 prebivalcev na kvadratni km? In da je skoraj 3/4 prebivalstva kitajcev, od kjer se je virus tudi razširil? Pa ne moreš tega primerjat s slovenijo, ga ni denarja da me s tem "kupiš"! Pri nas je gostota prebivalca cca 100ljudi na kvadratni km, in mislim da je v celi sloveniji morda 100 kitajcev, tam jih je pa preko 4 miljone. Drugi problem je ta, da tam dejansko delajo in živijo 24h na dan...koliko ljudi srečaš pri nas v kakem drugem kraju razen morda LJ, če greš ob 3h ponoči ven?1?2? morda cele 3? No, tam jih je polne ulice. Tretji problem je pa transport. Pri nas ima dobesedno vsako gospodinjstvo svoje prevozno sredstvo, ponavadi vsaj dva...tam?tam avta nima skoraj nihče, ker je neuporaben. Vsi se vozijo z vlaki, busi in taxiji. Tako, malo da te razsvetlim, če slučajno nisi nikdar bil v singapurju in zdej samo nekaj navajaš, kar prebereš na populističnih portalih ali vidiš pri "vladnih" poročilih!


Kakšnih vladnih poročilih? Očitno ti marsikaj ni jasno. SG ima mogoče res razlike glede gostote poseljenosti in transportom, to pa ne pomeni, da se drugi val okužb pri nas ne more zgoditi. Na to pač opozarjam. Vlada se na srečo tega zaveda. Če dobimo novo žarišče in hkrati preveč sprostimo ukrepe oziroma se jih ljudje začnejo vse manj držati, je to recept za nove težave in novo karanteno. Ali pa si morda upaš napovedati, da se to sploh ne more zgoditi?
Come to my center, you enter the winter.

WarpedGone ::

Od kdaj se v karanteno daje ljudi brez simptomov?

-- NewSpeak
Zbogom in hvala za vse ribe

PrihajaNodi ::

Odkar smo postali bolj odgovorni do ranljivejsih in starejsih in jih ne mecemo vec v fojbe.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

WarpedGone ::

Ne, v fojbe mečemo kr komplet prebivalstvo brez diskriminacije.

ne, večina si vas ne zasluži živet.
Zbogom in hvala za vse ribe

UganiKdo ::

to pa so fojbe, da imaš še dostop do interneta.

rabelj5 ::

Ta korona obstaja samo v človeškem umu. Nateg tisočletja. Kvazi pandemija umetno ustvarjena od svetovne elite razširjena skozi medije. Populacija je tudi med to kvazi epidemijo enormno zrastla. Prav tako smrtnost nikjer ni nič večja kot prejšnja leta

LeQuack ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...



Na Trgu republike v Ljubljani potek protest proti vladi. Zbralo se je okrog 500 protestnikov, ki pozivajo odgovorne za afero pri nabavi zaščitne opreme k odstopu. Policija je sicer z napeljavo policijskega traku okrog ploščadi poskušala preprečiti dostop protestnikom, vendar so ti trak umaknili in vseeno stopili na trg.
Quack !

Miki N ::

Nodi, Lado pravi, da so vsi ena banda, pa da mamo pozdravi - in naj se pazi čipov (res je govoril o tem).
 22.4.2020

22.4.2020

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

3p ::

dripac je izjavil:

poweroff je izjavil:

Problem je v tem, da se naše ustavno sodišče prevečkrat obnaša "državotvorno", po domače povedano, namesto da bi presojali v dobro človekovih pravic, zraven tehtajo interese države.

Tukaj bodo po možnosti vlekli svojo odločitev toliko časa, da bo postala nerelevantna (omejitve bodo že sproščene), potem bodo pa rekli, da itak ni več pravnega interesa za odločanje.

Takega ustavnega sodišča sicer res ne rabimo.


Lepo povedano.


Se strinjam, ja. Očitno je namen, da počakajo še do takrat, ko bojo omejitve že odpravljene.

Skratka, sami se delajo se norca iz US.

Vazelin ::

LeQuack je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...



