» »

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Prepovedano gibanje izven lastne občine

Temo vidijo: vsi
««
33 / 76
»»

facepalm ::

Dobro ste pognojili temo. Koliko dobrega bo zraslo.

joggi79 ::

Drzava si bo sposodila? Od kje? Od Nemcije, ki je zapufana se bolj kot Grcija? No ja saj se strinjam... vse to je monopoly money. Ga pac natisnemo malo vec pa se kar iznenada najde 5 miljard za korona paket, medtem ko se lani ni naslo 2 miljona za zdravstvo.
Drugace pa Nodi... priporocam da ostanes cel cas doma pa ne bos nic fasal, medtem ko bomo drugi, ja tudi jaz (ceprav sem ze cez 40) normalno hodili okoli.... tako kot ze sedaj. Ce se pocutis ogrozeno pa priporocam psihiatra, ne pisanje bedarij po forumu in neprestanega najedanja vsem ostalim. Ker ce bos nadaljeval to, se bos upraviceno pocutil ogrozenega.

nekikr ::

Statistika kaze da obolevajo in lahko pristanejo na raspiratorjih vsi. Najbolj pa smo ogrozeni tusti 50 in 55+ let starostniki.

V bistvu bi morali zdaj vsem takim kot si ti, vzeti volilno pravico. Ker če v dobi interneta nisi sposoben preveriti niti ene stvari, kako se boš potem odločil za kaj pomembnejšega?

 <em>#odvzemivolilnopravico</em>

<em>#odvzemivolilnopravico</em>



Ob tem seveda, da so bile vse žrtve, mlajše od 65 let, mrtveci, ki so čakali na smrt, imeli pa so to srečo, da so imeli tudi covid, s čimer so dali krila represivnemu organu, ki pravi, da množično umirajo zdravi mladi ljudje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

BigBoss ::

Pravijo, da se ukrepi poznajo po 14 dneh ? Hm. če gledam graf števila okužbe se je ravno po 14 dneh od uveljavitve omejitve gibanja med občinami zopet obrnil navzgor, pa je bil že skoraj na 0.

Utk ::

BigBoss je izjavil:

Pravijo, da se ukrepi poznajo po 14 dneh ? Hm. če gledam graf števila okužbe se je ravno po 14 dneh od uveljavitve omejitve gibanja med občinami zopet obrnil navzgor, pa je bil že skoraj na 0.

To da med vikendi in prazniki nihče ne gre k zdravniku, če ni res nujno, ti pa ni padlo na pamet, a?

nekikr ::

14 dni že, ampak od takrat, ko vsakič znova pogledaš :) A je vrhunec epidemije že prišel ali tudi to še pride "čez 14 dni"? Ne sledim več.

kuvanasarma ::

okej, fantje in dekleta, eno vprašanje..

V ponedeljek začnejo delat vulkanizerji.
Kolega ki ima delavnico in prodaja gume ter ima moja platišča je precej občin oddaljen od mene.

Ali je sedaj dovoljeno naredit pot do njega in domov ali ne?
Ker če moram k vulkanizerju v svojo občino mi morajo potem pnevmatike + platišča poslat po pošti in pa v naših koncih so te zadeve precej dražje :(

Sej vem, stupid question :)

krucymucy ::

Enako je v Srbiji, kjer nasveti in opozorila ne zalezejo nic.
Pred tem stanjem sem se slisal kako so se starejsi salili pred lidlom: "nas su bombardovali, sta ce nam neki virus".

No, ko sedaj gledam za nazaj, se dobro da sem "obtical" v Sloveniji v tem casu.

nekikr ::

krucymucy je izjavil:

Enako je v Srbiji, kjer nasveti in opozorila ne zalezejo nic.
Pred tem stanjem sem se slisal kako so se starejsi salili pred lidlom: "nas su bombardovali, sta ce nam neki virus".

No, ko sedaj gledam za nazaj, se dobro da sem "obtical" v Sloveniji v tem casu.

Kako misliš "v tem času"? V vsakem času je bolje biti tu.

