» »

Čiščenje fasade

Čiščenje fasade

avtek ::

Pozdravljeni,

Obračam se na vas, če se morda kdo spopada s podobnim delom letno ali enkrat na nekaj let.

Rad bi očistil fasado na naši hiši. Problem (skoraj nikjer) niso navpični - ravni deli fasade, ampak pod streho, ko gre fasada vodoravno ("foršprung" - ta izraz uporabljamo mi), ki ni lesen ampak je fasada. Tam je umazano od pajkov ali podobnih bitij (iztrebki), razne packe, ki so nalepljene dejansko na "strop" fasade.

Kako se s čiščenjem takšnih zadev soočate vi? Berem po ostalih forumih, eni omenjajo čistilo "Clox", ki je sicer odstranjevalec plesni - kar to, kar imam jaz ni.
Naj pričnem kar s Karcherjem (sicer od začetka ne preblizu), morda s krtačo (podobno kot je bila včasih za pranje sodov)? Morda kakšen drug predlog?

Imam sicer prvo namen poizkusiti na dosegljivih delih, kjer lahko stojim in čistim, v kolikor bi bilo učinkovito pa bi si sposodil dvigalo.

Prosim za pomoč.

Hvala in lep pozdrav

Highlag ::

Če imaš pajčevine, bi se tega lotil s sesalcem.
Never trust a computer you can't throw out a window

avtek ::

Pajčevina je samo tu in tam po kotih (da, s sesalcem), ampak so zasušene packe.

Lahko tudi slikam popoldan, ko pridem iz službe, če bi komu pomagalo rešiti mojo težavo.

ToniT ::

Sam uporabljam "Karcherja" brez čistil. Seveda je to potrebno početi previdno, da ne uničiš fasade.

;-) ::

Jaz uporabljam kerherja oz parkside s podaljskom, brez cistil. Predhodno posesam ker pajcevina z visokotlacnim negre dol.

starfotr ::

Imaš silikatni omet? Mehansko čiščenje je tisto pravo.

To je napaka, ker se danes dela take fasade, najboljša fasada je tera nova, torej povsem naravno (pesek iz kamnoloma Sostro, apno, bel cement, ali pa če kupiš že narejene žaklje teranova) in nimaš nobenih težav s pajki, plesnijo, algami ...

http://www.digitalna-knjiznica.bf.uni-l...

Furbo ::

A jo sploh še kdo zna delati? In a je kompatibilna z raznimi stiroporji?
Mi jo imamo že 30+ let in ni flekov, pajkov itd.. je pa malce posivela ;)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

avtek ::

Jutri bo kakšna stopinja več kot danes, tako da bom poizkusil na nizkodostopnih predelih z Karcherjem.
Javim in kaj poslikam pa potem morda podebatiramo dalje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

visokotlačni čistilec

Oddelek: Loža
219630 (3400) lejko0
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17346056 (24531) Matejjjjj
»

Preproga je potrebna čiščenja...

Oddelek: Loža
265192 (3668) janezvalva
»

KLIMA z samodejnim čiščenjem

Oddelek: Kaj kupiti
244963 (4159) easyrider3
»

Nakup visokotlačnega čistilca Karcher

Oddelek: Kaj kupiti
157352 (7009) Yoxi

Več podobnih tem