Na Trgu republike v Ljubljani potek protest proti vladi. Zbralo se je okrog 500 protestnikov, ki pozivajo odgovorne za afero pri nabavi zaščitne opreme k odstopu. Policija je sicer z napeljavo policijskega traku okrog ploščadi poskušala preprečiti dostop protestnikom, vendar so ti trak umaknili in vseeno stopili na trg.

Policija je sicer z napeljavo policijskega traku okrog ploščadi poskušala preprečiti dostop protestnikom, vendar so ti trak umaknili in vseeno stopili na trg.

A tile majo kakšne posebne pravice, da jim ne potalajo kazni zaradi kršenja karantene in traganja polcijskih trakov? V drugih prestolnicah je to instant denarna kazen, ki je tut edina, ki folk spametuje. Pejt ti to furat na Dunaju haha - prva minuta položnica v roki :D. Še dva tedna in bo normalno.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

S tem ravnanjem ogrozajo starejse in ranljive skupine. Bolano pocetje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

val46 ::

PrihajaNodi je izjavil:

S tem ravnanjem ogrozajo starejse in ranljive skupine. Bolano pocetje.

Kako lahko tebe ogrožajo, če si doma? Mene bolj ti ogorožaš, ker težiš da ne smemo nikamor in moramo bit doma. Ker mi posledično jemlješ delo, plačo in kruh!

PrihajaNodi ::

val46 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

S tem ravnanjem ogrozajo starejse in ranljive skupine. Bolano pocetje.

Kako lahko tebe ogrožajo, če si doma? Mene bolj ti ogorožaš, ker težiš da ne smemo nikamor in moramo bit doma. Ker mi posledično jemlješ delo, plačo in kruh!


O a res. Drzava bo pomagala tistim na cakanju. Lahko pa se prijavis za socialno pomoc.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

val46 ::

el_bahattee je izjavil:

val46 je izjavil:


Pa kje si zdej ti ta fakin singapur vn prvleku? A se ti zavedaš, da je gostota prebivalstva v njemu nekaj nad 6800 prebivalcev na kvadratni km? In da je skoraj 3/4 prebivalstva kitajcev, od kjer se je virus tudi razširil? Pa ne moreš tega primerjat s slovenijo, ga ni denarja da me s tem "kupiš"! Pri nas je gostota prebivalca cca 100ljudi na kvadratni km, in mislim da je v celi sloveniji morda 100 kitajcev, tam jih je pa preko 4 miljone. Drugi problem je ta, da tam dejansko delajo in živijo 24h na dan...koliko ljudi srečaš pri nas v kakem drugem kraju razen morda LJ, če greš ob 3h ponoči ven?1?2? morda cele 3? No, tam jih je polne ulice. Tretji problem je pa transport. Pri nas ima dobesedno vsako gospodinjstvo svoje prevozno sredstvo, ponavadi vsaj dva...tam?tam avta nima skoraj nihče, ker je neuporaben. Vsi se vozijo z vlaki, busi in taxiji. Tako, malo da te razsvetlim, če slučajno nisi nikdar bil v singapurju in zdej samo nekaj navajaš, kar prebereš na populističnih portalih ali vidiš pri "vladnih" poročilih!


Kakšnih vladnih poročilih? Očitno ti marsikaj ni jasno. SG ima mogoče res razlike glede gostote poseljenosti in transportom, to pa ne pomeni, da se drugi val okužb pri nas ne more zgoditi. Na to pač opozarjam. Vlada se na srečo tega zaveda. Če dobimo novo žarišče in hkrati preveč sprostimo ukrepe oziroma se jih ljudje začnejo vse manj držati, je to recept za nove težave in novo karanteno. Ali pa si morda upaš napovedati, da se to sploh ne more zgoditi?