PrihajaNodi ::

Problem je, ker ni znate potrpet in bi se vsi druzili. Tu me skrbi.
Da ne omenjam da bi sel en rad po ribe, drug bi rad to tretji ono, cetrti pa na party na Pag...in tako iznicimo efekt ostalih.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

krucymucy ::

nekikr je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Enako je v Srbiji, kjer nasveti in opozorila ne zalezejo nic.
Pred tem stanjem sem se slisal kako so se starejsi salili pred lidlom: "nas su bombardovali, sta ce nam neki virus".

No, ko sedaj gledam za nazaj, se dobro da sem "obtical" v Sloveniji v tem casu.

Kako misliš "v tem času"? V vsakem času je bolje biti tu.

Delam tam zadnjih nekaj let.
Sicer je odlicno, izzivi in izkusnje ki sem jih oz. jih se bom pridobil so neprecenljive.

PrihajaNodi ::

A v Srbiji si?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

joggi79 ::

Nodi saj ni panike. Ti si doma, kar pomeni da si varen, ostale nas bo pa pobralo ker bomo skakali naokoli. Saj je cool. Skrbi naj te zase in ukvarjaj se s seboj ne pa z vsemi ostalimi.

Machete ::

Zavij se v skafander, pa doma po navodilih novinark s 24 kur prebriši vse škatle z razkužilom in jih pusti v hodniku. Potem se sleci, sežgi opremo in obleke, ter se oprhaj. Stvari iz hodnika poberi šele čez 3 dni, bolje 5. Garantirano boš preživel. (Zraven pa tudi še cel svet in gospodarstvo, kar si želiš, ker boš rabil zdravstvo čez 10 let eksponentno bolj, kot danes ko si star X-10 let).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

joggi79 ::

Pa ne hodi v trgovino. Saj pravis da #ostanidoma torej ce gres v trgovino ni vec tega ostani doma.

PrihajaNodi ::

Ne gre se zame pac pa za varovanje ostalih, predvsem starejsih. V Sloveniji je pretezno prebivalstvo staro. Naj jih postrelimo?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Luk as ()

Miki N ::

PrihajaNodi je izjavil:

Naj jih postrelimo?


Pa dobro, saj nismo v Romuniji, da bi jih kar "na čaučesku".

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Vse kar je potrebno je drzanje pravil se 2-3 mesece.

#ostanidoma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Luk as ()

49106 ::

Ene 5-6 mesecev pa res, nato cikel ponovimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Bojevnik ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vse kar je potrebno je drzanje pravil se 2-3 mesece.

#ostanidoma


Potrebno se je drzati pravil, ki imajo celo kaksen ucinek.
Ne pa teh glupih pravil za prehod obcin...

Drugace pa, sam upostevaj #ostanidoma, pa se ti ne bo nic zgodilo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

HappyPills ::

Ja seveda. čez 2-3 mesce bomo sam še poke it with a stick. Od gospodarstva naprej, do tega da bo od drugih zdravstvenih težav, ki zdaj ne pridejo na vrsto več mrtvih kot od virusa. Lockdown je smiselen do neke mere potem pa dela več škode kot koristi.

PrihajaNodi ::

Gospodarstvo bo prezivelo, imamo uvoz/izvoz ki se delujeta. Hrano bomo imeli. Pomagala pa bo tudi drzava.
Ni potrebe po paniki.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Luk as ()

HappyPills ::

Mhm vidim ja po 1000 novih brezposelnih dnevno. Ni panike saj je samo 50.000 ljudi že zgublo službo. Kmalu bomo imeli rekordno brezposelnost. Ljudje so doma z otroci ne morejo delat marsiko ga so tudi odpustili zaradi tega, poznam 2 primera. Spji propadajo po tekočem traku izgubljajo posel, ki so ga ustvarjali desetletja. Ljudje umirajo zaradi bolezni, ki zaradi zaprtja zdravstva niso tretirana in so kolateralna škoda ukrepov, da ne govorimo da je število samomorov izjemno poskočilo in znaša že isto število mrtvih kot od virusa v istem obdobju.
Ni panike :).

