» »

Pravni nasvet - izredni študij

Pravni nasvet - izredni študij

billy ::

Prosim za kakšen nasvet glede situacija. Vem, da je najbolje kontaktirati fakulteto, ampak preden se z njimi "zgrabim" bi rad vsaj vedel moje pravice.

Izredno študiram, na akreditirani fakulteti, ni torej nek "s.p.". Mesečno plačujem obroke. Zaradi nastavle situacije v državi je seveda fakulteta "prestavila" vsa predavanja on-line. Kako je/bo z izpiti ne vem, še čakam na info, če sploh bo kak, ker tak nihče nič ne ve.

On-line študij mi ne ustreza, sem tipičen slučeč človek in če hodim na predavanja, od tam potegnem ogromno. on-line študij mi bi tudi vzel več časa, ki ga pa itak zdaj nimam "skoraj nič" (ja, eden tistih srečnežev ki kljub krizi še delam na polno, hkrati pa nekdo ne dela nič pa dobi 80% - ampak to je izven te debate.). Čeprav razumem situacijo pri njih, je človeško tudi, da oni razumejo mojo.

Prebiram pogodbo, ki imam sklenjeno s fakulteto in tole je člen o njihovih obveznostih:

Fakulteta se obvezuje, da bo:
- v skladu s predpisi in pravili stroke ter svojim programom in notranjimi akti fakultete
izvedla izobraževalni program,
- organizirala in zagotovila ustrezne prostore za izvedbo predavanj, seminarjev, vaj,
konzultacij in izpitov, skladno s programom in izvedbenim predmetnikom,
- organizirala in omogočila preverjanje znanja, skladno z veljavnim pravilnikom,
- izvajala naloge informiranja o programu in poteku študija,
- vodila ustrezno dokumentacijo o občanih in
- da bo zagotavljala in izvajala čim širši obseg študijskih izbirnosti v okviru modulov in
izbirnih predmetov. Si pa fakulteta izrecno pridržuje pravico, da v primeru nezadostnega
števila študentov in občanov v določenem modulu oz. v izbirnem predmetu na posamezni
lokaciji (najmanj 20), ne bo izvajala vseh ponujenih modulov oz. izbirnih predmetov temveč
le tiste, za katere bo ocenila, da so zaradi števila prijav oz. izkazanih interesov kandidatov
smotrni. V tem primeru se predavanja lahko izvedejo tudi v obliki konzultacij oz. v manjšem
obsegu ur ali pa se občan priključi študentom druge enote, kjer se predmet izvaja.
V izvajanje podiplomskega študijskega programa druge stopnje bodo vključeni tudi tuji
profesorji, ki bodo program izvajali v tujem jeziku (praviloma v hrvaščini in angleščini).


Je nezmožnost fakultete, da izpolni obveze iz pogodbe (izvedbo predavanj), zadosten razlog, da lahko brez posledic prekinem pogodbo z njimi? Ali bo problem, ker ni nikjer točno definirano, kaj pomeni izvedba predvanja in lahko bodo vztrajali, da pomeni izvedba predvanj tudi preko spleta - čeprav ob vpisu in na njihovi strani, nikjer ni napisano, da bodo predavanja izključno on-line? Je sploh "dovoljeno", da se predmeti izvedejo v celoti on-line, ker potem bi verjetno imeli več on-line študijev?

sandmat ::

Nepravni predlog: jaz bi poklical v referat in se poskusil zmenit. Ponavadi se da te stvari uredit na normalen način.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215642 (10584) mr_chai
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7113997 (5539) PH03N1X
»

FMF+FRI (IŠRM) vs FERI (RIT)

Oddelek: Šola
213704 (2811) Isotropic
»

prisilen prepis na bolonjski študij

Oddelek: Šola
82496 (2172) Isotropic

Več podobnih tem