In kakšen naj bi bil ta drugi val? Namesto 70 umrlih v zadnjem mesecu, jih naj bi potem umrlo 140? Ma se ti zajebavaš al res ne vidiš, da je 95% umrlih umrlo zaradi še drugih komplikacij poleg korone. In bi po vsej verjetnosti tako in tako umrlo v naslednjih mesecih. Mislim glej, če sam ne znaš spregledat, ti nihče ne bo pomagal.
Glede vladnih poročil pa to, da dokler boš bral 24h, gledal nova24TV in podobno, pol normalno da boš presran...treba je imet kanček zdrave kmečke pameti, ne pa vsega kar mediji servirajo vzet za čisto resnico. Sej najbrž veš kako mediji delujejo a?in kaj se bere?SENZACIONALNO, NEVERJETNO, NENORMALNO,...to so besede, ki jih novinarji uporabljajo zato, da folk bere in gleda njihove članke. Po navadi pa folk sam prebere naslov in potem je vse narobe.

Vazelin ::

val46 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

S tem ravnanjem ogrozajo starejse in ranljive skupine. Bolano pocetje.

Kako lahko tebe ogrožajo, če si doma? Mene bolj ti ogorožaš, ker težiš da ne smemo nikamor in moramo bit doma. Ker mi posledično jemlješ delo, plačo in kruh!

Poglej tole: eden od t.i. današnjih protestnikov na kolesu bo jutri raznašal hrano. Nodi naroči dostavo na dom. Voila, zboli cela Nodijev družina. Na srečo je dovolj ventilatorjev >:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

val46 ::

PrihajaNodi je izjavil:

val46 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

S tem ravnanjem ogrozajo starejse in ranljive skupine. Bolano pocetje.

Kako lahko tebe ogrožajo, če si doma? Mene bolj ti ogorožaš, ker težiš da ne smemo nikamor in moramo bit doma. Ker mi posledično jemlješ delo, plačo in kruh!


O a res. Drzava bo pomagala tistim na cakanju. Lahko pa se prijavis za socialno pomoc.


Ne nodi, se ne morem, ker sem redno zaposleni in nisem luftar kot ti. Tudi na čakanju nisem, ker imam tako službo, da si tega ne morem in ne smem privoščit. Je pa dela precej manj in zaslužka tudi, zaradi teh neumnosti z zapiranjem občin in podobnih stvari. Ampak tebi karkoli dopovedat itak nima smisla, ker če v 55ih straneh postov to sedaj nisi razumel, jih tudi pri 300 straneh ne boš in boš še vedno trdil svoje. S tabo sm resnično opravil, ker je škoda časa zate. Veš kaj mi je nekoč moje oče rekel? Val, ne drezaj v drek, ker bolj kot drezaš, bolj smrdi!

nirm ::

saj bo hrano pustil 3 dni v kleti pa se bo virus deakiviral v tem času

:D

val46 ::

Vazelin je izjavil:

val46 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

S tem ravnanjem ogrozajo starejse in ranljive skupine. Bolano pocetje.

Kako lahko tebe ogrožajo, če si doma? Mene bolj ti ogorožaš, ker težiš da ne smemo nikamor in moramo bit doma. Ker mi posledično jemlješ delo, plačo in kruh!

Poglej tole: eden od t.i. današnjih protestnikov na kolesu bo jutri raznašal hrano. Nodi naroči dostavo na dom. Voila, zboli cela Nodijev družina. Na srečo je dovolj ventilatorjev >:D


Nodi ne bo zbolel, ker:1.nodi ne naročuje preko interneta,2.nodi pošilja svojo 80 letno mamo v trgovino in 3.nodi je doma.
Glede respiratorjev pa...če tako vneto zagovarja to, da bo država krila vse naše stroške, plače, socialo in ne vem še kaj, ne razumem zakaj ne zagovarja tudi tega, da v vsako gospodinjstvo ne pošljejo en respirator, pa bi bil mir!

Vuli ::

zanimivo je, da "ljubljančani" lahko gredo na vikend v občino oddaljeno 150km, ostali pa ne smemo iz občine po opravkih.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

K0l1br1 ::

Vuli je izjavil:

zanimivo je, da "ljubljančani" lahko gredo na vikend v občino oddaljeno 150km, ostali pa ne smemo iz občine po opravkih.