Aja bomo pa imeli hrano, nam jo bodo delili kot v Severni koreji, vsakmu eno šalco riža. Sej vrjamem, da so to sanje vladajočih. Skozi lakoto se da zelo lepo kontrolirat državljane. A pozabljajo, da so iz istega razloga tudi letele glave in to dobesedno.
Saj če ni kruha pa naj jejo potico.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Kar se propadov in izgub sluzb tice je vlada sprejela "mega antikorona paket" tako da me to ne skrbi.
Bolj me skrbi da se ljudje ne bi drzali ukrepov in bodo zaceli panicarit.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

zk_eu ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kar se propadov in izgub sluzb tice je vlada sprejela "mega antikorona paket" tako da me to ne skrbi.
Bolj me skrbi da se ljudje ne bi drzali ukrepov in bodo zaceli panicarit.


Ta mega anti-korona paket je pesek v oči. Gospodarstvo se bo spet moglo znajti samo. Kot vedno. Ja, res te ne potrebuje skrbeti. Samo nas, ki imamo podjetja lahko skrbi.

Samo za info. Finance so naredile raziskavo na vzorcu 600 podjetij in samozaposlenih. Več kot polovica jih ne bo upravičena do pomoči, čeprav ne smejo delati.

Se opravičujem za off-topic. Samo jezijo me takšni.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

HappyPills ::

Mega paket? HAHAHAHA, dej nehi no. Najslabši zakon v zgodovini ne pa megapaket.
ITak da se ne bodo držali ukrepov. Ko jebe ukrepe, če nimaš več službe in ne veš kako boš odplačal kredit za hišo in šel v štacuno po hrano. Ne samo da se ne bodo držali ukrepov ampak bodo kmalu vlado nesli ven skozi vrata.

Vazelin ::

HappyPills je izjavil:

Mega paket? HAHAHAHA, dej nehi no. Najslabši zakon v zgodovini ne pa megapaket.
ITak da se ne bodo držali ukrepov. Ko jebe ukrepe, če nimaš več službe in ne veš kako boš odplačal kredit za hišo in šel v štacuno po hrano. Ne samo da se ne bodo držali ukrepov ampak bodo kmalu vlado nesli ven skozi vrata.

Brez mega zakona bi bilo sedaj na zavodu par 100k ljudi in Mad Max vibe. Tako bo večina vsaj dobila 80% za čakanje ipd. Po zakonu je tudi mogoč moratorij na kredit.
Recesija je dejstvo. Dejstvo je tudi, da bo praktično v vsem zahodnem svetu. Tako da ne bo kot npr. v prejšnji krizi, ko je veliko folka šlo za eno leto delat v Kanado in podobno, ker tam ne bo nič bolje. Vsaj še drugo leto bo težko.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

pirat ::

Vazelin je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Mega paket? HAHAHAHA, dej nehi no. Najslabši zakon v zgodovini ne pa megapaket.
ITak da se ne bodo držali ukrepov. Ko jebe ukrepe, če nimaš več službe in ne veš kako boš odplačal kredit za hišo in šel v štacuno po hrano. Ne samo da se ne bodo držali ukrepov ampak bodo kmalu vlado nesli ven skozi vrata.

Brez mega zakona bi bilo sedaj na zavodu par 100k ljudi in Mad Max vibe. Tako bo večina vsaj dobila 80% za čakanje ipd. Po zakonu je tudi mogoč moratorij na kredit.
Recesija je dejstvo. Dejstvo je tudi, da bo praktično v vsem zahodnem svetu. Tako da ne bo kot npr. v prejšnji krizi, ko je veliko folka šlo za eno leto delat v Kanado in podobno, ker tam ne bo nič bolje. Vsaj še drugo leto bo težko.

Dejstvo je tudi, da bo tole tvoje 80% čakanje na delo in moratorije na kredite, pa dodatke za upokojence in študente, pa odpisane prispevke za s.p., pa odpisane in odložene davke za podjetja ... nekdo enkrat moral plačati. In zakaj bi nekdo, ki je ravno pred meseci recimo s prihranki celega svojega življenja odprl restavracijo moral izgubiti popolnoma vse, da bosta ti in Nodi lahko zelenjavo gledala v živo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirat ()

HappyPills ::

Večina? Mhm. Mal so te nategnili veš. Nič bat stroške tega propadlega mega paketa bodo nosili še vnuki naših vnukov. Tako brezveznega talanja denarja še ni bilo v zgodovini. Če bi res hotli dobro ljudem bi za 3,5 milijarde posojil, ki so jih vzeli in od katerih so milijardo zdaj razdelili, z ostalimi denarjem pa kupujemo wc maske. Raje uvedli UTD za vse prebivalce. Ampak tam je težje krast.