Še "lahko" daj v narekovaje :)

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

val46 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

S tem ravnanjem ogrozajo starejse in ranljive skupine. Bolano pocetje.

Kako lahko tebe ogrožajo, če si doma? Mene bolj ti ogorožaš, ker težiš da ne smemo nikamor in moramo bit doma. Ker mi posledično jemlješ delo, plačo in kruh!

Poglej tole: eden od t.i. današnjih protestnikov na kolesu bo jutri raznašal hrano. Nodi naroči dostavo na dom. Voila, zboli cela Nodijev družina. Na srečo je dovolj ventilatorjev >:D



Vsaj eden, ki razume situacija. Virus je tu. Kolesa casa ne moremo zavrteteti nazaj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: black ice ()

rabelj5 ::

Nodi, za ventilator se ne rabiš bat, ti jaz odstopim svojega. Pa verjetno nisem edini.

el_bahattee ::

val46 je izjavil:

In kakšen naj bi bil ta drugi val? Namesto 70 umrlih v zadnjem mesecu, jih naj bi potem umrlo 140? Ma se ti zajebavaš al res ne vidiš, da je 95% umrlih umrlo zaradi še drugih komplikacij poleg korone. In bi po vsej verjetnosti tako in tako umrlo v naslednjih mesecih. Mislim glej, če sam ne znaš spregledat, ti nihče ne bo pomagal.
Glede vladnih poročil pa to, da dokler boš bral 24h, gledal nova24TV in podobno, pol normalno da boš presran...treba je imet kanček zdrave kmečke pameti, ne pa vsega kar mediji servirajo vzet za čisto resnico. Sej najbrž veš kako mediji delujejo a?in kaj se bere?SENZACIONALNO, NEVERJETNO, NENORMALNO,...to so besede, ki jih novinarji uporabljajo zato, da folk bere in gleda njihove članke. Po navadi pa folk sam prebere naslov in potem je vse narobe.

Kako naj vem točne številke? Kaj točno bi rad povedal? Očitno priznavaš, da se nam nov val okužb lahko zgodi, kot se je tudi v SG in še kje, samo številke se ti ne zdijo kritične. O tvoji statistiki o 95% in kdaj bi kdo od umrlih tudi sicer umrl je škoda razpravljati, ker nimaš nobenih dokazov za take trditve. Verjetno se vsi strinjamo, da so na udaru starejši in kronični bolniki, ampak kaj potem? Tu gre za večji problem kot samo kdo je ali bi umrl zaradi okužbe, tu gre za potencialno sesutje zdravstvenega sistema. Si videl, kaj se je zgodilo v ITA in Španiji? Temu smo se zaenkrat izognili, nekaterim pa gre očitno to v nos in kritizirajo vlado vsepovprek.

Glede medijev pa lahko rečem samo to, da ne gledam 24h ali Nova24, prav tako ne berem raznih Mladin in podobno - vglavnem spremljam tuje medije in poročila na RTV. Nikakor ne berem bombastičnih naslovov in kratkih novic na socialnih omrežjih, brez skrbi. Tudi ne paničarim, vidim pa, da paničarijo nasprotniki vlade, ki ustvarjajo umetno histerijo, namesto, da bi bili zadovoljni, da imamo virus trenutno pod kontrolo.
Come to my center, you enter the winter.

PrihajaNodi ::

rabelj5 je izjavil:

Nodi, za ventilator se ne rabiš bat, ti jaz odstopim svojega. Pa verjetno nisem edini.


Ko bos hlastal za zrakom bos prvi ti, ki mi ga bos vzel. PRVI! Kar spomnimo se Titanika. Vsak se je boril za svoj resilni colb in jopic. Podobno bo tu. Potrebno se je osredotociti na stvari, ki nam jih nalozi vlada.
Ja tezko je biti vcasih sam in zaprt med 4 stenami a ne tako hudo kot je vojna!

#SkupajZmoremo
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: black ice ()

[Michael] ::

Vazelin je izjavil:

A tile majo kakšne posebne pravice, da jim ne potalajo kazni zaradi kršenja karantene in traganja polcijskih trakov? :D. Še dva tedna in bo normalno.