Ne se slepit, da je Janez ta denar dal iz svojega žepa. To vam bo hotel prodat takrat ko bo treba socialno ogroženim vzet še zadnji evro ter porabit naše pokojnine, ki jih zaradi takih "mega" ukrepov ne bomo nikoli videli. Multinacionalkam pa bomo znižali davke v nulo ter ponudli nadomestno delovno silo kitajske.

Zgodovina sprememb…

mirzad ::

a nismo že krepko čez 3.5 milijard?

Vazelin ::

jureflux: če vsakmu slovencu daš 500eur je to 1 mlrd eur.;) Ne ve od kje tebi ideje in sanje o UTD, to sedaj je pa kao trošenje denarja, ko se sofinancira čakanje na delo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

mirzad ::

MeGreat je izjavil:

Kaj pa če bi naslednjič uvedli še malo strožje ukrepe? Enkrat na teden bi bilo dovoljeno za eno uro v trgovino, drugače brez izstopa iz hiše? Na ulici vojaki, pa 10.000 € kazni za kršitev? Bo še vedno OK?

zakaj kazni? vojaki naj streljajo na ljudi, mrtev ne bo širil bolezni

HappyPills ::

UTD za čas krize. Denarja so vzeli 3.5 milijarde za ljudstvo. In 500€ pomeni 2000€ za 4 člansko družino. S tem bi marsikdo lahko preživel tudi več mesecev. S tem bi tudi pospešili potrošnjo. Tako bodo pa VSI zdaj zategnil pas tudi te, ki so dobili pomoč za katero še ne vejo kako jo bodo mogli vrnt in če ter v katerem količniku in s koliko obrestmi.

mirzad ::

a ni 3.5 milijarde 1750 eur na osebo, kakih 2000 na družino

čeprav, kaj ti koristi 1750 eur, če je večina stvari zaprtih..

zk_eu ::

Jaz za te težave nikogar ne krivim in smo že pred tem omejili poslovanje kolikor smo lahko. Pa tudi jezil se nisem preveč na ukrepe, ker sem jih razumel ter sem se sprijaznil s tem, da bo treba verjetno kakšno stvar prodat, da se bo pač pokrivala izguba, če bodo še nadalje prihodki padli. Naj me pa država ne zajebava z neumnimi in nesmiselnimi pogoji ter me naj ne kaznuje za uspešnost.

Kakšne bedarije pišeš. Ja, seveda. Rast bom omejil. Za takšne, ki nikoli v življenju niste nič naredili, verjamem, da smo pohlepni. V realnosti smo pa samo bolj sposobni od vas.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

HappyPills ::

mirzad je izjavil:

a ni 3.5 milijarde 1750 eur na osebo, kakih 2000 na družino

čeprav, kaj ti koristi 1750 eur, če je večina stvari zaprtih..


Sej se ne izplača vse na 1x :).

joggi79 ::

Hmm... kaj pa to sedaj pomeni... ni vec prepovedano gibanje izven lastne obcine? :) Se pravi grem popoldan lahko na mtb brez da bom cel cas cakal, kdaj bo nekdo skocil izza smreke in me lincal, ker sem ze cez mejo lastne obcine? ;)

PrihajaNodi ::

pirat je izjavil:

Vazelin je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Mega paket? HAHAHAHA, dej nehi no. Najslabši zakon v zgodovini ne pa megapaket.
ITak da se ne bodo držali ukrepov. Ko jebe ukrepe, če nimaš več službe in ne veš kako boš odplačal kredit za hišo in šel v štacuno po hrano. Ne samo da se ne bodo držali ukrepov ampak bodo kmalu vlado nesli ven skozi vrata.

Brez mega zakona bi bilo sedaj na zavodu par 100k ljudi in Mad Max vibe. Tako bo večina vsaj dobila 80% za čakanje ipd. Po zakonu je tudi mogoč moratorij na kredit.
Recesija je dejstvo. Dejstvo je tudi, da bo praktično v vsem zahodnem svetu. Tako da ne bo kot npr. v prejšnji krizi, ko je veliko folka šlo za eno leto delat v Kanado in podobno, ker tam ne bo nič bolje. Vsaj še drugo leto bo težko.

Dejstvo je tudi, da bo tole tvoje 80% čakanje na delo in moratorije na kredite, pa dodatke za upokojence in študente, pa odpisane prispevke za s.p., pa odpisane in odložene davke za podjetja ... nekdo enkrat moral plačati. In zakaj bi nekdo, ki je ravno pred meseci recimo s prihranki celega svojega življenja odprl restavracijo moral izgubiti popolnoma vse, da bosta ti in Nodi lahko zelenjavo gledala v živo ?


Samo poglej kako si zaljiv do starejsih. Virus je tu in vsak se mora obnasati kot potencialni prenasalec. Vazelin se mami hrano nosi sam v vednost.

#ostanidoma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

111111111111 ::

joggi79 je izjavil:

Hmm... kaj pa to sedaj pomeni... ni vec prepovedano gibanje izven lastne obcine? :) Se pravi grem popoldan lahko na mtb brez da bom cel cas cakal, kdaj bo nekdo skocil izza smreke in me lincal, ker sem ze cez mejo lastne obcine? ;)

Nisem še prebral do konca, ampak mislim, da je. Vlada se je sicer pritožila v sredo, ampak ne vem če to zdrži izvajanje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

zk_eu ::

Ne moreš iti v drugo občino.

Zadržali so izvajanje zgolj 7. člena, ki določa, da prepoved iz tega odloka velja do prenehanja razlogov zanjo, kar ugotovi Vlada s sklepom, ki ga objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

V preostalem velja.

Vlada mora vsakih 7 dni presojati ali so omejitve še potrebne.

To seveda še ni dokončna presoja, da ne bo pomote.

Zelo korektno so jih opomnili, da kar povprek in za nedoločen čas pač ne gre omejevati.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

111111111111 ::

Jap ravno sem se prebil do konca sestavka.

Res je. Vlada mora preverjati vsakih 7 dni ali so omejitve še potrebne. Po moje bodo samo določili datum in zadevo podaljševali vsakih 7 dni.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Mr.B ::

mirzad je izjavil:

a ni 3.5 milijarde 1750 eur na osebo, kakih 2000 na družino

čeprav, kaj ti koristi 1750 eur, če je večina stvari zaprtih..

UDT ni nikoli bil namenjen za nakup novega TV-ja ampak za prezivetje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

joggi79 ::

zk_eu je izjavil:

Ne moreš iti v drugo občino.

Sem videl ja. Najprej videl novico, kjer je bilo da je zadrzano izvajanje odlocbe. Potem sem sel pa brati sklep US in videl da se realno nic ne spremeni. Jebiga bom pa se naprej vozil kot kriminalec... saj na mtb sem to tako ali tako ze navajen, glede na to, da se po 90% svojih poti uradno ne smem vozit tudi ko ni korone :))

pirat ::

PrihajaNodi je izjavil:

pirat je izjavil:

Vazelin je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Mega paket? HAHAHAHA, dej nehi no. Najslabši zakon v zgodovini ne pa megapaket.
ITak da se ne bodo držali ukrepov. Ko jebe ukrepe, če nimaš več službe in ne veš kako boš odplačal kredit za hišo in šel v štacuno po hrano. Ne samo da se ne bodo držali ukrepov ampak bodo kmalu vlado nesli ven skozi vrata.

Brez mega zakona bi bilo sedaj na zavodu par 100k ljudi in Mad Max vibe. Tako bo večina vsaj dobila 80% za čakanje ipd. Po zakonu je tudi mogoč moratorij na kredit.
Recesija je dejstvo. Dejstvo je tudi, da bo praktično v vsem zahodnem svetu. Tako da ne bo kot npr. v prejšnji krizi, ko je veliko folka šlo za eno leto delat v Kanado in podobno, ker tam ne bo nič bolje. Vsaj še drugo leto bo težko.

Dejstvo je tudi, da bo tole tvoje 80% čakanje na delo in moratorije na kredite, pa dodatke za upokojence in študente, pa odpisane prispevke za s.p., pa odpisane in odložene davke za podjetja ... nekdo enkrat moral plačati. In zakaj bi nekdo, ki je ravno pred meseci recimo s prihranki celega svojega življenja odprl restavracijo moral izgubiti popolnoma vse, da bosta ti in Nodi lahko zelenjavo gledala v živo ?