Ne potrebuješ posebne pravice, potrebuješ malo poguma in nekaj pameti, da ugotoviš, da ukrepi niso sorazmerni z grožnjo, to sta dve stvari, ki vam zagovornikom ukrepov očitno manjka oz. ju ne premorete.

Vazelin je izjavil:

V drugih prestolnicah je to instant denarna kazen, ki je tut edina, ki folk spametuje. Pejt ti to furat na Dunaju haha - prva minuta položnica v roki


Ne, ti pojdi na Dunaj, če ti je tam bolj všeč.

Vazelin ::

[Michael] je izjavil:

Vazelin je izjavil:

A tile majo kakšne posebne pravice, da jim ne potalajo kazni zaradi kršenja karantene in traganja polcijskih trakov? :D. Še dva tedna in bo normalno.

Ne potrebuješ posebne pravice, potrebuješ malo poguma in nekaj pameti, da ugotoviš, da ukrepi niso sorazmerni z grožnjo, to sta dve stvari, ki vam zagovornikom ukrepov očitno manjka oz. ju ne premorete.

Vazelin je izjavil:

V drugih prestolnicah je to instant denarna kazen, ki je tut edina, ki folk spametuje. Pejt ti to furat na Dunaju haha - prva minuta položnica v roki


Ne, ti pojdi na Dunaj, če ti je tam bolj všeč.

Ukrepi delujejo. Smo ena izmed najbolj uspešnih držav pri spopadanju z virusom. Zavoljo dobrih ukrepov (že to, da ni bilo potrebno posegati po res skrajnih ukrepih pove marsikaj, da so ukrepi učinkoviti) in osveščenosti prebivalstva. Za haterje ukrepov bo pa itak problematično vse dokler ne bo odprtega do zadnjega kafiča. Vedno bo nek ukrep nesorazmeren. Meni tudi ni všeč, da npr. ne morem k prostitutki v Maribor. Ampak, ker sem človek lahko zdržim omejitve mesec ali dva.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

Meni tudi ni všeč, da npr. ne morem k prostitutki v Maribor. Ampak, ker sem človek lahko zdržim omejitve mesec ali dva.


En bi rad ribe iz sosednje obcine, drug hamburger, tretji zeno iz filipinov...treba je navadit narod da bo tole se trajalo leto ali dve.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Vazelin ::

Če gledam sebe bom kar verjetno spremenil lifestyle. Obiskovanje kafičev in gostiln mi je sedaj šlo iz zavesti.:D Upam, da me je karantena naučila, kako bolj smotrno delati z denarjem.:P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Jah vsak dinar steje. Mama pa itak vedno ponuca vse kupone od spara za penzice.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Bojevnik ::

Vazelin je izjavil:


Ukrepi delujejo. Smo ena izmed najbolj uspešnih držav pri spopadanju z virusom. Zavoljo dobrih ukrepov (že to, da ni bilo potrebno posegati po res skrajnih ukrepih pove marsikaj, da so ukrepi učinkoviti) in osveščenosti prebivalstva. Za haterje ukrepov bo pa itak problematično vse dokler ne bo odprtega do zadnjega kafiča. Vedno bo nek ukrep nesorazmeren. Meni tudi ni všeč, da npr. ne morem k prostitutki v Maribor. Ampak, ker sem človek lahko zdržim omejitve mesec ali dva.


Kateri ukrepi? Socialno distanciranje, ki se ga vecina Slovencev drzala ze od vsega zacetka? Da, to je najvaznejsi ukrep, ki je tudi pripomorel k temu da je dosti manj mrtvih.
Ce pa mislis kot ta ukrep tudi tega, da se ne sme v drugo obcino. To pa niti priblizno ne. To je cisto politicen ukrep, z brez oz. v najboljsem primeru s cisto minimalnim ucinkom.
««
51 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18122774 (13032) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17324250 (13648) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17325353 (19331) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36945655 (30442) AndrejO

Več podobnih tem