Samo poglej kako si zaljiv do starejsih. Virus je tu in vsak se mora obnasati kot potencialni prenasalec. Vazelin se mami hrano nosi sam v vednost.

#ostanidoma

Ajej.
Sam kaj pa narediš, če imajo v sosednji občini v trgovini lepšo zelenjavo?
Ker iz tvojega pisanja je moč sklepati, da te kot posameznika hudo interesira dvoje:
- kakšna je zelenjava, ki jo kupuješ
- in da ne bi slučajno kdo šel iz svoje občine ven
Kako rešuješ osebno zagato, ko iz zanesljivih virov izveš, da so v sosednji občini banane bolj rumene, solata bolj zelena in paradižnik bolj rdeč? katero osebno načelo prekršiš - ustavno zagotovljeno pravico do ogleda zelenjave pred nakupom ali svojo na novo pridobljeno pravico do omejevanja prehoda gozdne meje med občinama Zg. in Sp. Duplek nabiralcu gob?
Dilema je huda, to ti pa priznam.

Bojevnik ::

PrihajaNodi je izjavil:

pirat je izjavil:

Vazelin je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Mega paket? HAHAHAHA, dej nehi no. Najslabši zakon v zgodovini ne pa megapaket.
ITak da se ne bodo držali ukrepov. Ko jebe ukrepe, če nimaš več službe in ne veš kako boš odplačal kredit za hišo in šel v štacuno po hrano. Ne samo da se ne bodo držali ukrepov ampak bodo kmalu vlado nesli ven skozi vrata.

Brez mega zakona bi bilo sedaj na zavodu par 100k ljudi in Mad Max vibe. Tako bo večina vsaj dobila 80% za čakanje ipd. Po zakonu je tudi mogoč moratorij na kredit.
Recesija je dejstvo. Dejstvo je tudi, da bo praktično v vsem zahodnem svetu. Tako da ne bo kot npr. v prejšnji krizi, ko je veliko folka šlo za eno leto delat v Kanado in podobno, ker tam ne bo nič bolje. Vsaj še drugo leto bo težko.

Dejstvo je tudi, da bo tole tvoje 80% čakanje na delo in moratorije na kredite, pa dodatke za upokojence in študente, pa odpisane prispevke za s.p., pa odpisane in odložene davke za podjetja ... nekdo enkrat moral plačati. In zakaj bi nekdo, ki je ravno pred meseci recimo s prihranki celega svojega življenja odprl restavracijo moral izgubiti popolnoma vse, da bosta ti in Nodi lahko zelenjavo gledala v živo ?


Samo poglej kako si zaljiv do starejsih. Virus je tu in vsak se mora obnasati kot potencialni prenasalec. Vazelin se mami hrano nosi sam v vednost.

#ostanidoma


Kje pa je zaljiv? To da se ti ne mores narocat hrane, ker hoces zelenjavo videt v zivo si ti sam izjavil....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

GRT ::

Kaj vse tu gor ne prebereš. Poglejte skozi okno, pojdite raje ven, pa boste ugotovili da karantene ni več. Očitno ste preveč za računalnikom in pred TVji da sploh ne veste kaj se zunaj dogaja. Danes šel v Qlandijo mimo cca 5 občin. Pred Qlandijo toliko avtomobilov da sem se moral ene petkrat peljat okoli, da sem dobil parkirplac, potem mi pa vi tukaj nekaj nabijate o neki karanteni.

PrihajaNodi ::

pirat je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

pirat je izjavil:

Vazelin je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Mega paket? HAHAHAHA, dej nehi no. Najslabši zakon v zgodovini ne pa megapaket.
ITak da se ne bodo držali ukrepov. Ko jebe ukrepe, če nimaš več službe in ne veš kako boš odplačal kredit za hišo in šel v štacuno po hrano. Ne samo da se ne bodo držali ukrepov ampak bodo kmalu vlado nesli ven skozi vrata.

Brez mega zakona bi bilo sedaj na zavodu par 100k ljudi in Mad Max vibe. Tako bo večina vsaj dobila 80% za čakanje ipd. Po zakonu je tudi mogoč moratorij na kredit.
Recesija je dejstvo. Dejstvo je tudi, da bo praktično v vsem zahodnem svetu. Tako da ne bo kot npr. v prejšnji krizi, ko je veliko folka šlo za eno leto delat v Kanado in podobno, ker tam ne bo nič bolje. Vsaj še drugo leto bo težko.

Dejstvo je tudi, da bo tole tvoje 80% čakanje na delo in moratorije na kredite, pa dodatke za upokojence in študente, pa odpisane prispevke za s.p., pa odpisane in odložene davke za podjetja ... nekdo enkrat moral plačati. In zakaj bi nekdo, ki je ravno pred meseci recimo s prihranki celega svojega življenja odprl restavracijo moral izgubiti popolnoma vse, da bosta ti in Nodi lahko zelenjavo gledala v živo ?


Samo poglej kako si zaljiv do starejsih. Virus je tu in vsak se mora obnasati kot potencialni prenasalec. Vazelin se mami hrano nosi sam v vednost.

#ostanidoma

Ajej.
Sam kaj pa narediš, če imajo v sosednji občini v trgovini lepšo zelenjavo?
Ker iz tvojega pisanja je moč sklepati, da te kot posameznika hudo interesira dvoje:
- kakšna je zelenjava, ki jo kupuješ
- in da ne bi slučajno kdo šel iz svoje občine ven
Kako rešuješ osebno zagato, ko iz zanesljivih virov izveš, da so v sosednji občini banane bolj rumene, solata bolj zelena in paradižnik bolj rdeč? katero osebno načelo prekršiš - ustavno zagotovljeno pravico do ogleda zelenjave pred nakupom ali svojo na novo pridobljeno pravico do omejevanja prehoda gozdne meje med občinama Zg. in Sp. Duplek nabiralcu gob?
Dilema je huda, to ti pa priznam.


V sosednjo obcino ne hodim. Pred karanteno pa sem sel tja na trznico po orehe in kostanj. Nekaj solate dobim od sosede.
Banane morajo biti pa obvezno se malo zelene, jih kupim 7 da imam celoten teden dni mir.
Nevem pa kaj mislis z “iz zanisljivih virov”? Druzim se z nikomer v hisi pa poslusam bolj ali manj radio. Pcja in teveja nimam.
Ce te se kaj zanima, pa kar vprasej.

#ostanidoma

GRT je izjavil:

Kaj vse tu gor ne prebereš. Poglejte skozi okno, pojdite raje ven, pa boste ugotovili da karantene ni več. Očitno ste preveč za računalnikom in pred TVji da sploh ne veste kaj se zunaj dogaja. Danes šel v Qlandijo mimo cca 5 občin. Pred Qlandijo toliko avtomobilov da sem se moral ene petkrat peljat okoli, da sem dobil parkirplac, potem mi pa vi tukaj nekaj nabijate o neki karanteni.


Se bodo te vesele urice kmalu koncale!

#ostanidoma
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

mirzad ::

Mr.B je izjavil:

mirzad je izjavil:

a ni 3.5 milijarde 1750 eur na osebo, kakih 2000 na družino

čeprav, kaj ti koristi 1750 eur, če je večina stvari zaprtih..

UDT ni nikoli bil namenjen za nakup novega TV-ja ampak za prezivetje.

kje ti vidiš utd?

utd bi bil, če bi se ukinilo vse socialne pomoči, otroške dodatke, penzije, ....

in bi namesto tega od danes naprej vsak mesec vsak državljan dobil od države enak znesek, ki bi zadoščal za preživetje (se pravi nekje v višini minimalne plače)

sbawe64 ::

Nodi vas trola per excelence.
Ignorirajte trola in bo odnehal.


GRT ima prav, občasno je treba tudi malo ven iti, karantena je samo še v Kacinovi glavi.
2020 is new 1984
Corona World order
««
33 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napoved COVID dogajanja za 3 tedne (4.5-24.5) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18120704 (10962) WizzardOfOZ

COVID in kolesarjenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17322088 (11486) rabelj5
»

Letovanje v tujini 2020-2021 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17323066 (17044) FoxKnox

Trajanje kvarantene - napoved (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36942157 (26944) AndrejO

Več podobnih tem